Rob van Hout weer uitstekend Muziekconcours Jeugd en m Zaakgelastigde Tanzania opent wereldwinkel Croengordel nadert voltooiing H. J. J. Stelder overleden Twee brandjes in Heemskerk Politie heeft „logeetje” I| I Biij ïi i Kunstduin in duingebied H VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Goede prestaties in Beverwijk Kern-ensemble in het Microtheater 100 m2 duin houten schuur IJmuider Courant Vuur verwoestte Geldkistje uit kast gestolen Dodelijk ongeval in speeltuin Ongevallen tijdens sportwedstrijden Brand verwoestte i SB 5 VfUIDER COURANT DINSDAG 13 APRIL 1971 IN HEEMSKERK Dat is uit het leven gegrepen Si i V elsen-IJ muiden üT 1 Mg In Wijk aan Zee BUIT 600,. V elsen-N oord ■ffi IB ÉS ÉL ra 1 Heemskerk few Beverwijk Wijk aan Zee - I KEES MAAS (Van een onzer verslaggevers) 1 r 10 Ronald Masin is van Tsjechisch-Neder- «5 SK o CAROLINE: Ik geloot dat ons t.v. toestel langzamerhand te oud wordt Johanl t JOHAN Ja, maar hoe komen wij, arme wezen, aan een nieuw? Bezorg mij tot en met 30 april 1971 gratis Naam Adres Wijker- De w' 'Wl V. .3 W 1 Neem de krant, die Is iedere dag gloednieuw I Vol met gloednieuw nieuws uit de hele wereld, uit het land, maar ook uil eigen streek en stad. Ten minste als U de IJmuider Courant neemt I Vul onderstaande bon in en raak gratis vertrouwd met de overvloedige, betrouwbare nieuwsbron in de IJmond. „Mouvements Perpetuels” van Poulenc, die overigens hier en daar nog wel iets aan vaart en lichtheid kan winnen. stukken, met het nadeel, dat iedere foutje onmiddellijk opvalt. Bij de jongste cate gorie was Paul Link uit Amsterdam de ren. Hij begon zijn vioolstudie aldaar en zette deze voort in Brussel, waar hij aan het Koninklijk Conservatorium voor Mu- hoogste onderscheiding voor viool en ka mermuziek verwierf. Sinds 1964 is hij eer ste concertmeester van het Amsterdamsch Philharmonisch Orkest. Op het Velsen-terrein botsten twee voet ballers tegen elkaar aan. Van een acht tienjarige IJmuidenaar schoot een arm uit de kom. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In zjjn woning aan de Oostertuinen 24 is in de nacht van vrijdag op zaterdag de heer M. J. J- Stelder over leden. De heer Stelder is 56 jaar geworden. Hjj leed aan een ongeneesljjke ziekte. Woonplaats Daarna kunt u mij noteren als De heer Stelder kreeg in Beverwijk on der meer bekendheid door zijn aktiviteiten als voorzitter van de voetbalvereniging DEM, waarvan hij na het neerleggen van deze funktie, tot ere-lid werd benoemd en als lid van de Ondernemingsraad van Hoogovens. Van 10 juni 1965 tot en met november 1970 bekleedde hij het raadslid maatschap in de fraktie van de KVP in de Beverwijkse raad. De overledene wordt woensdag 12 uur op de begraafplaats Duinrust ter aarde besteld. Om 11 uur wordt in de parochiekerk O. L. Vrouwe van Goede Raad aan de Arendsweg een plechtige Requiemmis opgedragen. (Van een onzer verslaggevers) DINSDAG 13 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- atraatweg; geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 14 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal straatweg; geopend 14.30-17.30 u. De cellist Bob Reuling is in Amsterdam geboren en ontving zijn muzikale opleiding aan het Amsterdamsch Conservatorium bij C. van Leeuwen Boomkamp. Na enige ja- ren gespeeld te heben in het Brabants Or kest, het Brabants Kamerorkest en het Radio-Kamerorkest, is hij sinds 1965 als solo-cellist verbonden aan het Amster damsch Philharmonisch Orkest. De groengordel tussen de Vrijburcht- laan en de Constantijn Huygens straat in Heemskerk zal over enkele maan den het domein worden van zeer velen, die, eventueel met kinderen, ontspanning in de openlucht willen zoeken. Zoals bekend is de gemeente reeds lang bezig om het terrein nabij van Assendelftstraat te her- BEVERWIJK Vrijdag 16 april zal de muziekavonden-serie in het seizoen 1970- 1971 van het Beverwijkse Micro Theater afgesloten worden met een concert door het bekende Kern-ensemble. Het Kern- ensemble bestaande uit Rinus Groot - pia no, Ronald Masin - vioool, en Bob Reuling - violoncel, zal werken vertolken van Jo hannes Brahms. De doelstelling van dit en semble is om vanuit een kleine kerngroep programma’s te brengen die door hun sa menstelling afwijken van de normale con- cert-praktijk. Rinus Groot geniet in Beverwijk vooral bekendheid als leraar aan de Beverwijkse Muziekschool. Reeds op zeer jeugdige leef tijd speelde hij piano en orgel en na de middelbare school studeerde hij onder lei ding van J. v. d. Boogert aan het Utrechtse Conservatorium, alwaar hij het eind-diplo- ma solospel cum laude behaalde. In 1965 ontving hij de prijs van uitne mendheid. Hij won in 1966 de Jaarbeurs- prijs te Utrêcht en in 1967 de pianoprijs (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op paaszaterdag is de Heemskerkse brandweer twee maal uitgerukt voor een brandje, dat niet veel te betekenen heeft gehad. ’s Avonds om zes uur was een hooi mijt achter de manege De Schimmelcroft aan de Kerkweg in brand geraakt. De wind was gunstig, zodat de stallen geen gevaar liepen. Twee uur later stonden enkele glaskisten bij de vierde in aan bouw zijnde flat aan de Luxemburglaan in lichterlaaie. De politie vermoedt, dat in beide gevallen het vuur door kinderen is aangestoken. (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEHUIS. Een bijzonder tragisch ongeval heeft vrijdagmiddag om half vijf een einde gemaakt aan het jonge leven van de vierjarige Gert jan Schaap. Het kind, dat vlak bij zijn huis in de speeltuin aan de Valckenhoeflaan in Santpoort-Noord speelde, is op onverklaarbare wijze onder een wip geraakt en vermoedelijk door het speeltuig in de maagstreek getroffen. Eén automobiliste bracht de jongen onmiddel lijk naar een arts die het kind snel naar het Antonius Ziekenhuis liet vervoeren. Bij aankomst bleek het jongetje evenwel al te zijn overleden. Een nader onderzoek naar de toedracht van het ongeval wordt nog voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Sinds tweede Paas dag heeft de Heemskerkse politie een logeetje in huis in de vorm van een ver zwakt katje, dat door de manschappen liefdevol wordt verzorgd. Het diertje zat opgesloten tussen de buitenmuur en de spouwmuur van een in aanbouw zijnde bungalow in het Ren- dorppark. Het beestje was niet te berei ken en de politie belde in arrenmoede de aannemer, de heer De Haan uit Uitgeest op. Deze verklaarde zich onmiddellijk bereid het katje te helpen bevrijden door een gat in de fundering te hakken. Het poesje was door het verblijf in haar gevangenis danig verzwakt. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Tijdens een voetbalwed strijd op een terrein van Stormvogels brak een 26-jarige voetballer op tweede paasdag zijn rechterbeen. In de sporthal kreeg een 26-jarige Hoofddorper die dag een bal tegen zijn hoofd. Hij is met een hersenschudding naar het Antonius Zie kenhuis gebracht. DINSDAG 13 APRIL Smalfilmclub Velsen, in gebouw Velser- duin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 uur clubavond. en leeszaal, filiaal Velsen-Noord, 19 :'MS de G scheppen in een fraai wandelpark, compleet met kinderboerderijwan delpaden, waterpartijen, mini-golf- baan, zitbanken en gazons. De water partijen zijn klaar, de bomen en struiken geplant, terwijl nu een be- Aan de rand van het ruilverkave- lingsgebied van Heemskerk verhef fen zich steeds groter wordende zandruggen tussen het agrarisch ge bied en het noordelijk Hoogoventer- rein. Boven op die zandruggen krui pen zandauto’s, die hun inhoud tel kens aan het uiteinde storten, waar door men wekelijks de zandbergen ziet verder groeien. Het betreft hier zogenoemde „kunstduinen”, welke door het Hoogovenbedrijf worden aangelegd als een visuele afscher ming tussen industrie en het duin gebied, zoals deze „duinen” ook zijn aangelegd aan de zijde van de Zee straat tussen Beverwijk en Wijk aan Zee. Vanaf de Beverwijkse grens kijkt men nog volop uit op het fa briekscomplex. Wellicht, dat ook hier te zijner tijd kunstduinen zullen ver rijzen, terwijl op enige afstand de „echte" duinen toekijken. DINSDAG 13 APRIL De Zandkraai, Handelstraat. Vanaf 19.30 u. bar voor volwassenen. Progress-soclëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 u. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 21 u. dansen voor volwassenen. WOENSDAG 14 APRIL De Zandkraai, Handelstraat. 9 u. koffie bar, 13.30-18 u. bejaardensoos, 19.15 uur kinderinstuif. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 u. peuterspeelzaal. Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 9.30 u. sportuitstuif voor dames. De Lichtboei, Maasstraat. 19 u. instuif (vanaf 13 jaar). Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk weg 45: volwassenen 19-21 u. die bij sommigen te bewonderen viel. Sammartini uitvoerde. De blokfluitiste Paula van Wijk uit dezelfde plaats was minder gelukkig. Haar begeleidster liet het nogal eens afweten, en hoewel Paula van Wijk zich hier aanvankelijk weinig van aantrok kon zij op het laatst de brok ken niet meer lijmen, en raakte ook zij zo nu en dan het spoor bijster. Een Amsterdams duo vormde een wei nig gebruikelijke combinatie: fluit en gi taar. Yvonne Schwerzel en Ineke Schurin- ga brachten een sonatine van Truhlar boeiend tot leven. Een nieuw voorbeeld aan de oorspronkelijke programmakeuze, die bij zommigen te bewonderen viel. Bij de pianisten was hiervan minder sprake. De meesten kozen vertrouwde Middenmeer, 178. Eerste prijs: Paul Link, Amsterdam, 201, Bernd Brackman, Haar lem en Noor van Kranenburg, Haarlem, 211 (met één ster). 15 tot en met 19 jaar: Tweede prijs: Carolien te Voortwis, Alk maar, 170, Paula van Wijk, Beverwijk 171 Franto Koslovsky, Castricum, 177%, Eer ste prijs: Frank Sierhuis, Beverwijk, 192, Lia Admiraal, Heemskerk, 193, Loes Huijssoon, Amsterdam 196, Rolf Kieft, Alkmaar en Nettie Rumping, Beverwijk, 216 (twee sterren), Rob van Hout, Cas tricum, 225 (twee sterren). 20 tot en met 25 jaar: Yvonne Scherzel en Ineke Schuringa, Am sterdam, 217 (twee sterren). In de klasse 15 tot en met 19 jaar was de vertolking van de Amsterdamse Loes Huissoon van een stuk van Kabalevsky opmerkelijk. Lia Admiraal uit Heemskerk speelde een wals van Chopin mooi maar wat te vlak en soms te weinig zang in. de discant, en Frank Sierhuis uit Bever wijk miste in een Rachmaninof-prelude nog wat fysieke kracht en werd in een presto van Haydn door geheugenfouten geplaagd. Het grote klapstuk van de avond was het optreden van tweevoudig bekerwin naar Rob van Hout uit Castricum, die het Rondo Capricioso van Mendelssohn over rompelend uitvoerde. Als hij het stuk vol ledig uit het hoofd kan spelen en dan ook c in inleiding nog wat trefzekerder zal hoboïste Nettie Humping uit Beverwijk, kan de prestatie nog iets winnen. De uitslagen van deze tweede avond uit een concours, waar de jury is uitgebreid met Lou Tervoort, waren: 10 tot en met 14 jaar: Eervolle vermelding: Annemieke Klit- sie, Koog aan de Zaan, 140 punt. Derde prijs: Sylvia Wijn, Alkmaar, 146, Ab Pa- pöt, Heemskerk 147, Joost Haker, Cas tricum en Guus Hageman, Zaandijk. 152, Bernard de Wit, Beverwijk, 158%. Twee de prijs: Ilma de Vries, Castricum 168, Ton Fleur, Zaandijk, 174%, Bonnie Bus, BEVERWIJK. Uit een kamer in het bejaardencentrum Westerburg is vrijdag een geldkistje gestolen. De inhoud hier van bedroeg ongeveer 600. Het werd de dief wel gemakkelijk gemaakt, want de sleutel van de kast, waarin het geldkist je stond, was door de bewoonster op de kast gelegd. Het Jeugd en Muziekconcours in Be verwijk draait weer op volle toeren. Na dat vorige week een enorm hoog peil was bereikt (drie eerste prijzen met een ster, beste. Hij gaf een frisse^ vertolkmg van drie met twee sterren en één met drie) werden ook nu door verschillende deelne mers hoge ogen gegooid. Het meeste opzien baarde het optreden van de cellist Bernd Brackman uit Haar lem, die vorige week al twee sterren had veroverd als pianist en daar nu nog een uitstekende prestatie op zijn strijkinstru ment aan toevoegde. Zijn spel in „Drie leichte Stücke” van Hindemith was ge rijpt en vol muzikaliteit, en voor een zo jeugdige deelnemer was ook de zuiver heid opmerkelijk. Overigens leverde de pianiste, Noor van Kranenburg, die haar moeilijke partij Virtuoos speelde, even eens een goede prestatie. Nog een deelnemer oogstte lauweren met een snaarinstrument: de gitarist Rolf Kieft uit Alkmaar, die met grote beheer sing Capriccio op. 48 van Ferrer y Esteve speelde. Een uitstekende indruk vestigde ook de WW® (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE De brandweer moest tweemaal uitrukken om in Wijk aan Zee een brand te blussen. Vrijdag middag kwart over vier richtten de brandweerlieden enkele waterstralen op het vuur in een bunker in het duin, waar jongens wat wrakhout in brand hadden gestoken. De rookontwikkeling maakte enkele voorbijgangers opmerkzaam op het vuur in de bunker. De tweede brand in Wijk aan Zee ont stond op zondagmiddag toen nabij de camping Rolandsduin helm door onbe kende oorzaak vlam vatte. De felle brand werd met een hoge- en lagedruk- spuit bestreden. Het vuur verwoestte on geveer honderd vierkante meter helm. Zeewjjk, IJmuiden, 19 tot badmintonvereniging Velsen. DINSDAG 13 APRIL Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. WOENSDAG 14 APRIL Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 10 u. tekenen en schilderen. De Slof, Raamveld. 13 u. bejaardensoos, 20 u. Koreaans karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-10, 12.30-13.45, 14.15-15.30 en 20.45- 22 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30 -17 en 19-21 u.; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 u. WOENSDAG 14 APRIL Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraat 4a. Geopend van 19-21 u. maandabonnee 6.— p m.) kwartaalabonnees 17.50 p kwartaal). Deze BON opzenden naar IJMUIDER COURANT in ongefrankeerde enveloppe. Antwoordnummer 47, IJMUIDEN. Geldt niet voor abonnees van de IJmuider Courant (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De zaakgelastigde van Tanzania in ons land, de heer F. N. Rugeiyamu zal op zaterdag 24 april de wereldwinkel in Heemskerk officieel ko men openen. Hieraan vooraf heeft een korte ontvangst van genodigden plaats om twee uur in de aula van de J. S. Bach- school aan de Bachstraat 2. In aansluiting daarop begeeft men zich naar de wereld winkel aan de Kerkweg 135, voor de eigenlijke openingsceremonie. De wereldwinkel stelt zich ten doel door middel van verkoop van producten uit en voorlichting betreffende ontwikkelings landen bij te dragen tot het welzijn van die landen. Openbare bibliotheek Wijkerstraatweg 177, tot 21.30 uur. PTT-gebouw. Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat, 19 tot 20 uur: spreek uur Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Manly Sport, les en training boksen in gymzaal Moerberg-Comité-school aan de Kerkstraat in Llmuiden-West, van 19.30 uur af. WOENSDAG 14 APRIL Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 19.45, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarnberg, van het Nederlands Impresariaat. Wüstelaan 79, van 14.30 uur tot 17.30 uur; F filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, landse afkomst en is m Rotterdam gebo- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een brand in een houten schuur achter een woning aan de Berghuisstraat heeft vrijdagmiddag enkele rijwielen en veel tuingereedschap vernield. Het vuur is ontstaan toen een vijfjarig zoontje van de bewoners van de woning met lucifers in het schuurtje speelde. Een in de nabijheid staande ste nen schuur liep door de brand ernstige schade op. 14.30 tot 17.30 uur; jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg, 19 tot 21 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui- den: ontspanningsgymnastiek voor dames, ziek bij de vioolpedagoog A. Gertler, de bejaardensoos, kinderclubs. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 9.30 uur schoolzwemmen, 9.30 tot 10.45 uur dameszwemmen, 10.45 tot 11.15 uur zwem lessen dames, 11.20 tot 13 uur schoolzwem men, 13 tot 14 uur gereserveerd, 14 tot 15.15 uur gemengd zwemmen, 16.15 tot 16.45, 16.45 tot 17.15 en 17.15 tot 17.45 uur zwemlessen, 18 tot 19.30 uur zwemver. R.K. Velsen, 19.30 tot 21.30 uur zwemver. V.Z.V., 21.30 tot 22.30 uur gemengd zwem men. IJmuider Harmonie, 20 uur orkestrepe titie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelen- straat. Sporthal 22.30 uur S» SS A «- gin is gemaakt met het aanleggen van de wandelpaden. De vracht wagen, die het asfalt aanvoerde, zal deze week nog eens terug moeten komen, omdat nog niet alle paden zijn geasfalteerd. Men begint zo spoedig mogelijk met de verbouw van de boerderij tot kinderboerderij. I s - - B i r J ...F -• x >x."

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5