Van Vierzen: atletiektalent Gehandicapt VRA versloeg Excelsior Racing Agon sterkste basketbalploeg in ZONDER HARRY ROOD EN WIT Velser sportweek NET LANGS HOC II NEWTON Zilvermeeuwen kwam op gelijke t IJmuiden viel net buiten finale in VZC-toernooi 4 hoogte met De Kennemers 4 s ff i Korfballers Strawberries Badmintonsterren naar Sportweek i s blijft voorlopig in derde klasse kloppen Engeland w—- Kennemerland op laatste plaats bij damwedstrijden I io I 1« t - i <1 MAANDAG 17 MEI 1971 Verrassend i 1 ■lil - - 1 nAWVWMWWVUVVVVWVWWA/VVVVWVWVWWWW»AWV\A/VVVWWVVVVW^ d- Nijght (HCC) passeert wicketkeeper Tuininga. AAAAR/VVVVVWVVVWWV^nA/WWVVWVVVVVVVVVVVVVVVVV» m I 22—32 22—32 22—28 22— 25 23— 24 23—23 22—22 22— 21 23— 21 23—18 22—16 22—15 22—13 rs u- w m et m Kennemers Zilverm. Velsen Vitesse ’22 Schagen HFC HRC h- el el I Zaandijk DWV P’steijn DEM Ripperda Foresters sn TS S- n. Ie ar de e- is- n- an ad es in s- e- n- ilf er :al s- le •5. n- n. is- ii- in de )e fi rn et la >3. a- n- sn ar ‘1- au er ch de in. ds ds a- ch ur li- de st. s” n- d- P. e- 'is ag LSt Og .n. li en P- ng Si- O- ;al e- en e- ie. d- an •m ils et :n. ad rd en Lt- 0- e- dt et u de en (Van een medewerker) IJMOND. IJmuiden is in het toer nooi van de vereniging voor zaterdagvoet- balclubs op het veld van Zwaluwen in Vlaardingen heel goed voor de dag ge komen. De ploeg greep net naast een plaatsje in de finale doordat het in zijn slotduel op de valreep een 1-0 voorsprong op Die Haghe liet glippen. Er moesten toen strafschoppen genomen worden met Maasdjjk en Die Haghe ze waren alle drie gelijk geëindigd en dat ging Maasdijk het beste af. IJmuiden mocht in de strijd om de derde plaats aan de slag tegen Kozakken Boys en bleef daar in met een score van 2-0 aan de win nende hand. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. Strawberries blijft voor lopig in de derde klasse. De laatste kans om de tweede klasse te bereiken is door het verlies tegen Hudito vervlogen. De wedstrijd Strawberries-Hudito is een zeer aantrekkelijke parij hockey geworden. Vele malen kwamen beide doelen onder grote druk te staan. De beslissende tik werd echter door geen van de partijen uitgedeeld. Dit was hoofdzakelijk het ge volg van de uitstekende georganiseerde verdedigingen. Bij het laatste fluitsig naal was de stand dan ook nog steeds dubbelblank. Een verlenging werd nood zakelijk. Allereerst raakte Anneke v. d. Veen geblesseerd en moest Strawberries iets terug nemen. Nog erger werd het toen Hudito in de allerlaatste secondes de beslissende treffer forceerde. IJmuiden moest in de strijd om de der de plaats aan de slag tegen Kozakken Boys en won dit duel met 2-0 door goals van Grooteboer (panalty) en Spaans (kop bal). Kennemerland en SIZO namen aan het VZC-toernooi in Capelle aan de IJssel deel. Zij wisten het ook niet tot de finale te brengen. Kennemerland verloor zijn eerste wedstrijd met 2-0 van Spirit, won daarna met 1-0 van Koudekerk door een doelpunt van Eichenberger, kwam tegen Pelikaan niet verder dan ’n 1-1 gelijkspel door een goal van Klompemaker en bracht het ook tegen De Zwerver niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Eichenber ger had de Haarlemmers de leiding be zorgd. In de allerlaatste minuut kwam De Zwerver langszij en daarmee verspeel de Kennemerland zijn kansje op een fi naleplaats. SIZO kwam in Cappelle aan de IJssel in de andere poule uit en begon met een 1-1 gelijkspel tegen Nieuw Lekkerland. Met een kopbal maakte Van Dijk een 1-0 achterstand voor de Hillegommers ongedaan. Ook in het tweede treffen met KMVZ liep SIZO een 1-0 achterstand op en toen trok Grootveld na een vrije trap de score recht. De strijd met Capelle ver liep doelpuntloos. In zijn slotduel met Or- nas liet SIZO het afweten en verloor met een score van 3-1. Bij een 1-0 achterstand maakte Van Ham weliswaar gelijk, maar op de twee volgende treffers van Omas In de eerste klasse opende Bloemen- daal het seizoen met een verrassende score tegen SSCC. De grote rungetter bij de Bloemendalers was openingsbatman M. Meijer, die slechts één run van zijn century verwijderd bleef, daar hij voor 99 door Godet gebowled werd. Ook Max Krutft (51) liet zich niet onbetuigd, waar door Bloemendaal op 187 voor 9 kon slui ten. SSCC ondernam geen poging om voor winst te gaan, waardoor deze ont moeting tenslotte in een „draw” zou ein digen. Jochem van der Bijl (46), Naezer (29) en Branger, die met 34 not out bleef, boden voortreffelijk weerstand op een Bloemendaal-aanval, waarin C. van Wijk (7 voor 29 in 19 overs) het voor het zeg gen had. HCC III (188 voor 8) klopte Sparta (135) met ruim verschil. VOC (172 voor 6 gesloten) had niet de minste moeite met Hermes DVS, dat slechts 90 runs op het bord bracht. Zwak was het debuut van Hercules, dat slechts 44 runs stelde tegenover een totaal van de Kre kels van 134. hoedde. Na een kwartier kon Velsen iets terug gaan doen, maar Koks kogelde te gen de lat en Piet van de Hulst schoot net naast. Ook Bert de Vries liet een fraaie, doch onverwachte kans liggen. Juist toen Velsen het initiatief naar zich toe leek te trekken scoorde HRC. Een dieptepass werd gemist door Velsen-ver- dediger Harry Meyer en het was 1-0. Een minuut later werd het echter 1-1. Uit een verre vrije trap van Fons de Rijk kon Bert de Vries onhoudbaar in koppen. De strijd werd daarna zeer fors, om na de rust (1-1) te ontaarden in een zeer onsportieve krachtmeting. HRC scoor de na tien minuten spelen 2-1, toen een door drie HRC-aanvallers besprongen Velsen-doelman Hühl de bal in eigen doel sloeg. Velsen zocht de laatste 20 minuten de massale aanval, maar kwam niet meer tot goals, al kwam Jaap Hoogzaad daar vlak bij, toen zijn schot van paal tot paal weer uit het HRC-doel vloog. De Kennemers was in de eerste helft van de uitwedstrijd tegen DWV wat ster ker dan de gastheren, maar het werd een wedstrijd die op het middenveld werd uit gevochten. Reële scoringskansen kreeg De Kennemers niet en na de hervatting, toen DWV wat meer in de aanval was, maakte (Van onze cricketmedewerker) HAARLEM. Het Haarlemse Rood en Wit is er niet in geslaagd bij het bonds- bestuur der KNCB toestemming te krij gen om hun nieuwe trainer, de ex minor- county-speler Harry Newton, voor de com petitie te mogen opstellen. Het fondsbe stuur der KNCB is namelijk de mening toegedaan, dat met het opstellen van Newton inbreuk zou worden gemaakt op de amateur-fopalingen, die in het Neder landse cricket nog stipt worden nageleefd. Toch hebben de Haarlemmers bewezen het zonder hem en de beide broers van Buchem te kunnen stellen en werd in de eerste wedstrijd van het seizoen HCC II na een toch nog spannende finish ge klopt. Teleurstellend was het debuut van het Schiedamse Excelsior, dat in Amstel veen van een door invallers gehandicapt VRA, de eerste zware nederlaag te in casseren kreeg. Er scheen bij HCC II geen vuiltje aan de lucht, want door Patrick Trijzelaar (40) en V. Blaisse (35) werd een uitstekende basis gelegd: 83 voor 3. De grote ommekeer werd veroorzaakt door aanvoerder Hen- ny Wijkhuizen, die op eigen bowlen Vol kert Blaisse uitving en even later met schitterende steun van Jansen Schoonho ven de innings van Patrick Trijzelaar be ëindigde. Hierna waren de Haagse bats- lieden nergens meer. Onstein, met 5 voor 35 in ruim 22 overs de sterkste man in de Haarlemse aanval, Luining (2 voor 48) en Wijkhuizen (3 voor 17), die en pas sant ook nog even Abendanon l.b.w. kreeg maakten met de resterende batslieden korte metten, waardoor HCC II voor 111 aan de kant zat. Rood Wit zou uiteindelijk met twee wickets zegevieren, doch HCC II gaf zich niet zomaar gewonnen. Flohil (29), J. W. Tuininga (15), Paul Bouwman (25) en On stein (19) brachten de overwinning in zicht, doch het bowlen van Patrick Trij zelaar (4 voor 21) en Abendanon (2 voor 30) was te goed om zich te veel vrijhe den te kunnen veroorloven. Via 100 voor 5 kwam Rood Wit toch nog op 109 voor 8, nadat Bouwman van een keihard schot aan leg prachtig door Abendanon was uitgevangen. Paul van Baasbank bleef de situatie meester en loodste Rood 6 Wit in veilige haven: 113 voor 8. VRA liet zich ondanks de nodige inval lers niet kennen in de ontmoeting met Excelsior, dat zijn debuut in de hoofd klasse maakte. De Amsterdammers maak ten aan bat een zeer rustige indruk. Van der Stad (25) en Thijs Vermeulen (14) legden voor de lunch (60 voor 2) een goede basis, waarop Hergen Spits (50), Frank Vermeulen (20) en Dick Klijn (26) Zijn eerste wedstrijd tegen Oegstgeest won IJmuiden overtuigend met een score van 5-1 door doelpunten van Grooteboer (2), Seegers (2) en Verwoerd. In het twee de treffen met Maasdijk nam IJmuiden in de eerste helft door Grooteboer een 1-0 voorsprong. Vijf minuten voor het eindsignaal moest de zege door een blun ders van doelman Kwak uit handen gege- cen worden: 1-1. Ook in de derde wedstrijd met Die Haghe namen de IJmuidenaren voor de doelwisseling een 1-0 voorsprong door Seegers. Met een zege zouden zij zeker zijn van deelname aan de finale. Helaas werd er twee minuten voor het einde in de middenlinie slordig wegge werkt en kon Die Haghe met een felle „Cricket, the king of games”. Het zou te ver gaan deze betiteling mee te ge ven aan de strijd gistermiddag tussen SSCC en Bloemendaal. Want geen van beide ploegen speelde een aanvaardbare partij. Bloemendaal dat eerst ging bat ten, profiteerde van de nogal dode pitch. M. Meyer en Tj. de Vries openden erg ANTWERPEN. Het Nederlandse drielandentoernooi, dat dit jaar voor de zevende keer werd gehouden, sterk met zwak spel afgewisseld. Zo was Engeland, de tegenstander in de eerste wedstrijd, enkele klassen minder, zodat de Neder landse dames en heren alle gelegenheid kregen fraaie aanvallen op te zetten. Na een ruststand van 6-0 werd het tenslotte 10-1, waarbij Drikus Klouwen de meeste treffers voor zijn rekening nam. België daarentegen had met Engeland nog heel wat moeite. Het werd slechts 4- 3. De finale Nederland-België was ta melijk spectaculair, maar niet hoog staand. Door Janne Engelberts (straf- worp na vijf minuten) Drikus Klouwen en Wil Reuter werd het 3-0, waarmee de Belgische weerstand reeds definitief ge broken scheen. Het tegendeel bleek waar. Armand de Cloet zorgde met een eerste tegentreffer voor een duidelijke opleving. De stand liep via 3-2 en 4-3 op naar 5- 4 (nog steeds voor Nederland). Enkele seconden voor het einde werd het 6-4, de beslissing was gevallen. De score had voor Nederland heel wat ruimer kunnen uitvallen, als met name Drikus Klouwen wat beter op schot was geweest. Een van de vele atletiekwedstrijden voor scholieren, die in het afgelopen weekeinde ter gelegenheid van de Velser Sport- rustig. Er was een half uur gespeeld voor dat het wicket van De Vries (11) viel. De score werd daarna snel opgevijzeld door goed batten van M. Meyer en M. Kruijt. En niet te vergeten, ook door slecht fielden van SSCC. Vlak voor de lunch werd Kruijt (51) gevangen. Na de lunch werd het een komen en gaan van batsman tot op 137 voor 8. J. van Dok, M. Meyer kwam helpen. Zij konden gezamenlijk nog vijftig runs sco ren voordat Meyer op het randje van een century (99) werd gebowled. Bloemendaal: M. Meyer (99), Tj. de Vries (11), M. Kruyt (51), J. van Dok (11 n.o.). SSCC: Gumbs: 15-4-25-2, Bran ger: 22-5-60-5. Goddet: 5-0-16-2, Van de Bijl 14-1-50-4. Bloemendaal ging meteen fors in de aanval. Vooral captain van Wijk had erg go de Groot, ook al door de zege van J. Wilmink bij de jongens onder de 14 jaar. Een opvallende prestatie werd geleverd door H. van Leeden van de LTS, die de 1500 meter liep in 5.12.2. Spijtig voor hem telde dit nummer niet mee voor het klassement van de scholen, dat er als volgt uitzag: Meisjes: 1. Hugo de Groot, 2. Paulinum, 3. Felisenum. Jongens: 1. Hugo de Groot, 2. LTS, 3. Felisenum. ’s Avonds werd op het sportpark Elta de softbalwedstrijd Pino’sCarranault gespeeld. Pino’s had een goede tegen stander uitgenodigd, want het werd een zeer spannende strijd die tenslotte na ruim anderhalf uur gewonnen werd door de speelsters uit Turijn (Italië) met 12-9. Het terrein van Terrasvogels, dat een van de beste lichtinstallaties van Euro pa bezit, was nagenoeg geheel bezet: 200 toeschouwers volgden de 7 innings van begin tot eind. Zondag werd al om half tien begonnen met het zeer sterk bezette basketbaltoer- nooi van Exercitia. In de sporthal Zee wijk waren nu de ploegen ingedeeld naar sterkte, waardoor finales overbodig wa ren. Zoals te voorzien was werd het pas naar de eredivisie gepromoveerde Haar lem Cardinals winnaar var de sterkste poule. Verrassend was echter het spel van Exercitia. De Velsenaren speelden zo sterk, dat zij slechts een punt minder behaalden dan de Cardinals die op 9 p. eindigden. Het tweede team van Exerci tia kwam in de zwakkere poule op een gedeelde eerste plaats terecht. Seadevilg kwam in de zwakkere poule op een ge deelde eerste plaats terecht. Deadvils kwam ook tot de score van 8 p. De Vel- sense dames deden het tenslotte het best. Zij werden eerste in de enige damespou- le met drie punten voorsprong op HAV. De nog steeds groeiende handbalver eniging Full Speed had zaterdag in een handbalwedstrijd al gewonnen van Mi nerva (13-7) en wilde het zondagmiddag op het sportpark Driehuis ook op een an dere manier tegen de godinnetjes” op nemen: ook het damesvoetbal bleek uit stekend door Full Speed beheerst te wor den. Met 6-0 werd Minerva gedecideerd teruggewezen. (Van een medewerker) IJMOND De op twee na laatste com- petitiedag in de tweede klasse A werd een zwarte dag voor de IJmond-vertegen- woordigers. Koploper De Kennemers kwam in Amsterdam niet verder dan een 0-0 gelijkspel bij DWV en daar Zilver meeuwen met 2-1 van Schagen won, kon den de Zaankanters op gelijke hoogte ko men met De Kennemers. De derde titel- gegadigde Velsen zag zijn kampioens kansen tot praktisch nul dalen door bij HRC met 2-1 te verliezen. De derde IJmond-vertegenwoordiger DEM kon het bezoekende Ripperda niet baas en kwam weer in degradatiegevaar door een 0-1 nederlaag. Velsen trof HRC zaterdagavond in een agressieve bui. Het leek wel of de Hel- derse plaeg nog kampioenskansen had, want de Helderse start was zo impone rend dat Velsen in het eerste kwartier bijna niet aan de bal kwam. In deze periodeo nderscheidde doelman Hühl zich diverse malen en hij was het die Velsen voor een grote achterstand be veel succes, af en toe in zeer knappe samenwerking met wicketkeeper Pes- char. Alleen D. Naeser kon met enige harde klappen enige tegenstand bieden. Op 49 voor 6 stonden Van de Bijl en Branger te batten. In het begin gingen zij nog in de aanval, maar toen dat niet snel genoeg lukte, gingen zij zo consequent verdedigen dat de wedstrijd in niets an ders uit kon lopen dan een trieste draw. Bloemendaal nam nog, door Van Wijk, het wicket van Van de Bijl, maar met nog twee overs te spelen was dat niet voldoende om nog aan een overwinning te kunnen denken. SSCC 136 voor 7; Van de Bijl (46), Branger (34 n.o.) en Naeser zijn de enigen van SSCC die het vermel den waard zijn. Bloemendaal: Van Wijk: 19-8-29-7, Tholen van Velzen: 11-5-18-0. Kruijt: 11-2-3-20, P. Kruijt: 10-4-15-0. (Van een medewerker) VELSEN. Afgelopen zaterdag is de jaarlijkse Velser Sportweek geopend in de prachtige Sporthal Zeewijk. De orga nisatie van deze acht dagen durende ma nifestatie berust bij de Velser Sport Stich ting, een overkoepelend orgaan van alle sportverenigingen in Velsen. De basket- balvereniging Akrides had voor het ope- ningstoernooi een groot aantal sterke ploegen uitgenodigd om in poules uit te maken wie de finaleploegen zouden zijn. Een volle zaal kreeg vanaf ’s morgens tien uur goed basketbal te zien op de drie velden. Akrides zelf werd wel pou- lewinnaar, maar reikte juist niet tot de finale. In de strijd om de derde en vier de plaats werd overtuigend gewonnen van het Almelose Uitsmijters (43-25). De finale werd gespeeld tussen Racing Agon een fusie van vier Amsterdamse vereni gingen, en Almonte uit Eindhoven. De hoofdstedelingen speelden duidelijk het beste basketbal van alle ploegen en hun zege (45-24)) bracht hen dan ook volko men verdiend, juist zoals in 1970 de wis- selbeker. Bij de dames werd bekerhou der Hoofddorp al in de poule uitgescha keld en hier was het EMBC-Cheeta, dat de finale winnend afsloot. Racing Agon werd verslagen met 18-5. Meer spanning bracht de strijd om de derde en vierde plaats, die op het laatste moment voor Akrides verloren ging. Almonte won het „brons” door met 26-24 te winnen. (Van een medewerker) VELSEN. In het kader van de Velsen Sportweek organiseert B.C. IJmond vanavond om 7 uur een groot badmintonfestijn. Men is er in ge slaagd o.a. de Europese jeugdkam pioen Rob Ridder te engageren. Daar naast zal Marian Luesken, tweede op de Europese kampioenschappen s~ Praag, acte de presence geven. Zij zullen met enkele andere Ne derlandse topspelers een demonstratie badminton geven zoals er in IJmui den nog niet is getoond. Na afloop van de demonstratie in de Zeewijkhal is er een instuif speciaal voor de jeugd. Daarom doet het bestuur van de organiserende vereniging een be roep op de jongelui vanaf 7 jaar om zaalschoenen mee te nemen. Rackets worden gratis uitgedeeld in de hoop dat de jeugd zelf eens zal trachten een shuttle te slaan. De topspelers en leden van B.C. IJmond hebben zich bereid verklaard op deze avond te assisteren en even tueel een partijtje mee te spelen. Van twee tot vijf uur bestreden ver schillende afdelingen van de Culturele Sportbond elkaar in het water. De tijden op de verschillende nummers werden op geteld, waardoor een einduitslag tot stand kwam, waarbij de winnaar de kleinste totaaltjjd had. Dat Haarlem en omgeving in de Culturele Sportbond wat het zwemmen betreft nog steeds duidelijk de toon aangeeft bleek uit de eindrang schikking, waarin Velsen met 41.07.9 sec. bovenaan kwam te staan. Apeldoorn werd tweede met 41.20.3, Groningen derde (43.27.7) en het voor Rotterdam inge vallen Zaandam kwam op de laatste plaats met 45.59.1. konden voortbouwen. In de slotfase kwa men Van der Koppel (20) en Arthur Klijn, die met 11 not out bleef, uitstekend voor dc dag, waardoor VRA na vier uur op 172 voor 9 kon sluiten. Janse (3 voor 15) was bij Excelsior nog de beste man in de aanval. Het eerste optreden der Schiedammers aan bat was niet bepaald om over naar huis te schrijven. Jan Spits (3 voor 28) en Van der Koppel (3 voor 15) blonken in de Amsterdamse aanval uit. De eerste zes wickets werden voor slechts 23 runs opgeruimd. D. Klijn (2 voor 10) en Her gen Spits (1 voor 2) deden de rest, waar door Excelsior voor 59 van de mat werd geveegd. DEM had weinig haast tegen Ripperda dat in de eerste helft met uitvallen suc ces probeerde te vinden. Dat lukte niet en DEM kreeg de beste kansen, maar vooral Nico Nooy liet er enkele onge bruikt. Na de hervatting kreeg DEM het direct moeilijk: Ripperda dat slechts baat had bij een zege, trok ten aanval en na 14 minuten resulteerde dat in een Ripper- da-doelpunt dat door Koene via de binnen kant van de paal werd gescoord (0-1). Een kwartier lang ging de strijd daarna nog gelijk op, toen trok Ripperda zich in de verdediging terug. Blokker ging bij de Haarlemmers naar achteren, DEM zet te Aardenburg nog in, maar het hielp niets. De stand in de tweede klasse A luidt nu: de Amsterdamse aanval ook niets klaar. De af en toe vinnige strijd eindigde in 0-0. (Van onze dammedewerker) HAARLEM. De viering van het 25- jarig jubileum van het district Kennemer land is van start gegaan met een wed strijd tussen de 25 topspelers van de vier Naord-Hollandse districten. Gelet op de eacties van spelers en talrijke toeschou wers is de wedstrijd zeer goed geslaagd. Dat ook de toeschouwers zich thuisvoel- den, is in belangrijke mate te danken aan het vertoonde spel. Velen durfden de meest ingewikkelde standen aan, hetgeen ook mogelijk was omdat de organisatoren voor dit evenement het speeltempo had den verlaagd tot 50 zetten per twee uur. Na een zeer spannende racd eindigden de spelers van het district Amsterdam en de spelers van het district Noord-Hol- lands-Noorderkwartier elk met 27 bord- punten op een gedeelde eerste plaats. Het district Zaanstreek scoorde 24 bordpun- ten en het district Kennemerland sloot de rij met 22 bordpunten. De Dissel-bokaal, in het bezit van Noord-Hollands-Noorder- kwartier krijgt nu voor het jaar 1971 twee namen gegraveerd, doch de beker blijft bij de houder. Voorts werden enige prij zen beschikbaar gesteld voor: de mooi ste combinatie, de diepst berekende schijfwinst, de best genoteerde partij en de langstdurende partij. Na een nauwkeu rig onderzoek zullen die prijzen worden toegekend. Aan de borden 1 tot en met 10 was het scoreverloop alsvolgt: C. Pippel-H. v. Westerloo 0-2; C. Westerveld jr C. Benkamins 2-0; I. Keizer-M. Stahlberg 1-1; D. Kiewitt- Th. Tielrooy 1-1; H. Bocke-K. Karregat 2-0; H. Beliën-M. Veenstra 1-1; W. Winter-J. Adama 2-0; C. Westerveld sr.-P. Bakker 1-1; H. v. .-wwik, -- Om twee uur startten onder ideale weersomstandigheden de atletiekwed strijden voor scholieren, georganiseerd door het Beverwijkse Suomi. De betrek kelijk geringe ervaring met atletiek in aanmerking genomen, werden er door de schclieren, die hun wedstrijden niet op spikes maar geschoeid op gympjes moes ten afwerken, alleszins redelijke presta ties geleverd. De wedstrijden leverden een duidelijk talent op: J. van Vierzen van de Hugo de Grootschool. Hij won al le onderdelen van de driekamp, die werd gehouden. Op de 80 meter kwam hij tot 10 sec., bij het verspringen tot 5.23 me ter en de kogel van 4 kilo stootte hij 10.80 meter. Zijn puntentotaal bedroeg 2467, ruim 200 punten meer dan W. Sie gers (Hugo de Groot) en 400 punten meer dan P. Bakker (LTS). Een opval lend verschijnsel waren de betere pres taties van de jeugd onder de 14 jaar in vergelijking met die van 14 jaar en ouder Datzelfde gold voor de meisjes, waar bij de meisjes R. Oudendijk (Paulinum) de hoogste score haalde. Bij de jongere meisjes, voor wie een andere puntentel ling gold, zegevierde J. Broeren (Hugo de Groot), De algemene rangschikking voor scholen was in het voordeel van Hu- 1 v Oral ween weraen genouaen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19