Interkerkelijk bejaardentehuis door mgr. Van Kleef geopend Zelfstandigheid van bewoners Kennemers- Purmersteijn vanavond GOED DAT ER POLITIE IS Inbraken bij juwelier en sportzaak Gerard Maarse leidt Steeman-Huipen-ploeg gegarandeerd VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Velsens Duinwijk met AAN MARKTPLEIN IN DE VISHAL Zangfestival in V redevorstkerk Veertigduizend gulden aan horloges en sieraden „De Moerberg” afgerond TEL. 15000 o W 6 Prestatie Erkentelijk Uitslagen basketbal ZATERDAG 8 MEI 1971 o ---- Moet zo’n jongen van pak weg negentien jaar je een kat geven, omdat hij toevallig een uniform aan heeft, en jij niet! Ik vroeg: weet jouw moeder wel, dat je in donker nog op straat bent? Twee dagen later is een in sluiper gepakt. Hij had pech gehad: het was geen brigges van vijftig geweest die hem had nagezeten, maar een jónge agent. Zo eentje van negen tien. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN „Dienaren van God, dienaren der mensen” was het thema, waar mgr. G. A. van Kleef, bisschop van Haarlem van de oud-katholieke kerk de toespraak op had gebaseerd, welke vrijdagmiddag is voorafgegaan aan de door hem verrichte officiële opening van het interkerkelijk be jaardencentrum „De Moerberg” aan de Zuiderkruisstraat in IJmuiden. Zoals bekend kon dit fraaie gebouw reeds enkele maanden geleden succes sievelijk door de bewoners worden betrokken. Men had mgr. Van Kleef verzocht deze opening te komen ver richten bij wijze van hommage aan het adres van pastoor J. C. M. Keman van de oud-katholieke kerk in IJmui den, die zich voor dit project bijzon der verdienstelijk heeft gemaakt. In zijn openingsrede werd door mgr. Van Kleef onder meer even herinnerd aan de manier, waarop vele eeuwen gele den door de Romeinen het bejaardenpro bleem gewoonlijk werd opgelost. Zij had den hiervoor een buitengewoon strin gente methode, waarbij hun ouder wor dende rijksgenoten zonder meer in de Ti ber werden geworpen. Gelukkig is men er door de heer Ockeloen nog op gewezen dat er bij de opzet naar is gestreefd de V elsen-IJtnuiden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Polshorloges en sieraden ter waarde van veertigduizend gulden zijn in de nacht van donderdag op vrijdag uit een juwelierszaak aan het Marktplein in IJmuiden gestolen. Bij de inbraak is men via de voordeur de winkel binnengedrongen en zijn alle horloges, die in de juwe lierszaak te vinden waren, meegenomen. De eigenaar, die boven de zaak woont, heeft van de inbraak niets gehoord. In dezelfde nacht is nog een inbraak gepleegd op het Marktplein, waar de deur van een sportzaak werd gekraakt en men een bedrag van bijna zevenhonderd gulden meenam. Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord Postzegei- handel „IJMOND” import, export, detail Door uitbreiding van onze postzegelhandel, kunnen wij u nu de grootste sortering aan bieden en tegen scher pe prijzen leveren. TAXI 3000 TEL. 23000 H- ADVERTENTIE (Van een medewerker) ADVERTENTIE ADVERTENTIE renners zijn: ÏAH! Mgr. G. A. van Kleef tijdens zijn ope ningstoespraak in de recreatiezaal van het interkerkelijk bejaardencen trum „De Moerberg”. sindsdien op andere denkbeelden overge gaan, zoals de overtuiging dat bejaarden zorg stellig tot de problematiek van het maatschappelijk werk behoort. Hierbij kon ook het besef groeien van een we derzijde verantwoordelijkheid, welke voor een deel berust op de mening dat het tot de plichten van de jongeren behoort te zorgen voor de bejaarde medemensen. Zij op hun beurt kunnen dan weer getuigen van een rijke levenservaring. Tijdens de rondwandeling door het gebouw verzuimden slechts weinigen het fraaie uitzicht te bewonderen, dat de bewoners op de achtste verdieping kan worden geboden. In het vervolg van zijn toespraak werd zelfstandigheid van de bewoners zoveel mogelijk tot haar recht te laten komen. Zo blijft ieder baas in eigen huis, om daarbij wel van de gemeenschappelijke voorzieningen te kunnen profiteren. Van daar dat voorschriften en beperkingen zo veel mogelijk zijn vermeden uit het prin cipe, dat alles is geoorloofd wat zichzelf niet verbiedt. Spreker hoopte dan ook dat het verhuizen van een woning naar het bejaardencentrum dezelfde gewone zaak zal gaan worden als het betrekken van een kleinere woning, wanneer de kinde ren het huis eenmaal hebben verlaten. Na de initiatiefnemers, de medewerkers, de instanties en de bouwers namens het gemeentebestuur zijn hartelijke dank te hebben betuigd voor een dergelijk fraaie afronding van dit deel van de gemeente, wenste de wethouder alle betrokkenen te slotte gaarne toe dat het gebouw geheel aan de hoge verwachtingen zal kunnen be antwoorden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Dinsdagavond 11 mei wordt er in de Vredevorstkerk een zang festival gehouden, georganiseerd door de Christelijke Bond van Zang- en Orato- riumvereniging, afdeling Noord-Holland boven ’t IJ. Aan de avond, die om kwart voor acht begint, nemen de volgende ver enigingen deel: het Christelijk Gemengd Koor De Morgenster uit Heemskerk onder leiding van mevrouw J. Hijmans, het Christelijk Gemengd Koor Oosterwijk- Meerestein uit Beverwijk onder leiding van de heer F. Kocx, het Christelijk Gemengd Koor Bergen onder leiding van de heer D. Spiering, het Christelijk Jeugd- en Tie nerkoor uit Heemskerk onder leiding van de heer F. Kocx, het Nederlands Hervormd Kerkkoor uit Wormerveer onder leiding van de heer N. Krijgsman en de Hoogoven Harmonie, die wordt gedirigeerd door de heer W. Steyn. Woorden van dank en erkentelijkheid werden vervolgens ook nog gesproken door de Amsterdamse architect Peters en de heer H. de Boer, voorzitter van de fede ratie „Bejaardenzorg” in Velsen. De heer De Boer liet zijn gelukwensen nog verge zeld gaan van enige geschenken, waarbij tevens door hem werd vastgesteld dat men in deze gemeente weigert om de pro blemen heen te lopen, omdat men er de voorkeur aan geeft deze op te lossen. De laatste spreker was de heer P. ten Napel, voorzitter van de christelijke in terkerkelijke stichting, die de vele aanwe zigen daarvoor reeds in „De Moerberg” welkom had geheten. Een groot deel van dit slotwoord werd door hem gewijd aan dankbetuigingen, zoals aan de gemeente lijke en de provinciale overheid, ambte naren, het bouwteam, de directie en an dere medewerkers, terwijl de heer Ten Napel zich ook bijzonder erkentelijk toon de voor de vele ontvangen geschenken. Hierbij bevond zich ook een klankvol elektronisch orgel, waarvan de muzikale kwaliteiten door een der genodigden on middellijk kon worden aangetoond met het vertolken van een parafrase op psalm 150. Het is een weinig gecompliceerde in braak geweest. De niet van een alarm systeem voorziene voordeur is met een koevoet opengekrikt, waarvan de sporen nog duidelijk op de deurstijl zijn te zien. Het stalen rooster dat de eigenaar elke avond aan twee schroeven boven de voor deur hangt, werd opzij geduwd. Alle ta- bleautjes met polshorloges, alsmede gou den banden, enzovoorts werden meege- ZATERDAG 8 MEI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden-Oost, „De heilige vlam”, toneel door TIOS, 20 uur. Patronaatsgebouw, Zeeweg, 20 u. kinder- operette „Marjolijntje in sprookjesland”. Allison, jongerensoos. Kanaalstraat, IJ muiden, „Big Apple” uit Friesland. Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJ muiden, 20 u. feestelijke bijeenkomst Alg. Bond van Ambtenaren. ZONDAG 9 MEI Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 9-17 u. badmintontoernooi B.C. Vel sen. Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, open van 10-18 uur. De Kennemers met een punt voor sprong op Zilvermeeuwen en twee pun ten op Velsen aan de leiding in 2a, speelt zaterdagmiddag om 17.30 uur te gen Purmersteijn in sportpark Adri- chem. De Purmerenders zijn praktisch veilig, maar zullen het de Beverwijkers zeker niet cadeau geven. Kwalitatief is De Kennemers echter verreweg de bete re ploeg. Velsen ontvangt DWV dat zich de vorige week ook in veiligheid stelde. Toch blijven de Amsterdammers een lastige tegenstander. DEM gaat naar Vitesse’22 dat geen belangen meer heeft. Voor DEM zou een gelijkspel meer dan welkom zijn, ook al omdat Zaandijk en De Foresters elkaar ontmoeten. IJMOND. Voor de twee IJmond- vertegenwoordigers die momenteel in de top van de tweede klasse A mee draaien en die nog een viertal wedstrij den voor de boeg hebben, staan thuis wedstrijden op het programma. DEM dat in de lagere regionen vertoeft, wacht een uitwedstrijd tegen Vitesse’22. Na dit officiële gedeelte werden de be zoekers in de gelegenheid gesteld „De Moerberg” van onder tot boven te bezich tigen, waar door velen een dankbaar ge bruik van werd gemaakt. Ploegleider Gerard Maarse vertelde aan het slot van de voorstelling weliswaar uit een andere sport te komen, maar vond schaatsen en wielrennen toch nauw ver want. Hij deed nog een opwekking tot een beter bezoek aan de trainingen en zei heel prettig met de renners en het be stuur van „Kennemers” te werken. Maar se stelde voorts open te staan voor kri tiek en dat hij met een gericht trainings programma de renners verder wil bren gen in hun sport Heren: The White Stars 3-Lions 3 48-55, DSS 3-C.D. Iberia 79-34, Akrides 3-Akri- des 4 31-27, Sea Devils 3-Onze Gezellen 2-0 (regl.), Exercitia 5-Akrides 4 45-23. Dames: Hoofddorp-DSS 27-24, HOC 2- Lions 43-27, The White Stars-The White Stars 3 17-60, Onze Gezellen 2-Spetters 8-56, Exercitia 2-The White Stars 2 18-20, HOC 4-DSS 2 25-34. (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. In het door oud-ren- ner Dirk de Ruiter geëxploiteerde café „De Eindsprint” aan de Alkmaarseweg in Beverwijk vond de voorstelling plaats van de nieuwe wielergroepring Steeman Huipen. Het team is negen man sterk en wordt uitsluitend gevormd door ama teurs van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland”. De vroegere schaats- crack Gerard Maarse treedt als ploeglei der op. In België is het sponsoren van wielerclubs al langer in zwang, terwijl in ons land de meeste merkenploegen worden samengesteld uit renners van verschillende verenigingen. nomen en het feit dat ook de horloges uit de etalage verdwenen zijn, deed de re cherche vrijdagmiddag vermoeden dat men voor de inbraak alle tijd heeft gehad. De Velsense recherche gaat na of omwonen den misschien iets gehoord of gezien heb ben en hoopt dat er nog aanwijzingen van mensen die donderdagnacht langs het Marktplein zijn gekomen en misschien iets hebben gezien, zullen binnenkomen. Een brandkast met een bedrag van twaalfduizend gulden erin, is bij de in braak volledig over het hoofd gezien. De juwelier zou met het geld vrijdag een nieuwe auto betalen. Nu heeft hij er nieuwe horloges van gekocht. Op dezelfde wijze is ingebroken bij een sportzaak aan het Marktplein. Ook daar werd de deur opengekrikt en doordat ver koopsters toevallig donderdagmiddag naar de bank waren geweest om wat meer wis selgeld voor het weekeinde te halen, kon men een groot bedrag van zeshonderden negentig gulden uit de kassa lichten. Ver der werden er trainingspakken, voetbal len en voetbalschoenen ontvreemd. Deze twee diefstallen lijken overigens op inbraken in Beverwijk, enkele maanden geleden, toen op dezelfde manier zeven zaken naast elkaar werden gekraakt. MAANDAG 10 MEI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: bibliotheek en inlichtin gencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, bejaardensoos, meisjesclub, tiener groep, volksdansen voor jong en oud. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur Bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, 18.30- 21 uur basketbaitraining Exercitia, 21- 22.30 uur zaalhandbaltraining Full Speed. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 16.15-16.45 uur zwemlessen; 16.15-18 uur gemengd zwemmen; 18-21 uur zwemver. Kennemer Staten; 21-22.30 uur zwemver. R.-k. Velsen. Openluchtzwembad Heerenduinen, Hee- renduinweg, IJmuiden-Oost, is elke werk dag open van 10 u. tot een half uur voor zonsondergang. ZATERDAG 8 MEI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend tot 15.30 uur. ZONDAG 9 MEI De Slof, Raamveld. 14-17 en 20-23 uur discobar. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 14-16 uur. MAANDAG 10 MEI Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein, 14 u. handwerken. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 20 u. werkgroepavond AA. Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg, 20-22 u. spreekuur. De Slof, Raamveld, 20 u. Koreaans ka rate. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. ZATERDAG 8 MEI De Schuilhoek, W. van Velsenstraat, 20 u. discobar. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 20-2 uur. Sociëteit The Strawberry, Jan van Kuik- weg. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 9 MEI Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 7.30 u. sportuitstuif voor heren en jongens. De Lichtboei, Maasstraat, 14 u. Top 40- disco. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 15.30-1 uur. Sociëteit The Strawberry, Jan van Kuik- weg. Geopend vanaf 14.30 uur. MAANDAG 10 MEI De Zandkraai, Handelstraat, 13.30-16 u. kinderoppas. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 u. peuterspeelzaal. De Vrjjburcht Vrijburglaan. 20 u. EHBO- vereniging PIM. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. De Magneet, Ten Katestraat, 20 u. in strumentaal ensemble. ZATERDAG 8 MEI De Mei, Geelvinckstraat. 20 u. disco- filmavond (16 jaar). Door zakelijke beslommeringen waren de sponsors Steeman en Huipen verhin derd om bij de voorstelling aanwezig te zijn. Voorzitter Jacques Davidson van „Kennemerland” stelde in zijn speechje dat het tot stand komen van deze nieuwe wielerploeg voornamelijk het werk was van de renner Jack van Hooff en zijn echtgenote. Hij heeft alles met de spon sors in orde gemaakt en Jack zal dan ook de vertrouwensman gaan fungeren. Het bestuur van „Kennemerland” blijft de supervisie houden over de nloeg. Dat is trouwens ook de wens van de spon sors. „We zijn een van de weinige ver enigingen in het land”, zei Davidson, „die het helemaal in de eigen club hou den. Er worden natuurlijk wel prestaties verlangd van de renners, maar sportivi teit en correct gedrag vormen de hoofd zaak. De naam van de sponsors moet waardig uitgedragen worden”. In de ron de van Tuitjehorn zal de ploeg zondag voor het eerst gezamenlijk aan de start verschijnen. De negen renners zijn: Cees Lute, John Vendel, Bas Brouwer, José Alba Montiel (Spanjaard), Nico Hendriks, Rob Schelvis, Jan Konijn, Jack van Hooff en Theo van Kouteren. Vrijdagmorgen om zes uur ontdekten politieagenten van een surveillancewagen de open deur van de juwelierszaak. De eigenaar werd gewaarschuwd en spoedig was de recherche voor onderzoek ter plaatse. Volgens mgr. Van Kleef heeft een en ander nu gestalte gekregen in dit ge bouw, waar voor de verschillende kerke lijke groeperingen voldoende ruimte is gecreëerd om het bewijs te leveren van een groeiende eenheid onder de christe nen. En voor de burgerlijke overheid kan op deze wijze een verdere versnippering worden voorkomen. Vandaar dat de oud- katholieke bisschop zijn toepsraak wilde besluiten met de wens en de bede dat de wederzijdse verantwoordelijkheid in dit huis, waar mensen zullen wonen, werken en sterven, van dag tot dag mag worden vernieuwd, maar dan verbonden met de Heer. En met deze wens verklaarde mgr. Van Kleef „De Moerberg” gaarne voor geopend. Wethouder C. Ockeloen, die met burge meester W. M. B. Bosman en wethouder J. van Leeuwen het gemeentebestuur van Velsen kwam vertegenwoordigen, noem de de gezamenlijke bouw van „De Moer berg” en „Breezicht” een technische en organisatorische prestatie van de eerste rang. Ook was hij bijzonder erkentelijk voor de nuttige en doeltreffende samenwer king met de christelijke interkerkelijke stichting voor bejaardenzorg. Mede daar door kon de uitvoering van beide centra mogelijk worden en aanzienlijk bespoe digd, terwijl het bovendien een belangrij ke kostenbesparing heeft opgeleverd. Ook meende de wethouder rustig te mo gen stellen dat men in Velsen door het gemeenschappelijk opnamebeleid en de samenwerking in het beheer is gekomen tot een waarlijk uniek systeem van voor zieningen, waar de bejaarde medeburgers ongetwijfeld de vruchten van zullen pluk ken. De besommingen van vrijdag 7 mei 1971 waren: KW 130 2.150, 109 656, 177 550, IJM 55 5.300, 3 2.400, 4 13.600, 23 1.160, 44 16.400, HD 5 10.800, SCH 65 3.680, TH 26 3.900, UK 18 6.180, 60 14.060, 73 2.550, 20 8.400, 118 1.680, 148 1.570, 267 11.000, TX 2 23.300, 21 28.900, 67 11.100, 99 16.500, 9 15.300, 14 12.700, 16 5.600, 19 17.400, 36 11.700, 37 10.500, 38 4.100, 39 14.400, 56 6.700, VD 6 3.390, 9 710, 15 1.010, 19 1.840, 24 11.200, 25 1.500, 44 810, 46 2.700, 75 737, 89 1.370, 115 10.700. Spanvissers: EB 28 en EB 200 900, KW 33 en KW 93 2.600, UK 17 en UK 249 950, 78 en 193 960, 135 en 145 5.300, 196 en 234 2.090. G. BAKKER, Sneeliusstraat 53, IJmuiden - Telefoon 150 53 en Tel. 14864 - Garage Scheldestraat 87 Voor BEVERWIJK Garage Breestraat 55.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6