Uitspraak raadsman n.v. Zwanenburg: Noord-Holland Volgende week uitspraak in Laatste strohalm voor Alkmaar in Steeds meer RUIM ZESHONDERD BEZOEKERS voor de kleuren op bollenveld Beverwijk toonde grote interesse politie- inf ormatiebus Strandloop om titel van Kernensemble speelde Brahms in Scheybeeck Stormvogels Reserves Flamingo’s op weg naar de titel kort geding „Gemeente Beverwijk haalt gezag van politie omlaag” F Hoogoven-jubilaris kreeg cadeau thuisgebracht Wl r Havenberichten Van Breevoort Hoofdagent D. Smit had het druk Jongste jeugd speelt tegen Noord-Holland geselecteerd voor UEFA-elftal Behoorlijk aanbod op bloemenveiling ZATERDAG 17 APRIL 1971 IJMUIDER COURANT 6 Glazen winkel Kerkelijk nieuws M Kort IJmondnieuws A o - I -v. z, z 7A KEES MAAS (Van een onzer verslaggevers) Hoofdagent D. G. Smit heeft vrijdag heel wat uurtjes moeten praten om iedere belangstellende voor de po litiebus tevreden te stellen. In de tweede klasse A speelt kansheb ber De Kennemers thuis tegen HFC dat zich uitgeschakeld mag achten. Dat be tekent overigens niet dat de ploeg van Muskee zondag op een rustig partijtje moet rekenen. De Haarlemmers staan be kend om hun wisselvalligheid en wisse len enorme nederlagen af met knappe ze- Beroepen te Oosterhout-Ressen T. J. Drent te Oosterhaule; te Maarssen A. Gooijen te Delft; te Driebergen dr. B. W. Steenbeek te Nunspeet; Aangenomen naar Nootdorp J. Seton te Utrecht; Bedankt voor Ederveen en Tholen A. van Brummelen te Wlerden. De overige uitslagen waren: Heren: Exercitia 2HOC 2 68-46; The Ty phoons 2Hoofddorp 2 0-2 (regl.); The White Stars 2Antilopen 3 40-28; CD Ibe riaHOC 3 32-25; Exercitia 5Onze Ge zellen 54-28; Sea Devils 3HOC 4 46-29. Akerboom (10-11) en Erica Jager (6-16) goed door. Rudolf Mooy (15-3) kon de ne derlaag voor zijn ploeg niet voorkomen. Levi’s 2 won met 67-56. (Van een medewerker) IJMOND. Voor de amateurafdelingen der KNVB, waarin de standaard-teams van de IJmond-clubs uitkomen, is voor komende zondag een inhaalprogramma vastgesteld. Dat betekent dat er drie IJmondvertegenwoordigers in het veld ko men: eersteklasser Stormvogels, tweede klasser De Kennemers en derdeklasser Beverwijk. Mr. J. v.d. Plas, raadsman van de n.v. Zwanenburg wees erop, dat sinds de ves tiging van de supermarkt er in de eerste week een omzet was van 40.000 en in de tweede week van 45.000. Er werd hier in een behoefte voorzien en alles wees erop, dat men zou groeien naar een om zet van 100.000 per week. Sinds het ver bod van de gemeente is de omzet ge daald tot nu 200 per week. Hij becij ferde, dat dit een schadepost betekent van 16.000 per week, gelijk aan de bru towinst. welke 16 percent van de omzet bedraagt. De aanhaling van artikel 352 wees spre ker van de hand. Het oude uitbreidings plan is tot stand gekomen voor de wet op de ruimtelijke ordening er was. De zaken zijn hierop niet aangepast. Voor de n.v. Zwanenburg pleitte mr. J. van der Plas uit Den Haag, voor de ge meente Beverwijk mr. F. M. Oberman. Laatstgenoemde was vrijdagmiddag het eerst aan het woord. Hij attendeerde op de agrarische bestemming van de gron den, waarin de supermarkt gelegen is en hanteerde daarbij artikel 352 van de mo- del-bouwverordening van de Vereniging van Nederlandse gemeenten, welke hierop van kracht is. Uitvoerig releveerde mr. Oberman de gang van zaken, vanaf de vestiging aldaar van een tuincentrum door de heer A. van Bragt, de overname ervan door de n.v. Zwanenburg die er een supermarkt van maakte, waarmee de gemeente geen genoegen kon nemen. Mr. Oberman stelde, dat er weliswaar ook tuinbenodigheden verkocht worden, doch dat deze een-vijfde van de omzet uitmaakten. Indien de n.v. schade heeft, dan is dat aan haar zelf te wijten. Zij heeft deze gang van zaken kunnen zien aankomen en kan de gemeente niet aan sprakelijk stellen was zijn oordeel. Bo vendien zijn er filialen in de omtrek, waardoor de schade beperkt had kunnen blijven. De gemeente verklaard zich daar om niet ontvankelijk. BEVERWIJK De politie-informatie- bus, die vrijdag tot ’s avonds acht uur voor het bureau aan de Breestraat stond ge parkeerd heeft niet te klagen gehad over bezoek. Ruim zeshonderd Beverwijkers na men de gelegenheid te baat om iets meer te weten te komen over de werkzaamhe den van de gemeentepolitie. Het initiatief tot de toernee van de bus door ons land is afkomstig van het Ministerie van Binnen landse Zaken. Vorig jaar reeds vertrok de bus voor een aantal weken naar enkele grote steden in Nederland. De resultaten ges. De Beverwijkers zijn gewaarschuwd. In 3A heeft Always Forward ongetwij feld de beste kansen op het kampioen schap. De ploeg uit Hoorn heeft de kam pioenskansen in eigen hand. Beverwijk niet meer, maar is nog niet geheel kans loos, aangezien de achterstand op For ward met nog drie wedstrijden te gaan, twee punten bedraagt. Always Forward gaat zondag op bezoek bij het laagge klasseerde De Foresters, terwijl Bever wijk de moeilijke tocht naar Warmenhui zen maakt: VIOS is daar de tegenstan der en ook VIOS heeft nog enkele punten nodig om veilig te zijn. In de heren eerste klasse verloor kam pioen Hoofddorp verrassend met 69-50 van DSS. Volgende week zal Hoofddorp in de promotiestrijd tegen Zeemacht beter voor de dag moeten komen om de promotie naar de rayonklasse tot een feit te maken. Bij de reserves leidde Haarlem Cardinals 2 bij de rust met 27-24 tegen concurrent Levi’s Flamingo’s. Na de basketverwisse- ling in dit stevige duel drukten Kees eens uit Amsterdam hebben precies 30 da gen in de bus vertoefd. De twee hoofd stedelijke politiefunctionarissen werden vrijdag bijgestaan door hoofdagent D. G. Smit van de Beverwijkse politie, die nau welijks de tijd kreeg om tussen de ge sprekken door met de Beverwijkers van een kopje thee te genieten. Het contact tussen de politie en de burgerij verliep ge smeerd en menigeen vernam voor de eer ste maal in zijn of haar leven, dat het vak van politieman niet zo gemakkelijk is uit te oefenen als het wel lijkt. Het aanwezige foto- en diamateriaal en een niet meer in gebruik zijnde snelheidscontrolemeter ver duidelijkten de voorlichting. (Van onze sportredactie) HAARLEM Haarlem-speler René van Breevoort is door bondscoach Fadrhonc geselecteerd voor het Nederlands UEFA- elftal (tot 21 jaar) dat op 5 mei in Triest een interland zal spelen tegen Italië. De bondscoach die afgelopen zondag een aan dachtig toeschouwer was bij Haarlem- Telstar sprak er zijn teleurstelling over uit dat hij Van Breevoort geen hele wedstrijd in actie heeft kunnen zien maar het heeft hem er niet van kunnen weerhouden om Van Breevoort toch mee te nemen. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM In de dames rayonklasse onderstreepte Exercitia de goede vorm van de laatste weken. Het voor lijfsbehoud vechtende Agon was geen party. Reeds halverwege leidde Exercitia. met 36-20. Toen in de tweede helft de persoonlijke fouten aan Amsterdamse zijde zwaar gin gen wegen, kon Exercitia dankzij Nel Spaans (18-8) en Joke Druyf (12-10) ge makkelijk met 70-32 zegevieren. staan dan met een vrijwel perfecte uit voering. Iets dergelijks was ook het geval met de pianist Rinus Groot, die in twee intermezzi en een capriccio opnieuw toonde, dat hij een spiritueel pianist is, die een grote technische vaardigheid heeft en over een mooi toucher beschikt. Maar Brahms vraagt meer. Hij eist een volgehouden spanning, waarbij elk contrast dienstbaar is aan het grote geheel. Als in een akkoord de belangrijkste noot zo nu en dan niet voldoende wordt benadrukt schaadt dat meteen de lijn van de melodie, en als in een capriccio een lyrische passage niet wordt benut voor een uitzingen als nood zakelijk contrast dan wordt daarmee de constructie geschaad. De violist Ronald Masin leek ons, on danks duidelijke technische onvolkomen heden, nog het dichtst het ideaal van een Brahms-speler te benaderen. Zijn spel was warmbloedig en breed van opzet, maar zijn toon was over het algemeen toch te klein om zijn intenties steeds recht te doen. Ondanks deze bedenkingen kan worden vastgesteld dat de leiding van het Bever wijkse Micro-theater toch weer een avond heeft verzorgd, die van niveau was, en waarin men van eerlijk en toegewijd mu siceren kon genieten. men kon een behoorlijk wervingsper- centage boeken van jongens en meisjes, die in het politievak wilden treden wa ren- zo gunstig, dat werd besloten de toer nee dit jaar nog eens te herhalen. Bever wijk was de laatste plaats van de toernee in het district Amsterdam waar voorlich ting werd gegeven. De heren C. F. Dal, agent van de gemeentepolitie Amsterdam en wervingsfunctionaris J. Schilt, even- Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Boskoop Johan Kruis te Zwaagwesteinde voor Sliedrecht P. den Butter te Bunschoten. Baptistengemeenten Aangenomen naar Leeuwarden K. Cor- poraal te Muntendam. Plas. Hij concludeerde, dat de gemeente op onrechtmatige wijze optreedt. Bovendien heeft de n.v. bericht ontvan gen van Gedeputeerde Staten, dat G.S. bereid zijn de mogelijkheid te onderzoe ken om tot een oplossing te komen van het geschil met de gemeente. Tot slot voerde de raadsman aan, dat in Beverwijk een soortgelijk geval gaan de is bij de firma Westenbrink waarte gen niet wordt opgetreden en dat in de nabijheid van de supermarkt wèl toe stemming is verleend voor een bouw- en aannemingsbedrijf en voor een manege. Nadat beide partijen hierna om beurten de zaak nog eens op zijn juridische me rites aan een kortere beschouwing had den onderworpen deelde rechter mr. J. P. Petersen mede, dat de uitspraak op vrijdag 23 april om 14 uur is bepaald. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Voor de Haarlemse rechtbank diende vrijdagmiddag een kort geding aangespannen door de n.v. Zwa nenburg tegen de gemeente Beverwijk. Deze n.v. was het verboden aan de Ban- kenlaan in Beverwijk een supermarkt te drijven, nadat zij een als winkel inge richte kas had overgenomen waarin een „tuincentrum” gevestigd is geweest. Po litiebewaking verhinderde er de verkoop van levensmiddelen. De n.v. Zwanenburg is in beroep gegaan bij Gedeputeerde Sta ten en heeft de gemeente verzocht han gende uitspraak het ingestelde verbod op te schorten. Daar is de gemeente niet op ingegaan, waarna de n.v. een kort ge ding tegen de gemeente Beverwijk heeft aangespannen. Eis is: opheffing van het verbod met een dwangsom van 10.000 per dag indien de gemeente nalatig blijft en er toch politiemannen al dan niet in burger posteert. Vrijdag 23 april zal rech ter mr. J. P. Petersen in deze zaak uit spraak doen. (Van onze medewerker voor de bloembollencultuur) BOLLENSTREEK. Aan het begin van deze week hebben we de eerste vel den rose hyacinten gezien. Dat betekent ook, dat de donkerblauwe Ostara heel spoedig kleur zal gaan bekennen. Alles is precies op tijd gekomen om het corso bloemen te leveren. Er zijn al velden hyacinten in knop geplukt. Vermoedelijk zijn deze kwekers bang geweest voor ziekten of een opeenhoping van werk. Het is namelijk mogelijk, dat na de kou alles opeens in bloei komt. De allervroegste tulpjes, kortweg Kauf- fies genoemd, beginnen te kleuren. Deze laagblijvende tulpen hebben schitterende kleuren. Meestal is het blad aan de bui tenkant anders dan binnenin. Veel andere tulpen zijn er nog niet. De felrode Lefeber zou in bloei kunnen komen. De narcissen komen in rustige opeenvolging. De gele trompetten worden gekopt. Enkele per centen daarvan vindt men overal in Eu ropa aan het eind van het weekend als bloemslingers terug. Deze week beginnen de witte met rode cupjes, geel met oranje trompetjes en velerlei kleurencombinaties In bloei te komen. BEVERWIJK Aan de bloemenveiling lagen de prijzen niet zo hoog als in de paasweek, maar men kreeg ze toch ook weer niet cadeau. Er was een behoorlijk aanbod met voor de tijd van het jaar goede prijzen. Bij de tulpen lagen de noteringen van 85 tot 230 cent per bos. Van buiten komen nu de eerste tulpen gesneden met een blaadje die tot een gulden per bos kwamen. Narcissen uit de kassen zijn nu radicaal geruimd. Men ziet alleen wat Flower record van buiten gestoken, die tot 75 cent per bos kwamen. Geplukte narcissen va rieerden van 24 tot 58 cent per bos. De aanvoer van irissen gaat groter worden en voor de prof. Blauw werd tot 300 cent per bos betaald. De overige irissen noteerden van 160 tot 230 cent per bos. Voor de fresia bestaat nog altijd veel vraag met prijzen tot 330 cent per bosje. Anjers gin gen vlot weg tot 36 cent per stuk. De tros anjers varieerden van 160 tot 220 cent per bosje. De jaarrond chrysanten brachten het tot 340 cent per bos. Rozen trokken weer in prijs aan en kwamen tot 70 cent per stuk. Voor de baby roosjes werd tot 28 cent per stuk betaald. Groot was de belangstelling voor de pot planten, waarbij de prijzen voor bepaalde soorten opliep tot tien gulden per stuk. De prijzen voor de snijbloemen waren vrijdag: amaryllis 1628, anjers 1836, tros anjers 160220, anemoon 6085, an- thurium 320, blauwe druif 13, chrysanten 220350, fresia 120330, gerbera 1634, irissen 160’300, lelie per tak 4585, nar cissen 2458, orchidee 130, roos 4070, baby roos 1228, tulpen 85230. BEVERWIJK. Een gehele avond Brahms, dat was wat het Kernensemble een klein aantal bezoekers in het Micro theater voortoverde. Een ambitieuze daad, die door het resultaat niet geheel werd ge rechtvaardigd, want of men nu naar een violist, cellist of pianist luisterde, het bleef toch allemaal hetzelfde patroon, dat maar moeilijk lang kan boeien. Natuurlijk, Brahms is een groot compo nist en de brede wiekslag van zijn werken kan een verrukking zijn, maar dan staat of valt die toch met de vertolkers, en van het Kemensemble kan men toch niet zeg gen dat het hier instrumentalisten van de allergrootste klasse betreft. De cellist Bob Reuling kwam het eerst in de schijnwerper in de cellosonate nr. 1. Een weerbarstig stuk, dat voor door vele weerbarstige passages in lage ligging een grote dosis techniek vereist. Reuling had er moeite mee, niet alleen als het forte-pas- sages betrof, maar ook als er een fluiste rende toon werd gevraagd. Zijn cantilene was soms voortreffelijk, maar om een Brahms-gebouw overtuigend neer te zetten kan men eigenlijk niet met minder vol- V rij da g aangekomen te IJmuiden: Tlnica. Ro chester; Schlei, Rouan, Z'dam; Apollo 1, Lon den, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Edward Stone, Hull; Hondsbosch, Londen; Smid Lloyd 18, Noordzee: John V, Antwerpen; Energie, Hu sum; Eemsland, Hamina, Velsen; Boreas, Ham burg; Otto, Hamburg; Daghesten. Middlesbo rough; Tor Scandia, Gothenburg; Heinrich Na gel, Hamburg; Lady Sanda, Boston; Thelma, Rasshukelr; Adi, Odense, IJmuiden; Hercules, Antwerpen; Isabella, Belfast; Wiliam Everard, Londen; Halthabu, FUxborough; Mees cremer, R’dam, IJmuiden; Ragnhild, Bale Comeau; Hud son Trader. Middlesborough. Vrijdag vertrokkena van IJmuiden: Sonority, Methel; Noblesse, Londen, IJmuiden; Koporje, Leningrad, Velsen; Germania, Hamburg; Nord- see Karin. Methel; Tcew, Stettin; Galatzi, Con stance, IJmuiden; Milady, Zweden; Polyphemus, Liverpool; New Horizon, Hamburg; Ganijmedes, Hamburg; Nikolay Podvoisky, Tuapse; Nord- feld, Rouan; Eendracht, Bilbao; Smid Lloyd 18, Noordzee: Voline, Dagenham; Munte. Harlin gen; Wittenberg, Hamburg; Spirit, Klngslyn; IJmuiden; Domlnence, Selby; Baltique, Oslo; Nordkap, Antwerpen. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Blatence, Londen; Continuity, Londen; Olive, Lowestoft, IJmuiden; Liberiakust, Rotterdam: Autority, Antwerpen; Katsina Palm, Dakar; Zaanstroom, Felixstowe; Spurt, Hamburg; Mynlas, Lissabon. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Tor Scan dia, Immingham; Venezuela, Duinkerken; A- nollo 1, Londen, IJmuiden; Botnia, Oskarshamn, Vmuiden. Voor Stormvogels betekent de thuis wedstrijd tegen Alkmaarsche Boys een laatste strohalm. De IJmuidenaren moe ten winnen, maar zelfs dan staat behoud van het eersteklasserschap niet vast. Zo is de uitslag van het treffen tussen Hol- landia en SDW ook uiterst belangrijk. SDW kan in Hoorn het kampioenschap behalen door te winnen. Geschiedt dat en wint Stormvogels van Alkmaarsche Boys dan resten nog een spannende laatste twee competitieweken voor de IJmuide naren. (Van een medewerker) HAARLEM. Het jongste jeugdelftal van de afdeling Haarlem KNVB, samen gesteld uit spelers van 14 en 15 jaar, speelt maandagavond op het veld van Zandvoortmeeuwen in Zandvoort tegen de jeugd van Noord-Holland in het ka der van het Vierbondentoernooi. Dames: The White Stars 3Hoofddorp 28-42; HOC 2—DSS 37-23; The White Stars 4Aksides 2 21-33; Onze Gezellen 2 —HOC 3 12-21; HOC 4—Lisse 4-18; The White Stars 5—DSS 2 16-27. Voorts merkte spreker op, dat er in het tuincentrum destijds ook verkocht werden textiel, schoeisel (tuinschoenen), hengelsportartikelen, honden- en katten brood, vloeibare koffie en chocolade, kaarsen, boeken, servetten, kerstbomen, vogelkooien kinderbaden. Nu mag men ook geen honden- en kattenbrood meer verkopen. Terwijl destijds de burgemees ter zelf de zaak heeft geopend. Boven dien gaat het hier niet om een bloemen kas, maar om een glazen winkel, want de kas heeft nooit als kas dienst gedaan. Bij de bouw zijn er direct tegels op de vloer gelegd. Voorts kan brancheverva ging niet worden tegengegaan met ruim telijke ordeningbepalingen. De overheid bevordert deze zélfs aldus mr. Van der Plas. Hij vroeg zich voorts af, waarom er wel hengelsportartikelen verkocht mo gen worden en bijvoorbeeld geen spiritus. Bij een bezoek had hij vastgesteld, dat ook de politie niet in staat is een scheids lijn te trekken tussen de diverse artike len, terwijl verbaliseren en inbeslagne- men alleen maar kan geschieden volgens ondubbelzinnige wettelijke bepalingen. En toch moet de politie van de burgemees ter er post vatten, „Op deze wijze haalt de gemeente het gezag van de politie naar beneden” betoogde mr. Van der Nieuwe zaak. Maandag 19 april, 's middags 5 uur, opent Jeanneke Bruins- ma de nieuwe dameskapsalon ,haar”mode Tonny aan de Zeestraat 78. De wedstrijd tussen de jeugdploegen in de badplaats begint ’s avonds om ze ven uur. Bovenstaande foto doet denken aan een fors aangepakte verhuizing in de Schulpweg en menige voorbijganger is blijven staan, toen hij dit straat beeld ontdekte. Ook omwonenden kwamen voor de ramen of op de bal kons, toen zij een grote kraanauto in hun straat zagen stoppen, welke in stelling werd gebracht en waarop een forse kist omhoog werd gehesen naar het balkon van woning nummer 342. Het is het woonhuis van de heer F. Balkema, baas kranen havens van het Hoogovenbedrijf, woonachtig op de derde etage. Het betrof hier een ori ginele wijze om de heer Balkema, die 25 jaar in dienst is bij de havens van Hoogovens, het cadeau van zijn col lega’s over het bedrijf verspreid, aan te bieden. Men had tevoren de hoof den bijeen gestoken en het plan be raamd met behulp van de dertig tons autokraan het cadeau: een twee- toerige elektrische boortol te brengen. Het meest verrast was de jubïlares zelf, die plotseling het gevaarte met de kist voor zijn balkon zag verschij nen. Havenmeester M. Janssens, die inmiddels via het trappehuis en de huisdeur was binnengekomen bood zijn jubilerende baas, die tevens se cretaris is van het Havenfonds, de gebruikelijke eveloppe aan, een ge baar, dat in andere gevallen door de heer Balkema wordt verricht. In zijn toespraak noemde de heer Janssens hem de sterke man van de havens, waarbij hij hem als de „blonde King Kong" kwalificeerde. Tegelijkertijd werd de heer Balkema het bekende speldje ter hand gesteld. WIJK AAN ZEE. Aan de tweede Lentestrandloop van de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland” en de Bever- wijkse atletiekvereniging DEM, die zondag op het strand van Wyk aan Zee wordt ge houden, gaat een wedstrjjdloop vooraf met als inzet het officieus strandloopkampioen- schap van Noord-Holland. Vele bekende atleten en lopers gaan daarin aan de slag. Onder de omtrent zestig voorinschrijvers bevinden zich de Kennemer favorieten Ruud de Vos, Nico Baart, Wim Zonneveld, Kees Fluitman en Henk Twisk, de Vlaar- dingse atleet Johan Kijne en een groep Noordwijkerhoutse strandlopers met Mar tin Zuiderduin, Wim van Gijlswljk en Wim van Gerwen als kanshebbers. De start is ’s morgens om elf uur en de lopers moeten 7,5 km afleggen. Ook de prestatieloop, waarvoor om twaalf uur het vertrek wordt gegeven, gaat over deze afstand. De jon geren kunnen met 4 km volstaan. Voor beide lopen zal pas bij de start de loop- richting bekend worden gemaakt. Lief hebbers voor de prestatieloop kunnen zich zondagmorgen opgeven in hotel Rijckaerbs. Voor het Haarlems elftal zijn zestien spelers geselecteerd: Koelemij, Steen stra en Van Alphen (RCH), Langbroek (VSV), Van Rhee en Hegeman (Storm vogels), Van Leen (Haarlem), Van Duf felen (EDO), Caljouw (Schoten), Vas- tenhouw (Zandvoortmeenuwen), Abspoel en Zand (WB), Zeldenrust (DSK), Kerkhof en Bos (De Kennemers) en Everduin (THB). V A F 1 - t

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6