Plaatwellerij nam afscheid van twee oud-gedienden Hervormd Jeugdgebouw Vernieuwingen in Veel bloemen VIJFDE „PIERENRIT” VAN J RUIMTE VOOR MENS STEEDS SCHAARSER en lof Kennemer Kruimels 3 J. Blok uit IJmuiden veertig jaar bij Mekog I ijl1 „DE RIJMONDERS” I I lil' r M „De Uitwijk” I SÉ S3 H Hari Makanan bij DES KNVB-elftal Kamperen met Drs. R. Hueting van CBS: BOOTDIENST OP AMSTERDAM HERVAT Gestolen bromfiets Velsen tegen Telstarreserves geheel gesloopt terug gevonden v- 7 6 ZAAL lil ij®® I WOENSDAG 12 MEI 1971 I Exclusieve couture ft Gastarbeiders ook ver antwoordel i j k voor verslechtering van het milieu K» (Van een onzer verslaggevers) IJMOND De koffiekamer in het hoofdkantoor van de n.v. „Mekog” in Velsen-Noord was dinsdagmiddag voorzien van een fraai podium, met daarop een kartonnen caravan die de naam „De Blokhut” had meegekre gen. Dit originele bouwwerk vormde de feestelijke entourage voor het veertigjarig bedrijfsjubileum van de heer J. Blok uit IJmuiden, die thans als analist op het laboratorium werk zaam is. In gezelschap van zijn echt genote mocht de jubilaris op dit po dium plaatsnemen, waar zij van de heer C. Vogelzang, de chef van de heer Blok, het gebruikelijk welkomst woord mochten beluisteren. „DE POORT VAN VELSEN” De automobielvereniging „De Rijmonders” heeft voor de vijfde maal de bekende „Pierenrit” in voorbereiding, die in de nacht van 21 op 22 mei zal worden verreden. De afstand hiervoor bedraagt 280 kilometer, te rijden volgens het systeem van kaartlezen. Deze rit geldt tevens voor het indivi duele en clubkampioenschap van de R.A.C.-West. Daarnaast wordt als „Rallye-klasse vijfde IJmuider Pierenrit” nog een route- en be- schrijvingsrit verreden, over een afstand van 200 kilometer. Beidcf ritten zijn verdeeld in vier tra jecten. Aanleg en onderhoud van Licht- en Krachtinstallaties Enige maanden geleden werd door een commissie van de Goede Herderkerk in Velsen een bazaar georganiseerd, waarvan de opbrengst was bestemd voor enige restauraties aan het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Het bleek dat al deze moeite allerminst vergeefs was geweest, want na afloop daarvan konden de organisatoren een be drag van ongeveer elfduizend gulden bij elkaar tellen. 1ÏS f 1 Wij i .1 ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE ORIONWEG 88 IJMUIDEN - TEL. 12232 Modehuis IJmuiden (Van een medewerker) VELSEN. Een elftal van in KNVB- clubs spelende voetballers uit de gemeen te Velsen speelt dinsdagavond 18 mei op het hoofdveld van het sportpark Schoo- nenberg een wedstrijd tegen het B-elftal van Telstar. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het programma van de Velser sport week en begint om kwart voor zeven. Voor het elftal van Velsen zijn de na volgende spelers geselecteerd: F. Bloeme en J. Rijnders (VSV), J. Kalkman, Jos Bak ker en J. v. d. Aar (Stormvogels), P. v. d. Hulst, J. Sieraad, J. Hoogzaad en A. Ber- gisch (Velsen), B. Lucassen, P. van Ra- vensberg en W. Grooteboer (IJmuiden), J. de Bruin en F. Bakker (VVB). De starttafel is gevestigd in hotel „Royal” aan de Kennemerlaan in IJ muiden, waar de eerste deelnemer om 21.01 uur zal vertrekken. Voor deze rit kan worden ingeschreven voor de ge bruikelijke klassen: A. voor gerouti neerde equipes, B. voor gevorderden en C. voor beginners. (Van een onzer verslaggevers) 1 Tenslotte zijn de plafonds en muren van de zaal opnieuw geschilderd en werden de toneelgordijnen door andere, nu in goudkleur vervangen. Dit alles kon geschieden uit de reeds vermelde opbrengst van de bazar, hetgeen alle maal mogelijk is geweest omdat de heer Van Plateringen zelf maanden lang zaag, hamer en beitel heeft gehanteerd. Een „doe het zelver” dus in optima forma. Een en ander ten gerieve van de vele gebruikers, die tijdens het afgelopen seizoen bijna tweeduizend maal een der zalen hebben gehuurd. Wel een bewijs dat het gebouw, dat ongeveer twintig jaar geleden voornamelijk als jeugd centrum werd opgezet, inmiddels de bestemming heeft verkregen van een wijkgebouw, waar door vele plaatse lijke verenigingen een dankbaar ge bruik van wordt gemaakt. Bezoekers aan deze bazar zullen zich waarschijnlijk nog kunnen herinneren dat hiervan ruim tweehonderdvijftig gulden afkomstig was van de beheerder van het gebouw, de heer B. van Plate ringen, die in een jolige bui voorstelde zijn baard op Amerikaanse wijze te verkopen. Het publiek heeft deze geste wel kunnen waarderen, zodat vlot tegen elkaar werd opgeboden, waarna de heer Van Plateringen onder grote hilariteit op het toneel van zijn zorgvuldig ge cultiveerde baard kon worden ontdaan. Inmiddels is de opbrengst van de bazar vrijwel alweer opgebruikt, maar de resultaten zijn voor de bezoekers allerminst onzichtbaar gebleven. In de eerste plaats werd de garderobe in de hal vergroot en van nieuwe kleer hangers voorzien, terwijl hier tevens een kantoortje kon worden bijgebouwd. Deze hal werd door de heer en me vrouw Van Plateringen ook nog voor zien van drie fraaie plantenbakken met een door henzelf gekweekte inhoud, Vervolgens werd hij namens de hoofd directie toegesproken door de heer A. C. van Kleef, die de jubilaris zijn dank be tuigde voor het vele goede werk dat in de loop der jaren door hem was verricht. „Weliswaar heeft u niet aan de wieg van Mekog gestaan, maar dan toch in ieder geval aan de box”, concludeerde de heer Van Kleef, die zijn toespraak besloot met het aanbieden van de gebruikelijke ge schenken: een gouden ere-insigne, een eniging woensdag 19 mei ook nog klas sementsproeven gehouden op de rol schaatsbaan van het Gijzenveltplant- soen in IJmuiden. Voor de snelste rij» ders is een aantal bekers beschikbaar gesteld. Ook hierover zijn bij boven genoemde adressen alle gewenste in lichtingen verkrijgbaar. De klasse mentsproeven beginnen om 19 uur. De heer en mevrouw Van Plate ringen in de nieuwe bar van het Hervormd Jeugdgebouw. De baard van de beheerder is inmiddels al weer volgroeid, zodat deze op nieuw voor een bepaald doel be stemd zou kunnen worden. Wel- licht voor een volgende bazar, want er bestaan ook plannen de toneelaccommodatie met verlich ting te vernieuwen. Met ingang van deze week heeft men de toeristische bootdienst tus sen IJmuiden en Amsterdam weer hervat, waarbij tevens het aantal vaardagen werd uitgebreid. Verle den jaar werd namelijk driemaal per week gevaren, terwijl dit nu zondag, dinsdag, woensdag, donder dag en zaterdag is geworden. Van 22 juni af zal hier ook de maandag nog aan worden toegevoegd. De vertrektijden uit IJmuiden en Amsterdam zijn respectievelijk 12.15 en 17 uur en 10.30 en 14 uur. Het retourbiljet hiervoor is tevens gel dig op lijn 72 van de N.Z.H. De dienst zal tot en met zondag 12 september worden onderhouden, waarbij al leen maandag 15 augustus niet wordt gevaren. In IJmuiden wordt telkens ver trokken van de binnenzijde van de kleine sluis af. Door de Indische vereniging voor Kennemerland is Beverwijk wordt za terdag 15 mei van 12 tot 16 uur in het verenigingsgebouw aan de Parmentier- straat weer een hari makanan („eet- middag”) gehouden. Hier zullen op- nieuwe talrijke echte Indische hapjes verkrijgbaar zijn, zoals bapao, Koewéh- mankok, gado-gado, tahoe tjampoer, saté, nasi goreng, loempia en nasi ra- mes, alles bereid door ervaren kook sters, die deze kunst van haar moeders, grootmoeders en overgrootmoeders heb ben meegekregen. den, daarbij een parallel trekkend tussen hun leidinggevende functies en de vak termen, welke zij gebruiken in hun werk. Onder gelach van de aanwezigen besloot hij met het uitspreken van een gedicht in aansluiting waarop hij elk van hen de gebruikelijke envelop overhandigde. Aan enveloppen met inhoud heeft het overigens bij dit afscheid niet ontbroken. De beide vertrekkenden ontvingen er ook een uit handen van de heer J. W. Meier, die het woord voerde uit naam van de Ondernemingsraad en het tweetal schil derde, zoals het was tijdens het werk, maar ook daarnaast, elk op divers politiek terrein. Hij dankte hen voor hetgeen zij voor de maatschappij gedaan hebben en wenste hen nog veel goede en rustige ja ren toe. De heer J. Feyen sprak namens het personeel van de Elektrische werkplaats het echtpaar Kraaijeveld toe en verbond hieraan tevens een persoonlijk dank woord. De heer Kraaijeveld ontving uit zijn handen een envelop, waarvan de in houd bestemd is voor de aankoop van ge reedschap; zijn echtgenote kreeg een bloemencheque. Mevrouw Van Rijswijk mocht van het personeel over wie haar man de scepter zwaaide een bloemenbak in ontvangst ne men. Haar man werd verblijd met een bedrag onder couvert, eveneens bestemd voor dé aankoop van gereedschappen. De heef J. Smit schonk beide dames namens de personeelsvereniging een vaas met bloemen. Beide gepensioneerden spraken tot slot een dankwoord. voor uw BRUILOFTEN, RE CEPTIES, PARTIJEN en VER GADERINGEN. Het moment waarop de heer J. W. Meier, namens de ondernemingsraad sprekende de enveloppen aanbood. Links het echtpaar Van Rijswijk, rechts de heer en mevrouw Kraaye- veld. c De prijsuitreiking vindt eveneens plaats in hotel „Royal” en wel zo spoe- dig mogelijk na het binnenkomen van 5 de laatste deelnemers. Het uitvoerige 5 wedstrijdreglement is verkrijgbaar bij het secretariaat van „De Rijmonders”, J Herculesstraat 61, of bij de heer R. A. 2 Visser, Sparrenstraat 34, telefoon 02550- 2 15220. 2 In het kader van de Velsense Sport- 2 week 1971 worden door dezelfde ver- VVVVVVVVVVVVVVVVWVVI/VVVVIAAA/VVVVVVVVVVVVVVV'VVVVVVVVWWV" Bij de ingang van het hoofdkantoor van Mekog worden de heer en me vrouw Blok door directeur A, C. van Kleef ontvangen. PLEIN 1945 -4 - IJMUIDEN Telefoon 1 65 51 -0 2550 gouden horloge en de envelop met inhoud. Dr. ir. S. F. Bohlken, chef van het be- drijfslaboratorium achtte het daarop be wezen dat door hard en nauwgezet wer ken nog altijd een goede maatschappe lijke positie kan worden veroverd, waar van hij de heer Blok een sprekend voor beeld noemde. Namens Mekog bood hij de heer en mevrouw Blok een bloembak aan, waaraan door de heer C. J. Borst, als vertegenwoordiger van de afdeling al gemene zaken nog een foto-album werd toegevoegd. Tenslotte betrad de heer J. de Kruyf als collega van de jubilaris de „nep-caravan” met de geschenken van het personeel, be staande uit twee ligstoelen en een cam pingtafel. Na het geestige dankwoord van de jubilaris werden hij en zijn echtgenote daarop door alle aanwezigen hartelijk ge complimenteerd. VELSEN-NOORD. Bij de Plaatwel lerij is dinsdagmorgen van hoog tot laag afscheid genomen van twee personeelsle den die de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt. Het betrof de heren J. Kraaijeveld, hoofd-elektricien en Fr. van Rijswijk, hoofd van de perserij. Twee bij een ieder zeer geziene figuren, die men op het bedrijf maar node ziet vertrekken, getuige de vele toespraken en geschen ken welke werden uitgesproken en over handigd De heer Van Rijswijk heeft er 34 dienstjaren op zitten, zijn pensioen-lotge- noot 25 dienstjaren. Dit onthulde de di recteur van de Plaatwellerij de heer G. Hiemstra, die met name bij F. van Rijs wijk vaststelde, dat deze wel goed gecon serveerd zou zijn gezien het feit, dat hij 20 jaar werkzaam is geweest in de asfal- teerderij. Voor elk van de vertrekkenden had hij een geestige toespraak en plaatste hij hun falen en feilen pal naast hun zeer talrijke goede kwaliteiten en hoedanighe- Door de stichting voor bijzonder ge» zins- en jeugdwerk „De Uitwijk” in Beverwijk zijn voor de komende zo- 5 mermaanden weer kampen georgani seerd. De eerste hiervan is een tiener kamp voor jongens en meisjes van vijftien tot achttien jaar, dat van 3 tot 10 juli in Wylre bij Heerlen wordt ge- l| houden. Zij kamperen hier in tenten en zullen zelf de inwendige mens moe- ten verzorgen. Het kampgeld bedraagt l| 95,per persoon. Voorts is er van 24 tot 31 juli een ;l kinderkamp in Teteringen bij Breda, I waarvoor zij in een mooi huis temid- den van de bossen zullen worden on dergebracht. Er kunnen zich hiervoor nog dertig kinderen opgeven, tegen een prijs van 50,per deelnemer. Tenslotte wordt van 3 tot 10 augus tus in Helvoirt bij Den Bosch nog een kamp gehouden voor meisjes van der tien en veertien jaar. Dit wordt een tentenkamp, waar echter wel zal wor den gekookt. Het kampgeld hiervoor bedraagt 65, Ter voorkoming van teleurstelling is spoedig aanmelden gewenst bij „Het Groene Huis”, Raamveld 1, telefoon 24676, of clubhuis „De Uitwijk”, Arends- weg 70, telefoon 23504. V\A/VVVUWIAA/WVWVVVV\AAAA/VVWVVVVVWV\AWVVVVV\AAAAAAAA/UWIA/VVWV\AA/VVVVVVV\AA Plein 1940-1945 nr. 48 (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Een bewoner uit de Wolff en Dekenlaan uit Driehuis die bij de politie de diefstal van zijn brommer, maandag bij het strand, had aangegeven, kon gisteren op het politiebureau zijn bromfiets weer ophalen, althans de restanten daarvan. In een bosje langs de Heerenduinweg was een geheel gesloopte bromfiets gevonden, die van de man uit Driehuis bleek te zijn. Het frame, de twee wielen en het motorblok waren nog over. maar deze versiering is onlangs op klaarlichte dag door een helaas on bekend gebleven individu uit het ge bouw gestolen. Hetgeen voor de enthou siaste kwekers uiteraard een enorme teleurstelling is geweest. Wat nu de verbouwing weer betreft, heeft ook de foyer een behoorlijke ver andering ondergaan. Behalve dat de vloerbedekking is vernieuwd, werd ook het buffet ongeveer verdubbeld, waar van een helft is doorgetrokken naar de grote zaal, waar een geheel nieuwe koffiebar uit is ontstaan. Hierdoor werd in de foyer meer ruimte verkregen, ter wijl nu tijdens de pauzes de dorstige (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD „De bevol kingsgroei is een belangrijke veroor zaker van de milieuverslechtering. Als voorbeeld hiervoor mag worden genoemd een schaarser worden van de ruimte. De grond is in ons land dan ook het sterkst in waarde stijgen de artikel, dat we bezitten. De prijs is namelijk de meetlat van de schaarste. Vandaar begrijp ik niet, en nu breng ik mijn privé-mening naar voren, dat er in Nederland nog steeds kinderbijslag wordt gegeven en kinderaftrek bestaat”. Dit zei dinsdagavond drs. R. Hueting, hoofd van de afdeling „Leefmilieu van de hoofdafdeling Gezondheidsstatistieken van het Centraal Bureau voor Statistiek.” De heer Hueting sprak in De Schouw in het kader van de serie bijeenkomsten, tijdens welke velerlei aspecten van de milieuverontreiniging zijn besproken. Drs. Hueting trachtte de maatschappe lijke kosten om het milieu te handhaven en te verbeteren aanwijsbaar te maken. Dat hij daar niet in slaagde kon hem niet worden aangerekend, want zijn afde ling van het CBS zal volgend jaar een rapport publiceren, waarin wordt becij ferd hoeveel percent de Nederlander van zijn inkomen zal moeten afstaan om in de toekomst nog in een behoorlijk „net” milieu te kunnen leven. Hij ging maan dagavond wel in op de werkwijze van het CBS om tot dit gegeven te komen. De heer Hueting vertelde, dat zijn afdeling bestaande uit drie man ruim een jaar op het systeem heeft gestudeerd om be- paalde offers en het nuttig effect daar van op het milieu aan te tonen. Zijn uitspraak, dat de bevolkingsgroei een zeer grote factor is in de verslech tering van het milieu werd hem middels een mondelinge vraag ontlokt) Hij zei in dit verband, dat het schaarser worden aan ruimte voor de mens duidelijk merk baar is in de hoeveelheid water, die be schikbaar is en nu al een groot tekort schept ten opzichte van de functies (15 in totaal), die men aan het water stelt. „Minder kinderen betekent niet, dat we in de toekomst meer gastarbeiders moe ten aantrekken. Als u dat denkt, slaat u een paar stappen in ons denkpatroon over. Er worden meer investeringen gedaan, er komen grotere bedrijven, er worden meer goederen geproduceerd en er komt minder milieu. Met de eigen arbeids krachten wordt de produktie verhoogd, er moeten nieuwe werknemers bij en we ha len gastarbeiders naar ons land, die, la ten we het even scherp stellen, heel wat ruimte op slurpen. Vanuit het milieu-oog- punt bekeken betekent het-in-Nederland- zijn-van-de-gastarbeiders een flinke aan slag op het milieu”, aldus de heer Hue ting. Hij noemde het ruimtegebrek de be langrijkste veroorzaken van milieuver slechtering. „Door de groei van het auto park is er minder ruimte gekomen voor de voetgangers, de fietsers, de kinderen, de wandelende moeders, die worden ver drongen naar een belabberd tegelplaats- je nabij de flat. De actieradius van kin deren bijvoorbeeld wordt beperkt. Dus een behoefte, auto’s bijvoorbeeld, wekt schaarste op. En het gekke is, dat de economen in ons land dit spel van produceren en voorzien in een behoefte en het daardoor opwekken van nieuwe behoeften, rekenen tot de groei van het nationaal inkomen. Want om die kinderen niet meer op de straat te laten spelen bouwt men onoog lijke speelplaatsjes. Het creëren van nieuwe schaarste is toch geen groei van ons nationaal inkomen. De Waterweg wordt uitgediept, het Westland verzilt en er moeten kanalen komen, die de verzil- ting tegen gaan. Men rekent dit tot de economische groei. Eigenlijk te zot. Er is slechts sprake van economische groei H indien en voor zoverre schaarste aan door de subjecten gewenste goederen en diensten wordt teruggedrongen,” aldus de heer Hueting. Hij poneerde tenslotte de volgende stel ling: „de opoffering van schaarse en waardevolle goederen als bomen, duinen, stilte en speelmogelijkheden voor kinde ren moet niet alleen op bedrijfsbalansen worden verantwoord, maar ook op de be grotingen van de gemeentelijke en pro vinciale overheden en van de Rijksover heid.” bezoekers beduidend sneller kunnen worden bediend. ft I»

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7