ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO FERDINANDS BELEVENISSEN Op een konijn Boomgaarden verminderd met 30 pet I T 7 „Nederland is bastaardland ra 0 4 ha eist 13 levens Minder koude nacht BIJ iï Amerikanen ga weg uit Vietnam Brand in Seattle 10 I DICHTER DE DIEREN I MAANDAG 26 APRIL 1971 DOOR ALISTAIR MACLEAN r o - w> Russische kernproef g- Zeer knap is een konijn te Sloten dat zomaar met zijn blote poten een stokje goochelt waaruit prompt een hoge hoed naar buiten komt, die dan met lauweren omloverd een goochelaar tevoorschijn tovert. Trijntje Fop V elsen-IJ muiden Lid van Australisch parlement: Heemskerk at es =k-3 Bollenstreek J Wereldjederalisten: Haarlem en Omstreken Beverwijk OGEN!?/? - -Ts/ VVV^^AfVWVVVVVUVVWVVVVVVVWVVWVVIMfWVVVWVVVIfWlRRfVVVVWVWWVVVVVVVVVVVVVVVVVWVUlMAfVWVVVVVVUVVVM 72 t M .o. .o* ,o (wordt vervolgd) fwmmrmivvimvvvvvvwvwwwvvvvwvvwvvvwvvvwvvvvvwvwvvvvvv* alle van tenminste WEERRA.PPORTEN „Pat- 4 0 9 1 Kraggenburg zijn JA, 6NIKVENKMIETÖAT HET PORCEL6IN N06AF- VGEWASSEN MOET WOR PEN! SEATTLE (Reuter). Bij een brand in een woningcomplex in Seattle in de Amerikaanse staat Washington zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen. Men verwacht dat het aantal doden nog zal stijgen. Tien mensen kwamen bij de brand om en drie overleden op weg naar het zie kenhuis. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland DINSDAG 27 APRIL Hoog water 4.51 uur en 17.17 uur onbew. onbew. onbew. onbew. half bew. onbew. mist onbew. zw. bew. zw. bew. nnw nno w wzw o 8 9 9 8 9 7 9 8 9 7 6 11 8 6 3 9 5 4 9 0 9 BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u. „Tora! Tora! Tora!”. 7 16 9 17 9 9 13 4 11 6 16 20 10 6 17 18 19 7 18 6 14 17 4 12 10 0 o o o o o o o o 0.4 0.3 0 0.1 0,1 3 7 0 2 0 1 2 0 1 5 0 0 0 5 0 0.1 4 0 3 0,1 0 3 0 10 6 3 —5 2 'dat DING HE6 IKHIERN06 NOOIT GEZIEN!^ MISSCHIEN ZIT ER WEL IETS EETBAARS INU TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Centrum Moerbergplantsoen, IJmulden, is dagelijks be halve zaterdag en zondag open van 14 tot 16.30 u. Beeckestijn, museum Velsen-Z. is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord is dinsdag open van 12 tot 13.30 u. De Westeuropese landen, die zich bui ten de oorlog hebben gehouden zijn vol gens hem de „grootste schuldigen” in de kwestie-Vietnam. Ze geven hoog op over de „heiligheid” van het behoud van de westerse democratie, aldus Katter, maar wanneer de strijd tegen het communisme duizenden kilometers ver, in Vietnam, wordt gestreden, laten ze het vechten over aan één land de Verenigde Sta ten. Katter is lid van de „Country Party,” die met de liberale partij de Australische regeringscoalitie vormt. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie van Harry van Kruiningen (33 etsen); geopend tot en met 5 mei van dinsdag tot en met zater dag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510 - 25120. DEN HAAG. Voor het behoud en veilig stellen van de vele boomgaarden, die onder meer als gevolg van de Euro pese fruitcrisis dreigen te verdwijnen, staan twee wegen open: aankoop van waardevolle boomgaarden door het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk of door middel van sub sidies instanties of o rganisaties hiertoe in staat te stellen. Ook zouden beheers overeenkomsten gesloten lunnen worden met de boomeigenaars, zonder dat de grond in andere handen overgaat. Het areaal aan boomgaarden in ons land is de laatste zes jaar met ruim 15.000 hec tare af genomen (dat is 30 percent). Zon Maan op 83. Het voetpad opende zich zó snel onder de voe ten van professor Kalker, dat Panda alleen nog maar de helm van de geleerde kon redden. „Wat een akelig ongeluk,” mompelde hij ongerust. „Z-zou hij erg lelijk gevallen zijn? Dat gat ziet er erg diep en donker uit. Ik moet hem achterna gaan; mis schien heeft hij hulp nodig.” Hij wilde juist de daad bij het woord voegen, toen professor Kalker weer tevoorschijn kwam. Hij stond WE ZULLEN ON2E NIEUWE AFWASMACHINE EENS PROBEREN! HOEPLA, ALLES ERIN! op een soort platformpje, dat hem keurig op straat zette en toen haastig weer weg zonk. „Wel, wel, als dat Pinka niet is!” riep de geleerde verrast uit. „Dat is toevallig! Maar wat doe je met mijn hoed?” „D-die eh die heb ik gevangen”, legde Panda ver bouwereerd uit. „Toen u viel, daarnet. Wat gebeurde er eigenlijk precies? En waar is uw jokklikker ge bleven?” half bew. half bew. onbew. regen half bew. half bew. windstil licht bew. zw onbew. no zw. bew. windstil licht bew. zw. bew. licht béw. regen licht bew. half bew. licht bew. half bew. half bew. half bew. onbew. regen zw. bew. onbew. regenbui zw. bew onder 19.57 uur 5.56 uur; -onder 23.54 uur no w o ozo nnw windstil nw windstil wzw nnw no zo zw no wnw ozo no no windstil wnw verand. no verand. windstil o zw Dagelijks geopend beh. din. 2-5 uur. Tot en met 30 april. DIVERSEN Tulipshow (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dagelijks geopend van 8-18.30 uur. Tulipgarden (Vogelenzangseweg, Vogelenzang). Dagelijks geopend v. 8-20 uur, tot en met 30 mei. Linnaeushof (Bennebroek). Dagelijks geopend van 9-18 uur. Keukenhof (Lisse). Dagelijks geopend van 8 uur tor een half uur na zonsondergang. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. Raadhuis Noordwtfkerhout: Dinsdag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Bennebroek: Vandaag 20.00 u.: ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Hillegom: Dinsdag 19.30 u.: gemeente raadsvergadering. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 u.: „De non van Monza”. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich „Calvert is de naam. Ik ben hier gisteren al geweest.” Ik trok mijn rubber zwemkap of en toen herkende hij mij. Ik wees naar de berendoder. „Die zul je vannacht niet nodig heb ben, mr. MacEachern. Trouwens, je had niet eens de veiligheidspal om laag.” „Jou ontgaat ook niet veel,” zei hij langzaam. „Er zaten geen patronen in.” „En stond er ook niemand achter je?” „Ik begrijp niet wat je bedoelt”, zei hij vermoeid. „En wie ben je eigen lijk? Wat kom je hier doen?” „Ik wil wel eens weten waarom je gisteren zo onvriendelijk was, Mac Eachern. Ontvang je zo de mensen?” •H -S ®OOo Po O r )oo® DINSDAG 27 APRIL op 5.20 uur; I V - "ïA DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend maandag t.m. donderdag 19.30-24 u.; vrij, dag en zaterdag 19.30-01 uur; zondag 2-5 uur en 20-23.30 uur; vrijdag- en zaterdagavond folk. Donderdag om de 14 dagen litteraire klassieke platen. Vandaag 20.00 u.: Poludiek Centrum, lezing door P. Kruithof „De Quakers” (Teach- Inn Comité). Toneelschuur (Smedestraat 23). Elke zaterdag 11.00 u.: Kindertheater van 10-13 jaar. Elke za terdag 13.30 u.Aktie-beraad. Elke zondag 13.30 uur; Kindertheater van 8-12 jaar. Diverse avon den en middagen toneelschuurproiecten. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5, Heemstede). Elke woensdag 14- 16 uur: Teken-inn van 6 t.m. 14 jaar. Elke zo. 14-16 uur: Teken-lnn van 15 jaar en ouder. A.H. Gerhard Mavoschool (Zijlvest). Vandaag 20.00 u.: Lezing door P. Jongens over „goed wo nen in de oude stad” (Ver. Haerlem). Ontmoetingskerk (Frankrijklaan, Europawijk). Vandaag 20.00 u.: Ontmoetingsavond B. en W. (hoorzitting). Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Dinsdag 10-12 uur: spreekuur sociaal raadsman. Bowling (hoek Orionweg-Delftlaan). Dagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling. Thfjsse’s Hof (Bloemendaal). Dagelijks ge opend 9-17 uur, tussen de middag gesl. behalve zat. 12-13.30 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dagelijks optreden orkest Tony Dispari. Tevens zondag matinee. Dolfirama, (Zandvoort naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow, dagelijks geopend 10.30, 12, 14 en 16 uur. Avondvoorstelling dinsdag en vrijdag 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. 'Hl PINGO, HOOR JEDATGEKNAR5? ra BRISBANE (Reuter). Landen als Nederland, Engeland, Frankrijk en Zwe den, die geen steun geven aan de Ame rikanen in Vietnam, zijn „bastaard-Ian- den.” Dat is althans de mening van het Australische parlementslid Robert Kat ter, die deze uitspraak deed op een jeugd- bijeenkomst in Yeppoon, in de Australi sche staat Queensland. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hillegom). Expositie tekeningen, en schilderijen van Willem de Munk uit Lisse. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Houtplein 13). Prentenkabinet: tentoonstelling aquarellen van Jan van der Veer. Dagelijks beh. zo. 10-13 uur. Tot en met 30 april. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5, Heemstede). Expositie Ton Been tjes: schilderijen, maskers, fotocollages. Herman Stoel: schilderijen en gouaches. Geopend: zon. 14-17 u., din. 20-23 u. wo. 14-16 u. en 19.30-23.30 u., vrijd. 20-24 u. Tot en met 9 juni. Museum Cruquius (Cruquiusdijk 27). Geopend van ma. t.m. vrij. 9-16 uur, za. 9-12 uur. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, karamiek en gra fiek. Expositie wandkleden van Janna Wezel- Blokker. Tot en met 1 mei. Geopend di. t.m. za. 9-17.45 uur. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie Wlm Steyn, tekeningen en schilderijen. Auke Hettema, beeldhouwwerken. Geopend dag. behalve ma. van 13-17 uur. Tot en met 12 mei. Zilverreigers. Bij Kraggenburg in de Noordoostpolder zijn zaterdagmorgen twee kleine zilverreigers gesignaleerd. In deze eeuw zijn totnutoe ruim dertig van deze vogels binnen de Nederlandse grens gezien. Op een uitzondering na werden zij in de periode mei-augustus gesignaleerd. De eerste waarneming in april was woensdag op Texel. Maar ik had reden genoeg voor mijn wantrouwen, want geen van beiden scheen in staat te zijn een duidelijk onderscheid te maken tussen de golf brekers en de noord-zuid-lijn van de schuimende golfkoppen op hun weg naar het oosten, naar de kust. In mijn wanhoop had ik ten slotte gezegd dat ik een licht op de kust zou plaatsen dat hen als vast baken zou dienen. Ik hoopte nu maar dat Oom Arthur niet voor die achttiende- eeuwse kapitein zou gaan spelen die de lamp van een strandjutter op de met rotsen bezaaide kust van Corn wall voor een baken aanzag en zijn boot aan de grond stuurde. Oom Ar thur was ongetwijfeld een scherpzin nig admiraal maar van de zee had hij niet terug. Het botenhuis was niet helemaal leeg, maar het scheelde niet veel. Ik scheen met mijn zaklantaren in alle hoeken en kwam tot de conclusie dat het botenhuis van MacEachen niet de plaats was die ik zocht. Er was niets dan een door wind en weer geteister de sloep met halfvergane boorden en in het midden een benzinemotor zon der kap, die wel één bonk roest leek. Ik begaf mij naar het huis. Aan de noordzijde, de kant die van de zee af lag, scheen licht door een raampje. Licht, om half twee in de nacht. Ik kroop ernaar toe en gluurde behoed zaam over het kozijn. Vóór mij lag een kleine, keurig opgeruimde ka mer, met witgekalkte wanden, een plavuizen vloer bedekt door een mat, en een smeulend houtvuur in de open haardplaat. Donald MacEachern zat, voorovergebogen in een rieten stoel, in het langzaam stervende vuur te staren. Hij had zich nog steeds niet geschoren, en hij had een overhemd aan dat hij nu al op zijn minst een maand had gedragen. Hij was het toonbeeld van iemand die naar de trieste resten staart van wat eens een vrolijk knappend houtvuur moest zijn geweest, omdat dat het enige in de wereld was dat hem was overgeble ven. Ik liep om het huis heen, lichtte de deurklink op en trad binnen. Hij hoorde mij en keerde zich om, niet haastig geschrokken, maar als iemand die weet dat niets ter wereld hem meer kan deren omdat hij alles heeft verloren. Hij keek mij aan, keek naar het pistool in mijn hand, toen naar zijn eigen 12 mm berendoder die aan een paar spijkers aan de wand hing, en zonk terug in zijn stoel. „Wie ben jij in godsnaam?” vroeg hij op doffe toen. Ere wie ere toekomt. Hoed af voor die pientere oude heer. Daar stond ik nu, in een kikvorspak, en hij had mij dan toch maar thuisgebracht. En dan hebben ze het nog over die ondoor grondelijke gezichten van onze gehei me agenten! ondergang OM „Wie bent u, meneer?” Hij leek nog ouder dan gisteren, ontredderd, een gebroken man. „Calvert. Ze hadden je verteld be zoekers uit de buurt te houden, niet waar, MacEachern?” Geen antwoord. „Vannacht heb ik je vriend onder vraagd, Archie MacDonald, de briga dier van Torbay. Ik hoorde dat je ge trouwd bent. Waar is mevrouw Mac Eachern?” Hij rees half uit zijn rieten stoel op. Er scheen iets van leven in die oude, bloed doorlopen ogen te komen. Hij zonk weer neer, het licht in zijn ogen doofde. „Je bent eens ’s nachts in je boot uit vissen gegaan, nietwaar, Mac Eachern? En toen zag je dingen die niet voor jouw ogen waren bestemd. Zij kregen je te pakken, zij sleepten je hierheen, namen mevrouw Mac Eachern mee en dreigden, dat. als je ooit één levend wezen één woord te veel zou vertellen, je haar niet meer levend terug zou zien. Zij bevalen je hier te blijven omdat het achterdocht kon wekken als je plotseling vertrokken was, en om er volkomen zeker van te zijn dat je niet in de verleiding zou komen naar de bewoonde wereld te gaan om hulp te halen hoewel geen redelijk mens kon verwachten dat je zo gek zou zijn hebben zij je motor onklaar ge maakt. Half vergane, vochtige zakken eroverheen, nietwaar, opdat de toeval lige bezoeker zou veronderstellen dat het verwaarlozing was, in plaats van sabotage”. „Ja, dat hebben ze gedaan”. Hij staarde met nietsziende ogen in het vuur, zijn stem had de fluistertoon van iemand die hardop denkt en zich er niet van bewust is. „Zij hebben haar meegenomen en zij vernielden mijn boot. En al mijn spaarpenningen waren in de achterkamer en die heb ben zij ook meegenomen. Ik wou dat ik hun een miljoen pond had kunnen geven, dan hadden ze Mairi misschien met rust gelaten. Zij is vijf jaar ouder dan ik”. Hij had niets meer, op dat ogenblik, wat hem aan het leven bond. „Waar leef je dan in godsnaam van?” „Zij brengen mij elke week wat in geblikte levensmiddelen, niet veel, en gecondenseerde melk. Ik heb thee en zo nu en dan vang ik wat vis bij de rotsen daar”. Hij keek in het vuur en er verschenen rimpels in zijn voor hoofd alsof hij zich er plotseling re kenschap van gaf dat ik misschien uit komst te bieden had. „Wie bent u, me neer? U hoort niet bij die bende. En een politieman bent u evenmin. Die ken ik te goed. U bent een heel ander soort mens”. Er kwam leven in zijn ogen, nieuwe hoop in zijn hart. Hij keek mij lang en onderzoekend aan en ik begon mij ongemakkelijk te voelen, tot hij plotseling zei: „Ik weet het. Dat moet het zijn. U bent iemand van de regering. Een agent van de Geheime Dienst”. Het K.M.N.I. deelt mee: In de afgelopen nacht trad bij heldere hemel en weinig wind een sterke uitstraling op, waar door op uitgebreide schaal zware nachtvorst voorkwam. In het oosten van het land daalde het kwik zelfs tot vijf a zes graden onder nul. Over het Kanaal trok vanmorgen een kleine depressie oostwaarts. Bijbehorende fronten ver oorzaakten toen veel bewolking en regen over Zuid-Engeland en Noordwest-Frankrijk. In de komende nacht zal er vooral in het zuiden van het land veel bewolking zijn, waardoor de kans op nachtvorst sterk wordt verminderd. De aan voer van koude lucht uit noordelijke streken zal aanhouden. Barometerstand hedenmorgen 1012 millibar (759 mm). Plaatselijk regen- of hagelbuien, afgewisseld door zonnige perioden. Vrij koud met in het binnenland kans op nachtvorst. Aantal uren zon: 3 tot 10; Minimum temperatuur: 2 tot 6 graden onder normaal; Maximum temperatuur: 3 tot 7 graden onder normaal; Kans op een droge periode 12 uur: 60 percent; Kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. HOOG EN LAAG WATER l'E IJMUIDEN MAANDAG 26 APRIL Hoog water 4.07 uut en 16.32 uur Laag water 12.20 uur fel’:jh - M fis De beraadsgroep „Recreatie en Land bouw” van de stichting Recreatie zegt dit in het zaterdag verschenen rapport „Boomgaarden in Nederland”, dat onder meer is toegezonden aan de minister van Landbouw en Visserij en de staatssecreta ris van C.R.M. De beraadsgroep meent dat op korte termijn maatregelen moeten worden ge nomen om vooral die bomen veilig te stellen die het meest bedreigd worden en waaraan een wel zeer bijzondere land schappelijke en recreatieve betekenis gehecht kan worden. ARNHEM. De algemene vergade ring van de Wereldfederalistenbeweging Nederland heeft in een dit weekeinde in Arnhem gehouden bijeenkomst haar soli dariteit uitgesproken met de Amerikaan se Vietnamoppositie. In een brief wordt de Amerikaanse demonstranten succes gewenst met hun streven naar een zo snel mogelijk terugtrekken van de Ame rikaanse troepen en vernietigingsmidde- len uit Vietnam. Tevens werd besloten aan de Nederlandse regering te vragen om met alle diplomatieke middelen aan te dringen op terugtrekking van de Ame rikaanse troepen uit Vietnam, Laos, Cambodja en Thailand. Aan de Nederlandse regering wordt ook verzocht de Amerikaanse regering er nu reeds van op de hoogte te stellen dat zij een eventuele aanval op Noord- Vietnam ernstig zal afkeuren. Ten aanzien van de door minister Luns geopperde suggestie inzake een gesprek over nucleaire aangelegenheden tussen Engeland en Frankrijk, werd adhesie betuigd met een verklaring van de katho lieke vredesbeweging Pax Christi. Even als Pax Christi spraken ook de wereld- federalisten hun ernstige verontrusting uit over iedere stap, die zal kunnen lei den tot een Europese kernmacht, wel ke als een bijdrage beschouwd werd tot het wantrouwen tussen oost en west, als mede als een ontwikkeling, die in toene mende mate afbreuk zal doen aan dat gene wat aan wederzijdse verstandhou ding thans is bereikt. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wllsonsplein). Dinsdag 20.15 u.: Haagse Comedie met „Schakels”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13). Van daag 20.00 u.: Haarlemse Klaverscriboclubac- cordeonconcert. Dinsdag 20.00 u.Kon. Toon kunst Mannenkoor, Radio Blazers ensemble o.l.v. Lucas Vis, concert. Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt). Dinsdag 20.00 u.: Bespeling Christiaan Müllerorgel door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Love Story". 14 j. Frans Hals (Frans Halspleln) 20.00 u.: ton”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 U.: „De doods- kus van een vampier”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.: „Erfenissen voor een weduwe”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Un homme qui me plait”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bureau voor call-girls”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Easy Rider” 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van werken uit de 17de eeuw waaronder Hals’ meesterwerken. Pren tenkabinet; tentoonstelling van werk van Jac. van Looy en nieuwe aanwinsten Artotheek Ne derland 1870. Geopend dagelijks 10-17 uur. Zon dags 13-17 uur. T.m. 23 mei: Extra avond open stelling bij kaarslicht bloemen en muziek 20.30— 22.30 uur. Teyler Museum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van werken uit de 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de 16e t.e.m. de 19e eeuw. Fos sielen, mineralen etc. Expositie „Grafiek van Wenzel Hollar”. Geopend van di t.m. za. 10-17 uur. Tot en met 30 april. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Tentoonstelling „Lijden en verheerlijking”, pas sie- en verrljzenlsvoorstellingen uit eigen bezit. Tot en met 31 mei. Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur, zon. 14-17 uur. Expositie Uitleenkunst (Ged. Oude Gracht 121). Geopend van dinsdag tot en met zaterdag 11-5 u. Stichting MACROcenterKOSMOS (Amsterdam- «traat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astrono mie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur. Elke avond beh. za. en zon. 19.30-22.00 uur. De Hallen (Gr. Markt). Strtptentoonstelling „Wordt vervolgd”. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Tot en met 30 april. Galerie T, (Bakenessergracht 67). Expositie nieuwe schilderijen van Key Hiraga. Dagelijks geopend 11-17 uur, zon. 14-18 uur. Tot en met 1 mei. Hofje van Staats (Jansweg 39). Tentoonstelling van schilderijen, tekeningen en etsen van Axel de Savornin Lohman. Dagelijks geopend 10-17 u., ook zondags. Tot en met 27 april. u.: „Toral en donderdags van 12 tot 13.30 22 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) te be zichtigen van 10 tot 12 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Bijvoorbeeld: overspel”. Luxor Theater (Breestraat). 19.30 Tora! Tora!”. u. van 20 tot WASHINGTON (DPA) De Ameri kaanse Commissie voor Kernenergie heeft gisteren een ondergrondse kern proef in de Sovjet-Unie geregistreerd. Een woordvoerder van de commissie verklaarde in Washington dat de proef is genomen op het proefterrein in Semi palatinsk en dat de ontploffing een kracht had van maximaal 200 kiloton tnt. 83-110 EH... JA... DIE HEB IK WEL EENS GEZIEN, JA-1 IK GA WEL ZONDER DAT ER AAN ME GEDUWD WORDT I DIE HELE MODE-TROEP INTERESSEERT ME GEEN KL AP I ADIEU! A WAT EEN TEMPERAMENT! N LEUKE KNUL! ZAG JE DIE J p !l ^3 tav»

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 10