Okker door Toine Hezemans weer indrukwekkend Ilie Nastase ZOETE WRAAK VAN CHIOTAKIS TIJDENS OPENING RACESEIZOEN René Pijnen op tweede plaats Jules Bruessing toonde aan geen ééndagsvlieg te zijn Merckx sprintte voor verandering mee en won Pech voor Hezemans Wolsink een sterke crosser Nederlands hockeyteam werd verrassend geklopt overrompeld GOUDSMIT HOFF Andrea Gyarmati zwom naar Europees record IN HAAGS TOERNOOI Zware nederlaag Fedor den Hertog weer op dreef HCK tegen ADO Behang van klasse! „IK WILDE RONDE VAN DRENTE GRAAG RIJDEN” 17 DINSDAG 13 APRIL 1971 Zege voor Graham Hill Prijswinnaars Chiotakis en Hezemans. OIef ADVERTENTIE BERLIJN De Nederlander Fedor den Hertog heeft de op tweede paasdag gehou den wielerwedstrijd „Rund in Kreuzberg” in Berlijn gewonnen. Den Hertog zegevier de in deze wegwedstrijd voor amateurs over een afstand van 115,5 km met een ronde voorsprong op de Berlijner Peter Knopf en de ex-kampioen van Duitsland, Michael Becker uit Keulen. Hulshoff tweemaal André Gebben er geen twijfel over be staan wie momenteel Nederlands snelste 50 cc-er is. pas op (Van onze sportredaktie) ZAND VOORT. De wraak van Nico Chiotakis was zoet. Wraak voor het feit dat juist hij, na Toine Hezemans Neder lands snelste Alfa rijder, uit het DNRT/ Sobyteam was gestoten en nog geen nieuwe sponsor had kunnen vinden. Dat werd nog eens benadrukt door de vele zwarte vraagtekens op zijn smetteloos witte Alfa Romeo 1750 GTAM. De enige die Chiotakis nog had kunnen bedreigen was Han Akersloot met een razendsnelle Ford Escort maar Akersloot, ver terug gevallen na een zwakke start, moest hal verwege de race naar de pits met een afgebroken bougiekap. In diezelfde race leverde Europees kampioen Toine Heze mans opnieuw een bewijs van zijn grote klasse. HYON Voor wie er na de omloop van het Volk, GentWevelgem en de ronde van Vlaanderen aan was gaan twij felen of Eddy Merckx in eigen land de oppositie de baas kan, heeft de Brusselse vedette tijdens het paasweekeinde in de ronde van België een kleine act opge voerd. Hjj begon met het winnen van de proloog: een tijdrit over 12.5 km. Dat was normaal. Maar minder gebruikelijk was, dat Merckx zich op paasmaandag in het gewoel van de eindsprint van de 174 km lange tweede etappe naar Hyon stortte en opnieuw als eerste over de finishlijn flitste, aldus dertig seconden bonificatie meepikkend. Formule vee-renwagens (15 ronden 62.9 km), 1. Jelle Hingst met Kalmann Bell 27.33.2 (gem. 136.960 km/u), 2. Ron Swartzenburg met Austro, snelste ronde: Hlnst 1.45.8 (gem. 142.672 km/u) Toerwagens groep 2 (20 ronden 83,9 km) 1150- 1300 cc: 1. Toine Hezemans met Alfa Romeo 1300 35.10.3 (gem. 143.058 km/u), 2. Van der Sluis met Alfa Romeo 1300, snelste ronde: Hezemans en Van der Sluis 1.44.2 (gem. 144.863 km/u). 1300-2000 cc: 1. Nico Chiotakis met Alfa Romeo 1750 GTAM 35.06.5 (gem. 143.316 km/u), 2. Liane Engeman met Alfa Romeo 1750 GTAM, snelste ronde: Akersloot met Ford Escort 1.41.7 (gem. 148.424 km/u) Boven 2000 cc: 1. Jan van Straaten met Ford Mustang 36.27.1 (gem. 124.236 km/u), snelste ronde: Van Straaten 1.52.5 (gem. 134.175 km/u). De strijdlustigste coureur was onge twijfeld Rob Dijkstra die met zijn Abarth 1000 een wat vreemde escapade op de Hunserug ruimschoots goed maakte door in één ronde de ruim veertig meter die hem scheidden van koploper Van Oor schot te overbruggen en daarna re gelrecht op de finish afstoof. De fraai geprepareerde Fiat’s 128 van Team Ra dio Veronica kwamen niet verder dan een tweede en een derde plaats, maar zo verzekerde Ed Swart, daar zal in de loop van het seizoen wel verandering in komen. Matje Gerrits, Vasseur, Van Midden, Planckaert en Reyniers vielen uit de waaier. Bij het verlaten van Wasmes (158 km) versnelde Merckx nogmaals. Slechts zeven renners hadden de macht in zijn spoor te blijven: Bruyère, Van Springel, Pijnen, E. de Vlaeminck, De Geest, Hooy- berghs en Verbeeck. Ze profiteerden ervan dat Merckx in de laatste kilometers ruim een minuut voorsprong nam op de rest van het veld, maar ze waren in het geheel geen bedreiging. Merckx maakte er een lange sprint van en won afgetekend. Drie honderd meter voor de finish kwam Ver beeck ten val en werd daarbij geblesseerd aan arm en schouder. Algemeen klassement na twee etappes: 1. Merckx (Belg) 4.30.53; 2. Pijnen 4.31.43; 3. Bruyère (Belg) 4.31.59; 4. Hooyberghs (België) 4.32.16; 5. Van Springel (België) 4.32.16; 6. De Geest (België) 4.32.22; 7. Eric de Vlaeminck (Belg) 4.32.35; 8. Bracke (Belg) 4.32.48; 9. Verbeeck (Belg) 4.32.56; 10 Rosiers (Belg) 4.32.57; 12. Sche pers 4.33.22; 16. Karstens 4.33.28; 18. Jan Janssen 4.33.31; 34. Gerrits 4.34.07; 37. Van Midden 4.36.29; 39.-Van Beers 4.37.31; 40. Rentmeester 4.37.46; 41. Serpenti 4.39.00; tionaal kampioen André Gebben op de 45. Hoekstra 4.43.06; 50. Krekels 4.43.19; tweede plaats, in de tweede manche liet 53. Frijters 4.43.30; 54. Dolman 4.43.36; 56. Harry Jansen 4.43.38; 58. Kisner 4.43.42; 69. Holst 4.46.27; 70. Van Katwijk 4.46.33. BOEDAPEST. De Hongaarse zwem ster Andrea Gyarmati heeft tweemaal het Europese record op de 100 meter rugslag verbeterd. Eerst zwom zij in het indivi duele nummer een tijd van 1.06.6 en bleef daarmee 1.2 sec. onder het oude record van de Russin Tina Lekweisjwili, die haar record vestigde tijdens de Europese kam pioenschappen in Barcelona. Later op de avond brak Andrea Gyarmati haar ei gen record als eerste zwemster van de Hongaarse wisselslagestafetteploeg met nog eens een tiende van een seconde: 1.06.5. Eerder al had ze haar eigen Euro pees record op de 200 m. rugslag (2.25.5) geëvenaard. MARKELO. Gerrit Wolsink is hard op weg uit te groeien tot een van Euro pa’s sterkste motorcrossers in de klasse 500 cc. De overmacht waarmee de tand artsstudent uit het Gelderse Hengelo gis termiddag de internationale motorcross van Markelo op zijn naam bracht, was voor insiders niet meer dan bevestiging van die theorie. In beide manches regeer de Wolsink met zulk een superioriteit dat er van enige spanning rond de bezet ting van de eerste plaats totaal geen spra ke was. In de eerste manche was het eigenlijk alleen Frans Sigmans die nog enigszins in het spoor van Wolsink kon blijven. Zijn achterstand bij de finish bedroeg niettemin meer dan 15 sec. De kleine Bra bander had in deze manche echter zo veel van zijn krachten gevergd, dat hij in de tweede rit slechts vanaf een afstand mocht toekijken hoe Wolsink ook de Zweed Uno Palm gemakkelijk van zich afschudde. Sterke buitenlanders als de Engelsen Banks, Hickman en Allan, de Zweden Nilsson en Jansson en de Finnen Johansson en Vehkonen kwamen in het spel niet voor en eindigden ver in de achterhoede. Han Akersloot aan de leiding (zie ■foto boven), voordat hij door pech terug zou vallen. Hij wordt achter volgd door Van der Sluis, die door Hezemans bedreigd wordt. Foto onder: winnaar Chiotakis (rechts) en concurrent Hezemans (tweede) tij dens de huldiging. (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. HCK oefende dit week einde tegen ADO en dat leverde de Kin- heimers een 1-0 nederlaag op. Maandag speelde HCK een dubbel tegen Storks en dat leverde beide ploegen een overwin ning op. Storks won de eerste wedstrijd met 8-5, HCK nam de tweede wedstrijd met 4-1 voor zijn rekening. Storks speel de vrijdag een oefenwedstrijd tegen Bloe- mendaal en dat werd een 24-0 zege voor de Hagenaars. Schoten oefende tegen Ter rasvogels (7-5) en Terrasvogels ontmoette DSS en won met 3-2. MONTE CARLO. Ilie Nastase, te genstander van het Nederlandse Davis Cup-team in de wedstrijd voor de eerste ronde van de Europese zone, heeft in Monte Carlo laten zien waarom hij op de wereldranglijst van 1970 een plaatsje ho ger staat dan Tom Okker. Hij versloeg in de eindstrijd de Nederlandse prof met 3-6 8-6 6-1 6-1. Tom Okker, die Tiriac had verslagen met fraai tennis, leek tot hal verwege de tweede set volkomen meester van de situatie. Toen begon hij plotseling fouten te maken. Nastase nam het initia tief over en won zonder verder bedreigd te zijn geweest. In het dames enkelspel zegevierde de Francaise Gail-Chanfreau met 6-4 4-6 6-4 over de Nederlandse Betty Stöve. Voor laatstgenoemde was er een compensatie: ze won samen met de Oostenrijker Po korny het gemengd dubbelspel. Uitslag van de finale tegen het Zweedse paar Hans Nerel-Christina Sandberg: 7-5 7-5. Tom Okker en Roger Taylor konden in de finale van het dubbelspel weinig uit richten tegen het in topvorm verkerende Roemeense duo Tiriac-Nastase. In de eer ste set, die door het BritsNederlandse paar met 6-1 werd gewonnen, zag het daar nog niet naar uit, maar de Roeme nen verklaarden later dat zij aanvanke lijk uit hun concentratie werden gehaald door een ploeg televisiemensen die te dichtbij aan het werk was. Nadat Tiriac 'en Nastase aan deze stoor nis waren gewend geraakt, hadden Taylor en Okker, behalve in de laatste set, te weinig verweer. (1-6 6-3 6-3, 8-6). De strijd in de 50 cc leverde een aan zienlijk spannender gevecht op. Eindigde de eerste manche in een overwinning voor Henk Poorte uit Nijverdal met na- De uitslagen zijn: Sportrenwagens/prototypen/vrije formule bo ven 1300 cc (12 ronden, 50,3 km) 1. Rein Zwols- man met Chevron b 16 19.47,7 (gem. 152.511 km/u), 2. Theo Kinsbergen met Chevron b8, snelste ron de: Zwolsman in 1,35.1 (gem. 158.725 km/u) Tot 1300 cc: 1. Arthur Banting met Broadspeed 11 ronden in 21.30.4 (gem. 128.685 km/u), 2. Rob Vaassen met Fiat 850 sport, snelste ronde: Ban ting in 1.52.4 (gem. 134.295 km/u). Toerwagens groep 1 (15 ronden 62,9 km) 7500- 8500 gulden: 1. Rlen Frankenhout met Opel Ka- dett 1900 30.59,8 (gem. 121,732 km/u), 2. Piet Schouten met Ford Escort 1300 gt, snelste ronde: Frankenhout 2.01.8 (gem. 123.930 km/u) 6500-7500 gulden: 1. Leen Hagman met NSU 1200 tt 32.03,1 (gem. 117.744 km/u), 2. Hans Daniels met Fiat 124, snelste ronde: Hagman 2.05,9 (gem. 119.895 km/u). Tot 6500 gulden: 1. Rob Elmers met Slmca rally 14 ronden in 31.01 (gem. 113.580 km/u), 2. Jim Vermeulen met Simca rally. Internationale Formule Ford (15 ronden 62,9 km), 1. Mo Harness (GB) met Lotus 69 25.06,2 (gem. 150.346 km/u), 2. Hakan Dahlqulst (Zwe den) met Lotus 69, 3. John Trevelyan (GB) met Crossle. Op drie ronden 15. Ton Strous (Ned.) met Lotus 69, snelste ronde: Lennart Sundahl (Zweden) met Merlyn 1.38.3 (gem. 153.558 km/u). Toerwagens groep 2 (20 ronden 83.9 km) tot 1000 cc: 1. Rob Dijkstra met Flat Abarth 37.35.7 (gem. 133.837 km/u), 2. Jan van de Pol met Fiat Abarth, snelste ronde: Dijkstra 1.49.3 (gem. 138.104 km/u). 1000-1159 cc: 1. Henry van Oorschot met NSU 1900 tt 37.42.9 (gem. 133.411 km/u), 2. Piet Leeu- wenburgh met Flat 128. snelste ronde: Van Oor schot 1.51.4 (gem. 135.500 km/u). pseudoniem „Willem Bever”, schoof slippend en botsend over de baan. Een gunstige uitzondering daarop vormde de vlekkeloos sturende Rien Frankenhout, die nu wel rijp lijkt voor het grotere werk. Bijzonder spektakulair was ook de opmars van Rein Zwolsman met zijn bijzonder mooie én snelle Chevron B 16 in de Sportscarsklasse. Vanuit de laat ste positie stoomde hij in zeven ronden naar de kop van het klassement en leg de daarbij een snelste ronde neer van 1.35.1, een prachtig resultaat. Arie Ruska genoot in diezelfde race de twijfelachtige eer als eerste dit seizoen de baan uit te vliegen, waarbij hij zijn Porsche 906 deklasseerde tot een schroothoop. Toine, die helemaal achteraan moest starten omdat hij geen trainingstijd ach ter zijn naam had, maakte een snelle doorstart en kwam na één ronde al als vierde door met zijn Alfa 1300 GTA. In de vierde ronde pakte hij de derde plaats en door het uitvallen van Akersloot schoof hij zelfs op naar de tweede. Wie weet, was de race langer geweest dan twintig ronden, had hij zelfs de eerste plaats van Chiotakis (met een veel snel lere wagen rijdend) kunnen overnemen, gezien het feit dat hij bij de finish slechts een veertigtal meters achterlag. Liane Engeman, die voor de race al wonderen moest verwachten omdat ze pas voor de eerste maal in de Alfa reed, wist een fraai gevecht met de Escort van Geeris in haar voordeel te beslissen. De internationale Formule Ford race, die de hoofdmoot vormde van deze paas- races, had een wel zeer triest verloop voor Team Radio Veronica-rijder Ton Strous. Strous, die als derde snelste ge traind had met slechts een halve seconde achterstand op snelste man Mo Harness, raakte in vierde positie liggend even het spoor bijster op de Hunserug. Het zand ter plaatse bleek zeer rul want pas na luttele minuten verwoed graven met de handen kreeg hij de wagen weer op de baan en was daarmee uiteraard uitge schakeld. De Engelsman McHarness bleek ook in de race het snelste vooral nadat zijn naaste belager Richard Knight spinde in de Tarzanbocht. Een officieel protest werd tegen Harness ingediend door Tony Brise die vond dat de Lotus van Harness veel te hard ging. Niets en niemand ontzien schijnt het parool te zijn van de standaardtoerwa- genrijders. Een meute van dertig wagens waaronder de zoon van circuitdirekteur Hügenholtz die zich om onduidelijke re denen trachtte te verschuilen onder het (Van onze sportredactie) HOOGEVEEN. Jules Bruessing heeft de traditie overboord gezet dat de win naar van de „Ster van Zwolle” jaarlijks de ouverture van het wielerseizoen voor de amateurs, snel in de vergetelheid te rugkeert. Toen Bruessing zaterdagmiddag in de Hoogeveense van Echtenstraat na 160 afmattende kilometers door Drente het tweegevecht met Nanno Bakker glansrijk had gewonnen, verdwenen me teen de twijfels die een maand geleden in Zwolle zijn triomf hadden omringd. „Nee, Bruessing is geen eendagsvlieg”, stelde bondscoach Joop Middelink onom wonden. „Toen in Zwolle bleek dat hij de vorm reeds had, is hij het bewust wat doel: Sikking en Kraanenburg (Laren), midden: Jacques Christis (HTCC), Bolhuis (Kampong) en S. Mulders (HHIJC), voor: Frans Chris tis (HTCC), Zweerts (Victoria), Van Nes (EMHC), Litjens (Kampong) en Jos Christis (HTCC). Toernooi-selectie: Doel: J. Sequi (Minstrels), achter Dij- kerman (HGC), en P. Elffers (HGC), midden: R Saldana (Southgate), Burna HIJC) en Abady (Racing Club de Fran ce), voor: J. Elffers (HGC), Rick (SV Ulm), Hulshoff (HDM), Kruize (HHIJC), Neale (Southgate). Aan het tweejaarlijkse sterkst be zette Nederlandse hockeytoernooi. dat per traditie geen winnaar kent eind standen worden niet opgemaakt na men hockeyteams deel uit Duitsland, En geland, Frankrijk en Oostenrijk, alsme de de vier organiserende Haagse vereni gingen HDM, HHIJC, HGC en TOGO. Te vens werden in de wedstrijdenreeks be trokken het Nederlandse C-elftal en De TRUXTON. Oud-wereldkampioen Graham Hill is op het circuit van Trux ton winnaar geworden van een interna tionale race voor formule II-renwagens geldend voor het Europese kampioen schap coureurs. De 42-jarige Brit passeer de in de voorlaatste bocht van de slot- ronde de March van de Zweed Ron Pet terson met wie hij tevoren felle strijd had geleverd. rustiger aan gaan doen. Daarom lag het eerst ook helemaal niet in de bedoeling dat hij aan de ronde van Drente mee zou doen. Vorige week liet hij weten graag deze klassieker te willen rijden. Toen heb ik hem zijn zin maar gegeven.” Het is duidelijk dat de 21-jarige Noord- hollander door zijn tweede klassieke ze ge van een van de voornaamste troeven lijkt te gaan worden voor Middelink, die hem trouwens reeds in zijn selectiegroep opnam. Bruessing heeft zaterdag overigens heel wat minder inspanning hoeven te le veren om zijn verkiezing in Middelinks selectie te rechtvaardigen dan onlangs in de Ster van Zwolle. Moest hij toen tot vier keer toe krachtig aanzetten om een beslissing te forceren, in de laatste kilo meters van de ronde van Drente op een moment dat een kopgroep van twaalf merendeels afwachtende renners in *n traag tempo van een viaduct afgleed, was een lichte snelheidsverhoging reeds vol doende om een afscheiding teweeg te brengen. De enige die reageerde was Nanno Bak ker. Hij wipte bijna moeiteloos naar het achterwiel van Bruessing, die volgens Popke Oosterhof de hele wedstrijd „geen trap teveel had gedaan." Bakker: „We keken elkaar even aan en toen was het in feite al gebeiteld.” Dat er voor Nan no Bakker niet meer inzat dan de tweede plaats was voor hem nauwelijks een te leurstelling, omdat hij er bij voorbaat al in berustte dat Bruessing een veel ge- talenteerder sprinter is. De simpele wijze waarop deze ronde van Drente zijn ontknoping kreeg was ei genlijk een anticlimax na het grimmige gevecht dat de enige noordelijke klassie ker eerder een boeiend verloop had gege ven. Want al na luttele kilometers toen de karavaan door zuidoost-Drente zeilde met de sterke wind als grootste rivaal ont rafelde het peleton. Van een feitelijke hergroepering is daarna geen sprake meer geweest, ten minste wat betreft de sterksten in het gezelschap. Zij vertoefden voortdurend in eikaars nabijheid. Na zo’n 20 km reden Hjj staat thans vijftig seconden voor op René Pijnen, die met een tweede plaats in de tijdrit en een derde plaats in Hyon op succesvolle paasdagen kan bogen. Eddy Merckx is in de tweede etappe tijzonder actief geweest. Na aanvalspo- gingen van Frijters en Hoekstra nam hij 60 km voor de finish zelf het initiatief. Maar Hooyberghs en Schepers waren at tent en Merckx moest gedogen dat een aantal aanvankelijke achterblijvers de aansluiting hervond. Op de helling van Bonsecours probeerden Merckx’ ploeg maten Huysmans en Bruyère vergeefs te ontsnappen. DEN HAAG. Het 15e internationale paashockey toernooi in Den Haag ein digde met een grote verrassing. Het Ne derlandse bondselftal een op slechts enkele plaatsen verzwakt Nederlands elf tal was kansloos tegen de sterkste spelers van het toernooi. Het gelegenheids- elftal versloeg het team van coach Grim bergen met 2-0, na een ruststand van 1-0. De HDM-speler Sander seerde doelman Sikking fraaie wijze. Opstellingen: Nederlands bondsteam: (HTCC), achter Kaanders (HTCC), er 15 renners in de eerste groep, die bij Coevorden (na 29 km) weliswaar door een evengrote formatie werd achterhaald, maar bij talrijke coureurs bleken de krachten dermate aangetast dat de kop groep weer snel uitdunde. Nog eenmaal bundelden de achtervol gers de krachten, waardoor halverwege andermaal 30 renners in het voorste ge lid streden. De afmattingsrace zette zich echter terstond voort toen de karavaan uit de luwte van de bossen tevoorschijn kwam. Twaalf renners hielden tenslotte stand toen de wind andermaal een aan slag deed op het incasseringsvermogen: Balk, Bruessing, Van Katwijk, Jurriaans Kellenaers, Van Stralen, Van der Brugh, Bakker, Vermeulen, Oosterhof, Jans Vlot en Jan Aling. Vooral op dit laatste drietal waren de ogen gericht toen de groep weer in de nabijheid van Hoogeveen terugkeerde. Maar in het bijzonder Oosterhof heeft er varen dat vrijwel alle ploegleiders hun pupillen opgedragen hadden de Kroonren- ners scherp te observeren, omdat van de noordelijken werd verwacht dat ze zich heftig zouden roeren. Het vorig jaar slaagde de opzet van Oosterhof wel om op het viaduet bij Hoogeveen te dema- reren, nu was de concurrentie waakzaam. Even later was dat niet het geval toen Bruessing voor de groep uitdraafde naar zijn tweede belangrijke overwinning in dit seizoen. Uitslag: 1. Bruessing (Bovenkerk), 160 kilometer in 3 uur en 43 minuten en 43 seconden; 2. Nanno Bakker (Wieringerwerf). Op 19 seconden: 3. Klaas Balk (Bad- hoevedorp), 4. Jans Vlot (Wanneperveen) Op 25 seconden: 5. Piet van Katwijk (Oploo), 6. Wim Kellenaers (Born), 7. Sjef van der Burg (Berkel), 8. Ben Jur riaans (Amsterdam), 9. Nico Vermeulen' (Amsterdam), 10. Popke Oosterhof (Eel- de), 11. Jan Aling (Bunne), 12. Pé van Straalen (Heerhugowaard). Op 3 minuten en 51 seconden: 13. Ger rit de Wit (Werkendam), 14. Albert Kas- zebosch (Nijeveen), 15. Cor Leunis êgan- sterdam). reed in SALZBURG De Nederlandse auto coureur Toine Hezemans (Alfa Romeo) is zondagmiddag in Salzburg in de tweede wedstrijd om het Europese kampioenschap voor toerwagens op de vierde plaats ge ëindigd. De overwinning was voor de Brit John Fitzpatrick, die met een Ford Escort (235 pk) reed. De eerste vijf ronden heeft Hezemans, die in de eerste wedstrijd om het Europese kampioenschap (Monza) ze gevierde, op kop gelegen, maar toen zette de als een duivel rijdende Fitzpatrick de aanval in en bouwde snel een onaantast bare voorsprong op. Later in de race had Hezemans een aanrijding met een Oosten rijker en moest hij een lange pitsstop ma ken. Hierdoor eindigde hij tenslotte op de vierde plaats. Uitslag: 1. Fitzpatrick (GB) Ford Escort, de 317.87 km (75 ronden) in 1.57.40,10 (gem. 162.10 km/u); 2. Pankl (Oos) BMW 1.59.01,70; 3. Facetti (It) Alfa Romeo 1.59.02,57; 4. Heze mans (Ned) Alfa Romeo 1.59.03,05. Snelste ronde: Fitzpatrick 1.29.05. Batavieren (oud-internationals). De Bata vieren en HHIJC bereikten de beste eind- score. De sterkste buitenlandse teams waren Minstrels en Travellers uit Enge land. Het Franse Lyon Olympique Uni versitaire toonde zich de zwakste deelne mer. ROME. Frankfurt 1880 heeft de Europese beker voor landskampioenen gewonnen, de inzet van het de afgelopen dagen in Rome gehouden hockeytoernooi waaraan voor Nederland Tilburg deel nam, dat er echter niet in kon slagen de halve fipales te bereiken. De Duitsers, die onmiddellijk na een zestiendaagse reis door Azië het toernooi binnenstap ten, stonden in de finale tegenover het Romeinse MDA. Voor 6.000 toeschouwers eindigde de wedstrijd ook na 2 x 10 mi nuten verlenging, onbeslist: 0-0. Bij het doeischieten toonden de Duitsers zich de beste schutters. De derde plaats van het toernooi werd bezet door het Spaanse Egara Tarrasa, daar Real Polo Barceloha voor de wed strijd om de derde en vierde plaats ver stek liet gaan. De uitslagen van de hal ve finales waren: MDA RomeReal Po lo Barcelona 2-1; Frankfurt 1880Egara Tarrasa 2-0. Voor de vijfde en zesde plaats Leopold Club BrusselFC Lyon 2-1. Bekerhouder was Egara Tarrasa. Tilburg had Bohemians (Praag) met 1-0 verslagen. Real Polo Barcelona won van dit team met 3-0 en ging door een beter doelgemiddelde dan Tilburg over naar de halve eindstrijd. Tilburg werd zevende.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17