Nieuwe radiotelefonisten voor Programma’s Koninginnedag Scheveningen Radio IJmuiden Antoniusziekenhuis heet voortaan Zeeweg Ziekenhuis Insluipingen in Velsen ooit tevoren Van dakje gevallen Ook nieuwe namen voor Nieuw hoofd van Julianaschool IN DE VISHAL Havenberichten Bij opleiding plaats voor meer cursisten dan Hoge kerkelijke onderscheiding voor R. Graafsma verpleegtehuizen 5 ZOMERSTOFFEN TREVIRA 2000 VOERING BADSTOFFEN TINNEROY WOENSDAG 28 APRIL 1971 IJMUIDER COURANT 7 Kan sneller Nieuwelingen SORTERING GROTE 3,90 Wal joh 7,90 4,90 12,90 3,90 LANGE NIEUWSTRAAT 401 IJmuiden 1 hoek Marktplein Tel. 1 52 05 (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Een nieuwe naam voor het Antonius Ziekenhuis. Dat was te verwachten nu de oude ge bouwen zullen worden gesloopt en het nieuwe ziekenhuis in november in gebruik kan worden genomen. Na een prijsvraag onder het personeel is de keuze gevallen op Zeeweg Zieken huis en deze naam wordt meteen in gevoerd. Men wilde om allerlei rede nen wel van de oude naam af. Namen die ontleend zijn aan bijbel en heili genkalender worden steeds meer ver vangen, vooral wanneer de betreffen de instellingen „algemeen” worden. Het oorspronkelijk door de Congre gatie der Zusters Franciscanessen ge stichte Antonius Ziekenhuis wordt sinds 1968 beheerd door een stichting, waarvan het bestuur wordt gevormd door leken: drie katholieken, drie protestanten en oud-katholiekeri en drie bestuursleden, die de niet-kerke- lijke groeperingen representeren. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Scheveningen Ra dio, nauwelijks op adem gekomen na de verhuizing van het IJmuidense sluiseiland naar het grote PTT-ge- bouw tegenover het Marktplein, treft alweer voorbereidingen voor een nieuw gebeuren. De nieuwe behui zing moet nog officieel worden ge opend. Wie dit zal doen, staat nog niet vast; zowel in IJmuiden als in Den Haag willen de autoriteiten niet reageren op hardnekkige geruchten dat het een lid van het Koninklijk Huis zal zijn en dan is het natuurlijk niet moeilijk te raden wie daarvoor het eerst in aanmerking zou komen. Radio Scheveningen en de koopvaar dij zijn niet los van elkaar te denken. Haar marconist O ^\A/VVVVV\A/VV\/VVVVVVVVVVVV,V\A/VVVVVV\/VVVWVVVlAAZVVVVVVVVVV1lA/VVVVVVVVVW\A/\^^ Harrison. dezelfde van in VVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVV>AA/VVVVVVVIAAA/V\AA/VVV\ZVUVVVVVVVVVV\ZVVVVVVV\A/VVVVWVVVVVVVVVVVWV' WVVVVVVVVVVVVWVVIAA'VVVVVVVVVVVVVVVVVVVW ADVERTENTIE 90 cm breed per meter effen en fantasie, keuze uit vele kleuren, 150 cm breed per meter vanaf Emilie van Voor deze wijziging zal een proefperiode worden ingesteld. Een crèche voor de kin deren van de bezoekers(sters) wordt als een noodzaak beschouwd. Nieuw in die zin, dat deze niet be stond in het oude ziekenhuis wordt de psychiatrische afdeling. VELSEN. Op grond van zijn grote verdiensten gedurende een lange reeks van jaren op kerkelijk, cultureel, sociaal en ander terrein zowel interparochieel als intergemeentelijk is dinsdagavond de heer R. Graafsma onderscheiden: hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Sint Sylvester, een hoge kerkelijke onderschei ding. De heer Graafsma, die in Driehuis (Da Costalaan 56) woont, was uitgenodigd naar het Capucijnerklooster te komen. In be sloten kring werd in de refter van het klooster door de pater-rector, uit naam van de gezamenlijke Velsense kerkbestu ren, hem de aan de orde verbonden ver sierselen uitgereikt. A. de ..De uit de Gebloemd en effen in 20 pracht dessins 90 cm breed per meter vanaf in vele kleureA prima voor hot-pants 70 cm breed per meter ting inclusief de inventaris een investering nebben gevergd van bijna tweeënveertig- miljoen gulden. Reeds nu wordt aangekondigd, dat de bezoekuren van het nieuwe ziekenhuis zullen veranderen. Die worden als volgt: 's morgens van 10.30-11 uur, *s middags van 4 uur tot 5.30 uur en ’s avonds van 6.30 tot 8 uur. Het ochtendbezoek wordt vooral in gesteld met het oog op de continu-bedrjj- ven in deze streek. 140 cm breed in ruim 60 kleuren per meter Voor Mar joke werd het dus geen Ra dio Holland en zij koos Scheveningen Radio. Over haar „walbaan” is zij zeker niet teleurgesteld. Zij vertelt oprecht altijd met veel plezier haar werk gedaan te heb ben, in een goed team. Boeiend werk, met (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De heer R. C. Karrenbeld zal op 1 augustus zijn werkzaamheden als hoofd van de Julianaschool in Oost-IJmui- den beëindigen. Hij gaat een overeenkom stige functie vervullen aan de Delcourt van Krimpenschool in Velsen-Noord. In zijn plaats is per 1 augustus als hoofd van de Julianaschool aangesteld de heer J. L. Wildschut, die thans hoofdonderwijzer in Amsterdam is. Als in 1975 de laatste fase van de ver bouwing en uitbreiding is voltooid zal het ziekenhuis meer dan zevenhonderd per soneelsleden tellen en ongeveer twintig specialisten. De bouw van het nieuwe zie kenhuis zal dan volgens de laatste begro- Verre reizen maken naar voor haar on bekende landen staan op het programma. Het is heerlijk dat radiotelefonisch ver keer ook eens van de andere kant mee te maken. Haar marconist is er ongetwijfeld even gelukkig mee. Eventuele kritiek op Scheveningen Ra dio zal daar kan hij op rekenen op de meest deskundige wijze tot de juiste proporties worden teruggebracht. Zaterdag loopt de tweede opleiding voor radiotelefonisten af en de jongeda mes kunnen verzekerd zijn van een har telijke verwelkoming als zij „binnenko men.” IJMUIDEN-WEST 7 uur: Fietsenrally voor jongens en meisjes uit de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Start en finish bij het wijkgebouw aan de Radar- straat. 9 uur: Muzikale wandeling door drum band „Voorwaarts” en de drumband van „De IJmondtrekkers” in de om geving van de Oranjestraat. 9.30 uur: Ontvangst voor kleuters in sporthal „Zeewijk” door drumband „Voorwaarts” en het majorettenpelo- ton „Dandy”. Vervolgens een kinder voorstelling door de clowns „De Wico’s”. 10 uur: Kinderspelen op het terrein aan de Planetenweg en het Tobias- veld aan de Kennemerlaan. Prijsuit reiking om 12 uur. SANTPOORT. Dinsdagmiddag om streeks een uur moest een elfjarige jon gen uit Santpoort met rugklachten door de Velsense ongevallendienst naar het Zeewegziekenhuis in IJmuiden-Oost wor den overgebracht. Hij was op het plein Wulverdenlaan op het dak van de fiet senstalling geklommen, om hier een bal vanaf te halen. Bij het naar beneden klimmen verloor hij het evenwicht, waar door hij viel. Marjoke Stoop ’(links) en Kamsteeg aan de marifoon Scheveningen Radio. IJMUIDEN. Het programma voor Koninginnedag luidt als volgt: IJMUIDEN-OOST 10.15 uur: Kinderoptocht. Start van Brinioplein, onder meer met mede werking van de carnavalsvereniging „De Lammelingen” (met prins en prinses Carnaval en de Raad van Elf) en het nieuwe majorettenpeloton „Dandy”. 11.30 uur: Poppenkastvoorstellingen op Plein 1945 voor kleuters en leerlingen van de lagere school. 13.30 en 15.30 uur: Filmvoorstellingen in de Stadsschouwburg voor alle leer lingen van de lagere scholen uit IJ- muiden-Oost. Vertoond wordt de film „Vier jongens in een oude jeep”. 14 uur: Abeelenstraat, start muzikale wandeling door het jeugdorkest van de IJmuider Harmonie, met nieuw majorettenpeloton. 14.30 uur: show op Marktplein. 14.30 uur: Programma voor de kleuters, in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, te verzorgen door het gezelschap „De Wico’s”. 20 uur: Feestavond in de Stadsschouw burg, met «de Mounties-show „Every body happy!”. Hierin treden op Piet Bambergen, René van Vooren, Ronnie Tober, Frans Vrolijk, Mizy Tieland, Alice Williams en het orkest van Tonny Bakkenes. 20 uur: AVRO’s „Top-pop drive-inn show” in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg, met de disk- jocky’s Anthonie Parker en Cees van Zijtveld. In augustus komen de nieuwelingen, vers van school en een welverdiende va kantie. Het zullen er maar dit hangt natuurlijk af van het aanbod meer zijn dan ooit tevoren. Scheveningen Radio staat er, eerlijk gezegd, wel om te sprin gen. Er is hard nieuwe teelt nodig: het radiotelefonisch verkeer en het verkeer over de marifoon neemt snel in omvang toe. De eerste cursus is van augustus tot januari. Het betreft een opleiding voor de middengolf-telefonie en het gaat hier nog om het verkeer met schepen „dicht bij”: in de Oostzee, Noordzee en in Het Kanaal en over de marifoon voor de zogenoemde binnenscheepvaart en met schepen in de havens. De geslaagde cursisten komen vervol gens voor een jaar in omloop bij het be drijf. Daarna begint voor deze groep de tweede opleiding. Die omvat onder meer kortegolf-telefonie met schepen overal ter wereld. Intussen moet allereerst de dienst on verminderd doorgaan en met de vakan ties voor de deur geeft dit al hoofdbre kens genoeg want van een royale perso neelsbezetting bij dit belangrijke commu- nicatiecentrum kan men bepaald niet spreken. De opleidingen stellen hoge eisen aan de cursisten, die na hun tweede periode van studie en praktijk employé derde klasse worden. Na ongeveer zes jaar gaan ze een rang omhoog. Maar voor allen staat de gelegenheid nog verdere cursussen te volgen en vak- examens af te leggen en zodoende sneller tweede klasser te worden. Marjoke Stoop, uit Friesland, heeft er ruim drie jaar op zitten. Zij is tweede klasser, met een voor haar leeftijd zeer aantrekkelijk inkomen, waarvan zij een goed deel op haar spaarbankboek kan zet ten. Eigenlijk had Marjoke telegrafiste wil len worden. Na de mms was zij welkom bij Radio Holland, waar zij de daarvoor nodige opleiding zou kunnen krijgen. Van plaatsing op een schip daarna zou echter geen sprake kunnen zijn, zo werd haar eerlijk verteld. Het meisje uit Friesland incasseerde deze teleurstelling met gemengde gevoe lens. In Oost-Europa en in de Scandina vische landen is men Nederland ver voor uit in dit opzicht, meent zij: daar heeft men al lang geen bezwaar meer tegen een vrouwelijk bemanningslid, er varen zelfs vrouwen als kapitein op schepen van die landen. De geneesheer-directeur C. F. J. Lampe en de voorzitter van het stich tingsbestuur, ir. D. N. Dammers, fe liciteren de winnaars van de naam- prijsvraag zuster N. Irmburg en ver pleger A. Verberne. De derde prijs- winnares, zuster G. Leyen, kon niet aanwezig zijn. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Bij de Velsense politie zijn weer drie gevallen van insluipingen aan gegeven, waarvan het eerste door een bewoner van een perceel aan de Meeu wenlaan. Men was zijn woning binnenge drongen door een niet afgesloten keuken deur, waarna uit verschillende portemon- nee’s een bedrag van ongeveer tweehon- derdvijftig gulden kon worden meegeno men. Een ander ongewenst bezoek werd ge bracht aan een woning aan de Spieghel- laan in Driehuis, hetgeen mogelijk werd omdat via een openstaand bovenlicht de sluiting van het keukenraam -kon worden bereikt. Hier bedroeg de buit een porte feuille met bijna tweehonderd gulden. Tenslotte werd ontdekt dat in de nacht van vrijdag op zaterdag moet zijn inge broken bij de voormalige PEN-centrale aan de Kanaalstraat. Vermist worden ongeveer zeventig langspeelplaten, die in totaal een waarde van veertienhonderd gulden vertegenwoordigen. Een andere overweging is geweest, dat in Nederland verscheidene ziekenhuizen en verpleeginrichtingen de naam Antonius kregen, hetgeen nogal verwarrend is. De voorkeur ging daarom uit naar een streek- of plaatsgebonden naam. „Kerinemergaarde” in Santpoort heeft al zo’n streekgebonden naam en als er over enkele jaren aan de Duin en Kruidberger- weg een geheel nieuw gebouw is verrezen zal dit verpleegtehuis voor negentig be jaarde patiënten met psychische stoornis sen de naam „Nieuw Kennemergaarde” krijgen. Zoals bekend wordt op de hoek van de Velserduinweg en de Zeeweg een ver pleegtehuis voor chronisch zieken gebouwd (160 bedden) en dat krijgt de naam „Vel- serduin”. Dat de naam van de verpleegstersflat „Antonium” toch nog min of meer zal her inneren aan de oude naam Antonius Ziekenhuis is een toevalligheid. Ir. D. N. Dammers heeft de nieuwe na men dinsdagmiddag als voorzitter van het stichtingsbestuur bekend gemaakt. De ge neesheer-directeur dr. C. F. J. Lampe reikte de prijzen uit aan de drie perso neelsleden, die de naam Zeeweg Zieken huis hadden voorgesteld. Dat waren Zus ter M. Irmburg, zuster G. Leyen en de ver pleger A. Verberne, van wie zuster Leyen dinsdag niet aanwezig kon zijn. Zij ont vingen elk een envelop met honderd gul den. DRIEHUIS 8.30 uur: Samenzang op het Kerkplein door kinderen, onder leiding van de heer J. J. Huizinga en met medewer king van „Soli”. 9 uur: Kinderoptocht. Vertrek van het Kerkplein met muziekvereniging „So li” naar de Koningin Julianaboom aan de Genestetlaan, waar door de heer J. J. Wensink de vlag zal wor den gehesen. 10 uur: Kinderspelen op het grasterrein langs de Aagtevonklaan. 14 uur: Gekostumeerde optocht. Start in de Schaepmanlaan met muziek van de drumband „Voorwaarts”. Bij on gunstig weer filmvoorstelling in het gymnasium „Paulinum”. 15 uur: Poppenkastvoorstelling op het feestterrein met prijsuitreiking van de gekostumeerde optocht. Voorts di verse attracties voor de ouderen. 20 uur: Avondfeesten in de Velsense Stadsschouwburg en het Patronaats gebouw. Voor programma’s, zie onder IJmuiden-Oost. veel blijheid en tragiek. Afwisselend, el ke dag weer anders. Je zit er middenin: gelukkige én verdrietige mensen, soms medemensen in doodsnood en het doet goed je ervan bewust te zijn dat je mee helpt mensen uit een verschrikkelijke si tuatie te krijgen. Je hoort heel erg veel, maar onvoor- waardelijk geldt: mond houden. Daar wordt heel streng de hand aan gehou den. Een enkele keer wel moeilijk; bij voorbeeld als je hoort dat Jan dan en dan wordt afgelost op zijn schip en zijn verloofde, enkele meters verder van je, er nog helemaal niets van weet. Maar het mag nu eenmaal beslist niet: wat je in dienst gehoord hebt, moet je maar direct vergeten. Iedereen doet wel eens wat, dat je ach teraf een blunder zou kunnen noemen. Heel lang geleden werd een normaal ge sprek met een schip in normale omstan digheden gevoerd. Een trawler probeerde er telkens tussenin te komen en zo iets is dan wel bijzonder hinderlijk. Logisch, dat de „indringer” dan even telkens te horen krijgt zijn mond te houden en rustig zijn beurt af te wachten. Als hij uiteindelijk praten mag, krijgt hij eerst een herinne ring aan de regel: wachten met uw aan vraag voor een gesprek, als het gaande gesprek nog niet is beëindigd. De trawler- schipper: „Ja... mmmaar, ziet u juf frouw, mijn motorkamer staat in brand.” De schipper had echter onder die om standigheden een aanvraag voor „panne” kunnen doen, of een „Mayday” moeten doen uitgaan. Dan had hij ongetwijfeld de voorrang gehad waar hij recht op had. Marjoke Stoop heeft dat verlangen om te varen nooit helemaal kunnen onder drukken. Zij is er bijzonder gelukkig mee dat de man met wie zij besloten heeft in ’t huwelijk te treden vaart. En nog wel als marconist. Zij verheugt zich erop straks enkele maanden per jaar bij hem aan boord te mogen zijn. 11 uur: Muzikale rondwandeling door drumband „Voorwaarts”. 14.30 uur: Windhondenrennen in het sportpark „Schoonenberg” door on geveer vijfenveertig Greyhounds, Whippets en Afghanen. Daarbij mu zikale show door de Beverwijkse Harmaniekapel met majorettes. 20 uur: Filmvoorstelling in het Ctity theater met vertoning van enige Oranjefilms en de musical „My fair lady”, met Audrey Hepburn en Rex Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Sir Page, Londen; Musketier, Antwerpen; Isla Mouro, Bilbao; Markborg, Antwerpen, IJmui den; Amstelstroom, Huil; Rijnstroom, Shore ham; Sydfonn, Morresunby; Dyvi Atlantic, Vlgo; Nobistor, Cont. Plat; Jeahne Wehr, Immingham; Will Mary, Gr. Yarmouth; Stella Marls, Stock holm; Basalt, Flixborough; Kalingrad, Antwer pen, IJmuiden; Tillerman, Wisbech; Altnes, Nor denham; Brinio, Londen; Maria Venizelos, Lon donderry; Hjelmaren, Freetown; Pamir. Hull; Tor Anglia. Gotenburg; Ciimping, New Castle; Amberly, Londen; Ardea, Kleipeda; Steinhoeft, Las Palmas; Sir John Snell, Londen; Trident Rotterdam, Hamburg; Arthemis, Rotterdam; Louise, Rotterdam, IJmuiden. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Heino Bröhan, Flixborough; Lydia, Ystad, IJmuiden; Rewi, Kopenhagen; Edina, Kopenhagen; Brinda, Ipswich, IJmuiden; Wunner, Flixborough; James Rowan, North Fiet; Nerlandia, Aarhus; Magula, Vestervik; Oste Clipper, New Castle; Argo, Er- corll; Erik, Hamburg; Marinella d’Amigo, Ar lington; Adele Hagena, Rotterdam; Amstel stroom, Hull; Lyuban, Leningrad; Hondsbosch, Rochester, Zaandam; Rijnborg, Vlaardingen; Sir William Walker, Shoreham Otello, Antwerpen; Walenburgh, Rotterdam; Musketier, Avonmouth; Themar, Wigborg; Rolf Behrmann, Londen; Nautules, Antwerpen; Zaanstroom, Felixtowe: Rex, Rotterdam; Berkelstroom, Sharpness; Rie- vtiulx, West Harteopol; Markborg Halmstad, IJmuiden: Spaamestroom, Rotterdam; Karin Winkler, Flixborough. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Jan Kars, Mantyluoto: Vorbech, Bilbao, IJmuiden; Jitte Skou, Rotterdam; Mas, Rotterdam. IJmuiden; Louise Schupp, Flixborough, Woensdag vertrokken van IJmuiden: Unter- weser, Flixborough; Litanla, Boulogne. Zaan dam; Tillermann, Londen; Neuwardersand, Flixborough; Zugdidi, Constance; Rijnstroom, Shoreham; Igarkaljls, Leningrad; Gulhav, Gran gemouth. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). IJMUIDEN In IJmuiden werden dins dag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 109 en KW 177 1.380, UK 47 en UK 147 2.450, 54 en 56 870, 78 en 93 1.410, 107 en 208 580, 196 en 234 3.600, VD 73 en VD 128 4.580, EB 28 en UK 200 1.550, KW 51 4.860, 141 41,600, SCH 246 37.200, TX 67 9.070, 48 8.350, VD 9 2.330, 15 1.500, 19 1.910, 44 1.940, IJM 8 640. Vishal.,.. Woensdagmorgen werden in IJmuiden door 25 vaartuigen aangevoerd: 1000 kis ten vis, 330 stijve kabeljauwen en 20.700 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 6 kisten wijting, 355 kisten gul, 70 kisten makreel, 460 kisten schol, 9 kisten tarbot, 80 kisten schar en 20 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8.95-8.07, grote tong 4.61-4.34, grootmiddel tong 6.28-5.75, kleinmiddel tong 7.67-7.31, tong 1 8.58-7.95, tong II 8.72-7.92, zalm 9.60-8.20. Per tien stuks: grote kabeljauw 164-152, middel kabeljauw 142-126. Per 50 kilogram: wijting 100-70, schar 57-16, gul I 115-64, gul II 72-55, gul III 56-43, grote schol 71-50, schol I 83-54, schol II 85-60, schol III 55- 35, tarbot 423- 164, griet 210-83, makreel 110-11.50, bot 6. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit: 100 kisten schelvis, 180 kleine kisten schelvis, 10 kisten en 110 kleine kisten wijting, 700 kisten gul, 850 kisten koolvis, 20 kleine kisten haring, 50 kleine kisten makreel, 50 kisten schol, 50 kisten varia, 100 stijve kabeljauwen en 200 kilogram tong. OUD-VELSEN 11 uur: Start van kinderoptocht op de van Tuyllweg, met medewerking van de muziekvereniging „Soli”. 14.30 uur: Voorstelling door het pop pentheater „Merlijn” voor kinde ren tot en met twaalf jaar in gym nasium „Felisenum”. Opgevoerd wordt „Ricky en Slingertje zijn er weer”. 14.30 uur: Ringsteken op fiets en brom fiets voor jong en oud bij het plant soen aan de Van Tuyllweg. 16.30 uur: Blaas-slaan op plaats. SANTPOORT-ZUID 8.45 uur: Dagopening en vlaghfjsen op het parkeerterrein aan de Bloemen- daalsestraatweg. 9 uur: Versierde kinderoptocht, met me dewerking van het fanfarekorps „Wilhelmina”. 10.45 uur: Prestatieloop. Start op Wil lem de Zwijgerlaan, voor de inwo ners van Santpoort-Zuid. 13 uur: Kinderspelen op het parkeer terrein aan de Bloemendaalsestraat- weg, om 16 uur gevolgd door tonne tje steken. 14 uur: Filmvoorstelling in „De Duin pan” voor kleuters tot en met zes jaar. 19.30 uur: Prijsuitreiking op het par keerterrein van de door mevrouw E. Hesemahs-van Beek georganiseerde tekenwedstrijd. Daarna muzikale wandeling door het tamboerkorps van „Wilhelmina”. 20 uur: Dichtwedstrijd op het terrein van „Terrasvogels” tussen een selec tie uit het eerste en het tweede da- messoftbalteam en het herensoftbal- team van deze vereniging. SANTPOORT-NOORD 9 uur: Luiden van de kerkklokken. 10 uur: Muziek op de vijfsprong Burge meester Enschedélaan-Terrasweg. 10.45 uur: Vlaggenparade, met korte toespraak van de heer J. R. Madiol. 11 uur: Vertrek van gekostumeerde op tocht, met medewerking van het mu ziekkorps „Wilhelmina”. 14 uur: Filmvoorstelling voor kinde- deren van zes tot twaalf jaar in zaal „Zomerlust” 14 uur: Puzzelrit. Start bij Juliana van Stolbergschool voor jongens en meis jes van tien jaar en ouder. 14.30 uur: Handicapwedstrijd op de fiets voor jongens en meisjes van tien jaar en ouder op het terrein aan de Valckenhoeflaan. 15 uur: Rolschaats- en behendigheids- westrflden voor jongens en meisjes op het plein van de Titus Brandsma- school. VELSEN-NOORD 8.30 uur: Vertrek kinderoptocht Meerweidenlaan. 10 uur: Kindersvoorstelling in het cul tureel centrum „De Schouw”, met medewerking van Frans Berkhout. 14 uur: Poppenkastvoorstelling in „De Schouw" voor kleuters. 14 uur: Schoolsport weds try den op het gemeentelijk sportterrein „Rooswijk”, met voetbal voor de jongens en slag bal voor de meisjes. 20 uur: Toneelvoorstelling Schouw” door „Entre Nous” IJmuiden. Opgevoerd wordt klucht een huis vol herrie”. 20 uur: Beatavond voor tieners en twens in buurthuis „De Mei”. -V &S «SiV

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5