Rond de losplank JEUGDHUIS MET VELE MOGELIJKHEDEN Langs sluizen en havens i H. E. Kloosterhuis schreef boekje over ambulancevervoer Tongvangsten Ierse Zee worden steeds groter Achter Pertruskerk Zondag officiële opening „Reddend Helpen” VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND 100 Grote aanvoer van Vlootsterkte stabieler na spinazie Doorgereden na aanrijding „Alpha" IN DE VISHAL zeven afvalligen TEL. 15000 5 IJMUIDER COURANT ZATERDAG 17 APRIL 1971 Uitdaging A Kort IJmondnieuws Kabeljauw (Van een medewerker) IJMUIDEN De deze week voor IJmuiden binnengebrachte vis kon duurder worden verkocht, dan de aanvoerders waarschijnlijk zelf heb- jen verwacht. Het is immers nog niet zo dikwijls voorgekomen dat de han del enkele dagen na Pasen op een der gelijk vlotte wijze kon verlopen. Wel staat hier weer tegenover dat de aan voer enigszins beneden de verwach tingen is gebleven, ofschoon deze aan iet begin van de week door zes noordschepen toch behoorlijk werd ondersteund. Aan de donderdag- en vrijdagmarkt kon echter slechts één van dit soort aanvoeren worden ver werkt. Voor het grootste deel bestond deze weer uit de kleinste soorten koolvis, waar de exporteurs naar Duitsland en Frankrijk zich dankbaar over hebben ontfermd. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Nadat-de kleuter school, die bij de Petruskerk was ge vestigd, de fraaie nieuwe kleuter school „Klimop” aan de Eenhoorn- straat kon betrekken, kwam per ja nuari het oorspronkelijk als jeugd huis achter de kerk gebouwde pa- rochiegebouw vrij. De jeugd had zich al te lang moeten behelpen. Eerst in de „barak” tegenover „De Brulboei”, later op de zolders tussen de Clara- school en dit buurthuis aan de Ka naalstraat. Beide ruimten, nu ook nog in gebruik, zijn evenwel onge schikt voor de jonge jeugd die men op wilde vangen. Bovendien liggen deze ruimten niet in het centrum van de parochie, maar veel te ver buitenaf In het tamelijk nieuwe gebouw dat de kleuterschool keurig heeft verla ten, zodat er nagenoeg niets behoef de te worden verbouwd of opgeknapt, heeft de Parochiële Jeugdraad grote mogelijkheden ter beschikking om het jeugdwerk nu beter van de grond te krijgen. Groei TAXI 3000 TEL. 23000 V elsen-IJ muiden V elsen-N oord Beverwijk Heemskerk Bredere basis IJMUIDEN De tijd dat haring- loggers werden aangekocht om er uitsluitend de trawlvisserij mede uit te oefenen is voorbij. Dit begon aan het begin van de jaren dertig en wel in hoofdzaak in Katwijk aan Zee. Sommige moesten na aankoop nog van een motor worden voorzien. In die tijd werden er enige tientallen in de vaart gebracht. Vooral voor de oorlog voorzagen ze op maandag de markt in IJmuiden van platvis. De Vereniging van Schippers-Eigenaren in Katwijk aan Zee heeft hieraan haar ontstaan en ontwikkeling te danken. Na de oorlog is men begon nen met het in bedrijf stellen van kot ters; de weekloggers zijn gedurende de laatste jaren van de vloot af ge voerd. 7^ ’7” - •- Eerst kleuterschool, nu jeugdgebouw nog i® 5000 ADVERTENTIE Druggebruik. In samenwerking met de afdeling IJmond van de drankbestrij ding belegt de afdeling Heemskerk van de NW-vrouwen een voorlichtingsavond over druggebruik in het verenigingsgebouw De Vrijburcht aan de Vrijburglaan in Heems kerk op donderdag 27 mei. de week kon worden gehandhaafd. MET DE DIVERSE soorten platvis was het weinig beter gesteld, omdat de thans in de Ierse Zee vissende vloot wel dege lijk wordt gemist. Ook de kotters met Texel als thuishaven zijn deze week waar schijnlijk nog niet aan de platvisserij toe gekomen. omdat zij inmiddels, evenals de grotere schepen de schoonmaak- en on derhoudsbeurt hebben ingezet. Alleen wa ren de Texelaars die regelmatig aan de markt verschijnen weer present, maar zi I zijn toch niet in staat geweest de tekor ten aan te zuiveren. IJMUIDEN BEVERWIJK De groenteveiling Ken- nemerland is deze week geheel in het teken van de spinazie komen te staan. Er waren al dagen met rond de 10.000 kisten. De handel wist voor het overgrote deel deze malse bladgroente te plaatsen voor een prijs van 15 tot 35 cent per kilo. Ver wacht wordt dat de komende week de aanvoer nog beduidend groter gaat worden. De aanvoer bestaat voorts uit dure andijvie die van 132 tot 149 cent per kilo ging. De aanvoer van rabarber word ook gro ter, met prijzen van 28 tot 54 cent per bos. Radijs was goed aan de prijs. Voor de behoorlijke aanvoer betaalde men van 28 tot 52 cent per bosje. Witlof ging vlot weg voor prijzen van 75 tot 132 cent per kilo. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Een automobilist uit Vel- sen reed in de nacht van vrijdag op zater dag onder invloed van sterke drank in de Kanaalstraat tegen een geparkeerde auto aan. De man vervolgde zijn weg of er niets aan de hand was, maar enkele jongelui tipten de politie, zodat hij later kon worden aangehouden. Zijn rijbewijs werd na een bloedproef ingenomen. De besommingen (in guldens) van vrij dag 16 april 1971 waren: VD: 1 1.180, 6 6.500, 25 2.080, 44 760, 46 1.900, 89 1.700, 115 1.100; IJM: 3 3.300, 8 1.100; KW: 125 10.200, 152 15.000; TX: 2 14.900, 3 18.100; 4 16.700, 21 16.800, 33 11.900, 38 4.900, 39 13.300; UK: 18 4.310, 60 9.400, 73 4.200, 89 8.800, 138 14.200, 178 5.800, 218 8.800, 128 13.300. Spanvissers: VD: 73 en 128 11.990; KB: 28 en UK: 200 828, 107 en 208 650; KW: 109 en 177 1.160; UK: 78 en 93 970, 196 en 234 10.900. DOOR DE ZEER geringe aanvoer van gul moest de binnenlandse handel daar om alle zeilen bij zetten om te voorkomen dat alles over de grenzen zou verdwij nen. Op deze wijze werd de allerkleinste koolvis niet beneden 25 verkocht, ter wijl de topprijs zich rond 30 bewoog, welke bedragen ook golden voor de kool vis één. Voor grote en middel koolvis werd iets minder dan 70 betaald. van de resultaten van een onderzoek, dat heeft aangetoond, dat er een grote ver scheidenheid van ambulances, vaak in zeer slechte staat, over onze wegen raast. Veertig percent van het bestaande am bulancepark zou redelijk voldoen aan de gestelde eisen: zestig percent bestaat uit ongeschikt materieel en is bemand met ongeschoold personeel; negentig percent van de wagens was wel in het bezit van een verbandtrommel, maar geen dertig percent daarvan voldeed aan de eisen en vijfentwintig percent was wel in het bezit van een zuurstoffles met reduceerventiel en bril, maar in vele gevallen wist men deze apparatuur nauwelijks te bedienen. Veelal was men niet in staat een EHBO- diploma te tonen. Als gunstige uitzonderingen op de in het algemeen slechte situatie worden ge- Het jeugdwerk in zijn huidige vorm valt namelijk niet onder de bepalingen van het officiële buurt- en clubhuiswerk, want men werkt onder meer niet met professionele krachten. Dat heeft grote consequenties met betrekking tot de sub sidies. Men krijgt nu alleen een beperkte subsidie van de gemeente, maar niet van rijk of provincie. Daarom gaan de gedach ten toch in de richting van samenwerking met het officiële buurt- en clubhuiswerk, bijvoorbeeld in de vorm van een depen dance in het nieuwe jeugdhuis. Men moet eenvoudig naar een „bredere basis” zoe ken, wil men de mogelijkheden die het nieuwe jeugdhuis biedt, optimaal kunnen benutten. Op het ogenblik is er al elke avond iets te doen: hobby- en handwerk- clubs, tafeltennissen, volksdansen, jonge renkoor en -orkest repeteren er, evenals de tekstgroep, voor de liturgieviering. Welpen, kabouters en gidsen vonden hier hun nieuwe „home” en binnenkort begint men met een emailleercursus voor meisjes van zeventien jaar en ouder onder leiding van mevrouw Verholt, Planetenweg 73, bij wie zij zich nu al kunnen opgeven. De zeeverkennersgroep is aan de Ka naalstraat gebleven, waar men nu meer ruimte heeft gekregen. De groep beschikt inmiddels over vier boten. Ook de jeugd- sociëteiten Where ’69 en Allison blijven daar voorlopig. Wat het nieuwe gebouw betreft hoopt men binnen afzienbare tijd te kunnen starten met een instuif voor de lagere schooljeugd. De Parochiële Jeugdraad denkt overigens niet alleen aan de jeugd, maar ziet in het nieuwe gebouw ook wel mogelijkheden voor bijvoorbeeld de be jaarden, die hier zouden kunnen biljarten of kaarten. Het is duidelijk, dat met de opening van het gebouw zondagmiddag aanstaande vele problemen zijn opgelost, maar dat er vele nieuwe problemen op tafel liggen wat betreft de maximale benutting van de ruimte binnen de beperkte financiële mo gelijkheden. Daar schuilt evenwel een uit daging in, die de Parochiële Jeugdraad stellig niet uit de weg zal gaan. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De heer H. E. Klooster huis van de Ongevallendienst in Velsen heeft onder de titel „Reddend Helpen” een boekje geschreven over ambulance vervoer, waarin hij veel kritiek uit op de wijze waarop dit ambulancevervoer in ons land is geregeld, maar waarin hij ook aangeeft hoe dit vervoer naar zijn mening veel beter geregeld zou kunnen worden. „Nog steeds komt het voor, dat gara gehouders of rijwielherstellers gehuld in witte jassen zich ontfermen over een stuk medische ethiek, waarvan zij geen notie hebben. Maar men mag niet uit het oog verliezen, dat juist deze mensen de hand boven het hoofd wordt gehouden dooi de ziekenfondsen, omdat deskundige dien sten ontbreken of omdat deze manier van vervoer financiële voordelen oplevert. Voor deze tekortkomingen mogen de ga ragehouders niet aansprakelijk worden gesteld, maar wel de gezondheidsauto- riteiten”, aldus de heer Kloosterhuis. In zijn boekje geeft hij een overzicht Zondagmiddag wordt het jeugdhuis offi cieel geopend en dan krijgen ouders en belangstellenden de gelegenheid het ge bouw te bekijken en de jeugdclubs aan het werk te zien. Dan wordt ook de naam van het jeugdhuis onthuld, die gekozen werd na een wedstrijd onder de leerlingen van de vier lagere scholen. In het jeugdhuis heeft men de beschik king over vier afzonderlijke zaaltjes, waar van er twee kunnen worden samenge voegd dankzij een flexibele wand. In de grootste ruimte is een podium aanwezig en in de hal staat een kleine bar, die dienst kan doen bij instuifgelegenheden en jon- gerencontactavonden. De Parochiële Jeugdraad overkoepelt het jeugdwerk, maar alle clubs draaien zelfstandig, al is er natuurlijk wel veel overleg. en Tel. 14864 - Garage Seheldestraat 87 Voor BEVERWIJK: Garage Breestraat 55. noemd de steden Rotterdam, Den Haag, Haarlem, Amsterdam, Eindhoven, Utrecht en de gemeente Velsen. De schrijver acht van primair belang een regionaal werkende, landelijke hulp organisatie, onder het minsterie van volks gezondheid, gelijkheid van materieel en uitrusting en een betere scholing van het personeel. De heer Kloosterhuis wijdt ook hoofd stukken aan samenwerkingsmogelijkhe den met andere hulpverleningsorganisa ties, gemeentelijke diensten, politie, Be scherming Bevolking, ziekenhuizen, enzo. voort en hij komt steeds met concrete voorstellen. In een groot deel van het boekje wordt besproken hoe de ambulancewagens tech nisch zouden moeten zijn uitgerust en ten behoeve van chauffeurs en verplegers wordt uitvoerig ingegaan op de bestu ring van de ambulance en op de wijze waarop hulp aan slachtoffers moet wor den verleend en ook op onderwerpen als coördinatie en identificatie. Het gebruik van de helikopter bij de hulpverlening blijft niet onbesproken. De Jeugdraad heeft toen het gebouw vrij kwam eerst gezorgd voor aanvulling en vernieuwing van de inventaris ten be hoeve van de bestaande clubs. Sinds de verhuizing kregen die echter allemaal veel meer leden en er ontstonden ook vrijwel onmiddellijk nieuwe clubs. Dat schept meteen het probleem van een te kort aan leiders en leidsters en een tekort aan geldmiddelen. Dankzij een groot enthousiasme onder de wat oudere jeugd en de volwassenen VOORLOPIG VALT hierin weinig ver andering te verwachten, omdat de Ha- ringhaven steeds meer door de schepen voor een onderhoudsbeurt wordt bezet. Bovendien hebben de hoge prijzen in IJmuiden niet kunnen voorkomen dat de ze week opnieuw drie schepen met hun ladingen naar een der Noordduitse havens zijn uitgeweken. DE REGELMATIG op haring jagende spanvissers zijn inmiddels genoodzaakt geweest zich met de gul bezig te hou den, met als resultaat dat zij zich reeds maandag konden melden met een behoor lijke partij kabeljauw. Voor de vrijdag markt arriveerde later een enkel span, dat behalve over gul en kabeljauw ook over een kleine voorraad makreel mocht beschikken. Deze vis werd als het ware met gejuich door de conservenfabrikan ten begroet, zodat slechts een enkele kist kleine makreel voor de exporteurs ter be schikking kwam. De rokers hebben met deze makreel niets kunnen uitrichten, zo dat zij geheel op de import zijn aange wezen waar, hoewel in beperkte mate, de laatste tijd toch vrij regelmatig sprake van is. beljauw tot 150 zijn opgelopen, terwijl de kleine soort ook nog ruim 120 wist op te brengen. Ook de diverse gulsoor- ten werden door de animo van de bin nenlandse handel zo hoog in prijs dat de exporteurs naar Frankrijk niet meer konden meekomen. Door het ontbreken van de kleinere vis, zoals wijting en schelvis, noteerde de gul al spoedig 65 per kist, welke prijs voor de rest van ZATERDAG 17 APRIL Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 uur „Sloep zonder vis ser”, door Herv. Toneelgroep. Allison, jongerenspos, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 uur Big Show Man John Russell and his Orchestra. ZONDAG 18 APRIL Jeugdhuis, Mercuriusstraat 56, IJmuiden, achter de Petruskerk, 12.30 uur officiële ingebruikstelling. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 9-17 uur BC Velsen. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 10.30- 12 uur, 13.15-16.30 uur gemengd zwemmen. MAANDAG 19 APRIL Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 uur „Sloep zonder vis ser”, door Hervormde Toneelgroep. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. De Brulboei, Kanaalstraat 228 IJmui den, bejaardensoos, meisjesclub, tiener groep, volksdansen voor jong en oud. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur Bridgeclub De Jump. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 16.30-8 uur gemengd zwemmen; 8-16.15 uur zwemlessen; 16.15-16.45 uur zwemles sen; 16.45-18 uur gemengd zwemmen; 18-21 uur zwemver. Kennemer Staten; 21-22.30 uur zwemver. R.-K. Velsen. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 18.30- 21 uur basketbaitraining Exercitia, 21- 22.30 uur zaalhandbaltraining Full Speed. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; fi liaal Wijkerstraatweg, Velsen-Nrd., 14.30- 17.30 u.; Parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat, IJmuiden, 15-18 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Z., 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur; Jeugdbibliotheek en tie- nerbibliotheek, Wilemsbeekweg, IJmuiden- Oost, 15.30-17.30 uur. ZATERDAG 17 APRIL Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat. 20 uur discofilmavond (vanaf 16 jaar). MAANDAG 19 APRIL Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30-17.30 uur. ;in-d”yuk cmf wetaocfy wateomp ZATERDAG 17 APRIL Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 uur. Kennemer Theater, Zeestraat. 20 uur to neelavond voor Gronings-Drentse vereni ging De Hondsrug. ZONDAG 18 APRIL De Slof, Raamveld. 14-17 en 20-23 uur discobar. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-10.15 en 10.45-12 uur. MAANDAG 19 APRIL Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 14 uur handwerken. Leger des Heils, Geysendorfferlaan 4. 20 uur werkgroepavond AA. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 uur spreekuur. De Slof. Raamveld. 2Ö uur Koreaans ka rate. Café Duinwijck, Duinwijklaan. 20 uur lezing door mevr. C. Smithuijsen-Naessens voor Kath. Vrouwengilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Arendsweg 61: volwassenen 19- 21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen 15- 17.30 en 19-21 uur; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur; Parmen- tierstraat 2: jeugd 15.30-17.30 uur. ZATERDAG 17 APRIL De Schuilhoek. W. van Velsenstraat. 20 u. discobar. De Vlotter, Oosterweg. 20 uur feest avond biljartvereniging OBIS. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20.30 u. kar- navalsvereniging De Heemszotte. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20-2 uur. Sociëteit The Strawberry, Jan van Kulk- weg. Geopend vanaf 20 uur. ZONDAG 18 APRIL Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 7.30 uur sportinstuif voor heren en jongens. De Lichtboei, Maastraat. 14 uur Top 40- disco. Progress-sociëteit, Const. Huijgenstraat. Geopend van 15.30-1 urn-. Sociëteit The Strawberry, Jan van Kuik- weg. Geopend vanaf 14.30 uur. MAANDAG 19 APRIL De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-16 u. kinderoppas, 20 uur onderwijsinformatie- avond. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 uur peuterspeelzaal. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 uur EHBO-vereniging PIM, 20 uur propagan- da-avond Verbond Veilig Verkeer. Progress-sociëteit. Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. De Magneet. Ten Katestraat. 20 uur in strumentaal ensemble. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 uur; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 uur. wordt het clubwerk nu geleid door zo’n vijfenveertig vrijwilligers(sters), maar vooral voor de nieuwe aktiviteiten heeft men er meer nodig. Zij kunnen zich op geven bij de heer C. A. Kil, Zwaanstraat 89, tel. 12873 in IJmuiden, die voorzitter is van de Parochiële Jeugdraad. Een wat zorgelijke voorzitter, want de nog onge kende nieuwe mogelijkheden plaatsen het bestuur voor vele problemen, waarvan de financiële niet de onbelangrijkste zijn. die de gehele walorganisatie hebben voor bereid en leiden, hebben de deelnemen de schippers aan het project erop gewe zen dat zoals tevoren is overeengeko men de vangsten naar Nederland moe ten. Maar in de praktijk blijft het natuur lijk wel moeilijk te verkopen dat je een produkt dat ter plaatse een forse hap geld meer kan opbrengen toch naar huis moet laten sturen. En dit is met die grootste tongen uit Liverpool Bay het geval. Intussen blijkt, dat Nederelandse af slagen niet alleen aan Nederlandse vis sers in de Ierse Zee en Liverpool Bay viskisten hebben meegegeven: met name de afslag in Scheveningen heeft aan twee onder Westduitse vlag vissende trawlers dergelijk materiaal geleend. Niet duide lijk is, of die kisten (gevuld) naar Sche veningen terugkomen of dat ze (gevuld) naar Cuxhaven gaan. DE AANVOER van kabeljauw in de Scandinavische landen is blijkbaar lager geweest dan normaal, zodat deze vis in IJmuiden reeds maandag peperduur is geweest. Vandaar dat de regels grote ka- Van Katwijk is er nu nog één in bedrijf, de Marjan KW. 130, die in 1903 als zeillogger voor de haringvisserij is begonnen en sedertdien vele malen van eigenaar is veranderd. De logger op de foto is in 1962 pas als trawllogger in de vaart gekomen. Voordien was het een haringschip hoewel de uitoefening van de trawlvisserij toen ook geschiedde. In 1920 werd dit schip als zeillogger opgeleverd door de scheepswerf van Gebr. van der Meer in Vlaardingen aan reder Wouter den Duik Jacz in Scheveningen en Jacob Pronk was de eerste schipper die ermee ter haringvisserij ging. Reder Denn Duik had toen ook in bedrijf twee stoomloggers: de Jacob SCH. 115 en de Petronella SCH. 354, benevens de stoom- drifter Martina SCH. 135. Hij was tevens directeur van de Reederij Maatschappij Scheveningen met 11 loggers, waarvan 5 al voorzien waren van een motor. Na onder de naam Concordia Constans SCH. 68 enkele jaren voor Wouter den Duik te hebben gevaren, werd het vaar- tuig in 1922 naar Katwijk verkocht. Onder dezelfde naam en het letterteken en nummer KW 62 werd K. Kleen eigenaar en Dirk van der Plas werd er 1 schipper op. Een 2 cil. Bolnes motor van 90 pk, die in 1929 werd geplaatst betekende het einde van de zeilperiode van de logger, die toen 112 bruto reg. ton groot was 25,19 m lang, 6,60 m. breed en 2,80 m diep. Jacobus Nijgh was er toen schipper op, maar in 1935 werd het vaartuig aan gekocht door de Reederij Arie Leendert Zonen in Katwijk aan Zee en de naam veranderde in Teunisje KW 62. Deze rederij besloot in 1939 een nieuwe motortrawllogger te bestellen bij de NV Scheepsbouwwerf De Dageraad in Wou- brugge. Toen dit schip opl8 april 1940 als Teunisje KW. 62 in bedrijf kwam, was dit een van de modernste trawl- schepen voor de uitoefening van de kust visserij, maar enkele reizen te hebben gemaakt viel het schip in handen van de bezetter en is het als M 3408 op 19 maart 1942 bij Hoek van Holland verloren ge gaan. Genoemde rederij heeft sinds 1961 de kotter Valk KW 185 in de vaart. De (oude) Teunisje KW. 62 werd in 1940 gekocht door Meerburgs Noordzee- visserij en Haringexport in' Katwijk aan Zee en werd verlengd waardoor de bruto inhoud steeg tot 141 ton en de lengte 31.36 m was geworden. Hubertha Gerarda KW 9 was de nieuwe naam. In 1946 werd het schip gemoderniseerd door het aanbrengen van een dekhuis met nieuwe stuurhut. De oorspronkelijke motor werd vervangen door een Brons van 240 pk. De inhoud werd toen 153 ton en zo heeft het schip tot 1962 gevaren en gevist voor de Rederij Meerburg. In dat jaar ging het schip over aan de rederij D. Klok, M. Schaart J. Groen, die ermee heeft gevaren onder de naam Alpha KW. 100 tot in november 1965. In april 1966 werd het schip voor de sloop verkocht. ARIE VAN DER VEER (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Na de paasdagen is de tongvisserij door de Nederlandse vissers vloot in Liverpool Bay hervat en de vangsten zijn in de loop van deze week steeds groter geworden. Dit weekeinde blijven de bemanningen in Fleetwood; eerst op 29 en 30 april zullen er kortver- lofgangers naar huis komen. Het lijkt er op, dat de vaartuigen die zich voor het project hadden opgegeven en momenteel hieraan nog deelnemen dit voorlopig zullen blijven doen en niet het voorbeeld zulleen volgen van de zeven „afvalligen” die teleurgesteld door de aanvankelijk schaarse vangsten voor Pasen naar de thuishavens in Nederland zijn teruggekeerd. Intussen blijven de afslagdirecteuren in Nederland en niet minder de Nederlandse zeevisgroothandel teleurgesteld over het feit, dat door de projectvissers ook tong (de grootste exemplaren) op de Engelse markt wordt verkocht, omdat die daar meer opbreng dan in eigen land. Afslag- directies en handel hier hebben, zoals wij reeds meldden, hiertegen krachtig ge protesteerd, omdat het, naar hun opvat ting, niet aangaat dat aldus de Engelse handel profiteert van geldelijke tegemoet komingen aan de betrokken vissers door de Nederlandse rijksoverheid en verpak kingsmateriaal van rijks- en gemeente lijke afslagen in Nederland. Het ministerie van Landbouw en Vis serij in Den Haag zit er kennelijk mee in z’n maag. Zijn vertegenwoordigers in Fleetwood, Voormalige zeillogger, bouwjaar 1920, die 42 jaar later als motortrawllogger „Alpha” KW 100 in bedrijf kwam.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5