KOFFER SCHRIJFMACHINES Mobiele vuilverbrandingsovens gedemonstreerd bij Heckett fl. 149 Van 4*/2 ton vuil blijft na uur een ton as over van DeBoer Eerste paal uitbreiding PEN-centrale ELZER’s W Bescheiden zege HHC op De Pinguins Auto kantelde IN DE IJMOND ei Autodieven actief OP TERREIN VAN HOOGOVENS Forumdiscussie over nautisch instituut IJmuiden Beverwijk Havenberichten Heemskerk Volkomen vrije keus r*' ah DONDERDAG 13 MET 1971 alle bekende merken vanaf Breestraat 52 Beverwijk Edelsyndicaat Nederland Kennemer theater Luxor Cinema Marquette City POLO PULLS Bij de Edelsyndicaat juwelier heeft u’n uitgebreide, maar vooral vrije keus. In alle rust beslist u wel dan niet te kopen, gewoon omdat uw mening gerespekteerd wordt. En dat respekt genieten al onze kliënten! Stadsschouwburg OP ZOEK NAAR nieuwe mogelijk heden voor een spannende sensatie film, zijn de vervaardigers van „DE NOODLOTTIGE KEUZE” terecht ge komen op het romantische eiland Cy prus, waar destijds sprake is geweest van een genadeloze strijd tussen de daar wonende Turken en Grieken.. Deze toch al niet geringe moeilijkhe den werden nog verhoogd door de En gelse bezetting, waarbij de Britten ervoor moeten zorgen dat de veilig heid is gewaarborgd van een hoge functionaris bij de V.N., die een be zoek op Cyprus heeft aangekondigd. O Dokter C. Nielen wordt afscheidsreceptie aangeboden ADVERTENTIE I gering ge- ADVERTENTIE MEN SCHIJNT ook in IJmuiden vol doende oog te hebben gehad voor de spe ciale kwaliteiten van „De non van Mon- HEREN MODEHUIS KENNEMERLAAN 108 IJMUIDEN ADVERTENTIE Aan de achterzijde valt de gloeiende as in een bak met water en .wordt via een kleine transportband naar buiten gevoerd, klaar om verwijderd te worden. Juwelier Marktplein 48 - IJmuiden - 02550-12938 Lange Nieuwstraat 413 - IJmuiden - 02550-16321 Aangesloten bij: Ldelsyndicaat Nederland IJMUIDEN. In de nacht van.dinsdag op woensdag is in de Geleenstraat een zilverkleurige vierdeurs Simca 1500, ken teken 58-25 DG, gestolen. Diezelfde nacht werden ook in de Geleenstraat twee andere wagens opengebroken, waaruit een spanningsmeter en een rol drop werden meegenomen. Verder is een autoradio van een wagen die op de parkeerplaats aan de Vechtstraat geparkeerd stond, gedemonteerd, doch niet meegenomen. Het reusachtige gevaarte, dat tot op zekere hoogte doet denken aan een cementauto, doch dienst doet als middel om huisvuil te verbranden. ONDERWIJL WORDT dan verslag ge geven van de historische strijd, waarbij Napoleon vooral tegenspel krijgt van de aristocratische Wellington, om dan op het laatste ogenblik van de wijs te worden ge bracht door de onverwachte hulp van Blücher aan de reeds terugtrekkende En- gelsen. SERGEI BONDARCHUKS film „Water loo”, die van heden- tot en met woensdag avond in Luxor zal worden vertoond, geeft een nauwkeurige beschrijving van de be faamde veldslag bij het Belgische plaatsje, waar Napoleon zijn figuurlijk graf heeft moeten vinden. Het verhaal begint bij zijn terugkeer uit Elba en de daarop volgende landing in Zuid-Frankrijk, gaat verder met de glorieuze opmars naar Parijs, waar na de geschiedenis eindigt op het moment dat een verslagen keizer in zijn koets vol ledig ontredderd het slagveld van Water loo moet verlaten. De start van De Pinguins tegen HHC was imponerend. Gonnie Veenstra ont nam Marian van Ginhoven een vrije loop, terwijl Betty Veenstra en Mary Boekhout honkslagen gaven. Weliswaar volgden twee vangballen, doch een hit van Rietje Lennings bezorgde De Pin guins een 1-0 voorsprong. Een inning la ter had de Heemsteedse ploeg opnieuw uitstekende scoringskansen. Maar Gon- ny Veenstra door een fout op de honken gekomen, en Betty Veenstra met een honkslag konden de thuisplaat niet be reiken door een zeldzame catch van tweede-honkvrouwe Conny Broere, die HHC voor een nog grotere achterstand behoedde. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM Na nauwelijks twee weken softbal is reeds duidelijk, dat de strijd om de nationale titel geheel voor behouden zal blijven aan ploegen uit het rayon Haarlem. Vodo SC, tot dinsdag avond nog ongeslagen, was in eigen huis volmaakt kansloos tegen Onze Ge zellen en verloor met 9-2. Evenals als Onze Gezellen behaalde ook Terrasvo gels de tweede achtereenvolgende over winning. Het Haagse Storks werd gede gradeerd tot een figurant en verloor met 14-0. Aan spanning ontbrak het niet in het duel tussen De Pinguins en HHC. In de slotfase greep HHC met 2-1 de winst. Terrasvogels maakte verdedigend te gen Storks een bijzonder sterke indruk. Slechts twee Haagse speelsters bereik ten het eerste honk zonder overigens ge vaarlijk te kunnen worden. Aanvallend had de ploeg van de zieke, maar wel aanwezige coach Teun van der Berg, aanvankelijk de nodige moeite met de Haagse pitcher. En na drie innings leid de Terrasvogels dan ook nog slechts met 3-0 door honkslagen van Ludy van Mou- HET WEEKPROGRAMMA van dit thea ter wordt irtgezet met de wedervertonin- gen van twee bijna beroemd geworden westerns, namelijk „Voor een handvol dol lars” en „Django”, de man zonder genade”. Eerstgenoemde film draait van heden- tot en met zaterdagavond, terwijl de tweede is bestemd voor de nachtvoorstelling van zaterdag en de tweede matinee van zondag. Voorts wordt in de nachtvoorstelling van vrijdag „Lesbische gevoelens” vertoond, in de eerste matinee van zondag gevolgd door „Het eiland der blauwe dolfijnen”, aange- kondigd ais „Een hartverwarmend film verhaal voor jong en oud”. Met een grijper wordt het vuil als plastic, huishoudafval, banden, pa pier en karton, in een trechter boven de auto gedeponeerd om vervolgens te worden verbrand. DE LIEFHEBBERS van het historische spektakelstuk kunnen weer van heden- tot en met dinsdagavond in dit theater te recht, voor de vertoningen van „De val van Rome”, een verhaal uit de romantische oudheid met fraaie kostuums en verbluf fende staaltjes van massaregie bij veldsla gen, arenagevechten en wagenrennen. On derwijl wordt in de beide matinees van zondag voor de gewenste variatie gezorgd, dank zij „Dugs Bunny tekenfilmfestival” in de eerste en „Don Kallaghan, operatie schoppen A” in de tweede voorstelling. rik en Ria Duin, die de veldfouten af doende afstraften. In de vierde inning ging Storks volle dig door de knieën. Het veldwerk ging onder de constante druk veldfouten ma ken en daar Hanneke van der Werf en Wil Jansen het slaghout vaardig han teerden liep de score op tot 10-0. Zowel in de vijfde als zesde inning voegde de Santpoortse forrrfatie hier nog twee runs aan toe, toen Ludy van Mourik en Ria Duin nogmaals geen ontzag hadden voor de Haagse werpsters. Voor werpster Jet Donker met 14-0 de eerste no-run, no- hit-zege van het seizoen. HET GEHEEL is ’n imponerend schouw spel geworden, wel enigszins verwarrend omdat iedereen hierin Engels spreekt, zo dat het soms moeilijk wordt de diverse partijen uit elkaar te houden. Overigens met een sterk emotionele Napoleon van Rod Steiger, die erin slaagt de grote keizer en veldheer ook enige menselijke dimen sies mee te geven. Hierbij wordt hem door Christopher Plummer als Wellington nog uitstekend tegenspel geboden. Op een der gelijke manier moet „Een spion ging door de hel”, welke film in de eerste matinee van zondag wordt vertoond, een meer tra ditionele indruk achterlaten. Aangek, in IJmuiden 12-5: J. K. Hamm, Malmö Daniel, Leith; James Rowan. Shoreham; Alche mist, Husan, Middlesborough; Horation, Whits table; Sir Archibald Page, Ipswich; Vlieland, Shelhaven; Vitress, Londen; Milbank, R.dam; Dahomeykust, Hamburg; Bravo Contender, Im- mingham; Hummel, Swinamunde, IJmuiden; Nobistor, Cont. Plat; Claude de Buug, Igge- sund, Zaandam; General Zladanov, Tuapse; Sa gacity, Groningen; John Jonas, Noordzee; Sea man, Noordzee; Lisa-T, Hull; Kariba, Sanadra; Marjan, Par, Velsen; Lancing, Poole; Heinrich Nagel, Hamburg; Wimbrown, Cont. Plat; Doni, Noordzee, IJmuiden; Jean-E, Londen. Vertrokk. 12-5: Rogate, Londen; Martha Frie- secke, Londen; Mary, Hamburg; Libation, Wells; Oceanic Liberty, Emden; Uranus-B, 'Gr, Yar mouth; Tanny, Londen; Bencol, Wells; Tor An glia, Gotenborg; Dunvegan Head, Ipswich; Spirit, Norwlg; Inge, Oxelosund, IJmuiden; Se nior, Gr. Yarmouth; Otelia, Gr Yarmouth; Usa- ramo, Hamburg; Greenland, Londen; Nikolai Sipyagin, Zwarte Zee; Ubena, Hamburg; Nord- see, Antwerpen; Alchemist Husum, Hull; Kom- somoletz Tadjikistana, Stettin; Walenburgh, R.dam; Parnass 11, Rouan; Oosterburgh, R.dam; Heino Brohan. Middlesborough; Meppel, Gr. Yarmouth; Montferland, Rio de Janeiro; Bravo Contender. Immingham; Confid, Vlaardingen; Doni, Hull; J. K. Ham, Gotenburg, IJmuiden; Fritz Thyssen, Monrovia; Arraiolos, Bremen; Ashington, Gdynia, IJmuiden. Aangekomen 13-5: Elmina Palm, Freetown; Memel, Dagenham; Nordsee, Karin, Gunnes; Mercurius, Antwerpen. Vertrokken 13-5: Helios II, Kollin; Lobotos, Bremen; Treuholz, Flixborough; Elxis, Bor deaux; Waterland, Shoreham; Charlotte Basti an, Flixborough. ROTTERDAM. Een groep vooraan staande marinemensen en vertegenwoor digers van particuliere instanties op het gebied van de scheepvaart heeft vorig jaar aan het Ministerie van Verkeer en Water staat een rapport aangeboden teneinde de oprichting van een Nederlands Nautisch Instituut te bevorderen en daarvoor gel den beschikbaar te stellen. Het comité wil 25 mei aanstaande in de Rotterdamse Doelen doel en nut van een dergelijke instelling ter discussie stellen om zo een snellere behandeling van het rapport bij het departement te stimuleren. In het werkstuk wordt de noodzaak van een Nederlands Nautisch Instituut bepleit om internationaal bij te blijven en door een wetenschappelijke aanpak zaken als navigatie, automatisering, een wereldwijd nood- en reddingssysteem, de verkeers drukte in sommige zeegebieden, de be scherming van het milieu en het contact tussen mens en machine te coördineren. Op deze bijeenkomst in Rotterdam zal ondermeer ir. J. van Dixhoorn, hoofd af deling havenmonden Rijkswaterstaat, spreken over de noodzaak van een nau tisch instituut en professor ir. W. Vinke, hoogleraar op de Technische Hogeschool Delft houdt een inleiding over de nood zakelijke aansluiting door een nautisch in stituut tussen bedrijfsleven, onderwijsin stellingen en andere takken van toegepas te wetenschap. De initiatiefnemers hopen de minister ervan te overtuigen dat in brede kring een Nederlands Nautisch In stituut als urgent wordt beschouwd voor de ontwikkeling van nautische kennis en wetenschap. VERVOLGENS GAAT men hier van zondag- tot en met woensdagavond met „Monique” weer geheel over op de sex- coer. De titelheldin is immers een Frans au pair-meisje in een Engels gezin, niet alleen zelfs au père, maar ook a al mère. Dat wil zeggen: nadat de heer des huizes met haar in bed is gekropen, verleid Mo nique zowaar ook zijn echtgenote nog. De ze ietwat frigide vrouw ontdekt op deze wijze haar eigen sexualiteit en kan daar door ook de echtgenoot beter waarderen. Men begrijpt de moraal? Lesbisch zijn is goed, als het dan maar leidt tot hetero- sexualiteit. Een twijfelachtige moraal, maar in ieder geval is er een happy end: een welgemoed ménage a trois. Pas in de zesde inning kon HHC ge vaarlijk worden. Zonder medewerking van het Pinguins-veldwerk zou HHC waarschijnlijk niet hebben kunnen sco ren. Met Conny Broere veldfout en Janke Nijdam velderskeus op de kussens knalde Marijke Bouman de bal voor drie honken het verreveld in, waar door HHC met 2-1 de leiding kon overne men. En in de laatste inning liet HHC zich de overwinning niet meer ontne men, ondanks het feit dat Gonnie Veen stra opnieuw gevaarlijk tot op het derde honk kon doordringen. Ondanks ed ne derlaag revancheerde De Pinguins zich voor het matige spel van afgelopen week tegen Ónze Gezellen. De stand is thans: Onze Gezellen 3-6, DSS 2-4, Terrasvogels 2-4, HHC 3-4, Vo do SC 3-4, HCK 1-2, UW 2-2, EDO 2-2, De Pinguins 3-2, Storks 3-0, Bloemen- daal 3-0, Celeritas 3-0. Het programma luidt: Donderdag 20.00 uur DSS—HCK (Elta); Zaterdag 14.00 uur: HHC—Vodo SC; 18.00 uur: UW— De Pinguins. Zondag 10.30 uur: EDO DSS; 11.00 uur: Onze GezellenCeleri tas; 12.00 uur: StorksBloemendaal. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De voorbereiden de werkzaamheden voor de bouw van de nieuwe produktie-eenheid 24 van de PEN-centrale in Velsen-Noord zijn thans zover gevorderd, dat de eerste paal kan worden geheid. Dit heeft plaats op woensdag 26 mei om drie uur door de commissaris der koningin mr. F. J. Kra nenburg in tegenwoordigheid van pro vinciale en gemeentelijke autoriteiten. DIT IS HET sein voor nieuwe verwik kelingen tussen de Engelsen en de onder grondse Eoka, waarbij wordt getracht de plannen voor een aanslag op de VN-se- cretaris te verhinderen. Hiervoor krijgt kolonel Mallory van zijn meerderen op- dract intieme relaties te gaan onderhou den met de Griekse schone Helena Arte mis, welke relatie een stortvloed van haat, terreur en wraakzucht ontketent. Op deze wijze wordt het kleine eiland een levens gevaarlijke vulkaan van terreur en haat, waar regisseur William Mc. Cahon alle gewenste motieven voor een boeiende film aan kon ontlenen. Het bewijs hiervan wordt van vrijdag- tot en met zondag avond in de Velsense Stadsschouwburg overtuigend geleverd, waarbij men onder wijl zondagmiddag de dolle klucht „A. en C. als waaghalzen” nog draait. Uiteraard met Lou Costello en Bud Abbot in de beide hoofdrollen. met gas-olie een vlam ingevoerd welke de te verbranden substantie verhit, doét gloeien en verbranden, terwijl de zware trommel blijft draaien en er doorlopend met behulp van een grijper bovenin af val wordt gegooid. Onderaan aan de achterzijde komt de as samen met de onverteerbare delen als blikjes en dergelijke via een bak met water en ’n klein transportbandje te voor schijn gereed om af gevoerd te worden. Het is niet veel wat er over blijft, daar alles aan een temperatuur van 900-1100 graden is blootgesteld geweest. Flessen en glas smelten weliswaar niet, maar verkorrelen, zodat daarvan ook maar wei nig overblijft. Het residu hetgeen over gebleven is kan niet meer worden ge bruikt voor bemestingsdoeleinden. Het is voornamelijk as. De afstoot van rook en (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Op het terrein van Hoog ovens is woensdag een demonstratie ge geven met een mobiele vuilverbrandings- achine. Ooggetuigen waren daarbij hoof den van dienst van openbare werken uit gemeenten in de omgeving. Het initiatief hiertoe is genomen door de firma Heckett, «Sty een internationaal staalslakverwerkings- bedrijf, met 60 vestigingen over de gehe- bedrijf, met 60 vestigingen over de gehe- Ie wereld en onder meer op het gebied van Hoogovens. De firma Heckett haalt staal en andere bruikbare materialen uit slak en afvalmaterialen van het Hoog- ovenbedrijf en levert deze weer toe aan de KNHS. Ongeveer een jaar geleden besloot men om te zien naar een betere, meer effec tieve wijze van*werken. Bij de onderzoe kingen welke men deed stuitte men in Frankrijk op het apparaat, dat woensdag bij Hoogovens wérd gedemonstreerd. Het is een mobiele eenheid, welke zowel over hoofdwegen kan rijden als over ruw ter- g rein en sterk doet denken aan een ce- mentauto. Erop bevindt zich een peer- g vormige roterende trommel met erbo- ven een trechter waarin het afval wordt f gedeponeerd. Aan de achterzijde wordt luchtverontreiniging werd noemd. Voorafgaande aan de demonstratie had in het Ontvangstcentrum van Hoogovens een korte uiteenzetting plaats, waarbij de representant van de fa. Hedkett de werk wijze uiteenzette en betoogde, dat deze rijdende verbrandingsoven ongeveer 4‘/2 ton huisvuil per uur verwerkt en dat daar van ongeveer één ton aan verbrande pro- dukten overblijft. In Frankrijk rijden enkele van deze wa gens langs diverse gemeenten om daar het huisvuil op te ruimen. Indien de proef slaagt, wil Heckett ook een aantal van deze mobiele verbrandingsauto’s gaan exploiteren, zodat zij ook in ons land di verse gemeenten kunnen bedienen. De kosten van één auto worden geraamd op 640.000; een bedrag, dat voor tal van gemeenten te groot is om voor eigen ge bruik zo’n auto aan te schaffen. In de komende dagen zal voorts worden onderzocht in hoeverre deze verbrandings- auto ook kan voorzien in de behoeften wel ke men bij Heckett heeft. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op Rijksweg 9 is van nacht omstreeks twee uur een personen wagen gekanteld. De bestuurder, een in woner van IJmuiden, moest gewond in het St. Jozesziekenhuis worden opgenomen. Bij onderzoek bleek, dat de man een lichte hersenschudding had opgelopen. De wagen raakte bij het ongeluk total-loss. De politie vermoedt, dat de wagen over een op de weg liggende plank heeft ge reden en de bestuurder de macht over het stuur verloor. De brandweer van Heems kerk heeft de vernielde wagen wegge sleept. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Een comité bereidt momenteel een afscheidsreceptie voor dokter C. Nielen voor, die zoals bekend, zijn praktijk per 1 juli neerlegt. Er is bij vier banken in Heemskerk een reke ning geopend, waarop de inwoners van Heemskerk een bijdrage tot en met 15 juni kunnen storten. Het cadeau, dat van de opbrengst zal worden gekocht, wordt dokter Nielen bij de afscheidsre ceptie overhandigd. Het comité acht het redelijk, dat per gezin minimaal 1 wordt bijgedragen. films za”, om de directie van City te bewegen deze film een tweede week voor dit thea ter vast te houden. Vandaar dat men op nieuw tot en met woensdagavond getuige kan zijn van een Italiaans kloosterschan- daal uit de zeventiende eeuw, welke serie alleen zondagmiddag voor het vertonen van ,,De avonturen van Hannibal Brooks” wordt onderbroken.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7