Blauwdruk van wetsontwerp gereed Politicoloog J. P. de Bruyn: Stembusenquêtes GE WEST AMSTERDAM weinig zinvol 29 GEMEENTEN Premier biedt koningin dinsdag ontslag aan Stem tn ingsbeeld IJmuiden niet in het gewest r Tweede Kamer Dr. A. J. Vis toch burgemeester rtsen Kamer vergadert 12 mei over kabinetsformateur Wetsontwerp voor Zaanstad naar Mii. Geneeskunst wijst weg voor klachten over Jongeman bekent schuld aan dood 12-jarig meisje i 2 y A 'j per touringcar i TIROL ZATERDAG 24 APRIL 1971 (Van onze Haagse redactie) T wijf elachtige zaak I Andere opzet I Op het laatste moment.. Momentopnamen uit de verkiezingsstrijd I I I I I I I 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 1 I I I I 3 DUITSLAND MAJORCA iedere- vrijdag en zaterdag v.a. 315, IBIZA iedere maandag v.a. ƒ368, COSTA BLANCA iedere zondag v.a. 329, COSTA DEL SOL iedere zaterdag v.a. 339, COSTA BRAVA/ DORADA per KLM DE MAGNEET™ de meest complete reisorganisatie DE MAGNEET™ de meest complete reisorganisatie I Kamervragen over „Jeugd onder Drug” J KARINTHIE GARDAMEER i I 1 I 1 I I I I I I I I ADVERTENTIE (Van onze parlementsredacteur) U^ÏV^.' ADVERTENTIE 1 Speciale Pinksterreizer V»RAR«RRRRfVVWVVVVVVUVVVVVWUWVVWVWVVVUVVVVVVVV op I I I I Intussen gaat het schaduwkabinet-Den Uyl voort met het bekendmaken van de plannen die het wil uitvoeren als het aan het bewind komt. Het heeft onder meer een krachtige aanpak van het milieube heer in portefeuille. Dit blijkt uit verkla ringen van schaduwminister van milieu- I I I I i 1 1 1 l l 6, 7, 8 dgn. v.a. 145,— st te ii d k r MSBAM iedere vrijd.. zat. en maand. v.a. ƒ378, k si k ri si n d u v V d e s t] S' V z t l V r V e c z 1: Een geheel anders opgezet onder zoek vindt op het ogenblik plaats: een nationaal verkiezingsonderzoek, waar bij vrijwel alle politicologische insti tuten z(jn betrokken en waarvoor de stichting Zuiver Wetenschappelijk On derzoek (ZWO) de opdracht en de sub sidie heeft verstrekt. Momenteel wor den ongeveer 4500 mensen onder vraagd en daarna ook nog eens na de verkiezingen. Bovendien zullen ook de Kamerverkiezingen van 1975 bij dit continue onderzoek worden betrokken. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Spoedig is de benoe ming te verwachten van dr. A. J. Vis uit Bussum tot burgemeester van Leiden. De heer Vis is lid van het hoofdbestuur van de V.V.D. en lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Het kabinet heeft gisteren over de benoeming beslist maar het besluit nog niet bekendgemaakt. i beheer prof. ir. W. Draijer. Hete hang ijzers zullen opnieuw worden bezien. Een projekt als de Groninger Smeerpijp is no dig. De afsluiting van de Oosterschelde zal in heroverweging worden genomen. Ook de kwesties tweede luchthaven, Mar kerwaard, en Maasvlakte vallen onder dit „heroverwegingsbeleid”. Al deze zaken, vindt het alternatieve kabinet, zijn te weinig getoetst vanuit een algemeen standpunt over de milieuhygiëne. Verder wil prof. Draijer aandrang uitoefenen op het totstandkomen van opleidingen die voorzien in de behoefte aan deskundig- AMSTERDAM. Grote delen van de hoofdstad hebben in de afgelopen nacht even na drie uur korte tijd zonder stroom gezeten. Oorzaak was een storing in een hoofdkabel, welke spoedig kon worden hersteld. De politie heeft de gehele nacht juwe liers moeten waarschuwen bij wie door het uitvallen van de elektriciteit de alarmin stallaties waren gaan werken. mijn een algemene maatregel van be stuur tot nadere regeling van een va- kantieuitkering aan thuisverblijvende bij standsgerechtigden, die rechtstreeks bij stand ontvangen krachtens de Algemene Bijstandswet. In de toelichting zegt minister Beer- nink overtuigd voorstander te zijn van intergemeentelijke samenwerking. Hier aan moeten echter wel grenzen worden gesteld. Zij mag de overzichtelijkheid van het plaatselijk bestuur niet verloren doen gaan en niet tot uitholling van de samen werkende gemeenten leiden. In de Zaan streek, waar de gemeenten meer dan zes tig gemeenschappelijke regelingen heb ben aangegaan, dreigt de samenwerking deze grenzen te overschrijden, zo zij dat niet al heeft gedaan. Daarom moet de weg van samenvoeging worden ingesla gen, aldus de minister. De 29 gemeenten zijn: Aalsmeer, Am stelveen, Amsterdam, Assendelft, Broek in Waterland, Diemen, Edam. Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. Haarlemmermeer, Ilpendam Jisp, Katwoude, Koog aan de Zaan, Krommenie, Landsmeer. Marken, Monnickendam, Muiden, Oostzaan, Ouder- Amstel, Purmerend, Uithoorn, Weesp, Westzaan, Wijdewormer, Wormer, Wor- merveer, Zaandam en Zaandijk Het gewestbestuur krijgt tot taak: Het aangeven van de hoofdlijnen voor de toekomstige ontwikkeling van het ge west. Rechtstreekse uitvoering van bepaalde voorzieningen op bij de wet aan te geven gebieden van overheidszorg, die in het belang van het gewest beter op geweste lijk niveau kunnen worden aangepakt. Gedacht wordt aan: lui tui, p/a vvv tviui Plein, tel. 02550-19106. Een ander bezwaar van prognose- onderzoekingen is dat veel kiezers wor den beïnvloed door de uitslag van de enquête, evenals zij ook vaak worden beïnvloed door de uitslag van de ver kiezingen zelf. Onderzoekingen heb ben uitgewezen, dat toen bijvoorbeeld de Boerenpartij grote winst had be haald en velen daar schande over had- westbestuur zelf ter hand zullen worden genomen. Het dient tevens aan te geven of en zo ja in hoeverre en op welke manier het gewest de activiteiten van de gemeen tebesturen aan wie intussen de uit voering van de gewestelijke planning zo veel mogelijk dient te worden overgelaten zal coördineren. De voor dit alles benodigde geldmidde len zal het gewest kunnen putten uit bij dragen van de gemeenten en uit een be scheiden eigen belastingheffing. De ge- westbelasting zal een bedrag van 10,- per belastingplichtige per jaar niet mogen overschrijden. Als belastingplichtigen wor den in principe alle meerderjarigen aan gemerkt. AMSTERDAM. Het ontwerp voor een gewest Groot-Amsterdam is ook ter kennis gebracht van de gemeenten Vel- sen. Beverwijk en Heemskerk, die niet in het ontworpen gewest zijn opgeno men. n® «ttaaa r De gegevens, die zeer overvloedig zullen zijn, worden in kaarten ge ponst en blijven voor elke wetenschap pelijke onderzoeker ter beschikking. De verwachting is dat veel studenten, maar ook afgestudeerden gebruik zul len maken van die gegevens voor apar te onderzoekjes. Het ziet er naar uit dat we jarenlang publikaties zullen krijgen als gevolg van dit nationale verkiezingsonderzoek. „Als het er niet van komt, ligt het aan de luiheid van de Nederlandse politicologen”, aldus drs. De Bruyn. STERDAM V* Drs. De Bruyn voert tal van oorza ken aan waarom de verkiezingsen- quêtes weinig zin hebben. Bij alle enquêtes komt een groot aantal „niet- weters” voor. En vermoedelijk vullen velen ook zomaar wat in om de onder vrager niet teleur te stellen. Bij de „Brandpunt”-enquêtes. die de laatste maanden werden gehouden, zegt vrijwel steeds 20 percent van de ondervraagden het nog niet te weten. Twintig percent is omgerekend 30 Ka merzetels. En dat terwijl een verschui ving van enkele zetels in ons land al „een overwinning” of „een nederlaag” betekent. Maar dat is niet het enige bezwaar van drs. De Bruyn. Bij elke steekproef komt een afwijking met de werkelijk heid (deviatie) voor. Overbekend is het voorbeeld van het verkiezingsonder zoek in de Verenigde Staten toen De wey en Truman kandidaat waren voor het presidentschap. Op de dag vóór de verkiezingen kreeg Dewey bij een enquête een iets hoger percentage dan Truman. Maar Truman won. Iedere onderzoeker kent dit verhaal en het was dan ook niet te verwonde ren dat Macrotest, die in september 1969 van de Gemeenschappelijke Pers dienst de opdracht kreeg een verkie- zingsenquête te houden, adviseerde geen percentages te noemen voor de verschillende partijen, maar alleen omschrijvingen te gebruiken als „P.v.d.A. kleine kans op winst” of „D'66 kans op grote winst”. Ook Ad Langebent, de presentator van KRO’s Brandpunt, laat niet na erop te wijzen dat de uitslagen van de Brandpunt- enquêtes eigenlijk alleen maar kansen aangeven. Een ander belangrijk bezwaar is, dat er tussen het tijdstip van de enquête en van de verkiezingen nog veel ge beurt waardoor mensen tot een andere keuze komen. Bij de laatste verkiezin gen in Engeland' heeft dat zeer duide lijk een rol gespeeld. Toen namelijk het officiële rapport over de economie van dat land vlak vóór de verkiezings dag werd gepubliceerd, ging de ver wachte winst voor Labour geheel ver loren ten gunste van de Conservatie ven. Alle onderzoekingen op één na hadden Labour winst voorspeld. Dat ene onderzoek met die andere uitslag was een telefonische spoedenquête tus sen het tijdstip van de publikatie van dat rapport en de verkiezingsdag. Toen bleek onmiddellijk dat een deel van de kiezers was omgezwaaid. DEN HAAG Staatssecretaris Van Veen van Binnenlandse Zaken heeft aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland het concept-voorontwerp van wet Gewest Groot-Amsterdam toegezonden. Volgens dit concept zullen 29 gemeenten tot het nieuwe gewest gaan behoren. Het concept voor Groot- Amsterdam bevat een blauwdruk van een bestuurlijke voorziening voor Amsterdam en 28 omliggende gmeenten, er op neerkomende dat voor 29 gemeenten een gewest wordt gevormd met als bestuur een rechtstreeks door de bevolking gekozen gewestraad als hoofd van het gewest, een col lege van voorzitter en gecommitteerden als dagelijks bestuur en een voor zitter die president zal zijn van raad en college. (Van onze correspondenten) DEN HAAG. Minister-president De Jong zal dinsdag 27 april het ontslag van zijn kabinet aan koningin Juliana aan bieden. Dit betekent dat het kabinet-De Jong met ingang van 28 april demissionair zal zijn. Premier De Jong sprak gisteravond, na afloop van de ministerraad, de verwach ting uit dat de koningin zich na de ver kiezingen in brede kring zal oriënteren over de dan ontstane politieke landkaart. Hij verwacht dat de koningin met de aan wijzing van een kabinetsformateur zal wachten tot zij het advies van de Tweede Kamer zal hebben ontvangen. De Kamer komt daartoe, overeenkomstig de onlangs aanvaarde motie-Kolfschoten, op 12 mei bijeen. Het kabinet heeft op de valreep nog enkele goede daden gedaan. Ter verbe tering van de pensioenregeling van onge veer 7.000 oud-verpleegsters en personen die zich hebben ingezet voor de tbc-be- strijding heeft het 2 miljoen gulden uit getrokken. Voorts komt op zeer korte ter- NIJMEGEN. Voorspellingen over een verkiezingsuitslag aan de hand van enquêtes zijn uiterst dubieus. Ze heb ben eigenlijk alleen waarde voor de naar primeurs snakkende journalist en het naar opdrachten hunkerende marktonderzoekbureau. Tot deze con clusie is de Nijmeegse politicoloog drs. J. P. de Bruyn gekomen na een studie van alle verkiezingsonderzoeken van vóór 1967 en daarna. Toch wil hij niet zeggen dat bevolkingsonderzoeken vooraf aan de verkiezingen zinloos zijn, als men ze maar vlak vóór de verkiezingen houdt of anders regelma tig gedurende een langere periode, waarbij dan waarschijnlijk een gehei me enquête de voorkeur verdient. (Van onze correspondent) ARNHEM. Een 19-jarige geestelijk niet geheel normale bouwvakker uit Wes tendorp heeft bekend schuldig te zijn aan de. dood van het 12-jarige meisje Rinie Wielhessen uit Gaanderen. wier stoffe lijk overschot geheel ontkleed op 5 fe bruari van vorig jaar dicht bij de ouder- De meerderheid van de Leidse gemeen teraad had liever prof. Troostwijk (P.v.d.A.), lid van de Eerste Kamer, als burgemeester benoemd willen zien en had dat. evenals de commissaris der koningin in Zuid-Holland, ook geadviseerd. De grote hausse van verkiezingson derzoeken, meent drs. De Bruyn, is eigenlijk voorbij. De politicologen heb ben wel geleerd, dat het een twijfel achtige zaak blijft. „Ikzelf zou liever een motievenonderzoek houden, als dat zo omschreven kan worden”, aldus de Nijmeegse politicoloog. „Daarbij gaat het dan niet alleen om het waar om van het stemgedrag te ontdekken, maar ook om de methode waarop je bereikt wat je weten wilt. Als een echtpaar een meubelzaak binnenkomt om een bankstel te kopen, dan komt er onmiddellijk een verkoper die vraagt wat zij willen kopen. Een bank stel, zeggen ze, maar ze hebben nog geen idee welk bankstel. Ze hebben in grote trekken wel een voorkeur, maar in een gesprek begint de goede verkoper door te krijgen wat zij eigen lijk wensen. Op deze wijze kun je een breed opgezet onderzoek houden naar de behoeften en wensen van de men sen. Daar heb je als politicoloog en als politieke partij natuurlijk veel meer aan, want dan komt het onbe hagen eindelijk naar voren.” Drs. De Bruyn zelf vindt het uiter mate belangrijk voor de democratie dat dit soort onderzoekingen gehou den worden. „Willen wij meer inhaken op hetgeen de mensen werkelijk wil len, dan moeten wij daar naar toe. Dan krijgt praten over democratise ring ook werkelijk zin, want dan zou bijvoorbeeld weleens kunnen blijken dat de vakbonden een heel andere be tekenis aan dat woord geven dan de betrokken arbeiders zelf.” Het is niet onmogelijk dat iets der- gelijks ook in ons land kan gebeuren, want op 27 april, de dag vóór de ver kiezingen, zal de Nederlandsche Bank haar jaarverslag publiceren. Als presi- dent-directeur dr. J. Zijlstra met een optimistische blik de toekomst bekijkt of met een pessimistische, zal een groot aantal kiezers daaruit conse quenties trekken en op een andere party stemmen dan die, welke zij aanvanke lijk aan de enquêteur hadden opgege ven. den gesproken, veel mensen niet durf den zeggen dat zij op de Boerenpartij hadden gestemd. Wanneer twee verkiezingen na el kaar worden gehouden, zoals bijvoor beeld de Staten- en gemeenteraads verkiezingen vorig jaar, dan kan het zogenoemde „Bandwagon-effect” op treden. De „band-wagon” is een wagen waarop een muziekkorps speelt, een bekend verschijnsel in Amerika bij optochten. Louter door de vrolijke mu ziek lopen de toeschouwers achter de wagen aan. Zo gebeurt dat ook bij veel mensen die gaan stemmen op de partij die in de winsthoek zit. Drs. De Bruyn wil, als een prognose-onderzoek moet worden gehouden, de resultaten van dat onderzoek geheim houden tot na de verkiezingen. Maar die onder zoekingen worden juist gehouden om de nieuwsgierigheid te bevredigen. Waarschijnlijk is dat ook de reden dat dr. Vondeling niet wil vertellen hoe de uitslagen zijn van de NIPO- enquêtes die reeds maanden worden gehouden voor de P.v.d.A. Behalve dan dat bij die enquête de P.P.R. er regel matig uitkomt met een percentage van twee percent in tegenstelling tot andere onderzoekingen waarbij weinig of geen hoop wordt gegeven over het lot van de P.P.R. wilde dr. Vonde ling niets zeggen hierover. P.v.d.A. D’66 en P.P.R. zal volgens hem 4175 miljoen gulden kosten. De drie pro gressieve partijen schatten zelf de kosten op 2900 miljoen gulden. Minister Witte- veen zei gisteravond in een verkiezings bijeenkomst in Alphen aan den Rijn, dat de stijging van het vrij besteedbare in komen met 2 a 2,5 percent, zoals de pro gressieve combinatie zich voorstelt, alleen te verwezenlijken is als zij ongeveer de helft van haar eisen laat vallen. In Drachten had ministers partijgenoot V.V.D.-lijsttrekker mr. Geertsema, ook kritiek op de plannen van het alternatie ve kabinet, te weten directe opheffing van de loonmatigingsmaatregel. de invoe ring van een algemene priisstop en ver hoging van alle belastingen. In Soest vergeleek V.V.D.-senator mr. Van Riel de schaduw-vice-premier mr. Van Mierlo met „een bonte specht, die met zijn scherpe snavel hamert op het roomse vurenhout. De larven van de rose boktorren, ultra linkse kapelaans en le raren, kruipen naar buiten en dienen tot voeding van D’66.” heid op het terrein van milieuaanpak. Het probleem van het milieu moet in het gehele onderwijs meer worden ingevoerd, opdat jonge kinderen al weten wat rein heid is. Ook de schaduwminister van Verkeer, drs. E. van Thijn heeft zijn visie gege ven op het verkeersbeleid. Voorrang moet gegeven worden aan het bevorderen van het openbaar vervoer boven de auto. In de komende jaren zijn twee-en-eenhalf a drie miljard nodig voor het openbaar ver voer volgens de visie-Van Thijn. Hij zag twee financieringsbronnen: door her verdeling van de heffingen op het ver keer kan geld vrijkomen. Binnen dé be groting van Verkeer en Waterstaat moeten mogelijkheden worden gevonden om naast het bedrag van 200 miljoen nog ƒ300 miljoen beschikbaar te krijgen. Dat kan gebeuren door temporisering van het aantal waterstaatswerken. De man, die nu nog minister van Fi nanciën is, prof. Witteveen, gelooft ech ter niet erg in de ramingen van het scha duwkabinet. De uitvoering van het programma van «ssn Aj-ÖSSUNt A öïx DEN HAAG. De Tweede-Kamerle- den Lamberts (P.v.d.A.) en Van der Lek (P.S.P.) hebben vragen aan staatssecre taris Kruisinga van Volksgezondheid ge steld over het boekje „Jeugd onder Drug”. Zij willen weten of dit boekje met finan ciële hulp van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid verspreid zal worden onder middelbare scholieren. De heer Lamberts noemt het boekje „een blijk van onzindelijk denken en door eenzijdigheid gevaarlijk voor de geestelijke volksgezondheid”. Hij wil we ten of de minister van Onderwijs de ver antwoordelijkheid voor de financiële steun deelt. De heer Van der Lek wil weten of de staatssecretaris de aanvallen voor zijn re kening neemt die in dit boekje worden gedaan op het beleid van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk. In het boekje wordt onder meer gesproken over „zeer ernstige de formaties van het Nederlands cultuurbe leid” door dit ministerie, dat „drugge bruikers in de watten legt”. 10, 13, 14 dgn. v.a. ƒ270,— 13, 14 dgn. v.a. ƒ330,— 13, 14 dgn. v.a, 298,— BEivrv- - M sten f DEN HAAG. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot gemeen telijke herindeling van de Zaanstreek. Het betreft de gemeenten Assendelft, Koog aan de Zaan, Krommenie, West zaan, Wormer, Wormerveer, Zaandam en Zaandijk. Deze gemeenten zullen worden opgeheven en samengevoegd tot de nieu we gemeente Zaanstad. Uitgezonderd wordt een klein deel van de gemeente Wormer, dat aan Jisp zal worden toe gevoegd. Zaanstad zal 125.000 inwoners tellen. z »’»ll De aanleg, inrichting en beheer van industrie, handel en dienstverlening, havens, vliegvelden en terreinen voor industrie, handel en dienstverlening. De aanleg, inrichting en beheer van wegen, waterwegen en oeververbin dingen. De aanleg, inrichting en beheer van objecten voor cultuur, recreatie en sport. Het openbaar personenvervoer. De voorkoming en bestrijding van brand en de hulpverlening bij vredes- rampen. De volkshuisvesting. De bestrijding van bodemverontreini ging en geluidshinder. De vuilafvoer en vuilverwerking en de rioolwater- en afvalwaterzuivering. De bevordering van coördinatie in het beleid van de gemeentebesturen. Ter uitvoering van de planningstaak zal de gewestraad een ontwikkelingsprogram ma vaststellen. Dit zal een ruimtelijk plan dienen te omvatten waarin de ontwikke ling uit een ander oogpunt dan van ruim telijke ordening wordt benaderd, zoals bij voorbeeld een verkeers- en vervoersplan, een recreatieplan, en plan voor de econo mische ontwikkeling en een plan voor de volkshuisvesting, benevens een plan van uitvoering. Dit uitvoeringsplan zal moeten aangeven in welk tempo een en ander in uitvoering zal worden gebracht. Dit uitvoeringsplan zal een uitspraak inhouden omtrent de vraag welke voorzieningen door het ge- UTRECHT. De Koninklijke Maatschappij tot bevordering van de geneeskunst heeft ervaren, dat soms klachten over artsen niet op de be stemde plaats terecht komen omdat men de weg niet weet te vinden. Zij geeft het advies: Ga in alle gevallen naar de hoofdinspecteur voor de Volksgezondheid in Den Haag of neem contact op met één van de re gionale inspecteurs. Zij zullen zorgen dat de klacht op de juiste plaats komt. Men kan ook terecht bij één van de vijf medische tuchtcolleges in ons land: Groningen. Zwolle, Amsterdam, Den Haag en Eindhoven. Men kan zich ook beklagen bij het Staatstoe zicht op de Volksgezondheid, men kan zich rechtstreeks wenden tot de Maatschappij voor de Geneeskunst en men kan ook naar de officier van Justitie gaan. Voorzitters van de medische tucht colleges zijn juristen, de leden zijn door de Kroon benoemde artsen. De uitspraak wordt niet aan de klager bekend gemaakt, een bepaling die binnenkort wettelijk zal worden ver anderd. Dat de uitspraken geheim worden gehouden, althans de namen van betrokkenen, berust op overwe gingen om de patiënt te beschermen. In tweederde van de gevallen blijken de klagers anonimiteit als voorwaar de te stellen. Appèl van de uitspraak is mogelijk bij het Centraal Medisch Tuchtcolle ge als het om berispingen en waar schuwingen gaat en bij het gerechts hof als de uitspraak heeft geleid tot schrapping uit het artsenregister, schorsing of het opleggen van een boete. In de motivering hiervan wordt onder andere gezegd dat de IJmond de bevol- kingsoverloop uit de Amsterdamse ag glomeratie niet kan opvangen. Opne ming van IJmuiden in het gewest Am sterdam zou bovendien een beletsel zijn voor een eventuele vorming van een ge west Kennemerland. Mocht opneming van IJmuiden later toch gewenst blijken dan kan dat alsnog bij de wet of bij al gemene maatregel van bestuur geschie den. Zou er een havenschap Amsterdam worden ingesteld dan zou dat de opne ming van IJmuiden in het gewest over bodig maken. Staatssecretaris Van Veen erkent echter dat bijvoorbeeld wat be strijding van luchtvervuiling betreft (Hoogovens) deze effectiever zou kun nen geschieden door het gewest. Opneming van de Zaanstreek, Water land en Purmerend wordt gemotiveerd door de te verwachten bevolkingsgroei in dit gebied. Waterland zal, wat enige algemene voorzieningen betreft, op de Amsterdamse agglomeratie zijn aange wezen en als recreatiegebied van groot belang zijn. lijke woning werd gevonden. Volgens de man heeft hij het meisje de avond tevoren overvallen. Hij drukte een hand op haar mond en misbruikte haar. Het kind raakte bewusteloos en de dader schrok hiervan zo, dat hij het meis je liet liggen en er vandoor ging. De vol gende dag hoorde hij dat Rinie was over leden. Enkele maanden later werd een jonge man uit Doetinchem gearresteerd a Is verdacht van de aanranding van Rinie. De jongeman legde toevankelijk een be kentenis af maar trok die later in. Hij werd wegens gebrek aan bewijs vrijge sproken. Daarna begon de politie opnieuw met het onderzoek. Zij werd op de bouwvakker attent gemaakt door de vader van Rinie, die de jongeman voorbij de plek waar Rinie gevonden werd, zag fietsen. Hij keek toen zo strak naar deze plaats dat de vader dat aan de politie meedeelde. Hij ontkende, maar de alibi’s welke hij opgaf bleken onjuist te zijn. Tenslotte viel hij door de mand. Heemstede, relsbur. de Magneet n.v.. Binnenweg 187, tel. 023- 287281. Bloemendaal, reisbar. Europa n.v„ Bloemendaalseweg 74a, tel. 023-267490. Haarlem, reisbur. de Magneet n.v. Bartel- jorisstr. 25, tel. 023-381140 en 321800. Gen. Cronjéstr. 125, tel. 263563. Santpoort, reisbur. Eu- ropa. n.v„ Hoofdstr. 179, tel. 023- 379801. IJmuiden, reisbur. de Magneet n.v„ Kennemerlaan 25. tel. 02550-11306. Ver. Scheeps- agenturen, Kanaalstr. 71, tel. m 02550-19106. Ver. Scheepsagen- turen, p/a VW kiosk. Markt-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2