F. J. A. Strijbosch benoemd tot Ridder de Orde van O.N m Assendelft werd eerste bij districts wedstrijden Druk weekend voor politie Plaatwellerij huldigt jubilarissen Grote prestaties op laatste voorronde jeugdconcours Aanrijding onder invloed EHBO kreeg subsidie van provincie Zaakgelastigde Tanzania bij opening van Wereldwinkel ZEER VERDIENSTELIJK BURGER Mede-oprichter Activiteiten sex-maniak? Korte plechtigheid in Heemskerk Was inbreker Platenspeler en geld gestolen Bij 40-jarig bestaan PIM ,De Ark” Velsen-Zuid „7 Vinkennest1' 1 EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN in KEURSLAGERIJ RES 1 KG GEHAKT 2,98 SLAGER PAARDEBIEFSTUK 2,28 Wil I i gj i&j J MAANDAG 26 APRIL 1971 IJMUIDER COURANT Districtsvergaderi ng DONDERDAG: BIEFSTUKDAG 250 gram Niet goed, geld terug! KEURSLAGER PLEIN 1945-53 IJmuiden. - Tel. 11016 tot en met donderdag: Houten materiaaiwagen van gemeentewerken volledig uitgebrand Supermalse (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE VELSEN. Aanstaande vrijdag op koninginnedag zal de sociëteit „De Ark” in Velsen-Zuid, vanaf 20 uur geopend zijn. Gedurende de bezettingstijd heeft de heer Strijbosch actief deelgenomen aan het verzet, hetgeen burgemeester Bos man de opmerking ontlokte, dat de heer Strijbosch zich steeds direct heeft weten aan te passen. „Wanneer men een analyse zou moe ten maken van de persoon Strijbosch” aldus de burgemeester „zou het een proefschrift worden met als titel „wat kan een intelligent en sociaal bewogen burger betekenen voor de burgerij.” In aansluiting op deze toespraak speldde de heer Bosman de vertrekkende heer Strij bosch de versierselen op, behorende bij zijn koninklijke onderscheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Tevoren had de voorzitter van ,,’t Vin- kennest” de heer Strijbosch toegesproken en hem de „gouden vink” in manchet- knoop-vorm aangeboden. De kinden uit het Kinderhuis, die bij deze plechtigheid aanwezig waren zongen vervolgens het scheidende bestuurslid toe waarna zij hem als eersten complimen teerden met zijn onderscheiding. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het afgelopen week einde is ingebroken in twee woningen. Uit een woonkamer van een woning aan de Spoorsingel werd een portemonnee, in houd 60, gestolen. Men is binnengeko men door een raampje te forceren. Uit een woning aan de Berghuisstraat ver dween een platenspeler en twee boxen. De waarde van deze goederen bedraagt ƒ120. RES Verschillenden van de deelnemers van zaterdagavond komen serieus in aanmer king voor deze eindstrijd. We noemden de Beverwijkse hoboïst en de Castricumse pianist. Maar een goede indruk maakten ook twee jongens uit IJmuiden, Jan-Pie- ter van Eijkelenborg, alt-blokfluit en Eric den Outer, dwarsfluit, die drie stukken van Telemann zeer muzikaal en met veel beheersing speelden. Indrukwekkend was ook het optreden van het Beverwijkse duo Blankwater. De ze cellist en pianiste vertolkten een sona te van Breval zeer' muzikaal, waarbij de zuiverheid van de cellist opviel, iets op merkelijks voor iemand, die pas vier jaar les heeft. Het moment waarop burgemeester W. M. B. Bosman in de sportzaal van ,,’t Vinkennest” de heer Strijbosch zijn koninklijke onderscheiding opspeldt. Drie leden van de afdeling Wieringermeer onderzoeken tijdens dedistricts- wedstrijden van de Koninklijke Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken twee slachtoffers. De heer Roozen verrichtte de opening door het verwijderen van een slagboom, die de moeilijkheden bij het realiseren van de doelstellingen van de actiegroep moest symboliseren. Een tweede symbo liek bij deze openingsplechtigheid was het hijsen van de vlaggen van Tanzania, Ne derland, Heemskerk en de Europese Een heid, door kinderen van de leden uit de actiegroep. Met deze symbolische hande ling wilden de initiatiefnemers duidelijk maken, dat het naar hun overtuiging nog decennia kan duren voordat het ambi- tieuse doel te weten het bijdragen tot het welzijn van de ontwikkelingslanden volledig tot zijn recht zal komen. VELSEN. In het Kindertehuis ,,’t Vinkennest” aan de Driehuizerkerkweg heeft zaterdagmiddag de heer F. J. A. Strijbosch, mede-oprichter en tevens be stuurslid van het Kinderhuis na twintig jaar zijn krachten aan ,,’t Vinkennest” gegeven te hebben, op 75-jarige leeftijd afscheid genomen. Het was bij deze ge legenheid, dat burgemeester W. M. B. Bosman ztfn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau bekend maakte en hem de bijbehorende versierselen op speldde. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Bij Stork Plaat wellerij zullen vrijdag vrijdag 7 mei aan staande twaalf personeelsleden gehuldigd worden in verband met een vijfentwintig jarig dienstverband bij dit bedrijf. Dit zijn mejuffrouw C. Schuyt en de heren A. Scha- ger, J. P. Ramekers, P. Th. Wester, L. Kwaak, J. Broek, J. Dragstra, W. F. Wou ters, P. J. de Koster, Th. J. Mooy, G. H. van den Berg en E. Daniëls. In overleg met de jubilarissen heeft de directie een gezamenlijke jubileumviering voorbereid met als hoogtepunt een offi ciële ontvangst door de directie van Stork Plaatwellerij op het bedrijf, waarbij de ju bilarissen worden toegesproken. Na dit officiële gedeelte zal van half vijf tot half zes een receptie gehouden worden, waar voor men een zeer grote belangstelling verwacht, ’si Avonds organiseert men in De Schouw een gezellig avond voor de jubila rissen, familie en genodigden. In zijn toespraak releveerde Velsens eerste burger het zeer grote aantal ver diensten van de heer Strijbosch op so- ciaal-maatschappelijk gebied. Hij was werkzaam op het terrein van het Katho liek Verbond voor Kinderbescherming af deling Voogdijverenigingen in ’s-Hertogen- bosch en de r.k. Kinderbescherming in Beverwijk; bestuurslid en oprichter van de Stichting Opbouw Katholiek Kenne- merland in Beverwijk, zo ook van het Katholiek Interparochieel Sociaal Charita tief Centrum in Velsen, voorzitter en op richter van de Stichting Katholieke Ge zinszorg en van de Mater Amabilisschool in Velsen, alsmede van de speeltuinvere niging „Vrij en Blij”. Daarnaast hoofd en afdelingsbestuurder van de metaalbe- drijfsbond „St. Eloy” voorzitter van het Armbestuur en lid van het schoolbestuur van de St. Laurentius van Brindisi in IJmuiden-Oost, voorzitter van de Herman Broerenstichting tot bevordering van het bijzonder buitengewoon onderwijs in de IJmond, tevens is hij initiatiefnemer ge weest voor de oprichting van de Stichting Katholiek Bejaardencentrum Kennemer- land. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De afdeling Assen delft van de Koninklijke Vereniging Eer ste hulp bij Ongelukken heeft zaterdag middag in de Dr. Prinsenhal bij de dis- trictswedstrijden voor de kwartfinales de de eerste plaats behaald. De Beverwijk- Hoogovencombinatie is tweede geworden en de ploeg van Hilversum PTI heeft zich derde geklasseerd. Op zaterdag 15 mei wordt er een boot tocht met „De Bruinvis” op de Noord zee georganiseerd, waarbij gelegenheid bestaat zelf te vissen. Deze tocht zal de gehele dag duren en wordt besloten met een vismaaltijd in het restaurant „De Bruinvis”. Omdat tijdig geboekt moet worden, is aanstaande zaterdag reeds de laatste gelegenheid zich voor deze tocht op te geven aan de bar in de sociëteit. Zaterdag 29 mei is het „Luilak”, zo dat traditiegetrouw de sociëteit de nacht van vrijdag op zaterdag 28-29 mei ge opend is. In deze nacht zal een autoral- ly gehouden worden van circa 22 tot 2 uur, waarbij de gehele technische ver zorging in handen is van de Rijmonders. Uiteraard zijn hier enkele prijzen aan verbonden. De lengte van de route is on geveer 50 km. en bevindt zich in de ge meente Velsen en omgeving. Omdat de deelnemers waarschijnlijk geen ervaren puzzelritrijders zijn, is de routebeschrij ving eenvoudig van opzet. Opgave voor de puzzelrit geschiedt eveneens aan de bar in de sociëteit „De Ark”. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De werkzaamheden van de actiegroep wereldwinkel Heems kerk onder de leiding van mevrouw Else Reiss zijn zaterdagmiddag bekroond ge worden met de offiële opening van een wereldwinkel in het pand Kerkweg 135 door loco-burgemeester II. J. M. Roozen in aanwezigheid van de zaakgelastigde van Tanzania, de heer F. N. Rugeiyamu. De organisatie lag in handen van de jubilerende Heemskerkse afdeling PIM, die tijdens het afgelopen weekeinde het veertigjarig bestaan vierde met onder meer een receptie op vrijdagavond, een districtsvergadering en een broodmaaltijd op zaterdagmorgen. Aan de wedstrijden werd voorts nog deelgenomen door de afdelingen Amster dam, Andijk, Haarlem en Wieringermeer, die respectievelijk de vierde, vijfde, zes de en zevende plaats bezetten. Burgemeester H. Nielen, die de wed strijden vanaf drie uur bijwoonde, reikte na afloop de prijzen uit. De afdeling As sendelft kreeg behalve de wisselbeker ook nog een beker, welke beschikbaar gesteld was door Hoogovens en een beker van het district Noord-Holland. De drie leden van de ploeg ontvingen van het district bovendien een zilveren bonbonschaalte. De winnaars van de tweede en derde prijs kregen een schild van het district. De organiserende afdeling schonk elke deelnemende vereniging een herinne- ringsschildje en alle leden van de ver schillende ploegen een flesopener met in scriptie. In zijn toespraak feliciteerde burge meester Nielen de Heemskerkse afdeling nogmaals met het jubileum. Tevens liet hij uitkomen, dat een beroep van PIM op het gemeentebestuur om hulp serieus zal worden onderzocht. Loco-burgemeester H. J. M. Roozen haalt bij het pand Kerkweg 135 de grenspaal omhoog om daardoor de wereldwinkel Heemskerk officieel te openen. De diplomatieke vertegen woordiger van Tanzania, de heer F. M. Rugeiyamu, en mevrouw E, Reiss kijken belangstellend toe. BEVERWIJK. Wie gedacht had dat de grote kanshebbers voor de eindzege in het Jeugd en Muziek-concours zich al had den aangediend, heeft zijn mening na de laatste voorronde moeten herzien. Want niet alleen kwam er weer eens een pia nist uit Castricum met een grote presta tie voor de dag, maar ook verscheen er een invaller, die met zijn fraaie hobospel prompt een eerste prijs met‘twee sterren behaalde. Als de kortsluitingen met de begeleidster, die nu in het laatste deel roet in het eten gooiden, in de finale uit blijven, is de veertienjarige Hendrik Jan Brethouwer een ernstige kandidaat voor de overwinning. In deze finale wordt het dit jaar „alles of niets”. Er komt geen klassering meer van één tot en met tien, de jury wijst de winnaar aan, en geeft een aantal ge lijkwaardige bekers aan hen, die een uit zonderlijke muzikale prestatie hebben ver richt. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. In de nacht van zaterdag op zondag had een 24-jarige ta xichauffeur uit Beverwijk zijn wagen in de Noorderlaan in Velsen-Noord voor het uitlaten van passagiers tot stilstand ge bracht. Hierbij werd zijn taxi aan de linkerzijde aangereden door een perso nenauto die door een 47-jarige inwoner van Velsen-Noord werd bestuurd. Deze laatste bleek onder de invloed van ster ke drank, zodat hij ter ontnuchtering naar het hoofdbureau van politie werd overgebracht. Ook zijn auto werd door de politie meegenomen. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM Een houten materiaai wagen van de dienst van openbare werken, die aan de Oranjelaan geparkeerd stond, is zondagavond omstreeks tien uur geheel in vlammen opgegaan. Omtrent de oorzaak van de brand tast de politie nog in het duister. Ook de omvang van de schade is nog onbekend. De wagen stond aan de Oranjelaan, om dat gemeentewerken druk bezig is met werkzaamheden aan de wegverharding en de ruimte in de gemeentegarage te klein is. De brandweer stond machteloos tegen over de vuurzee. Andere goede prestaties kwamen op na men van de Alkmaarse Dieta Ultee, die twee pianostukken van Turina mooi, maar niet heftig genoeg speelde en Han-Louis Meyer uit Amsterdam, die de vierde etu de opus tien van Chopin uiterst snel, maar vooral in het begin wat slordig en luid ruchtig speelde. Dat men op de acoordeon tot artistieke prestaties kan komen, be wezen Marianne Meyles uit Andijk en Ti neke Marcus uit Castricum. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In het afgelopen weekeinde heeft de politie in Heemskerk veel werk gehad. Behalve een groot aan tal verkeersongevallen met alleen maar materiële schade vermeldt het politierap port ook nog twee inbraken en een onge luk met een lichtgewonde. Zo werd onder meer een inbraak ge pleegd in de Assumburgschool op de krui sing Laan van Assumburg - Jan van Kuik- weg. Er werd niets vernield en niets ont vreemd. Zowel de politie als het school hoofd, de heer P. Vos, vermoeden, dat de inbreker een sexmaniak geweest is. De tekst, welke op het schoolbord ge schreven was, liet in ieder geval aan dui delijkheid niets te wensen over. Voorts werd in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken bij kapsalon Bek- ker in de Deutzstraat. De ongenode gas ten namen hier een klein bedrag aan geld, een als telmachine gebruikte kassa zon der inhoud en een groot aantal sigaren aanstekers mee. Om binnen te komen for ceerden de inbrekers de toegangsdeur door het slot uit de schoot te wringen. De win kelbel werd onklaar gemaakt. Tenslotte werd bij een verkeersongeval op de Rijksstraatweg 'ter hoogte van de Marquettelaan een 16-jarige bromfietser uit Edam licht gewond. De jongeman werd ter observatie naar het St. Jozef- xiekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Met name de finan ciële zorgen, die het district Noord-Hol land van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongelukken bij het begin van 1970 heeft gekend, zijn door een subsidie van het provinciaal be stuur tot een bedrag van achtduizend gulden weer enigszins verlicht. Dit bleek onder meer uit het jaarver slag over 1970, dat zaterdagmorgen tij dens de districtsvergadering in het ver enigingsgebouw De Vrijburcht aan de orde werd gesteld. Naar het oordeel van het districtsbestuur wordt het door het verlenen van deze subsidie mogelijk en kele plannen tot uitvoering te brengen. Onder andere kan worden overgegaan tot de aankoop van een serie leermidde len en kunnen de afdelingen in noodge vallen financiële steun krijgen. Uit het overzicht kwam tevens naar voren, dat de voor-opleidingscursussen in 1970 een beter resultaat hebben gehad dan in het jaar daarvoor. Dit betere re sultaat is volgens het overzicht zeker me de te danken aan het intensieve werk van de docerende teams. Door een ge wijzigde opzet van de instructiecursus- sen hebben ook deze lessen meer dan ooit aan hun doel beantwoord. Tenslotte werd nog in het verslag ver meld, dat het aantal afdelingen in het district met twee is vermeerderd door de oprichting van nieuwe afdelingen in Me- demblik en Zwaag. De districtsvoorzitter, de arts J. G.v d. Sluys, die de receptie van de 40-jari ge Heemskerkse afdeling, vrijdagavond niet kon bijwonen, complimenteerde de heer P. Monsma met de aktieve en en thousiaste afdeling Heemskerk. Hij wens te hem ook geluk met de toekenning van de dr. Tilanusmedaille. De opening werd voorafgegaan door een ontvangst in de aula van de J. S. Bach- school, waar onder meer het woord werd gevoerd door mevrouw Reiss, de heer Rugeiyuma en de heer Roozen. Mevrouw Reiss wees er op, dat alle aanwezigen medewerker konden worden door hun be langstelling op anderen over te dragen. De diplomatieke vertegenwoordiger van Tanzania belichtte de sociale, politieke en economische toestanden in zijn land, dat twaalf-en-een-half miljoen inwoner telt en dat volgens een socialistisch sys teem geregeerd wordt. Hij beklemtoonde voorts, dat Tanzania vrienden en geld nodig heeft om mee te kunnen produ ceren en voor deze grotere productie dan een afzetgebied te vinden. Loco-burgemeester Roozen zei in zijn toespraak onder andere, dat de ontwik kelingssamenwerking zich een vaste plaats heeft verworven in het beleid van de overheid en dat de noodzaak van hulp verlening aan de volken van de derde wereld algemeen wordt erkend. Hij noem de het streven naar een ontwikkelingshulp van twee percent van ons nationale in komen op zich wel prijzenswaardig. De heer Roozen tekende daarbij echter aan, dat een dergelijke verhoging van de fi nanciële hulp alleen ten volle effectief is als ook de aard en de voorwaarden van de hulpverlening afgestemd zijn op de be hoeften van de ontwikkelingslanden zelf. De alles overheersende doelstelling moet volgens de heer Roozen zijn: de bevol king van de arme landen te steunen in de uitvoering van het door hen zelf te be palen ontwikkelingsbeleid. Tenslotte sprak hij de wens uit, dat deze wereldwinkel zou mogen beantwoorden aan het gestelde doel. De uitslagen waren: Klasse A, 10 tot en met 14 jaar. Derde prijs: Frits de Gooyer, Amster dam, 147, Agnes de Vries, Alkmaar, 155, Annemieke Rijnsent, Medemblik, 152. Tweede prijs: Marion de Vries, Andijk, 174, Norbet Bartelman, Amsterdam, 191; Michiel van Heijst en Henrietta Brants- ma, Bentveld/Aerdenhout, 181. Eerste prijs: Arie Kooijmna, Andijk, 193, Helma Koomen, Medemblik, 193%, Hendrik jan Brethouwer, Beverwijk, 216 (twee sterren). Klasse B, 15 tot en met 19 jaar. Tweede prijs: Jan Vredenburg, Hippo- lytushoef, 168, Ad Stokman, Alkmaar, 172%, Nellie Borst, Castricum, 180 Mieke Backer, Beverwijk, 177%, Tineke Markus Castricum 174%. Eerste prijs: Han-Louis Meyer, Am sterdam, 207%, Gerda van Zelm, Sint Pan- cras, 206, Marian en Wim Blankwater, Beverwijk, 212%, Marianne Meyles, An dijk, 207, Willeke Lustenhouwer, Amstel veen, 204%, Dieta Ultee, Alkmaar, 209%, (alleen één ster), Jan Pieter van Eijke lenborg en Eric den Outer, IJmuiden, 216% (twee sterren), Gerard Bouwhuis, Castricum, 228 (drie sterren). Klasse C: 20 tot en met 25 jaar: Gerrit Borst, Castricum, 156, derde prijs. KEES MAAS

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7