Bekerfinale werd bijzonder fraai duel FEL SPARTA NIET BEREID TE CAPITULEREN VOOR AJAX (2-2) Softbalcompetitie UW aanvallend sterker dan Bloemendaal: 3-1 DrieHPC-leden Jan Lubbers zege in de ronde van Spanje DEELNEMERS OLYMPIA’S RONDE Okker versloeg Mark Cox in interland behield kans op Eddy Peelman behaalde tweede titelgevecht Puskas: „Ajax speelt wel erg snel voetbal” Vitesse-bestuur over ere-divisie uit toernooi om Griekse beker Rectificatie Jonkers bij A-selectie praat met KNVB-bestuur Panathinaikos Oostenrijk over Luxemburg: 3-2 PEC bedwong Joegoslaven Uitslagen van Duindigt DONDERDAG 6 MEI 1971 Gedachten Flitsend Ook Haarlem op vinketouw VVWWVVVVVVVVVVVVWIRJVVVVVVVVVVVVVVViniVVVVVVVUVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVW' krt/WVVVVV*AAO/VWWVVUVVVVVVVWVVVVMVVVVwVVVVVVinAnfWVWWVVVVVVVWWWWWWVVVVV\/VWWVWWWVVV\AA/WVWVWWW\’ en (Van onze softbalmedewerker) fel. Het was opnieuw Cruijff, het voor StorksDSS en UWTerrasvogels. d. Ster ARNHEM. Indien Vitesse zondag als derde eindigt op de ranglijst van de eerste divisie gaat het voltallige bestuur maan dag met het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB in Den Haag pra ten. De Arnhemmers, die de laatste wed strijd uit tegen Helmond Sport spelen en een punt voorstaan op SC Cambuur, me nen in dat geval recht te hebben op een plaats in de ere-divisie, als die tenminste door fusies of anderzins vrijkomt. Inmiddels hebben de bestuuren van AZ 67’, Haarlem, Excelsior en Volendam brieven naar de KNVB gestuurd, waarin eveneens de aanspraken op een plaats in de eredivi sie naar voren worden gebracht. echter het aantal kansen dat wij gehad hebben in aanmerking neem dan moet ik wel bedenken dat er voor ons vanavond beslist meer in heeft gezeten”. En Pim Doesburg: „Als wij ooit een kans heb ben gehad om Ajax te kloppen dan is het toch wel, vanavond geweest. Wij waren veel beter”. Het algemeen klassement: 1. 25.26,22. 2. Castello (Spa) op 51 Pijnen sec. 3. is het niet zo eenvoudig om laat maar lopen. Dan vecht bittere einde”. ter voor de finish achterhaald door het vrijwel volledige peloton. In de eindsprint versloeg Frans Verbeeck Roger de Vlae- minck, die ook betrokken was geweest in een valpartij, maar op. eigen kracht het contact weer had hersteld. Harry Jansen werd derde. GRIESKIRCHEN (ANP) Oostenrijk heeft woensdag in Grieskirchen de tweede wedstrijd in het voor-olympische toernooi tegen Luxemburg met 3-2 gewonnen. Bjj rust leidden de Oostenrijkers reeds met 2-1. De eerste wedstrijd was met 1-0 ge wonnen door Luxemburg, zodat een beslis singswedstrijd noodzakeljjk is geworden. (Van onze sportredactie) HAARLEM In de Nederlandse B-ploeg, die in het komende weekend in Capelle a/d IJssel tegen België uit zal komen, zijn drie leden van HPC opgenomen. Ale van der Veen zal twee maal in actie komen: op de 100 meter vrije slag en in de ploeg voor de vier maal 200 meter estafette vrije slag. Op het laatstgenoemde nummer komt ook Herman van Lienden aan bod. Feike Halderman staat bij de dames ingeschreven op de 100 meter vlinderslag. Hoewel de meeste toeschouwers (er wa ren 6000 mensen in de Deutschlandhalle) Finnegan de overwinning hadden toege dacht, liet de jury toch een „onbeslist” horen. Tot de achtste ronde ging de strijd gelijk op. De betere conditie van de uit dager stelde hem daarna in staat Velensek in de verdediging te drukken. Het slagen repertoire van de Brit was veel gevarieer der en in de twaalfde ronde trof Finnegan met een rechtse Velensek vol op het lin keroog, dat daarna enorm opzwol. De Duitser haalde het einde verder onge schonden en dankzij de jury-uitspraak mag hij zich voorlopig nog Europees kam pioen noemen. Vodo SC een eentonig duel. Op alle fron- ten was Vodo SC sterker en gemakkelijk werd Celeritas met 14-2 verslagen. komende ik had ook niets anders verwacht alle ingrediënten waren daarvoor wezig, en ik had niet gedacht dat ze nog uit handen zouden geven”. ZWOLLE Het Joegoslavische elftal, dat zondag in de voorronde voor het Euro pees kampioenschap tegen Oost-Duitsiand in Leipzig zal aantreden, speelde woens dag in Zwolle voor 6.500 toeschouwers een oefenwedstrijd tegen de leider van de tweede divisie, PEC. Het werd na een 0-1 ruststand, een 2-2 celjjkspel. Vasovic zijn wel de sterkste spelers." Is Ajax veel veranderd sedert het in Madrid tegen AC Milan speelde? Pus kas: „Die wedstrijd valt niet te ver gelijken met die van vanavond. Milan is immers veel sterker dan Sparta.” Of Puskas nog een keer terugkomt om Ajax nog eens in actie te zien kon hij niet meedelen. Hij zal zich eerst weer eens bezig gaan houden met zijn eigen elftal dat gistermiddag voor de halve finale van de Griekse voetbalbe- ker met 3-2 van Paok, een tweede di- visieclub, verloor. De Europa Cupfina- le op Wembley heeft daardoor voor de Grieken een extra dimensie gekregen omdat zij in Londen moeten winnen willen zij volgend jaar weer aanspraak kunnen maken op internationaal voet bal. Hoe het resultaat in Londen ook uit zal vallen, Panathinaikos kan volgens Puskas in feite al niet meer verlie zen. Puskas: „Wij zijn de grote reve latie van dit toernooi. Veel minder ge routineerd en ook veel minder ver maard dan Ajax dat op alle fronten favoriet is. Ook in Griekenland zelf. Als wij van Ajax winnen is dat aar dig meegenomen. Niemand zal ons echter kwalijk nemen als wij in Lon den niet tegen Ajax opgewassen blij ken. Alleen het feit al dat wij de fina le hebben gehaald is voor ons al een enorme overwinning op zich.” want aan- het Bulgarije heeft woensdag in Sofia met 5-0 van Groot-Brittannië gewonnen. Bij rust leidden de Bulgaren met 2-0. Bulga rije, dat de eerste wedstrijd met 1-0 had verloren, heeft zich hiermede geplaatst voor de volgende ronden. Spanje heeft woensdag in Salamanca met 3-0 gewonnen van Turkije. Het was de eerste ontmoeting tussen beide landen. De tweede wordt op 19 mei in Ankara ge speeld. Denemarken heeft zich door een 4-0 zege op Zwitserland gekwalificeerd. In de eer ste wedstrijd had Denemarken een 1-0 ne derlaag geleden. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Er is de afge lopen dagen in de ridderzaal van kas teel Spangen tussen Sparta-trainer Georg Kessler en zijn spelers veel ge praat. Kessler die na de „affaire- Bosveld” (er is vandaag een bespre king tussen Charley en het bestuur van de Rotterdamse club) en de slechte competitieresultaten van zijn equipe in de afgelopen weken nogal wild te keer was gegaan realiseerde zich bijtijds dat een controverse tus sen hem en zijn mannen Sparta’s be langrijkste wedstrijd van dit seizoen, de finale om de KNVB-beker tegen Ajax, wel eens ernstig geweld aan zou kunnen doen. (Van onze sportredactie) WEST-BERLIJN De Nederlandse half- zwaargewicht Jan Lubbers heeft zijn kans op een Europees titelgevecht tegen de Westduitser Conny Velensek behouden. Velensek bleef gisteren namelijk in het bezit van de Europese titel door in West- Berljjn onbeslist te maken tegen de Engelse uitdager Chris Finnegan. Score verloop: 42. Ramjac 0-1, 47. Stof fels 1-1. 60 Fillipovic 1-2, 64. Fernandez 2-2. Trainer Boskov, die zijn ploeg op volle oorlogssterkte had laten aantreden, met Djajic, toonde zich verrast door de goede tegenstand die PEC had geboden. De wed strijd stond onder leiding van de heer Godding uit Zwolle. De eerste echte etappe van de vier daagse van Duinkerken is beheerst door de Belgische deelnemers. Nadat het veld bijna drie uur lang bij elkaar was ge bleven, waarbij de rust slechts werd ver stoord door een aantal valpartijen, kwa men er in de laatste tachtig kilometer van de rit tussen Duinkerken en Kamerijk nog een aantal ontsnappingspogingen. Barry Hoban zat voortdurend in de slag, maar hij kwam niet weg. De Belg Die- rickx wel, maar die werd zeven kilome- ter, Ivan Schmid, Manfred Stucki, Rene Leuen berger, Felix Battig. Ploegleider Werner Ar nold. Italië: nog geen opgave ontvangen. Ne derlands militair team: Frits Schür, Roy Schui ten, Adrie van Opdorp, Henk Kruims, Jan Klomp. Jaap Schelling. Ploegleider J. Amels. Oostenrijk: Willy Hesse, Hans Königshofer, Hol ger Linhart, Rudolf Mitteregger, Wolfgang Prigl- hofer. Franz Wiesinger. Ploegleider Franz Nad- lerk. Acifit accu’s: Peter van der Donk. Juul Bruessing, Cees Priem, Ben Jurriaans, Henk Stander, Frans van de Ruit. Ploegleider Piet Lie- bregts. Amstel: Fedor den Hertog, Matthijs de Koning. Nanno Bakker. Arie Hassink, Gerrie Knetemann, Arnold Voogd. Ploegleider Herman Krott. Mars-Flandria: Fons an Katwijk, Wim Kelleners, Peter Legierse, Jo van Pol, Jan Spet- gens, Cees Swinkels. Ploegleider Sief Janssen. Caballero: Theo van der Loo, Marcel Pennings, Dick Groen, Rink Cornelisse, Henk Poppe, Pe van Stralen. Ploegleider Gerard Peters. Ovis: Ben Kooken, Jo Vrancken, Karei Denoy, Sjaak Hulshoff, die in de slotfase vaak in de spits te vinden was, komt juichend aanlopen nadat Cruyff links Ajax’ tweede gelijkmaker heeft gescoord. Venneker, Doesburg, Ter Horst Visser kijken verslagen toe. (Van onze sportredactie) HAARLEM In het bericht over het samengaan van Haarlem en EDO is een fout geslopen. De ledenraad van Haarlem is n.l. akkoord gegaan met de zitting van twee i.p.v. drie (zoals wij meldden) EDO- vertegenwoordigers in het nieuw te vormen bestuur van Haarlem EC. De EDO-leden hebben recht op reductie op seizoenkaarten voor staan- en onoverdekte zitplaatsen. DEN HAAG De voorlopige lijst van deelne mers aan Olympia's Ronde van Nederland voor Amateurs, die morgen in Amsterdam begint, ziet er als volgt uit: België: Jan Betrains, Louis Die- rickx, August Herygers, Rudi Rijpens, Gregoire van Moer en Gustaaf Wens. Ploegleider Rene van Meenen. Polen: Andrzej Jacubowski, Jaros- law Bek, Zdzislaw Budek, Jerzy Kllmczak, Jerzy Kowalczuk, Plotr Zwaka. Ploegleider W. Nag- rodzki. Bulgarije: nog geen opgave ontvangen, het is twijfelachtig of de Bulgaarse ploeg zal starten Sovjet Unie: Vodjanikov Dmitrijoek. Llkhatsjev, Mikhailov. Sytnik, Zjoekov Ploeg leider Novosjilov. Engeland: Phil Bay ton Phil Edwards, Ian Hollam, Bom Jones, Willy Moore, Grant Thomas. Ploegleider Bradley Zweden: Lars Ericsson, Roine Valkenbert, Stefan Jor- densson, Ronnie Karlsson, Hansson en Wenn- lös. Ploegleider Lennart Nilsson. Frankrijk: Jean Louis Danguillaume, Claude Duterme, Maurice le Guilloux, Bernhard Lalanne, Jean Thoma- zeau. Michel Lefebvre. Ploegleider Robert Oubron. Zwitserland: Roland Schaer, Uelli Sut- Het algemeen klassement: 1. Gross- kost (Fra) 4.59.47. 2. Roger de Vlaeminck (Belg) 4.59.59. 3. Mortensen (Den) 5.00.10. 4. Leblanc (Fra) z.t. 5. Verbeeck (Bel) 5.00.12. 6. Hoban (GB) z.t. 7. De Baert (Belg) z.t. 8. Hezard (Fra) z.t. 9. Die- rickx (Belg) 5.0013. 10. Catieau (Fra) 5.00.18. 14. Harry Jansen 5.00.23. 16. Van der Vleuten z.t. DUINDIGT. De uitslagen van de woensdag op Duindigt gehouden draverijen en rennen zijn: Vrey-prijs 2120 meter: 1. Alchimist (J. d« Leeuw) 2.53,9 1.21,3; 2 Gebade Hollandla; 3. Christiaan de Wet. Radbout-prljs ca 2000 meter (ren) 2e afdeling: 1. Tamara (mej. R. Schwarzkachel) 2.14,3; 2. Joeri; 3. Acceleranda Carewal-prijs 2000 meter: 1. Geraldo Cavaljos (H Pools) 2.51,2 1.25.6; 2. Ico R; 3. Grappenma- Parsifal-prijs ca 1900 meter (ren): 1. Rainitri (H Stouthamer) 2.07,4; 2. Lady Lindella; 3. Sa- rika. Mont Blanc-prijs, 1600 meter: 1. Edward A (M. Pools) 2.06,9 1.03,3 2. Ingrid Hanover; 3. Grand Geste. Kairouan-prijs 2000 meter: 1. Hercules V (J. v. Dooyeweerd) 2.45,8 1.22,9 2. Hoss Westlandia; S. Gaston v. d. Lente, HAARLEM. In de gisteravond voor de softbalcompetitie gespeelde wedstrijd BloemendaalUW viel de beslissing ten gunste van de Utrechtse ploeg, die aanvallend net iets sterker bleek dan de Whites. Na een spannende en aantrekke lijke wedstrijd onder ideale weersom standigheden won UW met 3-1. Aanval lend bleek Bloemendaal evenals tegen Onze Gezellen geen vuist te kunnen ma ken. UW daarentegen had op de goed werpende Jetta Mantel meer vat. ROTTERDAM. Panathinaikos- trainer Ferenc Puskas had het nauwe lijks beter kunnen treffen. Hij viel als „spion” bij de bekerfinale Ajax-Spar- ta met zijn neus in de boter. Wat bij voorbeeld te denken van het feit dat hij een Ajax te zien kreeg dat waar schijnlijk niet afwijkt van het elftal dat 2 juni op Wembley tegen zijn for matie aantreedt en ook een Ajax dat. gezien het felle verweer van de Rot terdammers, geen moment kon terug schakelen tot een lagere en wellicht misleidende versnelling. Als Puskas ooit een rijk scala van sterke en zwak ke kanten van de Amsterdamse forma tie heeft kunnen constateren dan is het wel gisteravond geweest. Toch kon men moeilijk verwachten dat de slim me Hongaar het uitgebreid over Ajax- zwakheden zou gaan hebben. Hij deed dat ook niet. Wel was hij bereid om met de nodige gemeenplaatsen Ajax positieve punten op te hemelen. Enke le van zijn conclusies. „Ajax heeft een uitstekend elftal dat vooral erg snel voetbal speelt. Dat plotselinge ver snellen van die nummer drie, Suur bier, en ook van Cruyff, die op mij persoonlijk de grootste indruk heeft gemaakt, vind ik erg knap. Dat snel ler overschakelen is ook bijzonder ge vaarlijk. Cruyff, Keizer, Suurbier en Het had tot gevolg dat gebrek aan in- ret het grootste verwijt dat Kessler zijn spelers maakte, in de bekerfinale tegen Ajax dan ook ver te zoeken was. Ajax trof een herboren Sparta tegenover zich dat voor een praktisch uitverkochte kuip bereid was om alles te geven om wat het begin van een eventuele Ajax-trilogie (Europa-cup, nationale titel en KNVB-be ker) zou kunnen zijn, wreed te versto ren. En Ajax is aan de weet gekomen dat het uitgerekend Sparta, dat ook in de competitie dit jaar door de Amster dammers (het werd twee keer een gelijk spel) maar moeilijk te beteugelen viel, moest treffen. In een vooral voor het pu bliek bijzonder aantrekkelijke cupfinale moest een op volle oorlogssterkte draai end Ajax alles geven om na honderdtwin- tig minuten voetbal de arena met een zwaar bevochten 2-2 gelijkspel te verla ten. De wedstrijd zal nu op 19 mei in het Amsterdamse Olympisch Stadion wor den overgespeeld. Het wordt er allemaal niet eenvoudiger op voor Ajax, dat zondag tegen AZ speelt, volgende week woensdag tegen NAC een inhaalwedstrijd voor de compe titie op het programma heeft staan ’s zon dags opnieuw voor de competitie voetbalt, om dan die woensdag daarop weer aan te treden tegen Kesslers formatie wiens me thodische, bijkans fanatieke aanpak er wel zorg voor dragen zal dat er ook in die wedstrijd voor de Amsterdammers een zeer moeilijke strijd in het verschiet ligt. Het zijn zaken waarover Ajax-trainer Mi chels lakoniek opmerkt: „Je ziet het lie ver anders onder deze omstandigheden. Het had uiteraard beter geweest als er vanavond hoe dan ook een beslissing was gevallen. Je hebt dat echter niet in de hand”. Zijn tegenspeler Kessler rede neerde vanuit een heel ander standpunt. Hij stelde: „Die vermoeidheid van Ajax neem ik met een korreltje zout, want het is een topploeg die met zijn routine tot zeer veel in staat is. Ik ben uiteraard tevreden met dat 2-2 resultaat. Als ik De gedachten van het Sparta-duo wer den ongetwijfeld gevoed door het feit dat Sparta nadat het verrassend via Kowa- lik, die een foutje van Stuy af straf te, die de bal uit zijn handen liet glippen, vlak voor rust de leiding had genomen, enke le zeer goede kansen kreeg om de strijd definitief in zijn voordeel te beslissen. De beweeglijke Kowalik was herhaaldelijk de voor hem te logge Hulshoff te snel af terwijl Suurbier het razenddruk had met de actieve Kristensen en Johan Nees- kens tot de bodem van zijn kunnen moest gaan om een bij vlagen excellerende Jan Klijnjan tot de orde te roepen. In de laatste competitiewedstrijd op Spangen lukte het Ajax uitstekend om de illus- tere-Sparta-tandem aan banden te leg gen. Dat ging gisteravond veel moeilij- ker. Ook al omdat Sparta als geheel uit stekend draaide. Op het middenveld waar Van de Veen en Walbeek (die ten koste van alles Cruyff probeerde uit te scha kelen) goed schakelden, terwijl in de laatste vier het duo EijkenbroekTer Horst voetbalde op een manier die bij Ajax veel respect afdwong. Anderzijds was het gewoon knap dat Ajax (waar Hulshoff in de eerste helft al dreigend de lat had gebeukt) rustig bleef door voetballen, wachtend tot één van de kansen die zich voordeden zou wor den benut. Het was toch opnieuw Cruijff "die een schitterende 1-2 met Sjaak Swart met een even fraai doelpunt afsloot. Het was voor Michels ohmiddellijk aanlei ding om de stroef draaiende Mühren te vervangen door Blankenburg. De strijd werd wat vinniger en Visser (ook Stuij werd opgeschreven) werd door Van Ra vens genoteerd na een overtreding te gen Keizer. Toch leek Sparta op een on verwacht succes af te stomen toen Stuij keihard tegen Heijerman opkogelde waarna de bal in het verlaten doel vloog. Het was een moment waarover Michels later eerlijk zou bedenken. „Na die twee de treffer van .Sparta zag ik het niet meer zo. Het speelde uitstekend voetbal, Tot aan de derde inning bleef de stand dubbelblank. Met reeds twee nullen be tekende een fout op een tik van Marian Eerdmans de inleiding tot het eerste punt. José Peek gaf de beslissende hit. Knap veldwerk van kortestop Inge Ter- maat voorkwam dat UW verder dan 1-0 kon uitlopen. Een inning later was het opnieuw raak. De Haas opende met een homerun en toen ook Jansen en Hoede- vanger het slaghout goed hanteerden was de stand 3-0. In de vijfde inning kwam Bloemendaal terug. Inge Termaat for ceerde een vrije loop en scoorde toen Astrid Noordhoff een van de zes hits gaf. Bloemendaal dat in de slotfase de ver dediging goed gesloten hield kreeg in de laatste slagbeurt nog kans op een beter resultaat. Ineke Böttger zag echter geen kans de beslissende hit te geven. In Den (Van onze sportredactie) Quimard (Fra) op 1.01. 4. Paranteau (Fra) op 1.07. 5. Perurena (Spa) op 1.21. 6. Lasa (Spa) op 1.35. 7. Linares (Spa) op 1.37. 8. Bracke (Belg) op 1.39. 9. Oca- na (Spa) z.t. 10. Saez (Spa) op 1.40. 11. Godefroot (Belg) op 1.42. 12. Dolman op 1.43. 13. Zoetemelk zt. 14. Vianen op 1.44. 21. Karstens op 1.48. 29. Krekels op 1.56. 40. Tabak op 2.00. 47. Van Katwijk op 2.04. 48. Prinsen zt. 55. Schepers op 2.11. 56. Rentmeester zt. 83. Steevens op 5.41. 91 Benjamins op 15.30. DEN HAAG. Twee Storkspelers, Blij den en Hudson John en de Spartaan Harry v. d. Berg hebben bedankt voor de trai- ------- - ning van de A-selectie voor honkballers. Haag werd het duel tussen^Celeritas en Aan deze selectie zijn toegevoegd, Johnny Jonkers van Sparta en Hazel van HCAW. Er is tevens een B-training ingesteld, die zal worden gehouden op het HCAW-ter- rein te Bussum. Deckers, Henk Smits, Mathieu Dohmen. Ploeg leider Henk Steevens. Jan van Erp: Henk Bot terhuis. Hans Koot, Klaas Koot, Henk van der Laar, Jan Adriaans, Henri Sengers. Ploegleider Joop Stoop. Felix Bonzo-Magneet: Hans Egberts, Michel Bertou, Benny Groen, Siem Berkhout, Herman Snoeijlnk. Albert Scheffer. Ploegleider C. Couwenhoven. Trlco-Noble: Aad Duyker, Kees Bal, Tolne van de Bunder, Charles de Smit, Sjef van der Brug, Henk Perfors. Ploeg leider: Cor Nederveen. Ketting: Jan Aling, Hen- ny Kuiper, Klaas Balk Piet van Katwijk, Jan Lenferink Aad van der Hoek. Ploegleider A. Ketting Victoria Kees Koeken, Kas Flktorie, Bert Broere, Pierre Maas, Jan Kemps. De zesde renner wordt nog aangewezen Ploegleider J. G. Vermeulen. Kroon: Popke Oosterhof, Jans Vlot, Wichert Vlot, Albert Hulzebosch, Jo de hoer, Anne Koster. Ploegleider H. B. van der Borg. VW Autopon: Henk Cornelisse, Wim Jansen, Koos van der Knaap, Wim Wanders. Freddy Niemeijer. De zesde renner wordt nog aange wezen. Ploegleider: Bert de Bruin. BARCELONA. In de zesde etappe van de ronde van Spanje zijn de ren ners weer eens gezamenlijk over de eindstreep gekomen. De consequenties waren dat René Pijnen zijn leiderstrui behield en dat de bonificaties opnieuw ten deel vielen aan de sprinters. Eddy Peelman zorgde voor de derde Belgische triomf nadat, de Nederlanders al twee rit-overwinnirigen hadden behaald en één zege naar Frankrijk was gegaan. Boven dien had Pijnen de nog steeds complete buitenlandse successenreeks in de Vuelta ingezet met winst in het tijdritje dat de ronde voorafging. Op weg naar Barcelona viel de kara vaan al na 26 km volkomen stil. Een gesloten spoorwegovergang stopte het veld en dwong de renners 32 minuten te wach ten voor de bomen weer omhoog gingen. De koers werd geneutraliseerd en aan de voet van de beklimming naar de pas van de Lilla werd opnieuw het startsein ge geven. Mascaro (SPA) kwam als eerste boven, gevolgd door Zoetemelk, Balaque (SPA), Steevens en onmiddellijk daarna door de volledige groep. De ontsnappings pogingen die daarna op touw werden ge zet, hadden geen resultaat. De winst die Gonzalez Linares, Ventura Diaz, René Pijnen, Anatole Novak en anderen op- bouwde, groeide nimmer uit boven een handvol seconden en ook deze rit uit de tot nu toe in zijn koersverloop vlakke Vuelta werd opnieuw beslist in de laatste meters. Eddy Peelman behaalde zijn tweede ritoverwinning door Guimard, Go- defroot en Karstens (vierde) net voor te blijven. Pijnen eindigde als elfde. Krekels als twaalfde. Ajax reageerde echter ongekend Suurbier legt uit: „Het was alles of niets. Als je een heel jaar voor die be ker hebt gevochten en je wordt dan in de finale uitgeschakeld dan is dat erg triest. Temeer ook omdat wij zo’n zwaar programma aan het afwerken zijn. Dan heb je je moe gemaakt voor niets. Dan hadden wij beter in de eerste ronde uit geschakeld kunnen worden”. En Michels weer: „Als je voor zo’n finale staat dan te zeggen: je tot het die weinig ruimte werd gelaten tot flitsende acties, die Ajax na een pass van Van Dijk op nieuw naast Sparta bracht. Michels gok te op de slotfase waarin hij Suurendonk inzette voor Neeskens. Kessler zette ech ter pas in de tweede verlenging Koudij- zer in voor Kowalik. Een beslissing die hij na afloop als volgt motiveerde: „Sparta speelde vanavond zo uitstekend dat ik niet wist wie ik eruit zou moeten halen. Ondanks het feit dat de spelers duidelijk vermoeid raakten en een ver se speler alleszins verantwoord zou zijn geweest wist ik gewoon niet wie”. Wel enigszins begrijpelijk, want ook in de verlenging bleef het een open strijd tussen twee elftallen die op grond van het feit dat zij beide genoodzaakt waren om het spel te moeten maken, wisselen de kansen kregen. Naarmate de strijd vorderde ebde de animo een beetje weg. Men was ook niet bereid om zoveel risi co’s meer te nemen en besloot om het dan maar op een derde duel aan te la ten komen. Merkte Georg Kessler nog op: „Het publiek heeft vanavond kunnen genieten van een geweldige cupfinale. Sparta en Ajax hebben een enorme pro paganda voor de voetbalsport gemaakt”. SALONIKI Panathinaikos is woens dag uitgeschakeld in de kwartfinales van het toernooi om de Griekse voetbalbe- ker. De tegenstander van Ajax in de fina le van de Europacup verloor in Saloniki met 2-3 van Paok, na met rust een voor sprong van 1-0 te hebben gehad. Vijfendertigduizend toeschouwers za gen hoe Panathinaikos na 53 minuten een 2-0 voorsprong had genomen door treffers van Domazos en Tomaras, doch daarna werd de Griekse kampioen over rompeld door een wild aanvallend Poak dat tussen de 59e en 62e minuut Panathinaikos een grote desillusie be zorgde. Parides met twee doelpunten en Safaris met een treffer zorgden ervoor dat Panathinaikos de laatste vier van de Griekse beker niet haalde. Het programma weekend luidt: zaterdag 14.00 uur HHCBloemendaal, 20.00 uur Onze Gezellende Pinquins, zondag 10.30 uur EDO—HCK, 12.00 uur Hiervoor zijn de volgende spelers uitge nodigd: werpers: Boeren (OVVO), Koster (Feijenoord) en Walsma (RAP), vangers: Lourens (RAP), Tilmans (Tilburg), vel- ders: Geluk (ABC), Jenken (UW), Sieval (Schoten), Smith (HCAW), Smith (Giants Diemen), Vroon (Schiedam), Den Besten (Robur), Bijl (ADO), Hageman (HCAW), Kramer Freher (Sparta) en v. (UW). ROME Tom Okker heeft door een 6-3, 7-5 zege op de Engelsman Mark Cox de derde ronde bereikt in de open kam pioenschappen van Italië. Een verrassing was de eleminatie van de Australiër Fred Stolle in de tweede ronde. Hij werd met 6-3, 6-3 verslagen door de Tsjech Jan Kodes. John Newcombe heeft het erg moeilijk gehad tegen de onbekende Italiaan Fran- chitti, die na zware strijd met 6-4, 6-7, 7-5 verloor. Laver en Ashe wonnen resp. van Panatta (It.) en Gorman (V.S.). De twee halve etappes van woensdag in de ronde van Romandië hebben wei nig duidelijkheid gebracht over de krachtsverhoudingen in de ronde van Ro mandië. Vrijwel alle deelnemers delen de derde plaats in het algemeen klassement en slechts oud-wereldkampioen sprint Pa trick Sercu en de dertigjarige Italiaan Franco Bitossi hebben zich boven de mid delmaat uitgewerkt. Sercu won de eerste halve etappe, met Bitossi op de tweede plaats, ’s middags in Estavayer-le-Lac was de volgorde van Lausanne omge keerd. Zowel Bitossi als Sercu kregen twintig plus tien seconden tijdsvergoe- ding en delen de eerste plaats. Wagtmans werd vierde en zevende. NÉ

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23