Duyker greep net naast etappezege SCHUR EN POPPE VOELEN NOG WEINIG VOOR DE LEIDERSTRUI Bouwmeester behaalde dubbele motorracetriomf in Zandvoort Geen promotie voor Zandvoort Terugval van Pijnen in Ronde van Spanje Amstel drong Acifit-terug HPC boekte een forse zege tegen Merwede (7-1) merk. naai hetzelfde merk.’t is sterk, allemaal hetzelfde merk, ’t i I Mikkola won Knetermann „aankomend vedette Jan de Vries RITZEGE VAN GERARD VIANEN Graham Hill won weer >1» Grote Prijs van West-Duitsland wint op Kreidler op Salzburgring I L tl i i1 u 15 MAANDAG 10 MEI 1971 u Strawberries verloor J i prettig rollen, Jekker roken de Frits Schür 3. ADVERTENTIE i L i i beste score in 23.58,4 (125.929 km/u). Snelste ronde: Schermer 1.57,6 (128.357 km/u). Sportmachines 251-500 cc (12 ronden 50.316 km): 1. Bouwmeester (Abbenes) met Honda 450 in 22.26,7 (134.504 km/u). Snelste ronde: Bouw meester 1.50,6 (163.480 km/U). Sportmachines boven 500 cc (12 ronden 50.316 km): 1. Bouwmeester (Abbenes) met Laverda 750 in 23.47,1 (126.926 km/n). Snelste ronde: Bouw meester 1.54,0 (132.410 km/u). Zijspanklasse (8 ronden 33.544 km): 1. Steiginga (Kort) uit Medembllk met Honda in 16.18,8 (123.374 km/u). Snelste ronde: Kloeren 1.57,9 (128.030 km/u). Njord ’59 begon de zomercompetitie goed. ADSV uit Amsterdam werd met 11-4 te ruggewezen. HHC 1 speelde uit tegen De Vechtstreek uit Utrecht. De punten ble ven door een 8-1 nederlaag in de Dom stad. De dames van DWT deelden de pun ten met het Alkmaarse DAW (2-2). (Van onze waterpolomedewerker) HAARLME. HPC heeft voor de wa- terpolocompetitie in de tweede klasse KNZB in zwembad Groenendaal in Heem stede met 7-1 gezegevierd over Merwede. ZPA nam in Almelo met 5-2 revanche op DWR voor de indertijd geleden 6-4 neder laag in Haarlem. In deze wedstrijd nam DWR door doelpunten van Borgerding en Sint zelfs een 2-0 voorsprong. In de tweede periode werd DWR-speler Cluistr wegens vechten voor één minuut naar de kant gestuurd. Nadat ZPA van deze spe- lersmeerderheid handig gebruik had ge maakt slaagden de Almeloërs er zelfs nog in om met gelijke ploegen de tweede periode met een 2-2 gelijke stand af te sluiten. In de derde periode verkreeg ZPA opnieuw een spelersmeerderheid om dat Cluistra en Borgerding een strafmi- nuut kregen. Dit werd DWR noodlottig want ZPA verzuimde niet om ook dit keer de verkregen spelersmeerderheid op timaal uit te buiten en de eindstand op 5-2 te bepalen. Scheidsrechter Scheer maakte bij de De Brit Jackie Stewart raakte in de tweede serie met zijn Tyrrell Ford van de baan waarbij de wagen volledig werd vernield. Stewart die de eerste manche had gewonnen bleef ongedeerd. Eerder moest de Zweed Ronnie Peterson met een hersenschudding naar een ziekenhuis vervoerd worden. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Kees Bouwmeester vond één overwinning niet genoeg: Na zijn zege in de race voor sportmachines boven 500 cc. snelde hij in superieure stijl ook bij de sportmotoren tot de halve liter naar de finish. Daarmee benam hij dan grootste concurrent Herbert Spahn het uitzicht op eveneens twee overwin ningen, want Spahn had zijn welbekende klasse al geëtaleerd in de wedstrijd voor standaardmotoren klasse-A, die hij voor de elfde maal met zijn Kawasaki drie- cylinder op zijn naam schreef. Spanning was er volop bij deze, door de MAC-Zandvoort georganiseerde stan daardraces, die meetelden voor het Ne derlands kampioenschap Dat is dan voor al te danken aan het feit dat deze stan daardmachines, in tegenstelling tot de echte racekanonnen. weinig van elkaar verschillen. Daardoor zijn het de ver- (Van onze sportredactie) VALKENBURG. Frits Schür behoort tot de slimme coureurs die het zevendaag se wieleravontuur, dat Olympia’s Ronde van Nederland heet, als één groot geheel blijven zien, die zich niet in de eerste plaats blind staren op een etappezege of zelfs een „vroege” eerste plaats in het al gemeen klassement, maar alleen mikken op het belangrijkste van de Ronde, de oranje leiderstrui in Amsterdam. Vorig jaar lukte het hem dank zij zijn scherpe koersinzicht om zonder een ritoverwin- ning toch als eerste in het algemeen klas sement in de hoofdstad te arriveren. De onbekende nieuwkomer uit Hoogezand werd daarmee op slag een van Neerlands vedetten en al kon hij die reputatie in het afgelopen seizoen niet helemaal waarma ken, zijn naam als sterk etappecoureur bleef onder de concurrentie. Schür, die dit jaar niet voor zijn merkenteam Ketting, GIESSEN Zeer verrassend heeft Finse coureur Heikki Mikkola de vierde wedstrijd om het wereldkampioenschap motorcross in de 250 cc-klasse, de grote prijs van West-Duitsland (gehouden in Beuern) gewonnen. Vijftienduizend toe schouwers zagen de Husqvarna-renner 34 coureurs uit dertien landen, waaronder Thorleif Hansen (Zweden) en Willy Bauer (W. Duitsland) verslaan. Wel had Mikkola het geluk dat favoriet Robert Joel (Bel gië) en de Westduitser Adolf Weil (Win naar le manche) machinepech kregen in de tweede manche. Hierdoor waren de derde plaats (le manche) en tweede plaats (2de manche) van Mikkola goed genoeg voor de eindoverwinning. Uitslag: 1. Mikkola (Fin) Husqvarna, 2. Hansen (Zwe) Husqvarna. 3. Bauer (Wdl) Maico, 4. Falta (Tsj) CZ, 5. Andersson (Zwe) Husqvarna, 6. Kavinof (Rus) CZ. NORTHAMPTON. De Brit Graham Hill heeft zaterdag in Northampton de internationale Trophyrace voor formule één wagens gewonnen. Het was de eerste opvallende zege van de 42-jarige Hill sinds een ernstig ongeluk dat hem in 1969 óver kwam. Hill, die met een Brabhamwagen reed, eindigde als eerste in het klasse ment dat werd opgemaakt na twee man ches. In de eerste manche werd hij derde en in de tweede manche eerste. De Brit Peter Gethin werd tweede met een Mc Laren en de Australiër Tim Schenken derde met een Brabham. wedstrijd HPCMerwede geen beurt. Matty Prenen opende de voor de Heemstedenaren en daarin kwam aanvankelijk weinig verandering. HPC bouwde over het algemeen niet onver dienstelijk zijn aanvallen op maar de af werking liet nog wel het nodige te wen sen over. Mantje maakte er 2-0 van waar na de HPC-doelman uit het water werd gestuurd. Hij werd al spoedig gevolgd door Geurtsen en Verstraten. Met één speler minder in het veld wist HPC echter toch nog te doelpunten. Ale van de Veen zwom zich geheel vrij en met 3-0 ging de laatste periode in. Nadat Merwede er in was geslaagd om tegen te scoren be paalden Herman van Linden (2), Dick van Elsas en Van de Veen de eindstand op 7-1. z.t., 7. Ayestaran (Sp.) z.t., 8. Marti (Sp.) z.t., 9. Loych (B.) z.t., 10. Cuevas (Sp.) z.t., 11. Wolfshohl (Did) z.t., 12. Lasa (Sp.) z.t., 13. Kre kels (Ned.) z.t., 14. Dolman (Ned.) z.t., 16. Pij nen (Ned.) z.t., 25. Prinsen (Ned.) z.t., 32. Steevens (Ned.) z.t., 33. ex aequo: Rentmeester (Ned.), Schepers (Ned.), Benjamins (Ned.), Zoetemelk (Ned.) en Tabak (Ned.) z.t., 92. Van Katwijk (Ned.) 2.44.48. De uitslag van de negende etappe: 1. Tama- mes (Sp.) de 175 km in 4.18.33 (met bon. 4.18.13), 2. Lasa (Sp.) z.t. (met bon. 4.18.23), 3. Schepers (Ned.) z.t. (met bon. 4.18.29, 4. Vianen (Ned.) z.t., 5. Danguillaume (Fr.) z.t., 6. Letort (Fr.) z.t., 7. Schutz (Lux.) z.t., 8. David (Bel-Peu- geot) zt„ 9. David (Bel-Mars) z.t., 10. Gonzalez (Sp.) z.t., 14. Zoetemelk (Ned.) z.t., 18. Poulldor (Fr.) z.t., 24. Steevens (Ned.) 4.23.41, 25. Krekels (Ned.) z.t., 55. Karstens (Ned.) z.t., 56. Pijnen (Ned.) z.t., 57. Benjamins (Ned.) z.t., 7.7 Dol man (Ned.) z.t., 79. Tabak (Ned.) z.t., 87. Van Katwijk (Ned.) z.t„ 89. Rentmeester (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1. Tamanes (Sp.) 43.14.23, 2. Lasa (Sp.) 43.14.28, 3. Linares (Sp.) 43.14.40, 4. Zoetemelk (Ned.) 43.14.42, 5. Bracke (B.) 43.14.42, 6. Galera (Sp.) 43.14.47 7. Poulldor (Fr.) 43.14.48, 8. Letort (Fr.) 43.14.51, 9. Balaguer (Sp.) 43.14.55, 10. Wolfshohl (Did) 43.14.55, 13. Schepers rNed.) 43.15.10, 19. Pijnèh (Ned.) 43.18.22, 20. Guimard (Fr.) 43.18.37, 21. Vianen (Ned.) 43.18.57, 26. Dolman (Ned.) 43.19.54, 38. Tabak (Ned.) 43.20.11, 58. Karstens (Ned.) 43.24.26 64. Prinsen (Ned.) 43.26.35 69. Krekels (Ned.) 43.31.22, 70. Steevens (Ned.) 43.35.07, 75. Van Katwijk (Ned.) 43.37.58. 87. Rentmeester (Ned.) 43.47.48, 93. Benjamins (Ned.) 43.07.01. (Van onze sportredactie) VALKENBURG. Acifit, de ploeg die in de individuele rangschikking met vijf renners bij de eerste dertig numeriek het sterkst vertegenwoordigd is, moest in de afgelopen weekend niet alleen de tweede plaats van Kees Priem, maar ook de eerste plaats in het ploegenklassement laten schieten. Doordat de coureurs el kaar in het betrekkelijk korte eerste ge deelte van de tweede etappe, een 112 km. lange rit van Breda naar Bladel, weinig ruimte hadden gegeven (Piet van Kat wijk won de eindsprint van een vijf man sterk kopgroepje, met de Zandvoorter Roy Schuiten op de derde plaats) ver anderde er aanvankelijk weinig in de ploegenrangschikking. In de ploegentijdrit, later op de dag, verdrong de équipe van Amstel Acifit van de eerste plaats. De renners van ploeg leider Herman Krott reden de 26 km. in 33 minuten en 38 sec., goed voor een derde plaats achter Ketting (33.22) en Ca ballero (33.35). Acifit reed de tijdrit in 34.12 en moest daardoor Amstel en Ca ballero öi de algemene rangschikking voor laten gaan. Mede door de etappeze ge van Kneteman in de rit van gisteren verstevigde Amstel de positie aan de kop van het algemeen klassement. 1. Am stel 29.44.43, 2. Cabellero 29.45.53, 3. Aci fit 29.46.39, 4. Van Erp 29.51.25, 5. Ket ting 29.52.20. Het brutale, twintigjarige Amsterdamse stratenmaker!je Gerrie Knetemann bevestigde op de grimmige Couberg, die aan het slot van de derde rit van gis teren driemaal beklommen moest worden, zijn-klimcapaciteiten. Met een ver bluffend gemak danste hij op de eerste helling uit de kopgroep weg, dartelde speels naar een voorsprong van ruim 200 meter en won tenslotte de etappe met 23 seconden voorsprong op Aad Duyker, die achter Knetemann zich ook had losgeworsteld uit de kopgroep. Joop Middelink, de coach van de Nederlandse amateurs, voorspelde onmiddel lijk na afloop: „Die Gerrie Knetemann kan een vedette worden in een grote wedstrijd als de Ronde van de Toekomst in Frankrijk. Die jongen danst zo ge makkelijk tegen de hellingen op, dat hij in het zware werk een grote moet worden”. Middelink zag met die etappezege van Knetemann weer een van zijn profetieën uitkomen: „Ik heb”, vertelde hij, „de grootste moeite gehad om Knetemann in een sterke ploeg onder te brengen. Piet Liebregts van Acifit heb ik gesmeekt hem te nemen, maar Liebregts wilde niet. Toen ben ik naar Herman Krott van Amstel gegaan en die hapte na lang aarzelen toe. Als acht tienjarige bewees deze Gerrie Knetemann in zware etappewedstrijden in Luxemburg en Duitsland al eerder zijn klasse. Pas nog werd hij in het Circuit des Mines in Frankrijk vierde. Hij kan een vedette worden”. schillen in stuurmanskunst die beslissen. Stuurmanskunst die volop aanwezig was op het circuit van Zandvoort, bijvoor beeld in de persoon van Kees Bouwmees ter die zijn van Louis Weterings geleen de Laverda 750 vele seconden sneller rondstuurde dan de eigenaar zelf; of Kees Schermer met een verschrikkelijk snelle Suzuki, die nu eindelijk heel aan de finish kwam. Minder bedreven was Wim van de Be- dum, die zo doldriest te keer ging op zijn Kawasaki dat hij onderaan de Hun- serug zijn race horizontaal beëindigde, een lot dat gedeeld werd door Willem Wubbeling die een beenbreuk opliep toen hij in de Gerlach onderuit zeilde. Het voor in de middag vrij natte circuit was er de oorzaak van dat in de eerste twee standaardraces lichtere machientjes met de zege gingen strijken; In de D-klasse won Van Driel op een Honda 250 terwijl ook een Laverda met een dubbel aantal paardekrachten rondtoerde. John Becks klasseerde zich als eerste in de C-klasse na een hevige strijd met de verbeten sturende oude rot Ger Boot en liet daar bij veel sterkere motoren achter zich. Als klapstuk van de veiling fungeerde ditmaal de driewielige zijspannen, waar in onder meer Nederlandse kampioenen Oosterloo/Hermans aan de start kwa men. Hun BMW draaide in de training al kapot en ook in de wedstrijd sloeg het pechduiveltje weer toe. Freek Steiginga zag nu eindelijk zijn kans en met zijn nieuwe viercylinder Honda trok hij er bij de start al tussenuit, meteen gevolgd door Klören en De Jong die in de twee de ronde hun aanval op de leiderspositie inzetten met een fabuleus nieuw rondere- cord van 1.579.. Dat vergde echter der mate veel van hun BMW dat de motor even dienst weigerde en zij op een on overbrugbare achterstand werden gezet waardoor Steiginga met duopassagier Kort rustig op de finish kon afstevenen. Standaardmotoren, klasse a (12 ronden 50.316 km): 1. Spahn (Amstelveen) met Kawasaki 500 in 23.01,6 (131.107 km/u). Standaardmotoren klasse b (10 ronden 41.939 km): 1. Van Manen (Hilversum) met Kawasaki 350 in 19.57,3 (126.037 km/u). Snelste ronde: Van der Bedum (Amersfoort) met Kawasaki 350 in 1.57.1 (128.905 km/u). Standaardmotoren klasse c (10 ronden 41.939 km): 1. Beckx (Amsterdam) met Kawasaki in 22.21,9 (112.487 km/u). Snelste ronde: Boot 2.08,9 (117.104 km/u). Standaardmotoren klasse d: (8 ronden 33.544 km): 1. Van Driel (Strijen) met Honda 250 In 19.57.1 (100.875 km/u). Snelste ronde: Geskus 2.22,2 (196,151 km/u). Sportmachines t/m 250 cc (12 ronden 50.316 km): 1. Schermer (Castricum) met Suzuki 250 (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. Weinig positieve gelui den van het hockeyfront. Zandvoort (da mes) heeft er geen beslissingswedstrijd uit kunnen slepen. De; wedstrijd was vrijwel identiek aan de vorige wedstrijd tegen SCHC. Ondanks een overwegend dominerend Zandvoort gaan de dames van SCHC in navolging van de heren naar de eerste klasse. Ook Strawber ries heeft een plaats in de tweede klasse nog niet veilig kunnen stellen. Nog niet, omdat het nog een kans krijgt tegen Hu- dito. Tegenstander Kameleon wist via de 1-0-zege op Strawberries zijn plaats in de tweede klasse te bereiken. Het is Zandvoort weer niet gelukt. En kele jaren terug was het HBS dat de Zandvoortsen de voet dwars zette. Vori ge week had Zandvoort op de tactiek van SCHC geen goed antwoord. Afgelo pen zaterdag was het eigenlijk weer het zelfde. SCHC trok zich vaak terug in de verdediging en probeerde via snelle uit vallen terug te counteren. Voor de twee de keer liep Zandvoort weer in deze val. Bij rust was de stand 1-1, en er zaten nog mogelijkheden in. Maar juist toen de SCHC-verdedigingsmuur leek te be zwijken, deelde SCHC de beslissende klap uit. StrawberriesKameleon was een goe de wedstrijd met snel aantrekkelijk kijk spel. Helaas voor de supporters van Strawberries wist de thuisclub niet tot scoren te komen. Dit ging Kameleon aanmerkelijk beter af en het wist een van zijn schaarse uitvallen effectief af te ronden en daarmee had het de pro motie bewerkstelligd. maar voor de militaire ploeg uitkomt, rea liseert zich terdege wat dat betekent: „Als ik vorig jaar wegsprong dan lieten de an deren me gaan. Ze dachten: Wat wil dat jongetje van Ketting eigenlijk? Nu is dat anders. Ze weten dat ik doorzet als ik eenmaal ergens aan begin. Daarom wordt er veel meer op me gelet.” Hij nam zich daarom vast voor om het spel dit jaar nóg voorzichtiger te spelen. Geen avontuurtjes in het eerste deel van deze wielerweek, maar een uitge kiend plan om op het enige juiste mo ment toe te slaan. Dat ogenblik was vol gens de Groningse coureur gisteren nog niet aangebroken. Evenals zaterdag, toen Piet van Katwijk de tweede zeer vlakke etappe won, was hij ook in de derde rit volgens zijn vaste gewoonte voor in de groep te vinden, nam zelfs enkele keren het initiatief voor een ontsnapping, maar yV\A/VV\ZVV\/\A/VVVVVVVVVVVVVVV>/VVVVVVVV\A/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV I SALZBURG. De Nederlandse motor coureur Jan de Vries heeft zich tijdens de eerste wedstrijden om het wereldkam pioenschap 1971, gehouden op de gloed nieuwe Salzburgring, bijzonder goed ge weerd. Op zijn razendsnelle, door impor teur Van Veen geprepareerde Kreid ler, was hij de huidige wereldkampioen, de Spanjaard Angel Nieto (op Derbi) te snel af en werd eerste met ruim een minuut voorsprong. Het heeft De Vries weinig tijd gekost om een voorsprong te veroveren op de overige achttien renners. Reeds in zijn tweede omloop bracht hij het ronderecord van 1.55.7 op 1.47.4, welke tijd hij in de achtste ronde omlaag bracht tot 1.47.0. Dit komt overeen met een gemiddelde snelheid in deze ronde van 142,56 km/u. Tegen dit geweld was geen coureur op gewassen. Jos Schurgers, eveneens op Kreidler, forceerde zijn Kreidler en kwam langs de kant te staan met pech. Ook Nieto hield het tempo niet bij en verge noegde zich ermee voor de tweede plaats te blijven rijden. De tijd van De Vries over de 15 ronden (totaal 63,57 km) was 27 minuten en 11,37 sec. tegen Nieto 28.19,38. Opmerkelijk was voorts weer het rij den van de Italiaan Giacomo Agostini, die het met zijn MV presteerde om in de 350-cc-klasse sneller te zijn dan bij de halve liters. Uiteraard won hij in beide klasse. Reeds nu ziet het er naar uit dat alleen pech Agostini dit jaar van een over winning kan afhouden. waagde zich nog niet aan een eenzame, veeleisende vlucht. De attente Schür was er wel weer bij, toen Vrancken, Duyker, Poppe, Bakker, Van Pol en Bal gisteren na ruim 100 km in de derde rit de benen namen. Zijn in teresse ging daarbij vooral uit naar de Caballero-renner Henk Poppe, die evenals hij op 47 sec. van de oranjetruidrager Kees Koeken stond. Hij nam bij zijn ach tervolging Mathieu Pustjens mee, een voorbeeld dat kort daarop (nadat Echt op 52 km van de finish gepasseerd was) ge volgd werd door Kuiper, Van den Berg en Knetemann, waardoor een kopgroep van elf man ontstond. In die groep deed Schür met Aad Duyker (een van de drie Trico-Noble-renners in de groep) het zwaarste werk. Schür: „Het was niet mijn bedoeling om de oranjetrui te pakken. Natuurlijk zou ik de eerste plaats verde digen, als ik hem vroeg kreeg, maar lie ver nu nog niet. Ik wilde echter niet, dat het tempo in de kopgroep zou verslappen, omdat we dan door het peloton ingehaald zouden worden met als gevolg, dat snelle mannen als Piet van Katwijk in de eind sprint dan toch weer belangrijke secon den op ons zouden winnen”. Terwijl de voorsprong van de elf koplopers bij het naderen van het Zuidlimburgse heuvel landschap tot één minuut 15 sec. opliep, probeerde hij ook Poppe aan het zware werk te krijgen. Maar ook Caballero vreesde een te vroege verovering van de eerste plaats in het algemeen klasssement. Poppe, als achttienjarige een van de jongste deelne mers in de rennerskaravaan: „Ik heb er geen belang bij om die trui al zo vroeg te krijgen. Die belasting zou nu nog veel te zwaar voor mij zijn-” Door het verschil in inzicht van Schür en Poppe en de ne gatieve rol van Van Pol, Vrancken, Pust jens en Knetemann (die weigerden om kopwerk te doen) liep de voorsprong van de leiders (die Bakker en Vrancken door pech verloren en alleen de aansluiting van Spetgens toe moesten staan) bij het naderen van Valkenburg zienderogen te rug. In het achtervolgende peloton leverden de coureurs van Acifit een voornaam aan deel in het herstel. Toen Duyker en Vrancken de vlucht van de kopgroep in luidden, hadden zij de slag gemist. Ploeg leider Liebregts: „Er hadden zeker twee man van ons bij die kopgroep moeten zit ten. Maar toen de beslissing viel, zaten ze te slapen.” Op de smalle Limburgse we gen duurde het lang voordat Liebregts de gelegenheid kreeg om zijn renners van uit zijn ploegleiderswagen wakker te schudden. „Ze moesten er natuurlijk ach teraan. De tweede plaats van Priem kwam in gevaar omdat Schür en Poppe voorop zaten”, aldus Liebregts, die zijn coureurs opjoeg totdat de achterstand van het pelo ton tot minder dan een minuut was terug gebracht. Liebregts: „Ik nam aan dat de kopgroep bij het beklimmen van de Cauberg de laatste seconde zou verliezen.” Die voor spelling kwam niet uit. Bij de derde be klimming van de lastige Cauberg, waar op de top gefinisht moest worden, zagen de achtervolgers de kopgroep weliswaar in de rug, maar op de meet was het verschil tussen Kees Bal, de laatste man van de koplopers en de Fransman Duchemin, de eerste achtervolger, nog steeds 15 secon den. Doordat de laag geplaatste Amstel- rijder Ferry Knetemann de etappe won, hij was bij de eerste beklimming wegge sprongen en kon niet meer worden ach terhaald, en Aad Duyker („Ik gok alleen nog op een ritzege”) tweede werd, be reikte Liebregts’ actie wel dat er aan kop van het algemeen klassement geen ingrijpende verandering kwam. De schade bleef voor Acifit beperkt tot het verlies van een plaats van kopman Kees Priem, die zijn positie achter oranje truidrager Kees Koeken moest afstaan aan Fedor den Hertog. Schür en Poppe bereikten hun voorlopige doel en knab belde 20 sec. van hun achterstand (47 sec) op aanvoerder Kees Koeken af, waardoor zjj nu een gedeelde vierde plaats in de algemene rangschikking bezetten. THEO KLEIN PAMPLONA In de rit van Jaca naar Pamplona, traditioneel één van de felst betwiste etappes in de Ronde van Spanje, heeft Rene Pjjnen de leiderstrui van de Vuelta moeten afstaan. Pijnen bevond zich evenmin als de andere gegadigden voor de eindzege: Luis Ocana, Rosiers en Gui mard bij de kopgroep van negentien ren ners, die met een voorsprong van 5 min. 8 sec. aan de finish in Pamplona arriveer den. De sprint werd daar gewonnen door de Spanjaard Augustin Tatames, die de leiding nam in de algemene rangschik king. Zijn voornaamste belagers, de Duit ser Wolfshohl en de Nederlander Joop Zoetemelk ondernamen gisteren geen po ging een nieuwe omwenteling te bewerk stelligen. Winnaar van de 120 km lange tiende etappe van Pamplona naar San Se bastian werd de in Franse dienst rijdende Nederlander Gerard Vianen. In de straten van San Sebastian ontsnapte hy en onttrok zich op die wijze aan een massa-sprint. De uitslag van de tiende etappe: 1. Vianen (Ned.) 2.43.23 (met bon. 2.43.03), 2. Guimard (Fr.) 2.43.34 (met bon. 2.43.24), 3. Karstens (Ned.) 2.43.40 (met bon. 2.43.36), 4. Perurena (Sp.) 2.43.44, 5. Godefroot (B.) z.t., 6. Saez (Sp.) Eerste gedeelte van tweede etappe: 1. Van Katwijk (Ketting) de 112 km in 2.27,31 (met bon. 2.27,16); 2. Van de Bunder (Trico No ble) z.t. (met bon. 2.27,21); 3 Schuiten (Militair team) z.t. (met bon. 2.27,26); 4. Delnoy (Ovis) z.t. 5. Van Moer (Belg.) z.t.; 7. Balk (Ketting) 2.27,50. Ploegentijdrit (26 km) 1 Ketting 33.22 (met bon. 32.22); 2. Caballero 33.35 (met bon. 33.05); 3. Amstel 33.38 (met bon. 33.23); 4. Rusland 33.51; 5 Acifit 34.12. Derde etappe: 1. Knetemann (Amstel) 3.37,12 (met bon. 3.36,57); 2. Duyker (TRN) 3.37,30 (met bon. 3.37,20); 3. Pustjens (VWA) 3.37,34 (bon. 3.37,29); 4. Spetgens (Mag) 3.37,34 5. Poppe (Cab) z.t.; 6. Schür (NMI) z.t.; 7. Van Pol (Mag) 3.37,42; 8. Van der Burg (TRN) z.t.; 9. Kuiper (Ket) z.t.; 10. Bal (TRN) z.t.; 11. Du Chemin (Fr.) 3.37,49; 12. Oosterhof (Kroon) z.t.; 13. Van Katwijk (Ket) z.t.; 14. Dmitrijoek (Rusl.) z.t.; 15. Edwards (GB) z.t.; 16. Bertou (FBM) z.t.; 17. Herijgers (Belg.) z.t.; 18. Den Hertog (Amstel) z.t.; 19. Koeken (Viet) z.t.; 20. De Koning (Amstel) z.t.; 22. Has- sink (Amstel) z.t.; 23. Priem (Aci) z.t.; 32. Balk (Ketting) 3.88,06 61. Schuiten (Mil.) z.t.; 87. Pennings (Cab.) 3.39,45. Algemeen klassement: 1. Koeken (Victoria) 9.43,18; 2. Den Hertog (Amstel) 9.43.28 3. Priem (Acifit) 9.43.33 4. Schür (Mil.) 9.43.50; 5. Poppe (Caballero) z.t.; 6. De Koning (Amstel) 9.44.12; 7. Bertou (FBM) z.t.; 8. Luppers (Peugeot) 9.44.17; 9. Jansen (VW Autopon) z.t.; 10. V. d. Donk (Acifit) 9.44.22; 11. Bruessing (Acifit) z.t.; 12. Hassink (Amstel) z.t.; 13 Aling (Ketting) 9.44.22; 14. V. d. Loo (Cabal lero) 9.44.29; 16. V. d. Laar (Van Erp) z.t.; 16. Bal (Trico Noble) 0.45.33; 17. Legierse (Maf) 9.45.35: 18. Van Moer (Belg) 9.45.46; 19. Oosterhof (Kroon) 9.45.48 20. Jurrlaans (Acifit) 9.46.05 23. Balk (Ketting) z.t.; 30. Knetemann (Amstel) 9.49.30 48. Duyker (Trico Noble) 9.52.22 56. Pen nings (Cab.) 9.54.47 61 Schuiten (Mil.) 9.56.12. Puntenklassement 1. Poppe 36 pnt.; 2. Schür 33 pnt.; 3. Van Kat wijk 28 pnt.; 4. Den Hertog 28 pnt.: 5. Knete mann 27 pnt. (Fr.) 2.43.34 (met bon. 2.43.24)

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15