Directeur J. Hühl van sociale werkplaatsen gehuldigd Brandweer moest scheidsrechter en supporters af koelen Programma Velser Sportweek II 1. Kinderoperette in Driehuis het laatst op de planken Gelden voor Nierstichting VERENIGINGSNIEUWS Veertig jaren in dienst van „Getosa” voor overheid en gehandicapten rï Hof veroordeelt Haarlemmer tot twintig weken Gecostumeerde voetbalwedstrijd Zeeweg Ziekenhuis Wielrijdster en bromfietser licht gewond bij aanrijdingen E 1 5 IJMUIDER COURANT DONDERDAG 13 MEI 1971 Halve ton tekort in kas Oranjecomité L Petje af Kerkdijk nieuws Tegenslagen V elsen-l'Jmuiden ^1 -tr i ij fel Lr 7 1 l georgani- Hoofdveld van Schoonen- t 1 3 (Van een onzer verslaggevers) i i Wethouder J. van Leeuwen, tevens voorzitter van „De Tunnel”, feliciteert de heer en mevrouw Hühl tijdens de druk bezochte receptie in de burger zaal van het raadhuis. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Door de katholieke toneelvereniging „Getosa” uit Santpoort zullen vrijdag 14 en zaterdag 15 mei in zaal „Zomeriust” aan de Hoofdstraat opvoe ringen worden gegeven van „Terug naar het land’-, een blijspel in drie bedrijven door Gerald Savory. Het worden enigszins bijzondere toneelavonden, want niet alleen dat „Getosa” nu vijfentwintig jaar bestaat, maar onder de druk der tijdsomstandig heden zal de vereniging tevens worden opgeheven. Onder regie van de heer Cees Jongejans wordt het stuk bezet door Truus van Ndordt. Antoon Liefting, Riet Tervoort, Jo Alders, Corry Molenaar, Hugo Stuvel en Nol Stuvel, die aldus voor het laatst in dit verband zullen optreden. TEHERAN De Nederlandse tennisser Tom Okker heeft in de eerste ronde van een toernooi in Teheran, tellend voor het wereldkampioenschap voor professionals, gewonnen van de Deen Torben Ulrich. De setstanden waren 7-6 en 6-3. Doordat het Amerikaans/Deense paar Barth/UIrich niet opkwam plaatsten Tom Okker en Marty Riessen (VS) zich zonder te spelen voor de tweede ronde van het dubbelspel. ZONDAG 23 MEI 10.00-18.00 uur Sporthal Zeewijk. Bas- ketbal-jeugdtoernooi, junioren en ad- spiranten, georganiseerd door „Akri- dos”. 10.00-16.00 uur bij de Kleine Sluis. Roei- wedstrijden op het Noordzeekanaal, georganiseerd door „De Stern”. 1 e i &t :h ia n, el >g ït ;t it n n t e i. s Daarom had zijn verdediger, mr. Van Dijk ook gesproken van „een slordigheid” van zijn cliënt, „die 23 jaar lang trouw het Oranje Comité had gediend”. De procu- reur-generaal was niet overtuigd van de onschuld en had acht maanden waarvan vier voorwaardelijk geëist. HAARLEM Het Amsterdamse ge rechtshof heeft een 61-jarige Haarlemmer veroordeeld tot twintig weken gevangenis straf waarvan 15 voorwaardelijk wegens oplichting. De man was enige tijd geleden door de Haarlemse rechtbank vrijgespro ken, maar van dat vonnis was de officier van justitie die destijds 5 maanden waar van 3 voorwaardelijk had geëist in appèl gekomen. VELSEN. Woensdagmiddag reden twee wielrijdsters op het kruispunt Ver Loren Themaatlaan-Van Tuyllweg in Vel- sen-Zuid tegen elkaar. Een 56-jarige dame uit Velsen kwam daarbij te vallen en liep enige ontvellingen aan de knieën op. Op de kruising Mlddenduinerweg-Santpoortse Dreef zou woensdag aan het einde van de middag volgens het politierapport een 21- jarige bromfietser uit Haarlem geen voor rang verleend hebben aan een personen auto, die bestuurd werd door een 19-jarige Santpoorter. De bromfietser liep bij de aanrijding enige schaafwonden op. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Toen na de korte rust weer de onmo gelijkste situaties ontstonden, kwam een brandweerteam de gemoederen blussen en werden „slachtoffers” per ziekenauto met no- WOENSDAG 19 MEI 18.30 uur - bij de Hugo de Grootschool. Laatste avond van de Avond-Drie- daagse wandelmars. Tijdens de mars verzamelen de wandelaars om 19.30 uur voor het Stadhuis te IJmuiden. 18.00 uur op het Sportpark „Zeewijk”. Honkbalwedstrijd van Terrasvogels Militair honkbalteam. 13.00 uur op de Tennisbanen „Brede- rode”, Brederoodseweg, Santpoort.. Velser jeugdkampioenschappen ten nis, georganiseerd door L.T.C. „Bre- derode”. 19.00 uur - op het Gijzenveltplantsoen. Autosport. Klassementsproeven, geor ganiseerd door de „Rijmonders”. De heer Van Leeuwen vestigde de aan dacht ook nog even op de buiten-ambte- lijke aktiviteiten van de heer Hühl, voor wie hij deze middag graag even diep De Eerste Hulp was bij de gekostu meerde voetbalwedstrijd tussen teams van het Zeeweg Ziekenhuis uitstekend georganiseerd (hoe kan het ook an ders). Twee hardhandige zustertjes sponsten verhitte spelers met grote bezems af en „gewonden” werden onder brancards gehangen en op wei nig zachtzinnige wijze van het veld gesjouwd. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Door de kinderope- rettevereniging „Santpoort” zal zaterdag 15 mei in gymnasium „Paulinum” aan de Wolff en Dekenlaan in Driehuis een opvoe ring worden gegeven van „De dertiende fee”, een kinderoperette in drie bedrijven. Muziek en tekst zijn respectievelijk van J. A. Tj. van der Wal en L. C J. van As. Regisseur is de heer J. Peekei, daarbij voor zang en dans door mevrouw Scheen aard geassisteerd. De regisseur ontwierp tevens de decors, terwijl de costuums door eigen krachten zijn vervaardigd. De opvoe ring wordt aan de piano begeleid door me juffrouw R Holt. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Emmen R. T. Urban te FerwerdKalium; bedankt voor Hoogkerk D. Nieuwenhuis te Harlingen. Geref. Kerken Beroepen te Enkhuizen L, Zwaan te Zaanslag. Beroepen te Blaauwkapel-Groenekamp G. Veldjesgraaf te Wouterswoude; te Meeuwen (N.B.) A. den Hartogh te Ede. Aangenomen naar Grave-Cuyk B. J. S. Jonker te Bilthoven; naar Lunteren B. M. Meijndert te Woudenberg. Bedankt voor Katwijk aan Zee H. van Niel te Scheveningen; voor Zeist W. Rad- stake te Rotterdam. Beroepen te Appelsga H. Faas te He melen. Bedankt voor Dordrecht D. v. d. Berg te Huizen; voor Haarlem W. Dorresteyn te Maarssen. Na de tweede wereldoorlog werd ook in Velsen een begin gemaakt met de socia le werkvoorziening en de heer Hühl kreeg daarbij de leiding, omdat hij toen al be- zijn petje af wilde nemen. Velen met hem, want tientallen relaties kwamen naar de burgerzaal om de heer Hühl te feliciteren met zijn ambtsjubileum. Ette lijke bloemstukken sierden de zaal en ve le cadeaus werden hem aangeboden, waaronder een elektrische boormachine door „De Tunnel”, een tuinstoel en een tuintafel door de gemeentelijke Sociale Dienst van Velsen, vistuig, platen en boeken en verscheidene persoonlijke ge schenken. De werkmeester van de werkplaats schetste de heer Hühl als een chef „dichtbij de mensen” en met tijd voor iedereen. Achtereenvolgens spraken nog verte genwoordigers van de personeelsvereni ging en van de Algemene Bond van Ambtenaren en de voorzitter van het Co mité Minder Validen. In zijn dankwoord roemde de heer Hühl de voortvarendheid van de gemeen te Velsen met betrekking tot de sociale werkvoorziening en hij constateerde met voldoening, dat hij thans ook van het bestuur van „De Tunnel” veel medewer king ervaart. De directeur nam de gelegenheid te baat ook allen te bedanken, die tijdens zijn ziekte van hun medeleven blijk ga ven. „Het was té gek”, waren zijn woor den. De jubilaris stelde er tevens prijs op zich met een speciaal woord van dank te richten tot de afdeling psychische the rapie van het Antonius Ziekenhuis, thans Zeeweg Ziekenhuis. De heer Hühl sprak tenslotte de hoop uit, dat hij tijdens zijn resterende ambts periode nog mee zal maken, dat de nieu we werkplaats op volle toeren draait. DONDERDAG 13 MEI Stadhuis, 19.30 u.: Openbare vergade ring gemeenteraad. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Santpoort-Zuid in de Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 u.; Parochiezaal on der Petruskerk, Venusstraat, 19-21 uur. Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school, aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. VRIJDAG 14 MEI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan 20 u.: toneelvereniging „Advendo” met „Boeing-boeing”. Jeugdcentrum IJmuiden, PEN-centrale, Kanaalstraat 257, IJmuiden, 20 u. Optre den van Garry Wright, voorafgegaan door „Phoenix” uit Assen. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaalSantpoort-Noord, Spaarn- berg, Wü’Stelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstr.- weg 177, 14.30 tot 17 en 19 tot 21.30 uur; Jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeek- weg, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 uur. Velserbad Briniostraat 18, IJmuiden; 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 uur schoolzwemmen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen; 19 tot 19.30 uur zwemvereni ging U.R.B.; 19.30 tot 21 uur gemengd zwemmen; 21 tot 22.30 uur zwemver. IJRB Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost open van 10 uur tot een halfuur voor zonsondergang. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan: 19 tot 20 uur repetities jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, bejaardensoos. jongerensoos tienersoos, judoles. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19.30-21 uur Volleybal- of basketballcompetitie. De Haarlemmer zou in de periode van 1965 tot en met 1968 bedragen hebben onttrokken aan de aan zijn beheer toever trouwde gelden van het Oranje Comité Haarlem-noord. Een rijksaccountant becij ferde, toen de zaak aan het rollen was gekomen, dat er 190.000 gulden in kas had moeten zijn. Er was slechts 140.000 gulden en voor de vermiste halve ton had ver dachte aanvankelijk geen verklaring, la ter zei hij een motorkruiser te hebben ge kocht. Hij zei dat hij in ’70 het geld weer netjes terug gelegd zou hebben als de 25- jarige bevrijding gevierd zou worden. DONDERDAG 20 MEI Gehele dag op HBS-terrein aan de P. J. Troelstraweg te IJmuiden. Sportdag voor jeugd van 4-13 jaar. Georgani seerd door de Culturele Sport Bond IJmuiden. 10.00 tot 18.00 uur - Sporthal Zeewijk. Basketbal-jeugdtoernooi, seerd door „Exercitia”. 10.00-17.00 uur op Sportpark Zeewijk. Korfbal seriewedstrijden senioren en junioren en adspiranten, georgani seerd door „Neptunus”. 10.00-17.00 uur - Bijvelden Schoonen- berg. Handbal-toernooi voor senioren en jeugd, georganiseerd door „Full Speed”. 12.00 uur berg. Kaatsen. 14.00 tot 17.00 uur in het Velserbad. Schoolwedstrijden zwemmen, georga niseerd door V.Z.V. 19.00 uur - op het Gijzenveltplantsoen. Handbal-demonstraties door Full Speed. VRIJDAG 21 MEI 20.00 uur in het St. Fidelisgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden. Bokswedstrij den, georganiseerd door boksvereni ging „De Ring”. 19.00 uur - op het Gijzenveltplantsoen. Handbal-demonstraties door Full Speed. 21.00 uur - Strandboulevard, aan de voet van de zuidpier. Autorally - Pieren- rit. Start van een 300 kilometer lange nachtrit. A-, B- en C-klasse. Georga niseerd door de „Rijmonders”. Start- tafel in Hotel „Royal”, Kennemerlaan te IJmuiden. 18.30 uur - op het Marktplein. Vork heftruck-wedstrijden. 20.00 uur in het Cultureel Centrum te IJmuiden, Moerbergplantsoen. Snel- damtoernooi plaatselijke verenigin gen. 19.00 uur - op het Gijzenveltplantsoen. Handbal-demonstraties door Full Speed. 18.45 uur - Hoofdveld van Schoonen- berg. Voetbalwedstrijd. Velser ama- teurelftal tegen Telstar B. kend stond als een „toegewijd man met een grote sociale bewogenheid”, aldus wethouder Van Leeuwen. De sociale werkplaats was aanvanke lijk slecht gehuisvest aan de Kruger- straat, maar zelfs deze naar huidige be grippen volkomen ongeschikte voormali ge school was als sociale werkplaats des tijds al zo vooruitstrevend, dat de toen malige minister van sociale zaken Suur- hof deze werkplaats zelf officieel kwam openen. De heer Hühl wist ondanks de beperk te mogelijkheden dankzij een grote per soonlijke inzet toch veel te bereiken. Het werkgelegenheid verschaffen aan gehan dicapten was nog nieuw en onophoude lijk veranderden in die tijd de inzichten en daarmee ook de richtlijnen uit Den Haag Dat maakte de toch al zo veeleisende taak van de heer Hühl niet gemakkelijk. Verhuizingen, het volledig afbranden van de gloednieuwe werkplaats ,,’t Seepaard” steeds deden zich weer nieuwe proble men voor. Per 1 januari 1970 is de heer Hühl door de gemeente Velsen ontslagen als directeur, maar per dezelfde datum werd hij benoemd door het sociaal werk- voorzieningsschap „De Tunnel”. Ook de ze nieuwe organisatievorm, de maatrege len die direct na de- grote brand moes ten worden genomen en de voorbereidin gen van de nieuw te bouwen werkplaats stelden hoge eisen aan de directeur die zijn werk tenslotte wegens ziekte gerui me tijd moest onderbreken. Het verheugde de heer Van Leeuwen bijzonder,dat de heer Hühl nu weer in staat was zijn jubileum te vieren en een volledig herstel was zijn grote wens. Deze voetbalwedstrijd was nu niet be paald een waardige, maar wel een ple zierige afsluiting van de op 12 mei ge vierde Dag van de Verpleging. De teams samengesteld uit verpleegsters, verple gers, doktoren en leden van de civiele dienst en genoemd naar de oude en nieu we naam van het IJmuidense ziekenhuis, waren carnavalesk uitgedost. De scheids rechter droeg een hoge hoed, het rode Zeeweg-elftal was „verpakt” in luiers, terwijl de spelers van het Anthonius- team de meest vreemdsoortige kostuums droegen, waarbij pruiken, snorren, schort jes, fopspenen, rubber laarzen en ijsmut sen niet ontbraken. Na de aftrap, verricht door de als Flo rence Nightingale verklede zuster Simo ne van het Franciscuspaviljoen, ontston den onmiddellijk ongeregeldheden, die voor de driehonderdvijftig toeschouwers hoogst vermakelijk waren. Er werden ballonnen opgelaten, estafettes gehouden diverse spelers sjouwde men op de meest wonderlijke wijze met brandcards het veld af en de scheidsrechter probeerde men met pilsjes om te kopen. Toen dit niet lukte, werd de man van het veld ge dragen en buiten de lijn met enige em mers water „afgekoeld”. DINSDAG 25 MEI 18.30 uur - Sportpark te Driehuis. Voet bal. Finale-wedstrijden kampioen schap amateurs Velsen. ZATERDAG 22 MEI 14.00 tot 17.00 uur - Duin en Denne- school, Dennekoplaan, IJmuiden. Ju- do-wedstrijden, georganiseerd door „Dsen Dui”. 16.00 uur - Sporthal Zeewijk. Volley balwedstrijd V.C.IJ. tegen Nederlands politieteam. 20.00 uur - in de Sporthal Zeewijk. Judo-wedstrijden, georganiseerd door „Dsen Dui”. Vanaf 12.00 uur - Sportpark Driehuis. Voetbal-kampioenschap amateurs Velsen. In de pauze gaf de IJmuider Harmo nie met haar majorettenpeleton een uit stekende show, die veel waardering kreeg. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Vertegenwoordigers van de UEFA zouden woensdagavond op het Telstarterrein „gesmuld” hebben van de vele ongeregeldheden die tijdens de voet balwedstrijd Zqeweg Ziekenhuis tegen Anthonius Ziekenhuis plaats vonden. Zo werd de scheidsrechter tot drie maal toe door spelers en supporters van het veld afgesjouwd en diverse keren „getrac- teerd” op emmers water. Trouwens alle andere ongeregeldheden gedurende deze gecostumeerde voetbalwedstrijd, georga niseerd door de personeelsvereniging van het Zeeweg Ziekenhuis, zouden zeker aanleiding geweest zijn de voetbalclubs het spelen voor eeuwig te verbieden, mits het hier geen scherts-wedstrijd be trof. De toeschouwers hadden alleen maar plezier en doordat er zoveel geko men waren, kon een groot bedrag aan entreegelden worden afgedragen aan de Nederlandse Nierstichting. ZATERDAG 15 MEI 10.00 tot 18.00 uur - Sporthal Zeewijk. Basketbal-seniorentoernooi (dames en heren), georganiseerd door „Akrides”. 14.00 uur - Bijvelden van Sehoonenberg. Atletiekwedstrijden voor scholieren, georganiseerd door „Suomi”. 19.00 tot 22.00 uur - Sporthal Zeewijk. Handbaltoernooi, georganiseerd door „Full Speed”. 20.00 uur - Sportpark Elta, Santpoort. Softbalwedstrijd. Pino’sCarrenault (Turijn, Italië). ZONDAG 16 MEI 10.30 tot 18.00 uur - Sporthal Zeewijk. Basketbal-seniorentoernooi, georgani seerd door „Exercitia”. 13.00 uur op het sportpark „Driehuis”. Full Speed tegen Minerva (Dor drecht). Dames-voetbalwedstrijd. 14.00 tot 17.00 uur in het Velserbad. Zwemmen. Wedstrijden tussen de af delingen Velsen, Groningen, Rotter dam en Apeldoorn. MAANDAG 17 MEI 18.30 uur - Hugo de Grootschool aan de Radarstraat te IJmuiden. Start van de Avond-Driedaagse wandelmars. 19.00 tot 2.00 uur - Sporthal Zeewijk. Badminton-demonstraties door enke le topspelers van Nederland; organi satie in handen van B.C. „IJmond”. Het publiek zal in de gelegenheid gesteld worden onder leiding zelf te spelen. 19.00 uur - Hoofdveld van Schoonen- berg. Softbalwedstrijd. Terrasvogels speelt tegen Carrenault (Turijn, Ita lië). 19.00 uur - Gijzenveltplantsoen te IJ muiden. Handbal-demonstraties door Full Speed. DINSDAG 18 MEI 18.30 uur - bij de Hugo de Grootschool. Avond-Driedaagse wandelmars. 19.00 tot 22.30 uur - Sporthal Zeewijk. Volleybal-seniorentoernooi (dames en heren), georganiseerd door V.C.IJ. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Het bestuur van het so ciaal werkvoorzieningsschap „De Tunnel” waarin vijf gemeenten samenwerken, heeft directeur J. Hiihl woensdagmiddag in de burgerzaal van het Velsense stad huis een receptie aangeboden ter gele genheid van het feit dat hij veertig ja ren geleden in overheidsdienst trad. ■Wethouder J. van Leeuwen van Velsen, tevens voorzitter van „De Tunnel” ver telde enkele merkwaardige bijzonderhe den over de loopbaan van de heer J. Hühl. die op 7 mei 1931 inèhet begin van de crisisjaren dus uit vierentwin tig sollicitanten werd benoemd tot tijde lijk schrijver bij de Burgerlijke Instel ling voor Maatschapppelijk Hulpbetoon op een salaris van achttien gulden per week, hetgeen toen niet weinig was. Per september van datzelfde jar werd de heer Hühl evenwel al weer eervol ont slagen. Dat ontslag werd niet uitgevoerd. De heer Hühl bleef normaal zijn werk doen, maar dat ontslag verlenen was in die tijd een methode om iemand op elk gewenst moment en van de ene dag op de andere op straat te kunnen zeten. La ter werd hem een arbeidscontract per week aangeboden. Pas in 1938 volgde de benoeming in tijdelijke dienst en in 1940 de vaste benoeming. afgevoerd. De wedstrijd eindigde strafschoppen en de scheidsrechter teerde in zijn doorweekt notitieboekje een 15-13 overwinning voor het Zeeweg- team. Onder' luid applaus van het publiek werd tenslotte een levensgrote cup aan de coach van het winnende team over handigd en maakte men bekend dat een bedrag van 504,80 aan entreegelden aan de Nierstichting kon worden afgedragen. >5 e r. it t.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5