Microtheater in W. van Graft schoot in eigen doel; 1-0 Eerste titel schoolvoetbal en voor team van De Kameleon Kastekort bij in Verontwaardiging in Nederland over visserij Liverpool Bay Jan Campert en H. Hart finale schoolvoetbal postkantoor PEN-centrale Hotels in Wijk aan Zee Velsen volgeboekt VERENIGINGSNIEUWS A Paasweek-festival Eindstrijd verzet tot 17 april Voordracht nieuwe commissarissen Veel overtredingen maximumsnelheid Afslagdirecties en groothandel in de kou bij Hoogovens afgesloten 7 GOED DRUKWERK HOERA, HIJ IS ER VAN RIXEL, ZO’N DRUKKER VRIJDAG 9 APRIL 1971 TOERISTENSTROOM KOMT OP GANG VELSEN advertentie Magere vangst Niet in de haak GROOT OFFSET BOEKDRUK KLEIN OFFSET (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE De stroom toeristen naar Wijk aan Zee moet nog op gang komen. Directeur S. Smit van de VVV Wijk aan Zee-Beverwijk had vrijdagmorgen de indruk, dat het grootste gedeelte van de toeristen- stroom morgen nar de badplaats zal komen. Het is overigens goed gesteld met de bezettingsgraad van de hotels in Wijk aan Zee. Het beddenpoten- tieel is voor 75 percent bezet. Strafschoppen V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee <7? F ADVERTENTIE pop- Ge- Kuikensweg. Alle Ge- Alle ADVERTENTIE van MODEHUIS met tong ge- De De Tot grote verbazing en diepe veront- (Van onze redactie economie) (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op de velden van De Kennemers in het sportpark Adrichem vonden gisteren onder vrij grote belang stelling de finales plaats van het school- voetbaltoernooi in Beverwijk, dat dit maal een vlot verloop zonder stagnaties kende. In afdeling E van de lagere scho len legde De Kameleon voor het eerst beslag op het kampioenschap door een krappe 1-0 zege op W. van Graft. Een verdediger van W. van Graft zorgde op de valreep met een kopbal in eigen doel notabene voor het beslissende doelpunt in het voordeel van De Kameleon. Bij de wedstrijden van het voortgezet onder wijs gingen de titels naar Willibrordus 1 (B), OSG (2) en Chr. LTS 8 (D), dat te gen het vijfde van de OSG weliswaar niet verder kwam dan een 1-1 gelijkspel, maar blijkens de telling van de arbiter tweemaal een kwartier verlenging gaf ook geen oplossing de strafschoppen beter nam. De hoogst gemeten snelheid was 97 ki lometer en de laagst gemeten snelheid 64 kilometer. lemaal niet tot winst te brengen. Ook MIVO wist het niet een keer tot een over winning te brengen, maar sleepte door ’n gelijkspel tegen Zeewijk 1 althans nog een puntje in de wacht. De uitslagen van de halve finales wa ren: MIVOJ. Campert 1 0-2; Zeewijk 1 Engelmundus 1-0; Ir. KrijgerPr. Bea trix 2-0; H. Hart 1T. Brandsma 2 4-3; MIVOEngelmundus 0-2; Zeewijk 1J. Campert 1 0-1; Ir. KrijgerT. Brands ma 2 2-0; F Hart 1Pr. Beatrix 7-0. Eindstanden: poule 1: 1. J. Campert 3-6; 2. Zeewijk 1 3-3; 3. Engelmundus 3-2; 4. MIVO 3-1; poule 2: H. Hart 1 3-6; 2. Ir. Krijger 3-4; 3. T. Brandsma 2 3-2; 4. Pr. Beatrix 3-0. De finale tussen Jan Campert 1 en H. Hart 1 was aanvankelijk vastgesteld voor zaterdagmorgen, maar omdat verschillen de clubs dan paastoernooien spelen, is de eindstrijd verschoven naar zaterdag 17 april op het veld van Waterloo. Aan vang half tien. Exclusieve Voorjaarskollekties van DICK HOLTHAUS SAINT JOSEPH RODIER PL-tiN laia UMIUDU-N In Heemskerk zijn de weinige particu liere verhuuradressen al aan toeristen uitgegeven. „Er zijn hier niet zo veel mensen, die kamers beschikbaar stellen” zegt mevrouw Van Aken, die via de VVV de adressen aanbiedt. Het bureau op het Marktplein zal dan ook zowel vandaag als zaterdag geopend zijn zolang dit noodzakelijk mag blijken, terwijl men zich hier zondagmiddag even eens nog voor inlichtingen kan vervoe gen. Ook voor het komende zomerseizoen heeft de heer Toonen de beste verwach tingen, gelet op het aantal reserveringen waar het bureau reeds bij heeft bemid deld. Het grootste deel daarvan is weer afkomstig uit Duitsland, hetgeen voor minstens vijftig percent het gevolg is ge weest van het feit dat IJmuiden ook is opgenomen in de kustbrochure, die door het Nationaal Bureau voor Toerisme in Duitsland werd verspreid. De heer Too nen heeft namelijk een bijzonder listige en onfeilbaar werkende methode uitge dacht, om dit aantal precies te kunnen vaststellen. IJMUIDEN In de algemene vergade ring van aandeelhouders van Hoogovens op 23 april zullen mr. M. G. de Bruin, pre- sident-directeur van NV Nederlandse Spooorwegen en drs. A. J. Middelhoek, directeur-generaal van de r(jksbegroting, worden voorgedragen voor benoeming tot lid van de raad van commissarissen by Hoogovens. Met name de Nederlandse Zeevisgroot handel Vereniging in IJmuiden vindt, dat wat er gebeurd is en gebeurt in Fleet wood basis van het door het ministe rie georganiseerde en financieel gesteun de project moeilijk te verteren. Het bestuur van genoemde organisatie vernam eerst vrijdag „van de onregel matigheden die momenteel plaats hebber bij de aanvoer van tong in Fleetwood in het kader van de door de rijksoverheid georganiseerde en financieel gesteunde tongvisserij in Liverpool Bay” (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Vorige week vrijdag constateerde één van de loketambtenaren van het hoofdpostkantoor in IJmuiden een kastekort van 350. Later bleek, dat zij een cheque van 350 per abuis aan een klant had teruggeven. Zeer waarschijnlijk is deze klant een bejaarde dame met zwarte hoed en man tel, lopende met een zwarte wandelstok ze is in de namiddag op het postkantoor geweest. De P.T.T. vermoedt dat de cheque na het verstrekken van een inlichting aan de oude dame in haar paspoort is terug gelegd en weer aan haar overhandigd. De directie van de IJmuidense P.T.T. verzoekt een ieder die eventuele aanwij zingen over de naam of het adres van de bewuste klant heeft, deze te melden op het postkantoor tegenover het Markt plein, of telefonisch door te geven op nummer 13441, toestel 22. (Van een medewerker) VELSEN. Het paasvoetbaltoernooi voor de lagere scholen in Velsen zit er bijna op en is reeds tot de eindstrijd ge vorderd. Op de velden van het sportpark Schoonenberg werden gisteren de twee halve finale-poules afgewerkt en daarbij kwamen de eerste teams van Jan Cam pert en II. Hart als de besten uit de strijd. Vooral H. Hart 1 deed het met drie over winningen en de fraaie doelcijfers van veertien voor en nul tegen bijzonder overtuigend. Jan Campert 1 kwam welis waar ook tot drie triomfen het bedwong titelhouder Zeewijk 1 met een score van 1-0 maar bleek minder schotvaardig. In de finale van het Velser schoolvoet bal, welke ’n week later gehouden zal worden dan aanvankelijk in de bedoeling lag, zullen Jan Campert en II. Hart het tegen elkaar opnemen. De voordracht van de heer De Bruin geschiedt ter voorziening in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer P. R. Bentz van den Berg in verband met de voor de leeftijdsgrens geldende regel. De heer Middelhoek zal worden voorge dragen ter voorziening in de vacature ontstaan door het aftreden van mr. A. Rinnooy Kan. De heer Rinnooy Kan heeft zijn mandaat als commissaris ter beschikking gesteld in verband met zijn benoeming bij de Wereldbank in Washing ton. In genoemde algemeen vergadering van aandeelhouders zullen drs. L. H. Meer burg en W. Polak worden voorgedragen voor herbenoeming tot commissaris. De heer A. Toonen, directeur van de VVV Velsen-IJmuiden wist ons mee te delen, dat ook in Velsen alle hotels voor de Paasdagen vrijwel geheel zijn bezet. Er was vanmorgen nog sprake van een kleine reserve, maar omdat er met de VVV in Amsterdam een voortdurend con tact wordt onderhouden, zullen zich voor deze vrije bedden ongetwijfeld nog vol doende gasten melden. Wat de particuliere verhuurders betreft doet zich volgens de heer Toonen in Vel sen het merkwaardige verschijnsel voor, dat velen van hen in dit weekeinde waar schijnlijk zelf met vakantie zijn gegaan, zodat het aanbod van deze kamers gerin ger is dan in vorige jaren. Desondanks heeft men bij de WV goede verwach tingen voor het onderbrengen van alle vreemdelingen die zich op het Marktplein komen aanmelden, of door een andere WV zullen worden doorgezonden. gen hun viskisten ter waarde van enorm veel geld, hebben meegegeven om de Engelse handel te bevoordelen. De directies van de visafslagen in Ne derland hebben als hun mening kenbaar gemaakt op het ministerie, dat bij een eventuele herhaling volgend jaar van het project de animo om viskisten ter be schikking te stellen, wel nihil zou kunnen blijken. Begrip voor moeilijkheden kan men in IJmuiden wel opbrengen, niet voor de al te gemakkelijke wijze waarop men dacht die op te lossen daar ginds in Fleetwood. De IJmuidense zeevisgroot handel zou het ministerie in overweging willen geven: „Schoenmaker, hou je bi; je leest”. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De groothandelaren in vis en de directies van diverse visafsla gen in Nederland zijn hoogst verontwaar digd over het niet nakomen van gemaak te afspraken met betrekking tot de af- zet van de Nederlandse tongvisserij in de Ierse Zee, Liverpool Bay. Op het minis terie van Landbouw en Visserij hebben bedoelde directies hun misnoegen ken baar gemaakt. In een poging van minis teriële zijde, om afwijkingen van wat inderdaad was overeengekomen te recht vaardigen is zij niet geheel geslaagd. De mening blijft, dat het ministerie de weg van de minste weerstand heeft gekozen, zulks ten nadele van de Nederlandse af slagen en de Nederlandse zeevisgroot handel. UITGEEST. De groep Uitgeest van de rijkspolitie heeft donderdag tijdens een normale controle op de naleving van de voorgeschreven maximumsnelheid op de Kleis en de provinciale weg maar liefst 125 processen-verbaal opgemaakt. Bij de opzet van dit project aldus een woordvoerder van de vereniging is men ervan uitgegaan dat de verschil lende afslagen in Nederland (onder ande re IJmuiden) plastic viskisten aan de schepen, lie aan het zo genoemde Ierse Zee project deelnemen, ter beschikking zouden stellen met de bedoeling ze, volgens een door het ministerie opgesteld ver- schepingsplan, per container via Fleet wood, Great Yarmouth en (per Norfolk Liner) Schevenineen naar de resnectie- ve afslagen in ons land vuld” terug te zenden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Maandag 12 april (twee de paasdag) zal het Witte Tejater uit Vel sen een cabaretvoorstelling verzorgen in het microtheater van de voormalige PEN-centrale aan de Kanaalstraat in IJ muiden. Deze voorstelling begint ’s avonds om acht uur. De vier poulewinnaars van de lagere scholen moesten gisteren eerst met el kaar aan de slag in een halve finale en daarbij zegevierde W. van Graft onbe dreigd met 6-0 over Vondel. In de andere ontmoeting stelde het in de voorrondes zo schotvaardige Van der Hulst danig te leur en werd door een beter spelend De Kameleon naar een 4-0 nederlaag ge speeld. Het feit dat er helemaal geen leider was bij het ploegje van Van der Hulst is stellig van invloed geweest op het ruime verlies. W. van Graft en De Kameleon moesten het dus in de finale tegen elkaar opne men en dat werd een spannend duel. Over het algemeen was De Kameleon sterker, maar het zag geen kans om tot scoren te komen. Het had in de aller laatste minuut de hulp van een Graft- verdediger nodig om met een score van 1-0 op de titel beslag te kunnen leggen. De vreugde was er overigens niet min der om bij De Kameleon. In de halve finale van de verliezers zegevierde D. C. van Krimpen met 3-1 over W. Hovy en bleef Bethel met 2-0 de baas over Juliana. Tenslotte behaalde D. C. van Krimpen in de finale een re gelmatige 4-0 zege op Bethel. Er heerste donderdag op de velden van het sportpark Schoonenberg weer een ge zellige sfeer en drukte bij het schoolvoet bal Velsen. Vooral Jan Campert 1 en H. Hart 1 mochten zich in een grote schare supporters verheugen. Zij moedig den hun favoriete schoolelftal weer luid keels aan. Nadat alle poule-winnaars van het voorspel woensdagmiddag een keer voor de halve eindstrijd in actie waren geweest, moesten zij gisteren nog eens twee wedstrijden spelen Het schotvaar dige H. Hart 1 zegevierde daarbij eerst met 4-0 over het tweede van T. Brands ma en bleef daarna met 7-0 de meerdere van Pr. Beatrix. Het kwam daarmee te vens tot de hoogste score in dit toernooi. Jan Campert 1 deed het met een 2-0 zege op MIVO en een bescheiden, maar knappe 1-0 overwinning op titelverdedi ger Zeewijk minder best. Van de 8 halve finalisten wist alleen Pr. Beatrix het he- In de eindstrijd van afdeling C greep OSG 2 de titel door een 2-0 overwinning op Pius 1. Het had eerder op de dag al met 2-1 van de Leao Brink 1 gewonnen, terwijl Pius 1 pas na het nemen van strafschoppen tegen Willibrordus 2 de normale speeltijd was in een 1-1 gelijk spel geëindigd tot de finale was door gedrongen. Bij de verliezers in C won het met tien man spelende Plantage 1 na het nemen van strafschoppen van de Oos- terwijk Mavo 1: 1-1. Het achtste van de Chr. LTS en vijfde van de ÓS'G gaven elkaar in de finale van afdeling D geen duimbreed toe en sloten de normale speeltijd met een 1-1 gelijk spel af. De strijd moest toen tweemaal een kwartier verlengd worden en daarin werd helemaal niet gescoord. Er moesten strafschoppen aan te pas komen en dat liep een beetje uit de hand, want de scheidsrechter en kijkers waren het niet eens over het aantal treffers. Blijkens de arbiter hadden de LTS-ers het meest raak geschoten en zij werden dan ook tot kampioenen uitgeroepen. In de eind strijd van de verliezers bleef Duinwijk 2 met 3-1 de meerdere van Leao Brink 2. Zij waren allebei pas na het nemen van penalties tegen respectievelijk Willebror- dus 4 (2-2) en Oosterwijk Mavo 2 (1-1) tot de finale doorgedrongen. Meteen na afloop van dit in alle op zichten geslaagde paasvoetbaltoernooi werden door voorzitter Bello van de schooïvoetbalcommissie de prijzen in het nieuwe clubhuis van De Kennemers uit gereikt. waardiging van de groothandel in IJmui den en elders in Nederland is gebleken, dat aan de gestelde voorwaarden niet de hand is en wordt gehouden. De zeevisgroothandel vindt het aller minst in de haak, dat „met medewerking van het Nederlandse ministerie van Land bouw en Visserij contracten werden af gesloten voor de levering van tongen bo ven de 300 gram tegen 7,25 per kilo gram aan Engelse handelaren”. De zeevisgroothandel aanvaardt ook het excuus niet dat: in Engeland een betere prijs gemaakt wordt voor tong boven de 300 giam; de aanvoeren tot dusver dikwijls te klein waren om de containers voor Nederland te vullen. „Men moet bij dit alles niet uit het oog verliezen, dat deze tongvisserij gesubsi dieerd wordt door de overheid in Den Haag, die elk deelnemend schip aan het project 6500 gulden schenkt (mits gedu rende vier weken achtereen wordt ge vist) ter tegemoetkoming in de vervoers kosten ten behoeve van de bemanningen. Het is in elk geval tegen de gemaakte afspraken” aldus de groothandel. Volgens de groothandelaren is het dui delijk, dat de directies van de visafsla- De resultaten van bovengenoemde vis serij zijn tot dusver inderdaad niet mee gevallen. Onder diverse schippers en bemannin gen heerst ontevredenheid over de ma gere vangsten en deze ontevredenen vin den het onzin tong naar Nederland te ver schepen die op de Engelse markt meer kan opbrengen. Verschillende schepen hebben de visserij afgebroken en zijn naar Nederland teruggekeerd. Van de zijde van de vertegenwoordi ging van het Nederlandse ministerie van Landbouw en Visserij in Fleetwood is de deelnemers aan het project echter ge wezen op hun verplichtingen, volgens wel ke de vangst wel degelijk naar Neder land moet. Met de betrokken autoriteiten in Fleet wood waren duidelijke afspraken ge maakt met betrekking tot de aanlandin gen daar. Het is echter gebleken, dat de havenfaciliteiten in Fleetwood door de grote vlootconcentratie de beloofde ser vice niet kunnen geven. Zodoende moest naar een oplossing worden gezocht. Men zal het nu af en toe langzamer aan moeten doen. Voor lopig lijkt het er op, dat alles, in prettige samenwerking, vlotter zal gaan. Maar, zoals gezegd, d( vangsten zijn tot dusver aan de zuinige kant geweest Wat, als er straks „tong-explosies” zich voordoen? Donderdag zijn de bemanningen uit Fleetwood voor de paasvakantie per vlieg tuig aangekomen; ook de bemanning van het hospitaalkerkschip De Hoop. Zij ke ren volgende week dinsdag naar Fleet wood terug. „Als het weer wat zonniger wordt ver wacht ik, dat Wijk aan Zee met de Paas dagen geen bed meer over heeft,” aldus de heer Smit, die meende, dat de parti culiere verhuurders dit jaar wat minder aan hun trekken zijn gekomen dan vorig jaar. „Men gaat in eerste instantie op een hotel af.” De ploegen van W. van Graft en De Kameleon, die elkaar gisteren in de finale van het Beverwijkse school voetbal bestreden. De -wedstrijd leverde een 10 overwinning op voor De Kameleon. Oosterduinweg 29, IJmuiden Telefoon 0 25 50 - 1 47 68. Dit was de kreet die men bij 't Naai- machinehuis aan de Breestraat 35 in Beverwijk slaakte, toen de lang ver wachte, bijzonder fraaie garenkast, binnenkwam. Met deze garenkast, waarin zich bijna 900 kleuren machine- en knoopsga tengaren bevinden, is er weer een schakel toegevoegd aan de zich steeds uitbreidende serviceverlening aan de „doe het zelf naaisters”. Naast het uitgebreide assortiment naaimachines, waaronder de veelge vraagde HUSQVARNA 2000 met Tri- motion, voeren zij; een uitgelezen collectie ritssluitingen in vele kleuren maten en soorten, een uitgebreid as sortiment naaistersfournituren, scha ren, naalden knie- en elleboogstuk ken, Helancamanchetten, boorden enz. enz. alles even overzichtelijk ge rangschikt. Een bijzonder opmerkelijk punt in hun serviceverlening vinden wij, het ge ven van 3 jaar gratis service op de daar gekochte naaimachines. Wij zagen al een zig-zag machine voor f 279, Ook voor vakkundige reparatie aan alle merken naaimachines kunt u bij 't Naaimachinehuis terecht. En om dat dit wordt uitgevoerd door fa brieksopgeleide mensen, wordt iede re reparatie weer 6 maanden gega randeerd Wij vonden daar een ouderwets staal tje persoonlijke serviceverlening en we zouden alle „doe het zelf naai sters" willen adviseren eens een kijk je te nemen bij 't Naaimachinehuis Het is de moeite alleszins waard I De jeugdherberg „Slot Assumburg” ontvangt vanavond de grote stroom losse trekkers. En zijn 200 bedden beschik baar, die volgens de leiding wel allemaal bezet zullen worden. VELSEN-NOORD. Donderdagmor gen verschenen de laatste acteurs op het podium in buurtcentrum De Mei. Zij slo ten het Paasweek-festival af, door in de kleine zaal de toeschouwertjes te verma ken met leuke toneelstukjes. Er werd en thousiast verkleed en geschminkt, to neel gespeeld en geapplaudiseerd. Jury leden Lita Venema, Willem Spruyt en Charles van der Steeg beslisten, dat het drietal Pantien de Jont, Trudi Rolvink, en Trudi Verschuren een eerste prijs verdienden. Zij voerden het toneelstukje „Spreekuur van een dokter” op. Dinsdag na Pasen wordt de vakantie afgesloten met een gezamenlijk eindfeest. VRIJDAG 9 APRIL Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den 19.30-23 u. volleybal- of basketbal- competitie. ZATERDAG 10 APRIL Jeugdcentrum IJmuiden, PEN-centra le, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 u. concert „Earth and Fire”. Allison, Kanaalstraat, jongerensoos, 20 u. Group Fast uit Egmond aan Zee. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 8.30-10 uur instuif voor volwassenen,. 10-12 uur instuif jeugdgroepen, 12-16 uur Basdmintonver. Velsen, jeugd 16-18.30 uur basketbalcompetitie, jeugd. Velserbad, Briniostraat 6.30-8 uur ge mengd zwemmen, 8.-8.30 uur en 8.30-9 uur zwemlessen, 9-10.15 uur en 10.30-11.45 uur gemengd zwemmen, 11.45-12.15 uur zwem lessen, 12.15-13.10 uur gemeng zwemmen, 13.10-14 uur gereserveerd, 15-15.30 uur ge. mengd zwemmen, 16.15-16.45, ,16.45-17.45 17.15-17.45, 18.15-18.45 en 18.45-19.15 uur zwemlessen, 19.30-20.40 u. gemengd zwem men, 20.45-22 uur zwemvereniging VZV. De Brulboei, Kanaalstraat 228, kinder clubs. IJmuider Harmonie, gem. vergaderlo kaal, Abeelenstraat 14-16 uu. opleiding leerlingen en jeugd. VRIJDAG 9 APRIL De Slof, Raamveld. 20 u. open klaver- jassoos. Sportfondsenbad, opend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, afdelingen gesloten. ZATERDAG 10 APRIL Sportfondsenbad, Kuikensweg. opend van 10-12 en 13.30-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, afdelingen gesloten. VRIJDAG 9 APRIL De Zandkraai, Handelstraat. Handen- arbeidlokaal gehele dag geopend. De Zevensprong, Const. Huijgensstraat. 19 u. instuif (12-16 jaar). Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. open klaverj asdrive. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend vanaf 19.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Alle afdelingen gesloten. ZATERDAG 10 APRIL Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 8.30 u. sportinstuif voor heren en jongens. Dr. Prinsenhal, Maerelaan. 9.30-12.30 u sportinstuif voor dames en heren. De Zandkraai, Handelstraat. 14 u. kin- derinstuif. De Lichtboei, Maasstraat. 14 u. eier- speurtocht. De Schuilhoek, W. van Velsenstraat. 10 u. eierspeurtocht. 12 u. paasmaaltijd, 20 u discobar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Sociëteit The Strawberry, Jan Kuikweg, Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Alle afdelingen gesloten. VRIJDAG 9 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; gesloten. ZATERDAG 10 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg: gesloten. VRIJDAG 9 APRIL Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a; gesloten. ZATERDAG 10 APRIL Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a; gesloten.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7