Nieuw mammoetschooltype aan de beurt Paul van Vliet in Velsen Veel succes voor cabaret VOORJ AARSAANBIEDINGEN LUIDSPREKERS i F „Pepijn” met „Opus 4 EEG g ff B Foto ENGEL heeft het vertrouwen SCHRIFTELIJKE EXAMENS HAVO, MAVO, EN LEAO Stookolie duurder Onroerende goederen aangeboden Te koop aangeboden Mansfield wil troepenmacht in Europa halveren Bonden boycotten O.R. bij Philips KT 4 Te koop gevraagd (Brom)fietseo aWOETi? WOENSDAG 12 MEI 1971 Auto’s-Motoren-Scooters BOUWVAKSJOUWERS in 5 speciaalzaken „MARCON Electronics'* Antennes Antennebouw Huishoudelijk personeel gevraagd Bedrijfspersoneel gevraagd Onroerende goederen gevraagd enkele ploegen ERVAREN BETON- en AFWERK- TIMMERLIEDEN One man-show Kleinbeeldspiegelreflex- camera de COSINA CANON Single 8 518 Van 845- NU 499,- a/wvwwvwwvwwvwvvwvvwvwvvvvvwv\aaa/vwvvw\aa/v\^^ 99 en (Vervolg van pagina 1) antenne- 1 1 Vervolg Luidsprekers op pagina 6 Minister Lardinois ziet in het akkoord geen aantasting van de gemeenschappe lijke markt, maar denkt wel dat de oude Benelux-grenzen nu gaan herleven, om dat België en Luxemburg hun munt niet laten zweven. Mocht de afspraak om de pariteiten te wijzigen niet te verwerke lijken zijn, zodat er toch revaluaties ko rren, dan moeten er volledige compensa ties voor getroffen boeren komen. Als Duitsland dat in geld doet, ontkomt Ne- derlan daar ook niet aan, aldus minis ter Lardinois. Wegens uitbreiding der werkzaamheden vragen wij voor direct 71 JAAR MAAKT UW KEUS uit de werkelijk grootste sortering! 180.— 105.— 80.— 120.— In goede staat zijnde tandem gevr. Tel. 023-310667. TELEF. 311712 SANTPOORT-Z. LISSE I 1 J Wij vr. voor onze Z.B.zaak een net meisje en een jonge man v.d. groente-afd. Aan meld. Fa. J. M. Stroet, L. Nieuwstr. 9. IJm. Tel. 15082 LONDEN. De Engelse bokser Joe Bugner heeft gisteravond in Londen zijn Europese zwaargewichttitel behouden door in een gevecht over 15 ronden de West- duitser Jürgen Blin op punten te verslaan. Philips - Dual - Telefunken - Grundig - Biaupunkt enz. Alleenverkoop Stema-boxen. Dynatron - Koninklijk onderscheiden stereo apparatuur. BARREVOETESTRAAT 8 - TEL. 31 23 59 - HAARLEM Ook Rijks- en Gemeente-instellingen behoren tot onze cliënten. V». H Bedrijfshallen te huur in Vel sen, 100 en 200 m2, met betonvloer, kantoor, kracht stroom. etc. Tel. 023-377360. Mooie z.g.a.nwe eethoek afro teak bestaande uit bergmeu bel, breed 185 cm met bij passende tafel en 4 stoelen, prijs 395. Te bevr. Hoofd straat 45, Santpoort-N. Telef. 023-376753. DEN HAAG. De stookolieprijs is van 99 tot 103 per ton verhoogd. Het gaat hier om de prijs op basis waarvan het renteloos voorschot is berekend voor glastuinders, die daarmee krediet kunnen krijgen voor bedrijfsaankopen van zware stookolie. CBS-Artone Grammofoonpl.- bedrijf vr. voor de drukkerij offsetdrukkers voor R-30. Aanm. Nijverheidsweg 32-36, H’lem. Tel. 023-320619. In het Diaconessenhuis kan geplaatst worden een nacht portier. Aanm. bij het Hoofd Civiele Dienst, Hazepaters- laan 24. Tel. 023-319310. Vanwege verhuizing wortel- noten houten porceleinkast; 2 mtr. hoog, 3 laden. Te be vragen Gasthuissingel 22 rd., Haarlem. Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U Q.50 korting per luidspreker Santpoort-Noord, modern hoekhuis met garage en olie c.v. Ind.: engelse kamer met corner keuk. incl. afwasmachine, toilet, le verd.: 3 slaapk., badk. met 2 wastafels, toilet, dou che. 2e verd,: kam. en zolderruimte. Koopsom 75.000 Inl. bij makelaardij Strumphler Van Zijl, mak. o.g, lid NBM en beursver Tel. 242657 en 243611. D0ELSTRAAT35 HAARLEM Gevr. werkster voor 1 of meerdere ocht. p.w. van 8.30- 12.30 uur. Mevr, van Bree- men, Valeriuslaan 21, Drie huis. Tel. 02550-13901. Gevr. vrl. hulp voor 1 of 2 ocht. p.w. Kenn.laan 89 IJm. Hoogovens IJm. vr. meisjes van 17 tot 25 jr. ter opl. tot kwaliteitscontroleuse bij het vertinningsbedr. Geen lopen de handwerk. Dagdienst. Zat. vrij. Goede salaris- en arb.- voorw. Vrij vervoer. Inl. Per- soneelsvoorz. Hoofdkant. 2, Wenckebachstr. Velsen-Nrd., (ma. t.m. vrijd.) van 8.30-17 uur. Tel. 02510 (Beverwijk) 94.000. Reclamebureau vraagt typistes. Interessant, afwisselend werk in efen prettige omgeving. Goed salaris. Met uw vakantie- afspraken wordt rekening gehouden. Bel voor een afspraak 020239121, toestel 36. R <8p B, Adviesbureau voor reclame, Prinsengracht 683, Amsterdam-C. Doe-het-zelf mozaïekparket 8 mm massief edelhout reeds v.a. 12 per m2. NV v.h. Topvloer parket, Zeestr. 57, Beverwijk. Tel. 02510-23592- 23414 - 26110. Merck Sharp Dohme Ned. NV, Postbus 581, H’lem vr. voor haar verpakkingsafd.: enige dames. Werktijden van 07.45-17.15 uur. Leeftijd tot 35 jaar. U kunt telefonisch een afspraak voor een onderhoud met ons maken. Tel. 023- 319330, toestel 123. Te k. aangeb. Ford Cortina, ’64, met de klokken, prima band., zeer goede wagen., pr. 675. H. Schafstr. 73, H’lem Tel. 023-315055. WASHINGTON (Reuter). Senator Mike Mansfield, leider van de Democra ten in de Amerikaanse Senaat, heeft gis teren een amanedement ingediend dat be oogt de troepensterkte van de Verenigde Staten in West-Europa met vijftig percent te verminderen. Dit zou betekenen dat 150.000 militairen worden teruggetrokken. Mansfield wil dit bereiken door de fi nanciële middelen voor de overzeese troepenmacht te beknotten, hetgeen vol gens hem een gunstig effect op de Ame- rikaans< betalingsbalans zal hebben. De veiligheid van het westen zou er niet door in het gevaar worden gebracht. Het kost de Verenigde Staten jaarlijks ongeveer 14 miljard dollar om hun NA- VO-strijdkrachten op peil te houden, hoe wel niet alles daarvan op rekening van Europa komt. Ongeveer tweederde van de 300.000 Amerikaanse troepen in Euro pa ligt in West-Duitsland. In de Senaat zei Mansfield dat het voor de regering nu te laat is nog hoop te koesteren dat zich spoedig iets zal voor doen dat de instandhouding van de West- europese troepenmacht zou rechtvaardi gen. „Er heeft zich wel iets voorgedaan: een geweldige monetaire crisis, die voor een groot deel is ontstaan door ons fei len iets te doen aan onze enorme beta lingsbalanstekorten.” Die tekorten zijn zijn volgens de senator hoofdzakelijk het gevolg van de militaire geldsmijterij in Vietnam, Europa en elders in de wereld. Tijdelijk beschikb. nw. ex port kisten. Koopje. 2 t.m. 4 mtr. lang. Franco huis. Zaanl. Hout Import. N.V., En toch zfln Dekkers kroket ten beter, 40 en 50 ct. p.st. Rijk gevuld met kalsvlees. Te k. LPG-installatie geheel compleet, tel. Santpoort 023- 377421. Wij zijn toch goedkoper. Ny- lontapijt 40x40 v.a. ƒ1,25 p. stuk. Hoogpooltegels, 50x50 v.a. ƒ4,50 p.st. Vinyl op vilt v.a. ƒ9,50 p.m. Kamerbreed- tapijt v.a. 69 p. m. Berken- str. 34, IJm-Oost. Tel. 13855 Ook ’s avonds. Te k. te IJm. centrum gem. woonhuis, gr. kamer, mod. keuken, 4 slp.kamers, badk, en zolder voor, en a.tuin. inl. Tel. 02550-11669. Direct van fabriek nieuwe rijwielen van klein tot groot met 12 maanden garantie en onbeperkte service in alle denkbare uitvoeringen zoals toer, sport en race. U spaart tientallen guldens. N.V. Int. Mot. Rijwielenfabriek, M. v. Heemskerkstr. 69 (ingang poort). Wand- en vloertegels v.d. Meij de Bie, KI. Houtstr. 1 t.o. Anegang. Tel. 323994. o CBS-Artone grammofoonpl.- bedr. heeft voor werk in 2- ploegendienst plaats voor een onderhoudsman - corveeër Werkt, van 6-15 en 15-24 u.. afwiss. p.w. van maand, tot vrijd. Aanm. Nijverheids weg 32-36, H’lem. Tel. 023- 320619. Het directe landbouwbelang wordt door het akkoord niet geschaad, omdat voor vrijwel alle betrokken produkten heffin gen en restituties kunnen worden toege past. Minister Lardinois heeft wel be zwaar tegen de papierwinkel, die het ge volg is van het bijsturen aan de grens. Omdat het overgrote deel v»n de Neder landse groente-export niet onder een inter- ventieregeling valt, heeft het Brusselse akkoord voor de Nederlandse groente geen betekenis. Appels en peren vallen er wel onder, zodat nu een ongezonde concurrentie tussen Nederland en Frank rijk op de Duitse markt kan worden voorkomen, aldus directeur Laarman van het Centraal Bureau Tuinbouwveilingen. Italië zal bij zijn hele tuinbouwuitvoer (bijvoorbeeld tomaten mandarijnen, si naasappelen. allemaal produkten die on der interventieregelingen vallen) naar de Bondsrepubliek en Nederland met invoer heffingen te maken krijgen CBS-Artone Gramm.pl.-bedr. heeft voor werk in 2-ploegen diensten pl. voor muziekcon- troleurs. Werkt, van 6-15 en v. 15-24 u. Afw. p.w. van maand, tot vrijd. Voor actie ve jongelui is dit een prett. werkkr. met een hoog loon. Aanm. Nijverheidsweg 32-36, H’lem. Tel. 023-320619. (Van een medewerker) HAARLEM. Gistermorgen werd de havo-kandidaten de opgave Neder- lands-b voorgelegd, het opstel. In plaats van de traditionele opsomming van lukrake titels, kon de kandidaat kiezen. De eerste mogelijkheid was een opstel-artikel over „gastarbeiders in Nederland”. Om de gedachten- stroom op gang te brengen, bevatte de opgave zeven citaten (waarvan een met statistische gegevens)Tesa- men bijna drie bladzijden lang. Uit eenlopende meningen over wat Neder land voor zijn gastarbeiders doen kan of doet, warren hier samengebracht. Een voorbeeld (uit de regeringsnota buitenlandse werknemers) „Nederland is beslist geen immigra tieland. Met alle begrip voor de men- selijke aspecten kan men niet anders dan vaststellen, dat ons land behoefte heeft aan arbeidskrachten uit andere landen en niet aan nieuwe gezinsvesti- gingen vanuit het buitenland”. De tweede mogelijkheid was het kie zen van een onderwerp uit een lijst. Deze onderwerpen waren hier en daar iets nader uitgewerkt. Weer een voor beeld: Onderwerp nr. 6 „De zachte krach ten zullen zeker winnen in het eind” deze uitspraak van Henriette Roland Gaat u kleiner wonen? Wij kopen alles uit grootmoeders tijd. Koningsplein 13, IJm. Telefoon 10425. Inkoophuis van alle soorten ijzer, metalen, lompen en pa pier. Fa. J. Veldman, James Wattstr, 8 Industrieterrein, IJm. Tel. 10504 en 15609. van dit woord de ogen heeft uitgewre ven. Mavo-4 maakte ook Engels in de ochtenduren. De stukjes, in opklim mende moeilijkheidsgraad waren con creet genoeg van inhoud om het be grijpen niet te moeilijk te maken. De vraagstelling was niet lastig, hoewel men dikwijls niet de letterlijke tekst van het goede antwoord in de vraag- mogelijkheid had opgenomen. Men moest toch wel erg goed lezen en com bineren. Hier is een voorbeeld: De verteller verhaalt van een bezoek met een vriend aan een „awaymatch” van diens voetbalclub. „Óur side lost the match. Deze twee gegevens ver schaften de sleutel voor de vraag 21 How did the match end?, a. The ho meteam lost b. The visitors lost. c. It ended in a draw d. The text does not tell us. Het goede antwoord is natuurlijk b. Tenslotte handelskennis I voor de middaguren in de mavo-4. Alleen al som 1 die vier bladzijden lang was(!) vroeg het uitvoeren van negen ge varieerde opdrachten bij het invullen en afsluiten van het kasboek van een koffie- en theehandelaar. Lang werk dus, dat nogal wat pre- cisie-eisen stelde. Gisteren begon ook voor het eerst Het systeem zal onder meer ook gaan gelden voor graan, voor rundvlees, voor varkensvlees, pluimvee en eieren, voorzo ver het het graanelement hierin betreft. De onderhandelingen verliepen aanvan kelijk stroef. De moeilijkheid lag in het feit dat Frankrijk de compensaties al leen wilde toelaten voor een nauwkeurig omschreven aantal produkten en voor een bepaalde tijd, terwijl Duitsland vol ledige compensatie vroeg van het prijs verschil voor alle landbouwprodukten, waarvoor een gemeenschappelijke markt regeling bestaat. De Duitsers willen de opbrengst van de invoerheffingen in de eigen schatkist laten gaan, terwijl Frank rijk, dat er zelf uiteraard minder mee heeft te maken, die in de Europese schatkist wilde laten vloeien. verschijnen DAGELIJKS in méér dan 12.000 gezinnen 0.60 per regel met een minimum aantal te bereke nen regels van 4 (2 koloms annonces f 1.20 per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 4). Alle rubrieksadvertenties kunnen nu zowel over 1 kolom, als over 2 kolommen breed worden geplaatst. Bij afgifte aan loket en contante betaling 0.50 korting per advertentie. VELSEN Hoewel men gewoon lijk aan het einde van een mooie lentedag nu niet bepaald tot het be zoeken van een theater wordt ge stimuleerd, vooral wanneer de zon nog maar nauwelijks is ondergegaan, was de Stadsschouwburg in Velsen dinsdagavond toch tot en met de laat ste plaats uitverkocht. Zelfs ver drongen zich nog enkele gegadigden voor de kassa, kennelijk in de overi gens ijdele hoop dat een aantal reeds bestelde kaarten niet zou worden af gehaald. Deze grote belangstelling gold het in betrekkelijk korte tijd zo bekend geworden cabaret „Pepijn” van Paul van Vliet, vooral sinds deze cabaretier met zijn populaire hippe Brammetje („Wham!”) op het tele visiescherm is verschenen. MET HET VIRTUOZE trio van Rob van Kreeveld en verder met Ferd. Hu- gas en Liselore, Gerritse, vormt Paul van Vliet thans een cabaretensemble, dat al bijna niet meer uit de Nederlandse amu- sementswereld valt weg te denken. Van dit kleine gezelschap fungeert hijzelf als de glundere gangmaker, die zich in dit moeilijke genre toch alweer een geheel aparte stijl wist eigen te maken en daar om met geen ander van de „Grote zo veel” kan worden vergeleken. Bovendien schrijft hij bijzonder originele teksten, hierbij niet minder knap door Liselore Gerritsen geassisteerd. DIT ALLES in moderne, ongemeen spit se trant en over onderwerpen, die nog niet zo lang geleden voor ons vaderlands toneel volkomen taboe waren verklaard. Zoals het verrassend amusante „Dinge tje,” later gevolgd door het nogal na vrante „Moment,” evenals haar andere nummers door Liselore met veel raffi nement voorgedragen. Andere succesvol le onderdelen van het programma, dat onder de tiel „Opus 4” was samengevat, bestonden onder meer uit het kolderiek optreden van de ook al door de televisie bekend geworden „Meneertjes”, waarvoor Fred Hugas als een droogkomi sche „aangever” fungeerde en een waar lijk kostelijke satire op de advertenties voor partnerruil „Het weekend,” waar mee het publiek door dit trio met een schaterlach naar de foyers werd gezon den. Over de praktijk van het nu bereikte akkoord zei de minister: als de marge voor de mark 2,5 percent zou worden en voor de gulden 1,5 percent, dan heft Duitsland bij invoer uit Nederland 1 per cent-en Nederland bij invoer uit andere EEG-landen 1,5 percent. In het verkeer met derde landen komen er extra’s op de al bestaande heffingen en restituties. Ze komen in en uit de nationale schat kisten en ir. Lardinois verwacht, dat Ne derland daarmee wel quitte zal spelen. Voor tuinbouwprodukten, behalve bloem kool, hoeven tot september geen uitvoer restituties worden betaald. Tromptoppers. Tromptoppers. Tromptoppers!!! Dit wordt een week vol met grandioze aanbiedingen, oordeelt u zelf. 100 nylontegels 40x40 cm nu slechts 1,25 per stuk, zo goed koop heeft u ze nog nooit gezien. Originele Heugafelt en Heugaflortegels 50x50 cm, gloednieuw, in dozen verpakt. Geen kwahteitsvérschil, enkele schoonheidsfoutjes nu met grootse kortingen. Vinyl op vilt 200 cm breed, grote partij alleen bij ons reeds vanaf 9,50 p. strekk. meter. Cash and Carryhal, De Tromp, Trompstraat 12-14, IJmuiden, telefoon 0255016686. De gehele dag geopend, dinsdags gesloten. Nylontegels 40x40 cm, diverse kleuren, alleen bij ons slechts 1,25 per stuK. Hollandse nylontegels zelfklevend, extra zwaar nu slechts 1,50 per stuk. Restanten nylontegels te gen halve prijzen. Tasiflortegels 50x50 cm met rubber rug, los te leggen van 6,50 bij ons 3,50. Dessofortotegels zeer zware kwaliteit, ver beneden de winkelprijs. Ze zijn er weer, de onverwoestbare Heugafelt- en Heugaflortegels m. minieme schoonheidsfoutjes, maar gloednieuw in dozen verpakt in groen, rood, cognac, goudbrons en amberkleur, hier moet u bij zijn. De Tromp is onbetwist IJmuidens ta- pijttegelspecialist. Cash and Carryhal De Tromp, Tromp straat 12-14, IJmuiden, tel. 0255016686. De gehele dag geopend, dinsdags gesloten. Nylon naaldvilttapijt 200 cm breed bij ons slechts 13,95 p. strekk. meter. Nylon naaldvilttapijt 200 cm extra kwaliteit in oranje, groen, paars, rose, bleu en goudgeel, alleen bij ons van 22,- voor slechts 15,90 p. strekk. meter. Vinyl op vilt 200 cm breed, sterk en ideaal in onderhoud slechts 9,95 per strekk. meter. Vinyl op vilt extra zwaar van 16,80 bij ons slechts 10,75 per strekk. meter. Grote partij fa- briekscoupons van Bergoss tegen revolutieprijzen, neem de maat van uw kamer en vergelijk onze prijzen. Extra deze week, palissander stoelen in wit, groen en oranje bekleding van 83,- bij ons slechts 65,-. Teak stoelen in oranje, groen en zwart bekleding, deze week van 58,- bij ons 45,- d. st Cash and Carry De Tromp, Trompstraat 12-14, IJmuiden, te. 02550-16686. De gehele dag geopend, dinsdags gesloten. Te k.z mooie kinderwagen, hoog model en matras, zeil tje en tas, voor maar ƒ25. Merwedestr. 96. IJmuiden. Holst formuleerde de verwachtingen of de hoop van velen in de jaren voor de tweede wereldoorlog. Thans klinken soms slogans als: „Love, not war! flowerpower! en opwekkingen tot ge weldloze actie. Bespreek de verwach tingen en gezindheden die hier tot uiting komen. Titel bijvoorbeeld „de zachte krachten Mavo-3 besteedde de ochtend aan Engels volgens het geijkte patroon. De gekozen stukjes, gemiddeld een re gel of tien lang, vergezeld van mul tiple choice-vragen waren lang niet even gemakkelijk. Men behoeft en dat geldt voor al dergelijke opgaven met multiple choice-vragen niet al le woorden te kunnen vertalen. Vaak zijn ze uit de samenhang duidelijk. Maar op het begrijpen van die sa menhang heeft moeilijke woordkeus toch wel een nadelige invloed. Een kenner van mavo-3 leerlingen sprak met enige verwondering over de hoge eisen die men aan dergelijke leerlin gen stelt. Dat gold met name ook voor de middagopgaven handelskennis I (boekhouden). De eerste opgave be trof het boeken van posten in een ta- belarisch kasboek. In het officiële stu dieprogramma voor de mavo-3 wordt dit boek niet (meer) apart genoemd. Het zou ons derhalve niet verbazen als menig kandidaat zich bij het lezen sinds de invoering van de mammoet wet het examen voor het lager eco nomisch en administratief onderwijs (leao), ’s Morgens Nederlands, uiteen vallend in een tekst met vragen, een dictee, een opstelletje en handelscor respondente. Alle onderdelen hadden met muziek te maken. De tekst waar over vragen beantwoord moesten wor den gaf een korte uiteenzetting over 15 jaar lichte muziek: van rock and roll, via beat naar pop. Namen als Cliff Richard, Elvis Presley, Radio Veronica en Joost den Draayer maak ten het stuk volledig herkenbaar voor de leerlingen. Na Nederlands volgde kantoorprak- tijk- deel 1., de eigen leraar had deze opgaven mogen uitzoeken, de meeste leraren lieten dit echter doen door de drie pedagogische studiecentra (3pc), die de leerlingen 90 minuten de tijd gaven te doen alsof ze werkten op de loonadministratie van de nv. Blach man en co. De 3pc hadden er heel wat zorg aan besteed; elke leerling kreeg niet minder dan 15 werkbrief- jes, een coupurestaat, een uitbetalings- staat, een belastingtabel en een loon- staat als bijlagen uitgereikt! Het leao examineert ook vandaag en morgen nog schriftelijk en binnen vijf weken moet dan nog het mondeling volgen. Te k. Simca 1100 LS b.jr. ’68 49000 km. Kanaalstr. 59 zwart IJmuiden. Te k. Fiat 1100 b.jr. ’64 600 Heidestr. 39, IJmuiden. Ren. Carav,elle mot. i.pr.st. en 4 nw. band. Koningstr. 3, IJmuiden. Te koop Austin Glider 1100 Te bevr. De Tiemenlaan 12, IJm. Zeewijk. Tel. 14197. Scooter te k. gevr. Telefoon 02550-11439. Te koop Citroen I.D. 19, b.jr. eind ’64. Pr. vakantiewagen. Dennenstr. 28 IJm. Na 7 u. Te koop Fiat 1500 Sport Ca briolet. Inruil mogel. Maasstr 55, IJm. Luxe verhuur z. chauffeur VW-busjes, VW de L. Opel Kadett, Arie Beekhuis. Tor- ricellistr. 32, IJm. Tel. 10179 Te k. aangeb. Taunus 12 M, ’65, 68.000 km. le eigenaar, 1600. Tel. 023-263595. Dit is de wagen voor u. Hij moet beslist verkocht. Tegen alle prijzen, vanwege aan schaf nieuwe 411 Le Variant dec. ’69, 28.000 km. gelopen (V. 10 Kleber banden) 100 pet te bevr. Gasthuissingel 22 rd. Haarlem. Hier wil ik event, een andere auto op inruilen. Let op heeft u een sloopauto of autowrak. Bel dan uw auto sloperij De Toekomst, 023- 324073. Part, wil goede prijs beta len voor niet te groot huis, evt. met gar. of ruimte daar voor in gem. Velsen, behoor lijke stand, Binnenkort leeg te aanv. Br. L 9691, Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U 0.50 korting per luidspreker. Gevr. 2 dames voor schoon- maakwerkz.hed. bij GGD. Aanm. Spaarnestr. 2 ’s. av. tussen 18 en 20.30 uur. Plaatsing - Aanleg - Onderhoud Verkoop - STEREO - Radio TeVee Antennes - Reparatie Verkoop. Adler, Adlerette, Anker-Phoenix. Bernina, Meister, Electa en Jagha naaimachines en Brother breimachines. Te k. snelle Kreidler Lange Nieuwstr. 137 Na 6 uur. Bromfiets occasions vindt u bij ons in alle prijzen en merken, EEG ƒ185 - ƒ200., Puch ƒ325 - ƒ465., Zündapp ƒ310 - ƒ445., Florett ƒ425 - ƒ685. - ƒ785. Batavus ƒ285, Sparta ƒ285 - ƒ365. enz. enz Uw adres met 100 pet. ser vice. Wielders, Rozenstr 55- 63 H'lem. Tel. 310667. Benzo rijwielen. Rechtstr. van de fabriek. Vraagt gra tis prijscourant, ook v. was machines, centrifuges en stof zuigers. op de door de con sumentengids gehouden rij- wieltest op kwaliteit, kwam ons Benzo rijwiel als nr. één het beste rijwiel te voor schijn. Door zijn kwaliteit, enorm goedkoop Benzo Rij- wielfabriek. Ged. Biersloot 50, Vlaardingen. Tel. 010- 342474. Kleuterledikant met bedje, 1.50 1. en 70 br .ca 50,-. Tel. 02550-12731 na 6 uur. Bankstellen direct van fabr. Zeer fraai uitgevoerd in div. kleuren 5 jaar garantie op het binnenwerk. Normale pr. 1300 voor 595. Informatie Parian, Amsterdam. Telef.: 020-421550. Gevr. leerl.-papiersnjjder, Goed loon. Aanm. HPF Indu striestaat 21-23, IJm. Van 9 tot half 6 of tel. 02550-13445. Heeft u kantoorervaring? en zoekt u afwisselend werk als (steno)typiste of admin, as sistent, meldt u dan bij Ar eas, Uitzendbür. voor Alk maar, IJmond en Zaanstreek Aanm. dag. 9-17 u. Breestr. 3E, Beverwijk. Tel. 26882, CBS Artone Gramm.pl.bedr. vr. voor div. werkz.heden ’n handige onderhoudsmonteur- fijn bankwerker die zowel elektr. als autogeen kan las sen. Werkt, v. 07.15-17.15 u. 5-daagse w.w. Aanm. Nijver heidsweg 32-36, H’lem. Telef. 023-320619, CBS-Artone Grammofoonpl.- bedrijf vr. portier in een 2- ploegendienst. Werkt, van 6- 15 u. of van 15-24 u., afwiss. p. w. van maand, tot vrijdag. Aanm. Nijverheidsweg 32-36, H’lem. Tel. 023-320619. Albert Heyn N.V. Voor onze Super Marts, Büllerlaan 72 te Beverwijk en Kerkweg 51 te Heemskerk, vragen wij: medewerkers op de afdeling kruidenierswaren, cassière, leerling-cassière. Dagelijks kunt u alle gewenste inl. ver krijgen bij de Bl’s van bovenstaande Super Marts, resp. de heren A. H. G. Bruynen (tel. 0251030100) en J. H. Goos- sens (tel. 0251025339) Op 2 km. van het centrum van Alkmaar te köop nog enkele eengezinswoningen m. c.v., berging of garage. Prij zen v.a. f 64.800 v.o.n. Hyp. tot 90 pet. (afhankelijk v.h. inkomen). Op. juni-juli a.s Bouwbedrijf Jac de Nijs nv, Castricum. Tel. 02518-59005. A/VVVV\A/VVVV\AA/VVVAA2*WVV\/V\AA/VVVVVVV\AA/VVVVVVV\/Vi/VVVVVVVV\AZVVVVVVVV\JVV\AAAA/VV*V\AA>VV\A/^AAAAAAAAAAAA<\AAAA/V (Van onze redactie economie) EINDHOVEN. De vakbonden zullen per 11 juni geen kandidaten stellen voor de ondernemingsraden bij Philips en ook niet toestaan dat de tegenwoordige vak- bewegingsleden in de OR hun zittingstijd verlengen. Op die manier willen de bon den de Philips-directie onder druk zetten, omdat bij de onderhandelingen nog steeds geen akkoord is bereikt over de vakbonds- financiering en het bedrijvenwerk. met lichtmeting door de lens Lens 1,8 Sluiter B 1 sec. 1/1000 sec. Verwisselbaar optiek, met mogelijkheid tot aansluiting van Praktica en Asahi optieken. Ingebouwde zelftimer. Voor de unieke prijs van 498,— MET TWEE JAAR FOTO ENGEL GARANTIE I Fa. J. M. Deurwaarder, Vondellaan 97, Beverwijk. Tel. aanmelden tussen 9 en 17 uur 02510-24402. Een FILMCAMERA met vele mogelijkheden, ik Automatische belichting (ook uitschakelbaar) 2 snelheden. Powerzoom van 9,5 47,5 mm. Lens 1,8. Mogelijkheid tot overvloei. Compleet met prachtige combitas en de bekende FOTO ENGEL GARANTIE (2 jaar). Anegang 32 - Kleverparkweg 7 - Gen. Cronjéstr. 21 HAARLEM Bloemendaalsestraatweg 86 Heereweg 209 JVWWWVWWVWWWVWVWWVWWVWWVWWWWWWVWWWl NA DE PAUZE nam Paul van Vliet het programma verder zelf voor zijn re kening met een voortreffelijke one man show waarbij, door zijn enorme veelzij digheid de lach evenmin van de lucht is geweest. In creaties als „Majoor Kees,” die de moderne legerorders even komt voorlezen en uiteraard zijn stupide Brammetje, nu als toekomstig kamerlid, weet hij grote komische contrasten aan te brengen, die daarbij in briljante con ferences hun succesvolle basis vinden. ONDERWIJL bekijkt hij de huidige Ne derlandse samenleving nog met scherp- kritische ogen in vernuftige liedjes als „Of niet soms?,” „De dooie mug” en „De Hollander” om na nog eens een ori ginele visie op de ochtendgymnastiek van autotoriteiten te hebben gegeven, zijn programma met de geestige ballade „Alie van der Zwan” te besluiten. Door dit alles was het publiek toen rijp ge maakt v^or^en Jap^flurige ovatie. JAN VAN DAM. WL3 LEVEREN U compleet 1e en 2e net antenne geplaatst compleet 2e net antenne geplaatst F.M. 4 elements geplaatst F.M. 8 elements geplaatst Alles met zilver coax kabel. Deze prijzen zijn inclusief montage en B.T.W. Voor beeld en geluid bent u bij MARCON beter en goedkoper uit! Voor de doe-het-zelver een winkel vol met duizend en een artikelen op gebied. Alle onderdelen van antennes van alle bekende merken voorradig. Officeel dealer van Ruimteproblemen? Neem een wand-hang-legkast van de Zaanlandse Reeds v.a. ƒ33. Zaanl. Hout Import N.V., Kalverstr. IJm. Tel. 10543. Slijterij FLORA, Zeeweg 115, IJm.-O. 1 fles Santa Maria Sherry med.dry ƒ4,95. 3 fl. voor ƒ13. Mooie vazen in een ruime sortering bij Van Breemen, Velserduinplein 1, IJmuiden Oost, (achter de hema). Plastic golfplaten le soort ook in fraaie kleuren, v.a. ƒ5,50 p.m2. Zaanl. Hout Im port N.V. Kalverstr. 1-3, IJm Tel. 10543.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4