Fouten van Mexico kunnen we in München voorkomen Hilversum sluit voorlopig dravers voor Bessems blijft goed volgen Telstar-Go Ahead attractief Werper van bierblikje twee weken in de cel Australië niet naar München Officier van justitie zat op tribune achter de dader... Haarlem krijgt het in Enschede zeer moeilijk Beste kansen in Alkmaar Hans Vultink verspeelde bijna zijn eerste plaats „Westerse TELSTAR - GO AHEAD Hockey AGO VV-kwestie NEC speelt toch in Zuiderpark dreigt in een impasse te raken Rosewall eerste 11 DR. DE JONSTE, CHEF MEDISCH BEGELEIDINGSTEAM O.S.: ZATERDAG 17 APRIL 1971 Soepeler Niet spuiten SPORTPARK SCHOONENBERG ZONDAGMIDDAG HALF 3 A.S. .2. - DR. DE JONGSTE (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE opzienbarende affaires rond de wie- lersoigneur Collard, de bokser Henko Baars en de telete Lia Louer hadden destijds ook het vertrouwen in de me dische begeleiders ernstig geschaad. Toch heeft dr. De Jongste geen mo ment geaarzeld toen hij werd ge vraagd de leiding van het München- team op zich te nemen. „Als ik geen kritiek kan verdragen, had ik beter direct na Mexico kunnen stoppen. Ik vind het verdraaid leuk werk”. Van lerssel, Jeuring, Dinsdagavond (6.00 uur) de laatste mee ting op Hilversum, omdat de dag erop wordt begonnen met een grootscheepse verbouwing, waarmee vier maanden is ge moeid. Het wordt een grandioze afscheidsmee- ting, omdat in de tien te verrijden dra verijen de paarden nauwelijks onderge bracht konden worden. Zelfs over een 2000 meter lange afstand is er een grote keuze te maken uit vele favorieten, waarvan de kleine Ina van Hovi de voorkeur geniet. Derde ronde: Sundquest Beekman Steures Vet Vultink Van Nijnatten Steures Van Nijnatten Vet Bessems Van Leur Bessems Vierde ronde: Sundquest Van Leur 300 13 26 300 300 197 300 277 300 249 142 300 300 193 164 300 24 24 21 21 14 14 13 13 11 11 8 8 6 4 2 2 2 0 4 4 5 5 8 8 176 157 70 81 136 106 76 63 176 10 18 157 163 63 44 104 52 34 57 63 61 76 70 33 20.50 37.50 21.42 13.87 23.07 19.15 12.90 27.27 14.28 13.19 12.50 8.20 6.50 75.— 40.— 29.26 14.25 13.62 15.45 15.14 15.— 13.65 60.— 2.60 Bessems zegevierde ook gemakkelijk Hij versloeg eerst Van Leur en daarna Vet en heeft nu met een algemeen gemiddelde van 29.26 eveneens een internationaal peil be reikt. BARCELONA. Bij de training voor de Grote Prijs van Spanje heeft de Bel gische coureur Jackie Ickx vandaag in een nieuwe Ferrari de snelste tijd gemaakt. Hij legde het 3790 meter lange Monjuich-circuit af in 1.27.2 of 0.3 sec. sneller dan de Schot Jackie Stewart in een Tyrell-Ford. een injectie. Je moet niet vergeten, dat na een injectie bovendien het gevaar be staat dat je een pijnlijke plek overhoudt, Bij iedere spuit moet je de risico’s afwe gen tegenover de voordelen.” JOHANNESBURG - De Australiër Ken Rosewall heeft gisteren het herenenkelspel van het internationaal kampioenschap van Zuid-Afrika gewonnen. Hij won in drie sets van zijn landgenoot Fred Stolle: 6-4, 6-0, 6-4. De partij duurde precies vijf kwartier. nitieve beslissing moet nemen over het geval Paternotte. Voor zondag is het na melijk weer niet zeker of Paternotte (nog steeds last van zijn knie die geopereerd moet worden) of Poldervaart er instaat. Een weinig bevredigende situatie. Vooral voor Haarlems reservekeeper. Haarlem: Paternotte (Poldervaart) - Wenting, Peijs, De Haan, Koopman - Van Duffelen, Bur gers, Vesters - De Goede, Hoeben, De Wolf. RCH en EDO voetballen voor eigen pu bliek. De Racing voetbalt tegen het Roo- sendaalse RBC, terwijl EDO het nog steeds in promotiestrijd voetballende Eindhoven op bezoek krijgt. RCH-trainer Tap heeft zijn elftal niet gewijzigd. RC: Bes - Croes, Van Eijden, Kesselaar, Van Ramselaar - Wijers, Smit, Verschoor - Stoute, Van den Berg en Meijer. De Jongste gelooft dat de fouten, die in Mexico zijn gemaakt, in München kun nen worden voorkomen. „Ons uitgangs punt is nu ook anders. Nu moet het een voortzetting zijn van de bestaande medi sche begeleiding. Natuurlijk met de res trictie voor zover dat mogelijk is. Je kunt niet voor alle bonden een arts meenemen. Tenslotte moet je je ook nog aan de inter nationaal vastgestelde regels houden.” Terugkijkend op Mexico vindt dr. De Jongste, hoofd van de afdeling sport-ge- neeskunde van de Nederlandse Sport Fe deratie, dat het niet had mogen voorko men, dat een begeleidende arts een deel nemende atleet pas in het vliegtuig leert kennen. „Dat moet anders. Natuurlijk moeten we met het samenstellen van onze equipe wachten tot voor een groot deel bekend is hoe groot de ploeg wordt en hoe die er uit gaat zien. Maar daarvoor moeten er bijeenkomsten met alle artsen van de Olympische bonden worden ge houden, waarbij de gegevens over de ver schillende kandidaten worden uitgewis seld. Ik heb daarbij vooral een coördi nerende taak. Verder is het uiterst be langrijk, dat de aangewezen artsen de tijd krijgen zich met de kandidaten be zig te houden. Die relatie moet kunnen worden gekweekt. En dan heb je een groot deel van de problemen, die er in Mexico waren al ondervangen.” 2. Faune-prUs: 1. Galatea, 2. Hendrik BS, 3. Grace Rodney. Outs Grace Again. 4. Kan Pom B-prijs: 1. Comet Volann, 2. Fire Bird W, 3. Fluitlijster S. Outs Dox van Rood en Noot. 5. Pompe Trickson-prijs: 1. Indlen, 2. Hardy Regina, 3. Hovi Lady. Outs: Furie. 7. Enterprise-prijs: 1. Impie Hanover, 2. Isac Cavaljos, 3. Irma Hollandia. Outs Ida Polsbroek. 8. Mr. Wey-prijs: 1. Important D, 2. Icecream, 3. Ivanovna Heather. Outs Irma van Double. 10. Mac Kinley-prijs: 1. Jojo Buitenzorg, 2. Joke Dartel, 3. Jessie Pepper. Outs Julia B. Rennen 3. Vanessa-prjjs, le aid.: 1. Manuele, 2. Lady Lindella, 3. Desiree II. Outs Sarika. 6. Vanessa-prjjs, 2e afd.: 1. Flame Ridden, 2. Attractive, 3. Honeysuckle Rose. Outs: Wild Cat. Bij EDO is Koenekoop (beschadiging van de kniebanden) voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Trainer Snoeks kampt ook nog met een blessure van Laan, zijn elftal niet gewijzigd. RCH: Bes - Croes halve als volgt uit. EDO: Vos - Hasert, De Ruiter, Breeuwer, Koster - Ameron- gen, Van Haalem, Kamoen - Kock, Van Polanen, Blum. Maar wat had Vultink het moeilijk ge had. Hij kreeg weliswaar geen best spel van de tevergeefs naar zijn vorm zoekende Brabander, maar ook als Vultink de ballen bij elkaar had bracht hij er weinig van te recht. Hij trof het daarbij dat Van Nijnat ten stukken beneden zijn normale vorm bleef spelen. Toch liep de Steenbergenaar met series van 63, 59, 25 en 34 zo gevaar lijk ver weg (134-242 in tien beurten), dat er weinig hoop voor Vultink meer leek te bestaan tot Van Nijnatten na de 12e beurt een wat gunstiger positie op het laken achterliet. Vultink, die steen en been had geklaagd over de kou in de Goirlese bil- jartarena, buitte deze kans volledig uit. Heel behoedzaam en secuur bouwde de titelverdediger aan zijn herstel. Hij stootte aanmerkelijk langzamer dan men gewend is, ook toen de ballen in de ideale positie op de kruising van de kaderlijnen kwamen te liggen, maar ging door. Het was voor Van Nijnatten, die gehoopt had door een zege op de troonpretendent Uit de misere te kunnen komen, zulk een teleurstelling dat Vultink ineens naar de 300 doorstootte, dat hij de nastoot en de kans op een re mise miste. Vultink en Bessems bleven onbetwiste leiders, die respectievelijk vijf en vier beurten nodig hadden om hun vierde winstpartij te verwezenlijken. Vultink won in zijn avondpartij van Beekman en staat nu met een gemiddelde van 40.00 op de eerste plaats in de alge mene rangschikking. HAARLEM/IJMOND. Op Schoonen- berg ligt morgen tussen Telstar en Go Ahead een aantrekkelijke wedstrijd in het verschiet. Beide teams hebben afgelopen maandag een behoorlijke mentale injectie gekregen door overwinningen tegen las tige tegenstanders. Go Ahead maakte met 3-0 aan alle illusies van ADO een einde terwijl de (1-2) overwinning van Telstar op Haarlem als bijzonder knap moet worden gekwalificeerd. Zowel Telstar als Go Ahead kan met betrekking tot degradatie weinig gebeuren zodat er in de eerste plaats aan voetballen kan worden gedacht. Het elftal van Telstar heeft één wijziging ondergaan. Van der Meeren heeft na de charge van De Goede een scheurtje opge lopen in zijn schoudertopbot. Donderdag moet de Telstar-goalie terugkomen bij de dokter voor controle waarna zal worden bezien in hoeverre spelen weer mogelijk is. Van der Meeren zal worden vervangen door jeugdinternational Blauw. Telstar: Blauw - Driesen, André, Zwaan, Van Wijngaarde - De Vries, Fens, Van Egmond - Bond, De Wit, Stanic. Go Ahead: Withers - Kolkman, Warnas, Somer, Veenstra - Smid, Oude Wessellnk, Koenders - Geels, Hoekma, Van Marwijk. Haarlem zal het in Enschede tegen Twente bijzonder moeilijk krijgen. Nu het bekend is geworden dat slechts twee Ne derlandse clubs mogen meedoen aan het UEFA-toernooi (de nieuwe benaming voor het Runnersupcuptoernooi) zullen de En- schedeërs er alles aan doen om zo hoog mogelijk te eindigen om verzekerd te zijn van internationaal voetbal het volgende seizoen. De (vermoedelijke) opstelling van Rijvers brigade luidt: Schrijvers - Drost, De Vries, Huve, Granen Streuer, W. van de Kerkhof Pahlplatz, R. van de Kerkhof. Het elftal van Haarlem is opnieuw on gewijzigd. De vraag is alleen relevant of de club nu eindelijk niet eens een defi- Vultink Beekman Woensdagmiddag (2.30 uur) op de renbaan Duindigt in de Mac Kinley-prijs een aantal van de snelste driejarige dravers uit ons land. Naast John Areta en Junior Velo men waren Jojo Buitenzorg en Joke Dartel de besten. Beide paarden beheersen deze koers ook, waarin met veel strjjd het sei- zoenrecord voor deze jonge actieve gene ratie weer iets scherper gesteld kan wor den. Een ander boeiend treffen is dat tus sen Hardy Regina en Indien, die zulke grote vorderingen hebben gemaakt dat zij regelrecht naar de grote klasse lopen. De tips: Draverijen 1. Scotch Fez-prüs: 1. I’m happy, 2. Ina Bre wer, 3. Iron. Outs Ida Belwin. MÜNCHEN. De nationale hockey- ploeg van Australië, die bij de Olympi sche Spelen in Mexico beslag legde op de zilveren medaille, zal niet deelnemen aan het landentoernooi in München dat van 20 tot 23 mei zal worden gehouden. (Van onze sportredactie) ARNHEM „Het is de relatie die het ’m doet. In het algemeen heb je geen last van en met mensen, die je goed kent. Als er over en weer maar vertrouwen bestaat”. Dit is, aldus dr. J. L. de Jongste, chef van het me dische begeleidingsteam voor de Olympische Spelen in München de les, die twee jaar geleden in Mexico is geleerd. De Jongste (47) begeleid de toen met zijn collega’s Willebrand en Mosterd de Nederlandse afvaardi ging. Er is toen vrij veel kritiek op het werk van de doktoren geuit. De De tips: 1. Faust-prys: I. Jona Buitenzorg, 2. Jos N, 3 Joop Hollandia. Outs Joke Hollandia. 2. Manon-prüs: 1. Jensen, 2. John Buitenzorg, 3. Isac Cavaljos. Outs Junibes B 3. Dl Figaro-prüs: 1. Happy Chestnut. 2. Helios, CH, 3. Geluksster. Outs Ilbert K. 4. Faust prijs, 2e afd.: 1. Inge N, 2. Izanto, 3. Joyce Hollandia. Outs Iva D. 5. Don Giovanni-priis: 1. Ina van Hovl, 2. Fair Lady, 3. Filius de Quinta. Outs Hispano. 6. Grote April-prjjs: 1. Faith Hollandia, 2- Eronica W, 3. Eliza Harvester D. Outs Everprise. 7. Zauberflöte-prijs: 1. Ivan Azklt, 2. Grand Maltre W, 3. Ganymedes. Outs Hortence. 8. Manon-prijs, 2e afd.: 1. Illna, 2. Hinde, 3. Jelle v. d. Lente. Outs Inspirit. 9. La Bohème-prijs: 1. Gudo van Bonnl, 2. Frieda Zele W, 3. Gamecock. Outs Filippine. 10. Werther-prijs: 1. Junior Volomon, 2. Han over Cavaljos, 3. Izmir. Outs Henri van Wendy. „Ik ben er trouwens van overtuigd dat het in München toch al wat soepeler zal verlopen. De hoogte, het klimaat in Mexico was oorzaak van vele problemen. En dan bedoel ik niet alleen lichamelijke ziekten. Vooral de verhoogde prikkelbaar heid deed het contact tussen artsen en atleten geen goed. Door al die spanningen werd iedereen gewoon onredelijk. Als je dan tegen iemand zei, neem maar een aspirientje, kreeg je van de atleten reac ties in de geest van: ze nemen tegen woordig ook iedereen maar mee als sportarts. Ik moet toegeven, dat ik in Mexico ook wel eens kriebelig was. Door het onderzoek dat prof. Biersteker eerder in Mexico had gehouden, wisten we wel dat dit soort moeilijkheden zich zouden voordoen. Die waren desondanks niet te voorkomen. In de Westduitse ploeg kwa men ze óók voor.” Veel van de geuite kritiek vindt dr. De Jongste, die in 1964 in dienst trad bij de NSF, ongegrond. „Als je maar drie artsen mag meenenen en er zijn op een bepaald moment vijf ploegen in training, dan zitten er twee zonder arts. En dan „Er mag niet gespoten worden”. Dit was in Mexico een veelgehoorde klacht van deelnemers over de artsen. De Jong ste: „Ook dit is weer een relatiekwestie. Als ik tegen een atleet, die mij kent en vertrouwt zeg dat hij een tablet moet nemen doet hij dat gewoon. Waarom ik tegen spuiten ben? Als een injectie nodig is geef ik die natuurlijk. Maar vaak heeft een tablet dezelfde uitwerking als NIJMEGEN. Het bestuur van NEC heeft zich neergelegd bij de beslissing van de KNVB om de halve finale in het toernooi om de KNVB-beker tegen Ajax, op het ADO-terrein in Den Haag te doen verspelen. NEC had in eerste instantie overwogen, nadat de KNVB het protest van de Nij meegse club tegen deze aanwijzing had afgewezen, zich terug te trekken uit de bekerstrijd. Maar bij nadere overweging heeft men, uit financiële noodzaak, zich tooh bereid verklaard de halve finale in Den Haag te spelen. GOIRLE Het heeft er gistermiddag lang naar uitgezien dat Hans Vultink in de race tegen Jean Bessems naar de troon in het anker-kader 47/1 zou moeten afhaken. Want de titelverdediger speelde in zijn ontmoeting tegen de lange Steenbergse boekhouder Bert van Nijnatten aanvanke lijk zo slecht, dat het er donker voor hem begon uit te zien. Alleen dank zij een ge forceerde serie van 163 kon Vultink uit eindelijk de zaak nog in eigen handen houden. Hij werd door de slotreeks en een misser van Van Nijnatten in de nabeurt ogenschijnlijk nog ruim winnaar in 13 beurten: 300-249. (Van onze sportredactie) APELDOORN. De zaak van het be taald voetbal in Apeldoorn dreigt in een ernstige impasse te geraken. De door de gemeenteraad ingestelde commissie ad hoc die de mogelijkheden voor behoud van het betaald voetbal moest onderzoe ken, komt in haar rapport niet tot een eensluidend advies. Het belangrijkste mo tief hiervoor is dat verscheidene commis sieleden ernstige bezwaren hebben tegen het grote bedrag dat met het behoud van het betaald voetbal is gemoeid, namelijk 1,2 miljoen, waarvan 800.000 aan reeds gemaakte schulden. De door de commissie voorgestelde nieuw te vormen stichting betaald voet bal, die geheel los zou moeten komen te staan van de amateurafdeling van AGOVV, dient over een startkapitaal te beschikken van 200.000 gulden, voorna melijk voor de aankoop van nieuwe spe lers en tenslotte zal op continubasis jaar lijks een subsidie moeten worden ver strekt van 213.000 gulden, eventueel te verminderen met uitkeringen uit de voet- baltoto. Op 18 mei a.s. zullen de schuldeisers van AGOVV in verband met de aanvraag tot surséance van betaling moeten zeggen wat zij met het betaald voetbal willen, dus ook de gemeente Apeldoorn daartoe gemachtigd door de gemeenteraad, waar voor het in de a.s; donderdag te houden vergadering moeilijk zal zijn in discussie te nemen, omdat het niet zeker is of de semi-profclub zal blijven bestaan. AGOVV staat namelijk als 11de op de door de FBO-KNVB opgestelde voorlopi ge lijst van clubs die zullen moeten ver dwijnen dan wel moeten fuseren met an dere clubs. Indien het door opheffing en fusies van clubs inderdaad mogelijk zou blijken de afdeling betaald voetbal van AGOVV te handhaven, dan zal AGOVV slechts kunnen uitkomen in een nieuw te vormen tweede divisie, waartoe slechts een beperkt aantal clubs zou kunnen be horen. (Van onze sportredactie) DEN BOSCH. Poging tot zware mishandeling, subsidiair poging tot mishandeling werd gistermiddag bij de politierechter in Den Bosch door de officier, mr. J. Peijnenburg, ten laste gelegd aan de 37-jarige Eindho- vense koopman J. S. De man had tij dens de voetbalwedstrijd PSV-Real Madrid, afgelopen woensdag, met een half vol bierblikje naar de spelers ge worpen en daarmee de grensrechter David Barrett uit Ierland gewond. Verdachte gaf toe te hebben gegooid. Hij ontkende iemand te hebben willen treffen. „Ik gooide alleen maar naar het veld”, zei hij. Gedronken had hij ook niet. Voor de wedstrijd één pilsje en tij dens de pauze had hij drie blikjes bier gekocht, waarvan twee voor hem zelf wa ren. Uit het bewuste blikje dat hij in woede naar het veld had gesmeten had hij eerst nog drie slokken genomen. Vol gens de officier had het blikje toch al tijd nog een gewicht van tussen de 200 en 300 gram, dat nog toenam door de val snelheid, want de man zat boven de spe lers. „Ik zat negen rijen achter hem”, ver telde de officier, die bovendien nog ont hulde dat hij tijdens het uitgaan van de wedstrijd iemand had gesproken die had gezegd: „Ze hadden gelijk de goeie te pakken”. Op de vraag van de officier aan deze anonieme getuige of de man dan had gezien wie er had gegooid was het antwoord gekomen: „Ik zag hem in eenkrimpen toen hij merkte dat hij iemand had geraakt”. De getuige had echter zijn verklaring niet voor de poli tie willen afleggen. Want toen mr. Peij nenburg dat aan de man suggereerde zei deze „Dat hoeft niet meer, want ze heb ben nu toch de goeie en bovendien staan zijn vingers op het blikje”. Jammer ge noeg bleek dat niet waar te zijn, hetgeen de bewijskracht wat moeilijker maakte. Mr. J. Peijnenburg meende echter dat uit andere getuigenverklaringen de man was op aanwijzingen gearresteerd duidelijk en overtuigend was bewezen dat verdachte de schuldige was. Hij meende ook dat de tenlastelegging, „po ging tot zware mishandeling” vaststond, omdat verdachte moet hebben geweten dat hij met zijn blikje gevaar kon aan richten door naar de spelers te gooien. „We plegen hier snel recht”, aldus de officier, „omdat duidelijk moet komen vast te staan dat de justitie bereid is drastisch op te treden tegen emotie-ontla- <ingen tijdens sportevenementen. Er wordt maar met van alles naar de spe lers gegooid en het Nederlandse publiek dient te weten dat de justitie bereid is spelers en officials te beschermen tegen onsportieve uitingen van gelukkig een klein deel van het publiek”. De officier meende dat gezien de ernstige gevolgen een duidelijke correctie noodzakelijk was. Hij eiste dan ook zes weken gevangenis straf, waarvan vier weken voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Verdediger mr. Van der Putt was het niet helemaal eens met deze eis. Hij meende dat verdachte moest worden vrijgesproken, want hij kon nergens opzet tot zware mishandeling of zelfs maar op zet tot mishandeling zien. Natuurlijk had verdachte wel gegooid met een blikje. Maar dat was duidelijk in de richting van het terrein geweest. Bovendien had den in dat zelfde tribunevak ook ande ren met blikjes gegooid en het was ze ker niet juist J.S. als zondebok te laten fungeren. Het deed de verdediger bovendien een beetje aan paniekvoetbal denken, deze snelle behandeling. Hij meende boven dien dat hij te weinig tijd had gehad om de zaak op haar psychologisch aspect te bestuderen. Mocht de politierechter niet temin toch van mening zijn dat verdach te strafbaar was, dan vroeg de verdedi ger een geheel voorwaardelijke straf. Mr. W. Berksen, de politierechter, was van mening dat men aan verdachte geen poging tot zware mishandeling ten laste kon leggen. „Ik kan niet zien dat met een blik als dit zwaar lichamelijk letsel kan worden toegebracht en spreek hem daarvan dan ook vrij”, zei hij tot de ken nelijk opgeluchte verdachte. Toch ver schoot J.S. weer van kleur toen hij uit de mond van de politierechter het von nis hoorde: „Wegens mishandeling ver oordeel ik u tot twee weken gevangenis straf. U hebt veertien dagen om in ho ger beroep te gaan”. Stand: Vultink Bessems Steures Sundquest Vet Beekman Van Leur Van Nijnatten komt het ook voor, dat één van de in het dorp achtergebleven atleten geen dok ter kan vinden. Ik ben er overigens voor dat het spreekuur wordt gehandhaafd. Dat wil niet zeggen dat we de rest van de dag niet meer beschikbaar zijn, maar het mag natuurlijk niet voorkomen, dat we midden in de nacht worden geroepen omdat iemand geen vitaminetabletten meer heeft. Als een deelnemer midden in de nacht keelpijn krijgt, kan hij ons na tuurlijk wèl laten komen.” „Bij al die kritiek is men geheel voor bijgegaan aan de moeilijkheden waarmee wij te kampen hadden. Zo kregen wij bijvoorbeeld wel medewerking van de Mexicaanse artsen, maar die was toch wel met beperkingen. Als ik twijfelde of iemand een gebroken enkel had of niet en vroeg of zij een foto wilden maken, kon het gebeuren dat zij weigerden om dat zij meenden dat het niet gebroken was. Dat zal in München beter gaan”. Ook wat de dopingcontrole betreft, is de NSF-arts optimistisch. „De kans dat er een waterdicht onderzoek is, acht ik zeer groot. Mede dankzij het werk van de Nijmeegse professor J. M. van Rossum en zijn assistent T. B. Vree is er de laatste tijd op dit terrein ontzettend veel ver beterd.” „Moeilijkheden als de rel met ver zorger Collard, hier bezig met René Pijnen tijdens de Olympische Spelen in Mexico, hoeven zich in München niet voor te doen”, aldus dr. De Jongste. Na Mexico is er door enkele in sport geïnteresseerde psychologen, onder wie prof. dr. J. E. Hueting, kritiek geleverd op het feit, dat zij niet waren ingescha keld bij de voorbereiding en de begelei ding van de Olympische ploeg. Dr. De Jongste daarover: „Ik wil voorp stellen dat ik positief ten opzichte van de psy chologie sta. Ik zal ook zeker met de betrokken mensen overleggen over de vraag of een psycholoog in het team moet worden opgenomen. Maar ik vraag me daarbij wel af wat voor een psycholoog. Een metende, een klinische of een be drijfspsycholoog? Persoonlijk zie ik de psycholoog meer als een specialist, naar wie ik zonodig kan verwijzen.” (Van onze paardesportmedewerker) ALKMAAR Op de meeting, die mor genmiddag (1.30 uur) in het sportpark Alk maar wordt gehouden zijn ondanks het flinke aantal teruggetrokken paarden grote velden overgebleven. Als steeds is het beeld van de Alkmaarse koersen een sterke mengeling van paarden uit de Noordelijke en Westelijke entraine- menten, waarbij ditmaal de „Westerlingen” met beduidend betere mogelijkheden aan het treffen kunnen beginnen. In het hoofdnummer kan de plaatselijke facoriet Eliza Harvester D aan de ver wachtingen beantwoorden vóór Fillette Six. De tips: 1. Admiraal-prijs: 1. Johannes Trix, 2. Hinde, 3. Indus Thar. Outs Junibes B. 2. Commodore-prüs: 1. Judlt Buitenzorg, 2. James Hagheweyde, 3. Jack. Outs Jerico L. 3. Van Speyck-prüs: 1. Helios CH, 2. Gids, 3. Geraldo Cavaljos. Outs Stal Strooper (Ida S. Heldin). 4. Smaldeel-prijs: 1. Eliza Harvester D, 2. Fil lette Six, 3. Fantanes. Ouas Erica. 5. Eversten-prüs: 1. Ethel Volann, 2. Ixlon Mars, 3 Ina Song. Outs Filius de Quinta. 6. Amanda-prÖs: 1. Holland, 2. History Jewel. 3. Inez. Outs Hurricane GG. 7. De Ruyter-prijs: 1. Fandango 2. Hansi Bui tenzorg, 3. Hippo. Outs Hoss Westlandia. 8. Tromp-prüs: 1. Hoot Song, 2. Gravin Rita W. 3. Caracara S. Outs Fedde B. 9. Piet Hein-prijs: 1. Galatea, 2. Gracia Trick- son. 3. Gonda Scotch. Outs Gilla van Amstel. 10. Commodore-prüs: 1. Jungfrau, 2. Jour Bui tenzorg. 3. Janneke II. Outs Johanna. De meeste spelers zouden geen vakan tie kunnen krijgen in die periode. Aus tralië neemt wel deel aan het eerste toernooi om het wereldkampioenschap hockey dat van 15 tot 24 oktober in Bar celona zal worden verwerkt. Het aantal deelnemende ploegen aan het toernooi in München is nu geslonken tot zes: West-Duitsland, Nederland, Span je (de eerste drie van het toernooi om de Europa Cup voor landenploegen), Bel gië, Canada en een selectieploeg uit Beie ren.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11