Vlootschouw van Zeeverkenners in Velsen op Noordzeekanaal Geologische activiteiten in Cultureel Centrum De Schouw Opening zwembad Heerenduinen Vragen aan B. en W. over drinkwater in Velsen-Noord r UIT DE IJMOND VERENIGINGSNIEUWS Gemeentebestuur zoekt oplossing voor centrum Duinbrand in het weekend Ook in IJmond dekens KIC-toernooien vervolgd Herdenking van gevallenen in Inbraak in Den Helder Dubieuze verkoop van elektrische voor jongeren in Velsen-Noord Tegen boom gereden bromfietser overleden snel groeiend ledental Zeer geslaagde strandloop van DKV in IJmuiden Man, verdacht van miljoenenzwendel wordt niet kampeerbus Tegen hek en tegen de lamp f p IJMUIDER COURANT [A AND AG 3 MEI 1971 1. Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) Heemskerk V elsen-IJ muiden (Van een verslaggever) IJMUIDEN Burgemeester Bos man en wethouder Roessingh waren .zondagmiddag onder de vele belang stellenden voor de grote vloot schouw van de vier Veisense groe pen Zeeverkenners. De ongeveer honderd zeeverkenners, onder leiding van schipper W. v. d. Kooy, hadden de (straffe) wind mee: in keurige formatie kwamen de vijftien boten vanaf de noordelijke oever van het Noordzeekanaal, ter hoogte van de Papierfabriek, naar de zuidwal zei len, waar uit de menigte op het Pont- plein enthousiast applaus klonk. 1iH p' Tw* W' V 1 1 <7 3 de 4. 2. 3. IJMUIDEN Op dinsdag 4 mei om elf uur zal in Den Helder de jaarlijkse herden king plaats vinden van gevallenen ter zee van koninklijke marine en koopvaardij bü het monument „Voor hen die vielen”. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Een inwoonster van IJmui den heeft aan de politie meegedeeld, dat een verkoper had geprobeerd haar vorige week elektrische dekens te verkopen. Toen zij open deed was de man ongevraagd naar binnen gestapt. Hij vertelde haar, dat zij door een fabriek was uitverkoren om als één van de tien huisvrouwen in Nederland twee elektrische dekens tegen een zeer gereduceerde prijs te mogen kopen. De vrouw weigerde elk aanbod, waarna de verkoper de woning verliet. Hoewel deze verkoper correct was opgetreden heeft de politie hem duidelijk gemaakt, dat men dergelijke verkoopmethoden niet op prijs stelt. wordt uitgevoerd, terwijl de discussie over deze maatregel in genoemde com missie nog moet plaatsvinden op 12 mei aanstaande. Achten zij het niet beter, dat het be sluit om een zesde deel van de bevol king van Velsen een andere, duidelijk mindere kwaliteit drinkwater te ver strekken eerst de gehele gemeenteraad had moeten passeren, zoals door de af getreden wethouder Kolkman is toege zegd. De plechtigheid zal worden bijgewoond door de bevelhebber der zeestrijdkrachten, De belangstelling voor geologische activiteiten in Amsterdams Marcanti was groot, ook van de leden uit de IJmondgemeenten. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De bemanning van een sur veillancewagen van de Veisense politie zag op 19 april, dat een auto een hek bij de Wüstelaan omver had gereden. Bij het hek vond men stukken glas van een koplamp en van een clignoteur. Dit glas namen de politiemannen mee naar het bureau. (Van onze correspondent) GRONINGEN De officier van Justitie in Groningen, jonkheer mr. A. H. S. van der Wjjck, heeft de zaak tegen een Gro ninger rijschoolhouder, die verdacht wordt van oplichting, verduistering, valsheid in geschrifte geseponeerd. De man ging in 1968 failliet en verliet het land met ach terlating van een miljoenenschuld. De be weegreden van de officier om de zaak te seponeren zou het feit zijn dat de rij schoolhouder regelmatig forse bedragen overmaakt aan zjjn curator, mr. J. de Vries. Onlangs kwam de rijschoolhouder in het nieuws naar aanleiding van een du bieus geldimperium in het buitenland. De Belgische politie heeft ook belang stelling voor de man. Zij verdenkt de man ervan geknoeid te hebben met aandelen voor een bedrag tussen de 20 en 25 miljoen gulden. De verdachte vertoeft momenteel in het Italiaanse San Remo. Hij zou direc teur zijn van de zogenoemde Intercambio International Bancario, iets wat hij ont kent. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Vermoedelijk op 20 april is er ingebroken in een kampeerbus en in een verenigingslokaal van eer honden sportvereniging in Heerenduinen. Vermist worden een transistorradio en een bedrag van bijna 30,- uit een sigarendoosje. En kele flesjes frisdranken waren leegge dronken. MAANDAG 3 MEI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, ontmoetingsavond PPR-leden in de IJmond; nakaarten over verkiezin gen. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 en 20.45 uur bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Santpoort- Noord 19 en 21.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 18.30 uur tot 21 uur basketbaitraining Exercitia; 21 tot 22.30 uur zaalhandbal- training Full Speed. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Zaterdagmiddag even na twaalf uur moest de Veisense brandweer uitrukken voor een duinbrand aan de Be tonweg. Politie en vele strandgangers as sisteerden bij het blussen, maar toch ging er ongeveer tweeduizend vierkante meter ruigte verloren. Om twintig minuten voor twaalf werd de brandweer gewaarschuwd voor een bermbrand aan de Minister Van Houten laan bij het station, waar enkele tientallen meters begroeiing verloren gingen. VELSEN De raadsleden J. H. Porck en F. F. J. Reichenfeld van de Partij van de Arbeid hebben aan het college van b. en w. van Velsen vragen gesteld over de slech tere kwaliteit van het aan de bevolking in Velsen-Noord geleverde drinkwater. bij deze club direct al een verminderd puntental in het vooruitzicht lag. De vragen luiden: Hebben burgemeester en wethouders, evenals de vragenstellers vernomen, dat de bevolking van Velsen-Noord duide- delijk teleurgesteld is over de zeer ver minderde smaak en kwaliteit van het drinkwater, dat hun sinds enige dagen via het P.W.N. wordt geleverd. Vinden zij het juist, dat de maatregel om Velsen-Noord te voorzien van P.W.N.-drinkwater, is genomen, afwij kend van de slechts voorlopige gepeil de mening van de commissie van bij stand voor gas en water door de af getreden wethouder J. G. Kolkman. Vinden zij het juist, dat dit besluit reeds Zondag zag dezelfde bemanning in IJ- muiden-Oost een auto staan met een ka potte koplamp en een kapotte clignoteur. Eén van de mannen vatte post bij de auto en de ander haalde van het bureau de glasscherven, die precies bleken te passen. Wegens dit feit werd de auto naar het hoofdbureau gebracht. Daar kwam een be woner van Velsen-Zuid enige tijd later aangifte doen van vermissing van zijn auto. Hij verklaarde, dat zijn aanstaande schoonzoon de schade aan de auto had veroorzaakt. De politie heeft de zaak ver der in onderzoek. Zaterdag werd aan de politie gemeld, dat een personenauto een verkeerszuil op de Julianabrug omver had gereden. De chauffeur was doorgereden. Bij het Moerbergplantsoen zag de politie een auto, die aan het opgegeven signale ment beantwoordde. Op de wagen vond men verfsporen van de verkeerszuil. Ook deze auto is in beslag genomen en naar eigenaar en dader wordt een onderzoek ingesteld. MAANDAG 3 MEI De Vrjjburcht, Vrijburglaan. 20 u. EHBO- vereniging PIM. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. DINSDAG 4 MEI De Zandkraai, Handelstraat. 9 u. koffie bar, 9-12 u. kinderoppas, 13.30-18 u. be- jaardensoos. Vanaf 19.30 u. bar voor vol wassenen. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 u. peuterspeelzaal. De Lichtboei, Maasstraat 9-11.30 u. peu terspeelzaal en -klas. Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 14 u. sportinstuif voor heren. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 u. Verenigde openbare bibliotheek, Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN De heer E. A. Brouwer uit Assendelft, die op 16 april op de Amster- damseweg door onbekende oorzaak op zijn bromfiets tegen een boom reed en met ern stig hersenletsel in het Antonius Zieken huis moest worden opgenomen, is op zon dag 2 mei in dit ziekenhuis overleden. MAANDAG 3 MEI Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. De Slof, Raamveld. 20 u. Koreaans karate Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare biblio theek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstel straat 44: volwassenen 19-21 u.; Stum phiusstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 4 MEI Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 10 u. damesgymnastiek, Hu. herengymnas- tiek, 13.30 u. bridgen, 14 u. handenarbeid. De Slof, Raamveld. 13.30 u. bejaarden- soos. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 18 uur. Zaterdag was het weer zo ver, dat enthousiaste zwemmers voor het eerst dit jaar konden gaan zwemmen in het openluchtzwembad de Heeren duinen. Hoewel het zonnetje dit weekeinde ijverig heeft geschenen, was het windje schraal en dat zal zeker velen ervan weerhouden heb ben een frisse duik in het overigens rond de twintig graden Celsius ver warmde water te nemen. Ook al viel het bezoekersaantal dit weekeinde een beetje tegen (zaterdag 1.153 en zondag 1.257), zo gauw het weer een wat zomers karakter zal krijgen, zul len vaak mensen tijdens de vrije uur tjes naar de Heerenduinen gaan om te zwemmen of om op het grasgazon zo maar wat te luieren en in het zon netje bruin te bakken. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Bij de sportvere niging „KIC” in Velsen-Noord is in het weekeinde een begin gemaakt met de toernooien, waarbij zaterdag op sport park Rooswijk de pupillen streden om de Cornells Boot-wisselbeker, die werd ver dedigd door de ADO-b-pupillen en die er wederom in slaagden met een zeer grote puntenvoorsprong op deze trofee beslag te leggen. Jammer was, dat in poule 6 VSV het zesde elftal niet kon samenstellen, zodat De einduitslag: 1. ADO (Heemskerk) 34 v punten (winnaar C. Boot-wisselbeker) 2. Velsen 22 punten; 3. De Kennemers 22 punten; 4. KIC 19 punten en 5. VSV 15 punten. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Ruud Vos uit Castricum heeft de DKV-strandloop gewonnen. Hij bereikte onbedreigd de eindstreep in 28 minuten en 30 seconden. Tweede werd A. Bos uit Hillegom, die een tijd van dertig minuten maakte. Er waren 550 deelne mers. Bij de dames won M. Kalf uit Am sterdam, die een tijd maakte van 37 en een halve minuut. Sieben ten Have uit IJmuiden werd eerste in de jongensgroep hij deed dertien minuten over de vier ki lometer. In de meisjesafdeling werd win nares J. Borst uit Krommenie, in 15 mi nuten en dertig seconden. Mevrouw Bax, uit de IJsselstraat in IJmuiden, die 76 jaar oud is, liep deze strandloop binnen de vastgestelde tijd. vice-admiraal J. B. M. J. Maas, de direc- teur-generaal van de scheepvaart drs. H. J. H. Janssen en de commandant der zee macht in Nederland, vice-admiraal A. van der Moer. Tevens zal de plechtigheid wor den bijgewoond door burgelijke- en mili taire autoriteiten en deputaties van konin klijke marine en koopvaardij. Nabestaan den van gevallen militairen der zeemacht of gevallen opvarenden van koopvaardij of visserijvloot worden uitgenodigd de plechtigheid bij te wonen, waartoe zij wor den verzocht zich op 4 mei tussen tien en half elf ’s morgens te vervoegen in de ma rineclub, Hoofdgracht te Den Helder. DINSDAG 4 MEI Aquariumver. IJmond, in gebouw Vel- serduin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 uur j aarvergadering. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren v. sociaal advies: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, telefoon 0255015010, 11 tot 12 uur in het Buurt huis „De Loods”, Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 0251024025; 15 tot 16 uur in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoord-Noord, tel. 023378014. Verder volgens afspraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Santpoort, telefoon 023 378014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur, Jeugd- en tie- nerbibliotheek, Willemsbeekweg, 15.30 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telef. 02550—10715: De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18 tot 23 uur badmintonvereniging IJmond. Manly Sport, lessen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité School, Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. Openluchtzwembad De Heerenduinen, Heerenduinweg, IJmuiden-Oost, open van 10 tot een halfuur voor zonsondergang. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 8 uur gemengd zwemmen, 812.15 uur schoolzwemmen, 12.1513.15 uur gemengd zwemmen, 13.2016.20 uur schoolzwem men, 16.1516.45 uur zwemlessen, 16.40 18 uur gemengd zwemmen, 1818.30 uur zwemlessen, 16.3020 uur zwemvereniging CSB, 2021.30 uur gemengd zwemmen, 21.3022.30 uur zwemver. CSB. De zeeverkenners begonnen met het hijsen van de groepsvlaggen aan de mast van het wachtschip van de M. Azn de Ruytersgroep (uit IJmuiden-Oost) om vervolgens met grote vaardigheid hun vletten op te tuigen voor de vloot schouw. Het werd een goede show, wel ke met een korte zeilwedstrijd werd be sloten. De deelnemende groepen waren: Dr. Ariënsgroep van Velsen-Noord; de Nannie van de Wiellegroep van IJmui- den-West; de Kennemers en de M. Azn de Ruytergroep van IJmuiden-Oost. De zeeverkenners hebben op deze feestelijke wijze het nieuwe seizoen ge opend en hebben tegelijkertijd hun ver bondenheid met elkaar op een wel ge slaagde manier gestalte gegeven. De aanwezigheid van Velsens burge meester en een wethouder, die onopval lend tussen de belangstellenden stonden, was enigszins in tegenspraak met het verwijt van de zijde der zeeverkenners, als zou bij het gemeentebestuur van Vel sen nauwelijks enige belangstelling zijn voor deze vorm van recreatie voor jon geren. Van wethouder Roessingh kregen de jongelui zelfs een zakje patat aange boden, welk gebaar wel gewaardeerd werd. Schipper W. van der Kooij, die na mens de vier groepen sprak, heeft als vurigste wens op z’n verlanglijstje: een redelijk onderkomen voor de zeeverken ners en hun materieel. Hij dacht dat een centrum in het Spaarnwouderbosplan een toch wel haalbare zaak zou zijn. Wethouder Roessingh verzekerde, dat hij echt wel aandacht had gewijd aan de zeeverkenners, maar helaas nog geen definitieve oplossing heeft kunnen vin den voor het probleem-onderdak, wel is hij bezig althans een tijdelijke behuizing te vinden aan het zijkanaal B. In elk geval kunnen de zeeverkenners er op rekenen, dat Velsens gemeentebe stuur wel degelijk belangstelling blijft hebben voor hun wel en wee en er ook het mogelijke voor zal doen. (Van een verslaggever) IJMOND. De kring Kennemerland van de Stichting Geologische activiteiten houdt donderdag 13 mei in De Schouw (Velsen-Noord) zjjn eerste ontmoetingsbtf- eenkomst. Er melden zich steeds meer leden uit de IJmondgemeenten. Het hoofdbestuur uit Amsterdam zal deze avond de bijeenkomst begeleiden en het doel en de werkwijze van de stich ting uiteen zetten. Na de pauze zal de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer P. Stemvers, een inleiding met dia’s houden over de geologie in het algemeen. Gezien de enorme belangstelling die er geweest is voor de GEA-beurs op zon dag 18 april, mag worden aangenomen dat de belangstelling voor de geologie groeiende is. Ruim 5.000 bezoekers lie pen daar langs de kleurrijke tafels in „Marcanti”, Amsterdam. De kring Ken nemerland heeft zich daar gepresenteerd met het onderwerp „Mineralen bij Hoog ovens”. Het bestuur van de kring Kennemer land is dan ook van mening, dat ook in deze omgeving de belangstelling groot is zodat op 13 mei meer dan de reeds in geschreven leden de avond zullen bezoe ken. Zij zijn van harte welkom. De Stichting Geologische Aktiviteiten heeft een belangrijk woord in z’n naam staan, „aktiviteiten”, welk woord staat achter de organisatie van onder andere twee beurzen per jaar, cursussen in slij pen, zagen en polijsten van sierstenen, instructiefilms vertonen en vooral Isesen in het herkennen van de vele soorten mi neralen en gesteenten. Een en ander zal bij voldoende belangstelling ook apart voor de kring Kennemerland worden ge daan. Het mooie weer, dat de wedstrijden op zaterdag begeleidde, gaf ook zondag aan het toernooi om de „G. Oorthuis”-beker een prettige sfeer; het werd goede spor tieve strijd tussen B-junioren. Hier was de spanning groot aangezien De Kenne mers en VVB elkaar heel weinig toega ven in de verschillende poules, maar waarin De Kennemers B-junioren, even als vorig jaar, op het nippertje met slechts één punt verschil beslag legden op de G. Oorthuiswisselbeker. De heer Boot reikte zaterdagmiddag de achttien prijzen uit aan de pupillen en zondagmiddag was deze prettige taak toe gewezen aan de voorzitter van de KIC- jeugdcommissie, de heer A. van der Aar, die de heer Oorthuis bij ontstentenis ver ving. Komende zaterdag en zondag zullen de A-pupillen en A-junioren hun toernooien «pelen. :-x.f; f yr as'-sv.': t-.b; -V. g i .4 «SS S. - -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5