Matthijs de Koning: Nergens wordt zo Maximuminzet paarde-toto dwaas gefietst als hier in Nederland nu 100,- ORANJE TRUI VAN KEES KOEKEN WEKT IRRITATIE BIJ ANDEREN Het vuur is weer terug bij ritwinnaar Marcel Pennings m I Polozevental wellicht direct naar München Gerben Karstens snelste sprint te Bilbao Braziliaans Italië verslaat clubelftal voetbalteam van Ierland Ten onrechte Van der Vleuten Tod Laver klopt Jan Kodes wel Tennistitelstrijd voor professionals Mr. Vrolijk misschien praeses Holland Sport verongelukt Wereldelftal tegen Rusland weg bij Gazelle iii uit de strijd Van Dooyeweerd naar België r 15 Fm I DINSDAG 11 MEI 1971 Verkapte favoriet Come back Eigen kans Joop Zoetemelk eerste N ederlander in algemeen klassement Spaanse Ronde Na Stolle, Roche, Newcombe en Okker o o IR* - W eerstanden ÉL, tk 'V een w.o. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De ministers van land bouw en vissery en justitie hebben de to- talisatorbeschikking zo gewijzigd dat de maximuminzet van 25 per paard per kans gebracht is op 100. Bij de start van de totalisator in 1949 bedroeg de maximum inzet 10, in 1964 werd dit bedrag opge trokken tot 25.. (Van onze sportredactie) Vandaag zal de club van honderd een enquete houden, waarbij zij vragen wat er onder de bezoekers van haar wedstrijden leeft, om daar rekening mee te houden bij de bepaling van haar nieuwe beleid. 1. Italië 2. Zweden 3. Ierland 4. Oostenrijk 3 2 4 1 3 1 0 0 0 1 1 o 3 1 7-2 2-1 2-7 1-2 6 3 1 0 TEHERAN. In Teheran is maandag het zevende tennistoernooi in de reeks om DEN HAAG. Mr. M. Vroljjk (ex-mi nister van CRM) is bereid als nieuwe voor zitter van Holland Sport in dienst te tre den. Dit verklaart de heer Haak, voor zitter van de club van honderd. Deze club doet al het mogelijke om Holland Sport voor het eredivisie-voetbal te behouden. Trui van Kees Koeken maakte Den Hertog kwaad. De heer Haak deelde mee dat mr. Vrolijk er altijd naar gestreefd heeft om Houtrust met zijn historische achtergronden te be houden. Op 10 maart is mr. Vrplijk met de heer Haak meegeweest naar de huidige wet houder van sportzaken, de heer Vink, om te pleiten voor het behoud van de Haagse eredivisieclub. ANGATUBA. Tien spelers yan de Braziliaanse voetbalclub Esporte Parana- penma zijn maandag in Agatuba, bij Sao Paulo, om het leven gekomen, toen de autobus waarin zij zaten frontaal in bot sing kwam met een vrachtwagen. Dat was het moment waarop Pen nings weer aan zijn eigen kans mocht gaan denken. „Ik heb me de hele rit voor de ploeg ingezet, maar met zo’n kans dicht bij de finish mocht ik zelf gaan,” aldus Pennings. Zijn ploegge- spelers gehouden. De belangrijkste uit slagen uit de eerste ronde zijn: Brian Fairlie (NZ)Dick Crealy (Aus) 7-6, 7-6; John Alexander (Aus)Nicola Pilic (ZS1) 6-2, 6-2; Bill Bowrey (Aus)Bob Lutz (Vf* 2-6, 7-6, 6-4; Martin Riessen (VS)Fred Stolle (Aus.) 6-4, 7-5; Dennis Ralston (VS) Phil Dent (Aus.) 6-2, 7-5; Charles Pasarell (VS)Ken Rosewall (Aus) walk over; Bob Maud (Zaf)Roger Taylor GB) MOSKOU. Valentin Granatkin, voor zitter van de Russische voetbalbond en vice-voorzitter van de internationale voet- balfederatie (FIFA), heeft maandag de na men bekend gemaakt van zestien spelers, uit wie een „wereldelftal” zal worden ge kozen voor de wedstrijd tegen Rusland op 27 mei in Moskou. Deze wedstrijd is be doeld als een eresaluut aan Lew Jaschin, de 41-jarige doelman, die dan afscheid neemt van het topvoetbal. MIERLO-HOUT. Jos van der Vleuten is na vandaag geen werknemer meer bij Gazelle. De Brabantse coureur heeft het door hem gevraagde ontslag van ploeglei der Ton Vissers gekregen, zodat hij even tueel deel kan gaan uitmaken van Goud- smit-Hoff, de équipe van Pellenaars, die hem aanvankelijk graag wilde hebben, maar nu minder interesse in Van der Vleu ten bljjkt te hebben. Ploegenklassement 1. Caballero 9.10.54; 2. Mars-Flandria 9.11.06; 3. België 9.11.06; 4. Ketting 9.11.18; 5. Sovjet-Unie z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Amstel 38.56.01; 2. Caballero 38.56.47 3. Acifit 38.57.57 4. Jan van Erp 39.02.43 5. Ketting 39.03.38. THEO KLEIN. 13.48.08: 11. Bruessing (Acifit) z.t.; 12. Hassink (Amstel) z.t.; 13. Aling (Ketting) z.t.; 14. Van der Loo (Caballero) 12.48.15; 15. Van der Laar (Van Erp) z.t.; 16. Bal (Trico Noble) 12.49.18; 17. Legierse (Mars) 12.40.21; 18. Van Moer (Bel) 12.48.32; 19. Oosterhof (Kroon) 12.49.34 20. Van Stralen (Caballero) 12.49.37 24. Balk (Ketting) z.t.; 48. Duyker (Trico Noble) 12.56.08; 53. Pen nings (Caballero) 12.58.06 58. Schuiten 12.58.58. Puntenklassement 1. Schür 46; 2. Piet van Katwijk 43; 3. Spet gens 38; 4. Poppe 36; 5. Aling 34; 6. Priem 31. ENSCHEDE. Het is zeer waar schijnlijk dat het Nederlandse waterpo- lozevental geen selectiewedstrijden hoeft te spelen voor het Olympisch toernooi van 1972. Oost-Duitsland dat zich recht streeks voor München had geplaatst, heeft via zijn vertegenwoordiger bij de vergadering van de Europese waterpo- locommissie in Athene laten weten van deelneming af te zien. De Europese zwemfederatie heeft daarop besloten de FINA voor te stellen Nederland in plaats van Oost-Duitsland aan te wijzen voor de komende Olympi sche Spelen. Aan de Oostduitse zwem- leiders is intussen gevraagd de terug trekking uit het toernooi schriftelijk te bevestigen. Oost-Duitsland nam ook al niet deel aan de Europese kampioen schappen in Barcelona vorig jaar. Indien Nederland niet direct wordt toegelaten tot de Olympische Spelen zal het volgend jaar van 13 tot 20 mei in München kwalificatiewedstrijden moe ten spelen. OPLOO Er zal na afloop van Olym- pia’s ronde van Nederland voor amateurs ongetwijfeld door de sportcommissie van de KNWU een affaire behandeld worden uit de vierde etappe van deze ronde. Na ruim 77 kilometer namelijk werden door wedstrijdcommissaris Wim Jeremiasse, die consult had gehouden met zijn collega’s, de Zwitser Stucki en de Nederlander Klomp uit de strijd genomen, omdat zij zestien minuten op de hoofdmacht waren achtergeraakt. Het argument was dat het tweetal te storend werkte bij de vrij grote verkeersintensiteit op het parkoers. Met deze beslissing gingen de wedstrijdcom- missarissen echter buiten hun boekje. Ze hadden wel gelijk, toen zij later de Bra bander Ton Damen lieten afstappen, om dat hij achter een motor had gestayerd. Overigens is er wederom erg weinig ver anderd in de algemene rangschikking. De Spanjaard Miguel Maria Lasa, die in het eerste gedeelte vijfde werd en in het tweede gedeelte tweede, nam de leiders trui over van zijn landgenoot Augustin Tamames. De verschillen in de kopgroep zijn echter zo gering Joop Zoetemelk staat bijvoorbeeld slechts vier seconden achter dat het nog steeds onmogeijk is een winnaar van deze Vuelta te voorspel len. In de elfde etappe is er weinig boeiends gebeurd. Met uitzondering van de echte klimmers zoals Joaquin en Manuel Galera en Aramzabal legde de meute het par cours, waarin drie bergen voorkwamen, BILBAO De Nederlandse renners zijn goed op dreef In de ronde van Spanje. Na de overwinning op zondag van Gerard Vianen sprintte Gerben Karstens maan dag in de laatste meters van de elfde etap pe (San Sebastian-Bilbao over 149 km) to snel dat er wederom een Nederlandse overwinning kon worden gevierd. Later op de dag, in de tijdrit over 2.65 km in Bilbao, die werd gewonnen door de Spanjaard Gonzales Linares, werd René Pijnen derde. Die mogelijkheid lag voor de rappe Marcel Pennings voornamelijk in de eindsprint. Daarom was het verloop van de slotfase van de vierde etappe, die de karavaan over 142 km. van Val kenburg naar Oploo voerde, bijzonder gunstig voor hem. Mede door het goe de weer en de betrekkelijk korte af stand hadden de ploegleiders van de belangrijkste teams, Acifit, Amstel en Caballero, zich voorgenomen om het tempo zo hoog mogelijk te houden ten einde het gevaar voor ongewenste ont snappingen tot een minimum te beper ken. De enige serieuze vluchtpoging van elf man, die desondanks na 80 km. tot stand kwam, werd op 9 km. van de streep teniet gedaan. De overwinning in Oploo kwam voor Marcel Pennings op een zeer goed mo ment. Ondanks het feit dat hij vorig jaar als lid van de Vredestein-équipe tien criteriums op zijn naam had ge bracht, leek het vuur er bij hem uit. Na verschillende malen heen en weer te zijn geslingerd tussen de achtervol- gingsploeg op de baan en de selectie- teams voor de wegwedstrijden, leek het erop dat zijn hoogtepunt als ama teur voorbij was. In de Ster van Zwol le, de eerste klassieker van het sei zoen, was er echter al een verande ring te bespeuren. Pennings reed weer met plezier, legde beslag op de derde olaats en won vervolgens twee crite riums in het voorseizoen. De etappe- zege van gisteren bracht hem tenslotte weer terug aan het nationale wieler- front. eendrachtig af. Op 20 km van de finish ging er een groepje aan kop, waarin on der anderen Joop Zoetemelk, Aramzabal en Genet reden, dat zich in de laatste klim een minuut voorsprong had verworven. Toen ging het peloton jagen en bij het binnenrijden van Bilbao waren allen weer bij elkaar. In het wielerstadton van Bilbao was Gerben Karstens de snelste. De uitslagen van het eerste gedeelte van de elfde etappe is: 1. Karstens (Ned.) 3 uur 3S min. 19 sec. (met bon 3.35,04), 2. Quimard (Frru) z. t. (met bon 3.35,12), 3. Dolman (Ned.) z. t. (met bon 3.35,16). Peloton In dezelfde tijd. Uitslag tijdrit: 1. Gonzalez Linares (Spa.) 3.05, 2. Lasa (Spa.) 3.05,2, 3. Pijnen (Ned.) 3.05,6, 4. Lopez Rodriquez (Spa.) 3.08,1, 5. Wim Schepers (Ned.) 3.08,2, 6. Joop Zoetemelk (Ned.) 3.08,9, 7. Ponton (Spa.) 3.08,2, 8. Wolfshohl (Wdl.) z. t„ 9. Ocana (Spa.) 3.09.3, 10. Gerben Karstens (Ned.) 3.09,6 Na de elfde etappe is net algemeen klasse ment: 1. Lasa (Spa.) 46.52.40, 2. Tamames (Spa.) 46.52.54, 3. Gonzales-Llhares (Spa.) 46.52.59. 4. Zoetemelk 46.53,10, 5. Bracke (Bel.) 46.53.15, 6. M. Galera (Spa.) 46.53.16, 7. Letort (Fra.) 46.53.20, 8. Poulldor (Fra.) 46.53.23, 9. Wolfshohl (Wdl.) 46.53.27, 10. Ponton (Spa.) 46.53.28, 13. Schepers (Ned.) 46.53.39, 19. Pijnen (Ned.) 46.56.35 20, Quimard (Fra.) 46.57.00, 23. Vianen (Ned.) 46.57.50, 27. Dolman 46.58.27, 35. Tabak 46.58.49, 53. Kars tens 47.02.40, 61. Prinsen 47.05.28, 66. Krekels 47.10.02. 69. Steevens 47.13.48, 72. Van Katwijk 47.16.49, 82. Rentmeester 47.26.43, 90. Benjamins 47.M.49. ROME. Rod Laver heeft alleen in de eerste set van het open tenniskampioen schap van Italië moeite gehad met de Tsjech Jan Kodes, die zich eerder in het toernooi een ware kampioenendoder had getoond, door achtereenvolgens Stolle, Roche, Newcombe en Okker te verslaan. Kodes, wiens sterke service opviel, weer stond in de beginfase ook Lavers opslag uitstekend. Pas aan het einde van de eerste set kon de Australiër doordrukken. Toen de doorbraak van Kodes’ service een keer een feit was, verloor de Tsjech zijn accu ratesse. Hij ging fouten maken waar hij had moeten scoren en, zoals altijd, de tegenstander ging beter spelen. Laver won de volgende twee sets, beide met 6-3. De finale damesenkelspel bracht weinig hoogstaand spel. Virginia Wade versloeg de frêle blonde Westduitse Helga Masthoff- Niessen in een duel, dat gekenmerkt werd door talrijke service-doorbraken, tenslotte met 6-4 6-4. De Britse speelde nauwkeu riger en zekerder op haar backhand. DEN HAAG De beide Nederlandse toppikeurs Jan Wagenaar jr en Jan van Dooyeweerd hebben een uitnodiging aan vaard op vrijdag 14 mei op de openings- meeting van de nieuwe drafbaan te Oost ende deel te nemen aan een draverij, waarin tal van verscheidene landskam pioenen zullen starten. Duitsland wordt vertegenwoordigd door Hans Fromming, Zweden door Gunnar Nordin en Hugo Wallner, Frankrijk door Lucien Verroken en Jean Mary en Italië door Walter Ba- roncini, Sergio Brenghenti en Willy Ca- soli. DUBLIN Het Italiaanse voetbalelftal heeft maandagavond in Dublin de wed strijd in groep zes van de voorronden van het toernooi om het Europees kampioen schap voor landenteams tegen Ierland ge wonnen met 2-1. De ruststand was 1-1. De doelpunten van Italië kwamen op naam van Boninsegna en Prati. Conway scoor de voor Ierland. (Van onze sportredactie) OPLOO. Toen Kees Koeken, 22 jaar, vrijdag op de Bredase Nassausingel de oranjetrui pakte, gaf niemand iets voor de kansen van de Brabander. Zijn naam in de nationale wielerwereld is niet groot ondanks het Nederlands amateurkam- pioenschap, dat hij vorig jaar in Hel mond veroverde. Die indruk werd voor velen nog eens bevestigd door de manier waarop hij de eerste rit van Amsterdam naar Breda won. Koekens voornaamste wapen is de sprint. Hij is een van de renners, die zelf geen ontsnapping op touw kan zetten, maar door ploegmaten naar de streep „gedragen” moet worden om daar toe te kunnen slaan. In tegen stelling tot vorig jaar, toen hij deel uit maakte van de Mare-Flandria-ploeg van Sjefke Janssen, heeft de coureur uit Achtmaal echter dit keer in de Victoria brigade geen team waarvan hij veel steun kan verwachten. Koeken, die bege leid wordt door Wim van Est, is zich daarvan bewust. Hij zag bijtijds in dat hij alleen in de trui kon blijven door zo handig mogelijk gebruik te maken van de strijd tussen de belangrijkste ploegen: Acifit, Amstel en Caballero. Zijn voornaamste bondgenoot was daarbij tot nu toe het uitstekende weer, waardoor ontsnappingen bij het hoge gemiddelde (gisteren werd er ruim boven de 46 km. per uur gereden) vrij wel onmogelijk worden. Koeken: „Zoals de rit tot nu toe verloopt is het allemaal erg voordelig voor mij. Wanneer we zo dicht bij elkaar blijven, dan breng ik de trui nog wel in Wieringen”. De Brabantse coureur kiest de voor laatste etappeplaats Wieringen niet zo maar als voorbeeld. In de Noord-Hol- landse gemeente wordt namelijk de in dividuele tijdrit verreden en Koeken is realist genoeg om te beseffen, dat hij zijn eerste plaats onder normale omstan digheden in ieder geval daar kwijt zal raken aan gerenommeerde tijdrijders als Fedor den Hertog (tweede op 10 sec.), Kees Priem (derde op 15 sec.) of Frits Schür (vierde op 32 sec.). Zeker is in ieder geval dat hij vandaag tegen alle verwachtingen in voor de vierde achter eenvolgende maal in het oranje zal ver trekken en dut is voor een flink deel van zijn collega’s meer dan zij hem gunnen. Fedor den Hertog uitte zijn misnoegen over zijn houding gisteren in de rit van Valkenburg naar Oploo door de Braban der onder het rijden herhaaldelijk onder de neus te wrijven dat het zijn laatste kilometers in de oranjetrui zouden zijn. Het deed Kees Koeken allemaal wei nig. Hij weet al lang dat zijn manier van koersen weerstanden oproept. Giste ren was hij echter voor de vierde maal de lachende derde. Want ondanks de ont snapping van elf man (Jones, Hulze- bosch, Kooken, Van Pol, Vermeulen, Van der Donk, Kelleners, Legierse, Van Stra- 16 etappewedstrijden gereden, nergens wordt er zo dwaas ge vierde Steppe: A 1 Marcel Pennings (Cab) 3.00.34 (met bon. 3.03.19); 2. Herijgers (Belg) 3.03.34 (met bon. 3.03.34); 3. Van Stralen (Cab) 3.03.3* (met bon. De Ieren waren meest in de aanval. Zij kregen negen hoekschoppen te nemen te gen de Italianen twee. Maar de Italiaanse verdediging was uitstekend georganiseerd. De uitvallen waren bovendien snel en uiterst gevaarlijk voor de Ieren, in groep 6 de leiding. De stand is: na de winnaar over de krijtlijn vloog, had de zege van Pennings weinig in vloed op zijn klassering in het alge meen klassement. De Nieuw-Venneper had daar ook geen moment op gere kend. „Misschien dat ik deze week nog eens een ritzege kan pakken, maar meer zit er voor mij niet meer in. Morgen stel ik me weer helemaal in dienst van de ploeg,” deelde hij mee. De selectie: Doel: Mazurkevlc (Uruguay), Viktor (Tsj.-Sl.); verdedigers: Schulz (W.-Dl.), Fa- chetti (Ita.), Meszei (Hong.), Djorkaeff (Fr.); Middenveld: Pena (Mex.), Hagara (Tsj.-Sl.), Kuna (Tsj.-Sl.), Beckenbauer (W.-Dl.), Boneff (Buig.); aanval: Lubanski (Polen), Sjekof (Buig.), Müller (W.-Dl.), Du- mitrache (Roem.), Dzajic (Z.-Sl.). Jaschin wordt manager van Dynamo Moskou, de club waarvoor hij 21 jaar heeft gespeeld. len, Spetgens en De Koning), die een mi nuut voorsprong namen, maar negen km. voor de streep werd ingelopen, stelde hij zijn trui tenslotte toch weer veilig door in het peloton op 12 sec. van de winnaar te eindigen. Acifit-ploegleider Piet Liebregts, van de velen die Koeken liever vandaag dan morgen van de eerste plaats zien verdwijnen, zei gisteren na afloop te leurgesteld: „Als we blijven rijden zo als het vandaag weer ging, dan raken we Koeken nooit kwijt. Hij hoeft zich dan alleen maar door het peloton naar de streep te laten rijden om op de eer ste plaats te blijven”. Matthijs de Koning, winnaar van het Circuit des Mines, die gisteren de oran jetrui even binnen bereik had, toen de kopgroep, waarvan hij deel uitmaakte, een minuut uitliep (zijn achterstand in het algemeen klassement op Koeken is slechts 54 sec.) deelt de mening van Lie bregts volkomen. Hij zegt: „Ik heb nu zo’n maar fietst als hier in Nederland. Waarom bleven de renners in het peloton nu ja gen toen wij met elf man weg waren? Er zat een man van Caballero, vier van Mars, een van Acifit en ik van Amstel in onze groep. De rest van de ploegen in het peloton fietsten niet, maar dat werd weer teniet gedaan doordat alle anderen wel bleven jagen. Daarmee hielpen ze alleen Koeken maar, die weer van de situatie gebruik kon maken”. De theorie van De Koning ging pas op toen de voorsprong van zijn ploeg je tot een minuut (bij IJsselstein na 99 km) groeide. Voor het zover was, waren al leen de renners van Ketting, die nie mand in de kop had, voorin het peloton actief geweest. Ploegleider Tom Ket ting: „Wij kregen pas hulp, toen de voorsprong van die elf man te groot werd”. De voornaamste belangen van Ketting in Olympia’s Ronde worden ver tegenwoordigd door Frits Schür. De Hoogezander, die gisteren weer netjes op de vierde plaats in het algemeen klassement bleef, mag in deze koers dan de kleuren van de Militairen verdedi gen, als het erop aankomt, wordt hij door Ketting als een eigen man gezien, met alle steun die hij normaal ook van de Ketting-équipe zou kunnen verwach ten. Vormt Schür voor Ketting nog de eni ge, zij het verkapte mogelijkheid om in de buurt van de eerste plaats te blijven, Amstel en Acifit kennen nog steeds de luxe twee kanshebbers te bezitten. Voor Acifit zijn dat Peter van den Donk (tiende) en Kees Priem (derde), terwijl Amstel een keuze kan maken uit Fedor den Hertog (tweede) en Matthijs de Ko ning (zesde). Dat beide ploegleiders nog geen definitieve kopman hebben aange wezen, bleek gisteren toen niet de best- geplaatsten Priem en Den Hertog, maar hun secondanten Van den Donk en De Koning in de kopgroep werden gepous seerd. Caballero heeft in Henk Poppe (vijfde) de gevaarlijkste outsider van deze Ronde in handen. »«9M**»*a* noot Pé van Stralen verrichtte de voor bereidende werkzaamheden. Toen de groep van elf werd ingelopen sprong hij met Spetgens, Vrancken en Ver meulen weg. Marcel Pennings waagde als vijfde de sprong. Hij bereikte de leiders, die Vrancken en Vermeulen in middels hadden gelost, spoedig, waar door hij als de sterkste sprinter van het drietal op rozen kwam te zitten. Pennings: „Ik was er op dat moment zeker van, dat ik de sprint kon win nen. We moesten er alleen voor zor gen, dat Herygers (de enige die op de laatste kilometers naar het leidende drietal sprong, red.) niet bij ons kon ko men.” Van Stralen verzette bij die po ging opnieuw het zwaarste werk voor zijn ploegmakker. „Ik wist dat het voor Pennings moeilijk zou worden als die Belg (Herygers) erbij zou komen. Die moest geen kans krijgen om even op adem te komen, want dan had hij Marcel misschien in de sprint kunnen kloppen,” aldus Van Stralen, die het tempo op de laatste kilometers hoog hield en de sprint voor Pennings aan trok. De eerste plaats voor de coureur uit de Haarlemmermeer kwam daar door niet meer in gevaar, al moest Van Stralen wel toestaan, dat de Belg alsnog beslag legde op de tweede plaats. Omdat het hele peloton, onder aan voering van Klaas Balk, slechts 12 sec. OPLOO Door de grote achter stand (9 min. en 33 sec.), die hij reeds in de eerste etappe van Olympia’s Ronde van Nederland opliep, kwam Marcel Pennings uit Nieuw-Vennep al op de openingsdag van de Ronde in het grote peloton van knechten terecht. Evenals zijn andere ploeggenoten moest hij, nu zijn eigen kansen op een goede eindklassering practisch verke ken waren, zijn goede diensten aan Henk Poppe, de bestgeplaatste renner van Caballero, aanbieden. De 23-jarige landbouwer uit Nieuw-Vennep paste zich bij die ploegentactiek van Gé Pe ters aan zonder zijn eigen kansen op een incidenteel persoonlijk succes te vergeten. Want was de vijfde plaats van Henk Poppe en de tweede plaats van Caballero in het ploegenklasse ment veilig gesteld, dan mochten de knechten hun eigen kans gaan. Bij Ca ballero had men zondag met lede ogen aangezien, hoe Amstel-rijder Gerry Knetemann door minimale inspanning aan de etappezege was gekomen. Ca- ballero-manager Frans van den En den: „Dat konden wij ook wel. Daarom moest Pé van Stralen vandaag met elke ontsnapping mee om het tempo in de kopgroep af te remmen. Als alles tot vlak bij de finish bijeen zou blij ven, dan kon ieder zijn eigen kans gaan.” 3.03.29); 4. J. Spetgens (Mars) 3.09.34. Overige renners in dezelfde tijd (3.03.46) 5. Balk; 6. P. van Katwijk; 7. Danguillaume (Fr); 8. Schür; 9. Buurmeyer; 10. Groen; 11. Aling: 12. Botterhuis; 13. A. Scheffer; 14 F. van Katwijk; 15. Sytnik (Rus); 16. Priem- 17. Per- fors; 18 Swinkels; 19. Likhateiev (Rus); 30. Schmid (Zwl); 36. Schuiten; 91. Duyker. Uit de strijd genomen: Klomp en Stuck! (Zwi) wegens te grote ach terstand; Damen wegens stayeren. Opgegeven: Zwake (Polen) na een valpartij. Algemeen klassement: 1. Koeken (Victoria) 13.47.04; 2. Den Hertog (Amstel) 12.47.14; 3. Priem (Acifit) 12.47.19: 4. Schür (MiHt) 12.47.36; 5. Poppe (Caballero) z.t.; 6. De Koning (Amstel) 12.47.58; 7. Bertou (FBM) z.t.; 8. Luppers (Peugeot) 12.48.03; 9. Jansen (VW A-utopon) z.t.; 10. Van der Donk (Acifit) het wereldkampioenschap voor beroeps- die dan ook twee keer misgrepen. Italië heeft nu ‘'AH I Wt

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15