Haar modejournaal Toch bedankt LUXE EN NUTTIGE GESCHENKEN IN LEER OP MOEDERDAG Senaat gaat akkoord met wet op de echtscheiding VAN NIEL OMEGA I L 3^5® I I' I k Tè veel applaus in verslag Omdat wij dat al dachten, verpakten wij 4711 f Omdat mamma tóch wel lief is, krijg; ze Eau de Cologne van 4711 j H Ir Isi» 17 WOENSDAG 5 MEI 1971 I Schumann naar Moskou Een stukje boerenverstand UITVERKOOP ogen, zonder een spoor van jaloe zie, doch immer getuigend van een diepe liefde en genegenheid”. Je kunt je bijna geen toepasselijker aanzet, bij het schrijven van deze speciale rubriek, indenken. TOEVALLIG HOORDE IK het dezer nog op de radio: Ella Fitz geralds sublieme vertolking van de prachtige ballad „My mothers eyes”. „De blik uit mijn moeders M - EFKU-KUIPERS N.V. NAAIMACHINE-HANDEL VERHUIZEN 'ik IV» -• IWW Wi «kil k 1 llliiiBii» 4 I i ADVERTENTIE WWtfWVWWWVWVWWVWXAAA* vwwwwwwwwwwww ADVERTENTIE BE TER MAAT kV ft ft ft «»jyAft<‘"**A**AAAAAA**AAAAAAAA*AAAAAAAAAAAAAAAAA/MWlAAIWMWWWV ADVERTENTIE PARIJS (DPA) De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Maurice Schu mann, is in Moskou aangekomen aan het hoofd van een delegatie van negen perso nen. Het bezoek maakt deel uit van het re gelmatige contact tussen Frankrijk en de Sovjet-Unie. Enkele sportieve Gold-Pfeil modellen van soepel rundleer Fantasierijke handschoenen uit de Laimböck-collectie Voor de vaders, de dochters en de zoons, die moeder aanstaande zondag met iets exclusiefs van leer willen be denken is er dus volop keus. Houd haar in ere en even onder ons niet alleen op Moederdag. Een bloeme tje tussentijds is heus geen overdaad. handige tasjes voor de moeders, die snel een boodschapje willen doen, maar niet met een grote hand- of boodschap pentas op pad willen gaan. Deze kleine tasjes bieden ruimte aan autopapieren, geld, zakdoek, kam en lipstick, want zonder deze twee laatste attributen zal geen vrouw zich verder dan vijftig me ter van huis verwijderen. Vandaar! Nu moet ik erbij zeggen, lieve lezer, dat mijn neef in Hoogwerverliede nooit een erg objectief mens is ge weest. Dit verhaal is dus géén objec tieve voorlichting, bedenk dat. Het is gewoon, net als alles wat mijn neef uitkraamt: een stukje boerenverstand. MOSKOU (AP) De hoofdredacteur van het voornaamste medische blad In de Sovjet-Unie heeft z(jn ontslag gekre gen omdat h(j in een verslag over het 24ste communistische congres in Mos kou te veel het woordje „applaus” had gebruikt, ook In verkeerde passages. DARMSTADT (DPA) In de Westduit- se stad Niederhausen heeft zich een merk waardige bankoverval voorgedaan. Twee mannen vroegen op een bijkantoor van een spaarbank naar de directeur en begonnen met hem een gesprek over beleggingsmo- geltfkheden. Plotseling trok een van de mannen een pistool en zei. „Geeft U mij alstublieft uw portemonnee. Er zal u dan niets gebeuren.” De verblufte directeur overhandigde de rovers zijn portefeuille, waarin 500 mark zat. De mannen namen afscheid en ver trokken. Kort daarop keerde een van hen terug, schudde de directeur de hand en zei: „Het is weliswaar niet zo veel, maar toch har telijk bedankt”. Daarna verdween hij per auto. Grote Houtstraat 86 - Haarlem Telef. 81 29 34 - Speciaalzaak sinds 1883 De senaat had over het algemeen veel waardering voor de nieuwe gedachten van minister Polak. De PvdA vond bij monde van dr. Brongersma dat het compromis in het wetsvoorstel hier en daar wat half slachtig aandeed, maar achtte vervanging van de „grote leugen” door de „kleine hy pocrisie” toch wel gunstig. Hij vond de termijn van één jaar dat het huwelijk ge duurd moet hebben voordat men op grond van „duurzame ontwrichting” (zoals de nieuwe wet zegt) mag scheiden, nogal wil lekeurig gekozen. Welnu, zondag 9 mei is het weer Moederdag. De dag, waarop wjj „die liefste vrouw op aard” eens extra in het zonnetje kunnen zetten en derhalve al haar lieftallige eigenschappen met iets feestelijks willen belonen. Veelal wordt die dankbaarheid omgezet in het sandragen van taarten, bloemen en flesjes Keuls water. Lekker, fleurig en geurig, daar niet van en vanzelfspre kend zal onze vertederde moeder het met blijdschap en een kus in ontvangst nemen. (Van onze parlements redactie) DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft de nieuwe echtscheidingswet van minister Polak van Justitie unaniem aanvaard. Ook de ARP stemde voor in afwijking van de AR-fractie in de Tweede Kamer. De nieu we wet, die een einde maakt aan de „grote leugen” (een van beide partijen moet schuld bekennen) zal uiterlijk medio sep tember dit jaar van kracht kunnen wor den. Dit is mogelijk omdat het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid al klaar is met enkele regelingen waarom de Tweede Kamer bij de behandeling van de wet had gevraagd. Een amendement van mej. Haars (CHU) dat is aangenomen in het parlement, bepleit onder meer regelen van overdraagbaarheid van weduwenpen sioenen voordat de wet van kracht wordt. Op gevaar af dat u de krant woe dend dichtslaat en in de verzamelde werken van Vondel gaat zitten lezen, vraóg ik u: wilt u fluor in uw leiding water? Het is een precaire vraag, dat zeker. Zij heeft met uw geweten, met uw nageslacht, met uw verantwoor delijkheid voor het jaar 2000 en met uw zin voor persoonlijke vrijheid te maken. Uw tandarts zegt ja en uw huis dokter zegt nee, uw gemeentebestuur wil niets liever en uw vertegenwoor digend raadslid aarzelt nog. Uw biechtvader laat het in het midden en de Synode van de hervormde kerk heeft er geen uitspraak over gedaan. Het laatste concilie heeft het onder werp mét tweeduizend andere fijntjes omzeild en het consultatiebureau van de NVSH zegt dat het niets met de voortplanting te maken heeft. Maar u zit ermee. Wij zitten ermee, want wij moeten vroeg of laat ja of nee zeggen. Mijn neef in Hoogwerverliede is al een stuk verder dan wij. Hij heeft al jaren fluor in zijn leidingwater. Hij is nog steeds in leven en hij is er al zó aan gewend dat hij het niet meer merkt. Ik ben eens met hem gaan praten, want tenslotte is hij een man van de praktijk. Het feit dat hij nog leeft zou een aanbeveling voor die fluor moeten zijn, maar we moeten proberen objec tief te blijven. Het kan immers best zijn dat mijn neef nog leeft dankzij iets héél anders, iets in zijn brood beleg of in zijn vermicellisoep. Hij zei ongeveer: „Ja, bij ons zit er fluor in het lei dingwater. Je weet dat ik een tame lijk groot gezin heb, Jannegje en Wiebert en Trebbeltje en Pom, om van Annechien nog maar niet te spre ken, waarmee ik dertig jaar in eer en deugd getrouwd bent, en dan de vader van Annechien en mijn aangetrouwde oom van moederszijde, dat zit allemaal knusjes bij elkaar en er valt nooit een onvertogen woord. Onze Trebbeltje is met haar man Glubbert bij ons in komen wonen en die hebben een kind van drie, een wolk van een kind, en een gebit! Kijk, dat gebit van dat kind, daar gaat het om. Nou moet ik zeggen dat we de eerste maanden wel wat moeite gehad hebben om dat leidingwater in dat kind te krijgen, want wat drinkt zo’n kind? Ik weet niet of je ervaring met pasgeboren baby’s hebt, maar ze drin ken alles behalve leidingwater. We hebben het geprobeerd met koud wa- van NAAIMACHINES merken NECCHI, BERNINA, MELSON en EFKU. Gloed- DE HIPSTE MOEDERS kunnen on getwijfeld worden verblijd met hot- pants-tasjes. Deze kleine schoudertasjes zijn uitgevoerd in een leervervangend materiaal. Tassen van blue-jeans met bijpassende ceintuurs zal de hippe, jonge mama wellicht ook niet versma den. ter, met warm water, met lauw water, maar het wilde alleen maar mélk! En hoe kom je aan melk? Van de melk boer, juist, maar hoe komt dié eraan? Van de koe, olrait, maar die koe staat misschien net in een gebied waar ze niks van fluor moeten hebben, trou wens, al moeten ze iets van fluor hebben, wie zegt dat die koe leiding water drinkt? Het beest drinkt in de wei uit de bak met regenwater of uit de sloot. In ieder geval, die kleine van Annechien heeft er zich met veel tamtam bij neergelegd dat het iedere week twee keer een glas leidingwater uit onze kraan moest slikken. Kijk, en daarom is bij ons het leidingwater ge fluorideerd, want voor die kinderen is het doodgewoon het behoud van de tandjes. Nou had onze Annechien na tuurlijk fluortabletjes bij de apotheek kunnen halen en die kunnen oplossen in de melk, maar dat is me dan ook een weg van mijl op zeven! Ik heb me dat allemaal eens haar fijn laten uitleggen bij de directie van het leidingwaterbedrijf in onze pro vincie. Ze doen daar precies de af gemeten hoeveelheid fluor in het wa ter, die voldoende is om sterke tanden te kweken en niet voldoende om de mensen te fluorideren tot ze erbij neervallen. Want het is met fluor al net als met alle andere dingen: teveel is teveel. Die precies afgemeten hoe veelheid gaat in het water en nou moet je opletten: dat water komt bij ons thuis uit de kraan. Wat doen we met dat water? We spuiten er onze tuin mee, we schrobben er onze stoep mee, we wassen er onze twee auto’s mee, we doen er driemaal daags de afwas mee, we wassen er mee in onze wasmachine en dat is tweemaal per dag iedere dag want voor zo’n gezin komt er wat kijken. We gaan er ook mee in bad en onder de douche, nou, we zijn een kraakheldere familie en we kijken niet op een litertje water als het om de hygiëne gaat. Verder gebruiken we het water om ons aqua rium te vullen, dat doet Wiebert altijd, die maakt het eens per week schoon want die visjes zijn eigenlijk van hém. Nou, dat is het dan ongeveer. Je zal zeggen, wat heb je voor al die dingen eigenlijk aan de fluor die er in het water zit en dan zeg ik: niks. Je kan moeilijk verwachten dat de goud visjes er betere tanden van krijgen en de bloemen in de tuin zijn nou ook niet direct vleeseters. Hoofdredacteur, Boris Stojanov van „Medicinski Rabotnik” (Medische wer ker”) had toen president Podgorny op 30 maart de openingsrede hield, 117 maal het woord „applaus” opgeschre ven, tussen haakjes achter bepaalde zinnen. Daar is in feite niets tegen, tij dens zo’n rede van enkele uren gaan de handen nogal eens op elkaar. Maar Stojanov had ook „applaus” vermeld achter plaatsen in de tekst waar woor den waren gewijd aan overleden kame raden, zoals de Noord Vietnamese partij leider Ho Tsji Minh en de Argentijnse revolutionair Che Guevara. In totaal had er tien maal „applaus" op een totaal verkeerde plaats gestaan. Of dit met opzet was gebeurd of niet, is niet bekend, maar de heer Stojanov is ondertussen „elders tewerkgesteld” OM TE BEGINNEN zag ik voor u een prachtige collectie glacé handschoe nen, met veel fantasie gemaakt en bo vendien in de gezelligste modekleuren. Vermeldenswaard is, dat ze zeer goed wasbaar zijn. Voorwaarde is evenwel, dat u hiervoor de speciale, in plastic kussentjes verpakte, shampoo gebruikt, die overigens in iedere goede zaak te verkrijgen, zijn. IN NEDERLAND NOG niet zo be kend, doch uiterst handig voor op reis, is de zogenaamde sieraden-rol. Het le ren étui heeft een royale, ronde ruimte voor ringen en verder ritsvakken voor armbanden en kettingen. Opgerold bergt het weinig plaats in uw koffer. En dan even attent zijn op die kleine, Deze twee fraaie, klassieke tassen komen uit de Gold- Pfeil-collectie, die door de firma Laimböck worden geïm porteerd Drie sportieve, leren ceintuurs met nikkelen gespen en versieringen. Het middelste model is een combinatie van linnen met leer, dat thans bijzonder populair is EDOCH, EEN grotere variatie op voornoemde verrassingen is niet on denkbaar. Wat dacht u bijvoorbeeld van de talloze luxe en tevens nuttige geschenken in leer? Om u enigszins op weg te helpen bij de Heemsteedse fir ma Laimböck, die niet alleen de fraai ste handschoenen fabriceert, maar ook ware schoonheden van tassen, bijou teriedozen en -rollen, beautycases, ma nicure- en naai-etuis, ceintuurs, bu reausets en koffers op grote schaal voor de liefhebbers importeert. niernen inl-v^ih, uli\hv on k_i ixv. vnuv nieuw doch met lakschade of modellen van vorige jaren. Levering met volledige garantie en service. 10 tot 50 korting I NAAIMACHINE-MEUBELS in alle mogelijke uitvoeringen 20 tot 30 korting I NAAIBOXEN 1- tot 6-delig. Iets smoezelig of lichte schade: 20—50 korting NAAIGARENS: Vanaf 11— per 10 pijpjes. Ale mogelijke kleuren. SCHAREN: In prijzen van ƒ1.1.50, enz. En verder nog veel meer artikelen voor WEGGEEFPRIJZEN Toch is het gek, wat goed is voor de ene is de pest voor de ander. Mijn schoonvader is nou drieënnegentig en hij mag van de dokter absoluut geen leidingwater drinken. Hij kan er niet meer tegen, zegt die dokter, en aan gezien hij geen tand meer in zijn mond heeft hoeft hij het om andere redenen niet te doen. Volgens mij krijgt hij stiekem toch een behoorlijke portie binnen, want mijn vrouw kookt altijd met water uit de kraan; alles, aard appelen, groenten, ga maar door, en koffie drinkt die ouwe baas tegen de klippen op. Af fijn, we zullen maar zeggen dat hij toch zijn beste tijd ge had heeft. Moet je zo’n man zijn kopje koffie afnemen omdat het leiding waterbedrijf de nieuwe generaties mooie nieuwe gebitten wil bezorgen? Want daar gaat het om, hoor, daar géat het om, denk eraan. Alle mensen boven de twintig en alle mensen met kunstgebitten of zonder tanden slik ken de fluor en wassen met fluor en spuiten met fluor en douchen onder de fluor alleen en enkel om de ko mende generaties aan nieuwe gebitjes te helpen. Wat zeg je? Met fluor tabletjes voor de kinderen? Welnee, dat raakt toch in de versukkeling! Als je één mens ergens toe wil dwin gen, dan moet je alle twintigduizend mensen hetzelfde laten doen. Dan heb je de beste kans dat die éne het óók doet. En al die negentienduizend- negenhonderdnegenennegentig moeten dat dan maar voor lief nemen. Als heel Nederland vijftig jaar lang alleen nog maar water met fluor gebruikt, al is het maar om bellen te blazen, dan is over vijftig jaar onze hele bodem zó rijk aan fluor dat alles wat leeft ijzersterke gebitten heeft. De mensen, de koeien, de honden, de cactussen, de meibloempjes, de bijen, de muizen, de mussen alles. Tenzij „Tenzij wat, beste neef?” „Tenzij ze er voordien in gebleven zijn, zie je, want nou moet ik weer aan mijn schoonvader denken. Waar om, voor hier en ginder, mag die géén fluor hebben? Weet je, soms denk ik wel eens: zou je er iets van kunnen krijgen waar je met je goeie gebitje niet tegenop kunt bijten?” NU KAN IK mij zeer goed voorstel len, dat het „zo maar op de gok” kopen van handschoenen, voor uw huisgeno ten een hachelijke onderneming is. Zal de aankoop wel aan uw smaak beant woorden? Als ze echter in de winkel vragen of ruiling mogelijk is, zal dat zeker worden toegestaan, mits mis schien ten overvloede gezegd de le ren handschoenen niet op eigen houtje worden gepast. Voor de avond is er ook een ruime keus in satijnen handschoenen; van heel kort tot heel lang en maar liefst in veertig kleuren. Zij zijn te comple teren met beeldige avondtasjes. KLEINE HOUTSTRAAT 112 - HAARLEM - GAAT PER 1 JUNI A.S. naarHaarlemmerstraat 31a - HILLEGOM - Tel. 0 2502 - 6392 (500 meter voorbij Bennebroek). Alle verkoop en service zal dan vanuit ons veel groter en moderner pand kunnen geschieden. Daar ons assortiment aan de nieuwe opzet zal worden aangepast, houden wij van 22 april t/m 22 mei a.s., met toestemming van de Kamer van Koophandel een Misschien is de fluor wel goed voor de autolak, dat weet ik niet, maar dat heeft weinig met de tandjes te maken. Maar je moet niet vergeten dat dat kleintje van Trebbeltje en Glubbert altijd toch nog twee keer per week een glas leidingwater te drinken krijgt. De andere kinderen grijpen altijd naar de fles met frisdrank als ze dorst hebben, en onder de tien jaar krijgen ze van mij nooit koffie, altijd melk of yoghurt of iets echts gezonds. Maar denk eens even aan de kringloop der natuur. Het water met de fluor, dat ik in onze tuin spuit, trekt in het gazon en in de bodem, net als het water weermee we onze auto’s en onze stoep afschrobben. Dus al die fluor komt in de bodem, zakt naar de diepte, raakt in het grondwater en komt op die manier weer in de krop pen sla en de wortelen van onze groenteleverancier, die verderop in de straat woont. Via die groenten krijgen we dan toch maar eens eventjes al die fluor binnen en op die manier komen we naar mijn idee wel behoorlijk aan onze fluor-trekken. Hoewel, van dat precieze afmeten van de porties komt op die manier niet veel terecht, maar de heren zullen wel met wat marge gerekend hebben. Trouwens, nou moet je die aange trouwde oom van moederszijde heb ben, die bij ons inwoont. Hij drinkt wel tien glazen leidingwater per dag, die man heeft een droge lever en hij kan wel onder de kraan blijven han gen. Wat die man voor een fluor- voorraadje in zijn body moet hebben! Alleen, hij heeft er zo weinig aan, want hij heeft een kunstgebit. Nou ik het daarover heb, we heb ben verdulleme bijna allemaal een kunstgebit! Zelfs onze Pom, dat is een jongen van vijftien, is al de helft van zijn tanden kwijt. Denk je dat ie die met dat fluorwater terugkrijgt? Als je het zo bekijkt is dat kleine schaap van Trebbeltje en Glubbert de enige die profiteert van die enorme installatie voor fluor-toevoeging, die ze bij ons gebouwd hebben. Wel een geweldig stuk fabriek voor zo’n klein wurm, eigenlijk. Zou het met fluortabletjes toch eigenlijk niet een stuk eenvou diger zijn geweest? Dan hadden we ook niet zo zitten martelen om die kleine dat leidingwater in ’t keeltje te gieten. Het arme kind is er een paar maal bijkans van gestikt. Maar wat wil je? Wat moet, dat moet en modellen. J - L - I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17