Onderzoek naar oecumenische schoolplan in Castricum Moeder (Marie) Schaap zingt met zoons langspeelplaat vol John en Nico een Openbare les papiervakschool Nadruk op algemeen Horse Club technisch onderwijs Kennemer Kruimels Burgerlijke stand Velsen v VERENBGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND OVO IN MIDDEN-KENNEMERLAND Zekerheid een eerste vereiste Rommelmarkt voor Voorwaarts Koningmnebal bij De Lammelingen LESSEN IN KOKEN ABN opent nieuw kantoor Don Quishocking in Micro-theater STRANDLOOP DKV -1 9 Ambtenaren trekken voetbalschoenen aan AUTOSPUITERIJ zijn wij geopend ’s middags vanaf 2 uur Collecte Astmafonds WOENSDAG 28 APRIL 14’1 J. G. BRESSER ZN Bar-Discotheek VRIJDAGAVOND Heemskerk VELSERBURCH 16 Velsen Oost tel. 14714 na 5 uur 12605 Velsen-IJmuiden Exclusieve couture V elsen-N oord het bekende trio „The Shepherds”, die voor deze plaat haar dochter Helen eens heeft willen vervangen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Tijdens de dins dagavond in het Stadskantoor ge houden vergadering van het alge meen bestuur van het Regionaal In stituut van het Openbaar Voortgezet Onderwijs Midden Kennemerland is besloten een onderzoek in te stellen naar de plannen van de Schoolraad Castricum om te komen tot een samenwerking tussen de school voor protestant-christelijk havo en de dependance van het Pius X College, waarover overleg plaats heeft gehad met G.S. en de knoop alreeds is door gehakt. Wijk aan Zee Aan de reeds ontelbare hoeveelheden langspeelplaten is deze week weer eens een uitzonderlijk exemplaar toegevoegd. Deze plaat is zo uniek, omdat de groeven hiervan twaalf vrijwel onbekende levensliedjes bevatten uit het begin van deze eeuw, welk dozijn nu aan de vergetel heid wordt ontrukt door een zestigjarige moeder en haar beide zoons. Juist, het is mevrouw Marie Schaap-Plug uit IJmuiden, moeder van Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties Beverwijk I' f 1 fVVV^RMIVWVVVVVVVVVVVVVVVUVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV^AAMAAAA/VVVVVVWWVVVVVVVVVVVVVV^ ADVERTENTIE ADVERTENTIE Koningstr./hoek Paarlaarsteeg op Koninginnedag (30 april) (Van een onzer verslaggevers) OVERLEDEN: ADVERTENTIE ADVERTENTIE De ORIONWEG 88 IJMUIDEN - TEL. 12232 Modehuis IJmuiden Onze diskjockey beschikt over zeer oude en gloednieuwe tophits. TENNIS. Tom Okker heeft zijn partij voor de eerste ronde van het tennistoernooi in Dallas tegen de Australiër Phil Dent met 6-7, 6-2, 6-1 gewonnen. Voor alle zekerheid hebben John en Nico Schaap dit bandje toch eens door de discjockey Joost de Draayer laten beluisteren, die er onmiddellijk laaiend enthousiast over is geweest. Mede op zjjn aandringen werd er aldus een lang speelplaat van gemaakt, waarvoor me vrouw Schaap wordt geassisteerd door John Schaap (gitaar - zang), Nico Schaap (bas - zang), Ton van Laar (orgel - ac cordeon) en Chris Dekker (slagwerk). Wordt het een gouden plaat? De toe komst zal het leren. eens ver- Door de stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting” uit IJmuiden wor den weer drie lessen in koken gegeven, waarvan de eerste dinsdagavond 11 mei begint. Het zijn los van elkaar staande demonstraties, zodat er ditmaal hiet van een cursus sprake is. De te behandelen onderwerpen zijn „De geheimen van het vlees braden”, „Nagerechten onder de loep” en „Een- en tweepits maal tijden”. Alle inlichtingen bij het bureau van de stichting, Willebrordstraat 2, IJmuiden, telefoon 10715. WOENSDAG 28 APRIL De Slof, Raamveld. 20 uur Koreaans ka rate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 uur. DONDERDAG 29 APRIL Beverwykse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg, 20-22 uur spreekuur. Huize Scheybeeck, Velserweg. 14 uur le zing van Jaap Sax voor Ned. Ver. v. Huis vrouwen; 16.30 uur afscheid D. Koger. Verenigingsgebouw, IJsselstraat. 20 uur ledenavond met dialezing aquariumsocië- teit Kennemerland. De Slof, Raamveld. 14 uur bejaarden- soos; 20 uur open tafeltennissoos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. zelfstandig door de school wandelen, ver schillende lessen volgen en demonstraties bij wonen, waarbij leraren en leerlingen vakkundig uitleg geven. Zo was in één der vaklokalen het pro ces van papiervervaardiging te zien. Het leuke was dat een moderne machine de grondstoffen tot pulp maalde, terwijl op ouderwetse wijze met handvormen papier geschept werd. De jongens maakten ei gen schoolpapier compleet met water merk. Interessant was hoe leerlingen van de papiervakschool met vreselijk dure apparatuur kunnen omgaan bij het tes ten van de kwaliteit van het papier. Als volleerde vakmensen gebruikten ze daar bij machines ter waarde van twee ton. De papiervakschool is een algemeen vormende technische school, waar naast bijvoorbeeld Nederlands, Engels, maat- WOENSDAG 28 APRIL De Zandkraai, Handelstraat. 19.15 uur kinderinstuif. De Lichtboei, Maastraat. 19 uur instuif (13 jaar). Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwasenen 19-21 uur. DONDERDAG 29 APRIL De Zandkraai, Handelstraat. 9.30-10.30 en 10.30-11.30 uur bejaardengymnastiek. De Schakel, Maerelaan. 9-1.30 en 13.30- 16 uur peuterspeelzaal. De Lichtboei, Maasstraat. Vanaf 20 uur kultureel kontakt jongeren; 20 uur diskus- sie-avond over peuterwerk door drs. Blok ker. De Vrij burcht, Vrijburglaan. 20 uur foto kring Heemskerk. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 uur schiet vereniging De Vrijheid. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. Evenals verleden jaar is er voor het personeel van de Velsense gemeente bedrijven weer een voetbalcompetitie georganiseerd, waarvoor is ingeschreven door elftallen van de reinigingsdienst, openbare werken, sociale zaken, gas en water, de woningstichting, het stadhuis en de politie. Deze wedstrijden worden gespeeld op de bij velden van het sportpark „Schoo- nenberg” in de vorm van een halve competitie, zodat de elftallen elkaar slechts eenmaal zullen ontmoeten. Het team dat hierbij de meeste punten weet te verzamelen, zal voor een jaar in het bezit worden gesteld van een wissel- beker. De twee laatste wedstrijden zijn vastgesteld op maandag 17 mei om 18.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De Algemene Bank Nederland neemt donderdag 6 mei haar nieuwe kantoor aan het Burgemeester Nielenplein in gebruik. De opening zal door burgemeester H. Nielen worden verricht. Aansluitend hierop is er van vijf tot zeven uur een receptie in het kantoor. VELSEN-NOORD. De Papiervak school Velsen opende dinsdag haar deuren voor ouders van leerlingen en andere belangstellenden. Bezoekers kregen op deze dag niet alleen veel informatie ver strekt over het onderwijs op de papier vakschool, maar konden in de lokalen zelf bekijken hoe de leerlingen tijdens de lessen bezig zijn. Er viel niet alleen te zien hoe papier gemaakt werd en het eindprodukt op ingenieuze wijze door leerlingen aan testen werd onderworpen, ook konden geïnteresseerden onderwijs volgen in moderne wiskunde, Engels, handenarbeid, maatschappijleer en ande re vakken. schappijleer, muziek ook de creatieve vak ken erg belangrijk zijn. In een handen- arbeidlokaal waren diverse leerlingen in groepsverband of individueel met een aan tal werkstukken bezig. „Het eindresul taat is niet zo belangrijk”, legde direc teur Bos uit. „Het gaat erom dat ze met elkaar aan iets bezig zijn, terwijl gelijk ervaring met heel wat technieken opge daan wordt”. Ook in de IJmond zal van maandag 3 tot en met zaterdag 9 mei een collecte worden gehouden ten bate van het Ne- darlands Astmafonds, waarvan de op brengst geheel aan het bestrijden van deze ziekte ten goede komt. Aangeno men wordt dat ongeveer een miljoen Nederlanders aan astmatische ziekten lijden, zodat velen de ernstige vormen van astma, bronchitis en longemfyseem van zeer nabij zullen kennen. Voor de bestrijding daarvan is min stens twee miljoen gulden per jaar no dig, waarvan reeds een deel door de overheid, het bedrijfsleven en parti culieren wordt bijeengebracht. Het ont brekende bedrag hoopt het fonds door middel van deze collecte bijeen te bren gen, zodat het plaatselijk comité een dringend beroep doet op de ingezetenen hieraan te willen meewerken. Collec tanten en collectrices wordt dan ook verzocht zich aan te melden bij me vrouw Van der Steen, Herculesstraat 40, IJmuiden, telefoon 12486, of mevrouw Van der Klooster, Stratingsplantsoen 67 zwart, Velsen-Noord, telefoon 24337. Tijdens de openbare les wordt door leerlingen van de papiervakschool de kwaliteit van papier getest. Vakkun dig gebruiken ze daarbij apparatuur ter waarde van twee ton. openbare Jac. P. Thijsse-school voor mavo in Castricum en aan de heer A. J. Kluiters, adjunct-directeur van de openbare school voor lager en middelbaar huishoud- en nij verheidsonderwijs in Beverwijk. In zijn plaats werd benoemd de heer H. B. Olden- ziel, leraar aan deze school. Tot vierde conrector aan de openbare scholengemeen schap atheneum-havo-mavo in Beverwijk werd benoemd de heer F. J. Kloeg, leraar Frans aan die school. Na het vaststellen van de instructie en functie van de secretaris van het Regio naal Instituut en de instructie van de ad ministrateur, besloot de vergadering ten aanzien van het deelplan, de gemeenten Beverwijk, Castricum, Heemskerk en Uit geest te adviseren het Centraal Orgaan te berichten, dat voor het deelplan 1974-1975- 1976 voorshands geen aanvragen voor nieu we scholen worden ingediend, echter on der voorbehoud, dat nog in onderzoek is of aan de openbare school voor lager en middelbaar huishoud- en nijverheidson derwijs, nieuwe afdelingen kunnen worden verbonden. Het voorstel tot het uitbrengen van jaarverslagen van de scholen onder be stuur van het Regionaal Instituut kreeg de goedkeuring van de aanwezigen, onder voorbehoud dat het voorlopig gebeurt bij wijze van begin en dat een enquête zal uitwijzen in hoeverre men response krijgt. Voor het aanbrengen van een kabinet voor scheikunde/natuurkundelokaal voor de openbare scholengemeenschap atheneum- havo-mavo in Beverwijk voteerde men een krediet groot 6000 en tot slot voor een portiersloge in de Jac. P. Thijsse-school in Castricum 2.404, zijnde het geraamde be drag. Deze nieuwe langspeelplaat wordt door „The Shepherds” in eigen beheer op de markt gebracht, waarbij er geen enkele aanwijzing voor bestaat dat het oorspronkelijke trio thans van samen stelling zou zijn gewijzigd. Integendeel, Helen, Nico en John blijven als „The Shepherds” optreden, hoewel het niet is uitgesloten dat bijvoorbeeld in een pro gramma voor bejaarden Helen door haar moeder zal worden vangen. Overigens is Helen Schaap van oor deel dat het hier een mooie stunt betreft en zij beschouwt de plaat als een bewijs dat men nooit te oud is om te debu teren. „Wij zijn toch echt wel een muzikale familie” luidde haar mening, waar men zich zaterdag 29 april per soonlijk van kan overtuigen, wanneer moeder Schaap met haar beide zoons in eerï TROS-programma op het beeld scherm zal verschijnen. S. Castricum, 66 jr., echtgenoot van A. H. Spekken, Grote Hout- of Koningsweg 42, Velsen(noord)A. van der Pijl, 63 jr., echt genoot van M. Koster, Snelliusstraat 67, IJmuiden; A. van Nieuwkoop, 89 jr., echt genoot van J. M. van Straalen, Lange Nieuwstraat 586, IJmuiden; J. F. Ver- burgh, 91 jr., weduwe van L. K. van der Vlis, Keizer Wilhelmstraat 1, IJmuiden; H. J. Burger, 71 jr., echtgenoot van W. Oldenburg, Beecksanghlaan 20, Velsen- (noord); M. van Sprang, 64 jr., weduwe van W. A. Lohr, Bellatrixstraat 60, IJmuiden. Dat de onderwijsvernieuwing ook tot de papiervakschool is doorgedrongen bleek uit een wiskunde-demonstratieles. Bij het wiskundeonderwijs gebruiken de leerlingen allerlei meetkundige figuurtjes en vormen, spijkerborden waarover elas tiekjes worden gespannen en andere hulp middelen. Zo zijn zelfs de wat zwakkere leerlingen spelenderwijs in staat tot re delijke prestaties te komen. DONDERDAG 29 APRIL Aqua Home, Kamp Rooswijk, Konings weg. 20 uur soos, visverkoop en biblio theek aquariumsociëteit Tropica, WOENSDAG 28 APRIL Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4. Geopend 19-21 uur. van cijfers welke ter tafel liggen en niet van een toevallig gegroeide periode en tevens schrifteljjk vast te laten leggen, dat de vestiging van zulk een school be slist in Castricum-Zuid geschiedt, met daarbij ook de vestiging van de noodhuis- vesting in het zuidelijk dorpsdeel. Tijdens het onderhoud, dat leden van het OVO hebben gehad op het departe ment is allereerst geprotesteerd tegen het feit, dat de school zoals het heette in „IJmuiden-Noord” moest geschieden, het geen naar later bleek de IJmond-Noord moest zijn. Daarnaast is tot uitdrukking gebracht dat zulk een oecumenische school in die omgeving van duidelijke invloed moet zijn op het potentieel van de open bare havo. Medegedeeld werd, dat als uiterste grens was gesteld Castricum-Zuid. Indien daar geen plaats is voor deze school, komt zij in Beverwijk of Heemskerk. Voorlopig wordt de school ondergebracht in de oude school naast de Pancratiuskerk in het meest noordelijke deel van Castricum, waarvoor een ontheffing is verkregen. Ook vernamen de representanten van OVO, dat men geen angst behoeft te hebben voor herhaling van de tragedie met de openbare lts. Deze mondelinge mededeling zouden de leden van het algemeen bestuur zowel als van het dagelijks bestuur wel omgezet wil len zien in een schriftelijke. Na uitvoerige discussie kwam men tot het in de aanhef omschreven besluit om tot actie over te gaan. Tijdens de vergadering werd voorts be sloten tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer C. H. Freling, directeur van de Het algemeen bestuur kwam overeen alsnog audiëntie aan te vragen dienaan gaande by de staatssecretaris en wel op zeer korte terrnyn; juridisch uit te zoeken of er wettelyk juist is gehandeld; schrif- telyk te laten vastleggen dat men uitgaat Directeur G. Bos ontving de bezoekers in de hal van de school. Bij een kopje kof fie werd een algemene uiteenzetting ge geven, waarbij nog eens benadrukt werd dat de Papiervakschool Velsen geen afd. is van de papierfabriek Van Gelder. „Onze school is geheel zelfstandig en voldoet aan de in de Mammoetwet gestelde ei sen voor het technische onderwijs. Dit is een gewone LTS, waar aan vierhonderd leerlingen in dagopleiding en part-time- stelsel naast algemeen vormende vakken ook technische onderwijs in proces- en papierindustrie gegeven wordt”, aldus di recteur Bos. De bezoekers konden geheel BEVALLEN: G. OosterleeLuitjes, d., Schiplaan 234, IJmuiden; E. de SlegteMuller, d., Zwarte Mierenvlak 27, IJmuiden; E. J. A. M. WigchertVan Warmerdam, d„ Hagelin- gerweg 273, Santpoort; U. UnalAltinkaya, d„ Klein Heiligland 51, Haarlem; E. Lopera EspejoLosada Cabrera, z„ Stratingplant- soen 67rd, Velsen(noord); M. E. van den OeverLichtendahl, d., Kruisberglaan 69, De sportbond „IJmuiden” houdt zich thans weer bezig met de organisatie van een zogenoemde „Rommelmarkt”, welke zaterdag 15 mei van 10 tot uiterlijk 17 uur op het Marktplein in IJmuiden zal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling hier tegen billijke prijeen een grote verscheiden heid van voorwerpen verkrijgbaar te stellen, variërend van boeken en schil derijen, tot kinderspeelgoed en huishou delijke artikelen. Ook is er een con- sumptietent met koffie en frisdranken. Het bestuur zou gaarne over zoveel mogelijk verkoopbare voorwerpen wil len beschikken, zodat de burgerij vrien delijk wordt verzocht een en ander voor deze actie af te staan. Opgaven bij de volgende adressen: Grahamstraat 182, telefoon 11141; Rijnstraat 191, telefoon 15033; Lange Nieuwstraat 438, telefoon 15206; Cypressenlaan 15, telefoon 13357; Gerard Doustraat 26, telefoon 14359; Lorentzstraat 40, telefoon 13551 en Keet- berglaan 270. De beloofde voorwerpen worden dan van huis afgehaald. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede aan de jeugddrumband „Voorwaarts”. Door de carnavalsvereniging „De Lammelingen” uit IJmuiden wordt vrij dag 30 april in de bovenzaal van hotel- café-restaurant „Royal” aan de Kenne- merlaan een koninginnebal gehouden, dat des avonds om acht uur zal begin nen. De muziek hiervoor wordt verzorgd door „De Oldtimers”. Vrijdag 30 april wordt door de chris telijke korfbalvereniging DKV uit IJmuiden op het strand een prestatie- loop gehouden, met als startplaats pa viljoen „Zuidpier”. De deelnemers ver trekken des morgens om elf uur. De afstanden zijn vier kilometer voor de leeftijden van acht tot dertien jaar en acht kilometer voor de ouderen. Men kan voor deze strandloop inschrijven bij het bureau van de VW op het Marktplein, of bij de heren N. J. de Niet, Fahrenheitstraat 22 en C. Jaspers, Jacob van Heemskerkstraat 22. Ook kan men zich op de dag van de strandloop nog aanmelden bij het paviljoen. Voor alle deelnemers staat een spe ciaal ontworpen medaille ter beschik king, terwijl voor de eerste aankomende een beker is uitgeloofd. Plein.1940-1945 nr, 48 IJmuiden; J. J. ZeeuwVan den Oever, z., Vechtstraat 209, IJmuiden; G. Jonkman Lentink, d., Daltonstraat 11, IJmuiden; M. DoodeheefverStrop, d„ Pieter Keylaan 10, Bloemendaal; V. M. KossenHoogland, d„ Dennenstraat 1, IJmuiden; P. van der HaasSmalbil, z., Kennemerlaan 116, IJmuiden. BEVERWIJK. De cabaretgroep „Don Quishocking” zal vrijdagavond twee voor stellingen in het Micro-theater geven. De eerste voorstelling begint om acht uur, de tweede om half elf. Don Quishocking be hoort op dit moment tot een van de beste cabaretgroepen in ons land, George en Anke Groot, Fred Florisse, Jacques Klo ters en pianist Pieter van Empelen vormen samen een hecht team met een opvallend goed gedisciplineerde en vakbekwame ma nier van optreden. De teksten zijn spits met een stuk humoristische inslag, die ge paard gaat met een beweeglijke presenta tie. Op deze cabaretavond zal de micro-bar geopend zijn. WOENSDAG 28 APRIL Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur repetitie orkestafdeling. Sporthal Zeewyk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. DONDERDAG 29 APRIL Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden. 10.30 uur uitreiking van koninklijke onderscheidin gen. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost. 20 uur „Half in de boom”, van Peter Ustinow, door toneelvereniging „Het Voetlicht”. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z„ Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur; Jeugd- en tienerbiblio- theek, Wilemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 15.30- 17.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden. Bejaardensoos, spreekuur sociale raads man, balletgroepen, tienersoos, peuterop- pas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Wilebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Manly Sport, boksen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité- school aan de Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemles sen, 18.30-22.30 uur zwemvereniging CSB, 21.50-22.50 uur duikersvereniging. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 uur Bejaardensoos in een der lokalen. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. Goed beschouwd is deze opname eigenlijk bij wijze van een grapje ont staan. De beide zoons John en Nico hebben namelijk enige tijd geleden een bandje gemaakt met de liedjes, die zij vroeger wel eens gezamenlijk zongen. Het is het genre dat volgens de een uit levensliedjes en volgens een ander uit smartlappen bestaat, zoals „Vogel vlieg de wereld in”, „Koningen en diplo maten”, „Kom mee naar huis” en „Het loon van de arbeid”. Teksten van dik wijls onbekende herkomst, met een dui delijke achtergrond van armoede, oor logsellende, sociale misstanden en crisis leed, allemaal liedjes dus, waar nog altijd een grote belangstelling voor bestaat.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9