Overgangsfase van knusse in vereniging naar vakbond EMANCIPATIE VAN INVALIDEN m Bloemenprijzen omlaag door warm weer Veel door draai van spinazie Beverwijk in kort geding het gelijk gesteld Hockeyclub Scheybeeck krijgt verlichting op trainingsveld ANIB VOLOP IN DE SLAG VOOR hoger beroep Zang- en muziekfestival Beverwijk besloten „Zwanenburg” overweegt Mevrouw Beliën kreeg wisselprijs Eerste tomaten „Onbegrip van de zijde van weldoeners” Uitslagen basketbal John Lanting bij Het Witte Tejater n 6 ZATERDAG 24 APRIL 1971 VOORZITTER: Adviesbureau Opstelling jeugdteam se Invaliden Bond, uit al via de telefoon een aantal kei harde klachten. Deze hebben met name betrekking op de weerstanden die zijn organisatie ontmoet in de hui dige overgangsfase van gezelligheidsvereniging naar vakbond van en voor invaliden. „Tot nu toe wordt over de hoofden van de invaliden heen over hun lot beslist, want een lot is het. Je zit als invalide nu eenmaal in de verkeerde hoek; de invaliden moeten leren en bloc daar tegenop te komen”. (Van een onzer verslaggevers) „Van alle invaliden in ons land zitten er nog 150.000 tot 200.000 op het minimumloon, dat wil zeggen dat die mensen moeten rondkomen met zo’n 125 gulden per week. U begrijpt dat je dan niet zoveel moed meer hebt iets te gaan ondernemen. Door deze groep wordt nog echt arremoed geleden; het zijn mensen die zelfs nog niet aan de welvaart geroken hebben”. De heer M. van Beem, landelijk voorzitter van de Algemene Nederland- Vertegenwoordiging Karakter M. VAN BEEM KERKDIENSTEN Moens- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens de voorjaars vergadering van de hockeyclub Schey beeck in het clubgebouw aan de Paral lelweg is vrijdagavond definitief besloten Voor het Haarlems jeugdelftal zijn de navolgende spelers geslecteerd: B. A. Puls, Th. v.d. Berg (DCO), H. Tuyn, W. Verbeek, H. Strik (TYBB), P. Oosterveer (RCH), B. Sleeman (THB), K. A Bruin, F. de Vlieger (Zandvoortmeeuwen), H. van Ommen, H. v.d. Giesen, H. Gornet (Haarlem), W. Vermeer (HFC). J. C. Schoen (HBC), F. Meusen (Halfweg) en L. Schenk (VVB). over te gaan tot de aanleg van een ver- lichtingsinstallatie op het trainingsveld. Ook de outillage van de accommodatie aan de Parallelweg zal worden verbe terd. (Van een medewerker) HAARLEM. Het Haarlems jeugdelf tal van 16- en 17-jarigen speelt maandag avond in het kader van het Vierbonden toernooi, waaraan het kampioenschap van district West I verbonden is, op het veld van het Sportcentrum in Zeist tegen het jeugdelftal van Utrecht Aanvang zeven uur. moeite mee. De meeste ledenenniet-le- den hebben aan hun dagelijkse zorgen al meer dan genoeg. Men is niet zo strijd vaardig, mede omdat er al jaren voor hen wordt gezorgd zonder dat zijzelf in het geweer komen.” Die uitbreiding van haar werkterrein en de publiciteit rondom de oud-invaliden (die van minister Roolvink uiteindelijk toch zeven in plaats van vier gulden extra per dag kregen) hebben de ANIB honder den leden en veel nieuwe afdelingen be zorgd. Tienduizenden invaliden hadden en hebben nog nooit van de bond gehoord. Een situatie die het hoofdbestuur snel wenst te veranderen: 15 percent aange sloten invaliden is het streefcijfer van accountant Van Beem. Deze heeft zelf op vijfjarige leeftijd hersenvliesontsteking gehad ten gevolge waarvan hij links ge deeltelijk verlamd is. „Van jongsaf aan heb ik daarom moeten vechten en dat is een ervaring die mij nu goed van pas komt”. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Door het warmere weer zyn ook aan de bloemenveiling 't Centrum de prijzen naar beneden gegaan, hetgeen voor de kwekers heel wat ge scheeld heeft. Bij de tulpen zijn nu grote partijen van het veld gesneden bloemen met een blaadje, die een prjjs van 65 cent per bos zijn gekomen. De lange tulpen hebben geschommeld tussen 40 en 135 cent per bos. De laatste narcissen, waaronder de Cheerfulness, zijn weggegaan voor een prijs tot 42 cent per bos. Ook de anjers waren veel goedkoper en gingen van de hand voor een prijs van 12 tot 38 cent per stuk. De rozen maakten echter een nog grotere val en kwamen niet boven een prijs van 30 cent per stuk. De fresia liep eveneens in prijs terug, maar kwam toch altijd nog tot 210 cent per bosje. Door het iets ruimere aanbod bij irissen kwamen deze bolbloemen op een prijs van 45 tot 190 cent per bos. De lelies noteerden van 30 tot 80 cent per tak. De jaarrond chrysanten varieerden van 185 tot 279 cent per bos. De trosanjers gingen vlot weg voor een prijs tot 220 cent per bos. Bij een toenemende aanvoer kon den de potplanten goed worden verkocht. Voor perkplanten bestond veel belang stelling. Voor violen werd gedurende de afgelopen week tot acht gulden per kist be taald. De noteringen van vrijdag waren: ama ryllis 6-24; anjer 12-38; trosanjer 160-220; anemoon 23-85; chrysant 185-270; fresia 35-210; gerbera 12-24; iris 45-180; ixia 120- 155; lelie 30-80; margriet 70-105; narcis 15-42; ranonkel 80-102; roos 18-28; baby- roos 4-12; tulp 25-130. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De groenteveiling Ken- nemerland heeft „de spinazieweek” met enorme grote aanvoeren en jammer ge noeg ook veel doordraai achter de rug. By een aanbod van 20.000 kisten zyn er donderdag 7.500 kisten doorgedraaid. De doordraai is vrijdag weliswaar iets min der geweest; van de 20.000 kisten zijn er toch altijd nog 6.500 onverkocht gebleven. Er werden vrijdag ook al weer 10.000 kisten voor maandag te leveren geveild. Deze noteerden van 15 tot 20 cent per kilo. Voor het overige lagen de prijzen vrijdag tussen 12 cent de minimum prijs en 29 cent per kilo. Verwacht wordt, dat er nog een drukke spinazie week zal volgen en dat daarna de aan voeren weer wat afnemen. De sla was goed verkoopbaar voor een prijs van 23 tot 35 cent per krop. Bij een bescheiden aanbod was de andijvie zelfs duur en bracht het tot 140 cent per kilo Radijs kwam iets williger in de markt te liggen en, kwam tot 35 cént per bosje. De prijs van rabarber liep evenals de kwaliteit sterk uiteen; er werd van 6 tot 42 cent per bos betaald. De eerste kistjes tomaten kwamen eveneens aan de veiling. Voor deze primeur werd tot 260 cent per kilo betaald. Witlof ging weg voor de prijs tot 108 cent per kilo. Prei werd elke dag vlot verkocht voor een prijs tot 71 cent per kilo. Winterpeen was behoorlijk te verkopen tot enkele dubbeltjes per kilo. Ook de uien kwamen tot deze prijs. De noteringen van vrijdag waren: an dijvie 132-140; breekpeen 16-19; prei 38- 71; spinazie 12-29; sla 23-35; rabarber 6- 42; radijs 12-35; uien 8-20; witlof 100-108; tonmaten 240-260. Dames: The White Stars 2Hoofddorp 46—17, HOC 3—Spetters 44—38, The White Stars 5Spetters 2 4127, The White Stars 5 kampioen. Heren: Raq. BeverwijkAntilopen 39 30, H. Cardinals 3Antilopen 2 20 (regl.), H. Cardinals 2—HOC 2 82—34, The Typhoons 2Lions 2 6278, Sea Devils 2 Lisse 5234, The White Stars 2H. Car dinal 4 4846, Flamingo’s 4Hoofddorp 3 5136, C.D. IbetiaRac. Beverwijk 2 02 (regL). ig H. Mis- ,L. Vrouw (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De n.v. Zwanenburg (Vomar) heeft het kort geding tegen de gemeente Beverwik aangespannen, ver loren. De Haarlemse rechtbank heeft de eiseres haar vordering ontzegd en veroor deeld in de kosten van het geding 300.-. De raadsman van de n.v. Zwanenburg, mr. J. van der Plas in Den Haag heeft medegedeeld, dat zyn eerste indruk van deze uitspraak onbevredigend is. Overwo gen wordt nu in hoger beroep te gaan. Zoals wij reeds eerder schreven is de n.v. Zwanenburg een supermarkt gaan uit oefenen in een kas van de firma Van Bragt, welke daarin een Tuincentrum ge- Later bij hem thuis blijkt accountant Van Beem nog even strijdvaardig. Die strijdlust, vertelt hij, is noodzakeiijk om de „emancipatie van de invaliden”op gang te helpen. „Met die beweging ón der de gehandicapten zijn ook de vali den gediend.” En dat is een uitspraak, vervolgt van Beem, die bij veel instan ties voor invaliden verkeerd aankomt. „Zoals trouwens vakbonden, gemeentebe stuurders, fondsenwervers enzovoorts vreemd zitten aan te hikken tegen de ac tiviteiten van de ANIB. Die inmenging is men niet gewend en het simpele ver zoek van de bond te mogen meepraten in commissies voor invaliden heeft in het blad van het NVV al tot felle reacties geleid. Waarom?” De Wet Sociale Werkvoorziening stelt 45.000 invaliden in staat arbeid te verrich ten op de sociale werkplaatsen. In elke werkplaats is een overlegorgaan met daarin personeelsvertegenwoordigers. De vakbonden eisen, aldus van Beem, dat uitsluitend georganiseerde invaliden het personeel in dat orgaan vertegenwoordi gen. „Maar slechts 10 percent is bij de vakcentrales aangesloten, terwijl onge veer 20 percent van die 45.000 ANIB-lid is.” Op gemeentelijk niveau functioneren de zogenoemde sociale werkvoorzienings- commissies. Leden daarvan zijn gemeen telijke ambtenaren en vakbondsvertegen- woordigers. De bondsvoorzitter: „Ook hierin gaan we een plaats opeisen; we willen alleen maar direct bij onze eigen zaken betrokken zijn.” Tenslotte is er de Sociaal Economische Raad, het hoogste overlegorgaan van de werkgevers, werknemers en Kroonleden (door de regering aangewezen) Dit top orgaan heeft een centrale commissie, die adviseert over het te voeren lande lijk beleid inzake desociale werkvoorzie- De aanleg van een lichtinstallatie was reeds vorig jaar door een aantal leden bepleit. De hoge kosten waren er echter de oorzaak van, dat de plannen nog steeds niet gerealiseerd konden worden. Deze moeilijkheden heeft het bestuur thans weten te omzeilen door geen nieu we masten aan te schaffen, maar gebruik te maken van drie oude masten, die door de voetbalvereniging VVB voor „een zacht prijsje” aan Scheybeeck worden overge daan. Door de zelfwerkzaamheid van de leden ziet het bestuur tevens kans de kosten voor de aanleg van deze verlich ting en de voorgestelde verbetering van de accommodatie met een bedrag van ongeveer twintigduizend gulden te ver minderen. Het bestuur heeft de financiering van het benodigde bedrag rond weten te krij gen op tweeduizend gulden na. Om dit bedrag te bereiken heeft de vereniging toe stemming gevraagd om een loterij te mo gen houden, welke goedkeuring inmiddels door het gemeentebestuur is verleend. Er worden tweeduizend loten uitgegeven te gen een prijs van 2,50 per stuk. De trek king van deze loterij zal plaats hebben in september 1971 ten overstaan van no taris mr. J. L. F. Engelhard. Het ligt in het voornemen om gedu rende de komende zomermaanden reeds met de werkzaamheden te beginnen. Bij het begin van het komende seizoen in de tweede week van september hoopt de vereniging de installatie in gebruik te kunnen nemen. De voorzitter van de hockeyclub Schey beeck, drs. J. C. de Wildt, zei in zijn openingswoord onder meer, dat tot de po sitieve dingen uit de voorbije periode ge rekend kunnen worden de verbetering van de speltechniek, het behalen van het kampioenschap door de damesteams 1 en 3 en het meer intensieve gebruik van het clublokaal. De slechte kwaliteit van de speelvelden baarde de heer De Wildt zor gen. Tevens reikte hij aan mevrouw M. Be liën een op deze bijeenkomst ingestelde wisselprijs uit. Deze wisselprijs, de zoge noemde raderwerkprijs, wordt toegekend aan het lid, dat zich in een bepaald jaar het meest verdienstelijk heeft gemaakt. Mevrouw Beliën mocht de wisselprijs in ontvangst nemen, omdat zij gedurende ze ven jaren het clubblad Sticktip volledig verzorgd heeft. Tenslotte werd uitvoerig gesproken over een wijziging van de statuten, welke moe ten worden aangepast aan de huidige tijd om een efficiënter gebruik van de acco- modatie aan de Parallelweg te kunnen maken. Die grotere bekendheid van de bond heeft een sterke stijging veroorzaakt van het aantal bezoeken van leden en niet- leden aan het Centraal Advies Bureau aan de Verspronckweg. Gespecialiseerde juristen en andere kenners van belasting en sociale wetgeving hebben daar vorig jaar duizenden problemen behandeld. „Wetsteksten kunnen vaak verschillend uitgelegd worden en de onkunde van veel betrokkenen (ambtenaren, stichtingen voor onderzoek e.d.) verbaast mij zeer”. De heer Van Beem spreekt niet van on wil, maar is hierdoor gesterkt in zijn me ning dat de invaliden zelf in actie moeten komen. Die toegenomen werkzaamheden heb ben de begroting van vorig jaar een tekort veroorzaakt van 125.000. De jaarlijkse afdracht aan het hoofdbestuur is per lid slechts drie gulden zestig. Het bedrag aan donaties is te verwaarlozen en van rijkssubsidie is (voorlopig) geen sprake. Na zes maanden wachten heeft de ANIB op 24 maart jongstleden een briefje, te rug gehad van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling So ciale Revalidatie. Volgens de heer Van Beem komt het erop neer dat de staats secretaris denkt: „Je kan me wat” en laat hij het aan zijn opvolger over de aanvraag te beoordelen. En daarmee zit de bond voor de komende tijd in het schip ning. Permanente adviseur van deze com missie is onder anderen iemand van de Nederlandse Centrale Vereniging ter be vordering van de Revalidatie, een over koepelend lichaam met zo’n 120 aange sloten organisaties, stichtingen en insti tuten op het terrein van de invaliden- zorg. De heer Van Beem met een portie sarcasme: „Dat lid vervult in die cen trale commissie zo’n belangrijke rol, dat zelfs in het jaarverslag er geen melding van is gemaakt. En dat het secretariaat van de SER er zelfs niets van wist.” De ze vorm van representatie vindt dus ook geen genade in de ogen van de ANIB. Mej. E. Bus, secretaresse van het hoofdbestuur, valt haar voorzitter bij. „Die medezeggenschap van invaliden zelf is nog maar in het beginstadium. Men is altijd goed voor ons geweest. De laatste jaren gaan wij echter gewoon meepraten en dat is voor veel „weldoe ners” nieuw en ongewenst. Dan krijg je ook reacties in de trant van: doen we het soms niet goed?” Dat onbegrip is overigens wel begrijpe lijk. Vóór 1966, het jaar waarin Van Beem en zijzelf in hun huidige functies traden, was de ANIB een gezelligheidsvereniging die uitjes en contact-avonden organiseer de. Daarna is de gedaanteverwisseling tot belangenvereniging begonnen. De secretaresse bekent glimlachend: „Maar veel van onze leden hebben daar vestigd had en waartegen de gemeente geen bezwaar maakte in verband met de agrarische bestemming van het terrein. In de uitspraak heeft de rechtbank over wogen, dat het instemmen door de ge meente Beverwijk met het door de firma Van Bragt verkopen van goederen in een als Tuinsupermarkt gekwalificeerde ruimte, naar haar oordeel geenszins in houdt, dat daardoor een zodanige be- stemmingsverandering is tot stand geko men, dat de gemeente niet meer gerech tigd zou zijn een groot winkelbedrijf in voornamelik kruidenierswaren te weren uit het onderhavige gebied, dat in het uitbreidingsplan een landbouwbestem- ming heeft gekregen. Een Tuincentrum zelfs met een ruim opgevat assortiment is totaal iets an ders dan het uitoefenen van een groot win kelbedrijf in kruidenierswaren. Met betrekking tot het door mr. Van der Plas aangevoerde verschil tussen de wet op de ruimtelijke ordening en de door de gemeente gehanteerde bouwver ordening is de rechtbank van oordeel, dat dit verschil niet zodanig is, dat bei de bepalingen met elkaar in strijd zijn. Ondanks deze uitspraak blijft de super markt van de n.v. Zwanenburg aan de Bankenlaan, hangende het onderzoek dat de n.v. verder zal doen, ongewizigd ge- de n.v. verder zal doen, ongewijzigd ge opend. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Maandagavond, 26 april is de acteur John Lanting de gast van „Het Witte Tejater” in Velsen, dat dan in de Stadsschouwburg zijn maandelijkse bijeen komst houdt. John Lantjpg zal hier spre ken over het onderwerp „Contact tussen acteur en publiek”, terwijl hij tevens het een en ander gaat vertellen over zijn erva ringen met de beroemde regisseur Peter Scharoff. Voorts kan worden gemeld dat bij Het Witte Tejater een nieuwe experi mentele groep is gevormd, samengesteld uit een aantal leden van de bestaande groep en enige nieuwkomers. In studie wordt ge nomen „Woyzeck” van Georg Büchner, on der leiding van Wim Zomer. dit stuk kan uitgaan. Een leuke uitsmij ter was het kleine maar fijne „Nous é- tion troys”. Een prachtig besluit van de avond werd verzorgd door „Zang en Vriendschap”. Dit honderd personen tellende ensemble werd eerst door dirigent Thijs Kramer aan de piano gestuwd naar een spirituele uitvoering van de Marche Loraine van Ganne. Daarna toonde het koor in twee koren van Verdi dat zelfs de moeilijkste nuances voor dit ensemble bereikbaar zijn, zoals een plotseling pianissimo na een stralend forte. Het lukte zonder moei te en zonder dat ook maar iemand uit de boot viel. En ook een goed bewijs voor de bekwaamheid van de dirigent. KEES MAAS. IJMUIDEN. Ned. Hervormde Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 10 u. ds. J. M. D. van den Berg, 19 u. ds. Schellevis, jeugddienst; Bethlehemkerk, Radarstraat, 10 u. S. van der Land, 19 u. ds. J. H. Dickhout; Jeugd kapel, 10 uur. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snelliustraat, 9.30 u. drs. Joh. Pasveer, kindemevendienst, 17 u. ds. D. Jansma; Petrakerk, Spaamestraat, 9.30 u. ds. S. Oegema, 17 u. drs. Joh. Pasveer. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconistr. 10.30 en 17 u. ds. R. van Beek. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 10 u. ds. G. Tijman, 19 u. ds. G. van ’t Wout; 10 u. zondagschool, 20.15 u. jeugdbijeenkomst. Oud-Katholieke Kerk, Koningin Wilhel- minakade, 8.30 u. vroegmis, 10 u. hoog mis, 18.30 u. vesper; woensdag 9 u mis viering. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat geen dienst, zie onder IJmuiden-Oost, *t Braambos. R.-k. Kerk. Gregoriuskerk, Kanaalstr. 8.30 en 10.30 uur; St. Petruskerk, Venus- straat, 9.30, 11.30 en 17 uur. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 uur heiligingssamenkomst; 19.30 uur opwek- kingssamenkomst. Gemeente Gods. Cultureel Centrum, 10 en 16.30 uur kerkdienst. UMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, Zee weg, 9.30 u. ds. D. Jansma, kinderneven- dienst, 17 u. ds. S. Oegema. Antonius Ziekenhuis, kapel Zeeweg, 9 u. dienst. Ver. v. Vrijzinnige Hervormden, in 't Braambos, Zeeweg, 10.30 u. gecombineer de dienst met Doopsgezinde Gemeente, ds. E. H. Etoer en ds. S. Nijdam. Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat, 10 u. hoogmis-. R.-k. Kerk. H. Laurentius van Brindi- sië, Willemsbeekweg, 8.30, 9.30, 11, 12 en 18 uur. Jehova’s Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 uur openba re lezing, wachttorenstudie; vrijdag om 19.30 uur theocratische school; 20.30 uur dienstvergadering. Vergadering van gelovigen, Gemeente lijk Vergaderlokaal, Abelenstraat 10 uur Breking des Broods. Onafhankelijke Baptisten Gemeente, in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abelen straat, 10 u. A. Polderman. Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, 10 uur ds. Joh. Brezet; 19 uur ds. Jeugdgebouw, 10 uur jongerendiensten; Juliananschool, 10 uur kinderdiensten. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 en 19 u. D. P. Hartendorp; woensdag 20 u. bijbelstudie o.l.v. D. P. Hartendorp 10 uur H. Dik; 19 uur P. Loft. Christian Scientisten, ’t Braambos, Zee weg 264, 17 uur. DRIEHUIS R.-k. Kerk. Sint Engelmundus, Driehui- zerkerkweg, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 uur. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Ook op de tweede avond van het zang- en muziekfestival in Beferwijk is er enthousiast gemusiceerd. De avond begon meteen al goed met een optreden van de Hoogoven Harmonie, die onder leiding van Willem Steyn een voor treffelijke vertolking gaf van twee Noor se dansen van Grieg, al leek ons het tem po iets te snel genomen. „Josua” was natuurlijk gesneden koek voor de harmo nie, die ook hoge troeven uitspeelde in de geestige Jamaican Folksuite van Walters. Het bejaardenkoor „Humanitas”, diri gent F. Kocx, bleek over goede stemmen te beschikken. In „Die Nachtigall” van Mendelssohn zong men zich kranig door de problemen heen, „Locus iste” van Bruckner werd smaakvol vertolkt. Dezelfde dirigent leidde ook „Ooster- wijk-Meerestein”, een groot koor, dat na een zwak begili met veel ongelijke inzet ten een mooie vertolking gaf van „Bist du bei mir” van Bach. „Jeruzalem” en „Whispering hope” klonken ontwapenend. Het Kamerorkest IJmond, dirigent Je- ne Meilof, bleek een voor amateurs goed peil te hebben bereikt. Het ensemble zorg de voor een smaakvolle begeleiding van de uitstekende blokfluitiste Martie Veld huis, die ragfijn haar solopartij speelde in het concerto in F. van Sammartini. Het dameskoor Cantando gaf onder lei ding van Albert Louwe en met begeleiding van Lou Tervoort goede vertolkingen van een koor uit Mozarts Figaro en „La Pas- torella” van Schubert. Het prachtige Ave Maria van Arcadelt kwam er wat te stug uit en miste daardoor de wijding, die van Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, 10.30 u. de heer J. K. Schendelaer. Pinkstergemeente Beverwijk - Heems kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Parmentierstraat hoek Plesmanweg, 10 u Studenten Bijbelschool (Den Haag). Chr. Geref. Kerk. Lutherse kerk, Ko ningstraat 119, 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. Hersteld Apostolische Zendinggemeen- te. Gebouw Jeugd en Vreugd, Merwede- straat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. kerkdiensten, 11.30 u. zondagsschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u. ds. H. Luikinga (Gezinsdienst), 10 u. zondagsschool. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 10 en 19.30 u. majoor A. T. Visser en kapiteine H. M. M. de Warm, 11.30 u. zondagsschool. Jehovah’s Getuigen, Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 18.30 u. openbare lezing: „Moedig doch om zichtig onder vervolging,” 19.30 u. wacht torenstudie; dinsdag 27 april 19.15 u. theo cratische school, 20.15 u. dienst vergade ring. BAKKUM R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u, avond mis, zondag H. Missen 8.30, 10 en 11.30 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Bethlehem kerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 9.30 en 11 en 12.15 u. HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Lau rentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag IS u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk. Vrijburgzaal, Vrij- burglaan, 9.30 ui ds. R. van ’t Linden hout, 19 u. ds. G. van Schuppen; De Mag neet, ten Katestraat, 19 u. jeugdkapel. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan 2, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal-kindernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal en Dank zegging). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. ds. G. van ’t Wout, 10 u. zondagsschool, 19.30 u. j eugdbi j eenkomst. Doopsgezinde Gemeente. 10 u. zondags school in de kerk aan de Meerstraat 62. UITGEEST R.-k. Kerk. O. L. Vrouw van Geboor te, Langebuurt 37, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. WIJK AAN ZEE. R.-k. Kerk, H. Odulphus, Odulfusstraat zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8.30, 10 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers. SANTPOORT Hervormde Gemeente Dorpskerk, Burg. Enschedélaan, 10 u. ds. G. Rijks; de Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan hoek Duinweg, 10 u. prof. dr. Berkhof; Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) 19 u. ds. G. J. Rijks. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg, 10.45 u. ds. K .Boersma, 17 u. leesdienst. Gereformeerde Kerk, Burg. Enschedé laan hoek Fr. Netscherlaan, 10 u. ds. F. Strikwerda, kindemevendienst, 17 u. C. Meijer. Volle Evangelie Gemeente, gebouw Cu- sa, Hoofdstraat 133, 10 u. W. de Leeuw van Weenen, kindemevendienst, oppas dienst; 19.30 u. J. van den Brink. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, Kerkplein, 9 u. J. van Os van den Abeelen, morgengebed; 10 u. ds. A. van de Poel opendeurdienst. VELSEN-NOORD R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, 10 u. G. van Schuppen, 19 u. ds. A. J. v.d. Linden. Vrije Evangelisatie Emanuel. De Schouw, Bleijenhoevelaan 2 zondag 10 u. BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zonda, sen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.i van Goede Raad, Arendsweg 57, zater dag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 7.45, 9, 10.30 en 19 u.; Regina Caeli, Hil- bersplein 1, zaterdag 19 u. avondmis, zon dag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lom- merlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. avondmis, zondag H. Missen 7.30 en 10 u.; Pius X-college, Büllerlaan 2, zater dag 19.30 u. eucharistieviering. Zondagsdienst r.k. parochies. H. Agat ha, Breestraat 101, Beverwijk, tel. 23610. Ned Herv. Kerk. Grote kerk, Kerk straat, 10 u. ds. J. A. Don; De Op gang, Florastraat, 10 u. ds. J. Bezemer, jeugdkapel; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. A. J. v.d. Lin den; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u. ds. A. Jonges (Rijswijk). Geref. Kerk. Middelaarkerk, plein 8, 9.30 u. dr. B. Wentsel (Kinder- nevendienst), 17 u. ds. F. Strikwerda (Santpoort); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. C. Meijer (Kindemevendienst), 17 u. dr. B. Wentsel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, 9 en 17 u. ds. D. Zemel (Monster). Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band), Prinsesselaan 10, 8.30 en 17 u. ds. L. E. Oosterhoff. Vrije Evangelische Gemeente. Van Riemsdijklaan 1,10 en 17 u.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6