Achtste Engelse titel na 1-0 zege tegen de Spurs NIEUW RECORD VAN ARSENAL Maria Poort is Nederlands eerste vrouwelijke pikeur Op NSF-vergadering: Financiën voornaamste onderwerp gesprek van Pijnen geen leider meer Hutsebaut verstoorde de rust in Vuelta Schaakcompetitie loopt duidelijk naar einde Geen sex voor Panathinaikos Belgische ploeg Olympia’s Ronde De Dolfijn ontslaat trainer Kattenburg wil reorganisatie van Holland Sport 1W5 21 Waf DINSDAG 4 MEI 19 71 Van den Berg derde I Boksen in Schiedam Spurs-international Martin Peters komt net te laat om Arsenal-doelman Wilson te verrassen. Links Arsenal-verdediger Graham. IWVVVVVVVVVVVVVVVVV MARIA POORT mins op 14 minuten en 9 seconden. rVVVVVVVVVVVVVVVIMFiRfVVVVVVVVVVV1RA/V%WVVVVVVVVVVVVVVVWIAAWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV^RM/VVlARnRMAMA ATHENE. Coach Puskas van Pa nathinaikos heeft zijn spelers gewaar schuwd om tot 2 juni een serieus leven te blijven leiden. Op die datum ont moet Panathinaikos Ajax in de finale van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen in het Wem- bleystadion te Londen. Puskas kwam tot zijn waarschuwing naar aanleiding van de beloftes van Griekse filmster ren en sexbommen om de spelers voor hun 3-0 overwinning op Rode Ster Belgrado afgelopen woensdag eens lek ker te verwennen. Deze aanbiedingen werden gedaan in interviews met een groot Atheens dagblad en varieerden van privé-feestjes tot weekendreisjes voor de elf „halfgoden” zoals het team in de Griekse pers wordt genoemd. TEL AVIV. Wilma van den Berg is In Tel Aviv tijdens de atletiekwedstrijden voor de zogenoemde Hapoel-Spelen op de 100 meter dames als derde geëindigd In 11.4 seconden. Winnares was Alice Anum uit Ghana, die vorig jaar de zilveren me daille behaalde bij de commonwealth ga mes. Alice Anum liet 11,2 seconden af drukken. De tweede plaats was voor de Britse Anita Neil in 11.3 seconden. BRUSSEL De Belgische Wielerbond heeft de volgende zes renners aangewezen voor Olympia’s Ronde van Nederland, die vrijdag in Amsterdam start: Jan Betrains, Rudy Pijpens, Gregoire van Moer, Louis Dierickx, August Herrijgers en Gustaaf Wens. De Amstelploeg, die in het Circuit des Mines oppermachtig was, zal in de Neder landse ronde bestaan uit de nummers, één, twee en vier in het eindklassement van deze Noord franse ronde, respectievelijk Mafthijs de Koning, Arie Hassink en Ger- rie Knetemann en verder Üit Fedor den Hertog, Nanno Bakker en Arnold Voogt. de in ATLETIEK. Tjabel Ras uit Rotterdam is op de sintelbaan „Het lange pad” in deze stad Nederlands kampioen 20 kilome ter snelwandelen geworden. Hij maakte een tijd van 1 uur 39 minuten en 4 secon den w er van De uitslagen zijn: 2e klasse, afd. B: de WeyzeDe Pion 3-5, Kijk Uit 3—ZSC 2 1-7; afd. D: Castri- cum 3—HWP 4-4. 3e klasse, afd. B: Castricum 4 12, Assen delft 10, Bergen 10, Witte Paard 3 10, De Pion 2 5, Excelsior 2 4, Westzaan 3, Pur- merend 5 2. Afd. D: SVS 12, Zandvoort 12, De Uil 2 10, Rolland 3 6, De Vennep 6, De Vier Torens 5 Kijk Uit 4 3, HWP 2 2 GOLF. De Nederlandse golfspeler Martin Roesink is er te New Oerleans niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van een groot internationaal toer nooi. Roesink kwam tot een totaal van 147 slagen, derwijl de limiet op 144 ge steld was. Grieken zich naar Londen zullen bege- ven, want de reisbureaus bieden reizenI aan voor gereduceerde prijzen. Vol- I gens persberichten van vandaag ver- 11 wacht men dat 100 chartervliegtuigen duizenden aanhangers naar de wed- I strijd in Londen zullen vervoeren. voor de verenigingen van leraren licha melijke opvoeding. Tot lid van de NSF werd toegelaten de vereniging voor we tenschappelijk onderzoek van sport en li chamelijke vorming. De gouden speld van de NSF werd toegekend aan Cees Stam, die vorig jaar te Leicester wereldkam pioen stayers bij de amateurs werd. Deze week zullen de wedstrijden om de NHSB-leeuw beginnen, dit zijn de afval- wedstrijden voor viertallen. 3e klasse, afd. B: Purmerend 5Witte Paard 3 3-5, Castricum 4Westzaan 4%- 2Vz voorl.; afd. C: LaskerWeenink 4 4%- 3%; afd. D: De Uil 2—Kijk Uit 4 4-4. 4e Klasse, afd. B: AEVHeer Hugo- waard Vi-7’A; afd. C: De Pion 3Assen delft 2 41/2-3’/j;afd. E: Castricum 5—Wee nink 6 7-1 Na-competities: le klasse, afd. A: SaendeAardswoud 1-2 voorl. 2e klasse, afd. D: Pat Mat 3De Uil 3*4- 4’/a (Pat Mat 3 degradeert). 4e klasse, afd. F: Heemstede 3Zand voort 2 5-3, Zandvoort 2HWP 3 4-4, HWP 3—Heemstede 3 3-5. Afd. C: Excelsior 14, Aalsmeer 3 11, Las ker 8, Pat Mat 4 8, VHS 4 8, Weenink 4 5, Kijk Uit 5 0, Het Oosten 0 2 pun ten in mindering gebracht. Afd. D: VHS 3 10, Aalsmeer 2 7, HWP 7, Castricum 3 6, Rolland 2 6, De Uil 3 (4- 2), Pat Mat 3 3. AMSTERDAM De zwemvereniging „De Dolfijn” uit Amsterdam heeft Bartels- man ontheven van zijn funktie als trainer van die vereniging. De motivering van het ontslag, aldus het bestuur van „De Dolfijn”, is het bij herhaling overgaan van de heer Bartelsman tot eigenmachtige publikaties en beslissingen, zonder overleg respectie velijk voorkennis van het bestuur. TENNIS. Betty Stöve heeft met haar partner Olga Morozova (Rusland) tijdens het internationale tennistoernooi van Rio de la Plata de finale damesdubbelspel gewonnen. Het paar versloeg de Argen tijnse speelsters Betriz Araujo en Ines Roget met 7-5 6-1. was, dat ik hierdoor totaal van mijn zenu wen ben afgekomen. Vooral in de eerste koersen heb ik ’m nog wel eens zitten knijpen.” Nu Maria Poort officieel tot de koersen is toegelaten, staan de vijf beste paarden van stal De Vries tot haar beschikking. Paarden met grote namen als Illya Ku- ryakin en Hom Blow worden aan haar toevertrouwd. Deze verantwoordelijkheid schrikt haar bepaald niet af. Integendeel, zij verheugt zich er enorm op om met de paarden die zij vanaf het begin heeft mee gemaakt, te gaan koersen. Haar uitlating: „Deze paarden betekenen alles voor mij”, tekent haar instelling. veel. Met duidelijk afgrijzen vertelt zij waarom: „Een manegepaard valt niet te vergelijken met een koerspaard. Onze beesten zijn veel warmbloediger, veel in telligenter dan die paarden. Daarom heb ik ook voor het rijden op de sulky geko zen.” Over de confrontatie met haar manne lijke collega’s maakt de Hilversumse zich geen enkele zorg. „Ik heb genoeg erva ring in het koersrijden. Weliswaar heb ik alleen nog maar tegen vrouwen (amatri- cekoersen) gereden, maar op de baan maakt het heus geen enkel verschil of er nu vrouwen of mannen naast je rijden. En het grote voordeel van deze periode Pas in de laatste kilometers zette het veld er ferm de pas in met oog op de tijdsvergoedingen, die aan de eindstreep te verdienen waren en die nog belangrijk zijn doordat de verschillen in de top van het klassement minimaal zijn. Guimard kwam weg met een klein groepje, maar zijn winst was niet groot genoeg om te voorkomen dat Perrurena het maxima le profijt de leiderstrui trok uit zijn doorkomst als eerste op de Pas van de Es lida. Algemeen klassement: 1. Perrurena 18 uur, 12 minuten en 43 seconden 2. Pijnen op 5 seconden 3. Gui mard op 10 seconden; 9. Dolman; 10. Peelman en 11. Zoetemelk op 22 secon den; 13. Vianen op 23 seconden; 21. Kars tens op 27 seconden; 30. Krekels op 35 se conden; 43. Tabak op 39 seconden; 50. Van Katwijk en 51. Prinsen op 43 secon den; 59. Steevens; 60. Rentmeester en 61. Schepers op 50 seconden; 91. Benja- „Dat is allemaal zeer interessant, maar niet nu”, zei Puskas. „Wij heb ben een zware verantwoordelijkheid. Mijn spelers kunnen zich de gehele zomer nog ontspannen en vermaken.” De repliek van de actrices: „Onze aan biedingen gelden nog steeds en wij zijn bereid ze in daden om te zetten wan neer de spelers daar maar om vragen.” Verwacht wordt dat een 40 a 50.000 DEN HAAG. Hans Kattenburg, een van de leidende figuren van de Haagse eredivisieclub Holland Sport, heeft maan dagavond verklaard naar een andere be stuursvorm te streven. Tijdens een lang durige vergadering van de club van hon derd (sympathisanten die Holland Sport financieel steunen) in het gebouw „Op Gouden Wieken” stelde Kattenburg ten overstaan van 250 supporters: „Ik wil naar een bestuur toe van vijf zes per sonen. Daarnaast moet er een kader ko men van tien mensen, die pro deo iets voor Holland Sport willen doen, ieder met een eigen taak. We moeten Holland Sport gaan leiden als een modem be drijf. Uiteraard is daarvoor een nieuwe stichtingsvorm nodig”. Kattenburg voeg de er nog aan toe, dat het voor hem op dit moment moeilijk was met zekerheid te zeggen dat Holland Sport zal blijven bestaan. AMSTERDAM. Financiën hebben wel het belangrijkste onderwerp van ge sprek gevormd op de maandagavond in de RAI te Amsterdam gehouden, druk bezochte, jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandse Sportfederatie. In zijn openingswoord releveerde voorzitter A. Feith de teruggang in de toto-inleg, die zich ook dit seizoen heeft voortgezet. Al van 75 naar 73 miljoen teruggevallen in de voorgaande twee seizoenen, is de verwachting, dat dit seizoen het totale bedrag zal uitkomen op 65 a 66 miljoen gulden (de stand na de thans gehouden 42 toto’s is 59,5 miljoen gulden). „De achteruitgang is niet te loochenen. Het bestuur van de NSF heeft zich dan ook gesteld achter de aanvraag bij de mini steries van CRM en Justitie voor het in voeren van een lotto. Deze maatregelen zijn nodig gebleken om de weg van an deren, die misschien met deze plannen rondlopen, te doorkruisen. De lotto zou dan komen naast de reeds bestaande to to”, aldus Feith, die daarnaast de aan dacht vroeg voor de nota voor het betaal de voetbal. Later in de vergadering wijd den de penningmeester van de NSF, drs. Bakkenist en de voorzitter van het ama teurvoetbal in de KNVB, de heer Van Marie, daaraan uitvoerig aandacht in ’n interessante financiële discussie. Daarvoor hadden beide heren ook reeds met elkaar in de clinch gelegen over de instelling van een financiële commissie, waartoe acht bonden het initiatief had den genomen, te weten het Koninklijk Ne derlands Gymnastiekverbond, de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijders bond, het Nederlands Handbalverbond, de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond, de Ko ninklijke Nederlandse Lawntennisbond, d Koninklijke Nederlandse Korfbalbond, de Nederlandse Volleybalbond en de Ko ninklijke Nederlandse Lawn tennisbond, de bestuursadvies luidde, om niet tot de in stelling van een financiële commissie over te gaan, omdat een dergelijke commis sie niet past in de huidige bondsstruc- tuur. De heer Van Marie zag een finan ciële commissie in de eerste plaats als aan adviserend lichaam. Op voorstel van de voorzitter werd dit agendapunt ver schoven naar de in november te houden buitengewone algemene vergadering. In het bestuur werden in de plaats van de wegens het bereiken van de „pen sioengerechtigde leeftijd” aftredende he ren Jan de Vries (KNZB) en Schröder (de oud-voorzitter van de KNVB), gekozen de heren Meuleman (KNVB) en Anthoni (KNZB). Tevens deed zijn intrede in het bestuur de heer Vriends in de plaats van de heer Kramer op de kwaliteitszetel BENICASIM. De Belg Hubert Hutse baut heeft maandag de vierde etappe ge wonnen van de Ronde van Spanje, een rit over 175 km van Puebla de Farnals naar Benicasim. Cyrille Guimard (Fra) werd tweede, Julien Cuevas (Sp.) derde en Ge rard Vianen (Ned.) vierde. René Pijnen raakte de gele leiderstrui van de Vuelta kwijt aan Perrurena. Ger Harings is af gestapt. Hutsebaut heeft de gezapige rust in de Vuelta verstoord. De jonge Belg uit de ploeg van Goldor, die dit weekeinde vijf man was kwijtgeraakt, heeft van start tot finish een aanvallende koers gereden. Hij plaatste zijn eerste demarrage al na enkele kilometers en omdat het veld de „onbekende” Hutsebaut niet als een groot concurrent zag, liet men hem gaan. De beloning voor zijn ijver was de ritzege en een winst van bijna tien minuten op het opnieuw praktisch compacte peloton. Het honderdtal renners, dat maandag aan de vierde rit begon, wilde de moei lijkheden van het geaccidenteerde terrein niet al te driftig te lijf gaan. Hubert Hut sebaut echter was een uitzondering. Zijn eerste ontsnappingspoging, nog voor de drie passen van de tweede en derde cate gorie, die in de rit waren opgenomen, smoorde op de hellingen. In praktisch ge sloten formatie overschreed het veld de Marianet, en de Eslida in de eerste vijftig kilometer. Op de Eslida kwam Perrurena als eerste boven, kostbare seconden via de bonificatie veroverend, die hem aan de finish de leiderstrui brachten. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Eén van de laatste bastions van de mannensport is gevallen. Het hoofdbestuur van de Stichting Ne derlandse Draf- en Rensport heeft na lang aarzelen besloten dat ook hier de eman cipatie niet meer te stuiten is en het ver zoek van Maria Poort om de eerste vrou welijke pikeur van Nederland te mogen worden, toegestaan. Vijf jaar na het be reiken van de leeftijd, waarop haar man nelijke collega’s daartoe gemachtigd zijn, mag de 21-jarige Hilversumse zich einde lijk gaan meten met de grote jongens. De NDR heeft nog wel enige voorwaar den gesteld voordat zij overstag ging. Zo kreeg Maria een proeftijd van een jaar opgelegd, een beperking die bij de toe treding van een leerling-pikeur pas na twintig overwinningen mag men zich pi keur noemen nog nooit is gemaakt. Maar hierover kan Maria zich niet druk maken. Daarvoor is zij nog te veel ver vuld van de gedachte dat haar grote wens eindelijk in vervulling gaat. Na 15 juni mag zij de baan op. De Hilversumse die nu al zes jaar in dienst bij trainer-pikeur De Vries is, bedenkt: „De eerste aan vraag werd afgewezen omdat het hoofd bestuur meende dat het een te zwaar be roep voor een vrouw was. Maar gelukkig hebben ze nu ingezien dat een vrouw hier echt niet per definitie te zwak voor is. Er zijn natuurlijk wel paarden die ik ge woon niet kan rijden, omdat ze zo sterk zijn dat ze je van de kar af trekken. Maar bij een rustig paard komt het op je gevoel aan en om dat te hebben, hoef je beslist geen man te zijn.” De trek naar de draversbaan zat er vroeg in bij Maria Poort. Reeds op 10- jarige leeftijd was haar eerste gang na schooltijd naar de paardjes. Tijdens haar ULO-tijd won haar hobby het van de boe ken. Op aandringen van haar ouders haalde ze echter wel het diploma op de avond school. „Mijn vader en moeder stonden erop dat ik een papiertje zou halen voor het geval ik nog eens iets anders zou gaan doen. Maar omdat ik niet van plan ben om dit vak nog te verlaten, zal ik het wel nooit meer nodig hebben.” Voor manegepaarden voelt Maria niet dat een club die 64 punten behaalde zoals Leeds United dit jaar, geen kampioen werd. Na zijn laatste kampioenschap, acht tien jaar geleden, was Arsenal wegge zakt naar de grauwe middelmaat. Maar nadat de rustige, bescheiden Bertie Mee vijf jaar geleden de ma- nagerspost overnam van record inter national Billy Wright, begon Arsenal aan de weg terug naar de top. Vorig jaar bewees Arsenal zijn hernieuwde kracht door het toernooi om de Run- ners-Upbeker te winnen, ondermeer door Ajax in de halve finale en An- derlecht in de eindstrijd te verslaan. In de wedstrijd van maandagavond was Martin Peters, de internationaal in de voorhoede van de Spurs, de grootste bedreiging voor Arsenal. Een afstandsschot van hem miste het doel op centimeters. Een kopbal van hem werd door een verdediger op de doel lijn gekeerd, nadat Wilson al was ge passeerd. In de slotfase raakte Geor ge Graham de lat van het doel van de Spurs voor Ray Kennedy met een kopbal via de onderkant van de lat, na een voorzet van George Armstrong scoorde. Bertie Mee zei na afloop: „Fantas tisch. Het is het mooiste moment uit mijn leven. Dit was een waardige wedstrijd om kanpioen in te worden”. En Ray Kennedy: „Dit doelpunt zal altijd het mooiste uit mijn loopbaan blijven”. Don Revie, manager van Leeds United, die zijn ploeg voor de tweede keer als tweede zag eindigen vertelde: „Het is een spannende race geweest, een groot gevecht tussen twee sterke ploegen. Wij hebben het kampioenschap niet verloren. Arsenal heeft het gewonnen. De titel is bij een echte kampioensploeg terecht ge komen”. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. Niet alleen in de KNSB, ook in de NHSB is de schaakcompetitie op een oor na gevild. De Noordhollandse Schaakverenigingen zjjn slechts hier en daar nog in wat na-competities bezig be slissingen tot stand te brengen die er in eerste instantie niet zijn uitgekomen. De laatste „normale” kampioenen en de gradanten meldden zich de afgelopen we ken aan. Het was in de tweede- en derde klasse waar éénmaal reden tot vreugde was maar liefst vier maal een afdaling naar lagere regionen werd geregistreerd. Castricum 4 maakte in de derde klasse B tegen Westzaan geen fout en bleef met een overwinning de drie concurrenten Assendelft, Bergen en Witte Paard 3 pre cies twee matchpunten voor. De ploeg promoveert naar de tweede klasse. Uit deze tweede klasse verdwijnt de schaakclub De Weyze (Monnikendam) na verlies tegen De Pion (Wormerveer). In de derde klasse viel het doek voor Purmerend 5, Het Oosten 5 en HWP 2. Min of meer vrijwillig ging Het Oosten 5 dat zich nog had kunnen redden middels een extra beslissingswedstrijd met Kijk Uit 5, maar hier van afzag. HWP 2 werd het slachtoffer omdat Kijk Uit 4 de laatste wedstrijd met De Uil 2 nog gelijk speelde. De nummers twee in de 4e klasse spe len nog een extra wedstrijd om 3 plaatsen in de 3e klasse. Het programma hiervoor luidt: Schaaklust 3DOS, Assendelft 2 Excelsior 3 en VHS 5Heemstede 3. Heem stede 3 plaatste zich voor deze competitie na hiervoor HWP 3 en Zandvoort 2 de pas te hebben afgesneden. pioenschap door een slechter doelge- middelde aan Manchester United door dat de laatste competitiewedstrijd te gen Birmingham eindigde in een ge lijkspel van 3-3. Vijf dagen na dat gelijke spel verloor Leeds ook nog de bekerfinale tegen Liverpool met 1-2. Arsenal werd in 1953 voor het laatst kampioen van de league en in dat jaar besliste het doelgemiddelde ten gunste van Arsenal en ten nadele van Preston North End. Manager Bertie Mee van Arsenal had voor de wedstrijd tegen de Spurs gezegd: „Er is geen sprake van dat de wedstrijd zonder doelpunten zal ein digen. Wij hebben een betere ploeg dan de Spurs en er is geen enkele re den waarom wij niet zouden proberen te winnen. Wij dienen de zaak van de positieve kant te bekijken, wij kunnen bovendien gewoonweg het risico niet nemen op een gelijkspel zonder doel punten te spelen.” Arsenal behaalde uit 42 wedstrijden 65 punten, Leeds United kwam tot 64. de 56.000 toe schouwers in White Hart Lane zagen Arsenal met de volgende spelers kam pioen worden: Wilson, Rice en McNab, Kelley, McLintock en Simpson, Arm strong, Graham, Radford, Kennedy en George. Het kampioenschap van Arsenal be tekent tevens dat de club van Highbu ry weer alleen recordhouder in het aantal titels is. Tot maandag werd die eer gedeeld met Manchester United en Liverpool, die zeven keer het kam pioenschap binnenhaalde, was ook kampioen in de seizoenen 1930-31, 32- 33, 33-34, 34-35, 37-38, 47-48 en 52-C. Arsenal is niet de enige vereniging, die drie keer de titel van de League in successie veroverde. Huddersfield Town kwam ook zover door zijn kam pioenschappen in 23-24, 24-25 en 25-26. Duizenden voetballiefhebbers den teleurgesteld. De hekken White Hart Lane werden al ruim een uur voor het begin van de wedstrijd gesloten nadat officieel iets meer dan 52.000 toeschouwers waren bin nengelaten. De teleur ge stelden bleven met dui zenden om het stadion van de Spurs lopen. Het verkeer werd daardoor vol ledig stopgezet en tientallen mensen moesten worden behandeld wegens lichte verwondingen. Binnen de muren van het stadion was de sfeer ook geladen. Groepen supporters van Arsenal en van de Spurs trachtten elkaar te overstem men en op het veld toonde Tottenham zich bepaald geen goede buur met be reidheid Arsenal een handje te hel pen. In de eerste helft vooral kregen de Spurs talrijke kansen om te sco ren, maar aan het eind van de strijd was Tottenham uitgespeeld tegen het conditioneel sterkere Arsenal. Voor de meest constante ploeg van de laatste zeven jaar uit Engeland Leeds United is het resultaat van maandagavond opnieuw een grote de ceptie. Vorig jaar greep Leeds naast het Engelse kampioenschap, de En gelse beker en de Europese Cup na dat de ploeg tot diep in het seizoen een werkelijke kans had op een unie ke trilogie in het Europese voetbal. Het enige dat Leeds United restte, was een batig saldo van meer dan een miljoen gulden. Dit voetbaljaar heeft Leeds United de ranglijst aan gevoerd van augustus tot aan het ein de van het seizoen, toen Arsenal het gat dichtte. Hoe groot de superioriteit van Leeds en Arsenal ten opzichte van de andere clubs was, bewijst het feit dat het in de geschiedenis van de League nog nimmer is voorgekomen Eindstanden: 2e klasse, afd. B: Purmerend 2 7, De Pion 6, Kijk Uit 3 5, Saende 2 5, ZSC 2 5, De Weyze 2. SCHIEDAM. De uitslagen van bokswedstrijden, die maandagavond Schiedam werden gehouden, zijn: Professionals, halfzwaargewicht, 6x3 minuten: Bert Nikkelen Kuyper wint op punten van José Guillois (Fra). Ama teurs, vedergewicht: Ton Krijgsman (Schiedam) w.o.p. van Jansen (Jutphaas) Bantam: Dolf Krijgsman (Schiedam) w.o.p. van Zwanen (Breda), zwaarwel- ter: Vrij (Amsterdam) Wop van Raay- makers (Dordrecht), middengewicht: Borsboom (Utrecht) wint door technisch ko in de 2e ronde van Ceder (Amster dam), Manuel (Zaandam) onbeslist met Van Halderen (Amsterdam), die in de derde ronde de strijd op medisch advies moest staken. LONDEN. Arsenal heeft gister avond in de heksenketel van White Hart Lane (het terrein van Tottenham Hotspur) zijn achtste Engelse voetbal- titel binnengesleept. De beslissing in het weinig spectaculaire maar wel enorm spannende duel viel pas in de 88e minuut door een treffer van Ray Kennedy. The Gunners hebben het daarmee niet op het doelgemiddelde aan laten komen. Arsenal zou maan dagavond genoeg hebben gehad aan een gelijkspel van 0-0 om gelijk te komen met het al uitgespeelde Leeds United en de titel te grijpen via een beter doelgemiddelde. Ieder ander ge lijkspel zou het kampioenschap bij Leeds hebben gebracht, aangezien het doelgemiddelde van Arsenal, voor de wedstrijd tegen de Spurs, slechts der- tien-duizendste beter was dan van Leeds United. Door zijn overwinning op Totten ham Hotspur behoudt Arsenal de kans zowel het kampioenschap als de beker te veroveren, iets dat in de twintigste eeuw alleen werd bereikt door de laat ste tegenstander van Arsenal in dit sei zoen, Tottenham Hotspur. De Spurs le verden die prestatie in 1961 nadat Preston North End (1889) en Aston Villa (1897) in de vorige eeuw „the double” op hun naam hadden ge bracht. Een dergelijk succes is in Schotland vrij normaal, het gelukte Celtic zes en Glasgow Rangers ne gen keer. Arsenal speelt zaterdag in de finale van het toernooi om de beker te gen Liverpool. Het kampioenschap van de League is in 82 seizoenen slechts vier keer op doelgemiddelde beslist. De laatste twee keren waren het ongelukkige Lees United en Arsenal daarbij betrok ken. In 1965 verspeelde Leeds het kam-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 21