Flamingo's gaat op zo gunstig mogelijk toernee door de VS FRANK KALES PASTE ZICH ALS SPELVERDELER UITSTEKEND AAN Visser en Lambrechts op lijst van rijdsters Schaatsters wensen andere trainer dan onbekende Fries Egbert v.d. Ploeg Minimale overwinning van Bloemendaal: 6-5 Bange Belgen willen maar één Nederlandse ploeg in hun ronde J J „Omstandigheden zijn i iWl wife Ski WW|I I l 9 Amateurs Tricot Noble niet aan start Henk de Kleine Gunstige start Haarlemse clubs Italiaanse ‘voetballers Eén atletendorp in Helsinki naar Europees kampioenschap willen staken Haarlem vraagt voor verplaatsen duel tegen PSV 10.000 gulden 13 j 1^, 1E J DINSDAG 20 APRIL 1971 99 F Europa Cup Belangrijk Eerlijke kans F F j F jAt ||Mi AJWIAf*AJWWMWWWWVVWWWWWWWWUWW«MWWWVMVWWWWMWWWWW\fWVWWWWWWMdWWMWWWWfWWWWWMlMWWWWWWtfWVWW< AMMMWMMtMARMRAAMMMIARAMtlIMIAIWMklIMeflMAMMIlARMM^^ V ,K-/< - THEO KLEIN De internationale ervaring die Kales in de Oranje-formatie opdoet, kan Flamingo’s zeer goed van pas komen als het in het komend seizoen voor de vierde maal deel neemt aan het toernooi om de Europa Cup. Kales: „Ik geloof dat wy tot nu toe in de Europese toernooien gestruikeld zijn omdat we niet gewend zijn om onder zo’n grote spanning te spelen. Dat heeft ons dit sei zoen ook de overwinning in Olomouc ge kost. Ik ben er zeker van dat wy de Tsje chen gehouden hadden als wy de eerste wedstryd uit hadden gespeeld. Nu hebben we de uitwedstryd na een vermoeiende reis moeten spelen met voortdurend de angst een te grote achterstand op te lopen. Je moet in een Europa-cuptoemooi een keer of drie afgegaan zyn om daaraan te kunnen wennen”. Er zijn bij de organisatoren in de Finse hoofdstad al 1457 voorlopige inschrijvin gen van deelnemers en officials binnen gekomen. De verdeling bij de sportlie den is: 352 dames en 735 heren. AMSTERDAM. In het Europees kampioenschap bandstoten, dat van 20 tot en met 23 mei in het Belgische Eupen wordt gehouden, zal Nederland verte genwoordigd worden door Henk de Klei ne uit Mierlohout. De Nederlandse kam pioen Hans Vultink besloot zich name lijk terug te trekken. Veel belang hecht h(j aan de begeleiding van het koppel Janbroers-De Wit. „Twee coaches”, aldus Kales, „met verschillende opvattingen over het basketbal. De Wit legt de accenten tydens de training heel anders dan Janbroers. Daardoor wordt het een beter geheel. Ik ben er van overtuigd dat ook de nationale ploeg, met dit tweetal langs de iyn, betere resultaten zou beha len”. Met het noemen van het Nederlandse team raakt de Haarlemmer, met 56 inter lands op zyn naam, een gevoelig punt. Vorig jaar kwam er door de gebrekkige vooorbereiding op een trip van de natio nale ploeg naar Israel tijdelijk een einde aan de medewerking van Kales. Hij ver telt: „Ik had die reis graag mee willen maken. Maar men aarzelde bij de bond zo lang met het bekendmaken van de namen, dat ik me niet meer van mijn werk vrij kon maken. Als je nog op school zit is dat misschien eenvoudiger, maar heb je een vaste baan dan is het niet meer mogelijk om tweeënhalve week voor het vertrek met een verzoek om vakantie te komen”. Frank Kales, werkzaam bij de IBM, moest noodgedwongen afzeggen. In het komende weekend komt er een einde aan dat interlandloze tijdperk als bij in Parijs voor Nederland uitkomt In de wedstrijd tegen Frankrijk. Kales: „Het is zeker niet zo dat ik niet voor de Nederlandse ploeg jes met die van de Nederlandse kern ploeg. De Amerikaanse meisjes hebben wel het lef om op volle snelheid door de bocht te gaan. Volgens de heer Wijnia is dat echt niet een kwestie van een be tere techniek: „Ju kunt toch moeilijk zeggen dat hun trainer Holum zoveel ver stand van techniek heeft. Die man jaagt zijn meisjes op, die van ons zijn te veel in de watten gelegd.” Het merkwaardige in deze kwestie is overigens dat de heer v.d. Ploeg wel het vertrouwen geniet van oud-coach Kees Broekman. In een telefoongesprek ver klaarde deze dat het wel eens goed is dat er een felle vent komt, die de zaken wat stringenter aanpakt. „Deze man ver dient een kans”, aldus de heer Broekman. Ook het feit dat de heer v.d. Ploeg te weinig verstand van de technische zaken zou hebben bestrijdt de heer Wijnia fel. (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN. De leden van de nationale dameskernploeg hebben in een protestbrief hun ongenoegen uitgespro ken over de benoeming van de heer Eg bert v.d. Ploeg uit Sneek tot trainer coach van de damesselectie. In een door alle zes leden van de kernploeg onderte kende brief aan het hoofdbestuur van de KNSB verwyten ze de bond dat deze geen rekening heeft gehouden met hun verlan gens en dat zij geen inspraak hebben ge had bij de benoeming van een opvolger van Kees Broekman. Bovendien vinden de dames dat de benoeming van Egbert v.d. Ploeg te grote risico’s met zich mee brengt, vooral nu de Olympische Spelen in Japan voor de deur staan. Zij zijn niet overtuigd van vooral de technische kwaliteiten van de nieuw benoemde coach, temeer daar deze geen enkele erva ring heeft met het moderne topschaatsen. HELSINKI. Bij de Europese atle- tiekkampioenschappen welke van 10 tot en met 15 augustus in Helsinki worden gehouden zullen de atletes en atleten worden ondergebracht in Otaniemi. Voor het eerst in de geschiedenis van de Euro pese kampioenschappen zal er geen apart dorp voor de dames en heren zijn. „Ze horen hem”, aldus de voorzitter, „een eerlijke kans te geven en niet on middellijk met een vooroordeel te begin nen. Zelf wisten ze nauwelijks iemand te bedenken die Broekman kon opvolgen. Alleen de namen van Klaas Visser en Henk Lamberts hebben ze genoemd, maar die waren voor ons onaanvaardbaar”. De heer Wijnia wijst er met nadruk op dat men echt getracht heeft een zo goed mo gelijke begeleider voor de dames te vin den en men gelooft ook dat men daar in geslaagd is. „Ikzelf ben er tenminste van overtuigd dat deze man de zaken zowel technisch, psychologisch als orga nisatorisch geweldig goed zal aanpak ken.” Vanavond zal de technische com missie een gesprek hebben met de rijd sters over deze kwestie. „Ik hoop dat de dames nu eens constructief en positief denken in de richting van Japan en wat het punt ervaring betreft van de heer v.d. Ploeg: wat voor ervaring had Leen Pfrommer voordat hij coach werd van de herenploeg?” De man om wie alles begonnen is, de heer v.d. Ploeg uit Sneek, hoorde pas za terdag van de protestbrief. Hoewel hij in de verste verte een dergelijke reactie van de kernploeg niet had verwacht, was hij er bepaald niet door geschokt. „De soep wordt nooit zo heet gegeten als ze wordt opgediend”, aldus de heer v.d. Ploeg. „Ik kan me wel voorstellen dat de meisjes zich afvragen: wat kan hij? Ze willen uiteraard in de eerste plaats zélf zo goed mogelijk voor de dag komen en daarom kan ik er wel inkomen dat ze; dit gedaan hebben.” Hoewel de heer v.d. Poeg zich bewust is van de situatie die door deze protestbrief is ontstaan, is het voor hem toch geen reden om nu te zeggen: zoek maar een ander. „Ik ben echt niet over een nacht ijs gegaan toen ze mij vroe gen. Ik had uit mezelf ook nooit gesolli citeerd. Ik weet wat er van me verwacht wordt Deze brief maakt me nog strijd baarder. Voor mij is zo iets een peppil. Het prikkelt me om nog beter m’n best te doen.” De overwinningen in de drie herensingles zijn de basis geweest voor het succes van de HLTC. Riaskoff won met 6-1 6-2. Martin Knol, debutant in het HLTC team wees Swart met 6-1 6-4 terug. Reus ze gevierde over Blaisse met 6-0 6-4. Bij de dames verloor Kea Onstein in twee sets van mej. Schanshart, terwijl Marthe de Vries-Blom na een moeizame lange der- der set mej. Doornbos liet struikelen. De Aemstelspelers is een vereniging die hoge ogen kan gooien dit seizoen in de overgangsklasse A. Vorig seizoen al succesrijk, nu werd het eerste competi tieduel met 6-3 gewonnen van Groenen- daal. Een opvallende nederlaag leed Hans Möller. Paul Barten sneed hem met 6-2 6-4 de pas af. Els Borgerding won zo als gebruikelijk van mej. van Rij, in drie sets. Edy Mouthaan. vorig jaar nog bij Brederode spelend, kwam niet uit in de single. Wel won hij samen met Hans Möller van Barten en Weyvers. De cij fers waren 6-8 6-2 6-2. Brederode tenslot te, leed een zware acht nul nederlaag. Kansloos werd in Rotterdam van het vijf de team van Toeg-Hill’berg verloren. Dat lukte hem zo goed dat hij met het vorderen van de competitie juist in zijn nieuwe creatie uitgroeide tot een ijzersterk steunpunt in de Haarlemse ploeg, die mede daardoor zaterdag met 42 punten uit 21 wedstrijden het kampioenschap behaalde. Kales: „De omstandigheden waren dit sei zoen bijzonder gunstig voor ons. Door de komst van Rob de Wit kregen we de twee beste coaches van Nederland bij onze ploeg, er kwam welkome versterking uit de junioren en natuurlijk de aanwinsten More en Schreur”. Hoewel hij de waarde van het Ameri kaanse duo niet onderschat, betwijfelt de Haarlemmer, bezig aan zijn achtste seizoen bij Flamingo’s, of zijn team er zonder hen niet in geslaagd zou zijn om de titel te pakken. „Zonder More en Schreur waren we waarschijnlijk ook wel op de eerste plaats gekomen. We draaiden immers al een tijdje goed voordat zij er in januari bijkwamen. Het zou echter ongetwijfeld minder eenvoudig gegaan zijn. We hadden dan waarschijnlijk wél wat punten laten vallen”, aldus Kales. Theo Mulder, stroef op gang komend, versloeg De Vries in drie sets. Bob Wij- nands en Wim Meyer stelden in hun par ty teleur. Beide verloren ze met dezelf de cijfers 6-4 6-3 van hun tegenstanders. Het herendubbel Nieland/Meyer zege vierde over Wildschut/Brasser 6-4 6-2. Mulder en Wijnands wonnen na drie sets. «WUWWWWWWWIMMMilMMMMMMMMMMIlMMMMMMMMMMMMMMMMMMM Gillis Waes) en deze club (gesponsord door een plaatselijk biermerk) start wel in de ronde van België. Bovendien liet organisator Ringot tijdens de bijeen komst in Brussel weten het voor een spektaculair koersverloop bijzonder op prijs te stellen als de winnaar van vo rig jaar ook nu weer van de partij is. „Hij mag starten in de ploeg van WSC Vooruit”, aldus Ringot. WW (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. De opening van de com petitie is voor de tennissers in Haarlem in de hoogste afdelingen niet ongunstig verlopen. In de landelijke eerste klasse «zegevierde Bloemendaal met miniem verschil 6-5 over het Haagse Thor RW II. Toch had Bloemendaal deze wedstrijd met duidelijker verschil moeten winnen, omdat het tweede team van Thor RW aan trad met een relatief vrij zwak team. De Haarlemse LTC deed van zich spreken, door Festina II met 6-3 te verslaan. Zo als verwacht verloor Groenendaal van het door de Haarlemmers Hans Möller en Edy Mouthaan versterkte Aemstelspe lers en wel met 6-3. JÉ Dat triootje heeft Flamingo’s inmiddels volgemaakt. Rest nu de doorbraak op Europees niveau. Hét is vrijwel zeker dat Schreur en More de Haarlemmers daarbij zullen kunnen helpen. Ze vertrekken na afloop van de competitie, voor een trip naar het Midden-Oosten, maar willen graag in augustus terugkomen. Wanneer de Nederlandse en de Europese competitie dat toelaat zullen de Amerikanen met Flamingo’s in december naar de Verenigde Staten vertrekken, waar de ploeg In een tijdsbestek van twaalf dagen acht wed strijden tegen sterke schoolteams zal spelen. Met die unieke ervaring achter de rug is Flamingo’s ook in het komend seizoen kandidaat voor een hoofdrol in de natio nale competitie, al waarschuwt Frank Ka les: „Na een kampioenschap is de lol er voor de spelers gewoonlijk een beetje af. Het duurt weer even voordat je voldoende gemotiveerd bent om je voor een wedstrijd in Lutjebroek weer helemaal te kunnen geven. Kijk maar naar Feijenoord, hoe moeilijk hebben die het niet gehad na het behalen van de cup”. (Van onze sportredactie) HAARLEM Als Frank Kales, de 29-jarige captain van Levi’s-Fla- mingo’s, het succes van zijn ploeg verklaart laat hjj bijna alle betrokkenen in de eer delen. Van de Amerikaanse aanwinsten Bill More en Gerhardt Schreur, de debuterende junioren Kees Akerboom en Adriaan Helmig tot de coaches Jan Janbroers en Rob de Wit en voorzitter Jan Massaro. Zijn eigen aandeel cijfert hjj gemakshalve weg. En dat is op zijn zachtst gezegd zeer bescheiden, want met zijn rustbrengende routine heeft hij vooral de laatste maanden als spelverdeler een waardevolle bijdrage aan het kam pioenschap van de Haarlemse club geleverd. Dat de aanvoerder, de afge lopen drie jaar de meest succesvolle schutter van de eredivisie, desondanks minder dan anders op de voorgrond trad, is te verklaren door de komst van More en Schreur, die zijn taak als puntenleverancier voor een flink deel overnamen. Kales: „Toen die Amerikanen bij ons direct zoveel punten maakten, moest ik voor het eerst van mijn leven als spelverdeler gaan spelen. Het kostte enkele maanden om me hij die nieuwe situatie aan te passen”. zou voelen. Integendeel. Als ik toch al top sport bedrijf en drie maal in de week voor mijn club train dan kan ik net zo goed ook met het Nederlands team meedoen. In mei wordt in Israel het kwalificatietoernooi voor het Europese kampioenschap gespeeld, dan wil ik graag van de partij zijn. Noble ploeg in België een voordeel, want deze sterke formatie zal nu wel starten in Olympia’s ronde. BOLOGNA. De spelers van de Verenigingen uit de Italiaanse eerste- en tweede divisie zullen op zondag 2 mei staken en daarmee het voetbal- programma op die dag onmogelijk maken. Het bestuur van de bond van Itali- I aanse beroepsvoetballers maakte die J beslissing maandag bekend na zijn vergadering in Bologna. De spelersor- ganisatie zei dat het bestuur van de Italiaanse voetbalbond en de organisa tie van de clubs het verzoek van de de spelers om een nieuwe salarisrege- ling terzijde hadden geschoven. De or ganisatie van de spelers had de „te genpartij" tot 18 april de gelegenheid gegeven om tot een besluit te komen. Wanneer de staking werkelijk plaats vindt, zal de zorgelijke financiële toe- stand waarin de clubs zich bevinden alleen maar erger worden. In het be gin van dit jaar is berekend dat de verenigingen uit de tweede en eerste divisie een gezamenlijke schuldenlast I hebben van een kleine 200 miljoen gul- I den. De spelersorganisatie stelt dat dit immense tekort veroorzaakt is door I financieel wanbeleid binnen de vereni- gingen. De bond en de verenigingen zeggen echter dat de financiële crisis is ontstaan door de exhorbitante sala riseisen van spelers en trainers. Wildschut voor onoverkomelijke proble men gesteld. Nieland na afloop: „Met zo’n tegenstander als Wildschut zijn er voor mij weinig problemen. Ik kan wel vier wedstrijden van dit kaliber achter elkaar spelen zonder dat ik moe wordt”. In de overgangsklasse B speelde Groe nendaal II verdienstelijk gelijk tegen DDV IV. Brederode, dit seizoen ernstig verzwakt, liet het er bij zitten. Een acht- nul nederlaag tegen Toeg. Hillegersberg is niet een beste start Bij Bloemendaal speelde Ingrid Schlegel zonder overtui ging tegen een met een haast ónmoge lijke techniek beladen speelster, mevr. Pufkes. Lily ter Metz had in de tweede set veel moeite met Ankie Rouws 6-3, 8-6. In de tweede set scoorde Lily enige van haar befaamde forehands, en dat was tenslotte toch de basis voor een twee sets overwinning. Bij de eerste single-speler Cees Nie land die de plaats van Lex Constandse heeft ingenomen waren de verwachtingen hoog gespannen. In een eenzijdig duel met de nog te weinig ervaren Wildschut was het duidelijk, dat routine een door slaggevende factor is geweest tijdens de ze wedstrijd. Met subtiele ballen werd de technisch wel begaafde, maar onvaste De ploeg van WSC Vooruit is echter al compleet ingeschreven met zes man en één van die zes zou dan dus moeten wij ken voor Duijker. Zullen deze Belgen Duijker als ploegmaat accepteren? Het Het antwoord van Duijker zelf: „Dat weet ik wel zeker. Vorig jaar hebben de andere Nederlandse jongens ontzettend veel moeilijkheden gehad met de Belgi sche renners, maar vreemd genoeg ik niet. Ik tel er niet één vijand. Ze zullen me graag accepteren”. Overigens heeft Duijker ook nog een poging ondernomen om als gastrenner te worden opgenomen in de ploeg van Ca ballero, maar manager Frans van den Enden van dit team liet ons in Brussel weten: „Die kans is uitgesloten. We heb ben zelf zestien amateurs onder contract en we kunnen maar met zes man starten in België. En ik kan mijn eigen renners toch niet passeren”. Tijdens een bij eenkomst met negen renners zal van daag in Haarlem, na een medische con trole, de zes man sterke ploeg voor de ronde van België worden aangewezen door Caballero. Deze zes renners worden gekozen uit de ploegleden Theo van der Loo, Marcel Pennings, Dirk Groen. Rink Cornelisse, Henk Pepels, Ted Blom. Pé van Stralen, John Cornelisse en Kees van Dongen. Voor de organisatoren van Olympia’s ronde van Nederland (zeven tot dertien mei) betekent de uitsluiting van de Trico strijden en dat terwijl de KNWU de or ganisatie wel officieel had laten weten dat Trico Noble zou inschrijven. Wel van start gaat een Nederlands amateur team van Caballero. Bij het horen van al dit nieuws wilde KNWU-coach Joop Middelink allerminst van verbazing van zijn stoel vallen. Hij vertelde: „We hebben niet alleen vaak de individuele eindwinnaar gehad in de ronde van België, maar de laatste vijf jaar hebben de Nederlanders ook zonder onderbreking het ploegenklassement ge wonnen. Dat veroorzaakte afgunst en veel geklaag van de Belgische ploeglei ders. Want wij brachten steeds een sterk geselecteerd landenteam aan de start, maar de sterke Belgische renners waren allemaal verdeeld over verschillende ploe gen. Dat komt omdat in België de ren ners niet worden gesponsord door de merken, maar de clubs die een eigen sponsor hebben. Zodoende waren het al lemaal Belgische clubteams in die ronde En ze spanden tenslotte wel tegen ons samen, maar zonder succes”. Vorig jaar kwam Joop Middelink niet temin tot de conclusie dat hij door deze gang van zaken al zoveel narigheid had beleefd in de ronde van België dat hij niet meer wilde inschrijven met een lan denteam, maar nu zou zorgen voor de inschrijving van twee Nederlandse mer- kenteams. Vandaar de aankondiging dat én Caballero én Trico Noble zouden deel nemen. Voor Joop Middelink is het ech ter geen verrassing dat de Belgen nu Trico Noble hebben uitgesloten omdat de Belgen kennelijk weer bang zijn voor een Nederlandse overheersing. Zondermeer ontgoocheld was vooral de winnaar van het vorige jaar Aad Duij ker. Niettemin is er hoop voor Duijker. Deze nu 24-jarige renner is namelijk, zo als wij al schreven, ook lid van een Bel gische wielerclub (WSC Vooruit in Sint Uit gesprekken met de nieuw benoemde coach is hem duidelijk geworden dat hij precies weet wat er technisch aan schort bij iedere rijdster afzonderlijk. De heer Wijnia verwacht ook dat de heer v.d. Ploeg beter in staat is zijn kennis over te brengen op de rijdsters dan zijn voor ganger. Hij baseert dat onder andere op het feit dat Egbert v. d. Ploeg afkomstig is uit de onderwijzerswereld en dat hij door de voetbalclub Sneek mede een landstitel bij de amateurs te bezorgen, bewezen heeft over kwaliteiten te be schikken. „We hebben”, aldus de dames, „niet zo zeer behoefte aan een trainer die ons psychologisch goed begeleidt, maar aan een trainer die ons technisch weet bij te schaven.” „Onvolwassen, ondanks het feit dat enkele dames al 32 jaar zijn”, aldus de reactie van de heer S. Wijnia, de voor zitter van de landelijke technische com missie van de KNSB naar aanleiding van de protestbrief. De heer Wijnia is het volstrekt niet eens met de grieven van de zes dames; „Ik sta in dit geval lijn recht tegenover hen en pal achter de heer v.d. Ploeg. Hij is de beste man die we konden krijgen. Zowel psychologisch als technisch ben ik ervan overtuigd dat hij deze baan aankan.” Oof de dames met hun protestbrief enig succes zullen hebben valt zeer te betwijfelen. De heer Wijnia: „Ik ben het niet alleen oneens met de dames, diverse punten uit hun brief zijn ook onjuist. Als ze zeggen dat ze geen inspraak hebben gehad is dat niet juist. Dat hebben ze wel gehad. In een zeer openhartig gesprek hebben ze al hun grieven ten aanzien van de heer Broekman naar voren kunnen brengen en tevens hun wensen ten aan zien van een nieuwe trainer kenbaar kunnen maken. Naar aanleiding van die gesprekken hebben we een man gezocht die de hiaten in de begeleiding van Kees Broekman wel kon opvullen.” „Ze zeggen nu wel dat ze geen behoefte hebben aan een man die hen psycholo gisch begeleidt, maar uit de gesprekken met hen is mij gebleken dat het juist wél noodzakelijk is. Dat ze niet goed door de bochten komen is niet alleen een kwestie van techniek, maar vooral van durf en daaraan ontbreekt het bij de dames.” De heer Wijnia vergelijkt dan de mentaliteit van de Amerikaanse meis- (Van onze sportredactie) HAARLEM - EINDHOVEN PSV is ernstig teleurgesteld in Haarlem. De Eind- hovense ere-divisieclub heeft Haarlem gevraagd de competitiewedstrijd, die zon dag gespeeld zal worden een dag eerder af te werken in verband met de Europa- cupontmoeting die PSV volgende week woensdag in Madrid heeft. Als financiële tegemoetkoming boden de Eindhovenaren de Haarlemmers 3.500 gulden aan. Haarlem weigerde. Het wil de het verschil in recette tussen de ont moeting van het vorige jaar en die van de vervroegde ontmoeting. Een bedrag, dat op 20 tot 25.000 gulden werd begroot. PSV wees dit voorstel van de hand. Haarlem’s uiterst bod was daarna 10.000 gulden. Ook deze eis werd door PSV geweigerd. Manager Van Gelder: „Nog nooit is er door een club zo’n bedrag gevraagd om een wedstrijd te verplaatsen. Wij gelo ven niet dat Haarlem zondag even veel bezoekers zal trekken als het vorige jaar. Dit Haarlem verschilt nog al wat met het elftal dat het vorige jaar onder Hughes omhoogklom. We komen door deze hoge eisen in een moeilijk parket. Zondag arriveren we nu om negen uur in Eindhoven. De volgende morgen moe ten we al weer om half negen naar Madrid vertrekken”. BRUSSEL. De vrees bij de Belgen voor de Nederlandse amateurwielren- ners zit diep geworteld sinds Harry Stee- vens (1966), Fedor den Hertog (1969) en Aad Duijker (1970) de ronde van België voor liefhebbers wonnen. Dat bleek gis teren nog weer eens in Brussel tijdens een persconferentie over de dertigste ron de van België voor amateurs, die van zondag 25 april tot en met zondag 2 mei zal worden gehouden. Als volslagen ver rassing kwam daar namelijk uit de bus dat ditmaal niet twee Nederlandse ploe gen in deze wielerronde zullen starten (zoals bij herhaling was aangekondigd) maar slechts één. Uitgerekend het team van Trico Noble uit Aardenburg, met als kopman de win naar van vorig jaar, de uit Beverwijk af komstige en nu in Axel wonende Aad Duijker, zal niet in deze Belgische ronde Een dolgelukkige Frank Kales met de beker voor de nieuwe Nederlandse kam pioen: Levi’s-Flamingo’s. at

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13