geef een PONTIAC Rechtsgeding in grammofoon platenhandel Kom gezellig meubelen Zóveel meubelen, zó gezellig uitgestald. Kom gauw een dagje meubelen. U kijkt uw ogen uit. Complete Europa Meubel collectie bankstellen, eethoeken, fauteuils, slaap kamers, alles! i- - - ~1 BiederEancl In de VS krijg ik mogelijk weer straf" Verbouwing’-Vemieuwing? DIJKSTRA fr T j Veel brieven van meisjes j naar de gevangenis a/vvvvvvvvvvvmvvvvvw\aa/vv\/vvvv\aa/vvvvvvvvvuvv\a/vv\a/vvwvvvvvvmvvvvvmv\aa/vv\aa VLIEGTUIGKAPER MINICHIELLO: Russische auteur weer in arrest Zwembadkrakers vrijgesproken T Louis Armstrong trad weer op Mick Jagger huwt vandaag ROME GEEN OPLICHTER BIJ BRAND SCHADE VAN 1,6 MILJOEN WOENSDAG 12 MEI 1971 EXAMEN DIPLOMA EXAMEN THE BEST THERE IS. I®» O Een aarde vonder zonde PONTIAC TIJD JUISTE TIJD Klassieke muziek in het gedrang fijn om te krijgen fijn om te dragen voor jaren en jaren en jaren.... UW NIEUWE KOSTUUM HANGT KLAAR BIJ ONS in licht gewicht, normaal gewicht, Daarom adviseren veel huisartsen het gebruik van condooms. Zeven van de tien verkochte condooms zijn Durex-condooms. Dat zegt genoeg. Zo’n boodschappenlijstje is tegenwoordig niets bijzonders. En waarom ook? Condooms kopen is een normale zaak. Dat vinden steeds meer mensen, zowel mannen als vrouwen. Een gelukkige ontwikkeling, want gezinsplan ning is in ons drukke landje geen overbodige luxe. Het Durex condoom is een van de betrouwbaarste en makkelijkste voorbehoedmiddelen. Overal te koop, in winkels en automaten, waar en wanneer u maar wilt. Durex is niet storend in het gebruik en volkomen veilig, ook op langere termijn. •w* J..., ADVERTENTIE (Van onze redacteur in Rome) ADVERTENTIE ADVERTENTIE macht. >k zijn het ADVERTENTIE Kolberts van 78.tot 119.— Pantalons van 22.90 tot 65. Regenjassen van 69.tot 164. ,VVWVVVVlArt/VWWVVWVVVVVWtfWWVWV!MVUWUWtf«AAAJW0«KnblWVIAAAA/UVWtflfWWUVVVVUVUVVWVWV^^ Terlenka, Trevira of zuiver scheerwol al naar het U lijkt, in prijzen van 89.tot 298.met onze bekende kleermakersservice. Pontiac Simpatica Modieus Pontiac dameshorloge met doublé band. Zgn. Breguet wijzerplaat en wijzers 179.- ROME Onlangs hadden we een ge sprek met Raffaele Minichiello. Dat is de in Italië geboren Amerikaanse marinier, die in oktober 1969 de piloot van een pas sagiersvliegtuig dwong hem via de Atlan tische Oceaan naar Rome te vliegen. Mini chiello is inmiddels enige tjjd geleden uit de gevangenis ontslagen na een straf van 18 maanden te hebben uitgezeten. Op mijn vraag: wat heb je toen gedaan, antwoordde hij: „Ik ben geen oplichter, dus ik zei dat ik alleen had genomen wat me toekwam. Daarop heb ik begrepen dat Amerika voor mij geen land was en ik be sloot naar mijn vader te gaan die naar Italië was teruggekeerd. Dat kon alleen per vliegtuig en dus moest ik een vliegtuig dwingen naar Rome te vliegen.” Op mijn vraag of hij dan niet een beetje de wet in eigen handen had genomen en erg eigenhandig had gehandeld, antwoordde hij. „ik heb alleen datgene gedaan waar ik recht op had. Ik had recht op mijn 200 dollar en ik had het recht om terug te gaan naar Italië.” Met deze woorden bewees hij een ty pische Zuid-Italiaan te zijn, die het karak ter van anderen onmiddellijk bij intuïtie begrijpt. NEW YORK (AFP). De trompettist Louis Armstrong, wiens gezondheidstoe stand enkele weken geleden ernstige zor gen baarde, is dinsdagavond weer opge treden en wel in een televisie-show met David Frost. De 70-jarige „Satchmo”, die door een hartkwaal zeven weken lang aan bed gekluisterd was, toonde zich in uit stekende vorm. Durex, een wereldbekend merk van de London Rubber Company. Na hem gevraagd te hebben, wat hij nu van plan is te gaan doen, vertelde hij: „Zo gauw mogelijk werk zoeken in Rome. Ik vind Rome een bijzonder mooie stad. Ik heb trouwens nooit een andere stad van Italië gezien en ik wil nu in Rome blijven en hier gaan werken.” Op de vraag of hij Amerikaan blijft, gaf hij dit antwoord: „Op het ogenblik moet ik wel, want het is niet gemakkelijk om weer Italiaan te worden, maar ik hoop op den duur weer Italiaan te kunnen worden. Familie heb ik niet, want m’n moeder is teruggekeerd naar Amerika en mijn vader is gestorven. Het bedroevende bij dat gedoe zoals het wegzenden van kinderen en het sluiten van zwembaden is wel dat het gebeurt in naam van de re ligie, in naam van de Allterhoogste. In naam van een geloof, een gods dienstig overwegen, een evangelische opdracht. Ja, dat is het bedroevende. Want aan wat voor grillige, nukkige macht zijn wij mensen eigenlijk over geleverd, als die macht zelf mensen met welgevormde dijen maakt en wa ter zijn verfrissende en versterkende kracht verleent, om vervolgens het tonen van die dijen en het dompelen van die dijen op zondag in het water tot groije zonde te verklaren? Er zijn wijze mensen in ons land, die de narigheid van zwembadkraken ongepast vinden maar niet de moed vinden om hun geloofsgenoten voor doordrammers uit te maken. Zo’n wijs man is bijvoorbeeld minister Beer- nink. Men kan er donder op zeggen dat hij het zwemmen op zondag niet Het weekblad Time heeft daaraan een artikel gewijd onder de titel „lex Romana”, uit welk artikel duidelijk blijkt dat men in de Verenigde Staten deze straf veel te licht heeft gevonden. Wij vroegen Minichiello of hij van plan is terug te gaan naar Ameri ka. In zijn eigenaardig taaltje, een mengsel van het Napolitaanse dialect en dat van Californië, zei hij, dat hij er niet aan dacht. „Als ik daar terug kom, zetten ,ze mij misschien weer gevangen voor die 200 dollar, die ze van mij hebben gestolen.” Dat men hem nog zal vervolgen voor het vliegtuig scheen hij niet te geloven. „Wel nee”, zei hij, „die straf voor dat vliegtuig heb ik toch in Italië uitgezeten. Dat kan niet een tweede keer. Maar die 200 dollar, daar is nog altijd wat over te doen.” We vroegen hem toen hoe dat in Amerika is verlopen met dat geld. Hij vertelde dat, toen hij als marinier in Vietnam vocht, hij de gewoonte had over gespaard geld naar Californië over te ma ken, dat daar op een bankboekje werd bij geschreven. Toen hij terugkwam waren er 200 dollar minder dan hij had gestuurd. „Toen heb ik”, vertelde hij, eenvoudig spullen voor een waarde van 200 dollar uit de soldatenkantine meegenomen. Dat was m’n goed recht. De luitenant, die mij later ondervroeg, zei: „Als je bekent dan wordt het één maand gevangenis en als je ont kent dan worden het er zes.” Natuurlijk is het een andere kwestie of hot pants zo elegant zijn dat ze onvermijdelijk moeten worden gedra gen door alles wat vrouw genoemd kan worden. Kenners van het vrou welijk schoon zijn het erover eens dat de mode-ontwerpers wel eens iets charmanters dan die dingen hebben uitgevonden. Maar kan zo’n kleding stuk nu werkelijk zo duivels zijn dat het onschuldige draagstertje door (Je als non verklede engel der wrake uit het paradijs van de lagere schoolop- Wij vroegen hem ook of hij van plan met één van de meisjes,-die hem in de gevangenis hadden geschreven te gaan trouwen. Er is namelijk in de Italiaanse pers herhaaldelijk geschreven over brieven die hij ontving, onder andere over een meisje uit Milaan, dat beweerde met hem te zijn verloofd. Raffaele antwoordde daarop: „Dat is al lemaal gelogen. Ik heb veel brieven ont vangen, ook van meisjes, maar ik heb nooit op één van die brieven geantwoord, want ik begreep maar al te goed dat ze niet schreven om mij maar om voor zichzelf re clame te maken." MOSKOU. De Russische schrijver Anatoli Levitin-Krasnov die vorig jaar augustus werd vrijgelaten nadat hij een jaar zonder proces was vastgehouden’ is maandag opnieuw gearresteerd, zo hebben vrienden van hem in Moskou laten weten. Ze vertelden dat hij vorige keer was aangehouden wegens anti-Russische ac tiviteiten. Levitin-Krasnov zal waarschijn lijk binnen afzienbare tijd terechtstaan, maar zijn vrienden konden niet zeggen op welke beschuldigingen. SAINT TROPEZ (AP). Mick Jagger van de Rolling Stones treedt hier vandaag in het huwelijk met dé Nicaraguaanse Bianca Perez Morena de Macias. De bruidegom is anglikaans en de bruid rooms-katholiek, en het huwelijk zal ge schieden nadat de bisschop van Frejus Jagger dispensatie had verleend en hem enigszins op de hoogte had gebracht van de katholieke leer. bij de ten hemel schreiende zonden rekent, maar als geboren diplomaat schroomt hij er toch voor om tegen die Doornspijkers te zeggen: hou op met dat gedoe en laat die mensen zwemmen als zij dat willen. Wat zegt hij in zijn wijsheid dan wél? Heel eenvoudig, hij heeft het ge meentebestuur van Doornspijk de raad gegeven het zwembad zaterdags avonds te laten leeglopen. Dan is er geen gekraak meer, en er wordt ook niet meer gezondigd. Een salomons- oordeel, maar wel een oordeel dat levensgroot de kortsluiting demon streert tussen religie en politiek. Als religie tot politiek wordt gemaakt, moet een religieus mens die in de politiek wil, handiger worden dan God zelf. Minister Beemink en de moeder overste aller tijden zijn heel wat han diger dan God zelf. Zij verwijderen het water en bedekken de dijen, vou wen de handen en zeggen tegen de wolken: er is geen water, er zijn geen dijen meer. Er is geen zonde meer in deze wereld. Dat is een oplossing waar zelfs de Schepper aller dingen nooit aan heeft gedacht. En, reken maar dat Hij blij met die oplossing isEr zal onge twijfeld een tijd komen waarin de predikers en profeten niet meer nodig zullen zijn, omdat alles voleind is zo als het voorzegd is geworden: een wereld zonder zonden. Een wereld zonder dijen en zonder zwembaden. Een wereld vol met volwassen en aanstaande moeders-oversten en con fessionele politici, die samen zullen toezien dat de duivel niet opnieuw bezit van deze aarde neemt. Dan zal niemand op zondag meer de neiging hebben om te gaan zwemmen en zal geen kind op school verschijnen met onbedekte gewrichten. Wat voor kwaad zou er dan op zo’n wereld nog kunnen gebeuren? Ik zou het niet weten. Pontiac Simpatico Het solide Pontiac uurwerk geeft U de juiste tijd en de datum. Profectus 105.-. Doublé 110.- SITTARD. Een felle brand in één van de tricotageloodsen van Rositta in Sittard heeft dinsdag een schade aange richt van 1,6 miljoen gulden. De brand ontstond toen personeel van een Duitse firma bezig was met het aanleggen van een nieuwe automatische brandblusin- stallatie. Balen ruwe katoen vatten vlam toen men bezig was met laswerkzaamhe- den. Vier jaar geleden is de spinnerij van Rositta geheel uitgebrand. De schade be droeg toen vijf miljoen. DEN HAAG. Het is in de grammo foonplatenhandel zo langzamerhand een veel voorkomend verschijnsel geworden, dat het publiek in de zaken, waar men een plaat kan en mag beluisteren, een plaat laat spelen en haar dan gaat kopen in een andere zaak, waar men korting kan krij gen en waar doorgaans geen gelegenheid bestaat platen te beluisteren. Hierover is veel discussie in de wereld van de platen handelaren en van de zijde van de Ne derlandse Vereniging van Grammofoon- detailhandelaren (NVGD) is dit dinsdag ochtend naar voren gebracht bij de voort gezette behandeling door het College van beroep voor het bedrijfsleven van het beroep van deze organisatie tegen de {be schikking van de staatssecretaris van Eco nomische Zaken en de minister van QRM waarbij het verzoek van de vereniging om voor de grammofoonplatenhandel de collectieve verticale prijsbinding te mo gen handhaven werd afgewezen. Deze onderbieding, zo werd namens de vereniging betoogd, leidt tot een ver schraling van het aanbod van grammo foonplaten in de zgn. klassieke sector. De grote massa van tieners, die nu hoofdza kelijk populaire muziek koopt zal, hoopt men, al snuffelend in de platenwinkels op de duur het koperspubliek van klassieke platen worden, maar als de handel nu al door het ontbreken van voor allen gel dende vaste prijsvoorschriften genoodzaakt is het assortiment van die platen in te krimpen, kan men die hoop wel laten va ren. De verschraling van het aanbod ge schiedt in twee stadia. Het begint bij de winkelier die als gevolg van prijsonder- biedingen door concurrenten minder wil inslaan en in het tweede stadium, waarin men nu is aangeland, zijn het de fabrikan ten en importeurs, die minder risico gaan nemen. Grote projecten, zoals platenseries van bepaalde componisten, worden nog wel gemaakt en ingevoerd, maar als er geen verandering komt, zal dat binnenkort af gelopen zijn. Het Concertgebouworkest heeft tal van opnamen gereed, maar de industrie durft het risico dat verbonden is aan het laten persen van platen ervan niet meer aan. Oorzaak van dit alles het ontbreken van een gestabiliseerde markt, aldus de NVGD. De uitspraak in deze zaak is bepaald op vandaag over zes weken of zoveel eer der als mogelijk. De officier van justitie had tegen een 19-jarige en een 22-jarige jongeman in eerste behandeling op 24 februari voor het kantongerecht in Harderwijk een symbolische straf van elf gulden geëist. De kantonrechter sprak echter de ver dachten vrij, waarna de officier in beroep ging en veertien dagen geleden opnieuw elf gulden boete vroeg. De president van de Zwolse rechtbank zei dinsdagmorgen, niet tot een andere conclusie te zijn gekomen dan de kanton rechter, en sprak verdachten opnieuw vrij. Het zwembad „De Hoksenberg” is vo rig jaar herhaalde malen op zondag e rig jaar herhaalde malen op zondag ge kraakt, en de afgelopen twee zonda- De gemeenteraad van Doornspijk, waar onder ’t Harde ressorteert, is echter tegen openstelling van het bad op zondag. Ergens in het zuiden des lands is de eeuwige moeder-overste weer op gestaan. De onsterfelijke, onuitroei bare, onvermoeibare moeder-overste die kinderen van school stuurt omdat ze niet zedig gekleed gaan. Vijftig of meer jaren geleden roerde deze wrekende godin van de zedig heid zich reeds en vandaag aan de dag zwaait zij nog steeds haar witte vuist. Zij behoort bij de inventaris van deze dwaze wereld als een klas sieke leunstoel in een museum. Zij is tijdeloos, van alle eeuwen thuis, van zessen klaar en voor altijd Gods vrou welijke agent van de zedenpolitie. De moeder-overste waarover de kranten dezer dagen berichtten, stuurde meisjes van school omdat ze hot pants droegen. De moeder-overste van vijftig jaar geleden zond meisjes heen omdat ze hun ellebogen onbe schaamd aan de buitenwereld toon den. Destijds werden enkels en elle bogen gerekend tot de rooms-katho- lieke geslachtsorganen. Hi de dijen. Maar de bedoeïmg en de methode zijn hetzelfde gebleven: meis jes met losgeslagen moeders behoren geen onderwijs te krijgen. Want dat is het tragische voor die stumperds van toen en van nu: ze hebben maar aan te trekken wat moedertjelief hun koopt. Of het nu jurkjes met korte mouwen of hot pante zijn, de kleine meisjes moeten dragen wat moeder beveelt. Dezelfde moeder-overste die de kin deren van school stuurt, leert deze peuters dat ze hun ouders onderdanig dienen te wezen. Zij mogen niet mor ren of klagen of zich verzetten. Zij moeten gehoorzaam zijn. Wat moeten die kleintjes dén? Van de kant der moeder-overste bekeken, zijn er misschien wel ver klaringen te vinden. Een kloosterzus ter en hot pants vormen de schrilste tegenstelling die men zich denken kan. Er moet echter onder |die nonne- meubel dnvein Beverwijk, Parallelweg 43.Vlak bij deVelsertunnel. Volg de borden richting Zaandam. Open: 09.00-18.00 uur (beh. zondag en maandag) kap wel een tamelijk kronkelige rede nering zijn gevolgd: aangezien ik geen hot pants kan dragen, mogen jullie het ook niet. De moeder-overste rede neert net als de steilconfessionele raadsleden in Doornspijk: aangezien wij op zondag niet mogen zwemmen, mag niémand het en dus blijft het zwembad dicht. Het edele motto ont staat echter niet uit afgunst, maar uit de goedbedoelde overweging dat men als raadslid op de wereld is om zijn medemensen voor zondigen te behoe den. En daar komt het ongetwijfeld bij die moeder-overste óók op neer. Zij vindt dat de kleine meisjes aan stoot geven. Dat vond die moeder overste van vijftig jaar geleden ook. Blote ellebogen maakten de duistere instincten van zwakke naturen los, onbedekte enkels (van nauwelijks zes jaar oud) ontkoppelden broeierige hartstochten bij allen die ze aan schouwden. Hot pants doen in 1971 hetzelfde. Maar de Heer heeft in zijn alwijsheid gezorgd dat er nog moeder oversten zijn, en dat er nog plaatsen in ons land zijn waar nonnen te be slissen hebben over de vraag of een kind naar school mag of niet. leiding moet worden verjaagd? Het is allemaal een kwestie van redelijkheid en nuchter verstand. Met evenveel recht zou men de moeder-overste zelf van school kunnen wegzenden, omdat zij kleren draagt die haar vrouwelijke vormen zó geheimzinnig verhullen, dat erotische naturen erdoor tot on zedige nieuwsgierigheid worden ge prikkeld. Nu draagt déze moeder overste als tegenwicht misschien een vage snor, maar ze kan ook best nog erg jong en aantrekkelijk zijn. Wie maakt nu uit wie wie wegjaagt? Na tuurlijk is het weer een kwestie van Maar met macht, moeder overste, maakt men de wereld niet zediger. vS? s.'W&Sss» ZWOLLE. De Zwolse rechtbank heeft dinsdag in beroep twee inwoners van ’t Harde, gemeente Doornspijk, vrij gesproken voor het feit, dat ze op zondag 14 juni van het vorig jaar het zwembad „De Hoksenberg” in ’t Harde hebben gekraakt. ADVERTENTIE Goede verlichtings ideeën doet u op bij Dijkstra. Onze toon zalen hangen weer vol strakke en moderne, klassieke en romantische, hippe en speelse lampen. NEW YORK (Rtr). Victoria May Khoury, de 19-jarige vrouw van de Ame rikaanse artiest Tiny Tim, heeft woensdag een dochter ter wereld gebracht. Beiden maken het goed. Het is het eerste kind van het in 1969 gehuwde echtpaar. Gen. Cronjéstraat 1a - 1b - Haarlem Telefoon 25 33 34 Kleermakers sinds 1830 AMSTERDAM, HAARLEM, SPAARNE 65, BhIbEAI tel <023) 31 93 73 I JEL Kil aJIjP GEOPEND: ELKE DAG VAN I '100 TOT 6.00 UUR. OOK Ml MBMkl M 'S ZATERDAGS

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15