OPMERKELIJK KORTE VLUCHT VAN SOJOEZ Absolute meerderheid in Massaal protest in Washington tegen Vietnam èn regering van Nixon Sleeswijk-Holstein voor Christen-Democraten VAN DAG TOT DAG commentaar op actuele zaken Na koppeling in ruimte met Saljoet Polarisering met gevaren Dag van nieuwe compromissen Opvallend veel betogers van middelbare leeftijd Een partij voor gewone mensen STEMT V.V.D. LIJST 3 Nixon prijst Griekenland Sauna-eigenaar in Zwitserland geeft zich over 3 MAANDAG 26 APRIL 1971 Zachte landing Eén stem Foefjes V akbonden 4 T"'' A ■ML aSHSMI Tijd van zwijgen voorbij (Van onze redacteur in Washington) WASHINGTON Ongeveer 400.000 Amerikanen protesteerden zater dag tegen het Vietnambeleid van president Nixon in massale bijeenkom sten in San Francisco en in Washington zelf. De opkomst verraste zowel de organisatoren als regeringsfunctionarissen, die gerekend hadden op minder dan de helft van het aantal demonstranten. De bijeenkomst in Washington, voor het Congresgebouw, werd georganiseerd door de nieuw opgerichte „Volkscoalitie voor Vrede en Recht”, en werd althans in naam gesteund door een tiental senatoren en tenminste 29 leden van het Huis van Afgevaardigden, ook meer dan bij vorige demonstraties het geval was. President Nixon was vrijdag voor het weekeinde vertrokken naar Camp David, even buiten de hoofdstad. CDU-overwinning heeft alle ADVERTENTIE De tv-rubriek „Kort Geding” heeft zon dagavond een goede bijdrage tot het be grip „polarisatie” gegeven, door de twee exponenten van de huidige politieke te genstelling in Nederland, Den Uyl en Witteveen, tegenover elkaar in het krijt te doen treden om met behulp van weder zijdse getuigen de vraag: „Moet het hui dige kabinetsbeleid worden voortgezet?” van een antwoord te voorzien. Onder hen was een 40-jarige makelaar in effecten, gestoken in een gekreukeld pak na een lange busreis van Massachu- sets naar Washington. Hij zei wat velen van zijn groep en leeftijd dachten: „Nee, ik voel me tussen deze jongeren niet thuis. Ik voel me schutterig en ik wil er ook helemaal niet bijhoren. Maar ik kan niet langer thuisblijven. Er moet wat ge daan worden. Er is iets mis met het landse tijd plaats. De twee ruimtesche pen bleven ongeveer 5% uur met elkaar verbonden waarna zij weer ontkoppelden. Maak ons nog sterker als u zo denkt en word lid V.V.D., Koninginnegracht 61, Den Haag, telefoon 0 70 - 60 48 03. (Van onze medewerker ruimtevaart) MOSKOU De vlucht van de So- joez-10 is in de nacht van zaterdag op zondtg geëindigd met een landing in Kazakstan. Tjjdens de vlucht werd door de drie kosmonauten slechts een koppeling uitgevoerd met het op 19 april gelanceerde ruimtestation Sal joet. De vlucht van de Sojoez heeft 47 uur en 46 minuten geduurd. Koppelingsmanoeuvres zijn door de Rus sen al enkele malen, maar door de Ame rikanen veel meer uitgevoerd. Zowel tus sen bemande en onbemande als tussen twee bemande ruimtevaartuigen. ATHENE. (Reuter) President Nixon heeft de Griekse regering gezegd dat de economische ontwikkeling in de laatste paar jaar Griekenland in het voorste ge lid van zich snel ontwikkelende landen heeft geplaatst. Nixon zei dit in een boodschap die zijn minister van Handel, Marice Stans, aan premier Papadopoelos overhandigde. Zij waren de „zwijgende meerderheid” waar Nixon het eens over had, en voor hen was de tijd van zwijgen kennelijk voorbij. XAAAA/WWWWWW\AAAAAAA/MXAA/WWWWVWWWWWVWWWW\AA^MAA/WWWWWWWWWVWWWWVW AAAAA/VVMVVVVVVIA/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVWVVVVVVVVVVVVWVVWVVVVVWVWVVVVVVWVIAMM De Russen hebben in het geheel niet meegedeeld of tijdens de gekoppelde vlucht materiaal tussen de beide ruimte schepen is uitgewisseld en of één of meer kosmonauten naar de Saljoet zijn overge stapt en weer teruggekeerd. Zou dit laatste wel het geval zijn ge weest, dan zou vrijwel zeker van een der gelijke operatie melding zijn gemaakt. Op grond hiervan moet aangenomen worden dat uitsluitend de enteringsmanoeuvre en de ontkoppeling zijn uitgevoerd. Het lijkt onwaarschijnlijk dat dit het uitsluitende doel van de tweelingvlucht is geweest. Daarvoor waren in ieder geval geen drie kosmonauten nodig. Bovendien wordt er in herinnering geroepen dat Jelisjejev in januari 1969 wel is overgestapt van de Sojoez-5 naar de Sojoez-4 en dat hij waar schijnlijk met zijn ervaring juist voor een dergelijke operatie meegestuurd is met de Sojoez-10. kunnen opleveren om uit de inflatie- impasse te komen? De eigenlijke dooddoener in onze hui dige politieke verhoudingen zou dus een schijnbare polarisatie kunnen zijn, name lijk de schrille tegenstelling liberaal-con- servatief tegenover socialistisch-progres- sief, terwijl de echte polarisatie waar schijnlijk heel anders ligt: Confessioneel tegenover niet-confessioneel. Dié tegenstelling zou ook veel meer parallel lopen met de maatschappelijke verschijnselen, omdat in de confessionele hoek de saamhorigheid tussen christelij ke partijen veel meer uit een ideologische verwantschap dan uit conforme maat schappelijke, economische, financiële en politieke denkbeelden stamt. Het libera lisme en het socialisme zijn beide oor spronkelijk vemieuwings- en hervor- mingsstromingen geweest, die weliswaar totaal verschillende uitgangspunten had den maar hun grootste tegenstroom on dervonden bij de confessionelen. Het noodlot heeft gewild dat zowel onder het liberale als onder het socialistische vaan del groeperingen groeiden die zo hetero geen waren dat de beginselen sterk ver waterden. Maar de tegenstelling confes- sioneel-niet-confessioneel is opnieuw zeer actueel geworden, zodat de uitslag van de komende verkiezingen, hoé die dan ook zal zijn, niets zal kunnen bijdragen tot opheldering van de situatie der werke lijke tegenstellingen. Zij scheppen slechts nieuwe compromissen. Uyl - Van Mierlo - Aarden een etiket van anti-christelijk denken opgeplakt. En dat aan de hand van de verkiezingsprogram ma’s. Deze vorm van politieke strijd zal de K.V.P.-partner A.R.P. allerminst ap preciëren, al heeft men van de Anti-Re- volutionaire kant geen uitspraak in die zin gedaan. D Veringa baseerde zijn uit spraak op c >ortus-kwestie, maar het lijkt moeilijk vol te houden dat het „link se” streven om de grote stroom van ille gale vruchtafdrijvingen binnen de maat schappelijke orde en onder de wet te trekken, onchristelijk zou zijn. Men kan van zo’n punt eenvoudig geen christelijk criterium maken. Doet men dat wel, en kennelijk met de bedoeling niet-confessio nele partijen te brandmerken als niet- maatschappelijk, dan werkt men de on gewenste polarisatie in de hand die met name bij de A.R.P. zo gevreesd wordt. Afgezien van de vraag of het door dr. Veringa tot dogma verheven motto „eer bied voor het leven” kenmerkend en con ditioneel christelijk moet worden ge noemd, omdat het voor een zo variabele uitleg vatbaar is, gaat het te ver om niet- confessionele partijen een gebrek aan eer bied voor het leven te verwijten ómdat zij op eigen manier maatschappelijke her ordening nastreven. Christelijk of niet- christelijk zijn termen die in de politiek weinig of geen praktische aansluiting vinden. Maatschappelijke idealen die in fijngenuanceerde beschaving hun oor sprong vinden, komen niet alleen voort uit confessies en komen zelfs vaak juist niet uit confessies voort. Historisch ligt er altijd nog een pijnlijk voorbeeld klaar: de socialisering van het maatschappij beeld heeft zich voltrokken uit velerlei onconfessioneel denken, waarna de resul taten gaandeweg en soms schroomvallig door de kerken werden overgenomen. Ditzelfde verwijt is trouwens op dit moment hoogst actueel binnen de kerken zelf, die een tijd van schokkende veran deringen doormaken ten gevolge van on behagen in eigen christelijke kring over de traagheid van de praktisering der christelijke beginselen. koppeling inderdaad is gelukt. Bovendien is het opgevallen dat de Russen na aan vankelijke fanfares over Saljoet en So joez later opmerkelijk sober in hun be richtgeving zijn gebleven. In de Russische pers en televisie werd er na zaterdag vrijwel geen aandacht meer aan besteed. Opnieuw hebben de Russen door dit al les twijfel gezaaid met betrekking tot het succes van hun ruimtemissies, doordat zij systematisch de doeleinden van hun vluch ten tevoren onvermeld laten en alleen maar na afloop succes claimen hoe on waarschijnlijk die ook klinken. De aanwezigheid van vakbondsdelega- ties impliceerde ernstig ongenoegen over het nationale economische beleid van de regering en de zeer aanzienlijke werke loosheid waardoor honderden universitair opgeleiden, zoals in de jaren van de ma laise van 1930, nu gedwongen zijn te wer ken als bordenwassers, concierges, schoonmakers, of keukenpersoneel. Resultaten van steekproeven, opiniepei lingen en waarnemingen in het kader van kiezersonderzoeken wettigen de verwach- tig dat de opkomst van stemgerechtig den bij de Kamerverkiezingen van woens dag groter zal zijn dan bij voorgaande verkiezingen het geval was. Men spreekt zelfs van een te verwachten opkomst van boven de tachtig percent. Er zijn natuurlijk factoren die de op komst op de dag zelf ongunstig kunnen beïnvloeden, zoals het weer, maar in het algemeen kan men toch wel aannemen dat de apathie die zich bij vorige verkie zingen van het stembusvolk meester scheen te hebben gemaakt, sterk is afge nomen. Dat betekent een hernieuwde be langstelling voor het politieke evenement en een groter gevoel van betrokkenheid bij de meerderheid der kiezers. Men meent waarschijnlijk dat er deze keer iets wezenlijks op het spel staat en dat er in derdaad sprake is van een gerichte keuze. De „polarisatie” die zich de laatste maan den in onze politieke arena heeft voltrok ken, is daar niet vreemd aan. Polarisatie is het proces van scherpere markering der principiële tegenstellingen. De idee van „lood om oud ijzer” ver dwijnt en maakt plaats voor het besef dat er sprake is van belangrijk uit elkander wijkende politieke wegen, die naar ver schillende kampen leiden. Sommigen be treuren deze polarisatie, omdat zij er een toeneming van de onverdraagzaamheid van vrezen. Met name in de A.R.P. wordt deze polarisatie afgewezen, niet onbegrij pelijk overigens omdat juist deze partij de praktische toepassing van op confessione le gronden steunende maatschappij denk beelden voorstaat en zich daarbij altijd meer bemiddelend dan afwerend heeft opgesteld. Wat dat betreft verschilt de opvatting van lijsttrekker Biesheuvel aanmerkelijk, bijna principieel zou men zeggen, van de inzichten die K.V.P.-man Veringa verkon digt. De katholieke lijsttrekker heeft tij dens zijn verkiezingscampagne „het chris telijk denken” voor zich gemonopoliseerd en de progressieve concentratie van Den De Sojoez-10 die vrijdagochtend om 00.54 uur was gelanceerd maakte twee etmalen later zondagochtend om 00.40 uur een zachte landing in Kazakstan, 130 kilometer van de stad Karaganda. De duur van de vlucht was opmerke lijk kort. Kortere vluchten gedurende het hele ruimtevaarttijdperk waren van de Russen slechts die van Komarov, die na een reis van ruim 26 uur in de Sojoez-1 in april 1967 bij de landing het leven verloor, de vlucht van Beljajev en Leonov in maart 1965, een driemansvlucht in ok tober 1964 en de eerste vluchten van Rus sen namelijk van Titov in augustus 1961 en Gagarin in april 1961 tien jaar gele den. Opmerkelijk vinden de westerse des kundigen voorts dat geen televisiebeelden zijn getoond van de koppeling met de Saljoet. Wel van de ontkoppeling. Dat wil zeggen, alleen het uit elkaar drijven van de ruimtevaartuigen, niet het losmaken zelf. Er is daardoor twijfel ontstaan of de Hoewel de Russen na de landing hebben verklaard dat de missie volkomen is ge slaagd en dat de voorgenomen weten schappelijke en navigatieopdrachten zijn uitgevoerd, betwijfelt men in het westen of er niet ergens een kink in de kabel is gekomen. Mogelijk blijft natuurlijk dat op korte termijn de experimenten met verdere bemande vluchten naar de Saljoet wor den voortgezet. De Saljoet is rondjes om de aarde blijven draaien. De koppeling met de Saljoet vond za terdagochtend vroeg om 02.47 uur Neder- Nieuw was ook de aanwezigheid van of ficiële delegaties van een aantal vakbon den, het (nog steeds geringe) aantal ne gers, zakenlieden, nonnen en priesters, le raren, en Vietnam-oorlogsveteranen die zelf net een week van protesten in Was hington hadden beëindigd. Deze elementen gaven de demonstratie een basis in het Amerikaanse volk die bij de vorige betogingen ontbrak, en die erop duiden dat er meer met de VS „mis” is dan de oorlog in Vietnam. Als er een rode draad te vinden was in de motiveringen die de deelnemers van heinde en ver naar Washington bracht, dan was het dat men het vertrouwen in president Nixon had verloren. Dat het niet alleen meer om de oor log ging, kwam tot uiting in de toespraak In een toespraak tot de Amerikaans- Griekse Kamer van Koophandel heeft Stans verklaard dat de VS speciale in teresse hebben voor Griekenland omdat de onderlinge handel aanzienlijk is. „Wij zijn er trots op dat wij een van Grieken- lands grootste handelspartners zijn en Griekenland voornaamste bron van de viezeninkomsten”, aldus de minister. Het Amerikaanse bedrijfsleven heeft grote waardering voor de houding van Grieken land jegens Amerikaanse investeringen. „Wij menen dat Amerikaanse investe ringen een ontzettend belangrijke rol kunnen spelen bij de toekomstige econo mische ontwikkeling van dit land”, aldus Stans. Het wordt niet onmogelijk geacht dat de president nu gedwongen zal worden om zijn beleid van de geleidelijke terugtrek king van de troepen te herzien. In het Congres zijn verschillende anti-oorlogsmo- ties in de maak die de steun lijken te hebben van niet alleen democraten, maar ook van Nixons eigen republikeinen. Maar ook wanneer de president buig zaam genoeg blijkt te zijn om zijn tot nog toe met veel verve verkondigde stand punt te wijzigen, blijft het de vraag in hoeverre hij niet al zoveel aan geloof waardigheid heeft in geboet dat zijn her verkiezing in 1972 allerminst verzekerd is. De monstraties in Washington worden deze week voortgezet, onder meer met acties in regeringsgebouwen om het werk lam te leggen. Op 8 mei kan Washington dan weer uitzien naar een tegen-demon- stratie van de aarts-reactionaire dominee McIntyre, die de vrijlating eist van lui tenant Calley en een voortzetting van de oorlog tot dat de „algehele overwinning” bereiktis. (Van onze redacteur in Bonn) BONN. De CDU heeft gisteren, bij verkiezingen voor de Landdag van Slees- wijk-Holstein, de absolute meerderheid van de stemmen behaald. De Christen- Democraten eindigden met een voor sprong van ruim tien percent op de SPD. De liberale FDP slaagde er niet in de „drempel” van vijf percent der stemmen te overschrijden, hetgeen voor opneming in de Landdag (het deelstaatparlement) vereist is. Ook de rechts-adicale NPD keert niet in de Landdag terug. Het succes van de Christen-Democra ten is groter dan lijsttrekker Gerhard Stoltenberg had durven hopen. „Op een meerderheid van stemmen had ik niet gerekend, dit is voor het eerst in de ge schiedenis van de CDU”, verklaarde hij gisteravond. Stoltenberg zal, als opvolger van zijn partijgenoot Lemke, de regering van Sleeswijk-Holstein in Kiel gaan lei den. Groot is de teleurstelling voor de So- ciaal-Democraten. Opiniepeilingen had den de indruk gewekt dat de SPD er, on der leiding van Jochen Steffen, wellicht in zou slagen de CDU na twintig jaar uit het regeringszadel te wippen. Steffen zou kunnen rekenen op de medewerking van de FDP, die tot dusver met de CDU samenging, om een coalitie naar het voor beeld in Bonn te vormen. De CDU, die om het gevaar-Steffen het hoofd te bieden Stoltenberg (economisch Ook het optreden van de regering-Nix- on tegen de Zwarte Panters, en Angela Davis, en de priester-broers Berrigan (in de gevangenis beschuldigd van een com plot om Nicon’s adviseur dr. Kissinger te ontvoeren), speelde een rol in de demon stratie en werd door zowel mevrouw King, als dominee Ralph Abernathy in hun redevoeringen aangehaald. Verschil lende sprekers duiden op deze uitbreiding van het anti-oorlogsprotest tot urgente nationale sociale kwesties, als ook de nieuwe naam van de organisatie „volks- coalitie voor vrede en recht” met opzet gekozen lijkt te zijn om het momentele van de anti-oorlogsbeweging over te bren gen op een toekomstige beweging die naarmate de oorlog ten einde loopt, zich zou kunnen inzetten voor andere sociale doeleinden (armoede, de dubieuze be rechting van negergroepen als de panters, de prioriteit van de nationale economie). Een zetel wordt, gewoontegetrouw, bezet door een vertegenwoordiger van de Deen se minderheid in Sleeswijk-Holstein. Po litiek is dat echter van geen enkele be tekenis. We hebben niet met kermisbussen rondgereden, hebben niet gedrumd, Geertsema heeft geen duiven gevoerd of op markten gestaan. In deze krant heeft u wel kunnen lezen waarom een boerin, een onderwijzeres, een middenstander en een man uit de haven V.V.D. stemmen. Dat doen ze omdat de V.V.D. een sociaal, maar zui nig beleid voert, omdat het een partij is, die niet achter de waan van de dag aanholt, niet onderling kift, voor alle doodgewone mensen opkomt zonder warrig gebabbel of cijfers die niet kloppen, zonder kermisachtige shows, die eigenlijk een belediging zijn voor de intellegentie van de kiezer. De V.V.D. zegt gewoon waar het op staat. Voorts past de uitslag in Sleeswijk- Holstein in het algemene patroon van Landdagverkiezingen sinds het aan de macht komen van de regering-Brandt: de grootste winst boekt de oppositie. Aange zien Gerhard Stoltenberg zijn campagne duidelijk op de Bondspolitiek oriënteerde en de linkse sociaal-democraat Steffen in de partijpolitiek ook boven-regionale betekenis had gekregen, is het resultaat in het noorden indirect als een volgende tegenslag voor de regering-Brandt te beschouwen. ZÜRICH, (Reuter) De Zwitserse sauna-eigenaar Ferend Müller, die zich sinds begin vorige week in zijn woning in Zürich verschanst hield, heeft zich zaterdagmiddag aan de politie overge geven. In een politieauto werd hij wegge voerd in gezelschap van zijn vrouw, die hem met een contactman af was komen halen. De dag tevoren had Müller, die zich al jaren door de autoriteiten bedreigd voelt de door hem gegijzelde Oostenrijkse consulaatsambtenares dr. Luise Kneis- sel vrijgelaten. Hij liet toen weten dat hij zelf in zijn woning zou blijven tot hij aan het eind van zijn krachten was. Dan zou hij een eind aan zijn leven ma ken. Al die tijd heeft Müller gedreigd zijn woning op te blazen als de politie tot actie zou overgaan. Hij had naar zijn zeggen 30 kilo explosieven en 500 liter benzine in zijn flat. De verrassende opkomst van 400.000 de monstranten, de koele felheid van hun aanvallen op de regering-Nixon, de gro tere steun van leden van het Congres, de grotere verscheidenheid van de beto gers, hebben van deze massademonstra tie een factor gemaakt waaraan president Nixon en zijn adviseurs grotere aandacht zullen moeten besteden dan zij tot nog hebben gedaan. Met een officiële 73 per cent van de Amerikaanse bevolking te gen Nixons oorlogsbeleid gekant, zullen zij zich niet meer kunnen bedienen van zulke foefjes als de creatie van een „zwij gende meerderheid” om hun beleid te rechtvaardigen. De sprekers (onder wie de weduwe van dominee Martin Luther King, diens opvolger dominee Ralph Abernathy, sena tor Vance Hartke, het voormalige con greslid Allard Lowenstein, en andere Con- gres-leden) waren unaniem in de eis om de oorlog in Vietnam „nu te beëindigen. President Nixons beleid van geleidelijke terugtrekking van de troepen, gekoppeld aan het aanhouden van een macht van 50.000 man „totdat Hanoi de Amerikaan se krijgsgevangenen heeft vrijgelaten,” werd aangevallen als onrealistisch. „Wie heeft ooit gehoord van een oor log waarin de krijgsgevangenen worden vrijgelaten voordat beide partijen een vre desovereenkomst hebben getroffen?,” vroeg David Dellinger zich af. (Dellin ger was een van de organisatoren van de demonstraties in Chicago ten tijde van het democratische partijcongres in 1968, en stond daarvoor later met zeven ande ren terecht). In tegenstelling tot vorige anti-oorlog- demonstraties leek de massale bijeen komst in Washington anders van samen stelling, ernstiger, en doelbewuster. Er waren dit keer geen speelse „hippie-mu- liekkorpsen”, geen zich met gezang ver makende groepjes tijdens de redevoerin- ge n(die overigens bijna vier uur duur den). Hoewel de massa nog steeds over wegend jong en hip was (onder de 30) was de aanwezigheid opvallend van mannen en vrouwen van middelbare leeftijd, kalend en grijzend, gekleed in conventionele kos tuums. land wanneer mensen zoals ik voelen dat ze aan demonstraties mee moeten doen”. Voor hem, en voor talrijke anderen, was het de eerste keer dat hij aan een anti- oorlogsbetoging deelnam. Aan de voet van de (overigens gebar ricadeerde) trappen van het Congresge bouw, onder een van de vele bloeiende bomen waarin vier hippies zich een beter uitzicht verworven hadden, stond een ou dere man in een grijs zomerpak. In zijn nerveuze vingers draaide zonder ophou den de rand van zijn verfomfaaide hoed. Zijn gezicht stond bezorgd en gespannen, geconcentreerd op de spreker van wie op de paar honderd meter afstand alleen een klein hoofd zichtbaar was boven een ein deloze massa van hoofden. Zo bevonden zich de meeste ouderen in de massa: geïsoleerd, bijna vervreemd van de jon geren om hen heen, maar met een diepe bezorgdheid over de toekomst van hun land en het leiderschap van hun presi dent. Dat het antwoord niet gevallen is, moet als een uitermate kiese en bevredigende manier van tv-tactiek worden geken schetst. Het antwoord werd overgelaten aan de kiezers van 28 april, nadat aan beide zijden van de groene tafel argumenten waren uitgeput. Het viel bij deze woordenstrijd op, dat de minister van Financiën Witteveen moeite had de kabinetspolitiek niet met de geliefkoosde programmapunten van de V.V.D. te verwarren, waarbij soms de conclusie dreigde door te breken dat de V.V.D. vooral wat haar financieel-econo- mische inzichten betreft dichter bij de progressieven staat dan het kabinet-De Jong. Moet men hieraan niet de veron derstelling koppelen, dat op het stuk van de materiële welvaartsvoorzieningen de confessionele partijen de liberalen in de coalitie remmen? En dat afgezien van principiële socialistische en liberale le vensbeschouwelijke overtuigingen een coalitie tussen V.V.D. en progressieven misschien een bruikbaar procédé had deskundige van de partij en plaatsver» vangend partijvoorzitter) naar het noor den had gezonden, zegevierde volledig. Omdat FDP (3,8 percent) en NPD (1,3 percent) uit de Landdag verdwijnen, heeft ze voor het verdelen van de zetels slechts met de SPD (41,0) te maken. D« CDU (51,9) zal met een grote meerder heid (40 tegen 32 zetels) kunnen regeren. Door de CDU-overwinning heeft de oppositie voorts haar meerderheid van één stem in de Bondsraad, de Eerste Ka mer, in Bonn kunnen behouden. van mevrouw Coretta King: „Terwijl we miljarden hebben uitgegeven aan tanks, vliegtuigen, landmijnen, sterven onze bankroete steden, onze universiteiten zijn gevangenissen geworden, en de levens van miljoenen Amerikanen worden be spioneerd zoals in een politiestaat.” fc

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 3