Canadees vlootbezoek GOUVERNEUR VAN CANADA ARRIVEERDE IN IJMUIDEN Raadslid wil lesvluchten op Schiphol verhinderen Aan boord van Groep- Verkuyl stemt PPR Hoe U mede*eigenaar van een welvarende oliemaatschappij kunt worden Ziekenhuisapotheker tijdelijk geschorst „Preserver” L M pi in „Notenkrakers” beroep voor hof AMSTERDAM. „Als er wordt gegre pen naar pressiemiddelen, dan gaat de deur naar terreur wijd open”, aldus de procureur-generaal bij het gerechtshof in Amsterdam, mr. J. H. Kemper, dinsdag tijdens de zaak tegen één van de „noten krakers”. De „notenkrakers” weigerden in januari 1970 het administratiekantoor van het Concertgebouw in de hoofdstad te verlaten voordat hen was verteld waar om de grote zaal niet voor een discussie over het beleid van het Concertgebouw beschikbaar was gesteld. De notenkra kers werden daarop door de politie ver wijderd. ill HAARLEMSE DRUGAFFAIRE In het Effect Plan werken samen: de Amsterdam-Rotterdam Bank en Pierson, Heldring Pierson (die het Amro-Pierson Fund beheren); Nationale-Nederlanden en de Eerste Nederlandsche. En hopelijk U. AMRO-PIERSONFUND bestaat. 9 WOENSDAG 14 APRIL 1971 Dat hoeft U geen kapitalen te kosten. Met een bescheiden bedrag van enkele honderden of zelfs enkele tientallen guldens speelt U het klaar. U bent dan niet alleen mede-eigenaar van een oliemaatschappij, maar van een groot aantal bloeiende ondernemingen overal ter wereld. En in de opbrengsten van al die onderne mingen deelt U mee. Hoe kan dit? Omdat er zoiets als een Dit Fund wordt beheerd door deskundige beleggingsspecialisten van twee vooraanstaande banken: de Amro-Bank en Pierson, Heldring Pierson. Zij beleggen Uw geld (en dat van duizenden anderen) in tal van binnen- en buitenlandse ondernemingen. Zij hebben een uitgebreid informatie-net. En blijven daardoor van dag tot dag precies op A de hoogte van wat er in de financiële wereld omgaat. Daardoor kunnen zij het kapitaal dat zij beheren,optimaal laten groeien. En ook zeer goed spreiden, waardoor overdreven risico's worden vermeden. Zij zijn helemaal niet geheimzinnig over hetgeen zij doen. Elk kwartaal maken zij bekend welke resultaten er behaald zijn en in welke ondernemingen wordt belegd. Elk jaar publiceren zij een uitgebreid jaarverslag.U kunt dus deelnemen aan het Amro-Pierson Fund zonder dat U de vraag bekruipt: waar blijft m'n geld eigenlijk. U kunt al deelnemen met tenminste 2 parti cipaties (die samen ongeveer f 50,— kosten). U kunt deelnemen als particulier. Maar ook als bedrijf of als instelling. En er is nóg een heel goede manier om mee te doen, namelijk via het effect plan. Dit is een levensverzekering, waarbij het grootste deel van Uw stortingen wordt belegd in het Amro-Pierson Fund. Het overige deel wordt - na aftrek van kosten - besteed om U te verzekeren tegen financiële gevolgen van overlijden en invaliditeit. En U geniet fiscale voordelen. Op onze kantoren en bij Uw eigen verzekeringsadviseur kunt U er alles over te t>1 weten komen. JuflCCt IcHl f. tja j 5 (Vervolg van pagina 1) Omdat er volgens de recherche van een ADVERTENTIE wachtten „Gelderland” Hoewel de PPR schroomt zich een chris- De apotheker drs. De Man kwam op 9 februari in het nieuws, toen hij op een persconferentie van de Haarlemse po litie verklaarde dat de directeur van het medisch-maatschappelijk consulta tiebureau voor alcoholisme (MMBC) en de medewerker van het aan dit bureau verbonden opvangcentrum voor drug gebruikers, Ton de Bakker, hem had den gevraagd verontreinigde hasjiesj te onderzoeken. Een gevolg van de situatie is wel, dat het onderzoek van drugs niet alleen voor het drugteam, maar ook voor an dere ziekenhuizen sinds twee weken is stopgezet. Dr. Noordzij: „Dat is toe vallig zolang drs. De Man er niet is en omdat er niemand anders is, die dat kan. Het beleid van het ziekenhuis is echter hetzelfde gebleven.” Het belang van deze zaak kan worden af geleid uit het feit, dat Gedeputeerde Staten zullen beslissen wat er verder tegen de apotheker wordt ondernomen. Volgens dr. Noordzij, met wie drs. De Man over de door de Moksja-rel ont stane situatie vanaf het begin overleg heeft gepleegd, is het mogelijk dat met een berisping wordt volstaan. De „Preserver” arriveerde om tien voor half tien in de Amsterdamse haven. Bij aankomst speelde de Marinierskapel mars muziek. Het schip werd gevolgd door het Canadese fregat „Ottawa” en de Neder landse onderzeebootjager „Amsterdam”. begeleidde, Handelska- buitengaats de Tegen één van hen, een 21-jarige musi cus, werd 100 boete geëist. In november was hij door de politierechter veroordeeld tot een week gevangenisstraf. De ziekenhuisapotheker had dit gewei gerd, omdat dergelijke aanvragen vol gens zijn verklaring alleen van medici kunnen worden geaccepteerd. Van de zijde van het MMBC werd echter heel nadrukkelijk gesteld, dat men al vele malen bij drs. De Man met drugs was aangekomen en dat deze steeds tele fonisch het resultaat van het onderzoek had meegedeeld. Volgens ingewijden zou de handelwijze tegen de apotheker verband kunnen houden met de mogelijkheid, dat hij zijn beroepsethiek heeft geschonden door zijn mond voorbij te praten (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Vanmorgen om zes uur liep een Canadees vlooteskader, geëscor teerd door twee Nederlandse oorlogsbo dems de sluizen van IJmuiden binnen. Aan boord van het Canadese bevoorra dingsschip de „Preserver” bevond zich de gouverneur-generaal van Canada Ro land Michener en zijn vrouw, die een of ficieel bezoek aan Nederland brengen. Stipt op tijd voer de „Preserver” ge volgd door de „Ottawa” de voor dit of ficiële bezoek feestelijk met bloemen en vlaggen versierde grote sluis binnen. Het Nederlandse marinevaartuig de „Amster dam”, dat beide schepen escorteerde, maakte gebruik van de middensluis. Onlangs lieten B. en W. van Haarlem bij monde van wethouder P. van der Ham weten, dat zij de werkwijze van het drugteam volledig ondersteunen. steiger voor het station. Van het marine- etablissement af werden 21 saluutschoten gelost. In de koninklijke wachtkamer van het station volgde de begroeting door het koninklijk paar. Omstreeks elf uur vertrokken de ko ningin en prins met hun Canadese gasten in twee met zes paarden bespannen ca lèches naar het paleis op de Dam. telijke partij te noemen wil zij toch een gewetensfunctie blijven vervullen tegen over de christelijke partijen. Het Canadese bevoorradingsschip de „Preserver” met aan boord de gouverneur-generaal van Canada Roland Michener en zijn vrouw vaart, gevolgd door de „Ottawa”, de grote sluis van IJmuiden binnen. Het groepje koos de PPR omdat deze partij zich vanaf haar oprichting in 1968 heeft ingezet voor een beleid van interna tionale solidariteit. Ook in de verkiezings strijd wijst zij, aldus de verklaring, op de noodzaak van verandering in de buiten landse en de defensiepolitiek. De PPR wijst de kernwapenstrategie van de NAVO af. al wil zij eerst nog pogen deze organisatie van binnen uit om te vormen. Tegen een andere „notenkraker” een 23-jarige student eiste de procureur-ge- neraal naast 100 boete .een gevangenis straf van een week voorwaardelijk, om dat volgens mr. Kemper de houding van de student tijdens de zitting van de poli tierechter wijst op een mentaliteit die ge vaar voor recidive inhoudt. De uitspraak is op 27 april. DEN HAAG. Een groepje leden en oud-leden van confessionele partijen heeft dinsdag te kennen gegeven bij de komende Kamerverkiezingen op de Politieke Partij Radikalen te zullen stemmen. Het zijn F. Boersma, oud-voorzitter van de Christe- lijk-Historische jongerenorganisatie, A. Borstlap, oud-vice-voorzitter van het CNV ds. H. A. C. Hildering, Nederlands-her- vormd predikant, dr. Okke Jager, Gere formeerd Vredesberaad, Ben van Kaam journalist dr. D. C. Mulder, hoogleraar Vrije Universiteit, drs. H. Schut, Gerefor meerd predikant, ds. R. J. van der Veen Greeformeerd predikant. W. in ’t Veld, mede-oprichter werkgroep ehristen-radi- calen en dr. J. Verkuyl, initiatiefnemer tot deze stemverklaring. Zij stellen in een verklaring over dit stemgedrag dat zij t beleid van de confes sionele partijen in de afgelopen regerings periode niet langer kunnen steunen. Daar bij komt dat de christelijke partijen hun geen uitzicht bieden op wezenlijke veran deringen in him beleid. strafbaar feit sprake was De Bak ker moet op 6 mei voor de rechtbank verschijnen werden MMCB-directeur P. C. Blankevoort en de Moksjamede- werker verhoord. Op 13 februari deelde de directie van het ziekenhuis mee, dat men uitslui tend drugs op kwaliteit wilde onderzoe ken als dit door een aan het consulta tiebureau verbonden arts zou worden gevraagd. Voorts werd gesteld dat on derzoekingen voor het drugcentrum in beginsel „niet zijn of worden verricht, tenzij eerder stoffen onder valse vlag zijn aangeboden door uw bureau.” Ondertussen nog twee Canadese marineschepen „Margaree” en de „Assiniboine”, die la ter geëscorteerd door de de sluizen binnenvoeren. SCHIPHOL Het raadslid A. Martini (D’66) heeft B. en W van Amsterdam schrifteltfk gevraagd of zjj willen verhinderen dat de KLM de komende zomer maanden weet lesvluchten gaat uitvoeren op Schiphol. Dit kan om operationele redenen niet in het buitenland geschieden, zoals in de afgelopen winter gebeurde. Het raadslid is van mening dat bedoelde lesvluchten bijzonder veel geluidshinder veroorzaken. Juist in de komende maanden, waarin van een toenemend vlie.ggebruik sprake zal zijn met name door de vakantiecharters, moet, zo meent het raadslid, extra geluidshinder veroorzaakt door lesvluchten voorkomen worden. Volgens hem is het voornemen van de KLM in strjjd met de in februari aangenomen motie waarin werd aangedrongen op verdere inperking van de lesvluchten. Op de voorplecht stond gouverneur-ge neraal Roland Michener, gestoken in een fel rood trainingspak. Volgens een woord voerder van de Canadese Ambassade in Den Haag trimt de gouverneur-generaal elke morgen op het schip en deed hij dit vanmorgen niet speciaal voor zijn offi ciële bedoek aan Nederland. Op de kade waren ter begroeting aanwezig de mari- ne-attaché van de Canadese Ambassade, „commander” J. Panabaker en namens de staf van het commando maritime mid delen IJmond luitenant ter zee eerste klasse A. van Bijsterveld, die het vloot eskader naar Amsterdam waar het aan de Oostelijke de afmeerde. De twee andere Canadese oorlogsbodems en de Nedrelandse jager „Gelderland” mochten pas anderhalf uur later doorva ren naar de aankomststeiger aan de oos telijke Handelskade. De gouverneur-generaal en zijn echtge note arriveerden per motorsloep met een Canadese bemanning bij de aanleg- I '7

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9