Goal van mensen toch niet fouilleren Smethurst beslissend Trainer Munoz: ROUTINE BLEEK VOOR REAL MADRID IN EINDHOVEN TOCH NOG VOLDOENDE I Ben van Gelder Donner en Ree aan leiding „In Madrid zullen we aanvallen „Je kunt de chris corner Willy van der Kuylen: MERCKXISTEN REGEERDEN Chelsea versloeg Manchester City NEC wil niet op Zuiderpark spelen J. van Dooyeweerd drievoudig winnaar DONDERDAG 15 APRIL 1971 99 99 Oude rot V echt partij Moet u doen. Ook als ’t geen rust is. Pickwick thee van Douwe Egberts RODIER- PARIS heeft een fantastische collectie vrije- tijds kleding gebracht. PULLOVERS en VESTEN in 8 modellen en 6 kleuren en als verrassing leuke weekend - OVERHEMDEN \Grote Houtstraat 26-30 X Haarlem X Nu hebben we dus Real Madrid. Wel de zwaarste tegenstander tot nog toe. Maar Real is natuurlijk niet meer wat het vroeger was, met Pus kas en Di Stefano. Geen enkele ploeg is meer onverslaanbaar tegen woordig. Bij een verlenging, zoals verleden jaar tegen Roma, wordt er geen thee geschonken. Je komt dan ook helemaal niet in de kleedkamer, je moet op het veld blijven. D’r is al leen maar tijd om je benen een beet je los te gooien, voordat er weer ge speeld wordt. Ik heb in zoveel landen gespeeld, Oost-Duitsland, Italië, Joegoslavië, Hongarije. Daar was het altijd thee in de rust. Maar ik heb in het bui tenland ook wel meegemaakt, dat er iets anders bijstaat. Er zijn er wel die daar dan ook wat van nemen, maar zelf drink ik alleen maar thee. Als er geen thee is, dan liever niks. Ik vind thee erg lekker, ’t Heeft een frisse smaak. Ik drink ook graag een pilsje natuurlijk, maar thee is nou eenmaal beter om in goede conditie te blijven. Dat is erg belangrijk. Je hebt tegenwoordig in het voetbal veel meer conditie nodig, dan toen ik bij P.S.V. begon zeven jaar gele den. - 7 VWWVVVWWWVVVVVWWVWVVWWWVWVVWVVWVWWWWWWWWVV^^ ADVERTENTIE ADVERTENTIE Willie van der Kuylen... thee is lekker fris NIJMEGEN. Het bestuur van de Nij meegse eredivisieclub NEC heeft gister avond protest aangetekend b(j de KNVB tegen de beslissing om de halve finale wedstrijd Ajax-NEC voor de KNVB-beker volgende week woensdag op het Haagse Zuiderpark te laten spelen. Ajax en NEC hebben de afgelopen week contact gehad over een plaats waar de wedstrijd gespeeld zou moeten worden. NEC stelde daarbij het stadion De Vliert in Den Bosch voor terwijl Ajax met het Zuiderpark in Den Haag kwam. Beide clubs konden niet tot overeenstemming komen waardoor de beslissing bij de KNVB kwam te liggen. De KNVB wees daarop het Zuiderpark in Den Haag aan. Sparta FSC wordt in Den Bosch gespeeld. Eef Mulders slaagt er niet in om door de Spaanse verdediging te komen. Munk Jensen kreeg die kopkans ook niet van de goedgeorganiseerde Spaanse de fensie. Johan Devrindt loste in de allerlaat ste minuut nog een geweldig schot dat PSV nog een ruggesteuntje voor Madrid had kunnen geven. Doelman Betancourts uitzicht werd belemmerd, maar Benito ving de bal op zijn borst op. Hij stond nog te trillen op zijn benen toen O’Neill voor de laatste maal floot. De pijn was daarna snel vergeten, voor Real wenkt immers de finale-plaats in Athene heel duidelijk. fWWVVVrb/VVWWVVWWVWVWWVVWVWWVVVVVVWW' Het was verboden om flessen te ver kopen binnen het stadion, maar toch zien we die nog veel op de tribunes. De mensen nemen ze gewoon mee. Je kimt ze toch niet fouilleren. Dat het nu een blikje is maakt niets uit. De volgende keer vind je ze weer op de tribunes”. Met een wat wrang lachje liet hij er nog op volgen: „Het was bovendien nog wel van een dure plaats afkomstig”. De tweede helft begon meteen met een kleine vechtpartij, een voorproefje voor wat zou volgen. Grensrechter Bar rett werd er "tenslotte het onschuldige slachtoffer van. „Het incident”, meende Kurt Linder, „heeft onze ploeg niet uit het ritme gehaald. We hebben daarna net zo gespeeld als in de eerste helft”. PSV heeft daarna zelfs wat meer en beter geschoten. Schmidt Hansen, Veen- stra, Van den Dungen en Mulders zagen de bal echter net over gaan of verdwij nen in de altijd nog betrouwbare handen van Betancourt. LEEUWARDEN De uitslagen van de partijen voor de negende ronde van het toernooi om het Nederlands schaakkam pioenschap dat in Leeuwarden wordt ge houden, zijn: Boersma-Ree ’Za-Va, Andries- sen-Van de Vliet Va—Va, Scholl-Krabbé af gebroken, Donner-Langeweg 1-0, Hartoch- Timman afgebroken. Afgebroken partijen zevende ronde: Scholl-Langeweg 0-1; acht ste ronde Langeweg-Van Baarle 1-0. Stand na negen ronden: 1. en 2. Donner en Ree beiden 6 pnt., 3. en 4. Timman en Hartoch 5'/j 1 afg., 5. Langeweg 4'/a, 6. Scholl 4 1 afg., 7. en 8. Krabbé en Van de Weide 3’/a 1 afg., 9. en 10. Andriessen en Boers- ma 3"/a, 11. Van Baarle 3 1 afg., 12 Van de Vliet 2'A. Real speelde inmiddels allang op een 0-0 gelijk spel. PSV nog niet. Linder haal de Van der Kuijlen nog het veld uit om lange Munk Jensen in de frontlinie te sturen. „Van der Kuijlen is me niet be vallen”, verklaarde Linder deze ruil, „bovendien bestond de Real-verdediging uit lange spelers. Dat was een handicap voor ons, omdat we veel met hoge bal len voor het Spaanse doel speelden”. DEN HAAG De uitslagen van de gis teren op Duindigt gehouden draverijen zijn: Moergestel-prijs (2000 m) met autostart, le afdeling: 1. Inalco Leron (A. Konijnen burg) 2.51.2, 1.25.6, 2. Jury, 3. Imca Sinx. Win. 11,90, pl. 3,50, 1,60,2,10 kop. 11,40, trio 292,40. Moergestel-prijs (2000 m) met autostart: 1. Jacky Spencer (J. van Dooyeweerd), 2.56.-, 1.28, 2. Ida Belwin, 3. Ina Brewer. Win 4,80, pl. 2.50, 3.50, 1.60, kop. 10.- Mookprijs (2000 m) met autostart: 1. Idas (A. Niemeyer) 2.52.2, 1.26.1, 2. Irish Kan, 3. Ilina. Win. 71.90, pl. 5.10, 9.80, 1.30, kop. 46.70, trio 6.579,70. Monsterprijs (2000 m) met autostart (le afdeling): 1. Indien (W. van Overeem) 2.50,2, 1.25,1, 2. Hovi Lady, 3. Hadewych. Win. 1,70, pl. 1.30, 1.20, 2.20, kop. 2.60. Muiden-prijs (2140 m): 1. Ilbert K (J. v. d. Loo) 3.03.3, 1.24.9, 2. Dionno Six, 3. Hero Hollandia. Win. 23.20, pl. 4.10, 5.50, 4.70, kop. 32.80, trio 2.854.80. Monnikendam-prijs (2100 m): 1. Eland (J. van Dooyeweerd) 2.54.7, 1.22.4, 2. Eber- dine Th, 3. Alchimist. Win. 1.60, pl. 1.40, 2.20, 3.-, kop. 6.40 Montfoort-prjjs (2000 m) met autostart: 1. Use Hanover (J. van Dooyeweerd) 2.49.8, 1.24.9, 2. Ethel volann, 3. Hanny Hollandia. Win. 1.90, pl. 1.40, 1.90, 1.40, kop. 6.80, trio 106.30. Real kreeg het eerste applaus overi gens al voor de wedstrijd. Toen bleek dat good old Paco Gento meespeelde, kreeg hij een ovatie van het volle sport park. Gento wat minder actief, bleek zijn streken nog niet verleerd te zijn. Wim van den Dungen, ruim tien jaar jonger, had de handen nog vol aan deze rot, die samen met Pirri en Amancio in de driemansvoorhoede opereerde. Kansen kon PSV zich in de beginfase niet scheppen. De Eindhovenaren, die Harry Vos twee minuten moesten mis sen door een wenkbrauwblessure, ble ken toch wat geïmponeerd door de nog altijd grote naam van Real. Nog meer teerde Real na een kwartier op die oude faam, toen doelman Junquera met een elleboog uit de kom het veld verliet. Nie mand minder dan de oude Betancourt verving hem. Geleidelijk aan ontwor stelde PSV zich toch aan het denkbeeld van het onoverwinnelijke Real. Op snel heid waren de Spanjaarden te verslaan. De eerste reële kans kreeg Van der Kuijlen na een dieptepass van Eef Mul ders. Willy schoot te gehaast, de bal vloog hoog over. Nadat Van Beveren een afstandschot van de gevaarlijke Amancio tot corner verwerkt had, kreeg PSV de tweede gro te kans. Schmidt Hansen werd echter vlak voor het Spaanse doel door Sanchis enkele meters opzij gezet. „Niets aan de hand”, vond scheidsrechter O’Neill, die toen aan een vreemde fluitsolo begon. Alle PSV-acties waren in zijn ogen een strafblad. „Na een half uur in de eerste helft”, zo was de ervaring van Eef Mul ders, „waren we in ons ritme gekomen. We werden toch echter volkomen uit on ze concentratie gehaald door de scheids rechter, die alsmaar ten onrechte tegen ons floot”. Wat moedeloos speelde PSV daarna de eerste helft uit en zocht het tevergeefs in enkele afstandschoten. Re al was nog het dichtste bij een treffer. Van Beveren moest eerst een nauwkeu rig gericht schot van Grosso tot corner stompen, waarna Sanchez op de boven lat kopte. EINDHOVEN. Een beschamende daad van een voetbalvlegel van 31 jaar heeft gisteravond de naam van PSV en die van voetballend Neder land internationaal geen goed gedaan Toen Benito Sanchez kort na rust een grove overtreding beging, wierp hij een half bierblikje in de richting van de Spanjaard. Het trof echter grensrechter David Barrett, die een handgemeen wilde voorkomen, op het achterhoofd. De Ier zakte ineen en werd met een brancard van het veld gedragen. Clubarts Van de Brakel ver moedde dat Barrett een lichte hersen schudding had opgelopen. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht. Het incident wekte de woedde van de spe lers op. Een van de PSV’ers smeet een blikje terug in de tribunes. Met behulp van het publiek werd de dader, die een plaats had op de ban ken voor de hoofdtribune, daarna door, de politie weggevoerd. Eerder al wilden PSV-voorzitter Groeneveld en manager Ben van Gelder persoonlijk een onderzoek instellen. Arbiter O’ Neill liet het bestuur weten dat hij de wedstrijd onmiddellijk zou staken wanneer er opnieuw een bierblikje op het veld zou worden geworpen. Een mededeling, die via de luidsprekers aan de geëmotioneerde toeschouwers 'werd overgebracht. Na afloop van de wedstrijd had oud- wheidsrechter Joop Martens zich on middellijk breeduit voor de deur van de scheidsrechterskleedruimte gepos teerd. ,,Even geduld, heren”, sprak hij tot de persvertegenwoordigers, „laat de scheidsrechter even tot rust komen”. Martens wilde vervolgens als officieel aangestelde rapporteur van de UEFA wel nader op het incident met de onfortuinlijke scheidsrechter Garret ingaan. „Ik zal van de ge beurtenissen een uitvoering rapport opmaken. Dat moet ik binnen twee maal vierentwintig uur aan de UEFA zenden”. Martens vertelde dat hij aan Lau van Ravens, die op de hoofdtri bune de wedstrijd volgde, vroeg om de Ierse grensrechter te vervangen. „PSV en de Spanjaarden gingen daar (Van onze sportredactie) EINDHOVEN „Mooie verjaardag”, gromde Johan Devrindt toen hij het Philips Sportpark uitstrompelde. De Belgische PSV’er kon geen troost vinden bij de grote bos bloemen, die hij ter gelegenheid van zijn 26ste ver jaardag had gekregen. Liever had hij een overwinning op Real als cadeau gehad. Nu bleven de twee nullen op het scorebord staan, tot grote vreugde van de Realspelers en van de talrijke Spaanse gastarbeiders die in Eind hoven aanwezig waren. Alleen de laatsten zullen van dit matige Europa- cupduel genoten hebben. De vreugde straalde van het gezicht van trainer Miguel Munoz af. Zijn Real, dat alleen nog maar leek te teren op de oude roem uit de jaren van Di Stefano, Puskas en Santa Maria, is hard op weg om weer eens de finale van een Europa-cup te halen. Natuurlijk hield Munoz de boot wat af. ,.Ik ben tevreden”, zei hij, „het was een goede wedstrijd. Ik geloof wel dat we een kans in Madrid hebben”. Hij wilde niet meteen de rol van favoriet op de schouders van de oude mannen van Real leggen, want hij besloot: „In Madrid zullen we gaan aanvallen. Het wordt daar toch nog wel moeilijk voor ons”. Minder emoties verried Kurt Linder. „Ik heb net tegen de spelers gezegd”, aldus de PSV-trainer, „dat er nog een tweede wedstrijd komt. Real heeft op techniek, tacktiek en conditie goed ge draaid. In de tweede helft trok de ploeg zich wat meer terug, je kon zien dat ze blij met 0-0 waren. Real heeft gewoon clever gespeeld. En wij, wij hadden wat meer geluk moeten hebben”. LONDEN. Derek Smethurst, de uit Zuid-Afrika afkomstige aanvaller van Chelsea, heeft gisteravond voor 56.000 toe schouwers de kansen van Manchester City om in het bezit te blijven van de Europa cup H verkleind door het enige doelpunt te maken. Manchester City was echter niet ontevreden met deze uitslag van 10, om dat het volledig vertrouwt op eigen kun nen in de tweede halve-finalewedstrijd. Ten grondslag aan dit vertrouwen ligt de verwachting dat Manchester City over veertien dagen in eigen stadion op volle sterkte hoopt te kunnen aantreden en niet, zoals gisteren in Londen, met vijf inval lers voor onder meer international Colin Bell en midvoor Mike Summerbee. Een andere international van Manches ter City, Francis Lee, vervulde gister avond, ondanks het veldoverwicht van Chelsea, de glansrol. Herhaaldelijk stichtte hij met zijn explosieve rushes de grootste verwarring onder de verdedigers van de Londense club. Hoewel minder opvallend, maar zeker zo effectief, was het spel van de lange, sierlijke Tommy Booth, die als dirigent van de verdediging van Manches» ter City een foutloze wedstrijd speelde. Dezelfde kwalificatie was passend voor doelman Joe Corrigan van de Mancunians. Aan het enige doelpunt van de constant maar zeer ongecoördineerd aanvallende Londenaren, had hij geen schuld. Scorer Smethurst kreeg de bal van David Webb, toen hij op nog geen anderhalve meter van het doel in vrije positie stond. HERBEUMONT Opnieuw heeft het „Merckxisme” in de Ronde van België gezegevierd. In de voor het merendeel zeer saaie vierde en voorlaatste etappe van Spa naar Herbeumont (190 km) re geerden de Molteni’s van Eddy Merckx zo bekwaam dat op dertig kilometer van de finish alle concurrenten gevangen zaten in de hoofdmacht. Op dat moment, toen het peloton zich moeizaam aan de beklimming van een steile helling zette, ging Merckx op de pedalen staan en danste hij weg. Zulk een macht demonstreerde de renner uit Wo- luwe dat hij bij het passeren van de eindstreep een voorsprong had van een minuut en 35 seconden op een groep van 37 renners. Door deze overwinning heeft Merckx de leiderstrui weer iets vaster om de schouders. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Eddy Merckx (Belg) 190 km in 5 u. 9 min. 50 sec. (met bonificatie 5.09,20), 2. Eric Leman (Belg) 5.11,24 (met bon. 5.11,09), 3. Gerben Karstens (Ned) z.t. In dezelfde tijd: 4. Roger Rosiers (Belg), 5. Ronald Dewitte (Belg), 6. André Poppe (Belg), 7. Walter Planckaert (Belg), 8. Lucien van Impe (Belg), 9. Pieter Nasse (Belg), 10. William Bilsland (GB), 15. Jan Janssen (Ned), 18. Evert Dolman (Ned), 38. Matje Gerrits 5.11,24, 40. Jacques Frijters 5.13,04, 43. Wim Schepers z.t., 47. Harrie Jansen z.t., 48. Wim Prinsen z.t., 58. Jan van Kat wijk z.t., 64. Jan Krekels z.t., 65. Daan Holst 5.17,02, 67. Peter Kisner z.t., Jan Serpenti staakte de strijd. Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg) 15 uur 51 min. 9 sec., 2. Van Springel (Belg) 15.53,51, 3. Bracke (Belg) 15.55,06, 4. Verbeeck (Belg) 15.55,16, 5. Rosiers (Belg) 15.55,17, 6. Malderghem (Belg) 15.55,53, 7. Willy Planckart(Belg) 15.56,12, 8. Pintens (Belg) 15.56,33, 9. in 't Ven (Belg) 15.56,44, 10. Schepers (Ned) 15.57,56, 15. Karstens (Ned) 16.00,27, 16. Janssen (Ned) 16.00,30, 20. Gerrits (Ned) 16.01,06, 29. Dolman (Ned) 16.10,39, 38. Krekels (Ned) 16.14,39, 44. Prinsen (Ned) 16.20,44, 51. Frijters (Ned) 16.23,38, 53. Jansen (Ned) 16.23,46, 60. Van Katwijk (Ned) 16.29,28, 63. Holst (Ned) 16.30,33. 65. Kisner (Ned) 16.33,59. meteen mee akkoord. Het zou betreu- renswaardig geweest zijn, indien de wedstrijd gestaakt had moeten wor den”. Invaller” Van Ravens: „Ik had eerder dit seizoen Real Madrid-Wac ker Innsbruck gefloten. Dus ik kende de Spanjaarden al. Aangezien ik de enige aanwezige internationale scheids rechter was, heb ik grif toegestemd”. Terwijl Lau van Ravens (toevallig heb ik vanmiddag nog getraind) qua si ernstig mopperde omdat hij zijn nieuwe schoenen had moeten opoffe ren, bleek scheidsrechter O’Neill in middels zover bijgekomen van de ver moeienissen dat hij de pers te woord wilde staan. Monter verklaarde O' Neill, die met een Utrechtse is ge trouwd en Van Ravens al eerder had ontmoet, dat het goed ging tot het bewuste moment. ,Jk begreep er niet veel van. De overtreding van num mer vijf (Sanchez) was helemaal niet zo ernstig. Maar die blikjes waren duidelijk voor hem bedoeld. Als er la ter meer zouden zijn gegooid had ik de wedstrijd absoluut gestaakt”. WVVVWWWWVWWWWWWVWVVWWWWVWVWWVWWVVWVVVWWVVVV^^ Vergoelijkend zei hij nog: „Dit soort dingen gebeurt in vele landen. Dus ik wil niet alles op PSV schuiven". Ove rigens heeft de Ier geen enkele waar schuwing uitgedeeld. De leiding van de Eindhovense club liep in de catacomben van het sta dion met sombere gezichten rond. „Ik ben blij dat tenminste de dader is ge pakt”, zei manager Ben van Gelder. ..je kunt hier helaas niets tegen doen. ’Als er geen thee is, dan liever niks.” 7

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23