Kessler woedend op zijn spelers W aterloo eindigde op FEIJENOORD BRACHT OPNIEUW LASTIG KARWEI TOT GOED EIND Sensationele ontknoping van race tussen Arsenal en Leeds Turnsters versloegen Italië RCH en De Baronie tweede plaats verdienden geen zege Amateurs tegen tien cent toeslag op toto Limburgia’s aanval door EDO lam gelegd: 0-0 Eerste divisie Tweede divisie uitsluiting Rhodesië O.S. eerste in Parijs Stan Smith UNO wil Okker verloor in cijfers in cijfers MAANDAG 3 MEI 1971 14 1 29 Mieke Sterk tweede r 4 .1 (i 6 10 10 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 29 8 8 2 3 8 7 8 9 9 45 42 36 35 31 31 30 27 27 24 24 24 22 23 22 20 27 27 27 27 27 27 27 27 28 28 27 28 27 27 27 28 28 6 3 9 7 2 5 3 8 4 7 8 41 37 37 33 33 29 28 27 27 27 25 25 24 22 17 17 13 61—28 54—28 34—12 42—24 30—23 37— 33 30— 36 28—33 38— 39 31— 39 26—30 37—36 33— 35 34— 43 24— 52 25— 51 23—45 HAARLEM In de HVB-competitie I» de strijd gestreden. De laatste wedstrijd in de eerste klasse tussen Waterloo en DSK werd door eerstgenoemde met niet minder dan 5-0 gewonnen en dat betekent dat Waterloo achter streekgenoot SVIJ op de tweede plaats van de ranglijst is geëindigd. Een fraai resultaat van de beide IJmuider clubs. 20-21 20-23 20-22 20-21 20-19 20-19 20-18 20-18 20-18 20-16 20-15 50—18 38— 7 50—30 43— 34 44— 36 42—38 31—37 36— 37 37— 48 23—29 23—33 26—47 33—41 29—41 25— 38 26— 42 Stand: PEC Volewijckers Eindhoven Hermes DVS Roda JC NOAD Gooiland AGOW WV Fort. Vlaard. Limburgia RCH ZFC Baronie RBC EDO SC Drente k P k t: d t 3 a t F d< e< r< st z: n L SI a d HAARLEM By toeval en nogal hardhandig schakelde EDO gisteren de twee beste spelers van Limburgia uit. Linksbuiten Coolen had voor rust door zijn balvaardigheid enkele kansjes we ten te scheppen voor zijn ploeg, maar moest na zes minuten in de tweede helft .door een felle charge van invaller rechtsback Ferry Hasert het veld rui men voor Logister en de strateeg op het middenveld Winkens verliet in de 3ste minuut na rust ook hinkend het veld. Daarmee was wel de aanvalskracht van Limburgia gebroken maar niet de stevige verdedigingslinie met aan het hoofd de krachtfiguur Hermans. EDO kwam niet verder dan 0-0. Volendam heeft pas ver na rust geca pituleerd voor een wat sterker ADO. De Hagenaars namen al snel een voor sprong door Couperus, die de bal uit een pass van Hestad in het doel hakte. Ne gen minuten later kopte Zwarthoed na een voorzet van Smit langs Thie. He stad bracht ADO echter alweer snel op 1-2. Na twintig minuten in de tweede helft maakte Kras weer geljjk. Een kwartier voor het einde viel echter de beslissing toch ten gunste van ADO. Berg zette voor en Couperus schoot hard en onhoudbaar voor Ruiter in. Scheids rechter Dorpmans, 6000 toeschouwers. SKEET. Autocoureur Ben Pon is op het schietcentrum Rijnland in Rhoon Neder lands kampioen skeet geworden met een puntentotaal van 188 uit het maximum van 200. RCH bracht er nog het meest van te recht. Het ongelukkige voor de Heem steedse formatie was het feit dat men verzuimde in de beginfase één van de in vrij ruime mate aanwezige doelrijpe kansen te benutten. Het matig geïnte resseerde De Baronie werd door het uit blijven van een achterstand gesterkt in de overtuiging dat deze uitwedstrijd be slist geen verlies behoefde op te leveren en verweerde zich daardoor naarmate de strijd vorderde met meer fanatisme. Dat was des te meer het geval na de dertigste minuut, waarin de Bredanaars nogal verrassend de leiding namen. Bre- kelmans bracht de bal uit een hoekschop voor het doel, waar Hoogmoed, de ge vaarlijkste aanvaller van de gasten, vol komen vrij stond bij de eerste paal. Een beheerste kopbal maakte Bes kansloos. 0-1. RCH had in het eerste half uur al een Henk Snoeks: „De jongens zijn nog steeds niet in staat vrijuit te spelen. Het was ronduit slecht. Daar is alles mee gezegd. We hebben het technisch aardige Limburgia heel wat kansen af gedwongen en daar had Herman Ka- moen er zeker twee van moeten maken. Maar als je geen kansen benut verdien je niet te winnen”. Door het missen van drie kansen was de stemming van Ka- moen toch al niet zo best, maar hij kreeg het helemaal te kwaad, toen hij tegelijk met Winkens vervangen werd. Van der Lubbe moest zijn onafgemaakte werk over nemen en vooral trachten uit de buurt te blijven van Limburgia’s Zuidersma, met wie Kamoen het de gehele wedstrijd aan de stok had: „Hij liep voortdurend te slaan en te trappen. Ik moest me wre ken door een doelpunt te maken en dan haalt Snoeks me eruit.” Henk Snoeks wil de Kamoen tegen zichzelf in bescher ming nemen, omdat hij zag dat de duels steeds vinniger werden. De gehele wedstrijd telde het minima- c._ le getal van twee goede aanvallen. De zijn totaal niet meer geïnteresseerd”. LONDEN Arsenal heeft vandaag aan een doelpuntloos gelijkspel tegen Tottenham Hotspur genoeg om zich te verzekeren van het Engelse landskampioenschap: voor het eerst sinds 1953. Leeds United heeft momen teel de leiding, na de zege van 2-0 op Not tingham Forest. Maar de ploeg van Don Revie is uitgespeeld en verzamelde uit 42 wedstrij den 64 punten, bij doelcijfers van 72-30. Ar senal, dat thuis met 1-0 van Stoke City won, heeft een punt minder, maar ook een wed strijd minder gespeeld. De doelcijfers zijn 70-29. Speelt Arsenal gelijk 0-0 tegen stad genoot Tottenham, dan beslist het doelge- middelde, dat nu voor Leeds 2.40 en voor Asenal 2.41 bedraagt. Arsenal heeft zaterdag op eigen veld aan zienlijk meer moeite gehad de race om het kampioenschap vol te houden dan Leeds Uni ted, dat door doelpunten van aanvoerder Bremner en Lorimer in de eerste helft reeds Na rust zakte het spelpeil aanzienlijk. RCH’s overwicht was wel sprekender dan in de eerste helft, maar het aantal doelrijpe kansen steeg niet evenredig. De Baronie legde na rust het accent zwaar op de verdediging, zonder zich verder veel om opbouwen of aanvallen te bekommeren. Alleen Hoogmoed zette Bes bij enkele uitvallen nog wel eens aan het werk, RCH, dat het door de Breda se strijdwijze aanvallend erg moeilijk had, kon Lelieveld ook nog maar wei nig in benauwdheid brengen. Alleen Ver schoor lukte dat nog, kort voor tijd. Zijn schuiver werd door Lelieveld echter be kwaam uit de hoek getikt. Van Ramselaar liep in de eerste helft een boeking op wegens spelbederf. Bij RCH werd na rust Van den Berg ver vangen door Ketting. Okker en zijn Amerikaanse partner Riessen hebben het herendubbelspel ge wonnen. In de finale versloegen zij 'de Amerikanen Lutz-Pasarell met 6-3 6-4. (Van onze sportredactie) HEEMSTEDE. Nu het overgrote deel van de betalende clubs in deze laat ste competitiemoot niets meer te winnen of te verspelen hebben, zullen wedstrij den van het soort zoals RCH en De Ba ronie, die gisteren speelde geen uitzon dering zjjn. Erg veel lol valt er voor het publiek in het Heemsteedse sport park duizend man sterk aan derge lijke duels niet te beleven. Overduide lijk bleek dat De Baronie en in iets min dere mate RCH zeer veel door ijver moesten compenseren. De harde wind vormde voor beide teams bovendien een extra handicap om er een acceptabel kijkspel van te maken. Daar kwam het dan ook niet van. Het meest acceptabe le van de hele partij was nog de uit slag: 1-1. Jonge 2-3. 1500 toe- Beveren scoren. toeschou- Rotweiss Oberhausen, dat de laatste plaats in de Bundesliga bezet, toonde zich in de eerste helft tegen Bayern München een ge lijkwaardig tegenstander. Bij de rust had Bayern met 1-0 de leiding door een treffer van Morsko. In de tweede helft bouwden Müller en Beckenbauer de voorsprong eerst uit tot 3-0 alvorens Rotweiss dat over een sterke conditie beschikte, tot 3-2 terug kon komen. Drie minuten voor het einde scoorde Müller nog met een kopbal. Hertha BSC versterkte zijn derde plaats door een zege op Rotweiss Essen (3-0). Uitslagen: Arminia BielefeldFC Köln 1-0, Borussia FC Twente, met voor het eerst sinds oktober van het vorig jaar Eddy Ach terberg weer op het middenveld, was weliswaar in de eerste helft meer in de aanval dan Feijenoord, maar Treijtel bleef overeind. Twee minuten voor tijd namen de Rotterdammers een voor sprong door Kindvall, die de bal in het doel frommelde. Kort na de hervatting werd het 0-2. Moulijn trok voor, volgens velen van achter de lijn, Kindvall duwde Huve om en kopte raak. De strijd had wellicht een andere wending genomen indien arbiter Brouwer Twente een strafschop had toegekend. Toen Treijtel aanstalten maakte om uit te schieten schoot René van de Kerkhoff toe, wipte de bal voor Treijtel weg, die Van der Kerkhoff vervolgens ten val bracht. Zeer tot ongenoegen van het tot de nok gevulde Diekman-stadion gaf Brouwer in plaats van een penalty aan Twente een vrije trap aan Feijenoord. Niette min wist Jeuring met een schitterend doelpunt de stand vlak voor tijd tot 1-2 te reduceren. twee keer scoorde. Arsenal moest wachten tot de 65e minuut. Invaller Eddie Kelly maakte toen het enige doelpunt. Hij verving de internationale verdediger Peter Storey, die met een blessure het veld had moeten ver laten. Stoke City, de ploeg die in de halve finale van het toernooi om de FA-cup ook al van Arsenal verloor, zag in de slotfase geen kans de gelijkmaker te scoren, hoewel de kansen daartoe zeker aanwezig waren. Arse nal speelt zaterdag 8 mei de cupfinale in het Wembleystadion tegen Liverpool. Uitslagen: ArsenalStoke City 1-0, BlackpoolMan chester United 1-1, Coventry CityNewcastle United 2-0, Crystal PalaceEverton 2-0, Der by CountyWest Bromwich Albion 2-0, Ips wich TownChelsea 0-0, Leeds United Nottingham Forest 2-0, LiverpoolSouthamp ton 1-0, Manchester CityTottenham Hotspur 0-1, West Ham UnitedHuddersfield Town 0-1, Wilverhampton WanderersBurnley 1-0. De voornaamste kandidaten voor het West- duitse voetbalkampioenschap Borussia Mön- chen Gladbach en Bayem München, hebben elkaar zaterdag niets toegegeven. Beide clubs behaalden overwinningen resp. op MSV Duisburg (1-0) en Rotweiss Oberhausen (4-2), Borussia heeft nu uit 29 wedstrijden 41 pun ten verzameld tegen Bayern 37 punten uit 27 wedstrijden Borussia had thuis tegen MSV Duisburg grote moeite de punten binnen te halen. MSV Duisburg speelde sterk op de verdediging. Uiteindelijk viel de beslissing vijf minuten voor de rust door een merk waardig en voor Duisburg noodlottig voorval. International Bella ving de bal binnen het strafschopgebied met de hand op aangezien hij in de mening verkeerde dat de scheids rechter had gefloten. Dit was echter niet het geval geweest en een strafschop was de zware straf. DWSAZ was een slaapverwekkende vertoning, waarbij uit niets bleek dat de Alkmaarders strijden om degradatie te ontkomen en DWS al evenmin bereid was om zijn publiek (1550 toeschouwers) iets aan te bieden. Vooral in de eerste helft was het een doelloos spelletje. Me de omdat Geurtsen vlak voor tijd alleen voor Vooys nog ver naast schoot bleef het duel onbeslist. Scheidsrechter Boo- gaerts. handvol kansen laten liggen, al maakte doelman Lelieveld het de Heemsteedse aanvallers verre van gemakkelijk. Smit en Verschoor, gisteren de beste RCH-er, zagen hun kogels bekwaam door de Bre dase goalie gestopt. Lelieveld had ech ter kansloos moeten zijn bij de moge lijkheid, die Stoute door Van den Berg werd geboden, maar hij wipte de bal van korte afstand over de lat. Dezelfde Stou te was daarna iets te laat ter plaatse, toen Lelieveld een kopstoot van Ver schoor losliet. Dank zij aanvoerder Van Eijde kwam RCH nog juist voor rust op gelijke hoogte. De eerste kopbal van de Heemsteedse captain tikte Lelieveld nog stijlvol over de lat, maar uit de daarop volgende hoekschop had Van Eijde meer succes. Lelieveld pakte de bal wel, maar deed dat volgens scheidsrechter Vermeij die zijn debuut maakte in het betaal de voetbal vanachter de doellijn: 1-1. PARIJS. De als eerste geplaatste Amerikaan Stan Smith heeft zondag in Parijs het herenenkelspel van de open kampioenschappen van de Franse hoofd stad gewonnen. Hij versloeg in de finale de Fransman Francois Jauffret met 6-2, 6-4, 7-5. De uitslagen van de andere fi nales zijn: damesenkelspel: Helga Hösl (Wdl.)—Brenda Kirk (Zaf) 4-6, 6-2, 6-1. Damesdubbelspel: Rosa Maria Darmon/ Gail Chanfreau (Fra)Laura Rossouw/ Brenda Kirk (Zaf) 6-2, 10-8. Gemengd dubbelspel: Rosa Maria Darmon/ Jan Leschly (Fra./Den)Gail Chanfreau /Jean-Loup Royer (Fra) 6-4, 12-10. TEL AVTV. Tijdens de Hapoël-spe- len is de Nederlandse Mieke Sterk twee de geworden op de 100 m. horden. Wereldrecordhouder op de 100 meter, Charles Green uit de Verenigde Staten, liep deze afstand in 10.3 sec. voor Ama dou Meite uit Ivoorkust in 10.4. Een verrassing was het optreden van de Zweed Ulf Hogberg, die Kipchoge Kei- no op de 1500 meter versloeg. Mönchen GladbachMSV Duisburg 1-0, FC KaiserslauternSchalke ’04 2-0, Rot Weiss EssenHertha BSC Berlin 0-3, Bayern Mün chenRot Weiss Oberhausen 4-1, Borussia DortmundKickers Offenbach 1-1, Eintracht FrankfurtVfB Stuttgart 1-0, Hannover ’96 Werder Bremen 0-3, Hamburger SVEin tracht Braunschweig 2-1. In België werd Standard Luik kampioen door een 4-1 zege op Crossing Schaerbeek. Brugge, dat met 2-0 de uitwedstrijd tegen Beveren Waes won, werd tweede op drie punten achterstand. Anderlecht eindigde als derde. In Italië eiste Internazionale Milaan de titel voor zich op. Inter won in San Siro met 5-0 van Foggia, terwijl stadgenoot en naaste belager AC Milan met 3-2 bij Bologna verloor. Inter heeft nu een voorsprong van vijf punten, die door AC Milan niet meer te overbruggen is. George Kessler was woedend. Zijn woede gold niet in de eerste plaats het niet te verontschuldigen gebrek aan in zet bij zijn spelers. Vooral nadat Klijn- jan 1-0 had gescoord. Na rust nam Go Ahead echter het initiatief. Het resul teerde in doelpunten van Koenders en Ruud Geels. Scheidsrechter Boosten, 9000 toeschouwers. ENSCHEDE. De pretoogjes in het scherp getekende gelaat van Ernst Hap- pel weerspiegelden wat er zich binnen in bij hem afspeelde. Hij sprak van een verdiende (1-2) overwinning op Twente, waarmee Feijenoord, na de duidelijke triomf van acht dagen geleden op Spar ta, opnieuw van een uiterst lastig kar wei tot een goed einde had gebracht. ZEIST. Het amateurvoetbal heeft ernstig bezwaar tegen een toeslag van tien cent per ingeleverd totoformulier, mede bedoeld ter financiering van een eventuele sanering van het betaalde voet bal. De voorzitter van het zondagama- teurvoetbal J. van Marie, die mede kon spreken namens de secties zaterdagama- teurvoetbal en de afdelingen, verklaarde tijdens een zaterdag in het KNVB-sport- centrum in Zeist gehouden bijeenkomst, dat hij een dergelijke toeslag vooral psy chologisch onjuist vond, omdat dan vrij willigers van de amateurclubs vrijdag avond op pad moeten gaan om een extra toeslag binnen te halen, die bestemd is voor het betaalde voetbal. Het sectiebe- stuur had een alternatief voorstel uitge werkt waardoor de twee miljoen uit to- togelden, nodig voor de sanering, toch zou kunnen worden opgebracht. Gedacht werd aan een verhoging van de kolom- prijs van vijfenveertig tot vijftig cent. Van die extra vijf cent zou dan twee cent per kolom worden afgedragen aan het profvoetbal, hetgeen bij ongeveer 140 miljoen kolommen per jaar een bedrag van rond 2,8 miljoen gulden zou opleve ren. Het amateurvoetbal zou dan rond de 350.000 gulden extra ontvangen. Ten aanzien van de plaatsing van de terugkerende clubs uit het betaalde voet bal naar de rangen van de amateurs wil de de vergadering geen nadere uitspraak doen. „Zo lang niet bekend is hoeveel clubs werkelijk uit het betaalde voetbal zullen terugkomen”, aldus voorzitter Van Marie „heeft het sectiebestuur geen en kele behoefte af te wijken van het uit voeringsbesluit waarin op dit moment die plaatsing is geregeld”. De heer Van Marie stelde de clubs voor af te wach ten welk saneringsvoorstel van het be taalde voetbal zal komen. Dat uitvoe ringsbesluit houdt in, dat clubs waarvan de derde elftallen spelen in de reserve eerste klasse in de tweede klasse van het zondagamateurvoetbal zullen gaan spelen, bij indeling in de reserve tweede klasse in de derde klasse en bij een la gere indeling in de vierde klasse. DALLAS. Tom Okker heeft de finale heren-enkelspel van het tennistoernooi te Dallas, het vijfde circuit voor het wereld kampioenschap profs, niet kunnen ha len. De Haarlemmer verloor zaterdag in de halve finales met 5-7 4-6 van de Austra liër Newcombe, die in de finale Ash-. versloeg. eerste kwam na 12 minuten. De jonge Derks kwam echter niet verder dan een slappe schuiver. Meer resultaat leek twaalf minuten later de enige perfecte EDO-aanval te hebben. Blum zwenkte met de bal naar links en bereikte Ruiter, die goed voortrok. De scherpe inzet werd te gehaast door Herman Kamoen, die afgelopen vrijdag in het B-elftal drie maal doelpuntte, ingeschoten met als ge volg dat de bal hoog over vloog. Een maal voor rust en eenmaal erna herhaal de hij dit kunststukje. In zijn voordeel pleitte dat hij een van de weinigen was, die in het warme zonnetje wilden wer ken en dat hij telkens zeer attent was. Invaller Ferry Hasert EDO mist door verwondingen nog steeds Laan, Koe- nekoop en Van Amerongen speelde een zekere partij en de in de achterste vier teruggekeerde Nijssen had weinig moeite met spits Klinkers, maar daar stonden een paar volledig falende Haar lemmers tegenover. Van Haalem passte geen bal goed en Ruiter was een mis lukking in zijn aanvallende creatie. Lim burgia beschikte duidelijk over de be tere techniek, maar een grote loomheid verhinderde de zuiderlingen daarvan te profiteren. Trainer Adam Fischer: „De jongens zijn niet geraffineerd genoeg, een beetje jong ook. Ze durven helemaal niet te schieten” Nu was er voor Lim burgia ook niet veel te schieten. De EDO-verdediging had het spel onder con trole, maar was in de opbouw zo tempo- loos, dat de toch al niet fantasierijke aanvalslinie nauwelijks aan voetbal toe kwam. Alle voorzetten achter de man en dan onbezonnen weggewerkt door de Lim- burgia-defensie. Voorzeker geen aantrek kelijk schouwspel. Fischer: „Al dat ge rommel ook met die sanering. De spelers 18 9 16 10 15 13 12 SVIJ Waterloo NAS VI. Vogels DIO Wijk a. Zee Programma aanstaande zondag: WV Roda, Fortuna VI.NOAD, Hermes DVS—PEC, RBC—AGOW, Eindhoven Gooiland, BaronieZFC, Limburgia RCH, De VolewijckersEDO Roda JCSC Drente 3-0. ruststand 1- 0. Deswijzen 1-0, Langenhuijzen 2-0, Martinelli 3-0. Scheidsrechter De Vos. 3000 toeschouwers. NOAD—VVV 1-0, ruststand 0-0. Net ten 1-0. Scheidsrechter Klopper. 400 toeschouwers. PECFortuna VL 4-1, ruststand 2-0. Fernandez 1-0, Kragt 2-0, Liotart 3-0, Reigersberg 3-1, Liotart 4-1. Scheids rechter Klaassens. 6000 toeschouwers. AGOWHennes DVS 1-0. ruststand 0-0. Dolezar 1-0. Scheidsrechter Bent- velzen. 3500 toeschouwers. GooilandRBC 2-1, ruststand 2-0. Hogenberg 1-0 en 2-0, Van Nijnatten 2- 1. Scheidsrechter Van Dijken. 1000 toeschouwers. ZFCEindhoven 1-2, ruststand 0-2. Weber 0-1 en 0-2, Kleef 1-2. Scheids rechter Van der Kroft 1500 toeschou wers. RCHBaronie 1-1, ruststand 1-1. Hoogmoed 0-1, Van Eijden 1-1. Scheids rechter Vermeij. 1000 toeschouwers. EDOLimburgia 0-0. Scheidsrechter Schouwenaars. 500 toeschouwers. In de eerste helft nam Waterloo dank zij Van der Steen, Aardenburg en Van der Lugt een 3-0 voorsprong en in de tweede helft liepen Visser en Van der Lugt voor Waterloo uit tot 5-0. DSK wist daar niets tegenover te stellen. De eindstand in de eerste klas luidt: Alliance DSK Sp.stad Terrasvog. EHS (Van onze turnmedewerker) EDE.De Nederlandse keurturnsters hebben de wedstrijd tegen Italië gewon nen. Maar in de sporthal Reehorst in Ede, is het soms meer een wedstrijd geweest tussen de juryleden van beide partijen, van wie vooral de beide Italiaanse dames op fanatieke wijze trachtten de beoorde ling van de eigen turnsters omhoog te schroeven. De Duitse scheidsrechter Meinhild Hierling moest dan ook herhaal- delijk ingrijpen om de cijfers tot hun juiste proporties terug te brengen. Met 182,35 tegen 179,05 punten wonnen de Nederlandse turnsters deze interland, waarbij alle onderdelen springen, brug balk en vrije oefeningen een Neder landse meerderheid opleverden. Onze na tionale kampioene Ans van Gerwen werd persoonlijk royaal eerste, met het prach tige totaal van 37,30 p. van het maximum 40 pnt Óp het eerste onderdeel, het paard- springen, bleven de Italiaanse turnsters bijna twee punten achter, hetgeen gezien het bepaald slordige springen, beslist te weinig was. Marian van Beugen blonk hierbij uit met het hoogste cijfer 9,50 pnt. voor een fraai beheerste sprong. Op de evenwichtsbalk ontliepen de prestaties van beide ploegen elkaar niet veel, waarbij de 13-jarige Italiaanse Rita Peri verraste met een fraaie oefening, die haar het hoogste puntenaantal van 9,55 opleverde. De Nederlandse ploeg had vóór het laatste onderdeel, de vrije oefenin gen, zo’n voorsprong verkregen, dat de overwinning al vrijwel zeker was. Nel van der Voort blonk op dit onderdeel uit met een beoordeling van 9,35 pnt. Uitslag persoonlijk klassement: 1. Ans van Gerwen (N) 37,30 p.; 2. Marianne van Beugen (N) 36,80 p.; 3. Adriana Bia- giotti (I.) 36,50 p. Na de eerste dag van de turnwedstrijd tussen de herenploegen van Denemarken en Nederland, die in Nyborg wordt ge houden, hadden de Denen ene voorsprong van 125.95 tegen 121.50 punten. De gast heren eindigden als ploeg op alle drie on derdelen van zaterdag als eerste, paard- voltige, ringen en vrije oefening. Op de tweede dag kon Nederland een groot deel van zijn achterstand wegwer ken. Vooral aan het rek, met Cor Smul ders als beste man (8,95) werd het ver schil tot redelijke proporties terugge bracht. Maar de winst van ruim twee punten was niet voldoende, doordat beide ploegen op de brug gelijk werden beloond en Nederland bij het paardspringen slechts drietiende punt heroverde. De uitslag: Denemarken 250,50 pnt.; Nederland 248,60 pnt. Op Woudestein is opnieuw gebleken dat NEC op „vreemde grond” heel wat minder mans is dan in het eigen Gof- fert-stadion. Nadat Cas Janssens NEC aan een voorsprong had geholpen wisten Libregts (strafschop) en Van Toledo Excelsior aan een verrassende voor sprong te helpen die het door met man en macht te verdedigen ook wist te be houden. Bengt Schmidt Hansen was de grote man voor PSV in de thuiswedstrijd te gen Utrecht. Hij scoorde drie van de vier treffers. Utrecht mocht blij zijn dat het tenslotte met 4-1 naar huis kon, want het was helemaal nergens. Nadat Veen- stra en Schmidt Hansen voor 4-0 hadden gezorgd kon de Deen Olsen een knap doelpunt tegen Van Scheidsrechter Keizer, 12.000 wers. Kindvall scoort Feijenoords eerste doelpunt, omringd door Twentenaren. V.l.n.r. De Vries, Huve, Jeuring, Schrijvers en Drost. HeerenveenVeendam 3-0, ruststand 2-0. C. Kist sr. 1-0 en 2-0, C. Kist jr. 3-0. Scheidsrechter Aalbrecht. 3000 toe schouwers. FSCFC Den Bosch 2-1, ruststand 1-0. Böhm 1-0, Schuurman 2-0 (eigen doel), Wolbers 2-1. Scheidsrechter Mulders. 4000 toeschouwers. VitesseHeracles 6-0. ruststand 3-0. Van Kerkhof 1-0, Hofs 2-0, Stovers 3-0, Gerritsen 4-0, Stovers 5-0, Werts 6-0. Scheidsrechter Godding. 5500 toeschou wers. DFCHelmond Sport 2-1, ruststand 2-0. Kuiters 1-0, Struis 2-0, Van den Heuvel 2-1. Scheidsrechter Regtop. 700 toeschouwers. SVV—Willem II 0-0. Scheidsrechter Elsinga. 2000 toeschouwers. HVCWageningen 2-0. ruststand 1-0. Maas 1-0 (strafschop), Middelkoop 2-0. Scheidsrechter Schuurman. 2500 toe schouwers. GVAVDe Graafschap 0-0. Scheids rechter Derks. 6000 toeschouwers. Blauw WitSC Cambuur 2-3, rust stand 1-1. Ooft 0-1, Bosdijk 1-1, De Jonge 1-2, Muller 2-2, De Scheidsrechter Vervoert, schouwers. Stand: FC Den Bosch 29 GVAV Vitesse Cambuur Blauw Wit Heracles HVC Heerenveen Wageningen Helmond Sp. FSC Willem II sw DFC Veendam Graafschap Programma aanstaande zondag: Veen damBlauw Wit, FC Den BoschHee renveen, HeraclesFortuna SC, Hel mond SportVitesse, Willem IIDFC, De GraafschapHVC, Wageningen SW, SC Cambuur—GVAV. NEW YORK Het comité voor dekolo nisatie van de Verenigde Naties heeft met een grote meerderheid (20 van de 21 moge lijke stemmen bij ontstentenis van Ivoor kust) besloten om het internationale Olym pische Comité te verzoeken Rhodesië uit te sluiten van deelneming aan de Olym pische Spelen van 1972 in München. Het nationale Olympisch Comité van Rhodesië is door het IOC erkend en daar om door het organisatie-comité van „Mün chen” uitgenodigd. 6 9 7 10 10 11 10 10 7 13 8 11 10 5 14 10 8 13 8 13 5 13 11 8 7 14 6 10 13 8 15 16 15 13 11 14 5 10 13 9 11 9 10 7 10 10 7 11 7 11 7 11 9 7 11 10 6 12 9 6 10 11 3 11 13 5 17 9 16 SW» .s -i.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 14