Al negen kandidaten met IJmuiden officieel geopend in H. J. Roozen wijst - opnieuw - op ondergang tuinbouwbedrijven Uitbreiding sportpakket in nieuwe wijk Terrasvogels speelt weer „thuis Honkbalveld in Zeewijk in gebruik hoge cijfers op Jeugd- Muziekconcours Toonkunst IJmuider Courant Nieuw jeugdhuis „De Planeet” a a 1 I Rommelmarkt had royale opbrengst Recreatiecentrum zonder steun van overheid BLOEMBOLLENCULTUUR, AFDELING HEEMSKERK WIL GELIJKE MONNIKEN, GELIJKE KAPPEN VA Kort politienieuws fed J. Hartog ere-lid gepensioneerden- afd. Beverwijk w CORDUROY DAMESPI kil MS MAANDAG 19 APRIL 1971 IJMUIDER COURANT 6 Dertienhonderd gulden 7 Bi S 99 Dat is uit het leven gegrepen sa Bekers Pino’s Veer kracht Voorzieningen 1' 2 Ifj (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Hard en strak wierp wethouder H. A. de Boer van Sociale Zaken zaterdagmiddag half drie de eerste bal als start van de vriend schappelijke wedstrijd tussen SV Terrasvogels en Haarlem Nicols. „SLAG”, riep de scheidsrechter en daarmee was IJmuidens nieuwe honkbalterrein op het bijna voltooi de sportcomplex in Zeewijk officieel in gebruik genomen. Na een jaar op het Pim Mulierveld in Haarlem ge speeld te hebben, heeft Terrasvogels nu weer haar eigen „thuisterrein”. Er kan in IJmuiden volop gehonk bald worden. (Van een verslaggever) VELSEN Wanneer een jeugd huis officieel moet worden geopend, is het moeilijk het jonge publiek op zo’n moment even stil te krijgen. Dat ondervond de heer C. A. Kil, voor zitter van de Parochiële Jeugdraad, die zondagmiddag onder grote be langstelling van vele kinderen en ouders het nieuwe Jeugdhuis aan de Mercuriusstraat (achter de Petrus kerk) hielp openen. 4 k - Vragen over slechte verlichting in Wijkermeerpolder «O (Van een onzer verslaggevers) De prijswinnaars mochten zondagmiddag bij de ingebruikneming van het nieuwe clubhuis het bord met de nieuwe naam Planeet” onthullen. A.I. (Van een onzer verslaggevers) VOORDEELPRIJS slechts VOORDEELPRIJS slechts ^<2 Jb 2 DE AANBIDDER Wilt u kennismaken met IJmuider Courant vul dan onderstaande bon in. Naam Adres Bezorg mij tot en met 30 april 1971 gratis zo de de en De autowasdag aan de Peperstraat werd gehouden in het kader van de landelijke actie „Een heitje voor een karweitje”. De opbrengst hiervan was voor hetzelfde goe de doel. Nu we vijfentwintig jaar verloofd zijn mag je het einde lijk weten ja getrouwde mensen slapen samen in één bed I De heer v.d. Peet is woonachtig in Lim- men en beweegt zich momenteel in Ken- nemerland op het terrein van voorlich ting aan de bloembollenkwekers. In 1945 werd hij belast met de voorlichting aan de groentekwekers in Noord-Kennemer- land. In 1952 had hij de dagelijkse leiding in handen van de toenmalige Proeftuin De Duinstreek van Holland te Heemskerk. Ondanks de gure wind, die een verblijf op het kerkplein minder prettig maakte, trok de rommelmarkt toch een groot aan- aantal bezoekers. Het kerkplein was her schapen in een mini-Waterlooplein waar letterlijk van alles te koop was. Tafels, stoelen en bedden stonden broederlijk naast gereedschappen, radio’s, televisie- apparaten en andere electrische gebruiks voorwerpen. De boekenstand deed de beste zaken. danks een wat langzaam tempo behaal de zij 197 punten. Rob Bakker uit IJmuiden speelde met lyrische toonvorming het Andante uit de sonatine vooor altblokfluit van Lerich. Het Allegretto uit dit zelfde werk had iets puntiger gespeeld kunnen worden. Het geheel was toch goed voor 187 pun ten. „Op dit nieuwe veld kan Terrasvogels laten zien dat zij haar oude veerkracht nog heeft”, zei voorzitter Swier. „Wij rekenen op de steun van de bewoners van Zeewijk, die niet alleen veel plezier aan onze honkbalwedstrijden zullen be leven, maar ook Terrasvogels een klein beetje van de financiële schuld af kun nen helpen”, waarmee de heer Swier doelde op het feit dat de afdeling honk bal van SV Terrasvogels een schuld van vierduizend gulden heeft, nu de bespre- „In de laatste jaren heeft vooral de aan passing van bestaande bedrijven aan de gewijzigde omstandigheden en de opzet van nieuwe bedrijven veel van uw aan dacht gevergd”, aldus de heer Roozen, die de heer v.d. Peet als dank voor de vele activiteiten, verricht in Kennemerland, namens de afdeling Heemskerk een ca- deau-bon en een boeket bloemen over handigde. De wethouder verklaarde dat de ge meente er niet „rouwig” om was „ge dwongen te zijn” in Zeewijk honkbalmo- gelijkheden te verwezenlijken. „Het sport pakket dat de bewoners van een groeien de wijk kan worden geboden ondergaat hiermee een welkome uitbreiding. Daar mee zijn de bewoners gebaat en onge twijfeld de verenigingen”. Wethouder De Boer was verder verheugd te kunnen constateren dat er een goede verstand houding bestond tussen Terrasvogels en de softbalvereniging de Pino’s, die het nieuwe veld ook gaat gebruiken. Nadat De grote mode. Keuze uit 12 geheel nieuwe kleuren. Normaal 19.95. kingen tussen deze club en de Konink lijke Nederlandse Honkbalbond over een sponsorschap van het blad Candy mislukt zijn. Wethouder H. A. de Boer van Sociale Zaken ging vervolgens in op de vele voorzieningen die er nog getroffen moe ten worden. „Het gras maakt nog een erg onvolwassen indruk, maar met wat hij de Pinos twee honkbalknuppels aan speech gaan houden, want de heer S.P. v.d. Peet herdacht namelijk het feit, dat hij op 1 december 1945 in dienst van het toenmalige Rij kstuinbou wconsulentschap te Amsterdam trad. HEEMSKERK De voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, afdeling Heemskerk, de heer H. J. Roozen, heeft tijdens een in café Brasser gehouden jaarvergadering een beroep gedaan op de Nederlandse re gering „op te houden de goeie lobbes in de E.E.G. te spelen, als het buitenland niet bereid is pa.al en perk te stellen aan alle mogeljjke liever gezegd onmogelijke subsidies en concurrentie vervalsende maatregelen. De Nederlandse overheid is dan wel verplicht voor de tuinbouw dezelfde maatregelen in het leven te roepen als de andere partners in het buitenland”, aldus de heer Roozen, die het principe gelijke monniken gelijke kappen huldigde. voorlichting, die op een hoog peil staan doet de Nederlandse regering te weinig om de benadeelde agrarische wereld te helpen. „Dit pakket maatregelen weegt niet op tegen de subsidies en belasting- faciliteiten in andere landen”, zo besloot de heer Roozen zijn openingswoord van de jaarvergadering, die van de zijde van de agrariërs een redelijke belangstelling genoot. Echter na deze in mineur gestelde rede kon de heer Roozen een wat vrolijker Er zijn landen waar lagere overheden subsidies verlenen, zoals in Duitsland de deelstaten en Italië de provincies. Er zijn daar rentesubsidies, directe investe ringssubsidies. In Italië behoeft de produ- c?nt dikwijls niet meer dan 2 tot 3 per cent rente te betalen, aldus de voorzitter van de Heemskerkse afdeling. Ondanks de begeleiding van de agrariërs door we tenschappelijk onderzoek, onderwijs en Mede-openaars waren Marleentje Web. be en Bennie Stals, die samen een scherm opzij zetten, waarachter de door hen ge opperde naam voor het jeugdhuis tevoor schijn kwam: clubhuis „De Planeet”, een toepasselijke naam voor een jeugd- toevluchtsoord in de planetenbuurt. De heer Kil memoreerde in zijn toe spraak de lange weg die gevolgd was om tot het nu bereikte fraaie resultaat te komen en verzocht B. en W. het sub sidiebeleid zo te wijzigen dat ook „zijn” jeugdhuis er vruchten van zou kunnen plukken. /Hij wees op de dreiging van een lijd zame ondergang van de tuinbouwbedrij ven. „Een regering kan niet toezien wan neer eigen onderdanen slachtoffer wor de van haar fatsoen. Wordt het niet eens tijd, dat de regering een nota publiceert met cijfers en feiten, waaruit duidelijk blijkt, hoe scheef de zaken liggen, vroeg de heer Roozen zich af. „Laat L JG niet het graf worden, waarin Nederlandse tuinbouw dadelijk plechtig nog wel wordt bijgezet”. Deze BON opzenden naar IJMUIDER COURANT in ongefrankeerde enveloppe. Antwoordnummer 47, IJMUIDEN. Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant liefderijke zorg van de kant van het Plantsoenbedrijf nat houden en vrien delijk toespreken en wat omzichtig heid van de spelers, komt het best voor elkaar. Kleed- en kantineruimten geven meer zorgen, maar ook hieraan wordt hard gewerkt op tekentafels van Open bare Werken”, aldus wethouder De Boer die verder zei: „Maar er liggen gravel- paden er zijn dug-outs, er staat zelfs een kleine tribune, de omrastering is klaar. Kortom: er kan in IJmuiden worden ge honkbald”. heer Kil hoe groot de belangstelling der de jeugd is veer de activiteiten Voorzitter Swier reikte tijdens de druk bezochte receptie twee bekers uit. Een voor de beste slagman van het jaar: Huib van der Plas. De tweede ging naar Jan Pellemans, die zich het afgelopen jaar bijzonder verdienstelijk heeft ge maakt voor SV Terrasvogels. Aan het eind van zijn toespraak wees de heer Swier erop dat, hoewel er nog veel aan het veld moet gebeuren, de gemeente Velsen bijzonder snel heeft gewerkt het honkbalterrein voor het begin van het honkbalseizoen speelklaar te krijgen. „Het zal de verdienste van Terrasvogels zijn te bewijzen dat zij deze gemeente lijke offers waard is geweest”. Woonplaats --------- Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee 6.p. m.) kwartaalabonnee (ƒ17.50 p. kwartaal) Tijdens een voor de ingebruikneming gehouden receptie in het restaurant van de sporthal verklaarde de heer J. Swier, voorzitter van de afdeling honkbal van SV Terrasvogels, erg blij te zijn met het nieuwe veld „dat over enige jaren tot een der beste van het land gerekend kan worden”. Niettemin vond hij het jammer dat Terrasvogels het eigen „El- tacomplex” in Santpoort had moeten verlaten, toen na de promotie in 1969 naar de hoofdklasse bleek dat het veld niet meer aan de officieel gestelde honk- baleisen voldeed. Ondermeer waren de afmetingen te klein. In samenwerking met de gemeente heeft Terrasvogels toen nog geprobeerd land op te kopen, maar na de weigering van één der land eigenaren een stukje grond van veertig bij tien meter naast het „Eltacomplex” te verkopen, vertrok het eerste negental van Terrasvogels naar het Pim Mulier Sportpark in Haarlem, waar het een sei zoen speelde, maar ook degradeerde. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Uit de woning van een inwoner van Beverwijk is in de pe riode van januari tot half april ruim 1.300 gestolen. Er werd driemaal in zijn woning ingebroken. De eigenaar van een personenwagen zag zaterdagmorgen, dat de voorruit van zijn eigendom was stuk gegooid. Men had een steen door de ruit geworpen. Op de Viaductweg nabij de Spoorsingel botste zaterdagavond een auto tegen een vrachtwagen. De bestuurder van de per sonenwagen, een inwoner van Bever wijk, moest met een zware hersenschud ding in het Rode Kruis Ziekenhuis wor den opgenomen. Zijn auto was total loss. Een Amsterdammer wilde zaterdag een supermarkt verlaten, zonder enkele goe deren bij de kassa af te rekenen. De boodschappen hadden een waarde van 12,50. Joke v.d. Zelm had niet de minste moeite met lastige „Preludes” van Orthel. Haar fraai toucher, goed getimed ritme en technische vaardigheid werden door de jury, bestaande uit P. Vincent, Maronus Adam, Wim Steyn en Lou Ter- voort, gehonoreerd met 207 p., het hoogste aantal punten van de gehele avond. Wim Mooi uit Beverwijk toonde zijn niet geringe kwaliteiten op de dwarsfluit in het Andante uit het fluitconcert van W. A. Mozart. Zijn technisch kunnen verleidde hem echter om het andante-tempo onge motiveerd op te voeren. Ook stoorde de onderlinge zuiverheid tussen fluit en vleu gel. De jury legde vooral het accent op de fouten en bleef genadeloos voor goede elementen zijn spel. Jammer, want het was voor een ieder duidelijk, dat Wim’s capaciteiten groter zijn dan hij hier de monstreerde. Wethouder H. A. de Boer tijdens zijn toespraak op de receptie, die SV Ter rasvogels zaterdagmiddag in het res taurant van de sporthal hield ter ge legenheid van de ingebruikneming van IJmuidens nieuwe honkbalveld. geboden had, reikte hij de voorzitter van Terrasvogels een doos met ballen over en sprak hij de hoop uit dat Terrasvo gels in IJmuiden „nieuwe honkbalglorie” zou vergaren. „Topprestaties zijn dan wel geen hoofddoel, maar ze hebben als belangrijk bijverschijnsel, dat ze ande ren stimuleren tot actieve sportbeoefe ning en dat zien wij als een belangrijke voorwaarde voor een geestelijk en licha melijk gezonde samenleving”. In het res taurant van de IJmuidense sporthal wer den hierna verschillende cadeaus aange boden, ondermeer een doos met ballen en een gezichtsmasker. Na de receptie trok het gezelschap voorafgegaan door de IJmuider Harmo nie naar het nieuwe honkbalterrein. Na dat de wethouder voor een korfballer verrassend goed de eerste bal had ge worpen, begon de vriendschappelijke wed strijd SV TerrasvogelsHaarlem Nicols, die voor een enthousiast publiek bestaan de uit een honderdtal vooral jeugdige sup porters een 6-3 overwinning voor Haar lem Nicols eindigde. Tot hun troost kan ik melden, dat op dit concours, waaraan veel top figuren uit de wijde omtrek deelnemen, voor een tweede prijs al een met ere ge noemde prestatie moet worden geleverd. Die met ere genoemde prestatie werd o.a. geleverd door Annelies Boukes. Zij speelde zeer stylistisch een drie-stemmi- ge fuga van J. S. Bach. Jammer, dat haar vertolking van Schuman’s „Kinder- szenen” op veel lager peil stond. Daar door bleef zij net even onder het niveau van een eerste prijs. Ook Marijke Derks uit Heemskerk behaalde, ondanks een niet geheel zuiver gestemde Japanse harp door verdienstelijk spel een goede tweede prijs. Hoe een zuiver gestemde Japanse harp kan klinken liet Jacqueline Probst uit Be verwijk horen in een werk van Hassel- mans. Haar klankrijke, smaakvolle vertol king was goed voor een blauwe vaan met gouden stera De nog jeugdige Erwin Bak uit Haar lem bleek een geroutineerd clarinettist. De vertolking van Schumans romantische melodien leverde hem 198 punten op, of te wel een dikke eerste prijs. Ook Tineke van Manen uit Beverwijk toonde uitzonderlijke muzikale begaafdheid in „Engelstimmen” van Burgmühler. On- zitter Kil met de woorden: „Het mooie hier is, dat het zo gegroeid is buiten de overheid. Er bestaat overal steeds de neiging terug te vallen op de overheid, maar dit is nu eens zonder overheids steun tot stand gekomen”. De wethou der beloofde echter mogelijkheden tot steun door de gemeente te onderzoeken. Tenslotte overhandigde de heer Roes- singh een fraaie wedstrijdsjoelbak. Het officiële gedeelte werd besloten door de heer P. B. C. Maas van jeugdhuis „De Spil” in IJmuiden-Oost, die welis waar niet voor fusieplannen gekomen was, maar een samenwerking met „De Planeet” in de toekomst niet onmogelijk achtte. Hij overhandigde een geschenk onder couvert. 140 breed. De Kieaie HH in 12 prachtige voorjaarstinten. Normaal 21.95. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De afdeling Bever wijk en Omstreken van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden heeft de heer J. Hartog tot ere-lid benoemd. De heer Hartog is de propagandist van de afde ling en is steeds actief op allerlei ge bied. Mevrouw Hartog, wegens ziekte verhinderd op de vergadering van de af deling aanwezig te zijn, werd thuis ver rast met een boeket rozen. De afdeling Beverwijk en Omstreken zal op de alge mene vergadering van de landelijke bond op 11 mei te Utrecht door de heer J. Hartog worden vertegenwoordigd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De heer S. Jansen Sr. (lid van de SCP-fractie in de gemeente raad) heeft het college van burgemeester en wethouders vragen gesteld over de ver lichting in de Wijkermeerpolder, 750 ha. groot, waarvan 400 ha gelegen is in Bever wijk en 350 ha bij de gemeente Assendelft in eigendom is. De heer Jansen vraagt het college of het bekend is met de slechte openbare nutsvoorzieningen in het gedeel te van de polder, dat behoort aan de ge meente Beverwijk. Volgens de heer Jansen is het gedeelte van de polder, dat gelegen is in de gemeente Assendelft, wel goed on derhouden. Het SCP-lid vraagt of B. en W. alsnog bereid zijn verlichting aan te bren gen op enige van de meest noodzakelijke punten in de polder. Voorts bleek uit de woorden van de J on- voor de activiteiten die rond het jeugdhuis plaatsvinden en je kunt het zo raar niet opnoemen of er is in „De Planeet” wel een plekje voor te vinden. Wethouder M. Roessingh, die namens B. en W. aanwezig was, haakte na felicitatie in op het lonken naar subsidie door voor- Het is goed dat iedereen bijtijds weet waar hij in dit leven aan toe is.... een maximale informatie bevordert het onderscheidingsvermogen en het eigen oordeel Kies de krant die volledig en degelijk informaties verstrekt, kies IJMUIDER COURANT. BEVERWIJK. De verkenners van de St. Josephgroep hebben zaterdag met een rommelmarkt op het plein van de St. Agathakerk aan de Breestraat en een autowasdag op het parkeerterrein aan de Peperstraat een bedrag van dertienhon derd gulden bijeengebracht om het begro tingstekort over 1971 wat minder groot te maken. BEVERWIJK. Zaterdagavond viel in de aula van het Pius X college het start schot voor de derde serie deelnemers aan het jeugd-muziekconcours dat „Toon kunst” jaarlijks organiseert om de stu- dielust van jongelui te stimuleren. De ge gadigden hadden het niet gemakkelijk. Niet minder dan 9 kandidaten scoorden reeds eerder voor de rubrieken gemid deld het cijfer 9. Deze uitzonderlijk hoge score bleek voor de deelnemers ;an zaterddagavond een onneembare bar rière. i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6