Ex-Bintang Arthy Kraaijeveld met nieuwe groep TASSEN Zelfkritiek in Arnoldushoeve Top de pop pop dertien Royal Niemeyer „huiskamer” Nieuwe ervaring in pijproken IN DE UMOND Popnacht voor Vietnam SOOSAGENDA Popsnippers Cardinals voor promotieduel naar Utrecht WILMS FLOET K IJmuiden Heemskerk Beverwijk H ioP»®tl5pOP 11 City Mm DONDERDAG 6 MEI 1971 uit en Q^nntf Stadsschouwburg l VOOR MOEDER z Luxor Mona Lisa Be rolling” staat er. Een solosingle? Nee, „Kraaije veld” is de naam van de groep die Arthy sinds november rond zijn erkende talent heeft opgebouwd. Cinema Marquette I In drie smaken 50 gr. f 3.- .4 VOLGENS de schandaalkronieken is de moeder-overste van een Ita liaans klooster omstreeks de zeven tiende eeuw verwikkeld geweest in een liefdesavontuur met de jonge edelman Gianpaolo Osio, welke ver houding niet zonder gevolgen is ge bleven. Een roddelende lekenzuster is achter dit geheim gekomen en om dat zij wraak wilde nemen op de edelman, die op haar duidelijke toe naderingspogingen weigerde in te gaan, betekende zij een onmiddellijk gevaar voor de beide gelieven, die daarom besloten haar uit de weg te ruimen. Maar een gerechtelijk onder zoek en de martelingen, waar zuster Virginia aan wordt onderworpen, brengen de waarheid aan het licht. De schuldig bevonden „Non van Monza” wordt levend ingemetseld in een kerker, terwijl de haar te hulp snellende Osio onderweg door rovers wordt vermoord. - Arthy Kraaijeveld: brein van de Beverwijkse Bintangs. Long time, no see, sinds hij vorig jaar novem ber de groep, waarvoor hij hits schreef als „Traveling in the USA” en „He didn’t wanna go home”, verliet. Deze week dook hij weer op. Op de releaselijsten van de n.v. Phonogram. „Kraaijeveld Kennemer theater aarlem, Umond Royal Niemeyer is ongekend aangenaam. Verrassend zachte tabak, die onverstoorbaar doorsmeult. Geur en aroma zijn vacuüm verpakt in een tinnetje. Opdat u het „volle bouquet” volledig proeft. Ervaar zelf, ontdek zelf.<£i; ".*‘vV I WM ADVERTENTIE ADVERTENTIE Groen- In de nacht van 28 op 29 mei wordt in de sporthal Zuid (Oude RAI) in Am sterdam een daverende popnacht voor Vietnam gehouden. Brainbox, Temple, Gallery, Marsh Mellow, Super Sister, Q’65, B.Z.N., Oscar Benton Bluesband, Rob Hoeke R B groep, Mailer Mac kenzie Band, Group 1850 en Blow-Ball hebben hun medewerking al toegezegd. De eerste single „Mona Lisa” is ove rigens geen eigen werk; het is een oude rocker die al eens eerder op de plaat is gezet. „Be rolling’ de B-kant. is wel een nummer van Arthy. Nu de plaat uit is gaat de groep ook denken aan optredens. Speciale attractie van dat podium- werk moet de „huiselijke sfeer” wor den, een „oergezellige Hollandse toe stand”, die ook al aanwezig was in de met schemerlampen en fauteuils ge vulde „repetitieboerderfj”. Het ziet er dus naar uit dat Kraaijeveld behalve de bekende elektronische apparatuur ook wat typisch Nederlandse huiska- merelementen op het podium gaat plan ten. Wie weet krijgt het publiek wel koffie met gebak toe. De groep „Kraaijeveld”: gezellige huiskamer jongens. bloedige veldslag tussen oermensen en af grijselijke giganten vormt het hoogtepunt van deze knap vervaardigde film, die hier van heden- tot en met zaterdagavond zal worden vertoond. Youth for Christ-honk, Vondelweg 166, vrijdag: film „De Tijd”; zaterdag: koffiebar. HJC, Nijverheidsweg 35, Heemstede, vrijdag: Erik Ineke Groep. De Schaapskooi, Frankrijk/Italiëlaan, zaterdag: disco. Riverside, Spaame 91, vrijdag: folk; zaterdag: disco. De Ark, Kerkplein, Velsen-Zuid, vrij dag en zaterdag: soos. Arnoldushoeve, Hoofdweg 574, Hoofd dorp, zaterdag: September. Deining, Ripperdastraat 13a, zater dag: Album, iedere avond jeugdcafé. Soos EVNH. speeltuin Engelandlaan, zondag: disco Clubhuis Maasstraat, Eemstr. 6, vrij dag: jeugdcafé. 1. Funny, funny Sweet; 2. Underneath the blanket go Gilbert O’Sullivan; 3. Loop di love Juan Bastos; 4. Mozart symphonic no. 40 Waldo de los Rios; 5. Brown sugar Rolling Stones; 6. True love that’s a wonder Sandy Coast; 7. Proud Mary Ike and Tina Turner; 8. Soldier’s prayer Oscar Harris the Twinkle Stars; 9. In your eyes TeeSet; 10. Those words Sandra and Andres; 11. It don’t come easy Ringo Starr; 12. Du Peter Maffay; 13. Hot love T. Rex. MARKTPLEIN - KENNEMERLAAN ,,'WÓr> De Put. Koudenhorn 34, vrijdag: dis co. NA VELSEN en Beverwijk is thans Heemskerk aan de beurt gekomen voor „Tora, tora, tora!”, de uitvoerige oorlogs- documentaire met authentieke opnamen van de voorbereidingen tot de overval op de Amerikaanse vlootbasis Pearl Harbor door de Japanners. Deze kostbare film wordt hier van heden- tot en met dinsdag avond vertoond, terwijl voor de beide ma- tinee’s van zondag achtereenvolgens „Ro bin Hood en zjjn schelmen” en „Levend, bij voorkeur dood” in het vooruitzicht wor den gesteld. Kanaalstraat, Vietnamavond; van Beatnleuw» en opgaven voor de soosagenda kunnen rechtstreeks worden gezonden aan: Redactie Haarlems Dagblad, rnbriek Hop- pelepop, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. De inzending» termijn voor iedere aflevering sluit dins dagmiddag. 0 De enige echte Nederlandse Hein tje-fanclub beeft ons een dermate vriendelijk briefje gestuurd, dat we er niet aan voorbij kunnen gaan. In het kort komt het hierop neer: wordt lid van de Heintje-fanclub. Schrijf aan B. A. C. Ziellemans. Pannesheidestraat 1 in Kerkrade of stuur een postwissel met 1 5,25 (voor één jaar) naar 1252— 53850, Boerenleenbank, Kerkrade Jong en oud mag meedoen. Wel vlug graag, want straks heeft Heintje de baard in de keel. DE ITALIAANSE western „Kill them all”, die van vrijdag- tot en met zondag avond in de Stadsschouwburg zal gaan draaien, is gebaseerd op de reeds enige jaren goed in zwang geraakte formule; een groep ex-misdadigers moet in oorlogstijd een bijzonder moeilijke opdracht tot een goed einde brengen. In dit geval de Ame rikaanse burgeroorlog, waarvoor bij de noordelijken een aanzienlijke goudschat moet worden gestolen. Volgens traditie belagen de leden van deze moordenaars bende niet alleen de vijand maar staan zij ook elkaar voortdurend naar het leven, zodat al het gespuis is gedoemd het kpst- bare hachje er bij in te schieten. Dit bloe derig verhaal wordt door Chuck Connors aan de gang gehouden op de manier, zoals door de liefhebbers van dit genre wordt gewenst. Zondagmiddag gaat het in de Stadsschouwburg weer iets kalmer toe, maar dan draait „Vrijbuiters van het woud”, een Nederlandse film die voorna melijk voor de jeugd is bestemd. In een Beverwijks boerderijtje heb ben ze de afgelopen maanden erg hard geoefend: Arthy zelf, broer Frank (ook ex-Bintangs, speelt bas), Hein Brandjes (ex-Frogs Ltd., speelt slag en solo) en Gerard Borst (ex-Turqoise. drumt). Arthy, Frank en Hein nemen boven dien nog de zang voor hun rekening. Eerste vraag is natuurlijk: waarom zijn Arthy en Frank uit de Bintangs gestapt? Antwoord: er bestond een te groot verschil tussen de mentaliteit van ons en die van de andere leden; we waren het niet eens over de stijl van de muziek die we wilden brengen. Lo gische volgende vraag: wat is die stijl nu? „Overzichtelijke gitaarmuziek. Veel meer is er niet van te zeggen. Het groot ste gedeelte is eigen nummers, door Arthy geschreven.” Allison, Kanaalstraat, IJmuiden, za terdag: Big Apple. Free Potter, Koudehorn 34, zondag middag: Full of Power. Evergreen, Houtplein 16, zaterdag: Groovy. De nacht wordt georganiseerd door het Algemeen Nederlands Jeugd Ver bond. De opbrengst komt ten goede aan het Zuidvietnamese Bevrijdingsfront, reden voor de organisatoren om alle „geëngageerde” popgroepen en -liefheb bers op te roepen op 28 mei naar Am sterdam te komen. veel door Haarlemmers bezochte cen trum is dan welkom op een hearing, waarin opzet en activiteiten van de hoeve doorgesproken worden. Uiter aard zullen ook klachten en kritiek een gewillig oor vinden, maar het zou leuk zijn als daar een aantal oorspronkelijke ideeën tegenover zouden staan. Op het ogenblik ziet het programma van de hoeve er als volgt uit: dinsdag: crea tieve avond; woensdag: avond voor de oudere jeugd; donderdag: afwisselend filmavond en tijd en ruimte voor een (nog op te richten) filmgroep; vrijdag: jeugdcafé; zaterdag: popavond met af wisselend disco en groep; zondag: van af 4 uur jeugdcafé. Zoals je ziet een programma waaraan nog van alles ge schaafd kan worden. Vrijdagavond krijg je de kans. DE GELEGENHEID om ongecontroleerd door de historie behaarde mannen en nau welijks geklede dames in allerlei spannen de situaties te brengen, wordt in „Dino saurussen regeerden de wereld” dankbaar uitgebuit door regisseur Val Guest, waarbij door hem van vernuftig geconstrueerde monsters gebruik werd gemaakt. Een Anne Heywood als de ongelukkige religieuze in „De non van Monza”, welke film van heden af in City zal worden vertoond. films conti, die een dankbaar gebruik heeft ge maakt van alle hem door de overlevering geboden mogelijkheden. Met als resultaat veel avontuur, geweld en sex, welke po pulaire combinatie van heden- tot en met woensdagavond in City kan worden be keken. Deze vertoningen vinden in de ma tinee van zondag een korte onderbreking voor „Wraak der Amigos”, een western met „alles erop en eraan”, waar Mont gomery Wood een hem passende hoofdrol in vervult. Haarlemmermeer’» hip-hotte jeugd centrum „De Arnoldushoeve”, een smaakvol herbouwde boerderij aan de Hoofdweg 574 in Hoofddorp, gaat zich zelf vrijdagavond ernstig onder de loep nemen. Iedere belangstellende voor dit ook I 9 Melanie komt opnieuw naar Ne derland. Op woensdagavond 19 mei geeft ze vanaf 9 uur een volledig con cert (voor en na de pauze) in het Am sterdamse Concertgebouw. Melanie treedt deze maand ook op in Londen, Kopenhagen. Frankfurt en deze week op het Montreux-festival. MMWVWMMMMMWVVMVWMWWWVIMMWWWMWlAMWMMlMAAnAMWMMWMlVWWWnnAMAMAMAMAAAAAAAAAnAAAAAAAAAAMWVVVA^^ BARBRA ZINGT in deze film niet en haar komisch acteertalent komt haar ook zonder dit goed van pas in een verhaal, dat rich voornamelijk tussen vier muren laat afspelen. Daarnaast wjjzen de sterk aangezette typeringen op de afkomst van de film: een populaire toneelproduktie welke het waarschijnlijk ook in Nederland als zogenoemde „vrije sector” uitstekend zou doen. BIJ DIT ALLES in de nachtvoorstelling van vrijdag nog „De vrouw en de erotiek”, een episodenfilm met vijf hoofdstukken die alles met de titel hebben te maken. Achtereenvolgens wordt hierin getoond hoe de seksuele revolutie om zich heen heeft gegrepen in Frankrijk, Amerika, Ja pan, Duitsland en Zweden, waarvoor vijf vrouwen uit deze landen demonstreren hoe dit alles is geschied. Vla kleine intriges heeft dit alles een gevarieerd geheel van seksuele problemen kunnen opleveren. TENSLOTTE vermeldt dit weekpro- gramma de vertoningen van „The big Gundown”, bestemd voor de nachtvoor- stelling van zaterdag en de tweede matinee van zondag, met „Prins zonder vrees” voor de eerste matinee. City-Club Kamis, Nieuwe markt 5, zaterdag: dansen. Sfeer ’69, Ged. Oude Gracht 24, vrij dag, zaterdag en zondag: soos. Toy-Toy, Stoofsteeg 1, iedere avond: bar-dancing-disco. Moulin Rouge, Kleine Houstr., week end: bar-dancing-disco. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Komende zaterdag kunnen voor een groot deel de laatste beslissingen in de landelijke competitie basketbal vallen. Haarlem Cardinals gaat voor de beslissende wedstrijd tegen BC Paulus naar Utrecht. Om half acht *s avonds zal in de Sporthal Catharijne worden uitgemaakt welke ploeg naar de eredivisie promoveert. In de competitie wonnen beide ploegen een keer, BC Pau lus in Haarlem, Haarlem Cardinals in Tilburg. De Haarlemmers moeten in staat geacht worden dit belangrijke duel te winnen. Na de uiterst onbevredigen de winst van BC Paulus op Lions zullen de mannen van Rudolf Mooij extra ge prikkeld zijn tot het leveren van een topprestatie. Zaterdagmiddag zal in de Kennemer Sporthal om vier uur het degradatieduel tussen Agon en FAC uitgevochten wor den. De toeschouwers zal hier een niet fraai, maar zeker bikkelhard en span nend duel wachten. De hoofdstedelijke formatie gaat zonder twijfel als favoriet van start. De districtscompetitie behoort nog steeds niet tot het verleden. De onder breking tijdens de Damesbeurs is er oorzaak van, dat de competitie pas TRIEST. Het Nederlands voetbalelf tal, bestaande uit spelers tot 21 jaar, heeft woensdagavond in Triest een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Italiaanse jeugd met 2-5 verloren. Bij de rust was de stand nog 1-1 door treffers van Pulici en Rijsbergen. Na de pauze scoorden Van Marwijk voor Nederland en Pulici (2x) Oriali en Fabbiani voor Italië. DEZE HISTORIE is het uitgangspunt geworden van een gemakkelijk in de smaak liggende film van Eriprando Vis- U k unt zich gratis abonneren op het -Pijprokers Magazine’ ’n Br «kaartje naar Postbus 41. N. Groningen is voldoende. VERVOLGENS VAN zondagmiddag (tweede matinee) tot en met woensdag avond „Gil en sterf”, waar de drie top- griezelfilmsterren Vincent Price, Chris topher Lee en Peter Cushing in kunnen worden bewonderd. Deze film is een ge slaagde kruising tussen het vampier- en monster van Frankensteinmotief, met als plaats van handeling het lugubere huis van een sinistere chirurg. Sinister, omdat deze knaap zich bij voorkeur bezighoudt met het vervaardigen van vreemdsoortige levende wezens, die hij bij voorkeur sa menstelt uit ledematen en organen van al eerder door hem vermoorde mensen. Tot hijzelf, krankzinnig en wel, tot een weinig minder gruwelijk einde wordt gedoemd. DAARVOOR draaide in de eerste mati nee van zondag reeds „De wilde engelen” met Peter Fonda en Nancy Sinatra, welke film wordt aangekondigd als „het mee dogenloze verhaal van een losgeslagen generatie”. DE DIRECTIE van dit theater heeft het grootste deel van het komende weekpro- gramma gereserveerd voor „De uil en de poes”, een lachfilm met nogal sterke kluchteffecten. George Segal speelt hierin de uilige, levensvreemde schrijver, die op luidruchtige manier tot de werkelijkheid wordt geroepen door Barbara Streisand als de lokkende poes met de allures van een zwerfkat. - PEN Jeugdcentrum, IJmuiden, vrijdag: maandag: amateurtoneelver. „Ad ven to’ met komedie .Boeing, Boeing” Mare Camelotti. de op vrijdag 14 mei a.s. beëindigd zal wor den. Morgen staan de navolgende wedstrij den op het programma: 19.00 uur: DSS Epibratos 3CD Iberia, Exercitia 5 Akrides 4, Sea Devils 3—Onze Gezellen (heren) en HOC 4DSS Epibratos 2 (da mes); 20.15 uur: DSS Epibratos 2 Hoofddorp 2 (heren), HoofddorpDSS Epibratos, HOC 2Lions en Exercitia 2—The White Stars 4 (dames); 21.30 uur: The White Stars 3Lions 3, Akri des 3Akrides 4 (heren), Onze Gezel len 2Spetters en The White Stars 3 The White Stars 2 (dames). Electric Centre, Bakenessergracht, zaterdag: The oldest professional music company; dinsdag: laatste optreden in Nederland van Ierse groep „Dr. Stran gely Strange. ^KWAUTB De Weiman, Santpoort, zaterdag: Groep Vermin; zondag: disco. //fl - .‘‘v1';''" a 'i-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11