SCHRIFTELIJKE MAVO-HAVO EINDEXAMENS Verschillende soorten Nederlands HOE DE DUIVEN VLOGEN COUPONS COUPONS PRIJZEN Expogé herdacht in Overveen de doden Webbe’s groentebedrijf JAN WEBBE ZOON „Geen Chinese adviseurs in Zuid-Vietnam EINDELOOS WOENSDAG-DONDERDAG REKLAME: TEGEN EINDELOZE DINSDAG EN WOENSDAG REKLAME: Postwisselverkeer met buitenland Zaak Haarlemse rechter voor overleden IN DE VISHAL modestoffen Congrescommissie verhoorde in cel Voorman krijgt vallende balk Oud-premier van Ierland Lemass vandaag hervat „Hart tegen hart” op hoofd Vietnam-betogers Hoge Raad WOENSDAG - DONDERDAG - VRIJDAG - ZATERDAG VAN DAM DINSDAG 11 MEI 1971 4 I Noord- V ietnam n RECTIFICATIE Varkens- en Paardenslagerij Rund EXAMENS ALTIJD HET BESTE - TOCH VOORDELIG Grote Houtstraat 8, Haarlem. 0,29 CHAMPAGNE RABARBER, per bos GROTE JAFFA’S, 10 voor 1,98 HOLLANDSE TOMATEN, extra kwal., p. pond 0,98 e fc t< d si h e h g P g z r fc r a d v a g n h ZEEWEG 238 - IJMUIDEN-O. - TELEFOON 1 58 54 Gehakt half om half 500 gram 1,98 Jac. van Heemskerkstraat 23 - Telef. 1 40 39 KUNSTGEBITTEN REPARATIES ■v •iVVVV\AA/W\/V\AA/VVVVVV\A/V\A/UVVVVVVWVÏAA/UVWVVUVtAJVVVViA/WU'VVWV^^ (Van onze Amsterdamse redactie) Lemass heeft een grote rol gespeeld in lerlands strijd om onafhankelijkheid van Engeland. Als jongen van vijftien jaar stond hij al gewapend met een geweer op het dak van het hoofdpostkantoor in de Ierse hoofdstad Dublin tijdens de paas- opstand van 1916. DUBLIN (Reuter) Sean Lemass, pre mier van de Ierse Republiek van 1959 tot 1967, is vandaag na een langdurige ziekte op 70-jarige leeftijd overleden. In plaats van kaarten. Getrouwd: A. VAN DER WIELE en C. M. WALIG Zaandijk, 4 mei 1971. V fi DEN HAAG De PTT heeft met ingang van vandaag het buitenlands postwissel verkeer hervat. Donderdag werd het ver keer stopgezet als gevolg van de moeilijk heden in het valutaverkeer. klassieke Griekenland al geworsteld hebben: de kwadratuur van de cirkel, de functieleer, en een meetkundige op gave waarvoor men langs goniome- trische weg de oplossingen moest be rekenen. J. Stobbe Velsen, 10 mei 1971. Kerkesingel 11. Corresp.-adres Zandvoortselaan 60, Zand voort. De overledene is opge baard in een der rouw kamers Zijlweg 63 te Haarlem, gelegenheid tot bezoek van 14.00 uur tot 15.30 uur,en van 19.00 uur tot 19.30 uur. De crematie zal plaats vinden donderdag 13 mei in het crematorium te Velsen, na aankomst van trein 11.55 uur halte Wes- terveld. Vertrek van rouwkamer Zijlweg 63 omstr. 11.20 u. De heer Van der Putten acht zich ook benadeeld door de waarschuwingen van de kant van de Hartstichting. Hij heeft verklaard een aanzienlijk bedrag in de hartactie te hebben gestoken en dat be drag wil hij eerst weer eruit hebben. Al enige keren heeft hij een kort geding wil len aanspannen tegen de Nederlandse Hartstichting, maar telkens zou op aan drang van de stichting de zaak zijn inge trokken. de wereldorde is groeiende en we mogen niet staan aan de kant van de cultuur-pes- simisten. De overlevering aan jongeren zal ook na ons zinvol blijven. Door de hele cultuurhistorie heen is het een zoeken en tasten geweest. Het gaat erom, waar ook ter wereld getuigenis af te leggen van de geestelijke vrijheid, het erfgoed van hen die er niet meer zijn, aldus besloot bur gemeester De Gou. Op de erebegraafplaats hebben de he ren mr. G. Ch. Aalders uit Dordrecht en K. J. van Kampen uit Haarlem, res pectievelijk voorzitter van het hoofdbe stuur en voorzitter van de 10 mei-com- missie een krans namens het hoofdbe stuur op de graven gelegd. Onder de aanwezigen waren tal van bur gerlijke en militaire autoriteiten, onder meer de burgemeesters van Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort alsmede wet houders van de omliggende gemeenten. AMSTERDAM De Nederlandse Hart stichting in Den Haag en de coördinator van de nationale hartactie, J. A. van der Putten uit het Noord-Brabantse Ooster- hout, overwegen gerechtelijke stappen te gen elkaar te ondernemen. De Hartstich ting verdenkt de heer Van der Putten van malafide praktijken op het vlak van pu bliciteit, de heer Van der Putten acht zich benadeeld door de Hartstichting op grond van verscheidene publikaties die hij voor zichzelf beledigend acht. Bovendien zou de Hartstichting een nog lopend contract met de heer Van der Putten hebben ver broken. AMSTERDAM (V.U.) Kandidaats na tuurkundige aardrijkskunde C. A. Seibert, Badhoevedorp. Kandidaats geologie B. J. Verhoog, Velsen. DELFT Propaedeutisch scheepsbouw kundig ingenieur M. A. de Groot, Bloe mendaal. Kandidaats elektrotechnisch in genieur N. H. A. G. Hemmes, Haarlem; B Vlietstra, Beverwijk. Kandidaats natuur kundig ingenieur D. P Krabbendam, De Zilk. Doctoraal elektrotechnisch ingenieur J Drupsteen, Haarlem; C. M. Ligtvoet (cum laude)Haarlem. Doctoraal scheikun dig Ingenieur J. R. Bohlken, Velsen. nen zeer kort de eerste menselijke sterfgevallen ten gevolge van insecti ciden zullen worden aangetoond. Er is dan misschien nog iets te redden.” De Franse opgave bestond uit vier stukken van niet genoemde herkomst, met bijbehorende multiple choice-vra- gen. Het eerste stuk handelde over de voorliefde van vrouwen voor vliegrei zen. Zulks vanwege de verregaande verwennerij. Het tweede stuk besprak de verhouding tussen universiteit en politie, naar aanleiding van de studen tenopstand in Nanterre in mei 1968. In het derde stuk wordt gevraagd waar om zoveel landen nog zulke hermetisch dichte grenzen handhaven. Met name Engeland en de Verenigde Staten be schouwen a priori bijna iedere vreem deling als staatsgevaarlijk, tot het te gendeel bewezen is. Engeland krijgt er in dit stuk terecht overigens langs. Het is niet voor niets van Fran se herkomst. Een aanstaand Europees land dient toch wel vriendelijker te worden jegens Europeanen. Het vier de stuk besprak een wat achterhaald probleem: „Pourquois vivrons nous quand la plus part des usines seront sans ouvrier?” De woorden automati sering en industralisering zijn in alle talen gelukkig het zelfde. Dat maakt zo’n stuk natuurlijk direct veel gemak kelijker te begrijpen, maar ook veel saaier. (Van een medewerker) HAARLEM. Op steeds uitgebrei- der schaal komen de kandidaten van de mammoetschooltypen aan de eind streep. Het examineren geschiedt daar eigenlijk gedurende geheel het laatste jaar in een reeks van schoolonderzoe ken onder uitsluitende verantwoorde lijkheid van de schooldocenten. Het examen wordt besloten met een lan delijk schriftelijk onderzoek. Daar mee is gisteren een aanvang gemaakt. Mavo-3 begon de dag evenals de andere schooltypen met tekstbe handeling Nederlands. De tekst voor deze kandidaten was genomen uit een stuk over Twente van Aar van de Werfhorst, die in een een ouderwetse stijl schrijft die voor de jeugd van nu slecht herkenbaar moet zijn. Twee voorbeelden: „een korte spanne tijds” „de snelwever van vroeger met zijn ratelende weefstoel, waarmee hij vijf tien ellen (wat een meervoud (ut)) ka toen per dag kon weven.” Het stuk verschaft zeer vervelende en veel te vage informatie. Het lijkt een tekst van oudrwetse vvv-folder, die weg laat wat voor de toerist toch niet in teressant of belangrijk is. Volgens Van de Werfhorst is het enige probleem in Twente (zie regel 53) dat het even wicht tussen bebouwing en landschap verloren dreigt te gaan. Hoe zouden de Twentenaren hier zelf over denken? De wiskunde-1 voor de Mavo-3 Van de Postduivenhoudersvereniglng De Snel- vlieger te IJmuiden namen dit weekeinde 406 duiven deel aan een wedvlucht van St. Chris tian Hornu af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van W. Remmers bereikte ais eerste het hok om 13.23.34 uur; de laatste prijsduif om 14.36.54 uur. Eventuele nadere bijzonderheden omtrent de vlucht: De vele regenval gedurende de morgen maakte de terugreis voor de duiven niet eenvoudig. De heren W. Remmers en Joh. Broek wisten desalniettemin, het aantal inge korfde duiven in aanmerking genomen, goed te presteren. De uitslag was als volgt: W. Remmers 1 8 23; N. Dankelman 2 52 82; Joh. Broek 3 6 19; S. Voet en Zn. 4 10 11 21 34 35 44 54 69 79; F. Daalhulzen-Plug 5 36; W. Rolvink 7 27 73; P. Schotvanger 9 20 31 51; J. v. d. Kammen 12 33 41 53; A. Koets 13 55; Gebr. Boender 14 70 77 78; P. V. Kaam 15; F. de Boer 16 47 61; A. J. Ham 17 60; E. Reker 18 65; Chr. Prins 22 66; B. Vis ser 24 67; K. Klepper 25 49; I. Hoorn 26 28 68 76; Jas. Broek 29 42; A. v. d. Ze, 30; E. Sloot 32; H. J. Broek 37 48 74; I. Wljker 38 40 58 71; C. M. Koks Jr. 39 50 56 57 64; I. Minneboo 43; C. Zwa nenburg en Zn. 45 59 63; A. Warnaar 46 75; H. J. Exallo 62; p, Marten 72 80; M. J. Vendel 81. HAARLEM/IJMUIDEN. Gistermiddag heeft een zestigjarige voorman uit IJmui den een metalen balk van 75 kg tegen zjjn hoofd gekregen. Met een scheur in zqn schedel is hij in het Diaconessenhuis opge nomen. De IJmuidenaar trad regelend op bij het omhooghalen van een metalen steun (balk) en gaf aanwijzingen aan een kraan drijver op een werk aan de Kennedylaan, waar het belastingkantoor in aanbouw is. De balk lag op de eerste etage en moest naar de tweede gehesen worden Stroppen lagen gereed en het wachten was op ar beiders die de stroppen aan de balk moes ten bevestigen. Door onbekende oorzaak viel de balk van een hoogte van tien meter naast de voorman. De balk veerde op en kwam in aanraking met de voorman. De havo bevestigde zijn behoorlijke niveau door de examens Nederlands-a en Frans. Nederlands legde een lang, uit negen korte paragrafen samenge steld betoog voor van de hand van de bekende zoöloog Dick Helenius. Zijn stuk (uit het Hollands Maandblad) be toogt, dat de mens zelf oorlog aan het voeren is tegen het leven op aarde, maar pas goed beseft wat hij doet als hij zelf het slachtoffer dreigt te wor den. Het stuk heette dan ook: De mens is een ondier. Twee citaten: „Wij heb ben in zo’n korte tijd nog geen afge rond instinctmatig verdelgingspatroon tegen alle dieren ontwikkeld. We roeien ze wel uit, maar als uitlaat klep houden we vele en zelfs onnutte dieren in en om ons huis. Het is overigens de vraag of wij in het kwe ken van mopskoppen, krom- en kort- potigen, kwijlende reuzen en hysteri sche dwergen niet van een veel per verser haatgevoel tegen de nog reste rende dierenwereld blijk geven". „Insekticiden hebben een misleiden de naam, zij roeien niet de insekten uit, maar wel alle andere dieren. Men moet in dit verband ook hopen dat bin- PARIJS (AP). Noord-Vietnam heeft gisteren een bericht als zouden Chinese adviseurs te werk gesteld zijn in het Noordvietnamese leger in Zuid-Vietnam „belachelijk” genoemd. Bovendien, zo verklaarden Noordvietnamese functiona rissen, zijn er geen Noordvietnamese troe pen in Zuid-Vietnam. Vorige week heeft de Zuidvietnamese minister van Buitenlandse Zaken Tran Van Lam, verklaard dat zijn regering bewijzen in handen heeft dat Chinese ad viseurs zijn ingezet in het Noordvietna mese leger in Zuid-Vietnam. Lam zei dat ook Noordkoreaanse adviseurs de Viet- congtroepen helpen. Nguyen Van Tien, een van de leden van de Noordvietnamese delegatie in Pa rijs, zei dat de regering in Saigon door deze en dergelijke berichten slechts „voor wendselen zoekt om de Amerikanen te be werken hun troepen in Zuid-Vietnam te handhaven”. Broek 1 7 12 15 19 12 24 36, J. Swart 2 14, Bos 3 13 17 18a 25 32, Bot 4 8 18 26 27 29 30 47, Hels 5 22 43 44, Dekker 6 20 31 35 41 46, Bruynes 9, Jellema 10 37, Verschuren 11 21, Wlelart 16, Woudhuizen 28 38, Thiele 33 34 39. Muyderman 40 45, Kalden- bach 42. Na een langdurig lijden overleed onze zorgzame tante HENRIETTA CHRISTINA NIESSEN op de leeftijd van 79 jaar. Amsterdam J. A. J. Niessen Zwanenburg J. H. Wesemann J. C. Wesemann-Ris Zandvoort J. L. G. Niessen S. A. Niessen- Veldhoff Amsterdam H. J. W. Stobbe- Niessen (Van onze correspondente) OVERVEEN. Waarom juist op 10 mei een jaarlijks terugkerende dodenher denkingsbijeenkomst op de Erebegraaf plaats in de duinen aan de Zeeweg in Overveen door de ex-politieke gevangene uit heel Nederland? Deze tiende mei is daarom zo zinvol voor de expogés, omdat op die datum ook het verzet begon. Gistermiddag was het dan weer zover en verzamelden zich ruim vierhonderd expogés aan de voet van de Erebegraaf plaats, waar dit jaar de burgemeester De Gou van Haarlem, de herdenkingsrede uitsprak. Omlijst door de ditmaal al zeer indrukwekkende declamatie van verzets poëzie, met uitstekende keuze van de ge dichten, door mevrouw Enny van Alff- de Leeuwe. Zij deed dat nu al voor de vijftiende keer. De muzikale omlijsting door de muziekkapel van het Haarlems Politiekorps onder directie van de heer J. W. Singerling, evenals het blazen van „The Last Post” door pistonlst G. Huij- bens, vóórdat de stoet naar boven ging, maakten veel indruk op de aanwezigen. Burgemeester De Gou: „Wij allen heb ben in de bezettingstijd leed en onrecht ondergaan. Ook hier op deze plaats gaat het er jaarlijks om samen getuigenis af te leggen, waarvoor U zich destijds hebt ingezet. Deze strijd voor persoonlijke vrij heid en de rechten van de mens hebt U destijds doelbewust gestreden. Van deze heilige strijd zullen wij tot in lengte van dagen moeten getuigen en later in ge schriften aan jongere generaties doorge ven. Na de bevrijding is het menselijk doen en laten in beroering gekomen, met soms aanleiding tot pessimisme, soms ook tot optimisme. Er was toch vooruitgang, mede dank zij bloed en tranen en offers tijdens de tweede wereldoorlog. Winstpun ten ondermeer: de Europese conferentie over de rechten van de mens en mondiale solidariteit, vooral onder de jongeren. Daarom is het geen vergeefse strijd ge weest. Als we dan de balans opmaken: De uitslag was als volgt: J. Kultwaard 1 2, G. Kops 3 19, C. Korthanwer 4 35 48 E Gorter 5 30 50, J. de Graaf 6 8, W. Tervoort 7 11 13 15 16 28 45, J. de Jonge 9 14 34, M. Janssen 19 23 42 43 47, C. Koks 12 39 49. J. Duin 17, C v. Duin 18 20 25 27 33 36, J. v. Kooten 21 31 46, Schenk 22 38, Bevelander 24 37, A. Tubernal 26 29 40, W. Dekkers 32 41, P. Rozemeijer 44. AMSTERDAM Geslaagd voor kandi daatsexamen natuurkunde J. J. Smit, Vel- sen-Noord. Doctoraal biologie N. P. van Zalinge, Haarlem. Kandidaats scheikunde H. B. Harren, Haarlem; E. van Liere, Haar lem; M. P. Uitendaal, Driehuis. Doctoraal scheikunde J. F. van der Plas, Driehuis. Kandidaats economie H. B. A. Haver kamp, Haarlem; A. H. Rutten, Haarlem Kandidaats econometrie G. W. M. M. Braam, Heemstede. (voor hen die het in hun pakket heb ben) bevatte een opgave vlakke meet kunde (een vlieger) met oppervlakte en hoekberekening, twee algebra-opga- ven met grafiektekening een stereo- de lichaamsdiagonalen allerlei inte- metrie-opgave met een balk, waarvan ressante meetkundige problemen bie den. Tot slot een opgave beschrijven de statistiek, waarbij aan de hand van frequentietabellen het gemiddel de moest worden berekend van het aan tal telaatkomers van een bedrijf. Mavo-4 bsgon ook met Nederlandse tekstbehandeling: „de Waarde der Discussie” (vrij naar gegevens uit: „moderne discussie- en vergadertech- niek” door Harold P. Zelko). Een in- elkaar geflanst stuk, 'en tweede- of derderangs aftreksel. Zou men nu werkelijk geen goed, oorspronkelijk Nederlands stuk proza hebben kunnen vinden om deze kandidaten voor te leggen? Deze moesten in het beant woorden van tien vragen tonen, het stuk begrepen te hebben: ze zullen het ook weer gauw vergeten zijn. Wiskunde 1 (rom)-serie a bevatte interessante opgaven, „de inhoud van een kubus met ribbe a a 3 (a tot de derde). De inhoud van een bol met straal r 4/3 pi r3 (r tot de derde). De inhoud als bol hebben de inhoud 200.” zo begint de eerste opgave en deze legt gelijk een probleem op ta fel waarmee de deskundigen in het Van de postduivenhoudersvereniglng „Het Atoom” te Velsen-Noord namen dit weekeinde 238 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 233 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 8.45 uur. Een duif van K. Timmer bereikte als eerste het hok om 13.23.23 uur; de laatste prijsduif om 14.38.00 uur. Tijdens deze vlucht heeft het de duiven niet meegezeten, aangezien zij onderweg met zware regenval te kampen hadden. Hierdoor ook werden de vo gels uiteengeslagen waarbij bovendien de tevens vrij sterke noordoosten wind een belangrijk aandeel had. De slechte weersomstandigheden waren dan ook oorzaak van de zeer trage vlucht, waarbij de eerste prijsduif het niet ver der bracht dan 50,89 kilometer per uur en de laatste prijsduif met nota bene een verschil van vijf kwartier in aankomsttijd slechts tot 39,6 kilometer per uur reikte. Niettemin zat lief hebber K. Timmer weer goed, die ook op 25 april (St. Kathelyne Waver) een eerste plaats bezette. De uitslag was als volgt: K. Timmer 1 10 44, A. L. de Bot jr 2 37, N. de Nijs-Harms 3 8 21, A. Duinveld 6, C. Kleverlaan 11, A. Kat 6, G. de Bot sr 7 29 40 41, J. Bierman 9 31, A. Koens 8 33, A. van Leeuwen 12 42, S. Perinu 13 14 22 24 25 28, Ph. F. Martinlus 15 18 43 45, P. Kay 16, A. F. de Roos 17 30 48, P. Piras 19, J. Stljnman 20 26 32 39, P. van der Wlele 23 27 46, F. Taverne 34, J. Metselaar 35, Ch. Tanger 36 47, H. Stein- hauser 38. Van de postduivenhoudersvereniglng „Ons Genoegen” te Beverwijk namen dit weekeinde 350 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghis lain Hornu (België) af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van J. Brasser bereikte als eerste het hok om 13.39.39 uur; de laatste prijsduif om 14.40.04 uur. De regenval, die de duiven zondagmorgen tijdens noordoosten wind begeleidde, liet het concours lang open staan. Het gevolg werd, dat de eerstaankomende dui ven de eerste tien plaatsen in volgorde verdeel den, waarbij G. Weel er twee (6 en 7) onder deze tien bracht. Opvallend was, waar Het Atoom en De Reisduif vijf kwartier moesten wachten op de prijzenverdellng, Ons Genoegen er precies een uur over deed. In alle gevallen was sprake van een zeer trage Vlucht wegens de regenval. De uitslag was als volgt: J. Brasser 1 53 66, Gebr. Brasser 2 18 30 39 41. L. Veldt 3 12 15 23 31 65, J. Peereboom 4 11 36, B. Meuleman 5 29 46, G. Weel 6 7 52, H. Langedijk 8 19 34 40 45, W. van Wijk 9, Gebr. Stet 10 25 28 42 56, F de Roos 13 43, W. Uilenburg 14 44 63, H. de Weers 16, Th. Eijking 17. A. Kuilman 20 60 62 A. van Leeuwen 21 38, A. van Heulen 22 37, K. Weel 24 33 51, R. Zoontjes 26 27 54, Gebr. Berlee 32 49 50 64, C. Rietkerk 35 48 54, J. van den Berg 47, P. Schellevis 55, M. Mooy 58-68, J. Kramers 59, W. Boerenbach 61. WASHINGTON (AP). Een groot aan tal anti-oorlogsdemonstranten gearresteerd tijdens de betogingen in Washington van verleden week is in gevangeniscellen ver hoord door functionarissen van de com missie voor Binnenlandse Veiligheid van het Amerikaanse huis van afgevaardigden. Dit heeft een woordvoerder van de com missie bekendgemaakt. De commissie stelt een onderzoek in naar mogelijke subversieve invloeden en elementen die bij de protesten een rol kunnen hebben gespeeld. De woordvoerder van de commissie maakte bekend dat zes tot zeven functio narissen naar schatting enkele honderden arrestanten hebben verhoord. Daarbij wa ren geen advocaten aanwezig. Maandag, dinsdag en woensdag vorige week zijn in totaal meer dan 12.000 perso nen gearresteerd Van de postduivenhoudersvereniglng „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 424 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu (België) af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van C. Castricum bereikte als eerste het hok om 13.10.00 uur; de laatste prijsduif om 14.30 uur. Met Het Atoom en Ons Genoegen beleefde ook De Reisduif zondag met de vogels een zware vlucht, die door regenval onderweg traag wegkwamen. Desondanks zat liefhebber C. Castricum, die ook nu dê eerste duif toonde weer heel goed. Hij kwam met vier van zijn vliegers bij de eerste tien, maar ook de Westrate’s bleven goed bij. De eerste prijs duif liet het door de weersomstandigheden bij een uurgemiddelde per kilometer op even 50 kilometer liggen. Voldoende bewijs, dat de vlucht allesbehalve gemakkelijk is geweest. De uitslag was als volgt’ C. Castricum 12 7 8 11 13 38 52 65 76, C. Westrate 3 18 34 35, S. Zoet 4, J. Durge 5 2637 40 55, R. Westra'i 6 15 27 32 33 46 56 69, Schipper 9 45 71, Th. de Winter 10 79, Scheffers 12 44 64, A. Six 14 22 24 57 84, C. Pauw 16 53 63 81, B. van Vuuren 17 28 29, T. Grave- maker 19 43, W. Tuin 20, P. Outenaar 21 30, C. Zoet 23 50 54, Langedijk 25 51, C. van der Aar 31 42 62 67 72, P. Luyt 36 68 74 78. G. Visser 39 80, G. Grapendaal 41 58 66 83, N. Dekker 47 43 59, Van der Mey 49 85 J. Westrate 60, C. van der Reep 61 70, Pruimboom 73 77, M Duiker 75 82. Van de postduivenhoudersvereniglng „P.V. de Bonte Duif” te IJmuiden namen dit weekeinde 236 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghis lain Hornu (België) af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van J. Broek bereikte als eerste het hok om 13 19.35 uur; de laatste prijs duif om 14.32.00 uur Waarschijnlijk door slecht weer, een zeer trage vlucht. De vermoedelijke uitslag was als volgt: 3. Aan de maandagmarkt werden de vol gende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 29 12.600, 52 9.900, 55 7.800, 66 14.600, 87 10.100, 113 18.100, 121 22.100, 132 15.900, 149 12.100, 152 9.050, 187 10.700, 191 8.200, 193 5.500, 197 4.470, 205 13.800, 214 5.400, 218 16.000, 226 8.200, 35 4.400, 98 4.900, 106 13.300, 110 6.800, 127 9.200, 174 11.100, 178 4.900, 180 6.200, 189 15.900, 209 9.800, 210 9.500, 211 7.300, 213 5.600, SCH 261 15.400, IJM 11 8.260, 154 8.550, UK 110 4.700, WR 45 7.300, 50 9.080, 61 13.200, VL 112 41.180. Aansluiting Vishal. .SNEL Den Helder De uitstekende weersomstandigheden hebben de afgelopen week de visserij ken nelijk goedgedaan, want met uitzondering van maandag was er alle dagen een goede aanvoer. Dit werd mede veroorzaakt door ver schillende garnalenvissers die wegens de slechte garnalenvangst in de Nederlandse wateren, óf over moesten schakelen op de tongvisserij, óf heel verre reizen moesten maken om nog visgronden voor garnalen te ontdekken. De reeds enkele weken gesignaleerde betere tongvangsten, konden ook de afge lopen week worden geconstateerd, zowel voor de grote weekkotters als voor de kleinere kotters die meermalen per week aan de markt komen. De prijzen zowel voor de tong, die op merkelijk stabiel bleven ondanks de grotere aanvoeren, als voor de schol, die over het algemeen door de niet al te grote aanvoer zeer goed geprijsd was. waren alle dagen goed te noemen. De gemiddelde prijs per aangevoerde kilogram tong bewoog zich de gehele week rond de 6,per aangevoerde kilo. Verschillende kotters vingen de afgelo pen week rond de 3000 kg tong, een van de grootste kotters, die door motorpech eerst dinsdag naar zee kon vertrekken was za terdag weer aan de markt met een besom ming van ruim f 24.600,In deze tijd werden bijna 2900 kg tong en ruim 7000 kg andere vis gevangen. Met een weekaanvoer van ruim 81000 kg tong en bijna 150.000 kg andere vis werd het voor alle partijen een goede vis- week. Van de Postduivenhoudersvereniglng Oranje Nassau te IJmuiden namen dit weekeinde 118 duiven deel aan een wedvlucht van St. Chisl. Hornu af over een afstand van 231 km De los sing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van A. de Waard bereikte ais eerste het hok om 13.34.46 uur; de laatste prijsduif om 14.36.46 uur. Eventuele nadere bijzonderheden omtrent de vlucht: De duiven hebben op weg n ar huls, met veel regen te kampen gehad het werd dan ook een trage concours, onze duiven hebben het op moederdag niet cedeau gekregen, de damesprijs is deze week gewonnen door A. de Waard. De uitslag was als volgt: A de Waard 1 2 9 10 13 15 18 21 24; B. Thomassen 3; J. Boek- weg 4 11 16 20 22; F. Sikkelerus Jr. 5 17; J. Prins 6; W. Kool 7 8 12; J. Sikkelerus Sr. 14; J. V. Loon 19 23. Van de Postduivenhoudersvereniglng IJmui den te IJmuiden namen dit weekeinde 188 dui ven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain H. af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.45 uur Een duif van K. Metzelaar bereikte als eerste het hok om 13.57 uur; de laatste prijsduif om 14.40 uur. Eventuele nadere bijzonderheden omtrent de vlucht: Een vlucht onder zeer slechte weersomstandigheden. Desondanks zijn de duiven vlot afgekomen. Goed draaien van Metzelaar en Voetman. Een enkele liefhebber kreeg niets in de prijzen een ander weer alles. Vrijdagavond inkorven voor St. Qulntin. De uitslag was als volgt. K. Metze laar 1 5 15 21 29; A. J. Koster 2 3 14 25; P. Par- levliet 4 20 37; P. J. Waal 6 9 24 27; A. Voet man 7 8 11 12 13 16 30 33; M. Middelkoop 10; J. Kraaijenoord 17 32 34 38: F. Piers 18 22; J. Spon- selee 19 28 35; R. A. A. v. Dongen 23: M. Rutte 26 31; J. Raap 36. Van de pr. v. De IJmonden (zaterdagsvliegers) te IJmuiden namen dit weekeinde 155 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Neufvilles over een afstand van 217 km, De duiven werden om 8.30 uur in vrijheid gesteld Suurmond klokte de eerste om 11.28 uur. Laatste prijsduif om 11.37 uur. Prachtig weer. Snelle vlucht. De voorlopige uitslag luidt: Suurmond 1 10 20; Verduin 2 5 29; Klinkenberg 3 7 26; v. d. Scheer 4 11 12 14 18 24 25 28 31; Schoone 6 8 17 21 22 23: A Ulehake 9 30; de Jongh 13 16 19 27; Knapen 15. Van de postduivenhoudersvereniglng „Snelle Wieken” te Santpoort namen dit weekeinde 250 duiven deel aan een wedvlucht van St. Chis- lain Hornu (België) af over een afstand van 229 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8.45 uur. Een duif van J. Kuitwaard bereikte als eerste het hok om 13.18 uur: de laatste prijs duif om 14.26 uur. Slecht vliegweer (De Bilt een slechte weervoorspeller). J. Kultwaard een mooie uitslag. HAARLEM. De Hoge Raad heeft zich gisteren in raadkamer beziggehou den met de eventuele ontzetting uit de rechterlijke macht van de 61-jarige Haar lemse rechter, die begin 1968 betrokken was bij een dodelijke aanrijding op de Zuiderhoutlaan. Dit ontslag was gevor derd door de procureur-generaal bij de Hoge Raad, mr. G. E. Langemejjer. Tijdens de besloten zitting werden be halve de getuige-deskundigen drs. Ver- burgt en dr. Nelemans en de Haarlemse GG en GD-arts dr. Lie drie journalisten gehoord, die de rechter voor het proces hadden geïnterviewd. Zoals bekend deed de Haarlemmer in een vraaggesprek met. onze verslaggever enkele geruchtmakende uitspraken, die voor de Haarlemse politie aanleiding waren een klacht wegens smaad in te dienen. De uitspraak van de Hoge Raad zal openbaar zijn. De rechter botste op 21 februari 1968 met zijn slippende auto tegen de 18-jarige bromfietser Henk Lammers, die daarbij het leven verloor. De rechtbank in Den Haag veroordeelde hem wegens het in ge vaar brengen van het verkeer tot een boete van 1000 en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het gerechtshof in Den Haag kwam in hoger beroep tot een veroordeling tot twee maanden gevange nisstraf en twee jaar ontzegging wegens schuld aan het veroorzaken van het do delijk verkeersongeluk. De rechter ging in cassatie. De Hoge Raad vernietigde het arrest van het Haagse hof. Het gerechtshof in Arnhem, waarheen de zaak verwezen werd, ver oordeelde hem in december tot 1000 boete en een jaar ontzegging. Spoedreparatles in één uur DUINOORDSTRAAT 36 HAARLEM - TEL. 26 78 K

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4