Winst HCK in Eindhoven een Feijenoord gaat moeilijk seizoen tegemoet Hoofdklasse in cijfers Jeugdpitcher Urbanus hield het twee innings tegen Nicols uit KNAU laat Westphal-groep Papendal-baan betalen RCH en HFC Haarlem haalden in hun eerste duels fors uit Terrasvogels startte met 3-1 nederlaag GOUDSMIT HOFF Behang van klasse! Geen steun KNZB voor Njord ’59 Iliya Kuryakin Prijs der won Veelbelovenden honkbal-arbiters Enschede-Munster Vijf nieuwe internationale Nederlands succes I I WEI.. wm li J MAANDAG 26 APRIL 1971 16 z Aanvechtbaar I •5 I I I I t I I c t t t F M V i /I Moeilijk 1 I yi (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze honkbalmedewerker) i (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE Werpersresultaten: Sparta: Beckers 7-7-6 (7*/s inn.). De Brouwer 2-1-0 (iVs inn.). Feijenoord: Koster 3-7-3 (4 inn. plus 2 man). De Bruin 4-1-8 (4 inn.). Fouten: Sparta 2, Feijenoord 3. Al in de eerste inning van de wedstrijd RCHOG moest pitcher Vreenegoor het In de vijfde inning gaf Louis Mulder een honkslag en hij stal het tweede honk. Erik Swakman zag zijn tik gemist en Mulder kon scoren (1-2) en Swakman be- De uitslagen van de zondag gehouden dra verijen en rennen te Duindlgt zijn: Wendyprijs ca. 1800 (ren) voor amatrices en amateurs: 1. Legal Issue (mej. M. van Dijk), 2. Rainltrl, 3. Blue Honey. Win 2.40, pl. 1.30, 1.40, gekopp. 3.30. Prijs van Duindigt ca. 2600 m (ren): 1. Jolly Espresso S (F. Vandeuren), 2. Red Pepper, 3. Beemster (stal). Win 2.60. pl. 2.10, 2.70 gekopp. 14.50. Tlvary Pelo-prijs 2140 m: 1. Guy Volann (G. van Eykelenborg), 2. Comet Volann. 3. Game cock. Win 2.40, pl. 1.30. 2.10. 1.90 gekopp. 7. trio 57.80. Nicols 0-0-3-3-0-0-1-l-x 8 OWO 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 b t F o V V F 1 t 1 2 I I t I t I f I ■V c l I 7 I a o r DEN HAAG Volkomen onverwacht heeft Illya Kuryakin gistermiddag op de renbaan Duindigt beslag gelegd op de eerste plaats in de strijd om de Prjjs der Veelbelovenden, een koers over 2000 meter. Ilse Hanover en Ivan Axkit, beide poten tiële prijswinnaars, stelden niet teleur en legden beslag op de tweede respectievelijk de derde plaats. Prijs der Veelbelovenden 2000 m: 1. Illya Kuryakin (B. de Vries), 2. Ilse Hanover, 3. Ivan Axkit. Win 10.90, pl. 2.60, 2.50, 2.40, gekopp. 39.20, trio 998.10. DSS profiteerde goed van de vele fou ten van De Spartaan en kwam in de zevende inning op een 3-1 voorsprong, onder meer door goed slagwerk van Van Galen en Vink. De Spartaan bewaarde echter het beste voor het laatst want in de negende inning veroverde men een 4-3 voorsprong. Ed Wiedijk trad op als reddende man voor de Haarlemmers want door zijn hit in het outfield werd de volle winst gepakt. De zwakke controle van de werpers Kluiskens en Keijzers- waard (werpcijfers 8-17-7) is als belang rijkste oorzaak aan te voeren voor de nederlaag van een beter TYBB tegen HAARLEM. De oogst in de eerste klasse der honkballers was niet groot: de thuisduels van HCK en Schoten ver regenden zaterdagmiddag. HHC reisde zondagmiddag niet tevergeefs naar Eind hoven, waar PSV met 1-5 werd verslagen. Terrasvogels kwam bij Quick in Amers foort niet tot winst: de Amersfoortse An- tillianen wonnen met 3-1. HHC-werper Leo van de Burgh kreeg in de eerste de beste inning al een run tegen zich ge scoord, maar hij herstelde zich knap, want hij bleef de gehele wedstrijd op de heuvel en stond geen run meer toe. HHC scoorde in de tweede inning 1-1 door Theo van Riemsdijk. Deze gaf een honk slag, kwam op een hit van Duineveld op het tweede honk, een opofferingsstootslag van Jan Baas bracht hem op het derde en een korte tik van Van de Burgh was goed voor 1-1. UpsalinprUs 2140 m: 1. Ilina (M. Bouwhuis), 2. John Areta, 3. IdOnno Six. Win 2.20, pl. 1.10, 1.10, gekopp 1.80. Totalisatoromzet f 373.587, Tidalium Peloprüs 2140 m' 1. Fantast CH, (R. v. d. Lubbe), 2. Gek, 3. Godfried van S Win 6.50, pl. 1.80. 2.30, 2 gekopp. 15.20. trio 172.40. Une de Maiprijs 2120 m: 1. Hurry Up (J. Roo- denburg), 2. Happie T, 3. Honey Sjx. Win 1.60, pl. 1.10, 1.40, 1.50, gekopp. 3. Jolly Maverick S-prfjs ca. 2100 m (ren): 1. Poly Trek (R. Wetemans), 2. I Wish I Knew S, 3. Lady Casie. Win 4.30. pl. 1.50. 1.70, 2.20, gekopp. 6.40, trio 114.80. Eileen Eden-prüs 2500 m: 1. Eland (J. van Dooyeweerd), 2. Alchimist, 3. Fluitlijster S. Win 1.50, pl. 1.20. 1.40, 1.60. gekopp. 4.60. Werpersresultaten: Nicols: Beidschat 5- 0-6 (9 inn.). OWO: Urbanus 1-1-10 (6 inn.). Ter Neuzen 2-0-2 (2 inn.). Fouten: Nicols 2, OWO 7. Werpersresultaten: Feijenoord. Hulsebos 3-1-6 (3*/s inn.). De Bruin 2-0-5 (22/s inn.). Koster 1-1-3 (3 inn.). Sparta: Den Brouwer 14-3-6 (9 inn.). Fouten: Feijnoord 4, Sparta 0. Homeruns: Feijenoord: Van de Oever (1), Pols (3). Werpersresultaten: ADO: Eygendaal 6-3- 7 (9 inn.). Storks: Van Maren 2-2-8 (4 inn.). Ramlal 1—1—2 (2 inn.). Renooy 2-0-2 (2 inn.). Fouten: ADO 2. Storks 3. Homeruns: Storks: John (5). Werpersresultaten: Ajax: Richardson 9- 0-8 (9 inn.). HCAW: Fijth 16-1-8 (9 inn.). Fouten: AJax 0, HCAW 1. Homeruns: Ajax: Ludenhoff (3). Het was geen homerun-weer, zondag middag in het Pim Muliersportpark. De harde wind stond recht in de tribunes. OWO had werpers-moeiljjkheden: Boe ren was verhinderd, De Lugt had juist ’s morgens zijn eerste wedstrijd gespeeld. Charles Urbanus zoon van de roem ruchte Han Urbanus was wel beschik baar, evenals oud-international Ton ter Neuzen. Misschien dat de sterke tegen wind mee heeft gespeeld in de beslissing van de OVVO-leiding om de jonge Ur banus op de heuvel te zetten. Feit is dat Charles onder zijn leeftijdsgenoten pratisch geen tegenstand ondervindt en dat men bij OWO alles doet om hem tegenstand te bezorgen. ARNHEM. Wil Westphal blijft dui delijk zonder instemming van de bonds- bestuurderen, een belangrijke rol spelen in de vaderlandse atletiek. Zijn pupillen zijn na de onverkwikkelijke affaires van Me xico en Groningen (Nederlandse kam pioenschappen 1969) emotioneel en vak matig nog zo sterk aan hem gebonden, dat zij zich in elk conflict met de KNAU als groep opstellen. Enige tijd geleden was er sprake van, dat Westphal met zijn atleten het unieke sportcentrum Pa pendal, waar Neerlands enige tartanbaan gelegen is, kon gebruiken als oefenter rein. Hoeveel weerstanden de Castricum- se trainer nog steeds oproept als bonds- trainer werd hij ontslagen na de Olym pische Spelen in 1968 bleek zodra het plan in de Trainersraad besproken moest worden. Verschillende oefenmeesters ver klaarden zich liever terug te trekken dan Wil Westphal op Papendal bezig te zien Werpersresultaten: HCAW: Hoffmann 12-3-3 (10 inn.). Ajax: Nagelkerken 10-1-2 (10 inn.). Honkbal- en atletiektrainer Westphal talenteerd Zij herbergt relatief het groot ste aantal Helsinki-kandidaten (Europese kampioenschappen). Hans van Enkhuizen heeft de limiet op de 110 meter horden al gehaald (14-1), Wim Braaksma zou wel eens kunnen verrassen op de 400 meter horden. Zonder tegenstand verwezenlijkte hij zondag op tartan 52.3, 0.3 sec. boven het Nederlands record en 0.8 boven de limiet. Een oefenprestatie, die zijn tegen standers ,.al doen schrikken. Mieke Sterk en Miep van Beek kunnen nu al zeker zijn van uitzending naar Helsinki, omdat (Van onze sportredactie) UTRECHT. Een heet hangijzer op de agenda van de jaarvergadering van de KNZB was een motie van de kring Haarlem en de Vereniging Njord ’5.9, waarin de bond werd ver zocht een bijdrage te geven in de kos ten van de juridische bijstand. Zoals bekend was Njord ’59 in 1970 gestraft op beschuldiging van ronselen. De Haarlemse club had het geschil daarna aan de burgerrechter voorgelegd en kreeg gelijk. Ook in hoger beroep, aan getekend door de zwembond, won Njord ’59. De woordvoerder van Njord stelde nu dat hierdoor lacunes in de tuchtrechtspraak van de zwembond waren aangetoond en dat Njord daar om wel een bijdrage in de gemaakte kosten had verdiend. Voorzitter, mr. Van der Krol, die de Haarlemse club verweet als een moderne Don Qui- chotte tegen de tuchtrechtspraak ten strijde te zijn getrokken en het recht buiten de bond had gezocht, voelde daar niets voor. De vergadering stond achter hem, hetgeen voor de Njord- delegatie aanleiding was de zaal de monstratief te verlaten. ADO 2-0-1-1-0-1-2-0-x 7 Storks 2-0-0-0-2-0-2-0-0 6 HCAW en Ajax speelden zaterdagmid dag in Bussum een spannende wedstrijd waarin negen innings lang niet gescoord werd. Rob Hoffmann en Marco Nagel kerken waren tot dan de hoofdrolspelers. In de tiende Ajax-slagbeurt werd Hoff mann door velder Remmers in de steek gelaten, toen deze bij een poging om een dubbelspel te maken langs het tweede honk gooide. Ajax profiteerde en scoorde twee runs. De daaropvolgende tweehonk- slag van Van Wijk leverde 0-3 op. Na gelkerken hield de ACAW-ers daarna van de thuisplaat. Feijenoord-coach Onderstal krijgt een moeilijk jaar. Dat bleek al in het eerste weekeinde van de competitie. Zaterdag liet hij Koster als werper starten in de derby tegen Sparta. Vier innings lang ging het goed: Feijenoord leidde met 1-3, al had Koster wat last met zijn controle. In de vijfde inning kreeg Sparta twee man op de honken en Onderstal liet zijn ster- werper De Bruin opdraven. Deze bleek niet los: na zes innings was de stand 5-3 voor Sparta geworden. Vooral Hamilton Richardson (4 uit 4) en Jan Kramer HAARLEM. Ook dit jaar kent het honkbalseizoen een weinig gelukkige start. Zaterdag werd het spelen in de tweede en derde klasse ónmogelijk ge maakt door de dreinende regen. Boven dien hadden SCHH en Bloemendaal van de competitieleider dispensatie gekregen vanwege hun degradatieduels. In de tweede klasse A werd zaterdag wel gespeeld de wedstrijd RCHOnze Gezellen, waarin RCH met een 10-0 zege in zeven innings duidelijk zijn kandida tuur voor de titel stelde. DSS behaalde een benauwde zege op De Spartaan door in de laatste inning een achterstand van twee punten te overbruggen. Rooswijk werd met de neus op de feiten gedrukt door Laakkwartier via een 16-4 neder laag en ook TYBB moest genoegen ne men met een kleine 7-6 nederlaag te gen Lijnden. HFC Haarlem boekte in de derde klasse B toch wel een verrassende 13-0 overwinning op Quick, vooral dank zij de aanvallende tactiek van coach Piet van Strien. echter winst en behaalde een 7-6 over winning. De Amerikaanse tweedehonk- man Barrett van ADO speelde een bij zonder knappe wedstrijd. De stand luidt: Sparta 2-4, Nicols 1-2, Ajax 2-2, HCAW 2-2, Storks 2-2, ADO 2-2, OWO 1-0, Feijenoord 2-0. Freher (3 uit 3) waren de slaghelden voor Sparta. Voor Sparta wierp Fred Beckers die ook last met zijn controle had en ook hij had hulp nodig: in de achtste inning kwam lefthander De Brouwer op de Sparta-heuvel en hij hield de 6-4 Spar- ta-voorsprong vast. Zondag moest Hulsebos voor Feije noord naar de heuvel. Hij moest er in de vierde inning af en weer kwam De Bruin als relief pitcher naar de Feije- noord-heuvel. En weer werd hij warm ontvangen. In die vierde Sparta-slag- beurt Rep Sparta van 1-2 naar 1-8. Kos ter wierp de laatste drie Feijenoord-in- nings. Beide Feijenoord-runs kwamen tot stand door homeruns. Sparta’s nieuwe aanwinst outfielder Mills heeft wei nig plezier beleefd aan zijn debuut. De jonge Antilliaan werd zaterdag na zeven innings vervangen omdat hij zich ziek voelde. Zondag lag hij in bed: waterpok ken. De Haagse derby StorksADO leverde voor Storks zaterdag weinig problemen op. Storks nam in de vierde inning een 1-0 voorsprong door Arrindell die scoor de op een honsklag van Hudson John. Juist toen ADO in de zesde inning gelijk had gemaakt, sloeg Roy Blijden toe. Met Cor John en Berbert Ramlal op de hon ken sloeg Blijden een homerun (4-1). Bij Storks moest starting-pitcher Rudie Dom na drie innings van de heuvel, omdat hij een blaar kreeg aan zijn werphand. Om dat Ron Renooy het werpen toen moest overnemen, kon Storks-coach Gaartman zondag niet over Renooy als starter be schikken Zijn keus werd nu Arie van Maren. Storks stratte sterk in zijn eerste slagbeurt en liet een fraaie kans liggen om de wedstrijd toen al te beslissen: Storks had zich een 0-2 voorsprong ver overd en met nog geen enkele nul drie honken bezet. ADO redde zich er echter uit en sloeg in de gelijkmakende slag beurt op Van Maren twee runs binnen (2-2). Na vier innings was het 4-2 voor ADO, maar Hudson John bracht de par tijen op gelijke voet met een homerun met een man aan boord (4-4). ADO rook HAARLEM De start van de hoofdklassecompetitie der honkballers heeft bijna niet geleden onder de regenval van zaterdag. Alleen het duel OWOHaarlem Nicols werd af gelast, de rest ging door. Door het niet doorgaan van die ene wedstrijd kon Sparta de leiding nemen door twee zeges op stadgenoot Feijenoord: zaterdag werd het 64 voor de Spartanen, zondagmorgen viel de zege wat ruimer uit: 29. Vooral het aanvallende spel van Hamilton Richardson hield beloften in: hij gaf zes honk- slagen uit negen beurten. Dat Sparta alleen de leiding kon nemen, was mede te danken aan de verrassing die het debuterende ADO zondag presenteerde aan de gevestigde stadgenoot-hoofdklasser Storks. Zaterdag had de Storks met 4-1 gewon nen, zondag namen de debutanten revanche met 7-6. De andere debutant Ajax behaalde in de uitwedstrijd tegen HCAW een 0-3-zege door drie runs in de tiende inning: het werd een schitterend werpersduel tussen Hoffmann en Nagelkerken. Zondag pakte HCAW twee punten terug: 3-5. Landskampioen Haarlem Nicols had geen enkele moeite met het bezoekende OWO dat de 16-jarige Charles Urbanus op de heuvel had staan. Deze talentvolle jongeling was in de verste verte niet opge wassen tegen de Nicols-slagpioeg, maar moest zes volle innings uitstaan! Het werd uiteindelijk 8-0 voor de landskampioen. Op eigen initiatief heeft de Westphal- groep toen de atletiek baan gehuurd om te kunnen trainen op tartan. Het is in de Nederlandse atletiek niet ongebruike lijk, dat minder begaafden veel geld uit geven om hun sport te bedrijven, de Westphal-groep is ech+er allerminst onge- Of landskampioen Haarlem Nicols nou juist de aangewezen ploeg is, lijkt aan vechtbaar. Urbanus jr. redde het twee innings, toen ging hij door de knieën: zes punten in de volgende twee innings. Pas in de zevende inning kwam Ter Neuzen op de heuvel. In de derde inning opende Haarlem Nicols de score via Jels ma die scoorde op een infield-hit van Boudewijn Maat, Van de Vaart en Maat brachten de score op 3-0 op een honk slag van Blom. Een harde klap van Jelsma zorgde in de vierde inning voor 4-0, een tweehonkslag van de uitstekend op dreef zijnde Boudewijn Maat zelfs voor 6-0. Ter Neuzen kwam op de OWO- heuvel, maar ook hij kon de landskam pioenen niet van de thuisplaat afhouden, al bleef het bij twee runs (8-0). Aanval lend maakte OWO op het werpen van „gouden” Herman Beidschat weinig klaar alleen Crouwel onderscheidde zich met drie hits uit vier beurten. De grote favoriet voor de Prijs der Veel belovenden was Important D. Alle veertien vierjarigen die aan de start verschenen hadden al enige successen op hun naam staan. Maar toch zou Important D nu het paard geen fouten meer maakt, het op pure snelheid moeten winnen. De draver kwam er echter niet aan te pas. Illya Kuryakin met B. de Vries op de sulky toonde zich verrassend de sterkste. Voor de volbloeds was er gistermiddag de Prijs van Duindigt, een ren over 2600 meter. Frans Vandeuren beantwoordde met Jolly Espresso S volkomen aan de verwach tingen. In een spannende eindspurt won hij van Beemster die bovendien moest toezien dat Red Pepper zich naar een tweede plaats drong. reikte het derde honk. Een korte tik van Maessen bracht ook Swakman over de thuisplaat (1-3). In de zesde inning werd het 1-4 door Duineveld, in de achtste inning scoorde Frank Maessen 1-5. Leo van de Burgh werd winnende werper met 9-1-4, de PSV-werpers noteerden 8-1-4. Beide ploegen maakten vijf fouten. QuickTerrasvogels was een uiterst spannende wedstrijd, waarin beide ploe gen vele scoringskansen kregen. In de vijfde inning profiteerde Quick van een minder goede Terrasvogels-inning en daar Jan Willem Bruntink toen even de steun van zijn velders miste, werd het 3-0 voor de thuisclub. Terrasvogels scoorde pas in de laatste inning tegen (3-1). Jan Willem Bruntink werd met 7-3-6 eervol verlie zende werper. Vanani B-prüs 2140 m: 1. Imca Six (G. Kleij- weg), 2. Jacky Spencer, 3. International. Win. 3.10, pl. 1.70, 1.30, 2.70, Gekopp. 6. Trio 45.40. Ajax 0-0-3-0-0-0-0-0-0 3 HCAW 0-0-2-0-0-0-0-3-0 5 Sparta 1-0-0-0-2-2-0-1-x 6 Feijenoord 1-0-2-0-0-0-0-1-0 4 Feijenoord 0-1-0-1-0-0-0-0-0 2 Sparta 1-0-1-6—0—0-0-1—0 9 veld ruimen voor Van Kesteren omdat de Heemsteedse hitters geen twijfel lie ten bestaan aan hun bedoelingen en zes punten scoorden. Wim Draaier van RCH (ex-Terrasvogel Gerrie Krooder stond kortestop) had weinig moeite met de OG-aanval, getuige de werpcijfers 14- 5-2. Ronald Vreeken droeg in de tweede inning ook zijn steentje bij aan de over winning via de eerste homerun van dit seizoen. Opvallend was het feit dat de eindstand al in de derde inning werd be reikt en RCH het kennelijk verder wel geloofde. Werpersresultaten: Storks: Dom 3-0-3 (3 inn.). Renooy 6-4-5 (6 inn.). ADO: Sale- mink 9-1-6 (8 inn.). Fouten: Storks 1, ADO 3. Homeruns: Storks: Blijden (6). In Amsterdam nam HCAW in de derde inning met 0-2 de leiding, maar een homerun van Ludenhoff met twee man aan boord bracht de stand in de gelijk makende inning op 3-2. De beslissing viel in de achtste inning, toen HCAW drie runs scoorde (3-5). Placidus scoorde na zelf een tweehonkslag te hebben gegeven op een honkslag van Hazel, Schriek scoorde op „schijn” van de catcher een unieke zaak in hoofdklasse-honkbal en Hazel profiteerde even later van een foutje van de Ajax-catcher. MUNSTER. Piet van Katwijk uit Oploo heeft zaterdag EnschedeMunster gewonnen. De wedstrijd werd een volle dige Nederlandse triomf, aangezien Kees Koeken en Fedor den Hertog de tweede en derde plaats bezetten. Uitslag: 1. Piet van Katwijk (Oploo) de 200 km. in 5 uur 2 min. 22 sec. op 1 minuut en 20 sec.: 2. Kees Koeken (Acht maal), op 1.30: 3. Fedor den Hertog (Harderwijk), op 2.10: 4. Luc de Mets (Belg.), op 3.30: 5. Peter Knopff (W.-Dl.), 6. Dieter Kollo (W.-Dl.), op 5.30: 7. Anne Koster (Leeuwarden), 8. Harm Smits (Baarlo) 9. Henk Hoekstra (Ureterp), 10. Wim Kelleners (Born). Nederland werd ook winnaar van het landenklassement. Storks 0-0-0-1-0-3-0-0-x 4 ADO 0-0-0-0-0-1 -0-0-0 1 zij de vijfkamp-limiet beiden ruim gepas seerd hebben. Tenslotte is Frank Nusse het grote tien- kamp-talent voor de toekomst. Hij kon zijn trainingsmiddag combineren met se lectie wedstrijden met Nederlands beste tienkampers. Deze krachtmeting wordt verspreid over twee weken en dient om uit te maken wie in aanmerking komen voor de ontmoeting tegen Engeland en België. De organisatie is echter ronduit een schertsvertoning geworden. Door het slechte weer van zaterdag werd het pols- hoog een farce, boven de 3.50 meter kwam niemand. De hordenrace werd door Frank Nusse gewonnen evenals de 1500 meter van zondag. Hij moet tijdens de'interland in Leycester met Hans Sme- man, Ben Lesterhuis en Edward de Noor- lander boven de 7000 punten komen, waar door de kans bestaat, dat Nederland voor het eerst sinds jaren over Engeland kan zegevieren. Alleen Wil Jonker nam aam aan alle nummers deel, maar hij maakt vrijwel geen kans op selectie evenals Piet Klaassen, die niet aan de start verscheen. De Wetphal-groep, onder wie Rudo Lie- vense (400 m.) en Lidy Mackinje (100 m.) ook in de nationale ploeg gaan uitkomen, werd onthaald door de bij Arnhem woon achtige Hans van Enkhuizen die door zijn eigenzinnige gedrag voorlopig nog niet is toegelaten tot de A-selectie Zijn figuur roept in tegenstelling tot zijn prestaties zoveel weerstand op bij de Uniebestuurderen. dat zijn heroptreden, dat begon met een indoorprestatie van wereldniveau, nog steeds niet erkend wordt. Zijn nieuwe trainer Westphal be looft hem echter aan de Europese top te brengen, als de achterstand, opgelopen door een verkeerde trainingsbegeleiding, is genivelleerd. Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Op voordracht van de scheidsrechterscommissie heeft het KNBSB-bestuur vijf Nederlandse honk- balscheidsrechters op de internationale lijst van de FEB geplaatst. Het zijn de Amsterdammers Schotel, Ronnenbergh en Van der Klaauw, Meyer (Utrecht) en Wedemeyer (Driehuis). Jager scoort hier met een sliding het vierde punt voor de Nicols. Catcher Smit ontving de bal te laat. Links Rasmyn. HCAW 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 Ajax 0-0-0-0-0-0-0-0-0-3 3 Lijnden. Door het goede slaan van Van Dongen, Kluiskens en Sieraad was de schade tot in de negende inning beperkt gebleven tot 6-6, maar in de verlenging sloeg Lijnden toe. Ondanks de zeer gebrekkige seizoen- voorbereiding heeft HFC Haarlem een eenvoudige overwinning behaald op het Amsterdamse Quick, iets wat bereikt werd door wat men tegenwoordig als „ludiek” honkbal pleegt te betitelen. Dat behelst dan offensief spel met alle risi co’s van dien. In de eerste vijf innings liep de score regelmatig op naar 7-0 waarna in de zevende de marge werd vergroot met zes punten door onder meer een driehonkslag van Jan Min- holts. De cijfers voor Klooswijk waren 4-3-8.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 16