Ernstige Gouden en zilveren insignes RENAU ongevallen onder invloed „T.I.O.S.” speelde een bekend drama „DE HEILIGE VLAM’’ voor jubilerende ambtenaren ■O Traag tempo bij KDO in „Het witte schaap” Aantrekkelijke kinderoperette in Velsen ontdek renault bij velserbeek VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND velserbeek Amsterdammers Bestuurder verliet auto IN DE VISHAL Havenberichten Door rooster in kelder van acht beste eersteklasser Weer diefstal in kleedkamer gearresteerd wegens poging tot diefstal meter gezakt Zwart Wit de na aanrijding Ontwikkelingshulp wordt besproken in „De Mei” Plaatwellerij huldigt twee jubilarissen Twee gewonden na aanrijdingen op zondag I I I I l 5 /JMUIDER COURANT MAANDAG 10 MEI 1971 V elsen-IJ muiden Waterpoloprogramma Groeneweg 69, IJmuiden.Tel. 10271 -15106 U kent van de Renaults alleen de buiten kant? Leer ze ook van binnen kennen. Ontdek hoe ruim ze zijn zonder die rare onhandige heuvelrug midden in de auto. Gevolg van voorwielaandrijving. Ander plezierig resultaat van Renault voorwiel aandrijving: ongevoeligheid voor zijwind. Alle Renaults zijn reeds op de fabriek tegen roest beschermd met TECTYL-ML VELSEN Tot de vaste nujnmers op het repertoire van het amateur toneel behoort al geruime tijd ook „De heilige vlam”, het bekende to neelspel van de enige jaren geleden op hoge leeftijd gestorven Engelse auteur W. Somerset Maugham. Dit werk kan worden ingedeeld bij de zogenoemde „probleemstukken”, om dat de schrijver zijn conflictstof koos uit de tragische omstandigheden, waar het gezinsleven van mevrouw Tabret door wordt beheerst. Zij komt namelijk tot de ontdekking dat haar invalide geworden zoon Maurice door zijn echtgenote wordt bedrogen met zijn broer Colin, welke verhouding dan de traditionele gevolgen krijgt. Daarop gaat de fanatieke moeder liefde van mevrouw Tabret zo ver dat zij Maurice in de gelegenheid stelt zich van het leven te beroven, volgens haar de enige manier hem voor een enorme deceptie te behoe den, welke zijn verder bestaan tot een hel zou hebben gemaakt. V elsen-N oord I; 'X r tot NAAM ADRES 177 maandabonnee 6. -S- kwartaalabonnee f 17.50 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Prijswijzigingen voorbehouden Pflzen inclusief BTW at importeur. w Daarna kunt u mij noteren als IJMOND. Een bedrag van honderd- vijftig gulden werd vrijdagmorgen uit een kleedkamer van een sportveld aan de Wüs- telaan in Santpoort-Noord gestolen Even eens op vrijdagmorgen zijn bouwmateria len ter waarde van honderd gulden gesto len op een bouwwerk aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord. WIJK AAN ZEE. Zaterdagavond om streeks half zeven is ongeveer 400 m2 duin door brand verloren gegaan. De duinbrand woedde in de omgeving van hotel-café-restaurant De Woeste Hoogte. Omwonenden slaagden er in het vuur snel te doven. De oorzaak is waarschijn lijk zelfontbranding geweest. Renault 16 1565 cc 9865.-L Renault 16 TS 11270.- Super Automatic 15536.- Renault 4 845 cc 5620.-L 5985.-Export DEZE KWALITEITEN hebben ook de toneelvereniging „TIOS” uit Velsen tot een opvoering doen besluiten, aan welk voor nemen zaterdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan ge volg kon worden gegeven. Het is geen perfecte voorstelling geworden, onder meer omdat regisseuse Roely Prins weinig attent was geweest op uitspraak en tekstbehan- deling, zodat de dialogen meestal slordig en met een gering verschil in nuancering werden uitgesproken. Hierdooi werd de opvoering enigszins mat en monotoon, waar de spanning dikwijls nogal onder te lijden heeft gehad. IN DE BEZETTING kon van Gees Ber- tholee een met de vereiste dramatische bewogenheid gespeelde Stella worden aan getroffen, die zich op deze wijze boven haar omgeving wist te verheffen, waarvan overigens ook Aly Kampst als zuster Wayland en de majoor Liconda van Wil Vos nog een voldoende hebben behaald. De andere spelers, Karei Berthole, Epie Fransens, Kees van Raalte, Jan Starken en Bert Schouten verdienen waardering voor de toewijding waarmee zij hebben getracht een logische vorm te geven aan de drama tische bedoelingen van de schrijver, welke pogingen him in ieder geval een erkente lijk publiek hebben opgeleverd. JAN VAN DAM VELSEN-NOORD. Maandagmorgen om drie uur viel een 41-jarige arbeider in de papierfabriek Van Gelder door een los liggend rooster in een acht meter diepe kelder. De man werd na een half uur ver mist en is met zware verwondingen aan zijn linkerarm en een lichte hersenschud ding in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op het hoofdbureau van politie werd maandagmorgen om drie uur aangifte gedaan dat op de Zuidarcade van de Lange Nieuwstraat zou worden inge broken. De politie arresteerde twee man nen uit Amsterdam, die in het bezit waren van inbrekerswerktuigen. Op het hoofd bureau wordt onderzocht waar de mannen van plan waren in te breken. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT-ZUID Op de Van Dalen laan zijn zondagmorgen om vijf uur twee geparkeerde wagens aangereden. De auto mobilist die de aanrijding veroorzaakte, liet de auto achter. De politie die een on derzoek instelde, bracht een Haarlemmer op wiens naam de auto geregistreerd stond, voor verhoor naar het hoofdbureau van politie in Velsen over. Onderzocht wordt op dit ogenblik of de wagen kort voor de aanrijding gestolen is. DINSDAG 11 MEI De Schouw, Bleijenhoevelaan, 20 uur in leiding door drs. B. Heuting voor werk groep Lefebaar Milieu IJmond. Openbare bibliotheek, filiaal Wijker- straatweg, geopend 19 tot 21.30 uur. M tijd ten koste van het tempo gaat. Thijs winands zette een aanvaardbare James Winter op de planken, doch An Berkhout- Sneekes was als zijn echtgenote veel te traag in optreden en tevens sprak zij de Engelse namen afwisselend in het En gels of Nederlands uit. Anneke Stram was een aantrekkelijke dochter en Rinus Fakes kwam als zoon alle kwaliteiten te kort. Jan de Jong liet een gave boef zien en Jos Raaymakers deed het erg leuk als dominee. De laatste twee moeten echter louter typetjes uitbeelden en dat is altijd iets eenvoudiger dan een normaal karakter waar te maken. Jammer voor zo’n geestig blijspel dat het door zoveel tekortkomingen niet tot zijn recht kon komen. K. VAN LEEUWEN -A- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op de Lange Nieuwstraat ter hoogte van de Spaarnestraat reed zataerdagmiddag een 45-jarige automobilist uit Beverwijk een op de zebra oversteken de bejaarde man van 77 jaar aan. De auto mobilist passeerde enkele auto’s die reeds voor de oversteekplaats gestopt waren en reed daarbij de bejaarde man aan. Deze werd met een gebroken linkerheup in het Zeeweg Ziekenhuis opgenomen. De auto- onder invloed van drank verkeerde, werd voor een bloedproef en het opmaken van een proces-verbaal naar het politiebureau overgebracht. Een 23-jarige automobilist uit Alkmaar vloog zaterdagavond met zijn auto over de kop, toen hij komend vanuit de tunnel met een te grote snelheid de bocht van de afslag Amsterdam—Velsen nam. De man, die volgens zijn zeggen zes of zeven blikjes bier op had, liep een gebroken kaak op en werd naar het Zeeweg Ziekenhuis ver voerd. Op hem is een bloedproef genomen, waarna zijn auto in beslag werd genomen en een proces-verbaal is opgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Naar aanleiding van een behoeftenpeiling onder de jeugdi ge bezoekers van „De Mei” in januari wordt woensdagavond 12 mei een thema- avond gehouden over de ontwikkelings hulp. Als één van de meest gevraagde onderwerpen waarover de jongeren meer wilden weten is uit die enquête het ont wikkelingswerk uit de bus egkomen. De aanvang is om acht uur ’s avonds in de grote zaal van het „Buurtcentrum De Mei” in Velsen-Noord, Geelvinckstraat 28, en de toegang is gratis. Op de avond zal er een forum aanwezig zijn dat geleid zal worden door Wim Spruit, tevens de orga nisator van deze voorlichtingsavond. Leden zullen worden samengesteld uit vertegen woordigers van twee politieke partijen, de Werkgroep Opper-Volta uit Haarlem, Pax Christi-beweging. Eveneens zal er ’n stand zijn van de „Wereldwinkel IJmuiden”. Bij de entree zal men gratis voorzien worden van een uitgebreid programma, waarin men verder wegwijs gemaakt zal worden over het ontwikkelingswerk. De opzet van de avond is de verschillende groeperingen aan het woord te laten en het publiek de gelegenheid geven hierop te reageren. BEVERWIJK. In het afgelopen week einde werd de politie gewaarschuwd, dat drie knapen bezig waren een auto te ste len op het Meerplein. Het drietal werd di rect daarop in de kraag gegrepen en in het bureau van politie ingesloten. De ad- spirant autodieven bleken woonachtig te zijn in Haarlem. Renault 6 845 cc k 6655.-L 6835.-TL 7295.-TL-1100 CC zA (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. Het waterpolo-competitie programma voor deze week luidt: Maandag: Competitie KNZB, in het zwembad De Herenduinen in IJmuiden: Heren: VZV 2—Nereus 4; VZV 1—OZV 1. In het zwembad aan de Kleverlaan: Dames eerste klasse: DWR 2DWT 3. Zaterdagavond in zwembad Kleverlaan in Haarlem, kringcompetitie: dames eerste klasse: DWR 2—VZV 1. Lijster en aan de heren: Ten Have, Keemink, Kliphuis, Krijger, Lindhout, De Man, Martin, Schol, Visman Vulling, Zorgdrager, Van der Berge, Hokke en Meijer. Hierna werd de feestavond voortgezet met ondermeer een kienwedstrijd en een gezellig onderling contact. VELSEN-NOORD. De Directie van Plaatwellerij Stork zal dinsdagmorgen om elf uur de heren F. van Rijswijk en J. D. Kraayeveld huldigen. De beide heren gaan deze maand met pensioen en zijn respec tievelijk zevenendertig en vijfentwintig jaar aan het bedrijf verbonden geweest. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op de kruising Oosterduin- wegLe Mairestraat in IJmuiden reed zondagmorgen een 28-jarige Heemstede naar met zijn auto een 67-jarige voetgang- ster uit IJmuiden aan, toen hij met zijn auto achteruit de Oosterduinweg op reed. De voetgangster liep daarbij verwondingen aan de linkerheup en de linkerpols op. Om tien uur zondagmorgen botsten twee personenauto’s op de hoek Velserhooft- taanEijndenhoefflaan in Santpoord-N. tegen elkaar. Een 24-jarige man uit Zaan dijk die volgens het politierapport geen voorrang verleend zou hebben aan een 38-jarige automobiliste uit Santpoort, werd verwond aan het gelaat. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. KATWIJK. Zwart Wit’28 heeft in Katwijk de finale van de nacompetitie eerste klasse zaterdagamateurs tegen Huizen met 1-0 gewonnen. Na de regle mentaire speeltijd was de stand nog 0-0, zodat een verlenging noodzakelijk was. Gewond. Zondagmiddag moest een 18- jarige voetballer van HBC uit Heemstede met een hersenschudding in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgenomen. De jongeman kreeg tijdens de wedstrijd te gen DEM een bal tegen het achterhoofd. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In verband met de huldi ging van drieëntwintig leden van de Al gemene Bond van Ambtenaren die 25, 40 of 50 jaren lid waren, hield deze bond zaterdagavond een gezellige bijeenkomst in „Velserduin”. Na een inleidend praat je van voorzitter J. Schipper reikte dis- trictsbestuurder J. Haay de zilveren en gouden insignes uit. De heer Haay besteedde bijzondere aan dacht aan de heer F. v.d. Horst die al vijftig jaren onafgebroken lid is van het NVV. Hij memoreerde hoezeer de tijd waarin de heer Van der Horst lid werd verschilt van de huidige en hoe moeilijk destijds de strijd om het bestaan was. Daarna richtte hij zich tot vijf leden die veertig jaren lid zijn, te weten de heren E. J. Jasperse, J. G. Langbroek, F. Mollema, J. van Riemsdijk en K. van Pommeren. Voordat de heer Haay de zilveren in signes uitreikte sprak de districtsbestuur- der speciaal de heer A. de Vries toe, die vijfentwintig jaar lid is en sinds tien ja ren de financiën van de afdeling Velsen beheert. Ook mevrouw De Vries werd in de hulde betrokken. Zij heeft nu al weer twee jaar het gebouw „Velserduin” on der haar beheer’. De zilveren insignes werden uitgereikt aan de dames Gerhardt en BakkerDe BIJ DE behandeling van dit uiterst deli cate onderwerp heeft de auteur zijn eigen mening zorgvuldig op de achtergrond ge houden en dus bij deze kwestie geen be paald standpunt ingenomen. Er is dan ook geen sprake van een tendens, waardoor mag worden aangenomen dat Somerset Maugham een dergelijk probleem alleen behandelde voor het schrijven van een boeiend toneelspel. Ongetwijfeld is hij in deze opzet volledig geslaagd, vooral na de inzet van het tweede bedrijf, als zuster Wayland haar beschuldiging over de oor zaak van de dood van Maurice heeft uit gesproken. Dan krijgt het stuk het karak ter van een spannende thriller, waar de auteur een verrassende ontknoping voor wist te vinden. In het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg in IJmuiden-Oost heeft het kinderkoor „De Jonge Stem” zaterdagavond een bijzonder aantrekkelijke opvoering gegeven van de kinderoperette „Marjolijntje in sprookjesland”, waarvoor een grote belangstelling bestond. Zelfs de generale repetitie werd des middags reeds door een geheel met kinderen gevulde zaal bekeken. Zij allen waren getuige van een feeëriek schouwspel, waar de bouwers van het decor alle eer mee hebben ingelegd. Ook was er sprake van een goed contrast, om- dat in het spel tevens een heks en een tovenaar werden betrokken. Op de foto een levendig tafereeltje uit het eerste bedrijf van deze opvoering, waar wij in ons blad van morgen nog uitvoerig zullen terugkomen. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Meta, Antwerpen; Huberna, Delfzijl, IJmuiden: Brin- da, Londen, IJmuiden; Usarama, Lissabon; Pol- borough, Londen; Amstelstroom, Huil; Tor Hol- landia, Immingham; Constance, Karlstad, Bever wijk; Dunvegan Head, Londen; Erik Jórs, Knarrevik; Marie Sophie. Par; Ingrid Rotter dam; Gleucos, Nantes; Wimbrown 3, Cont. Plat; Baltisky 57, Stettin; Rewi, Raima: Brunswick Wharf. Londen; Tor Anglia, Gothenburg; Frits Thyssen, Novadhibon; Ubena, Le Havre; Over- ijsel, Antwerpen. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Kyption, Kingslynn; Unterweser, Flixborough; Notus, Bordeaux; Himalaya, Southampon Viking, Neath, IJmuiden; North Shore, Cont. Plat; Tor Hollandia, Gothenburg; Marine Electric, Phil adelphia; Brinda, Poole, IJmuiden; Le Goelo, Lorient, IJmuiden; Banda, Bremen; Martha Friesecke, Londen, IJmuiden; Dagland, Pari- maribo; Jean E, Londen; Laertxs, Hamburg; Huberna, Solvesborg, IJmuiden; Temse, Mon rovia, IJmuiden. Zondag aangekomen te IJmuiden: Salema, Papenburg, Beverwijk; Nerlandia, Kopenhagen; Fylrlx, Tynemouth: Annemarie-Palm 2, Wis mar; Waterland, Londen; World Navigator, Sydney; Komsomoletz Tadjiklet, Saint Nazaire; Spaarnestroom, Liverpool; Berkelstroom, Par, Velsen; La Palnpolai, Saint Malo, IJmuiden; Contank Luebeck, Esbjerg, Gullhav, Grange mouth, IJmuiden; Spirit, Londen; Ukola, Bil bao, IJmuiden; Emsland, Monsteras, IJmuiden; Emsworth. Londen; Kurkl, Rauma; Lizard, Leixoes, Zaandam; Nordpol. Hamburg; Kon stantin-Shestakov, Leningrad; Lady Sabilla, New Castle; North Shore, Cont. Plat. IJmui den. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia, Immingham; Rijnstroom. Shoreham; Helena Shepers, Turku; Hoop, Runcorn-Docks IJmui den; Kattenturm, Cont. Plat; Truro Simonsvik; Amstelstroom, Hull; Zaanstroom, Felixtowe; Tasmania, Rotterdam; Helga S, Hamburg. Maandag aangekomen te IJmuiden: Sonder- burg, Cristobal; Malaga, Bordeaux; Sir J. Wright, Londen; Carmen, Nagoya; Rogate, Lon den; M. I. Transporter. Antwerpen; Osteclipper, Ala; Nordsee, Skoghall, Zaandam. (Als er geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). n q ik| In open enveloppe zonder postzegel opsturen naar D VJ W |jmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJmuiden. (Van een medewerker) IJMUIDEN In IJmuiden zijn maan dagmorgen door 43 schepen aangevoerd 5684 kisten vis en 1236 kleine kisten, 1198 stijve kabeljauwen en 27400 kilogram tong. De verdeling van de kisten was: 130 schel vis, 465 kl. k. schelvis, 125 wijting, 244 kl. k. wijting, 2049 gul en kabeljauw, 1190 koolvis, 31 kl. k. haring, 67 makreel, 346 kl. k. makreel, 1250 schol, 55 tarbot, 405 varia, 280 kl. k. varia. Pryzen Per 1 kg.: Tarbot 7.58-7.25, gr. tong 4.20- 3.84, gr. m. tong 5.73-5.52, kl. m. tong 7.56- 7.46, tong I 7.91-7.75, tong II 7.47-7.14, zalm 7.96-6.32. Per 125 kg.: gr. kabeljauw 192-170, m. kabeljauw 188-158, m. koolvis zwart 81-70, gr. leng 98-90. Per 10 stuks: gr. kabeljauw 140-108, m. kabeljauw 115-68. Per stuk: Kreeft 13.93. Per 50 kg.: gr. schelvis 55-39, gr. m. schelvis 45-32, kl. m. schelvis 42-41, schel vis I 86-40, wijting 82-60, schar 30-8, gul I 77-48, gul II 60-32, gul III 43-22, gr. schol 67-60, schol I 82-59, schol II 65-50, schol III 50-38, tarbot 352—136, griet 190-60, tong schar 137-65, poon 40-14, koolvis I zwart 32-30, koolvis II zwart 29-26, koolvis I wit 52, haai 70-60, krab 24-14, steenbolk 31-24, hosmakreel 16-12.50, haring 43.60-21.60, makreel 46-11.50, pilchards 21, kl. leng 38, ham 180, hake II en III 130. Scheveningen In Scheveningen zijn maandagmorgen aangevoerd: 200 kisten schelvis, 20 kl. k. schelvis, 600 gul, 200 koolvis, 100 makreel, 65 kl. k. makreel, 650 schol, 50 varia en 27.000 kg. tong. Renault 12 1300 cc 8180.-L 8585.-TL Renault 12 stationcar i 9125.- (Van een medewerker) MAANDAG 10 MEI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, ontmoetingsavond PPR-leden in de IJmond; nakaarten over verkie zingen. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 en 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Santpoort- Noord, 19 en 21.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur bridgeclub De Jump. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJmui den, 18.30 uur tot 21 uur basketbaitraining Exercitia; 21 tot 22.30 uur zaalhandbal- training Full Speed. DINSDAG 11 MEI Smalfilmclub Velsen, in gebouw Velser duin, Velserduinplein, IJmuiden, 20 uur clubavond. De Vogelvrienden, in PEN-centrale, Ka naalstraat, IJmuiden, 20 tot 22.30 uur praatavond voor leden en donateurs. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren v. sociaal advies: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, telefoon 02550-15010, IJ tot 12 uur in het Buurt huis „De Loods”, Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 02510-24025; 15 tot 16 uur in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, -- Santpoort-Noord. tel. 023-378014. Verder mobihst die volgens het politierapport volgens afspraak bij het secretariaat Hoofdstraat 133, Santpoort, telefoon 023- 378014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur, Jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg, 15.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spadrnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorliehting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 18 23 uur badmintonvereniging IJmond. Manly Sport, lessen en training in de gymnastiekzaal van de Meerberg Comité School, Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19-30 tot 21.30 uur. Openluchtzwembad De Heerenduinen, Heerenduinweg, IJmuiden-Oost, open van 10 tot een halfuur voor zonsondergang. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen, 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen, 13.20 tot 16.20 uur schoolzwemmen, 16.15 tot 16.45 uur zwem lessen, 16.40 tot 18 uur gemengd zwemmen, 18 tot 18.30 uur zwemlessen, 16.30 tot 20 uur zwemvereniging CSB, 20 tot 21.30 uur gemengd zwemmen, 21.30 tot 22.30 uur zwemvereniging CSB. BEVERWIJK. Voor de donateurs van de toneelvereniging „Kunst Door Oefening” zag het er zaterdag in het Kennemertheater allerminst ongunstig uit. KDO had namelijk een alierverma- keiijkst blijspel in studie genomen, waar in ook originaliteit hoogtij viert. „HET WITTE SCHAAP van de afmi- lie” heeft dit blijspel dat door zijn voor treffelijke kwaliteiten Vrijwel bij geen enkele amateurtoneelgroep op het reper toire heeft ontbroken. Zelf zag ik het al zo dikwijls opgevoerd dat ik zonder meer zou kunnen invallen, als één der spelers met hiaten in de tekst begon. En dat was met name bij KDO dikwijls het ge val. De auteurs L. Du Garde Peach en Ian Hay hebben van hun blijspel een vrolijke komedie gemaakt. Zij voeren een Engelse familie op de planken die charitatief werk verricht op velerlei ge bied en de daarvoor benodigde gelden door inbraken verwerft. Een respectabe le familie., die eerlijkheid een slechte eigenschap vindt. Ziedaar een gegeven waar wel wat mee te doen valt. Dat is de schrijver dan ook uitstekend gelukt, de spelers die ik za terdagavond zag nauwelijks. Het zat er allemaal wel in, maar het was bij deze Beverwijkse vereniging steeds weer een kwestie van speltempo, zodat er voor een regisseur die daar oog voor heeft een flink stuk terrein braak bleef liggen. Regisseur George Janssen heeft het on- natuurlijke spreken bij zijn spelers niet kunnen voorkomen. Wanneer een der spelers de ander iets vroeg, kwam de repliek meestal veel te laat, hetgeen al- V

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5