Veel sterke renners ontbraken Belgische vedette kreeg een zware inzinking in Luik-Bastenaken-Luik MERCKX DOOR PINTENS AAN DE RAND VAN NEDERLAAG GEBRACHT Lions verzaakte sportieve verplichting tegen BC Paulus SCHILDERS GEVRAAGD Arsenal heeft titel ondanks Vast werk! gelijkspel voor het grijpen Aad Duyker belangrijkste Nederlandse troefkaart Cees Swinkels bevestigde zijn klasse in „Gelderland” HOOGOVENS IJMUIDEN s Pechvogel Pennings in achterhoede Winst voor TYBB en de Kennemers de HVB zijn voorlaatste duel anderlaan Waterloo won in 15 SCHILDERS Wraak MAANDAG 26 APRIL 1971 Adembenemend Hoogovens kan bedrijfspersoneel plaatsen. Goed salaris. Kom vrijblijvend over de mogelijkheden praten. Maximum leeftijd 50 jaar. Hoofdkantoor 2, afdeling Personeelsvoorziening, Velsen-Noord (met bus 75 van Stationsplein, Beverwijk). U bent welkom elke werkdag tussen 9 en 5 uur, ook voor telefonische inlichtingen (02510 94000). V AA HANS ROMBOUTS. in de reserve eerste ADVERTENTIE Tel. na wen 20-9: Hillegom 20-5. ADVERTENTIE Antwerp FC 3-2. Racing White Stand: 1. Benfica 39 pnt., 2. Sporting 37 pnt., 4 Chester UnitedIpswich Town 3-2, Newcastle UnitedWest Ham United 1-1, Nottingham ForestLiverpool 0-2, SouthamptonLeeds United 0-3, Stoke CityManchester City 2-0, Tottenham HotspurCrystal Palace 2-0, West Bromwich AlbionArsenal 2-2. Stand: 1. Standard Luik 45 pnt., 2 FC Brugge 42 pnt., 3. SC Anderlecht 35 pnt., 4. Lierse SK 32 pnt. 20-19 20-15 20-14 20-13 20-13 I Spaamdam TZB DSB Heemstede Sp.vogels Réaumurstraat 1 - LTmuiden 02550-16513, ’s avonds 02550-16432-1160S Door de overwinning van 4-0 op Varzim is Benfica (gisteren) practisch voetbalkampioen van Portugal geworden. Benfica heeft, met nog een wedstrijd te spelen, een voorsprong op titelhouder Sporting Lissabor van twee punten, maar het doelgemiddelde van Ben fica is zo veel beter, dat Sporting geen kans meer heeft Benfica te verdringen. LONDEN Arsenal verspeelde zaterdag, door een gelijk spel tegen West Bromwich Albion (2-2), een punt van zijn voorsprong op Leeds United, dat zelf Southampton met 3-0 versloeg. Arsenal heeft met nog drie wedstrijden te spelen één punt voorsprong op Leeds United dat nog twee keer in het veld moet. Vandaag ontvangt Leeds op eigen veld „the Gunners” Ook het doelgemiddelde van de twee kandi daten voor het kampioenschap is praktisch gelijk. Arsenal staat na 39 wedstrijden op 69 voor en 28 tegen, Leeds scoorde in 40 wed strijden even vaak en kreeg twee doelpunten meer tegen. Arsenal heeft nu 61 punten. Leeds 60. Indien Arsenal vanavond wint, kan het kampioenschap de ploeg bijna niet meer ontgaan. Engelse league, uitslagen eerste divisie: Burnley- Derby County 1-2. Chelsea -Coven try City 2-1, EvertonBlackpool 0-0, Hud dersfield TownWolverhampton 1-2, Man- Deze uiterst spectaculaire finale van Luik-Bastenaken-Luik, gereden in een kil le kou en hoog in de Ardennen in dichte mist, was de bekroning van (alweer) een boeiend wielergevecht. Het was een bij zonder belangrijke finale, omdat nu dui delijk is gebleken, dat Eddy Merckx ook maar niet kan doen en laten wat hij wil, ook niet kan spotten met de natuurwet ten. De belangrijkste winst van deze fi nale ook is de wetenschap, dat aanvals drift alleen en geen passief afwachten Merckx tot een verslaanbaar man kan maken. Pintens verloor wel, maar deze nederlaag was toch een gouden pres tatie. In de dames-eredivisie viel ook de laat ste beslissing. Giants verloor van Am- stelveen-Zapad en degradeert. The White Stars sloot het seizoen niet best af. Bij de Haarlemse ploeg kwamen Janke Nij dam, Conny Broere en Betty Veenstra voor de Whites voor het laats in het eerste uit. Betty Veenstra stopt met basketballen, terwijl de beide ande re speelster plaats gaan maken voor de 3. FC Porto 36 pnt., 4/5 Setubal en Academica 33 pnt. Uitslagen Italiaanse competitie Catania AC Milan 0-0, FiorentinaVarese 1-1, Fog- giaLanerossi 1-1. InternazionaleSampdoria 3-1,LazioJuventus 2-2, Napoli—AS Roma 1- 2, TurijnCagliari 2-1, VeronaBologna 0-0. Stand: 1. Internazionale 42 pnt., 2. AC Milan 39 pnt., 3. Napoli 36 pnt., 4. Juventus 31 pnt.. 5/ Bologna en AS Roma 30 pnt. Uitslagen Belgische competitie- FC Brugge Union St Gillis 2-0, SC Anderlecht—SC Wa- regem 3-1 Beerschot—-La Gantoise 3-1, Beve- ren Waes Diest 1-0, St Truiden—Crossing Schaerbeek 2-0, FC LuikCharleroi 0-0, LierseStandard Luik 2-1 Merckx was in deze laatste van de (voorjaarsklassiekers-cyclus duidelijk op wraak uit. Hij had een paar keer misge tast, zoals in Parijs-Roubaix. Bovendien waren de Molteni’s, zijn knechten, ook tekort geschoten op momenten, dat ze de (Van onze sportredacteur) LUIK. Zondagmiddag vijf minuten voor vijf was een belangrijk moment in de historie van het Belgische fietsge- beuren. Op dat moment moest Eddy Merckx voor het eerst in zijn wielercar- rière toegeven dat hij zijn tot nu toe onbeperkt gehouden krachten had over schat. Merckx, de trotse heerser, die het hele wielerveld in een solo van 100 km. had willen verpletteren, zoals hij nog nooit eerder had gedaan, zag op drie ki lometer voor het einde van de bitterzwa- re klassieker Luik-Bastenaken-Luik een klein mannetje naast zich opduiken: George Pintens, de winnaar van Gent- Wevelgem en Milaan-Turijn. Het was een voor het wielrennen sensationeel gebeu ren, want Merckx was tot nu toe nog nooit ingelopen. En deze rossige Pintens bestond het om de grote vedette na een jacht van vijftig kilometer ruim vijf mi nuten te ontnemen. Hoewel Merckx ten slotte in de spurt op de wielerpiste van Rocours toch won, was het een vernede ring voor de Belg, dat hij zich uitge put in het wiel van Pintens naar de finish had moeten laten voeren zonder een ogenblik kop te doen. „Het was de moeilijkste wedstrijd die ik ooit gereden heb”, gaf Merckx toe, „Ik zat helemaal kapot, maar ik kon me gelukkig herpak ken om uiteindelijk via de spurt nog te winnen.” De grootste pech was voor Theo van der Loo uit Weert en Marcel Pennings uit Nieuw-Vennep. Door de enorme op stopping op en vlak voor een smalle brug op 12 km. van de streep was het voor ploegleider Peters onmogelijk zijn renners te bereiken. Daarom bereikte Van der Loo bijna stapvoets rijdens op een vernielde fiets met 1.41 min. de fi nish als 82ste. De fiets van Marcel Pen nings was echter zo grondig vernield, dat hij moest wachten op nieuw materieel en tenslotte als 92ste en een na laatste met 2.45 min. achterstand arriveerde. De uitslagen zijn: GuimaraesFarense 1-6. FC Porto—Boavista 1-0, Sporting Lissabon— Belenenses 2-0, C.U.F.Tirsense 2-1, Aca demica—Barreirense 2-0. SetubalLeixoes 3- 0, VarzimBenfica 0-4 Dat gebeurde ook. Merckx drong Pintens het initiatief op („ik was blij aan zijn wiel mee te kunnen gaan” zei Merckx la ter). Pintens keek woedend om en riep naar Merckx ook kop te doen. Maar Merckx weigerde. „Terecht”, oordeelde Van Varenbergh, de ploegleider van Pin tens, „hij had gelijk. Hij had tenslotte een solo van 100 km achter de rug en Pintens van 50.” Pintens kon zich alleen maar het ver wijt maken, dat hij niet onmiddellijk over Merckx heen gesprongen was. „Ik twijfelde even en toen was het te laat. Ik ben, denk ik, de enige, die Merckx ooit heeft ingelopen en hem zelfs had kunnen kloppen. Toch wel spijtig.” Merckx was zeer gelukkig met deze overwinning, die ondanks zijn terugva! in de laatste kilometers, toch allure had, omdat hij op Pintens na alle an dere concurrenten toch nog op royaal vijf minuten had gefietst. Maar de wraak van de eerzuchtige vedette, die nu eens op deze manier een solo van honderd kilometer de anderen belachelijk had willen maken, mislukte toch F zege moesten grijpen. Merckx had zijn krijgsplan met zijn ploegleider Lomme Driessens goed uitgestippeld. Spruyt, zijn sterkste waterdrager, zou de weg klaar maken voor zijn meester. Hij wipte weg met de talentvolle Fransman Hézard en de Belg David. Dit drietal had in het mis tige decor van de cóte de Wane (153 km) waar de klamme kou de poriën binnen sloop slechts 25 van de 120 renners reden de koers uit een voorsprong van zeseneenhalve minuut. Op de natte en glibberige flanken van de Ardennen ging Eddy Merckx dan met nog honderd kilometer voor de boeg aan de slag. Niemand, die hem kon volgen, toen hij demarreerde en als een geest van verschrikking in de mist verdween. Dertig kilometer na het begin van die spookachtige solo had Merckx het voor ste groepje dat geteisterd was door lekke banden en een keer door een foutieve rou te bereikt. De kloof van ruim zes minu ten was razendsnel gedicht. En Merckx ging door, alleen. Wraak zuchtig rende hij in een machtig tempo over de glimmende wegen, uitbundig toe gejuicht. Zijn voorsprong op het peloton groeide tot vijf minuten uit. Met de we tenschap van de laatste jaren scheen niets Merckx meer af te houden van een geweldige triomf. Maar één vechtlustig baasje wilde daar een eind aan maken: George Pintens. Op een colletje bij Spa demarreerde hij, maar een kettingbreuk sloeg hem terug. Hij moest vijftien kilo meter wachten op een nieuwe klim, die hem de gelegenheid gaf toe te slaan en los te komen van de Molteni’s. En de Nederlanders? Het was weer mus. Slechts twee Goudsmit-Hoff-renners (Karstens en Schepers) en Zoetemelk be reikten de wielerpiste. Zy hoorden ook tot het legertje der verslagenen. Ze hadden zich de hele koers niet vooraan laten zien. 1. Merckx (B.), 251 km in 6.57; 2. Pintens (B.) z.t.; 3. Verbeeck (B.) 4.51; 4. Bellone (Fr.) z.t.; 5. Houbrechts (B.) z.t.; 6. Bracke (B) 5.51; 7. Bruyère (B.) z.t.; 8. Delisle (Fr.) 6.45; 9. Gi- mondi (It.) 6.52; 10 Benfalto (It.) z.t.; 11. Kars- tenstens (Ned.) z.t.; 12. Rouxel (Fr.) 6.54; 13. De Geest (B.) z.t.; 14. Aimar (Fr.) z.t.; De Witte (B.) z.t.; 16. Schepers (Ned.) z.t; 21. Zoe temelk (Ned.) z.t. „Die kettingbreuk kostte me vijftien kilometer, belangrijke kilometers, die ik in de straten van Luik tekort kwam. Daar, bij Spa, verspeelde ik in feite de overwinning.” De jacht van Pintens op Merckx werd een adembenemend gebeu ren. Pintens moest vijf minuten goed ma ken. En de kleine Vlaming deed het ook. Met nog 25 km te gaan had hij een ach terstand van 1 minuut 45. En drie kilo meter voor de eindstreep dook hij als een havik op zijn prooi neer. Merckx zat in de grootste .moeilijkhe den. Driessens: ..We hebben Pintens la ten komen, omdat dat de veiligste weg was. Nu kon Eddy zich herpakken in het wiel van Pintens. die geen sprinter is”. matie voerde toen echter snel het tempo op en fraai combinerend werd Rowic overspeeld. Steeds groter werd de ach terstand en halverwege stond Haarlem Cardinals met 55-33 reeds met een been in de eredivisie. Stand: Fiat Stars 20-40: AMVJ 20-36; BOB 19-26; DED 20-28; The White Stars 20-24; HOC 20-22; Juventus 18-12; A’veen- Zapad 19-10; Wilskracht 20-10; Giants 20- 6; Wyba 20-0. Voor promotie naar de rayonklasse be gon Hoofddorp bijzonder goed. Een uiter mate zwak opererend Zeemacht was voor Hoofddorp geen partij. Halverwege was de voorsprong reeds 35-17. In de tweede helft groeide de voorsprong gestaag tot bij 85-44 het eindsignaal klonk. Topscorer was Ko Alewijn met 12-13. Exercitia en Akrides sloten de compe titie winnend af. Exercitia zegevierde in de lastige uitwedstrijd tegen Azimma met 66-41, terwijl Akrides ten tweede male won van The Typhoons met 64-59. APGS werd ondanks de nederlaag tegen Amstel veen kampioen. Amstelveen-Zapad zal in een extra wedstrijd met Black and White moeten uitmaken wie Albino’s naar het district zal vergezellen. Stand: APGS 22-36; Wolves 22-34; Giants 22-28; HAV 21-26; Akrides 22-24; Exerci tia 22-24; EBOH 21-24; Azimma 22-18; The Typhoons 22-16; A’veen-Zapad 22-12; Black and White 22-12 en Albino’s 22-8. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. De meest opzienbaren de uitslag in de basketbalcompetitie van het afgelopen weekend was de nederlaag van Lions tegen BC Paulus in eigen huis. Voor Haarlem Cardinals, dat overtuigend met 97-72 van Rowic won, een bijzonder grote domper op de eerste feestvreugde. Dat de handelwijze van het bestuur van Lions vérstrekkende gevolgen zal hebben, staat reeds bijvoorbaat vast. Lions, dat meende zonder internationals Tuinstra en Pastor te kunnen aantreden, ver scheen zaterdagavond ook nog zonder Vis ser en Koning en met een geblesseerde Kassteen. Gezien het belang van deze wedstrijd, zowel voor BC Paulus als Haar lem Cardinals, had Lions onder deze om standigheden uitstel moeten vragen. Een uitstel dat zonder meer verkregen zou zjjn Lions weigerde echter dit te doen en gaf in feite BC Paulus de overwinning cadeau en daarmee een onverwacht uit zicht op een plaats in de eredivisie. Uit deze laakbare wijze van optreden is op nieuw gebleken, dat verschillende basket- balploegen hun verantwoordelijkheid ten aanzien van dit soort zaken niet aankun nen. De NBB zal er na deze ervaring voor dienen te waken, dat met ingang van het volgende seizoen dit soort prak tijken niet meer mogelijk zijn. Over de wedstrijd zelf kan slechts ge zegd worden, dat het vertoonde spel in Zandvoort armtierig was. In feite was de strijd van de rust reeds gestreden toen BC Paulus met 30-24 leidde. In de slot fase van de tweede helft miste Lions bij de stand 51-49 en nog slechts vijf secon den te spelen twee strafworpen. De ploeg, die negentien wedstrijden achtereen moei teloos had gewonnen, verloor de twintig ste wedstrijd voor eigen publiek zeer on bevredigend. Haarlem Cardinals had het tegen een voor lijfsbehoud vechtend Rowic in eigen huis lang niet gemakkelijk. De gasten gingen overdonderend van start en na men na zes minuten spelen zelfs een klei ne 12-8 voorsprong. De Haarlemse for- Uitslag: 1. Luciën van Goidsenhoven, 2.28,35 (met bonificatie 2.28,05), 1. José van Ackere, 2.28,35 (met bon. 2.28.20), 3. Louis Verreydt, 2.28,35, 4. Hervé Ver- meeren. zelfde tijd, 5. Willy Abbeloos, zelfde tijd, 6. Rik van Linden, 2.28,55, 17. Dick Groen, zelfde tijd. 21. Rink Cor- nelisse, zelfde tijd, 38. Aad Duyker, zelf de tijd, 56. John Cornelissen, 2.29,08, 60 Ted Blom, zelfde tijd, 90. Theo van der Loo 2.30,44, 92. Marcel Pennings, 2.31,20. De ploegentijdrit over een afstand van veertien km werd gewonnen door het Belgische clubteam in 15 min 40,2 sec. De Nederlandse Caballeroploeg ein digde op de zesde plaats in 15.54.9. Het ploegen klassement na de eerste dag wordt aangevoerd door de Netespurters met 7.42,11, Caballero is tiende in 7.42,52. Cv... Merckx passeert hier voor Pintens als triomfator van Luik-Bastenaken-Luik de eindstreep. In de heren-eredivisie een zeer klein programma. Enige uitslag van betekenis was de winst van DED op SVE. waar door de Amsterdammers uit de degrada- tie-zorgen kwamen. FAC verloor van Punch en zal nu moeten afwachten wat Agon tegen Bona Stars doet. Bij verlies volgt een beslissingswedstrijd tussen FAC en Agon. plaatsgenoot Huub Zilverberg een grote en enthousiaste supportersclub kon over nemen, zijn tweede klassieke zege van dit nog zo korte seizoen. Want ook in de ronde van Zuid-Hol- land had Swinkels begin april getriom feerd. Toen kwam de lange Brabander, die wellicht ook op de baan in een nummer als de persoonlijke achtervolging hoge ogen moet kunnen gooien, alleen aan de meet. In de ronde van Gelderland kon hij in de beslissende vlucht pas in de laatste meters de rappe Jans Vlot naar de tweede plaats verwijzen. De door de stromende regen bijzonder zware ronde van Gelderland werd, na tal van vergeefse demarrages van andere topfiguren in het door het ontbreken van Fedor den Hertog, Piet van Katwijk, Hen- nie Kuyper, Frits Schür en Cekes Priem wel enigszins ontluisterde veld, geheel door de blonde reus uit Goirle beheerst. Uitslag: 1. Cees Swinels (Goirle) 170 km in 3 uur 38 minuten en seconden, 2. Jans Vlot (Wanneperveen), op 1 mi nuut en seconden: 3. Arie Hassink (Neede), 4. Peter van den Donk (Ros malen), 5. Jules Bruessing (Bovenkerk), 6 Albert Hulsebos (Nijeveen), 7. Piet Legierse (Den Haag), 8. Ben Jurriaans (Amsterdam), 9. Koos van der Knaap (De Kwakel), 10. Klaas Balk (Badhoeve- dorp). HAARLEM In de HVB-competitie worden alleen nog maar wat restantjes af gewerkt. In de eerste klasse vond de voor laatste wedstrijd plaats tussen Waterloo en Vliegende Vogels welke wedstrijd door Waterloo met 4-1 werd gewonnen. Voor de rust scoorden Aardenburg en Van der Lugt, na de rust Oldenburg en Aardenburg waarna Biere voor de Vogels de eer redde. In de tweede klas werd de laatste wed strijd gespeeld. SHS besloot het seizoen met een 7-1 zege over DSB waardoor de eindstand De Brug SHS BSM Geel Wit Nw. Vennep THB luidt: 20-29 20-28 20-24 20-24 20-21 20-20 Om een plaatsje klasse streden Halfweg 2 en Kennemers 5. Halfweg zegevierde met 2-1 en promoveert dus. Zandvoortmeeuwen 4 won de beslis singswedstrijd om de onderste plaats in de reserve tweede klasse van Velsen 3 met 3-1. APELDOORN Zo er nog twijfel mocht hebben bestaan over zijn mogelijkheden bij de amateurs dan heeft de 21-jarige Brabander Cees Swinkels in de 1971-edi- tie van de ronde van Gelderland wel bewezen ook in deze categorie tot de „groten” te behoren. Een reeks van weldoordachte demarrages werd door Swinkels in het Apeldoornse Orderbos met winst afgesloten en daarmee boekte de Goirlenaar, die na het stoppen van HAARLEM. In de eerste klas van het Haarlemse zaterdagvoetbal zege vierden TYBB en De Kennemers allebei op eigen veld met scores van 2-1 over respectievelijk VVB en VVRA. Er stond niets meer op het spel. Vanwege de schoolvoetbalfinales moesten TYBB en VVB op een bijveld aan de slag. Na een doelpuntloze eerste helft, wist de thuisclub na rust door Van Deursen (kopbal) en Valent tot 2-0 uit te lopen. Met een kopbal in eigen doel hielp Van Dongen de gasten aan een te- genpunt: 2-1. De Kennemers nam re vanche op VVRA voor de in Haarlem geleden 2-1 nederlaag, waardoor de Be- verwijkers hun kampioenskansen ver speelden. De Reuver in de eerste en Van der Horst in de tweede helft bezorgden De Kennemers een 2-0 voorsprong. Kort voor tijd wist WRA tegen te scoren: 2-1. De stand: Halfweg 20-32; De Kenne mers 20-31; Energie 20-30; SVJ 20-28; VVRA 20-22; Telefonia 20-17; DEM 20-17; TYBB 19-16; WB 19-11; Z?ndvoortmeeu- Dankzij een vooral zeer produktieve Kees Amama (10-14) groeide in nauwe lijks tien minuten de voorsprong in de tweede helft uit tot 83-51. Cardinals dat voor het eerst sinds lange tijd weer over de goede vorm beschikte beperk te zich in de slotfase tot het consolideren van de voorsprong. De aanvankelijke vreugde over de 97-72 overwinning werd tenslotte volledig de grond ingeslagen door de onheilspellende mededeling uit Zand voort. Zaterdag 8 mei zal vermoedelijk in Utrecht de beslissings-wedstrijd tegen BC Paulus gespeeld worden. De huidige gang van zaken zal Cardinals misschien moreel zo sterk maken, dat het begeerde doel dan alsnog bereikt zal worden. Stand: Lions 20-38; BC Paulus 20-30; Haarlem Cardinals 20-30, AMVJ 20-24; EBBC 19-20; ASVU 20-20; Treffers 19-18; Wilskracht 20-12; US 19-8; Pink Stars 18-8, Rowic 19-6. Eredivisie ge etappe van St. Truiden naar Neerha ren (een plaatsje dicht bij de Nederland se grens op ongeveer 15 km. van Maas tricht) met zijn 17de plaast de snelste Nederlander. De nog „naamloze” Belgi sche renner Luciën van Goidsenhoven won deze rit dankzij het feit dat hij één van de zeer weinige renners was die niet gehandicapt was door een massale val partij, enkele kilometers voor de finish. Ditmaal behoeven de Belgen dus geen Nederlandse overheersing te vrezen, zo als in de voorgaande vijf jaren, toen Ne derland steeds het ploegenklassement won, terwijl Aad Duyker in 1970. Fedor den Hertog in 1969 en Harry Steevens in 1966 de individuele winnaars waren. Geen rol van betekenis ook voor de Ne derlanders, omdat een week voor de start bekend werd, dat het sterke team van Trico-Noble uit Aardenburg niet mocht starten, omdat de inschrijving van dit Nederlands escadron te laat binnen zou zijn. De organsatoren van deze ronde vinden dit alles niet zo spijtig omdat ze met het oog op de reclame meer gebaat zijn. De organisatoren van deze ronde ronde. Toch heeft Nederland nog een belang rijke troefkaart in het spel: Trico-Noble- renner Aad Duyker, de winnaar van het vorige jaar, kon toch van start gaan om dat deze 24-jarige Beverwijker (nu tijde lijk wonend in Axel) lid is van een Bel gische wielerclub uit St. Gillis Waas. En voor deze club is hij van start ge gaan. De vraag is echter of Duyker van dit Belgische clubteam met weinig be kende namen voldoende steun zal onder vinden. Aad Duyker finishte gisteren met Dick Groen (17de), Rink Cornelisse uit Am sterdam (21ste) in het peloton met twintig sec. achterstand. John Cornelissen uit Nijmegen (56ste) en Ted Blom uit Haar lem (60ste) gingen in een tweede pelo ton met 33 sec. achterstand over de eind streep. (Van onze sportredactie) NEERHAREN. Voor het eerst sinds jaren zullen de Nederlanders geen domi nerende rol spelen in de ronde van Bel gië voor amateurs, die gisteren in Sint Truiden van start is gegaan. Gerard Pe ters, de 50-jarige ploegleider van Cabal lero, de enige Nederlandse formatie in deze ronde, vindt dat niet verbazingwek kend: „Tot nu startte er in deze ronde van België steeds een Nederlandse lan denploeg en ieder jaar weer ging ploeg leider Joop Middelink er met de Holland se toprenners naar toe. Wij beschikken ook over sterke jongens, maar de top renners van Nederland zijn het nu tuurlijk niet”. Caballero-renner Dick Groen, een 21- jarige bouwvakker uit Sint Pancras, was gisteren in die eerste, 112 kilometer lan- jeugd. De vorm, die bij de Sterren de laatste maanden ontbrak bleek ook nu niet aanwezig om aan deze laatste wed strijd enige glans te geven. AMVJ was dui delijk de sterkste en won na 12-29 met 32-68. Tegenover Els de Groot (10-11) en Els v. d. Heyden (10-8) stond aan Haar lemse zijde als topscoorster Stien Kraay (6-2). HOC onderstreepte nog eens de zwak te van het reeds gedegradeerde Wyba. Ook in de laatste wedstrijd een gevoeli ge afstraffing voor de ploeg uit Wychen. Na een 52-14 ruststand werd met 109-27 verloren. Topscoorster Henny Konings (14-12) scoorde alleen bijna evenveel pun ten als de volledige Wyba-ploeg. Zij werd echter nog overtroffen door Joke de Leth met 14-14.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15