Vlaggeschip zeevissersvloot doorstond beproeving zware BANEN NIEUWE AAGTENHAL AL HONDERD UUR VERHUURD Schoolvoetbal in Velsen aan halve finales toe Viering Koninginnedag in Velsen-N. voor jong en oud voor eerst in thuishaven Carillonwedstrijd Bromfietser Domein voor tennnis- en badmintonclubs IN DE VISHAL initiatiefnemers ZEEWIJK 2 HAD ONGERECHTIGDE SPELERS IJmuider Courant Veel waardering voor de vier afronding van zeehavenbeleid Maup Kruyer trainer KIC tegen auto „Navis” IJM. 21 groot succes Havenberichten NBV wil snelle Uitgebreid en gevarieerd programma 4 (Van onze correspondent) DONDERDAG 8 APRIL 1971 IJMUIDER COURANT Zend deze BON in en u ontvangt 14 dagen GRATIS Naam Kort IJmondnieuws Adres Woonplaats ELKE DAG NIEUWS In ongefrankeerde enveloppe opzenden naar IJMUIDER COURANT, Antwoordnummer 47, IJMUIDEN - F s Wk WVWVWWWWWVWVVWWWVWV\RAA/WVWVVWVWVWVWWWVWVW hRIWWWVWWWWWWWWIRAIWVWVWUIRRARRRfWIRRRIWlRARRfWWWWWVVWVVWWVVVVVWVMVVVVVVWi (Van een medewerker) Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant 8 Jubilaris. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum wordt de heer A. G. Lablans op 21 april om half elf in de Centrale Bibliotheek aan het Plein 1945 in IJmuiden een receptie aangeboden. H. Hart 1Calvijn 4-1; Pr. Beatrix Meerberg 3-0. Halve finales: MIVOZeewijk 1-1; Jan Campert 1Engelmundus 2-0; Ir. Krijger --H. Hart 1 0-3; Pr. BeatrixT. Brands- ma 0-1. Het kader vernam van de voorzitter van de Commissie Zeehavenoverleg, ir. S. A. Posthumus, dat het werk van de commissie bemoeilijkt wordt door het aanvankelijke gemis aan werkelijke gegevens over de zeehavenarealen in Nederland en de ver schillende plannen, die in de regio’s in voorbereiding zijn. De deeelnemers aan de conferentie wensen, dat in het belang van alle partijen deze gegevens, voorzover nog niet volledig, zo snel mogelijk ter beschik king worden gesteld aan de commissie. Men hoopt, dat met deze volledige gege vens gewerkt kan worden aan een werke lijk nationaal zeehavenbeleid in het belang van de gemeenschap. Allen, die met de zeehavens te maken hebben, kunnen aan de commissie zo veel mogelijk gegevens verstrekken. Het werk van de commissie zal moeten leiden tot coördinatie van de vestigingspolitiek, de ruimtelijke ordening, de milieubewaking en de met dit alles samenhangende vestigingspolitiek. april weer een uitgebreid feestprogram ma. Het programma zal voor elk wat wils bieden: voor kleuters, voor leerlin gen van de lagere scholen en voor vol wassenen. ONDERSTAANDE BON GEEFT (Van een verslaggever) IJMUIDEN. In de IJmuidense ringhaven ligt sinds gistermiddag nieuwste en grootste schip van de De belangstelling voor het schoolvoet- bal in Velsen was gisteren weer tame lijk groot en op luidruchtige wijze heb ben de merendeels jeugdige supporters hun favoriete elftal aangemoedigd. In poule A had Jul. van Stolberg na drie overwinningen de eindzege voor het grij- Ha- het Ne derlandse zeevissersvloot: de diepvries- hektrawler „Navis” IJM 21, eigendom van de Nederlandse Atlantische Visserij Maatschappij NAVIS, die in IJmuiden is gevestigd. Het vlaggeschip van Nederlands zee gaande vissersvloot liep, zoals wij giste ren reeds meldden, na een tiendaagse reis vanuit Messina (op Sicilië) IJmui den binnen, opgewacht door een klein groepje mensen: meest familie van de negen opvarenden, die de IJM 21, onder de vertrouwde leiding van schipper Cor Bal hadden uitgebracht naar de thuis haven. Temidden van dit „welkomstco- mité” stonden reder Nicolaas van der Deyl en echtgenote. Medevennoot, de Scheve- ningse reder Van der Zwan, bevond zich in het buitenland; in maart van 't vorig jaar had mevrouw Van der Zwan-Koning, de „Navis” IJM 21 op de bouwwerf in Mes- (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN.Een achttienjarige ma gazijnbediende op een bromfiets reed woensdagmiddag vanuit een uitrit plot seling de Middenhavenstraat bij de vuur toren op. Een naderende automobilist kon hem niet meer ontwijken en de brom fietser klapte tegen de auto aan. Met een gebroken been is hij naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. De bromfiets werd totaal vernield. die zo goed als 100 percent zijn bezet. De vier initiatiefnemers tot de bouw van de tennishal, de tennisleraren M. J. van Schie uit Bergen en J. Nijziel uit Alk maar, en de Beverwijkers C. Jl Appel en M. Smit, zijn zeer verheugd over dit resultaat. Niet alleen vanwege het com merciële succes, maar ook in verband met het feit, dat de Beverwijkse tennis en badmintonwereld interesse voor de hal heeft getoond. Het is zoals de heer S. Hartman namens de tennisverenigingen DEM en Westen hout het in zijn speech zei: „We zijn blij met deze commerciële opzet, want een gezond financieel beleid komt de stimu lering van onze sport ten goede. Sport mensen hebben geen behoefte aan luxe en als we deze hal bekijken is er geen overbodige luxe in verwerkt.” Hij schonk namens ziin vereniging een koffie-auto- maat. De heer Th. W. Reynders, voorzitter De sport wordt bij de viering van de feestdag niet vergeten want om twee uur zijn er sportwedstrijden op het sportcomplex Rooswijk aan de Grote Hout- of Koningsweg. De jongens gaan voetballen en de meisjes strijden met slagbal om het bezit van de bekers. De slagbalbeker moet verdedigd worden door de meisjes van de Del Court van Krimpenschool en de voetbalbeker wil len de jongens van de r.-k. jongensschool graag behouden. De oudere inwoners kunnen aan hun trekken voor een goede ontspannings avond komen door het bezoeken van een toneelvoorstelling om acht uur *s avonds waarbij De Schouw opnieuw het middel punt wordt. Voor leden van de Oranje vereniging en belangstellenden brengt de toneelvereniging „Entre Nous” het bekende en prettige blijspel „Een huis vol herrie” over het voetlicht. De be jaarden in Velsen-Noord worden in staat gesteld om via de plaatselijke afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Bij de sportver eniging KIC heeft P. de Buyzerd, die twee jaar als voetbaloefenmeester fun geerde, het contract niet verlengd. Met ingang van het nieuwe seizoen is door KIC aangetrokken de oud-semi-profvoetballer Maup Kruyver om zich met de training te belasten. Kruyver heeft achtereenvol gens gespeeld bij Blauw Wit, RCH en Haarlem. Vandaag zouden er nog acht wedstrij den voor de halve finales worden ge speeld, waarna zaterdagmorgen om half tien op het E-veld van Schoonenberg het veld van Waterloo is niet beschik baar de twee winnaars van de halve finale-poules in de eindstrijd aan de slag gaan. sina gedoopt en te water gelaten. Schipper Bal zei bijzonder tevreden te zijn over dit nieuwe aan hem toever trouwde schip: „Het is een prima zee schip. In de Middellandse Zee tot voorbij Gi braltar, hebben we zeer slecht weer ge had”. Dat was een goede test voor de „Navis”, die deze beproeving succesvol heeft doorstaan, evenals trouwens de reeks van technische, nautische en vis- serijproeven, die bij Messina zijn gehou den en resulteerden in de verwerving van alle benodigde certificaten. De schipper van de IJM 21 heeft de bouw van deze trawler voor een belang rijk deel meegemaakt: hij heeft er met z’n neus bovenop gestaan. Hij was ook getuige van de grote te genslag: de brand in september 1969, toen het schip bijna gereed op de bouwwerf, in brand vloog. De schade, ook aan het casco, was aan zienlijk. Maar onmiddellijk daarop is men opnieuw begonnen. Ook daarna zijn tegenvallers niet uitgebleven. Er moes ten nieuwe onderdelen komen en die lie ten nogal op zich wachten, omdat de fa brieken en toeleveringsbedrijven volop andere orders zaten. Al deze pech is, hopelijk, voorbij en schipper en rgder zijn optimistisch wat de toekomst betreft: „Een slacht begin kan evengoed goede vangst betekenen”. En daar gaat het tenslotte om. De „Navis” is bestemd voor de verre visserij. Het schip is er op gebouwd en ervoor uitgerust. Er moet nog wel het een en ander aan gedaan worden, zoals Schipper Cor Bal op de brug van Nederlands grootste zeevissersvaar- tuig. EGMOND AAN ZEE Het kader van de Bedrijfsgroep Havens van de Neder landse Bond van Vervoerspersoneel heeft tijdens zjjn vergadering in het Troelstra- Oord in Egmond aan Zee een resolutie aan genomen, waarin het een beroep doet op de betrokken partijen zo snel mogelijk de gegevens te verstrekken, die nodig zijn voor een snelle afronding van het nationale zee havenbeleid. VELSEN. Op de derde speeldag van het paasvoetbaltoernooi voor de lagere scholen in Velsen, dat op de bijvelden van het sportpark Schoonenberg wordt afgewerkt, is men tot de halve finales gevorderd en daarin zijn alle acht pou- le-winnaars al een keer aan de slag ge weest. Daarbij kwamen Jan Campert 1, H. Hart 1 en T. Brandsma 2 tot over winningen op respectievelijk Engelmun dus, Ir. Krijger en Beatrix. Het eerste van titelhouder Zeewijk en MIVO hielden elkaar op ’n 1-1 gelijkspel. Aanvankelijk was ook het tweede van Zeewijk als poulewinnaar tot de halve finale doorge drongen, maar omdat er in het voorspel twee ongerechtigde spelers hadden mee gedaan, werd Zeewijk 2 gediskwalificeerd en T. Brandsma 2 tot winnaar uitgeroe pen. pen, maar tegen MIVO dat alleen tegen Theo Thijssen doelpuntloos gelijk had ge speeld lieten de Stolberg-knapen het afweten en verloren zij met 1-0. Titelver dediger Zeewijk 1 deed het in poule B beter en kwam met een overigens be scheiden 1-0 zege op Clara Stern tot zijn vierde triomf in successie. Ook Engel mundus kwam in poule D een dag eerder was Jan Campert in C al poule winnaar geworden met een score van 4-0 op Clara tot zijn vierde overwinning. Ir. Krijger won in E het beslissende duel tegen Da Costa met 2-0 en H. Hart 1 bleef in F met 4-1 duidelijk de baas over zijn voornaamste rivaal Calvijn. In G werd Pr. Beatrix door een 3-0 overwin ning op Moerberg een sterk poulewinnaar en in H werd Zeewijk 2 gediskwalifi ceerd. T. Brandsma 2 trok daarvan profijt en ging al meteen in de halve finale met een zege van start. De uitslagen waren: Th. ThijssenPr. Gunning 0-5; MIVOJul. van Stolberg 1-0; JulianaT. Brandsma 0-2; Clara St -rnZeewijk 1 0-1; Dr. de VisserJ. Ligthart 0-2; ComitéInsinger 2-0; Ad. van NassauPleiaden 4-0; Engelmundus Clara 4-0; Da CostaIr. Krijger 0-2; (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Dat particulier initia tief, weliswaar geënt op een commerciële basis, tot vaak verrassende resultaten kan leiden bewijst de Aagtenhal, de spik splinternieuwe en fraaie tennishal aan de Parallelweg. Een moderne tennishal in recordtijd door het aannemingsbedrijf W. Rookhuizen gebouwd welke in Ken- nemerland uniek genoemd kan worden door de wijze, waarop het bouwwerk tot stand is gekomen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma, die door het opkrikken van een tennisnet woensdagavond de hal als geopend kon verklaren, wees in de druk bezette hal dan ook op dat facet. „Zon der subsidie van wie dan ook, zelfs niet van het ministerie van CRM, is het mo gelijk geweest deze hal te financiëren. De hal maakt een overweldigende indruk op me en zal zeker voor de tennissport in Beverwijk een nog grotere stimulans be tekenen.” Hij mocht namens het college van B. en W. een twaalftal tennisballen overhandigen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De carillon-luisterwed- strijd, maandagmiddag bij de opening van de Jeugd- en Tienerbibliotheek geor ganiseerd, is een groot succes geworden. In totaal namen 368 jongens en meisjes aan de wedstrijd deel; zeventig percent had de goede antwoorden ingevuld. Er werden negen prijzen uitgereikt. De kinderen moesten de namen van de liedjes, die stadsbeiaardier Hein de Ligt, vier uur ’s middags op het caril lon speelde op een formulier invullen. Woensdagmiddag werd de uitslag bekend gemaakt en de bibliotheekzaal zat prop vol met kinderen die ol spanning af wachtten wie de prijswinnaars waren. Dat waren: Robert de Ridder, Ingrid Boudesteijn, Johnny Böhm, Monique Bos man, Gea Spoelstra, Tom Wolfs, Corry van de Plas, Tineke Sleeking en Agnes Haitsma, die uiterst gelukkig met boeken, puzzels, autootjes en ander speelgoed naar huis gingen. Maar het leukste von den de prijswinnaartjes toch wel dat zij aanstaande zaterdagmiddag met de stads beiaardier naar het carillon gaan en mis schien zelf nog wat mogen spelen ook. Woensdag aangekomen In IJmuiden: Martina. Vlissingen; Amstelstroom, Hull; Yewtree, Gent; Rosemarrie Everard, Londen; Bravo Contender, Immlngham: Ciudad de Armenia, Antwerpen; Penelope Everard, Antwerpen; Bremervorde, Kolding; Othonia, Ddense; Corbank, Londen; Navis, Messina, IJmuiden; Kurt H, Londen; Adl Lubeck, IJmuiden; Corkbrook, Londen; Van guard, R’dam; IJmuiden; Kathe Ahrends, New- haven; Andwi, Baton Rouge; Michaela, Bruns- buttl, IJmuiden; Spreestein, Antwerpen; Daghe stan, Glasgow; Jean E, Londen; Baltlque, Oslo; Olive, R'dam; Gazelle, Boston, Zaandam; Anna Greabe, Bremen. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Chester brook, Manchester; Horation, Ipswich; Banya, Antwerpen; Tor Hollandia, Immlngham; Stella Maris, Middlesborough; Susan Von Bargen, R’ dam: Transit, Manchester; La Paimpolalse, Con- carneau, IJmuiden; Harry Lawis, Port Jerome; Notus, Duinkerken; Argo, Liverpool; Amstel stroom, Hull; Aardenburgh, R’dam- Bravo Con tender, Immingham; Aida, Antwerpen; Willem Koerts, Liverpool; Bovenkerk, Antwerpen; Si rius, Uagesund; Marianne, Duinkerken; Alder ney Courier, Antwerpen; Electron, Le Havre; Beïgulf, Strengt; Southampton; Lulua. Antwer pen; Polydorus, Durban; Tarring, Belfast; Nep- co Advance, R’dam; Yewtree, Londen; Steady, Antwerpen; Micheale, Leixoes, IJmuiden. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Ortolan, Leith; Sygna, Monrovia. IJmuiden; Expansa, Swansea; Wib, Vlissingen. IJmuiden; Centricity, Londen; Archimedes. R’dam: Zaanstroom, Fe lixstowe; Indus, Vlissingen; Nordfeld, Gruvon, Westzaan; Osborn Queen, Londen: Brendonia, Londen; John Kruse, Anvers. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Kaspijsk, Bremen; Smit Lloyd 18, Sont. Plat; Penelope Everard, Cardiff; Othonia. Odense, IJmuiden; Noblstor, Cont. Plat. Als geen nadere aanduiding volgt, Is het schip van of naar Amsterdam gegaan. Spreekuur. De burgemeester van Velsen, de heer W. M. B Bosman, houdt op woensdag 14 april geen spreekuur. van de Beverwijkse Sportraad feliciteer de de vier initiatiefnemers met deze unie ke hal. „U bent tot zeer veel in staat gebleken.” De heer A. M. van Soest sprak namens de Beverwijkse Badminton Club. „We zijn blij met dit onderdak.” De secreta- ris-penningmeester van de Koninklijke Lawn Tennis Bond, de heer D. Dikkers verbaasde zich over het feit, dat in Be verwijk „zomaar de eerste sporthal uit De hal is geschilderd in oud-Hollands groene kleuren en schept een intieme, ge zellige sfeer. De Aagtenhal is voor de komende winter geheel volgeboekt. Het ligt in de bedoeling de hal van ’s mor gens negen tot ’s avonds 12 uur geopend te houden. Na de officiële opening verzorgden spe lers van de Beverwijkse Badminton Club een demonstratiepartij. Elly Appel van DEM en Nellemieke Brouwer van Mar quette speelden een tenniswedstrijd, waarmee de banen officieel werden „in gewijd.” De Aagtenhal beschikt over twee wed- strijdbanen, die gescheiden zijn door fo yer, kleedruimten, en douches. In het midden is een bar, van waaruit men een goed overzicht heeft op de twee banen. De Oranjedag in Velsen-Noord zal om half negen beginnen met het opstellen in de Meerweidenlaan voor een gecostu- meerde rondgang van kinderen, muzi kaal begeleid door de jeugddrumband „Schulpen-Meerweiden”, die later ook zal meewerken aan de festiviteiten in IJmuiden Om negen uur wordt een begin ge maakt met deze rondgang, die eindigt bij het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleijenhoevelaan. Óm tien uur wordt in dit gebouw een cabaretvoor stelling voor alle schoolkinderen gehou den van de derde tot en met de hoogste klassen van de lagere scholen. Deze voorstelling wordt gegeven door Frans Berkhout, met onder andere clownerie en goochelen. Om half twee ’s middags is er in De Schouw een poppenkastvoor stelling voor de kinderen van de eerste en tweede klassen van de scholen, waar na om drie uur een herhaling plaats vindt voor de kleuters. IJMUIDEN. Woensdag werden in IJmuiden de volgende besommingen ge maakt: KW 74 27.100, 123 43.000, SCH 171 27.800, TH 26 5.400, UK 70 2.960, VD 25 4.100, 46 4.300, TX 3 11.600, 35 8.100, YE 25 590, IJM 1.70, SCH 117 11.100, IJM 18 8.800, WR 32 12.600, 33 11.300, KW 218 18.300, 215 13.900, 66 20.800, 49 12.200, 32 13.100, 80 11.800, 11 14.000, 164 7.800, 197 14.100, 195 13.800, 34 19.400, 117 9.600, 113 13.900, 173 12.700, 145 18.800, KW 167 en 190 1.400, 33 en 90 620, 109 en 177 2.470, KW 206 en IJM 207 1.800, EB 28 en UK 200 1.900, UK 54 en 56 1.880, 78 en 93 1.900, 96 en 234 11.600, VD 9 en 19 2.880, 73 en 128 15.700, 44 en 75 1.810, IJM 205 en 221 1.840, 206 en 211 1.600. Donderdagmorgen werden in IJmui den door 26 vaartuigen aangevoerd: 3500 kisten en 200 kleine kisten vis, 2000 stijve kabeljauwen en 10.700 kg tong. Bij de aanvoer waren: 1060 kisten koolvis, 565 kisten makree, 485 kisten schol, 450 kis ten kabeljauw, 20 kisten wijting en 1000 kilogram haring. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 8.77-8.61, tarbot 11.24-10.49, grote tong 5.49-5.30, grootmiddel tong 6.67-6.45, klein middel tong 7.97-7.41, tong I 9.16-8.81, tong II 8.16-7.95, zalm 10.30-6.60. Per 125 kilogram: grote en middel ka beljauw 170, grote leng 140, grote en mid del koolvis 70-62, grote witte koolvis 160. Per tien stuks: grote kabeljauw 194-148 middel kabeljauw 126-106. per hoop: rog 52, vleet 84. Per 50 kilogram: schelvis I 58-52, wij ting 52-35, schar 62-26, gul I 78-67, gul II 66-54, gul III 42-25, grote schol 56-47, schol I 60-51, schol II 56-51, schol III 52- 45, tarbot 513-217, griet 233-135, schar- tong 48, koolvis I 29-26, koolvis II 26-21, witte koolvis I en II 63, haring 26.40-14, makreel 29.20-11.50, haai 40 ,bot 10-6. de grond kon worden gestampt.” De lichtsterkte in de Aagtenhal is nog niet optimaal. Volgens de heer M. van Schie bleek, dat de lichtsterkte niet vol doende was om de voor tennis en bad minton geschikte hoeveelheid licht te ver krijgen. „We hebben de laatste paar da gen wat pech gehad. Omdat we aan het einde van een lichtnetvoltage zitten krijgt de hal geen 220 volt binnen, maar slechts 190. Over enkele dagen zal ook dit man kement tot het verleden behoren, want het elektriciteitsbedrijf zal de sterkte op 220 volt gaan brengen.” BEVERWIJK. De noteringen van groenteveiling Kennemerland waren: andijvie 105-116; breekpeen 9-21; prei 54-72; radijs 38-54; rabarber 60-95; raap stelen 17-23; spinazie 56-81; sla 13-31; spruiten 80-95; uien 12-25; witlof 95-114. aan de diepvriesinstallatie en aan het in wendige vistransport. Daarna gaat het schip twee korte visreizen maken, waar bij eventuele kinderziekten wel aan het licht zullen komen en verholpen kunnen worden. Het operatieterrein zal daarna ver van de thuishaven liggen. De bunkercapaci- teit voor brandstof en zoetwater zijn er op berekend evenals de opslagmogelijk heden voor diepgevroren en verse vis. Het voortstuwingsvermogen garandeert een snelheid van 14,5 mijl per uur. Alle nautische en visserij-hulpmiddelen zijn modern. Voor de veiligheid van beman ning en schip zijn alle voorzorgsmaatre gelen aanwezig. De accommodatie voor de 22-koppige vaste bemanning is goed en berekend op lang verblijf op zee. Eventueel zal aflossing van de beman ning op eveneens moderne wijze geschie den: per vliegtuig. De uitbreiding van de Nederlandse zee vissersvloot met deze diepvrieshektraw- ler en nog een vijftal grote eenheden, voor andere rederijen, dit jaar nog na een lange stilstand in de nieuwbouw wat deze sector van de visserij betreft kan men zien als een blijk van ver trouwen in de toekomst. De „Navis" IJM 21 arriveert in de Haringhaven van IJmuiden. deze avond tegen een sterk gereduceer de prijs te bezoeken. De Oranjevereniging verwacht dat voor deze goede ontspanningsavond een flinke belangstelling zal bestaan. Ook om acht uur begint in het buurt huis „De Mei” aan de Geelvinckstraat e-.n dansavond voor tieners en twens, die zich door een goede betaband attractief muzikaal begeleid zullen weten, waarbij ongetwijfeld vele liefhebbers zich zullen vermaken. 8L Sr 4 SA VELSEN-NOORD De Oranjevere niging „Velsen-Noord” heeft voor de viering van Koninginnedag on vrijdag 30

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5