Joe Frazier jaar kan Clay weer komen FRAAIE TRIOMF WALKER IN FORMULE-III RACE u Larsen en Kortsjnoi namen voorsprong in schaaktweekamp €sso Onbeslist titelgevecht tussen Hellas en Swift Echt iets voor f sportliefhebbers f zegt niemand minder dan Jan van Beveren. „Over een half h o Strafronde van Liane Engeman hielp Han Akersloot aan een tweede plaats w 1 Hezemans en Van Lennep één en twee H Grand Prix-zege Jan de Vries Anneke v. d- Voort kampioene HKGB Spaanse triomf voor Fittipaldi Of ■i 1 MAANDAG 17 MEI 1971 16 T riest 9 Oninteressant Dode bij Targa Florio l, L WRs VVVVVVVVVVVVWVVVWVVVVl (Van onze sportredactie) 9WWVVVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV\AAA/VUVVVVVWVVVVVVVVVVWV^ (Van onze handbalmedewerker) MARC SERNé de ADVERTENTIE TT Zaterdag werd in Las Palmas de twee de partij tussen Uhlmann en Larsen bij de 40ste zet afgebroken. Hoewel de Oost- duitse grootmeester duidelijk voordeel had, weigerde Larsen, die in de eerste partij zegevierde, te capituleren. - Jan de Vries, motorrenner, de op Bij alle Esso dealers met het sport-posizegei affiche. we H1 op ee ge sp ge in vc lu la. te pe to m I z t t t t 1 di d, S d 21 h b a d II ai 1< n h ti ti b H erer het stri ron Ein hui bij sla: ten E wa; wij 9-li se een hee hoe nor bel I in ste lot we We wa Oo we op mt der bij doi tra de: eei ge in na 42 zetten. Beide grootmeesters beslo ten zaterdag de duels niet voort te zet ten. Volgens schaakkenners moet dit be schouwd worden als een compromis. In de eerste hangpartij stond Hübner beter, in de tweede Petros jan. os? De Australiër Tim Schenken, rijdende met een Brabham BT-36, leidde tot de 57e van de 60 te rijden ronden, tot hij door een defect in de oliedrukleiding de strijd moest staken. In het klassement voor het Europese kampioenschap leidt de Frans man Francois Cevert, die in Madrid uit viel, met 22 punten, gevolgd door de Ar gentijn Reutemann met 18 punten loperruil offerde hij de kwaliteit voor een koningsaanval, die Geller met moeite pa reerde. Over één zet dacht Geiler niet minder dan drie kwartier na. HOCKENHEIM. snelle Nederlandse motorrenner, is zijn Van Veen Kreidler op de goede weg naar het wereldkampioenschap in de 50- cc-klasse. Zijn overwinning in de Grote Prijs van Oostenrijk op de Salzburgring liet hij zondag volgen door een zegepraal in de Grote Prijs van Duitsland op Hockenheim, waarmee hij met acht pun ten voorsprong op zijn naaste concurren ten, de Duitser Rudolf Kunz en de Span jaard Nieto, de thans regerende wereld kampioen, met 30 punten het klassement voor de wereldtitel aanvoert. Op zijn laag en slank gebouwde motor, die een ge wicht heeft van 55 kg, snelde hij onbe twist naar de overwinning. Slechts de Duitse Kreidler-renner Kunz kon hem enigszins volgen, zonder onze landgenoot echter ernstig te bedreigen. Nieto, reeds enkele jaren in de lichtste klasse een ge duchte concurrent van de Nederlandse „bromfietsers”, raakte in een bocht van de baan en speelde verder geen rol van betekenis meer. De race van de Sportscars, Prototypes en Formule Libre werd een volledig on interessante aangelegenheid aangezien Ed Swart (training 1.29.8) iedere con current al bij voorbaat te snel af was. Het was voor de Veronica-coureur zelf wel aardig om zijn snelle Chevron Canon nog eens te testen voor de race om het Europese kampioenschap die hij volgende week in Duitsland met deze twee-liter- wagen zal rijden. Swart kon zijn snelheid echter niet zo optimaal benutten als hij zichzelf had voorgesteld: „Dit is ook waardeloos. Omdat de rest van het veld zo langzaam was, kwam het bijvoorbeeld voor dat ik een half circuit achter Stui- venberg moest blijven hangen voordat ik erdoor kon”. Gevoegd bij het feit dat de Haagse garagehouder later bij de race van de toerwagens Groep II tot 1150 cc moest uitvallen lijkt het dubieus dat hij een prettige racemiddag heeft gehad. De „uitsmijter”, de zevende race van de middag, Groep II toerwagens boven 1150 cc zag er op papier aardig uit. Het werd echter een anti-climax omdat Liane Enge man (met 1.41.8 slechts zeventiende se conde achter de snelste man tijdens de training, Nico Chiotakis) vlak voor de start motormoeilijkheden kreeg. Waarom het twee-minutensein werd geannuleerd de spinnende wagen van Bond frontaal had geraakt waardoor het voorgedeelte van de Lotus behoorlijk in elkaar zat en hij ondermeer Claude Bourgoignie (de Belg die het circuit van Zandvoort bij uit stek kent en die vanwege het feit dat hij vorig jaar het Formule Ford kampioen schap won van Lotus als hoofdprijs een volledig geprepareerde fabriekswagen heeft gekregen waarmee hij dit jaar alle races om het Formule - IH-kampioen- schap mag rijden) moest loslaten. Walker herstelde zich echter en wist ook deze tweede manche door uit de slipstream van zijn tegenstander te komen op de laatste 100 meter voor de eindstreep op het rech te eind in zijn voordeel te beslissen. Toch viel er een dissonant bij Walker’s zege te beluisteren. Maskell (de man die zijn voortreffelijke rijden in de eerste manche de tweede keer niet kon waarmaken) „Toen er twee wagens van de wedstrijd leiding op de baan waren en er één am bulance rondreed stak Bourgoignie zijn hand op, ten teken dat er niet mocht worden ingehaald. Walker trok er zich echter niets van aan en passeerde twee voorgangers”. Nu was Maskell zelf ook niet brand schoon. Bij de eerste start weigerde zijn wagen die met hulp van derden moest worden aangeduwd. De vraag of hij gedis kwalificeerd diende te worden was niet meer relevant omdat de tweede heat spoe dig duidelijk maakte dat hij voor de eind zege niet meer in aanmerking kwam. Ook tijdens de eerste wedstrijd van de internationale Formule-III-race vond een crash plaats. In de eerste ronde vlogen Kottilinsky (Brabham) en Svensson (met zijn Lotus op de voorgrond) bij het uitkomen van de Gerlachbocht, nadat zij elkaar hadden geraakt, van de baan. verzekerde hij met klem. Na het gevecht met AU hebben in de internationale pers wekenlang ver warrende berichten over de gezond heid van de wereldkampioen gespookt. In Engeland wist men zelfs te melden dat hij zou zijn overleden, terwijl ook beschuldigingen over dopingge- bruik niet uitbleven. Frazier legt uit: „Ik heb een week in het ziekenhuis gelegen, niet vanwege het gevecht, maar door de zware trainingen daar voor. Ik was overwerkt, maar dat is nu gelukkig weer voorbij.” Dopingge- bruik wees hij zoals te verwachten was naar het fabeltjesrijk. Hoewel hij het als vocalist waar schijnlijk nooit tot wereldkampioen zal brengen, wil hij zich toch serieus voorbereiden op een zangcarrière na zijn afscheid van de ring. Frazier: „Met boksen heb ik de top bereikt. Nu wil ik met zingen nog hoog klimmen. Dat is altijd mijn ideaal ge weest. Thuis heb ik de laatste jaren naast mijn trainingszaal een studio in gericht waar ik na mijn trainingen kon repeteren.” Echte sport-postzegels uit de hele wereld gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Esso Mix. Heel veel boeiende sporten in kleurige beelden. Met speciaal mini-album (25 cent). .Tank ook sport- postzegels. Han Akersloot. Hij stond na afloop een beetje triest naar zijn normaal gesproken supersnelle Ford Escort te staren. De ver nedering begon al bij Boshuds( die met een gebroken gaskabel moest uitvallen), de SRT-Holland coureur, die met een kleine re cilinderinhoud (de Alfa tot 1300 cc) Akersloots Escort (tot 2000 cc) betrekke lijk eenvoudig achter zich kon houden. Vervolgens moest hij ook Liane Enge man nog voor laten gaan maar zij moest om bovengenoemde reden met een derde plaats genoegen nemen. Akersloot: „Het is jammer voor Liane maar een geluk voor ons dat zij met een ronde achter stand moest beginnen, want anders wa ren wij zelfs onze tweede plaats nog kwijt geweest. Ik weet niet wat het is met die Escort. Ford heeft ze in Duitsland en Engeland lopen en daar gaan ze ver schrikkelijk snel. Daar zijn zij echter al sinds januari uitgetest. Er moet nog wel het één en ander aan gebeuren ja. Door allerlei oorzaken zijn wij een beetje ach ter geraakt op ons programma. We gaan echter gewoon door”. Sprak Huub Ver meulen nog: „Akersloot heeft tegen mij verteld dat als hij er tijdens de training van de Pinksterraces niet mee onder de 1.39 komt, hij er niet eens meer instapt”. EINDHOVEN. In de sporthal van de technische hogeschool te Eindhoven zijn zondag de nationale tumkampioen- schappen voor dames van de NKGB ver werkt. De uitslag was: 1. Anneke van der Voort (St. Pancratius, Amsterdam) 70.40 punten, 2. Rini Zegwaard (FIT, Amstel veen) 70.00 punten, 3. Angeline Verkerk (FIT, Amstelveen) 69.05 punten, 4. Janet Franken (Prinsenbeek) 67.85 punten, 5. Yvonne Mul (WWV, Wervershoof) 64.70 punten, 6. Maria Brouwer (Durfal, Bre da) 63.85 punten. SEVILLA-LAS PALMAS. De Deense grootmeester Bent Larsen heeft in Las Palmas de eerste partij van de schaak tweekamp in de kwartfinales van het kan didatentoernooi tegen de Oostduitser Wolf gang Uhlmann gewonnen. De partij was aanvankelijk, na vijf uur spelen, afgebro ken. Kort na de hervatting gaf Uhlmann op. Hij stond een stuk achter en zag geen mogelijkheid meer voor een voortzetting, die een kans op remise bood. In Sevilla eindigde ook de tweede en derde partij tussen de Russische ex-we- reldkampioen Tigran Petros jan en de Westduitser Robert Hübner in remise. Na 26 zetten in de derde partij werd beslo ten het punt te delen. Na de achtste zet leek Petros jan in een Siciliaan kans op winst te zullen krijgen, maar ruil van dame door Hübner tegen toren en loper bracht een onafwendbare remisestelling op het bord. De Russische- en de Westduitse groot meester zullen elkaar maandag voor de vierde keer ontmoeten. De eerste par tijen van de ontmoeting tussen Hübner en Petrosjan in Sevilla eindigden in re mise de eerste partij was donderdag na 41 zetten afgebroken, de tweede vrijdag Ook de vierde ontmoeting voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi tussen Robert Fischer (VS) en Mark Taimanov (Rusl) kan eindelijk beginnen. Nadat beide spelers geweigerd hadden hun tien partijen in een kleine zaal in Vancouver te spelen, is in allerijl een plaatselijke bioscoopzaal als schaakarena ingericht. De tweede partij van de match voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi tussen Feim Geiler en Viktor Kortsjnoi is zaterdag in Moskou na 36 zetten in remise geëindigd. Kortsjnoi, die de eer ste partij won, heeft thans de leiding met 1-1, 2-1, 1-2. In de tweede partij koos Kortsjnoi de Siciliaanse verdediging. Na De show op Hockenheim stal echter ook dit weer vooral de 28-jarige Italiaan Gia como Agostini, achtvoudig wereldkam pioen, die zowel de 350 als de 500 cc- klasse won en daarmee zijn totaal aan Grand Prix-overwinningen op zeventig bracht. Nog slechts zes overwinningen scheiden hem thans van het „wereldre cord” van de Brit Mike Hailwood, die met 76 Grand Prix-overwinningen en negen wereldtitels tot nu toe de meest succes volle motorrenner aller tijden is. Tot een ereplaats reikte ook onze land genoot Theo Bult, die in de 350 cc-klasse vierde werd. HAARLEM. De damesploegen uit de hoofdklasse kunnen er maar niet genoeg van krijgen. Gisteren had de kompetitie besloten kunnen zijn, maar zowel aan de kop als aan de staart van de ranglijst vielen nog geen beslissingen. De grote strijd om de landstitel tussen het Haagse Hellas en Swift uit Roermond eindig de onbeslist en derhalve zullen beide teams het nogmaals proberen. Een- ongekend groot aantal toeschou wers genoot van een prachtige eerste helft, waarin Hellas iets beter was. Mede dank zij twee doelpunten van Maja van Kapel nam Hellas een 3-1 voorsprong, maar Suzanne Geerdink en Thea Hendrix brachten voor de rust de stand in even wicht. In de tweede helft kregen beide Roermondse schutsters een persoonlijke bewaking van de Haagse defensie, die ook wat harder ging spelen. Twee scho ten van Marjolein de Haan, die in het Swiftdoel belandden brachten Hellas op nieuw voor (5-4), maar Thea Hendrix dwong Hellas een beslissingswedstrijd af, 5-5. Ook onderaan werd niets beslist, aan gezien Hygiëa en Velo beide niet tot winst konden komen en de kompetitie met drie punten besloten. Hygiëa trof Walcheren in goede vorm, maar ook Hygiëa speelde goed. Na de rust leken de Haagse dames zelfs op een overwin ning af te stenen, toen zij met 4-2 voor kwamen. Drie treffers van Corry Houmes brachten Walcheren echter voor en deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven, hoewel Hygiëa van 7-4 op 7-6 kwam. Velo speelde tegen DES’57 wel leuk, maar dat zette weinig zoden aan de dijk. De 4-2 overwinning kwam de Ensche- dese meisjes volledig toe. Het onbelang rijke duel tussen Verburch en Zeeburg werd op 6-6 afgesloten. Bij de heren haal den Olympia en AHC’31 een achterstal lige wedstrijd in, die door de Hengeloërs met groot verschil werd gewonnen. De AHC’31-ers kwamen echter maar met tien spelers naar Twente en hoewel het verschil bij de rust nog draaglijk was (6-2), liep Olympia na de rust met ge mak voorbij zijn tegenstander, die met 18-5 geklopt werd. Uitslagen: Formule Ford-eenzitters (twaalf ronden 50,316 km) formule Ford 1. Vermeulen (Ned.) Merlijn 20 min. 15.5 sec. gem.: 149.114 km-u. Eenzitters: 1. Boom (Ned.) Kaaiman Super Vee 19.41.5 gem.: 153.312 km-u. Sportcars, 1. Swart (Ned.) Chevron B 19 18.17.2 gem. 165.090 km-u. 1. Banting (Ned.) Broad Speed 10 ronden tfgelegd gem.: 133.028 km-u. Toerwagens, groep II (tot 1000 cc). 15 ronden (62.9 km): 1. Van der Pol met Fiat-Abarth in 27 min. 56,9 sec. 1000-1150 cc (14 ronden): 1. Deen met DAF 55 Marathon (gem. 119.861 km-u.). Formule III race: 1. David Walker (Austr.) Lotus 69 32 min. 10.3 sec. 2. Bev Bond (G.B.) Ensign 32.10.4. 3. Barry Maskell (G.B.) Chevron B 18 32.10.5. 4. Claude Bourgoignie (Belg.) Lotus 69 32.10.7. Toerwagens, groep II (1150-1300 cc, 15 ronden 62.9 km): 1. Van der Sluis (Alfa Romeo 1300 GTA) 26.19.6 (gem. 143.342 km-u.). 1300-2000 cc: 1. Chiotakis (Alfa Romeo 1750 GTAM) 25.52.5 (gem. 145.843 km-u.J, 2. Akersloot (Ford Escort 1600). Formule Vee (12 ronden 50.316 km-u.), 1. Ver- hey (met Karmann) 21.60.0 (139.766 km-u.). Joe Frazier tijdens zijn optreden met de Sex-Dancers. vecht. Als mijn half jaar rust over is dan kan Clay komen wanneer hij wil. De plaats voor het tweede gevecht kan nu weinig schelen.” Frazier, afwisselend poserend met verschillende hoofddeksels, grammo foonplaten en vooral veel mooie vrou wen, wenst zich in tegenstelling tot zijn „aartsvijand” Clay niet druk te maken over grote problemen buiten de ring of het podium. „Wereldkampioen zijn”, aldus de in smetteloos wit ge klede Frazier, „is niet moeilijk zolang de mensen niet aan komen dragen met vragen die niet op mijn terrein liggen.” De sterkste pugilist ter wereld doelt daarmee in de eerste plaats op politie ke kwesties, waarover hij zich bij voorkeur in het openbaar niet uitlaat. Frazier: „Ik ben niet politiek geënga geerd. Ik weet er ook weinig van. Daarom laat ik dat liever over aan de mensen die op dat gebied bekend zijn.” Een houding die hem, aldus Frazier, ook bij het zwarte volksdeel van de Verenigde Staten niet impopu lair heeft gemaakt. „Ik heb minstens evenveel zwarte supporters als Clay” (Van onze sportredactie) ZANDVOORT De FIA (de Interntaionale Automobiel f'ederatie) heeft de klok wat de internationale Formule III betreft nogal op een ri goureuze wijze teruggedraaid. De con structeurs mogen weliswaar met een cilinderinhoud van 160(1 cc (vorig jaar nog 1000 cc) werken, maar daar houdt het dan ook wel mee op. De fabrieken zijn voor het overige aan zulke strin gente bepalingen gebonden dat de FIA serieus overweegt om de con structeurs wat meer technische arm slag te geven door bijvoorbeeld de luchtinlaatopening (waarvan de dia meter momenteel niet groter mag zijn dan twee centimeter) te vergroten. De gevolgen laten zich gemakkelijk ra den. Het manifesteerde zich zaterdagmid dag- al tijdens de training. Terwijl de fraai gebouwde Formule - IH-wagens het vorig jaar op Zandvoort rondjes draaiden die in de buurt van de 1.31 lagen, kwam de lei der in het klassement om de „British Super Shell Oil Trophy” (het officiële in ternationale Formule-III-kampioenschap) de Brit Bev Bond niet verder dan 1.34.1, slechts twee seconden sneller dan de Formule Ford wagens, waar men motorisch niet zo beperkt wordt in de mogelijkheden. Waren de trainingstijden lichtelijk te leurstellend, de wedstrijd op zich vergoed de veel. De Formule-IH-coureurs zijn rijders die zich net onder de top bevin den en die bereid zijn om herhaaldelijk de grens van het niet mogelijk op te zoeken in de hoop nog eens door te stoten naar de Formule - II of zelfs de Formule - I. Er wordt verschrikkelijk hard gestreden (wat ook bleek uit de zeer dicht bij el kaar liggende trainingstijden van het ge zelschap) en het is tekenend voor de cou- reurscapaciteiten dat de vaak miraculeu ze gevechten 'zo goed afliepen. Slechts twee keer ging het fout. In de tweede manche over twintig ronden sloeg de Westduitser Franz Pesch met zijn March in het bos over de kop, terwijl zijn Britse collega James Hunt, eveneens met een March, in de tiende ronde zo’n verschrik kelijke smak maakte in de Tarzanbocht, dat het ergste moest worden gevreesd. Evenals Pesch kwam Hunt, die wat schaafwonden aan het gezicht opliep, maar later toch naar het Sint Elisabeth’s Gasthuis in Haarlem werd vervoerd om foto’s te laten maken van zijn rug waar hij last van had, er betrekkelijk goed af. Het waren echter ongelukken die zich ook al in de eerste manche hadden kun nen voordoen. Het werd een enorme strijd tussen de Australiër David Walker, Bond, de Duitser Mohr en de Brit Mas kell. Als het veld de Tarzan-bocht inging dan was het vaak onduidelijk wie er als eerste uit zou komen omdat blauwe rook wolken (veroorzaakt door coureurs die bo venop hun remmen moesten staan) het zicht belemmerden. Walker, de officiële inschrijving van het Gold Leaf Team Lo tus, verwerkte de moeilijke omstandighe den nog het best en diende zich aan als een coureur die de eindoverwinning (hij zegevierde twee keer) ten volle verdiende. Zeker nadat hij in de tweede manche PALERMO. De 55e editie van moeilijkste en oudste wegwedstrijd voor automobielen ter wereld, de Targa Florio heeft zondag een dubbel Nederlands suc ces opgeleverd. De Alfa-Romeo-rijders Toine Hezemans (met Nino Vaccarelia) en Gijs van Lennep (met Andrea de Adamich) legden met grote voorsprong beslag op de eerste en tweede plaats. De race op het 72 km lange stratenpar koers bij Palermo op Sicilië werd een debacle voor wereldkampioen Porsche. Na overwinningen in de laatste vijf jaar nam Alfa Romeo de hegemonie over. Niet één van de als favoriet van start gegane Gulf-Porsche rijders bereikten de finish. De wagen van de winnaars van vorig jaar Jo Siffert-Brian Redman (Zwitserl.-Enge- land) ging reeds kort na de start in vlam men op, waarbij Redman lichte brand wonden opliep. Pedro Rodriguez, reeds driemaal succesrijk in deze race kwam tegen een muur terecht. De Mexicaan kwam met de schrik vrij. Zijn Porsche was echter rijp voor de schroothoop. Kort na de start deed zich een dodelijk ongelijk voor. De 33-jarige Italiaan Fulvio Tandoy raakte in de derde ronde in de omgeving van Palermo met zijn Renault-Alpine van de weg en reed tegen een boom. De Italiaan overleed tij dens het vervoer per helicopter naar een ziekenhuis in Palermo aan zijn verwon dingen. om het SRT-Holland-team de gelegen heid te geven om de bougiestoring alsnog te verhelpen werd niet geheel duidelijk, maar eindelijk besloot men dan maar om zonder Liane te starten. Nadat het brullende geweld was vertrokken deed Liane’s wagen het wel en zij begon van uit de pits aan een inhaalrace die erin culmineerde dat zij tenslotte als tweede finishte. Aangezien zij echter niet volgens de reglementen van start was gegaan werd haar een „strafronde” opgelegd, waardoor Han Akersloot op de tweede plaats eindigde. MADRID. De Braziliaan Emerson Fittipaldi heeft met een Lotus-69 de Gro te Prijs van Madrid voor Formule II- wagens gewonnen. De race telde voor het Europees kampioenschap. Fittipaldi legde de 204 km op het circuit van Jarama af in 1 uur 29 min en 0.9 sec., hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van 136.605 km per uur. Op de tweede plaats eindigde, met een achterstand van 14.8 sec., de Oostenrijker Dieter Quester met een March-BMW en als derde finishte de Argentijn Carlos Reutemann met een Brabham BT. AMSTERDAM. Zanger Joe Fra zier verschilt hemelsbreed van bokser Frazier, die op 8 maart met succes zijn wereldtitel verdedigde tegen Cassius Clay. Ontspannen, vriendelijk lachend en steeds opnieuw bereid om in alle mogelijke standen voor de fotografen te poseren, reisde de bokskolos, dit keer in zijn creatie als zanger van zijn band The Knock Outs, zaterdag naar Tilburg, waar hij ter gelegenheid van het festival Tilburg Totaal zijn enige concert in Nederland gaf. Zingen is voor Joe Frazier (27 jaar) nog steeds een hobby en dat laat hij op zijn trips met The Knocks Outs dan ook duide lijk uitkomen. Vocalist Joe Frazier heeft niets meer van de overtrainde bokser voor zijn miljoenengevecht te gen Cassius Clay. Als zanger heeft hij zelfs veel overgenomen van de flair die Clay, alias Mohammed Ali, over de hele wereld tot een omstreden fi guur maakte. De wereldkampioen heeft al meermalen uitgeroepen dat hij zich achter de microfoon beter thuis voelt dan tussen de touwen. „En toch is zingen moeilijker dan boksen”, voegde hij daar zaterdagmiddag bij zijn aankomst op Schiphol aan toe. Desondanks blijft het voor hem voorlopig een heerlijke ontspanning, die dank zij zijn goede naam als be roepsbokser nog flink wat geld ople vert. Frazier: „Ik boks de eerste zes maanden zeker niet om de titel. Daar om heb ik nu fijn de tijd om met de band op te treden. Ik doe het met ple zier. Anders zou ik waarschijnlijk va kantie genomen hebben. Nu zing ik, voor mijn conditie maakt dat weinig uit.” Wat niet wegneemt dat het gewicht van de titelhouder de laatste maanden flink is toegenomen. Frazier zwaaide echter alle moeilijkheden weg. „Als het tijd is voor een tweede gevecht te gen Cassius Clay dan ben ik weer op mijn juiste gewicht. Daar hoeft nie mand zich zorgen over te maken”, al dus „The Champ” uit Philadelphia, die aanneemt dat een revanche tegen Cas sius Clay er zo goed als zeker zal ko men. Frazier: „Jack Kent Cooke (de financier van het eerste duel red.) heeft de rechten voor een tweede ge- BASKETBAL. Het Nederlands basket balteam heeft zijn eerste kwalificatie wedstrijd voor het Europees kampioen schap verloren van Spanke. In Holon (Is rael) versloeg Spanje het Nederlandse team met 103-75. Israel versloeg in de andere wedstrijd van zondag Zweden met 96-85. De nummers een en twee uit deze kwalificatiegroep gaan over naar het eindtoernooi, dat in september in West-Duitsland wordt gehouden. ’l l® i rf*

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 16