Directeur Haarlems Bloei pleit voor VVV’s moesten vreemdelingen tot ver buiten de Randstad verwijzen Vuisten- en voetenwerk op stadscarillon centrale opvang van „autoslapers” fi Watervrienden VOORWERPEN IN DE VISHAL Inbraken in het Driemaal brandalarm Prijswinnaartjes luisterwedstrijd als toekijkertjes Gewonde Spanjaard wilde niet in het Auto bij botsing tegen lantaarnpaal zwaar beschadigd paasweekend GEVONDEN Havenberichten op zaterdag Bijtende stof op auto’s openden seizoen ziekenhuis blijven I lik 'i It ,,w> J 4 DINSDAG 13 APRIL 1971 Dam Cijfertjes Drie uur wachten Verkeersdoden Kotter vlot Veteranen Ripperda wonnen eigen toernooi (Van onze verslaggevers) HAARLEM Ook de VVV’s in Kennemerland hebben tijdens de paasdagen tientallen toeristen moe ten verwijzen naar logiesmogelijk- heden buiten de Randstad. Vooral zaterdagmiddag, nadat de drukte vrijdag al begonnen was, was er dui delijk sprake van een stroomversnel ling. De grenspost Bergh-autoweg stond roodgloeiend, en kreeg het ge hele weekeinde dan ook een kleine 300.000 toeristen te verwerken. A, i ■p o extra treinen ingezet op het traject Am- sterdam-Zandvoort. 118; van j i Zonaanbidders waren er vooral twee de paasdag op menig terras te vinden. De een met wat minder aan dan de ander. Amsterdam kende bij de Dam dan zijn drie naaktlopers, in Zand voort kwam het niet zo ver. Dat normen verschillen is wel te zien aan de winterse duffels aan de andere zijde van het glas. (Van een onzer verslaggevers) 5 c 1 x t WIELERSPORT. De Nederlander Swin- kels heeft in Wendeburg (Nedersaksen) een internationale wielerwedstrijd voor ama teurs gewonnen. Hij legde de 125 km af in S uur, 12 minuten en 40 seconden. als piano spelen en hij zijn voeten en vooral zijn vuisten moest gebruiken, kwam tenslotte de opmerking: „U heeft zeker veel eelt op Uw handen, hè?”. Scheveningen De aanvoer voor Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 250 kisten en 150 kleine kisten schelvis; 80 kisten en 300 kleine kis ten wijting, 650 kisten koolvis, 30 kisten en 150 kleine kisten haring, 50 kisten en 1500 kleine kisten makreel, 500 kisten schol, 500 stuks stijve kabeljauw en 11.000 kilogram tong. i i 1 I i ■x 1 Stadsbeiaardier Hein de Ligt laat de prijswinnaars van de carillon-luister- wedstrijd zien dat het bespelen van een carillon niet hetzelfde is als piano spelen. Een kwestie van vuisten en voeten gebruiken en „eelt” op je Via een tuindeur verschafte men zich toegang tot de woonkamer, waar enkele kastjes en laden doorzocht werden. Uit en kele in de kamer hangende colbertjasjes verdwenen de f 650. De portemonnees, waarin zich het geld bevond, werden later in de tuin achter het huis teruggevonden. Tijdens een voetbaltoernooi is zaterdag op het Waterlooterrein in Driehuis geld uit de kleedkamers gestolen. Het totaal bedrag is bij gebrek aan een juiste opga ve tot nu toe onbekend. Uit een woning aan de Willem de Zwij- gerlaan in Santpoort-Zuid verdween zater dag tussen vijf uur ’s middags en mid dernacht een aantal antieke spullen. Via het platte dak sloop men door het raam van de badkamer de woning binnen. Een antieke koperen emmer, doofpot en ke tel, alsmede een Engelse tafelklok en drie delftsblauwe vazen werden meegenomen. (Van een medewerker) IJMUIDEN. De aanvoer voor IJmui- den werd hedenmorgen verzorgd door zes enveertig vaartuigen, met een totaal van 7755 kisten en 1457 kleine kisten vis, 2434 stuks stijve kabeljauw en 11.550 kilogram tong. Deze aanvoer bestond uit 160 kisten en 33 kleine kisten schelvis, 150 kisten en 47 kleine kisten wijting, 1640 kisten gul en kabeljauw, 2310 kisten koolvis, 21 kisten en 63 kleine kisten haring, 837 kisten en 512 kleine kisten makreel, 1957 kisten schol, 18 kisten tarbot en 467 kisten en 772 kleine kisten varia. ZEILEN. De Nederlandse Olympia-jol- len zeiler Cees van Tongeren heeft op de Baldeney See in Essen een internationale zeilwedstrijd gewonnen. Van Tongeren won twee van de drie wedstrijden en plaatste zich eenmaal als vierde. De Eu ropese kampioen Klaus Schenkel (W.-Dld.) eindigde als tweede. VELSEN. Een verlaten, zwaar be schadigde personenauto werd zondag middag om half een door de politie in de berm van een der aanvoerwegen tot Rijksweg 9 aangetroffen. Ondanks de lage temperatuur zijn op de Dam in Amsterdam in het weekeinde twee blote mannen aangehouden en is een juffrouw meegenomen die bloot stond te telefoneren. Dat waren de enige erva ringen van het damdetachement, dat ten opzichte van vorig jaar is verdubbeld tot 64 man. Op en rondom het monument is het in dit weekeinde zeer druk maar toch rustig geweest. In de kop van Noord-Holland zochten de VVV’s hun toevlucht tot geluidswa- gens om daarmee de mensen op te roe pen leegstaande logeerkamers ter be schikking te stellen. Ook in Haarlem heeft de VVV druk gebruik gemaakt van die particuliere adressen. Haarlems Bloei-directeur Schipper kreeg door een acti_ van onze bladen de beschikking over 500 extra bedden. Het was toch nog een behoorlijke klim naar boven in die hoge, half donkere klokkentoren. Honderdzestien smalle trap treden zijn geen kleinigheid, maar zelfs de jongste, de vijfjarige Robert de Rid der, bereikte het terras waar de zevenen veertig carillon-klokken hangen en hij genoot daar samen met de anderen van het wijdse uitzicht over het IJmondge- bied. Hein de Ligt nam ze echter gauw mee naar het hokje waar de speeltafel stond Ten eerste omdat de prijswinnaartjes daar wat meer beschut zaten het waaide zaterdagmiddag erg hard op de toren maar ook omdat hij na klokslag vier uur moest beginnen aan zijn weke lijks uurtje carillon-muziek. En daarvoor had hij de jongens en meisjes nog veel uit te leggen over de speeltafels, de vuisttoetsen, voetpedalen, grote en klei ne klokken, de automatische speeltafels en nog veel meer. Het was daarboven voor die prijswin naartjes een onvergetelijke middag met liedjes als Tio Pepone, Ik hou van Hol land, Komt vrienden in den ronde, ’t Is meie en zelfs verzoeknummertjes als We gaan naar Zandvoort. Toen Hein de Ligt een uur lang had laten zien dat het be spelen van een carillon niet hetzelfde is (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een bedrag van 650 uit een woning aan de Valeriuslaan in Drie huis ontvreemd. Een onderzoek in de omgeving wees uit dat de auto tegen een lantaarnpaal gebotst is. Later bleek dat de personen auto, die voor een onderzoek naar het politiebureau is overgebracht, op 4 april gestolen is in Amsterdam. HAARLEM. Op twee velden aan de Schalkwijkerweg hield tweedeklasser Ripperda zondag voor de eerste keer een voetbaltoernooi voor veteranen en dat is meteen een succes geworden, de „oud jes” van de organiserende club trokken zich daarbij hei beste uit de slag. Zij kwamen in de finale tegen Spaarnevo- gels weliswaar niet verder dan een 2-2 gelijkspel, maar namen na afloop de pe nalties beter. Bleef het in Nederland bij „maar” een tiental doden in het paasverkeer, die cij fers lagen in andere Europese landen heel wat hoger: West-Duitsland Frankrijk 61; Spanje (tot zondag) 41; Italië (voorlopige schatting) 30. Madurodam kwam na Keukenhof met 58.000 kijkers op de tweede plaats (in 1970: 23.000). De Efteling boekte er 40.000 7.500), Diergaarde Blijdorp 35.000 (11.500) Burgers dierenpark boekte eenzelfde aan tal: 35.000 en de Scheveningse pier 34.000 (21.000). Het Rijksmuseum 30.000 (18.000) Dierenpark Wassenaar 23.000 (4.013) en voor 20.000 bezoekers tekenden het leeu wenpark Burgers, de Spidorondvaarten in Rotterdam, de Amsterdamse dierentuin Artis en Avifauna. De Rotterdamse Eu romast was goed voor 18.500 bezoekers, Bergman rondvaarten Amsterdam voor 17.500, het recreatiecentrum Duinrell voor 12.000 en het Nederlandse openluchtmu seum en de Hoge Veluwe ieder voor 10.000 bezoekers. De jongste Nederlandse attractie „Fle- vohof” het 150 ha grote terrein, waar land- en tuinbouw zich manifesteren, opende bij wijze van proef en vooruitlo pend op de officiële opening op 1 mei a.s. tweede paasdag zijn poorten en boekte reeds 20.000 bezoekers. Zaterdag aangekomen In IJmuiden: Titania, Hamlna; Congo, Duinkerken; Joh. Latuharhari, Bremen; Kattenturm, Cont. Plat, IJmuiden; Asta, Rauna; Unterweser, Flixborough; Tor Hol- landia, Immingham; Sylvia 4, Hamburg, IJmui den; Basilea, Antwerpen- Duurt I, Boulogne, IJmuiden; Lady Sheena, Borwick; Pool Fisher, Avonmouth; Hermes, Hamburg; Vechtborg, Delf zijl, IJmuiden; Edelgard, Gothenburg; Vytegra- les, Rotterdam, IJmuiden; Thara Norfolk, IJmuiden; Helene Schepers. Varberg, IJmuiden; Helno Broehan, Flixborough; Bonaire, Boston; Svensboen. Northfleet: Stormvogel, Cont. Plat, IJmuiden; Tor Anglia, Gothenborg: Stella Maris, Middlesbrough; Raffelberg, Norkoping; Mark- borg, Markenholm. Beverwijk; Spaarnestroom. Liverpool. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Hootact, Boston; Lady Sorcha, Newcastle; Helga Dehde, Hamburg, Zaandam; Trio, Noath, IJmuiden; Eckerheim, Thameshaven: Tor Hollandia, Go thenburg; Wimbrown Three, Cont-Plat; Djatl- barang, Bremen; Oriole, Ipswich; Duurt II, Whitby, IJmuiden; Pengall, Cleveland. IJmui den; Sylvia 4, Caen IJmuiden; Rosa, Gunnes, IJmuiden; Pallas, Cadiz; Malente, Manchester; Kattenturm, Cont. Plat. IJmuiden; Hermann Helene, Gothenburg. Zondag aangekomen tn IJmuiden: Wega. Fibortangen; Amberley. Limerick; Deben, Lon den; Gooiland, Bremen; Nobistor, Cont. Plat; Rijnstroom, Shoreham, Nordsee, Skoghall; Poly phemus. Le Havre; Sorel, Newcastle; Ardingly, Liverpool; Firethorn, Londen; Wieland, Rund- vlk, Zaandam; Bente Marina. Rotterdam; British Officer Immingham; Amstelpark, Sydney; Vo- llne, Dagenham, Traviata, Tokio; Ludwig, Bre men; Reinhold Krusemark Hull; Apolli I, Dover, IJmuiden; Use Clausen, Klaipeda; Niederrhein, Helsingborg; Linde, Baltimore, IJmuiden; Oce anic Liberty, Gent; Stella Maris, Cont. Plat; Am- stelborg, Frederikshaven. Beverwijk; Saint Louis Le Havre. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia, Immingham: Stella Maris, Cont. Plat: Pamir Hull; Martha Friesecke, Poole, IJmuiden; Jeane E, Londen; Vytegraless, Rotterdam, IJmui den; Antwi, Antwerpen: Heinrich Witt, Antwer pen; La Estancia, Narvik; Okume, Bilbao, IJmui den; P S. Gruzii, Antwerpen: Marie Venizelos, Londonderry. Maandag aangekomen in IJmuiden: Ulstein, Antwerpen; Gulhav, Grangemouth: Ako, Sauda; Atlantic Bridge, Tubarao; Ethel Everard, Gr. Yarmouth; Soenke Hauschildt, Marestad; Cameo, Antwerpen; Kattenturm, Cont. Plat, IJmuiden; Ingrid-R, Roch; Ann! Lil, Kopenhagen; General Zhdanov, Tuapse; Walenburgh, Gaevle; Pierre Vleljeux, Bordeaux; Lady Sandra, Londen; Prin senbeek, Halmstad; Llesbeth, La Pallce; Jan Kahrs. Sörness; Lykodin. Noordzee: Anco Star, Antwerpen; Jubilat, Londen; Oosterburgh, Bor deaux; Wilks, Londen; Patria, Noordzee, Bever wijk. Maandag vertrokken van IJmuiden: Ommen kerk, Bremen; Ludwig. Bremen: Reustringen, Londen, IJmuiden; Stormvogel, Cont. Plat, IJmuiden; Oceanic Liberty, Bymore; Ilse Clau sen, Lowestoft; Amstelstroom, Huil; Rheinhold Krusemark, Aalborg: Kattenturm, Cont.' Plat, IJmuiden. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Da Costa, Hamina, Velsen; Fairplay-11, Noordzee; Emerald Isle, Noordzee; Cirrus, Rotterdam; Basalt, Rot terdam; Rancher, Houston, Kaap Bol, Noordzee, IJmuiden; Magu, Londen. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Olive, Lo westoft. (Als er geen nadere aanduining volgt is het schip van of naar Amsterdam gegaan). (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Om kwart over twaalf zaterdagmiddag rukte de brandweer uit voor een bermbrand aan de Julianakade. Het alarm bleek vals te zijn. Een half uur later moest de brandweer uitrukken voor een brandje aan de Haven kade. Daar stonden enkele oude viskisten in brand, vermoedelijk door de jeugd aan gestoken. Een ruigtebrand aan de Heerenduinweg werd zaterdagmiddag door omwonenden geblust. De brandweer hield zich bezig met het nablussen. In een kelder van een woning aan de Hoofdbuurtstraat in Oud-Velsen ontwik kelde zaterdagmiddag een vat met chemi caliën onder inwerking van vocht der mate veel gas, dat de brandweer het vei liger vond het vat te verwijderen. Het vat werd aan de kant van het Noordzeekanaal gedeponeerd en onschadelijk gemaakt. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee langs de Grote Hout of Koningsweg geparkeerde auto’s met een bijtende stof ingesmeerd. Deze „streken” leidden tot ernstige be schadigingen van de lak. (Van onze sportredactie) HAARLEM Op de Mooie Nel en op het Spaarne zijn in het Paasweekeinde zeilwedstrijden gehouden. De Haarlemse jachtvereniging Watervrienden opende daarmee het seizoen. In de Tempo-klasse gingen tien jachten en in de OK-klasse 27 jollen van start. Vosselman bemach tigde de beker bij de OK-jollen en Olivier bij de Tempo’s. De uitslagen waren: OK-jollen: zaterdag. 1. Leverink 487, 2. Scholten 500, 3. Van de Molen 489, 4. Stam 416, 5. Vosselman 498. le paasdag: 1. Vosselman 498, 2. Leverink 487, 3. Monshouwer 410 4. Dijksman 514, 5. Scholten 500. Tweede paasdag: 1. Van de Molen 489, 2. Monshouwer 410, 3. Vossel man 498, 4. Stam 416, 5. Dijkman 514. Tempo-klasse: zaterdag. 1. Wolthuis 133, 2. Van de End 155, 3. Olivier, le paasdag: 1. Olivier 130, 2. Van de End 155, 3. Bosland 65. 2e. paasdag: 1. Oli vier 130, 2. Van de End 155, 3. Wiekens 162. Prijzen Per kilogram werd (in guldens) betaaid voor: heilbot 8,75—6.49; tarbot 10,8910,46; grote tong 5,415,29; grootmiddel tong 6,526,28; kleinmiddel tong 7,907,59; tong I 9,088,66; tong II 87,79; zalm 9,09 —7,49. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 162 148; middel kabeljauw 158136; grote koolvis zwart 82; middel koolvis zwart 71 61; grote koolvis wit 176150; grote leng 128—100. Per tien stuks: grote kabeljauw 156 104; middel kabeljauw 11261. Per hoop: rog 8171; vleet 122. Per 50 kilogram: grote schelvis 5240; grootmiddel schelvis 42; kleinmidde] schel vis 55—50; schelvis I 7142; gul I 8549; gul II 6942; gul III 4633; grote schol 55—37; schol I 55--40; schol II 56—45; schol III 4736; tongschar 14676: schar- tong 3824; leng 6416; schar 3824; tar bot 490225; griet 229105; haring 14; makreel 4011,50; koolvis I zwart 3024; koolvis II zwart 2623; koolvis I wit 74 61; poon 3625; haai 48—45; krab 36; kleine lom 43—41. Tot op dat moment hadden zich soms zielige taferelen aan de balie afgespeeld. Moeders met baby’s stonden soms uren te wachten. Vertederend was wel het be jaarde echtpaar dat niet gescheiden wil de worden en met alle geweld een twee persoonskamer wilde hebben, geen twee éénpersoons. Zij hadden er drie uur wach ten voor over. De vele autoslapers automobilisten die er niets voor voelden tot ver buiten de Randstad uit te wijken zochten hun heil langs de Zandvoortse boulevards en Zeeweg, maar ook op pleintjes in de stad. VW-directeur Schipper: „Ik voel alles voor een centrale plaats voor toe risten die in hun auto slapen en daar de beschikking hebben over een wasgelegen heid en een toilet. De Ripperdakazerne zou daar bijvoorbeeld wel geschikt voor zijn”. Door de Keukenhofdrukte was het ver keersaanbod in de Bollenstreek aanzien lijk. Ernstige ongelukken bleven echter uit. In Hillegom waar ook met een geluidswagen een beroep op de bevolking werd gedaan werden 2500 overnach tingen geboekt. „Bijna tachtig percent ho ger dan vorig jaar”, aldus de VW. De acht deelnemende elftallen speelden in twee poules wedstrijden van tweemaal twintig minuten. Ripperda bracht het in zijn poule tot overwinningen op VSV. VVD en DIO, terwijl Spaarnevogels in de andere poule tot triomfen kwam op Heemstede, DSOV en THB. VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: sjaal, bankbiljet, tas je, herenpolshorloge, tas met sportkle- ding, beursje met geld en ringetje, da- mespolshorloge, handschoen, pantalon in papieren zak, hond, kanarie, linker dameshandschoen, portemonnee met in houd, toeter op batterij, verzekerings- plaatje van bromfiets (JQG-312), snel binder, dekzeil, fietspompje, knipporte- monnee met inhoud, autosleutel, paar herenhandschoenen, natuurkundeboek, kinderschoen, autoped, zwembroek, drie sleutels aan ring, Lipssleutel, paar da messchoenen, helm, brillekoker, twee sleuteltjes aan koordje, twee bankbil jetten. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag- en vrijdagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een 39-jarige in Heemskerk wonende Spanjaard, die zon dagavond omstreeks negen uur bij een verkeersongeval op de Jan van Kuikweg vermoedelijk een hersenschudding heeft opgelopen en naar het St. Jozef ziekenhuis is gebracht, wilde hier beslist niet blij ven. Hij is toen door de politie naar zijn woning begeleid. De man reed op zijn bromfiets op de Jan van Kuikweg in de richting van de Laan van Assumburg en moest uitwij ken voor een bij een halte geparkeerde autobus. Bij de uitwijkmanoeuvre raakte de Spanjaard de middenberm, kwam te vallen en bleef op het wegdek liggen. Zandvoort waar het dank zij de ra ces tweede paasdag en zee, zon en zand plezierig druk was, verloor maandag avond een toeristische attractie. De Wie- ringer kotter die nu alweer wekenlang dui zenden kijkers trok, werd vlot getrokken en naar de haven van IJmuiden gesleept. In datzelfde IJmuiden met Velsen heeft de VW het afgelopen weekeinde voor het eerst in de geschiedenis een aan tal vreemdelingen niet aan onderdak kun nen helpen. De toeristen werden vrijdag avond al tot in Schoorl toe verwezen. Een inwoner van IJmuiden voelde zich zo begaan met het lot van vergeefs naar kamers zoekende vreemdelingen, dat hij bij de VW voor twee personen gratis onderdak kwam aanbieden. Op tweede paasdag is de top-capaciteit van de Vel- ser tunnel bereikt met 60.000 voertuigen per etmaal. Filevorming bleef uit. IN WIJK AAN ZEE werden per nacht 3400 bedden door vreemdelingen ingeno men. Ook de jeugdherberg Slot Assumburg was totaal vol. Ook in Haarlemmermeer heeft het ver keer opvallend weinig hinder ondervon den van filevorming. Bij Aalsmeer- derbrug dat altijd een knelpunt is, heeft de gemeentepolitie slechts een paar uur regelend hoeven optreden om het drukke dijkverkeer te laten doorstromen. De dienst luchtvaart van de Rijkspoli tie heeft gedurende de paasdagen door lopend met de twee Cessna’s gepatrouil leerd boven de Nederlandse wegen, waar door bij files met behulp van de ver- keersgroep Driebergen zo snel mogelijk regelend kon worden opgetreden. De Spoorwegen hebben de drukte mak kelijk aangekund en hebben enkel drie Negentigduizend kleurenkijkers op de Keukenhof. Een record. Vorig jaar toen er met Pasen nog bitter wei nig te zien was waren het er slechts 13.000. VELSEN. De prijswinnaartjes de carillonluisterwedstrijd stonden zater dagmiddag keurig op tijd vol ongeduld op de komst van stadsbeiaardier Hein de Ligt te wachten. De jongens en meisjes hadden alle liedjes die de stadsbeiaardier bij de opening van de nieuwe jeugdbi bliotheek gespeeld had, goed ingevuld en een van de prijzen voor allemaal was de bezichtiging van het stadscarillon. s

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4