PANDA EN DE JOKKLIKKER ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO FERDINANDS BELEVENISSEN Op een ooi Jnoergang OM en de IJmond voor Haarlem c~ r il o 4 si f Cultureel centrum op Aruba gesticht Geen „horizontale radioprogramma’s Tour de France Af en toe zon DICHTER - tg U S=WIJ ONTVINGEN BIJ DE DIEREN I MAANDAG 19 APRIL 1971 8 DOOR ALISTAIR MACLEAN bollenstreek Haarlem en Omstreken Trijntje Fop Een ooi had onder groot geblaat de dierendokter platgepraat om haar volledig te verjongen. Maar toen de kostprijs was bedongen bleek uit haar veel te wijde jas dat ze zich lam geschrokken was. Heemskerk „De kleine waarheid” meest verkochte boek AMSTERDAM. Op het lijstje van de meest verkochte boeken, dat maandelijks door het bureau CPNB wordt opgesteld op basis van gegevens van vijftig boek verkopers, staat voor maart „De kleine waarheid” van Jan Mens bovenaan. Daar na volgen: Marten Toonder ,,’k Wist niet dat ik het in mij had”, Erik Hazelhoff Roelfzema, „Soldaat van Oranje 40-45”, Kluwers Belastinggids 1971; Godfried Bo mans, „Van dichtbij gezien”, Belastingal- manak van Elseviers Weekblad; Erich Se gal, „Love Story”, Joh. Lehman, „Jezus- rapport”, Jerzy Kosinsky, „Aanwezig” en Michaele Bach, „Als je een meisje bent”. H aarlemmermeer V elsen-I Jmuiden Beverwijk ss •Fl •••Th 8ob° B°O°O< VVVVWVVVVVVWVVVWWVVWWVWWWWVWWWWVWWWWWWWWWWWWWWWWW^RAfVWWWWVWW^^fWWM" J LX 66 1 1 WAT NO? VWIRRRIWVWWWVVVWVINfVWVIMRNMra IWWWWWWWVWWWWWWWWW*finfl WEERRAPPORTEN a zuid 21.15 uur: i mijn leven geen vertrouwen meer heb ben in bruine suiker. Ten vierde komt er mist opzetten. De havenlichten van Torbay zijn nu al bijna niet meer te zien. Zij kunnen ons dus niet achter volgen”. Tot op dat ogenblik was het enige licht in de stuurhut van het kompas afkomstig, maar plotseling ging de plafondlamp aan. Charlotte Skouras had het licht aangeknipt. Haar trek ken waren verwrongen en zij keek mij aan of ik de Verschrikkelijke Sneeuwman in eigen persoon was. Niet bepaald een blik van genegenheid en bewondering. „Wat een monster bent u, meneer Calvert!” Geen „Philippe”, dit keer. Haar stem klonk hees en gesmoord en was onvast. „U bentu benton menselijk. U brengt twee mannen om het leven en u blijft er zo kalm en onverschillig bij alsof er niets aan de hand is. Wat bent u in godsnaam? Een gehuurde beulsknecht? Het is het is tegennatuurlijk. Heeft u dan geen gevoel? Geen berouw?” we GAAN EEN NIEUW HUIS BOUWEN! Vierling. De 23 jaar oude Britse vrouw Christine Leagas heeft het leven ge schonken aan een vierling drie jon gens en een meisje. Moeder en kinderen maken het uitstekend, zo werd door het ziekenhuis in Londen bekend gemaakt. JA| DAT MOETEN JUU/IE DOEN/ -DAN6AIKMAAR EVEN UITRUSTEN! DINSDAG 20 APRIL Hoog water 11.16 uur Laag water 6.17 uur en 19.25 uur zwaar bew. onbewolkt zzw nno ono wzw zo zw zw nno nno zzo zo nw ono zzo 14 18 17 14 21 17 18 18 8 10 22 13 17 21 21 21 15 18 11 17 19 10 13 14 15 13 16 10 13 15 11 16 0.1 1 0 0 0 o o o 1 o o o o o o o o o 0.3 o o o 1 I 1 Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. Rotterdam Twente Vlissingen Z-Limburg Aberdeen Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Grenoble Helsinki Kopenhagen Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm MAANDAG 19 APRIL Hoog water 9.41 uur en 22.31 uur Laag water 4.49 uur en 17.43 uur 4 9 3 2 8 6 -0 3 2 6 12 6 4 9 12 10 12 12 4 2 10 5 T I 1 1 1 BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat) 20 u.: „Het bloed van Dracula”. I 1 r 3 1 1 ORANJESTAD (Aruba). De aftreden de voorzitter van de Adviesraad voor Cul turele Samenwerking tussen de landen van het koninkrijk, prof. dr. W. F. de Gaay Fortman, heeft in San Nicolas op Aruba de eerste steen gelegd van een „Skol di arte”. In het gebouw zullen on dermeer culturele uitvoeringen worden gehouden en muziek- en balletlessen wor den gegeven. Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland zwaar bew. onbewolkt veran. zzw zuid zzw zzw zuid zw zuid Amsterdam zwaar bew. De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. 4 2 5 1 2 7 7 1 6 5 (Wilsonsplein). uur: Cabaret T boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl Vandaag 20 uur: In- niglng Halfweg-Zwa- DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend maandag t.m. donderdag 19.30-24 u.; vrij dag en zaterdag 19.30-01 uur; zondag 2-5 uur en 20-23.30 uur; vrijdag- en zaterdagavond folk. Donderdag om de 14 dagen litteraire klassieke platen; maandagavond: teach-inn. Toneelschuur (Smedestraat 23). Elke zaterdag 11.00 u.: Kindertheater van 10-13 jaar. Elke za terdag 13.30 u.: Aktie-beraad. Elke zondag 13.30 uur: Kindertheater van 8-12 jaar. Diverse avon den en middagen toneelschuurprojekten. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5, Heemstede). Elke woensdag 14- 16 uur: Teken-Inn van 6 t.e.m. 14 jaar Elke zo. 14-16 uur: Teken-Inn van 15 jaar en ouder. Agresslecentrum (Ged. Oude Gracht 119). Ge opend ma. t.m. vrij. 12-15 u.; zat. en zon. 13-17 u. Tot en met 24 april. Kamis (Nieuwe Groenmarkt 5). Dinsdag 20.30 uur: Klassieke muziek populair gebracht door A. F. C. Brosens. Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Dinsdag 10-12 uur: Spreekuur sociaal raadsman. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling. Thljsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks ge opend 9-17 uur, tussen de middag gesl. behalve zat. 12-13.30 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Elke zaterdag- en zondag optreden orkest Tony Dispari. Tevens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow, dagelijks geopend 10.30, 12, 14 en 16 uur. Avondvoorstelling dinsdag en vrijdag 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapleln. Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. zzw zzo half bew. half bew. noord onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt windst onbewolkt windst licht bew. onbewolkt zw. bew. licht bew. mist windst onbewolkt west zwaar bew. windst onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt noord onbewolkt licht bew onbewolkt onbewolkt Vandaag Pepijn met HILVERSUM. De radioverslagge ving van de Tour de France zal dit jaar anders van opzet zijn. Geen zogenaamde horizontale programmering zoals verle den jaar, waarbij elke middag dezelfde discjockeys op dezelfde uren aangetrof fen konden worden en de lichte muziek programma’s werden gelardeerd met re- portageflitsen van de Tour. „Kinderen van het heelal” (De roman van ons bestaan) door Hoimar von Dit- furth. Uitgave Meulenhoff, Baarn. Ofschoon het doordringen in de zich voortdurend van nieuw feitenmateri aal voorzienende wetenschap van het heelal voor een leek de frustrerende bijkomstigheid heeft dat hij alleen maar met nieuwe vragen wordt ge confronteerd inplaats van ontdekkin gen te doen die hem bevredigen, is een boek als dit voor de nieuwsgierige amateur-vorser een welkome documen tatie. En wel in de eerste plaats om de simpele taal, de heldere betoog trant en de vermijding van onbegrij- begrijpelijke wetenschappelijke ter men. Sommigen noemen het een on gezonde nieuwsgierigheid, dat mensen willen weten waar zij vandaan ko men en hoe hun schepping als men selijk milieu is ontstaan. Als men dan ook nog wil weten hoe het heelal in elkaar zit, moet men wel bijzonder ziekelijk van aard zijn. Waarom ech ter zou dat ziekelijk zijn? Er wordt dag in dag uit in onze publiciteitsme dia eindeloos gepraat over een doel punt van Cruijff uit 1968 of een auto test van de nieuwste Japanse vierci- linder. Wie dat „gezond” vindt, heeft eigenlijk vreemde ideeën over de waarde van het leven en de bedoe lingen van het menselijk verstande lijk vermogen. Een boek als „Kinde ren van het heelal” geeft niets meer maar ook niets minder dan een op somming van datgene, wat de mens heid tot dusver is te weten gekomen over zijn eigen woonstee, het heelal waarin (dat zal zelfs een voetbalen- thousiast niet kunnen ontkennen) onze aarde rondwentelt. De geest te richten op dingen die eigenlijk ieder mens zou moeten en kunnen weten, omdat ze voor hem zijn uitgedokterd door de knapste bollen van de wereld, is een van de gezondste bezigheden die een met verstand en inzicht uitgeruste mens zich kan veroorloven. Gerton van Wageningen, bekend pu blicist op het gebied van kosmos en ruimtevaart, beveelt in zijn voor woord dit boek aan met te betogen dat het zeer gezond is, afstand te doen van verouderde en niet juist geleken denkbeelden door kennis te nemen van wat intussen zonneklaar is ge- bleke. Hij citeert tenslotte een Nederlands sterrekundige, belijdend christen, die zegt dat door een verdieping van het inzicht in de opbouw van het heelal God beslist niet kleiner wordt. Wie zijn levenskennis en overtuiging ziet als waardevolle voertuigen om het bestaan door te komen, moet wel voortdurend nieuwsgierig en leergie rig blijven. Vandaar dat deze en der gelijke verantwoord wetenschappelij ke boeken welkom moeten zijn. Ik gaf halve kracht vooruit, nam het roer van hem over en wendde ’t schip tot wij op een pal noordelijke koers lagen. „Deze koers aanhouden, alstu blieft,” zei ik, met een blik op het kompas, waarna ik opnieuw het om ringende water aan een minutieus on derzoek met het licht onderwierp. Maar alles was woest en ledig en geen spoor van de dinghy was te zien. Ik had verwacht één voor één de lan taarns in Torbay op te zien gaan, pre cies als bij een vlootrevue, want al dat schieten, al was het dan ook niet met zwaar scheepsgeschut geweest, had voldoende moeten zijn om zelfs een stokdove landrot op de been te brengen. Maar niets hoor, geen teken van leven, geen bewogen menigte op de kademuur, niets. Als de flessen met het geestrijke vocht niet al léég waren, zou het niveau toch wel be denkelijk beneden zeepeil zijn gezakt. Ik keek eens op het kompas: noord- noordwest; de kust scheen ’n onweer staanbare aantrekkingskracht op Oom Arthur uit te oefenen, zoals het lamp licht een mug aantrekt. Met zachte drang duwde ik Oom opzij, nam het stuurrad ter hand en zei: „U kwam er weer benauwend dicht bij, mijnheer”. „Ik had zoiets in de gaten”. Hij nam zijn zakdoek en begon krachtig zijn monocle op te poetsen. „Dat beroerde glas begon juist op het verkeerde ogenblik te beslaan. Ik hoop, Calvert, dat je daar niet maar wat in het wil de weg aan het schieten was”. De laatste paar uur was Oom Arthurs vechtlust met sprongen omhoogge gaan: hij had altijd veel sympathie voor Hunslett gehad. „Ik heb afgerekend met Jacques en Kramer. Jacques was de expert op het gebied van automatische wapens. Nu is hij dood. Kramer waarschijnlijk ook. Quinn is ontkomen”. Een mooi span vormen wij, dacht ik neerslachtig, wat een keurkorps. Alleen met Oom Ar thur op volle zee, in de duisternis van de nacht. Ik wist dat zijn gezichtsver mogen, zelfs onder de gunstigst denk bare omstandigheden, minder dan vol doende was, maar ik had nooit ver moed dat hij zo bijziende werd als een vleermuis zodra de zon was on dergegaan. Maar ongelukkigerwijze was Oom Arthur niet, zoals de vleer muizen, uitgerust met een ingebouwde radarantenne waardoor hij obstakels als rotsen, vasteland, eilanden, haven hoofden en dergelijke op het gevoel af kon vermijden. Hoe dan ook, ik voelde mij uitermate onthand. Het zou nodig zijn alle getroffen voorberei dingen grondig te herzien, maar ik had er geen idee van hoe. „Niet gek gedaan”, zei Oom Arthur goedkeurend. „Jammer dat Quinn er niet bij is, maar voor de rest is het resultaat niet gek. De vijand heeft zware verliezen geleden. Denk je dat de rest nu de achtervolging gaat in zetten?” „Nee, en wel om vier redenen. In de eerste plaats weten zij nog niet wat er is gebeurd. In de tweede plaats zijn er nu twee pogingen mislukt en zij zullen willen beraadslagen vóór zij iets nieuws proberen. In de derde plaats moeten zij voor een achtervol ging de sloep inzetten en als hun mo tor het honderd meter doet, zal ik van „Toch wel. Dat Quinn is ontkomen”. Zij staarde mij vol afschuw aan en wendde zich toen tot Oom Arthur. Haar stem zonk tot een gefluister: „Ik zag het, Sir Arthur. Ik zag hoe hij uit elkaar werd gerukt door de kogels. Meneer Calvert had hem toch kun nen laten arresteren, hem aan de po litie kunnen uitleveren? Waarom moest hij hem doden? En die andere man eveneens? Hij ging met voorbe dachten rade te werk. Waarom, waar om al dat geweld?” „Er is geen „waarom”, lieve Char lotte”. Oom Arthurs stem klonk reso luut. „Hij hoeft zich niet te veront schuldigen. Calvert doodde henof zij hadden het ons gedaan. Zij kwamen hier om ons te vermoorden, dat heb je zelf gezegd. Zou je je geweten be zwaard voelen wanneer je een gif slang had gedood? Deze kerels wa ren gevaarlijker dan gifslangen. En wat dat arresteren aangaatHier zweeg hij een ogenblik, misschien om lucht te geven aan een sarcastisch lachj^, misschien omdat hij dacht aan wat ik eerder die avond te berde had gebracht: „Er is geen middenweg in dergelijke gevallen. Het is: zij of wij. Het betreft hier gevaarlijke, ge wetenloze schurken, die je nooit van tevoren waarschuwt”. Die beste, goeie ouwe Oom Arthur. Hij had het lesje onthouden, letterlijk uit zijn hoofd geleerd. Zij keek hem een tijdlang zwijgend aan, niet-begrijpend; zij keek mij aan, draaide zich langzaam om en verliet de stuurhut. „U bent al net zo slecht als ik”, zei ik tegen Oom Arthur. Precies om twaalf uur 's nachts kwam zij weer te voorschijn en knip te het licht aan bij het binnenkomen. Zij had haar haar gekamd, haar ge zicht was minder opgeblazen en zij was gekleed in een nylon japon die mij deed bedenken dat zij eens een tijdlang flink moest eten. Uit haar manier van lopen kon ik opmaken dat haar rug pijn deed. Zij keek mij enigs zins onzeker aan en probeerde het met een schuchtere glimlach. Maar ik was niet in de juiste stemming. (wordt vervolgd) 0 0 o o o o o o o o „Wie is dat?" riep deze gestoord. „Waarom wijst hij? Geef een presto antwoord!” „Het is een jokklikker", legde Panda uit. „Die doet zo, omdat u de waarheid niet hebt gesproken. U gaat het geld van die lening vast ergens anders voor gebrui ken”. „Nietes!” riep de heer Jimanao kwaad, terwijl hij op alle manieren probeerde om de hand van het apparaat weg te werken. Maar de jokklikker was sterker dan hij Het zal nu de bedoeling zijn dat de omroepen ’s middags inplaats van de NOS lichte muziekprogramma’s gaan uitzenden en dat de NOS ten bate van de Tour-reportages op elk gewenst mo ment deze programma’s mag „binnen vallen”. Een uitgebreid luisteronderzoek gaat de methodes van vorig en dit jaar met elkaar vergelijken. Het KNMI deelt mee: Over West-Europa heeft zich geleidelijk een westelijke circulatie inge steld, die in stand gehouden wordt door een groot lagedrukgebied voor de Noorse kust en een gebied van hoge luchtdruk dat zich over Mldden-Europa handhaaft. Tussen beide druk- systemen bevindt zich een zwak front, dat bo ven ons land bewolking veroorzaakt. Maar regen is uit deze bewolking nauwelijks te verwach ten. Het laat zich aanzien, dat in deze weer- situatie nog geen grote veranderingen zullen optreden. Wel zal de wind iets meer naar zui delijke richtingen krimpen, zodat de tempera turen enige stijging kunnen ondergaan. Barometerstand hedenmorgen 1022 millibar (766 mm). VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Zacht en vrij zonnig weer, maar later kans op: een bui. Aantal uren zoneen tot negen; Min. temp.: van ongeveer normaal tot drie graden boven normaal; Max. temp.: twee of meer graden boven nor maal; Kans op een droge periode van tenminste 12 uur: 80 percent; Kans op een geheel droog etmaal: 50 jiercent. 77. De president van Piranhacua ging zitten, en de gezant Beuzelaer opende het gesprek. „U wilde een lening afsluiten, nietwaar?” vroeg hij. „Om welk bedrag gaat het precies? En waarvoor wilt U dat geld gebruiken?” „Ik wens een paar miljoen!” sprak de heerser. „Er is veel armoede in mijn land, senor. En er zijn veel ouden van dagen en ongeschoolden. Daarom ga ik huizen bou wen, en scholen en universiteiten neerzetten. Ik Verder kwam hij niet. De jokklikker begon te rinke len en stak een vinger uit naar de president. NU HEEFT 2EERO8S NEEF NÖ6 NIET GE ZIEN, HOE MOOI HET Klokgeveltje (Hillegom). Expositie tekeningen en schilderijen van Willem de Munk uit Llsse. Dagelijks geopend beh. dln. 2-5 uur. Tot en met 30 april. DIVERSEN Tulipshow (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dagelijks geopend van 8-18.30 uur. Tulipgarden (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dagelijks geopend v. 8-20 uur, tot en met 30 mei. Linnaeushof (Bennebroek). Dagelijks geopend van 9-18 uur. Keukenhof (Lisse). Dagelijks geopend van 8 uur tot een half uur na zonsondergang. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag dlner-dansant. DIVERSEN De Olm (Zwanenburg). T formatie-avond Dorpsvereniging nenburg. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 uur: „Dinosaurussen regeerden de wereld". VELSER KUNSTKRING Beeckestijn, Rijksweg Velsen, in het noorde lijk Koetshuis; dinsdag 20 april 20 uur: Zang- recital door Max van Egmond, aan de vleugel begeleid door Rinus Groot. TENTOONSTELLINGEN Fellson, in Noordelijk Koetshuis Beeckestijn. Velsen-Zuid: Expositie schilderijen en collages van Mark Kolthoff. De tentoonstelling duurt tot en met 25 april en is dagelijks open van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Centrum Moerbergplantsoen. IJmuiden, is dagelijks be halve zaterdag en zondag open van 14 tot 16.30 uur. Beeckestijn, museum, Velsen-Z. is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord Is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. en donderdags van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, Umulden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be zichtigen van 10 tot 12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.i „Catch-22”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 u.i „De laatste trein naar Katanga”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Hofje van Staats (Jansweg 39). Tentoonstelling van schilderijen, tekeningen en etsen van Axel de Savomin Lohman. Dagelijks geopend 10-17 u„ ook zondags. Tot en met 27 april. Kunstzalen Frans Heerkens ThUssen (Houtplein 13). Prentenkabinet: tentoonstelling aquarellen van Jan van der Veer. Dagelijks beh. zo. 10-13 uur. Tot en met 30 april. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nlj- verheidsweg 5, Heemstede). Expositie Ton Been tjes: schilderijen, maskers, fotocollages. Herman Stoel: schilderijen en gouaches. Geopend: zon. 14-17 u., din. 20-23 u. wo. 14-16 u. en 19.30-23.30 u„ vrijd. 20-24 u. Tot en met 9 juni. Museum Cruquius (Cruquiusdijk 27). Geopend van ma. t.m. vrij. 9-16 uur, za. 9-12 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede) Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodll Blokker-Veggerby, keramiek en gra fiek. Expositie wandkleden van Janna Wezel- Blokker. Tot en met 1 mei. Geopend dl. t.m. za. 9-17.45 uur. Sociëteit Duysterghast (Boulevard Paulus Loot 17-19. Zandvoort). Expositie monumentale kunst van Jaap Bouhuys. Geopend op zaterdag, en zondag 14-16 uur. Tot en met 25 april. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie Wim Steyn, tekeningen en schilderijen. Auke Hettema, beeldhouwwerken. Geopend dag. behalve ma. van 13-17 uur. Tot en met 12 mei. SCHOUWBURG Stadsschouwburg en morgen 20.15 „Opus 4". MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt). Dinsdag 20 uur: Bespeling Christiaan Müllerorgel door Albert de Klerk. Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein, Haarlem). Dinsdag 20.15 uur: Concert door Akademiska Köm 1 Gotenborg onder leiding van Gönar Eriksson (Stichting Jeugd en Muziek). BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30, 19 en 21.30 uur: „Love Story”, 14 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 14 en 20 uur: ..Ben Hur”, a.l. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Toen vrouwen staarten hadden", 14 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: „De gendarme op drift”, a.l. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 uur: „Candy”, 18 jr. Roxy (KI. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.i „Liefde vóór het huwelijk”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en „Easy Rider”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals’ meesterwerken. Pren tenkabinet: tentoonstelling van werk van Jac van Looy en nieuwe aanwinsten Artotheek Ne derland 1870. Geopend dagelijks 10-17 uur. Zon dags 13-17 uur. T.m. 23 mei: Extra avond open stelling bij kaarslicht bloemen en muziek 20.30 22.30 uur. Teyler Museum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van werken uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de 16e t.e m de 19e eeuw. Fos sielen mineralen etc. Expositie „Grafiek van Wenzel Hollar”. Geopend van di. t.m. za. 10-17 uur. Tot en met 30 april. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst Tentoonstelling „Lijden en verheerlijking”, pas sie- en verrljzenlsvoorstellingen uit eigen bezit. Tot en met 31 mei. Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 en 14-1’ uur. zon 14-17 uur. Expositie Ultleenkunst (Ged. Oude Gracht 121). Geopend van dinsdag tot en met zaterdag 11-5 u. Stichting MACROcenterKOSMOS (Amsterdam- ■traat 61). Expositie m b.t. ruimtevaart, astrono mie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur. Elke avond beh za. en zon. 19.30-22.00 uur. De Hallen (Gr. Markt) Striptentoonstelllng „Wordt vervolgd”. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Tot en met 30 april. Galerie T (Bakenessergracht 67) Expositie nieuwe schilderijen van Key Hlraga Dagelijks eopend 11-17 uur. zon. 14-18 uur. Tot en met mei. DAG NEEF ZEEROB! JE 8ENTALTUD WEL' NEEM ME NIET l KOM ^1 KWALIJK, DAT IK MAANSTANDEN Nieuwe Maan 25 april 05.02 uur DINSDAG 20 APRIL Zon op 5.34 uur; onder 19.45 uur Maan op 3.40 uur; onder 13.32 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN o O' RIJDEN! W78 H EN Ml ZEGT DAT IK HEM INSPIREER. KOMDOE NIET ZO ZUUR! HENRI T 15'N ARTIST, DIE ZICH VAN PLICHTPLEGINGEN NIETS AANTREKT, ALS Hdl GEÏNSPIREERD WORDT AL WAS Hl) HENDRIK M DAN NOG 15 DAT GEEN - REDEN OM ME ZO VOOR AAP TE i ZETTEN S* ARMAN! WEET JE WIE DAT WAS? HENRI I HENRI, DIE BEKENDE XCOUTURIERVa FRAAI HOOR. MIJ LAAT ZE L- RU5TIG UREN WACHTEN, EN DEZE VREEMDE VOGEL HOEFT MAAR MET ZJJN KRALEN TE RINKELEN

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8