Rol Bruessing Zesde etappe Klaas Balk nog onzeker voor PRIEM NA TERUGVAL SCHUR VRIJWEL ZEKER VAN ZEGE Zoetemelk de beste klimmer Polen gelijk Ajax vooral beter dan NAC benutten van de kansen m Egbert Nijstad bracht nieuw Nederlands record Duyker greep weer naast overwinning tegen Albanië *1 k F Mlfi&K in Arnhem Geen straf voor Tromp (Nicols) Drieduizend meter 8.02,2 minuten ADO ziet de Eredivisie van een Wereldtitelstrijd dames handbal Miel Pijs (NEC) in het gips in cijfers mogelijkheden sponsorschap (Van onze sportredactie) I I 21 DONDERDAG 13 MEI 1971 Geen gevaar 40 o o Vier minuten A fa* F r^WWVWVWVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVV (Van onze sportredactie) Juvvwvvvvicaa^aaaa^/vvvvvvvvwvwvvvvvwvwvvvvvvvwvvvvvvvvvvvvwvvvvvvvvvvvmvvuvwwvwuvvwvwvwv* THEO KLEIN Eusebio Moeiteloos heeft Engeland (Van onze sportredactie) welke vorm ook TORRELAVEGA. Snelheid en wei nig strijd kenmerkten de dertiende etappe van de Ronde van Spanje. Met een ge middelde van boven de 40 kilometer per uur legden de ruim tachtig renners de 208 kilometers af die Victoria scheiden van Torrelavega. De Belg Eddy Peelman toonde zich in de eindsprint de snelste. Karstens was derde. Verschuivingen in de algemene rangschikking deden zich vrij wel niet voor. Bracke behield de leiders trui en Wim Schepers bleef goede tweede op 17 seconden. 22 22 20 19 17 15 13 12 12 5 7 7 7 7 5 5 1 2 49 45 43 42 41 33 31 29 24 23 23 22 22 21 13 13 81-13 68-21 58-24 67-23 44- 18 45- 29 38-35 41- 32 42- 59 24- 47 25- 37 34-50 29-43 29-46 29-50 21-64 20-53 20-72 Hoewel Ajax dus opnieuw met dezelfde cijfers won waarmee ook afgelopen zon- dg een oninteressante opponent als AZ aan de kant werd gezet, verschilden echter de omstandigheden evident. Tegen de Alk- maarders waren de Amsterdammers bin nen de vijfenveertig minuten klaar. In de tweede helft kon rustig stoom af worden geblazen. Tegen NAC prijkte in de rust vrij verrassend nog een 0-0 stand op het scorebord. Maar ook deze ontwikkeling kon toch moeilijk het feit verhelen dat het klasseverschil zo groot was dat het wach ten was op die eerste treffer, die tenslotte wel moest vallen. De handige Bredase lichtgewicht spits Stanley Bish (Neeskens had de grootste moeite met hem) legt uit: „Ajax heeft de routine om elftallen zoals NAC volkomen uit te spelen. Ze wachten gewoon hun kans af. Het kan vijf minuten, tien minuten of voor mijn part tachtig mi nuten duren, maar ze hebben gewoon de rekenkundige zekerheid dat zo’n doelpunt meer zo ziet zitten. „Ik ben al blij als ik in de tijdrit voor Bruessing kan blij ven”, erkende hij. door Dick ver- ver- aanval schoof de actieve Swart tussen twee verdedigers de bal door naar Wim Suurbier die doelman Kitzmann voor de derde keer de gang naar het net liet ma ken. Merkte Michels nog op: „Het is weer een overwinning en dat is in dit stadium het belangrijkste.” Fijn windstil en daarom ben ik niet naar Papendal gegaan waar een centrale trai ning was”. „Of ik mikte op een record- verbetering? Ach ik ben inderdaad op 8 minuten weggegaan. Tegen de jongens (de geblesseerde atleten Rudo Veld, Gerard Tebroke en Haico Scharn) had ik wel ge zegd dat ze er voor moesten zorgen dat er genoeg klokken bij de finish waren. Maar dat weggaan op 8 minuten blijft na tuurlijk altijd een gok”, aldus Egbert Nij stad. ARNHEM De eindronden van de we reldkampioenschappen zaalhandbal dames zullen op 18 en 19 december worden ge houden in de nieuwe sporthal in Arnhem, die op vrijdag 17 december officieel wordt geopend. Enkele maanden eerder, vermoe delijk in oktober, wordt in deze hal een internationaal handbaltoernooi gehouden door de handbalvereniging Swift. Bouw en inrichtingskosten van de hal bedragen zeven miljoen gulden. Het jaarlijks exploi tatietekort is becijferd op acht ton. Financiële consequenties heeft het on geval voor Pijs nauwelijks. De oud-PSV- en Sparta-speler, die zeven wedstrijden in het Nederlands elftal heeft gespeeld, heeft namelijk een meerjarig contract bij NEC getekend. Tot 1974 blijft de thans 29-jarige Pijs voor het dit seizoen vooral thuis zeer sterk spelende NEC uitkomen. Europa-cup wers in hot 4 3 4 5 4 3 0 0 1 1 1 0 3 3 1 0 0 0 1 1 1 1 1 1 0 o o o 3 4 0 0 o 3 6 6 2 0 8 6 1 1 3 3 3 1 4-1 2- 1 3- 2 2-7 Ajax Feijenoord ADO PSV FC Twente Sparta Go Ahead NEC FC Utrecht DWS MVV NAC Telstar Volendam Holland Sport Excelsior Haarlem AZ ’67 Stand in groep 3: Zwitserland Engeland Griekenland Malta 5 5 5 5 8 11 7 7 P 14 9 9 8 8 11 7 11 9 8-0 8-3 1-5 0-9 9- 1 9- 0 1- 6 2- 14 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 Dat bewees hij gisteravond op de Arn hemse sintelbaan waar hij tijdens baan- wedstrjjden van CTKO ’66 geheel onver wacht een nationaal record op de 3.000 meter liep. Nijstad bleef met zijn tijd van 8.02,2 maar liefst 4,4 seconden onder het Nederlands record dat al op zjjn naam stond. Nijstad had eigenlijk pas op het laatste moment besloten aan deze wedstrij den deel te nemen. „Het was ideaal weer. Miel Pijs kwam dinsdagmiddag tijdens de training ongelukkig in aanraking met Schellekens, doelman van het UEFA-elf- tal en reserve-doelman van NEC. In het ziekenhuis werd zijn gebroken kuitbeen door NEC’s clubarts, dokter Honig, ge zet. Tot vrijdag moet Pijs rust houden, daarna mag hij zo goed en zo kwaad als dat gaat lopen. Hij moet echter zeker zes weken in het gips blijven. woensdag avond voor 41.000 toeschouwers in het Wembleystadion van Londen in een wed strijd voor groep 3 van de voorronden van 3 3 5 6 5 4 10 11 13 11 14 14 15 15 14 18 17 18 19 HAARLEM ADO zal zaterdag tijdens de in het Congresgebouw te Den Haag te houden algemene vergadering van de sec tie Betaald Voetbal van de KNVB een voorste] lanceren om artikel 32 van het reglement betaald voetbal te wijzigen Dit artikel omvat de zinsnede „reclame, in op wedstrijdkleding is verboden’ ADO wil dit geannuleerd zien. Er is sprake van dat Caballero, het siga rettenmerk dat momenteel geldschieter is van een wieleramateurploeg en geld uit looft voor de winnaar van een trofee in de paardensport, dan de sponsor van de Haag se eredivisie-club wordt. Van der Hoek (Ketting) 21.06.16; 16. Van Kat wijk (Mars) 21.06.21; 17. Balk (Ketting) 21.06.24; 18. Koot (Van Erp 21.06.25; 19. Koeken (Victoria) 21.07.59 20. Van Stralen (Caballero) 21.08.02 21. Poppe (Caballero) 21.08.31; 27. Duyker (Trico Noble) 21.11.27; 48. Pennings (Caballero. 21.19.10; 53. Schuiten (nul.) 21.22.00. Puntenklassement 1. Aling 61; 2. Schür 54; 3. Priem 52; 4. Balk 50; 5. Spetgens 48. Ploegenklassement 1. Amstel 13.49.28 2. Ketting 13.49.55; 3. Mars- Flandria 13.50.53; 4. Acifit 13.51.24. Algemeen ploegenklassement: 1. Acifit 63.34.57 2. Ketting 63.39.15 3. Amstel 63.41.10; 4 Mars-Flandria 63.42.23; 5. Caballero 63.47.42. De stand in groep 8 is: Polen 2 W.-Duitsland 2 Turkije 2 Albanië 4 Algemeen klassement: 1. Priem (Acifit) 20.59.41; 2. Jansen (VW) 21.00.25 3. Aling (Ketting) 21.00.30; 4. Bruessing (Acifit) z.t.; 5. Stander (Acifit) 21.01.52; 6. Oos- terhof (Kroon) 21.01.56; 7. Den Hertog (Amstel) 21.02.38 8. Schür (mil.) 21.03.03; 9. Van der Loo (Caballero) 21.03.42; 10. Bal (Trico Noble) 21.04.35; 11. Van der Laar (Van Erp) 21.05.05; 12. Vermeulen (Peugeot),21.05.49; 13. Legierse (Mars) 21.06.11; 14. De Korting (Amstel) 21.06.14; 15. (Van onze sportredactie) NIJMEGEN. Voor Miel Pijs, laatste man in de NEC-defensie, is de competi tie al afgelopen. „Jammer”, reageert Pijs, die dinsdagmiddag tijdens een trai- ningspartijtje zijn kuitbeen brak, „Ik had er zondag in Enschede tegen FC Twente graag bij willen zijn. En natuurlijk ook in de wedstrijd, die we in Nijmegen nog tegen mijn oude club PSV moeten spe len.” (Van onze sportredactie) AMSTERDAM NAC-trainer Leo Can- jels voelde weinig behoefte om na afloop van de wedstrijd tegen Ajax nog eens expliciet alle onvolkomenheden die de competitiewedstrijden van de Bredanaars plegen te kenmerken bloot te leggen. Ze ker niet nu zijn opvolger, Feijenoord- jeugdtrainer Ben Peeters gisteravond op de tribunes van het Amsterdamse Olym pisch stadion zelf heeft kunnen constate ren dat er voor hem heel wat werk aan de winkel is om NAC weer tot een waar dig ere-divisierepresentant te maken. Canjels wilde er tenslotte nog wel dit over kwijt: „Als je zulke kansen zoals wfi van avond tegen Ajax hebben gekregen onbe nut laat dan verdien je geen gunstig resultaat. Dat er echter zoveel mogelijk heden worden gemist dateert niet van vandaag of gisteren. Het is een probleem dat zich al de hele competitie bij ons voordoet. Neem echter zo’n Ajax. Dat kreeg vanavond minder kansen dan wij. Het weet er echter wel drie van te benut ten. Dat is het verschil.” Vermeulen (Peugeot) z.t.; 6. Van Stralen (Cabal- lero) 4.36.37 7. Hansson (Zwe) z.t.; 8. Van der Hoek (Ketting) 9. Kelleners (Mars) z.t.; 10. Aling (Ketting) 4.37.08; 11. Koster (Kroon) z.t.; 12. Bruessing (Acifit) z.t.; 13. Oosterhof (Kroon) z.t.; 14. Spetgens (Mars) z.t.; 15. Priem (Acifit) z.t.; 16. De Koning (Amstel) z.t.; 17. Jurriaans (Acifit) z.t.; 18. Jansen (VW) z.t.; 19. Scheffer (FBM) z.t.; 20. Lieferink (Ketting); 35. Schuiten (mil.) 4.41.09; 71. Pennings (Caballero) 4.41.36. ARNHEM Egbert Njjstad de in Arn hem wonende en werkende atleet van DOS-Dwingelo kan op het ogenblik alles. HIPPOLYTUSHOEF Klaas Balk en Aad Duyker persten gisteren in de zesde etappe van Olympia’s Tour door Nederland bij de eindspurt hun laatste kracht uit hun gegeselde lichamen. Beide coureurs wagen dit seizoen de stap naar de beroepsrenners. Daarom zou een etappe-overwinning in deze ronde als „binnenkamertje” bij zonder nuttig zijn. Voor de tweede maal (in Valkenburg eindigde hij ach ter Kneekeman) greep Duyker naast de eerste plaats. In de furieuze spurt duwde sprinter Klaas Balk zijn fiets enkele meters voor de Beverwijker over de streep. „Dat is nu de tweede keer”, zei de teleurgestelde Duyker na afloop, „ik had beter partij kunnen geven. Maar mijn derailleur was ka pot, daarom kon ik in de eindspurt niet in de versnelling schakelen”. Duyker is al verzekerd van een con tract bij het Belgische merk Watney. „Maar”, voegde hij er aan toe, „ik zou in deze laatste wedstrijd die ik voor Triconoble rijd, graag met een over winning afscheid nemen”. Voor Klaas Balk kan zijn zege een gunstige in vloed op de onderhandelingen met zijn toekomstige werkgever hebben. Balk: „Ik kan al als prof bij Ketting komen, Het parcours telde vier cols. In een ge sloten peloton werd begonnen aan de be klimming van de Ayurdin. Joop Zoete melk kwam als eerste boven, direct ge volgd door Balague en Galera. Ook de San Corme Zoetemelk passeerde als vierde het hoogste punt en de Las Munecas, waar de Nederlander weer als eerste aan de afdaling begon, brachten geen scheiding in het rennersveld. Het zelfde gold voor de laatste berg, die moest worden genomen. Zoetemelk was er op nieuw eerste. De Nederlander, die 17 punten vergaarde voor de bergprijs, ver grootte zijn voorsprong in het bergklas- sement aanmerkelijk. Hij staat nu met 72 punten op de eerste plaats. Harry Stee- vens startte niet. Op de afsluitdijk volbracht Balk met Duyker, Vermeulen, Den Hertog en Voogd een tweede krachttoer door uit de grote kopgroep weg te springen. Hij nam een voorsprong van 27 seconden. In de straten van Hippolytushoef kwa men Vermeulen, Den Hertog, (die zijn fout van dinsdag tevergeefs trachtte goed te maken) en Voogd er niet meer aan te pas en vochten Duyker en Balk het onderling uit. Een ernstig ongeluk heeft in de zesde etappe van Olympia’s ronde een schaduw op dit evenement geworpen. Op de Af sluitdijk reed een motorordonnans met een persfotograaf achterop met vrij grote snel heid tegen een wegens pech op de vlucht strook geparkeerd staande personenauto op. De motorrijder, Piet Kouwenhoven uit Pijnacker, liep daarbij de ernstigste ver wondingen op. In het ziekenhuis Parkzicht in Den Helder bleek, dat hij een gecompli ceerde kaakbreuk, een gebroken linker pols, een gebroken scheenbeen en ernstige vleeswonden aan het gelaat had opgelo pen. Persfotograaf Friendlander sloeg over de motor en de auto heen. Hij kwam op het beton terecht en liep een lichte hersen schudding en een schouderblessure op. dienst en vorig jaar heb ik gebruikt om mij met mijn vrouw in Nes aan de Am stel te installeren”. Na zijn vrijwillige rust kwam Jansen in de Ster van Zwolle terug met een zesde plaats. Het is nog steeds een van zijn beste resultaten, want de coureur rijdt in de formatie van Auto- pon voornamelijk als „vrijetijdsrenner”. Jansen: „Ik heb me helemaal niet op deze ronde voorbereid. Het is voor mij een grote verrassing dat ik nog zo ver gekomen ben”. Tot gisteren hield Kees Priem deze concurrent speciaal in het oog. „Ik kende de man helemaal niet”, legde hij uit, „daarom wist ik niet zeker of hij er wat van kon”. De Zeeuw kreeg in de voor laatste etappe de bevestiging. Priem: „Ik heb vandaag kunnen zien dat Jansen al leen maar mee kan komen door van ons te profiteren. Hij doet geen meter zwaar werk”. Met de tijdrit en de laatste etap pe van vandaag als sluitstuk voor de boeg, liet Wim Jansen zelf duidelijk uit komen dat hij een duel met Priem niet Al gauw werden de bedoelingen van Nijstad die voor de wedstrijd zei dat hij erg moe was van het keiharde trainen Haico Scharn na de race: als hij dat zegt loopt hij een knappe tijd duidelijk. On middellijk nam hij de kop om al in de eer ste ronde een groot gat te slaan dat al maar groter werd. Op de eerste 1500 meter bleef Nijstad juist een seconde binnen de vier minuten en dat was voor zijn oud- clubgenoot Rudo Veld het sein om Haico Scharn tot een sprint naar de jurytrap aan te zetten om daar te controleren of er inderdaad voldoende klokken aanwezig waren. Die waren er en enkele minuten later bleven ze stilstaan op 8.02,— een re cordtijd die indruk maakte ook al omdat die tijd zo vroeg in het seizoen kwam. „De vorm, hè”, was de nuchtere reactie van Nijstad die al een geweldig indoor-seizoen had en onlangs op de tien kilometer al tot een fraaie tijd van 29.48 kwam. „Het stre ven blijft natuurlijk die 13.50 minuten op de 5 kilometer. De limiet voor Helsinki, de Europese kampioenschappen. Het moet er gewoon dik inzitten”, aldus Egbert Nijstad die nu elke dag hard kan trainen. „Het is inderdaad een geweldige vooruitgang dat ik bij de Arnhemse politie geen nachtdien sten meer hoef te draaien”. net als Cees Stam. Maar daar wacht ik nog mee. Misschien komen er nog meer kandidaten”. De coureur uit Badhoevedorp die ook als amateur bij Ketting rijdt, wil zijn start in de profgelederen voorlopig nog uitstellen tot het naseizoen, omdat hij zijn brood toch voornamelijk op de baan zal moeten verdienen. Dat zijn kracht op de weg desondanks niet on derschat moet worden, bewees de 22- jarige amateur gisteren eens te meer. Nadat het hele rennersveld een te genslag had moeten incasseren (de be geleiders stuurden de stoet kort na de start de verkeerde weg op waardoor de toch al zo zware etappe tot 203 kilometer verlengd werd) zat hij bij de groep van 28 man die zich na 118 kilometer vormde. In theorie heeft Priem van zijn ploeg genoot Juul Bruessing (vierde in het klassement) niets meer te duchten. Aan de vooravond van de zesde etappe had de Bovenkerker een lang gesprek met zijn ploegleider en Kees Priem over de te volgen tactiek. Liebregts: „Ik heb hem ertoe overtuigd dat hij niet voor zichzelf moest gaan rijden, maar als helper van Priem. Hij heeft dat ingezien omdat hij samen met Priem naar de profs over wil gaan. (Het tweetal is in onderhandeling met Pellenaars), BIC en Sonolor red.) en dan beter niet met ruzie kan beginnen”. De als vrijbuiter bekend staande Bues- sing stemde na een lang gesprek toe. In de etappe naar Hippolytushoef was er echter bijzonder weinig van hulp aan Priem te merken. Priem: „Hij heeft al leen voor zichzelf gereden. Ik heb van hem geen steun gehad”. Bruessing had zijn excuus voor deze dubieuze houding al klaar. „Ik ben zo ziek als een hond. Twee nachten heb ik wegens griep niet kunnen slapen. Ik zit als een dweil op de fiets”, aldus de Acifit-coureur wiens rol in de laatste etappe van vandaag door deze gang van zaken uiterst dubieus is ge worden. Voor Liebregts („Priem kan nu niets meer gebeuren”) staat het vast dat Bruessing vandaag niet meer zal probe ren om Kees Priem uit de trui te rij den, maar ook hij heeft de vrijbuiter uit Bovenkerk nog niet helemaal in kunnen dammen. Jan Aling bleef (in dezelfde tijd als Bruessing) binnen een minuut van de leider. Maar evenals Jansen heeft hij met deze plaats in de algemene rang schikking zijn top bereikt. Aling: „Ik koester niet de hoop om morgen nog in de buurt van Priem te komen. Als tijd rijden ben ik zeer middelmatig. Ik wil al leen nog Bruessing afschudden”. Zesde etappe: 1. Balk (Ketting) de 209 km in 4.36.10 (met bon. 4.35.55); 2. Duyker (Trico Noble) 4.36.10 (met bon. 4.36.00); 3. Den Hertog (Amstel) 4.36.10 4.36.05); 4. Voogt (Amstel) 4.36.10; 5. Een luidkeels juichende Klaas Balk gaat als winnaar van de zesde etappe over de eindstreep. Achter hem de opnieuw naast de zege grijpende Aad Duyker en Fedor den Hertog. Het Portugese voetbalelftal heeft woens dagavond in Oporto met 5-0 gewonnen van Denemarken. Bij rust was de stand 2-0 voor Portugal. Het was een wedstrijd in groep 5 van het toernooi om het Europese TIRANA Albanië heeft woensdag in Tirana in een wedstrijd voor groep 8 van de voorronden van het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap met 1-1 gelijkgespeeld togen Polen. Beide doelpun ten werden voor de rust gescoord. het Europese voetbalkampioenschap met 5-0 gewonnen van Malta. Bij de rust was de stand 2-0. Voor de doelpunten zorgden Chivers (29e min.), Lee (41e min.), Clarke (46e min. strafschop), Chivers (47e min.) en Lawler (74e min.). In Bern won Zwitserland in een wed strijd voor dezelfde groep met 1-0 van Griekenland. Odermatt zorgde een kwar tier voor tijd voor het Zwitserse doelpunt. Griekenland kwam uit zonder de spelers van Panathinaikos, dat op 2 juni in Wem bley tegen Ajax speelt in de finale van de - p 1. Er waren 37.000 toeschou- hêt Wankdorf-stadion. kampioenschap. Doelpuntenmakers: Rodrigues, (2), Victor Batista (2). De stand in groep 5: België 3 Portugal 4 Schotland 3 Denemarken 4 (Van onze sportredactie) HIPPOLYTUSHOEF Het beetje geluk waar Frits Schür tot gisteren op hoopte is uitgebleven. In plaats daarvan kreeg hij in de door Klaas Balk gewonnen zesde etappe van Olympia’s ronde door Nederland een abnor male grote dosis pech toebedeeld. De serie tegenslagen begon in het Friese Gorredyk, waar Schür in een groep van 24 man, met onder anderen ook Oranje-truidrager Kees Priem, een onbelangrijk vluchterskwartet najoeg. De Groninger ging door een onverwachte manoeuvre van zijn „voorman” onderuit, smakte tegen het wegdek en moest constateren dat zijn fiets on herstelbaar beschadigd was. Zoals gewoonlijk riep wedstrijdleider Wim Jeremiasse de ploegleiderswagen voor de ongelukkige coureur op, maar in de war gebracht door de groene trui van Schür (hij was leider in het puntenklassement) leidde hij niet de militairenwagen, maar de Ovis-ploeg- ieider (eveneens in het groen) naar de plaats van de valpartij. Schür: „Ik stond samen met Poppe, die een lekke band had opgelopen aan de kant. Voordat onze eigen ploegleiderswagen bij ons was, had hij al weer aan sluiting met de groep kunnen krijgen”. Schür kwam, na van fiets verwisseld te hebben, in het tweede groepje terecht. Maar daarmee was zijn pechreeks nog niet ten einde. Want zijn herstel was nog geen half uur oud of de spoorbomen bij Akkrum (na 124 km.) klapten net voor de jagers dicht, waardoor Kees Priem (in de 28 man sterke kopgroep met onder anderen zjjn ploegmaten Juul Bruessing en Ben Jurriaans, Wim Jansen, Jan Aling Fedor den Hertog, Matthijs de Koning, Klaas Balk en Aad Duyker) in feite ver zekerd bleef van de leiderstrui. Want de 2.20 min. achterstand bij het oprijden van de Afsluitdijk opgelopen tot 3.25 min, was te groot om in de resteren de kilometers overbrugd te worden. Schür die vorig jaar in de voorlaatste rit naar Hippolytushoef de Oranje trui greep, in casseerde de klappen onbewogen. „Ik weet zeker dat ik die machtsstrijd weer uit had kunnen voeren als ik wat meer geluk gehad had. Toen de beslissing viel, zat ik er goed bij. In het peloton probeerde ik tijdens de eerste honderd kilometer verschillende keren weg te komen, maar steeds zat Kees Priem aan mijn wiel. Daar had ik niets aan. Ik wilde wachten tot er wat laagge plaatste renners mee zouden gaan, maar toen dat gebeurde ging ik tegen de grond” De Groninger werd tenslotte op meer dan vier minuten gereden. Waardoor Kees Priem zijn verreweg gevaarlijkste mede dinger verloor. De tweede plaats van Schür werd ingenomen door Wim Jan sen uit Nes aan de Amstel, derde werd Priems ploegmaat Juul Bruessing in de zelfde tijd als Jan Aling (Ketting). Wim Jansen vormt in dit gezelschap de groot ste verrassing. De 23-jarige loodgieter kwam dit seizoen terug na twee jaar op non actief te hebben gestaan. Jansen: „Ik was een jaar kwijt aan de militaire (Van onze sportredactie) HAARLEM. Ben Tromp, de coach van de Haarlem Nicols, krijgt geen straf van de honkbalbond. Tromp werd in de wedstrijd tegen HCAW op 2 mei door scheidsrechter Scholte uit het veld ge stuurd omdat hij zich met de leiding be moeide. De strafcommissie van de KNBSB is van oordeel, dat het uit het veld sturen van Tromp een voldoende straf op zich vormde. valt.” Het duurde Michels toch wel een beetje lang. „Je kunt in dit soort wed strijden van die vreemde uitschieters krij gen. Als NAC één van die kansjes, die ze vooral vlak voor de rust kregen, had be nut, dan had het toch nog moeilijk voor Ajax kunnen worden.” NAC wist echter geen enkele raad met de soms reële mogelijkheden die de Ajax- defensie (waarin Blankenburg Hulshoff verving, terwijl Arie Haan was ingezet voor Mühren) moest toestaan. Vooral als ex-international Brouwers (tegen Suur bier) aan de bal kwam was het in samen werking met Stanley Bish (Canjels: „Als die jongen goed wordt opgevangen dan kan NAC nog veel plezier aan hem bele ven. Hij is een stuk harder en daardoor agressiever geworden”) vaak gevaarlijk voor Ajax. Temeer ook daar Heinz Stuy opnieuw bepaald niet vlekkeloos opereer de. Opmerkelijk was echter dat hij een uitstekende 1-2 actie tussen Bish en Del motte (waarbij de Ajax-defensie volkomen uit positie werd gespeeld), waarbij de laatste alleen voor hem kwam uitstekend kaarde. Na rust (bij NAC was de gebles seerde doelman Van Dongen met een scheurtje in zijn schouderspier vervangen door Kitzmann, terwijl Bouwmeester de plaats van de Pool Pogrzeba had inge nomen) lukte het Ajax dat met vier spit sen, Van Dijk, Cruyff, Keizer en Swart speelde dan eindelijk wel. Eerst was het Sjaak Swart die een door Blankenburg doorgekopte corner van Keizer goed ver werkte, terwijl dezelfde speler tiep minu ten later NAC’s vonnis bezegelde een niet goed verwerkte kopbal van van Dijk in het doel te frommelen. Keizer werd daarop onmidellijk vangen door Suurendonk. Michels wachtte blijkbaar geen serieuze tegen stand meer. Dat was een misrekening want slechts enekele ogenblikken later moest Vasovic een inzet van Brouwers, die Stuy al was gepasseerd, uit het ver laten doel koppen. Alles was NAC niet lukte lukte de Amsterdammers echter schier moeiteloos. Bij een volgende Ajax- I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 21