Informateur: Niet voor Pinksteren klaar EERSTE OVERLEG MET DRS. DEN UYL (PvdA) NORDSEE VVD bezint zich over toekomst liberalisme KAAKCHIRURGEN BIJEEN IN AMSTERDAM Er kan veel misgaan in een mensenhoofd De Tijd heeft 45.000 nieuwe abonnees nodig Auto snijdt andere wagen: 3 doden dc. iii Veel verkeersslachtoffers in weekeinde 2 ANTIEKBEURS HAARLEM HOUTPLEIN MAANDAG 17 MEI 1971 r ARJOS Voorkomen „Beleid slecht verkocht” V ernuftigen ingreep Korter of langer Variaties in breuken CHU Fluoride DS’70 DS’70 besloot zaterdag eveneens in A. be- Er kan heel wat misgaan in een men- SNEEK Bij een verkeersongeluk op rijksweg 43 ter hoogte van IJs- brechtum bij Sneek zijn zaterdag avond drie jongelui uit Sneek om het leven gekomen, terwijl er één zeer ernstig gewond raakte. De om gekomen jongelui zijn de 25-jarige M. Hoekstra, de 23-jarige B. Smit en de 23-jarige J. Schotanus. De 23- jarige E. Tiesma is ernstig gewond. DEN HAAG Prof. dr. P. J Steenkamp, door de koningin noemd tot informateur, is vandaag zijn werkzaamheden begonnen. Zijn opdracht luidt: De mogelijkheden te onderzoeken van de vorming van een parlementair kabinet, dat geacht mag worden te steunen op een meerder heid in de volksvertegenwoordiging. De Eindhovense hoogleraar, die zater dag de opdracht kreeg na een gesprek van vier uur met de vorstin, verklaar de zondagavond tijdens een persconfe rentie in Den Haag, dat hij nogal wat tijd nodig denkt te hebben. Vóór Pinksteren is hij zeker niet klaar, zo meent hij. Medeplichtige moord op Störmann in arrest iütt wii Radio Nordsee na de brand. adviezen GEOPEND van 10.30—18.00 uur. 21 WEI tot 22.30 UUR. HEMELVAARTSDAG (20 MEI) 21 - 22 en 23 MEI (Van onze redactie in Amsterdam) AMSTERDAM. „Kaakfracturen zijn uiterst pjjnlijk. Ze komen steeds vaker voor, het meest door verkeersongelukken. Hogere rijsnelheden, de hardere klap van de botsingen en het feit dat de auto-inte- rieuren nog veel te weinig bescherming bieden zjjn de oorzaken van die toene ming. Daar staat tegen over dat bjj een snelle en doeltreffende behandeling de pa tiënt over het algemeen na hooguit een week of zes van zjjn kaakfractuur genezen is en er, in het algemeen, niets nadeligs van overhoudt. Het invaliditeitspercentage als gevolg van kaakfracturen is dan ook te verwaarlozen”. Op het congres wordt door dr. Brons uit Groningen en dr. Lahr uit West-Duits- land de mogelijkheid besproken bepaalde typen breuken van de onderkaak zodanig Toch is het „oplappen” van verkeers slachtoffers niet de enige zorg van de kaakchirurg. ZEDDAM. Zaterdag is de 20-jarige J. Bussink uit Aalten overleden aan de ver wondingen die hij vrijdag had opgelopen bij een auto-ongeluk in Zeddam ARCEN. Bij Arcen en Velden kwamen twee bij elkaar op het fietspad rijdende bromfietsers met elkaar in aanraking en. ten val. Eén hunner, de 18-jarige B. J. B. van Gils uit Arcen schoot de rijks weg op en werd daar overreden door een personenauto. De jongen was op slag dood. SCHIJNDEL. Zondag is in de Zuid-Wil- lemsvaart onder de gemeente Schijndel een auto te water geraakt. De identiteit van de inzittenden, een man, is nog niet bekend. DEN HAAG. Zondag is in het ziekenhuis in Gorinchem de 75-jarige mevrouw A. Wink uit Streefkerk overleden die zater dagavond tegen kwart over tien bij het Si fr hi ai ze zi tc V 81 ii k n li D Pro: die gek poli doo ond T dat gek gee zijr de zijr kar tier hei de lini stet de en mii op tite lijl im ge’ vai he gri rei uit ho m< Hi lei de hu de Ne pe Oi pr be zi: be nt PURMEREND. In Purmerend is de 24- jarige S. J. Melchers uit Westzaan om het leven gekomen toen de auto, waarin hij zich met nog vier personen bevond, slipte en tegen de gevel van een smede rij botste. Dit verklaart dr. J. Hovinga, kaakchi rurg in het St. Elisabethsgasthuis in Haar lem. Hij is een van de inleiders op het vierde internationale congres van kaak- chirurgen, dat vandaag in het RAI-con- grescentrum in Amsterdam is begonnen. Doel van het congres is tussen de onge veer duizend deelnemers uit vijftien lan den de nieuwste ervaringen en resultaten van wetenschappelijk onderzoek uit te wisselen. De Amerikaan B. C. Terry zal een overzicht geven van de behandeling van onder- en bovenkaken die door oor logshandelingen in Vietnam vaak ernstig gehavend zijn. Een kaakchirurg uit New York, zal iets vertellen over kaakdefor- maties door „onderwereldschieterij’ Ogen schijnlijk zijn zij van dezelfde aard als de gevallen van dr. Terry, maar de Vietna mese gevallen laten veel vaker een veel ernstiger verbrijzeling zien dan de New- Yorkse. GRONINGEN. In de nacht van zaterdag op zondag zijn de 30-jarige R. H. van Knosse en de 26-jarige M. van Tilburg bij het Leekstermeer onder Roden om het leven gekomen toen de met hoge snelheid rijdende auto waarmee ze re den in een bocht rechtdoor reed en tegen een boom botste. „Het komt voor dat de reuk en hoogst zelden een oog na zo’n ongeluk niet meer functioneren. Over het algemeen is dat tijdelijk, Echter, bij mensen bij wie reuk en smaak, koks bijvoorbeeld, van groot belang zijn in hun werk, wil het in uitzonderingsgevallen wel gebeuren dat zij ander werk moeten zoeken na hun herstel. Het spreekt voor zichzelf dat in zo’n geval de keel-, neus- en oorarts en de oogarts bij de behandeling worden betrokken”, aldus dr Hovinga. Doordat de kaken veelal op elkaar ge bonden zijn gedurende maximaal zes we ken, moet de patiënt in deze tijd vloeibaar voedsel nemen. Een enkele keer zijn er verwondingen in de mondholte en soms is het dan noodzakelijk tijdelijk een lucht pijpje onder het strottenhoofd aan te brengen om de ademhaling ongehinderd te kunnen laten voortgaan. Deze behandeling gebeurt dan direct na binnenkomst in het ziekenhuis door de algemeen chirurg. De fractieleiders van P.v.d.A., D’66 en P.P.R. adviseerden daarentegen dr. Ve- ringa, de fractieleider van de K.V.P., di rect met een formatie-opdracht te belas ten, al was het alleen maar omdat in dat geval de publieke verantwoording beter tot haar recht zou komen. Mocht hij niet Jukbeenfracturen door verkeersongeluk ken komen in Nederland percentsgewijs vaker voor dan in de Verenigde Staten, omdat hier meer fietsen en brommers wor den bereden dan daar. En dan is er een enkele maal het bekende verschijnsel van de tuinman die op de tanden van zijn hark gaat staan, waardoor de steel te hard tegen zijn jukbeen slaat. Wat hebben zulke verwondingen voor gevolgen aan de rest van het hoofd en hoe wordt het herstel aangepakt? Als onder- en bovenkaak gebroken zijn zonder dat daarbij tanden of kiezen ver loren zijn gegaan, dan wordt het gebat zeer nauwkeurig op elkaar gepast en met behulp van beugels en staaldraden op zijn plaats gehouden. Als alleen de onderkaak is gebroken kan hiermee worden volstaan. Is de bovenkaak gebroken dan moet het gehele „blok” van onder- en bovenkaak worden vastgezet tegen de schedel. Vroe ger werd dit gedaan door op het hoofd een gipskap te maken waaraan de kaken werden „opgehangen” Het is duidelijk dat zo’n kap voor een patiënt, die veelal ook nog een hersenschudding heeft, buiten gewoon vervelend is. senhoofd. Afhankelijk van de kracht van de botsing tussen het hoofd en het breuk- veroorzakende voorwerp is er een vrij duidelijk patroon van breuken, variërend van een afgebroken tand tot een fractuur, beginnend bij het punt ter hoogte van het kaakgewricht, via het jukbeen en midden door de oogkas naar de andere kant van het hoofd. In zo’n geval is het gezichtsge- deelte geheel losgeraakt van de schedel. Dat kan samengaan met verbrijzelingen, die het herstel soms flink bemoeilijken. Een veel voorkomende fractuur is ook die van het jukbeen. In feite is er dan een stukje van het gehele complex van de bo venkaak afgebroken. Een brekend jukbeen wordt dikwijls naar binnen gedrukt, het zij in de holte van de bovenkaak, hetzij in de oogkas. Hierdoor treden storingen op in de beweging van onderkaak en oogbol. Wat het laatste betreft veroorzaakt dit ge durende een aantal dagen bij ongeveer twintig percent van de patiënten dubbel beelden. Niet alleen de verplaatsing van de botstukken, ook bloeduitstortingen en zwelling van de bedekkende zachte weef sels spelen hierbij een rol. Er zijn mensen met een opvallend grote kin, die dat als hinderlijk ondervinden. Deze vrijwillige ptiënten kunnen er na een operatie een goed stuk op vooruit gaan. Meestal kan worden volstaan met de verwijdering van een kies samen met het gedeelte van de kaak waarin de kies vast zit, of wordt de aak aan beide kanten meer naar achteren buiten de tandenrij voorgezaagd en verschoven. Ook voor te kleine kaken kan een vergelijbare ingreep worden uitgeovrd. te behandelen, dat het niet meer nodig is de kaken op elkaar te binden. De laatste jaren wordt dan ook meestal een andere bevestigingsmethode gebruikt De juiste plaatsbepaling van de breuk- stukken met behulp van beugels op het gebit blijft gehandhaafd. Vervolgens wordt via een klein sneetje in de zijkant van de wenkbrauw de benige rand van de oogkas vrij gelegd. Hierin wordt een gaatje ge boord. Nadat dit aan beide kanten is geschied, worden staaldraden door deze gaatjes en de wangen gebracht naar de beugels op het gebit. De draden worden stevift .vastgezet en de incisies in de wenk brauwen worden gehecht. De ingreep ge beurt onder narcose en na de operatie hebben de patiënten vaak aanzienlijk min der last dan bij een gipskap. Het gebruik van de gipskap blijft beperkt tot die ge vallen waarin als gevolg van uitgebreide verblijzelingen geen andere mogelijkheid overblijft een besloten vergadering van de partij raad dat bij de besprekingen over de kabinetsformatie de gezondmaking van de economie voorop zal moeten staan. De jongeren-organisatie van de A.R.P. (ARJOS) heeft een beroep gedaan op de P.v.d.A., D’66 en P.P.R. om alsnog mee te werken aan een meerderheidskabinet met de confessionelen. Samenwerking lijkt niet mogelijk zonder vérgaande con cessies. Kaakchirurgie is nog niet zo erg oud. Dr. Hovinga geeft dat aan met erop te wijzen dat de Nederlandse Vereniging van Mondheelkunde met haar vijftien jaar de oudste in Europa is en na de Amerikaanse dc oudste ter wereld. De nestors prof. M. Hut uit Amsterdam en prof J. W. A Tjeb- bes uit Utrecht zijn beiden van opvatting dat een tandartsenopleiding als onderbouw van essentieel belang is voor een juiste uitoefening van de kaakchirurgie. Op het ogenblik zijn ei in Nederland in vijf uni versiteitsklinieken afdelingen waar in vier jaar een opleiding tot specialist kan wor den gevolgd. Als belangrijkste factor voor het verlies van de confessionelen en de V.V.D. zag mr. Geertsema niet de afwijzing van het beleid van het kabinet-De Jong, maar het feit dat dat beleid slecht verkocht was. De negatieve kanten van dat be leid, het loonbeleid en de sterk toegeno men inflatie, zijn langer in herinnering gebleven dan de goede kanten”, zo meen de hij. Het Kamerlid dacht echter wel dat het loonbeleid „zonder enige twijfel een uiterst zwak punt is geweest”. Uit de partijraad werd een beroep op het hoofdbestuur van de V.V.D. gedaan om een samenwerking aan te gaan met DS’70 en gesprekken te beginnen met D’66. Mr. Geertsema verklaarde in te stemmen met de gedachte nauwere ban den aan te gaan met DS’70, maar hij wees erop dat dr. Drees jr. echt niet zit te springen op stembusakkoorden met wie dan ook. De heer Geertsema consta teerde grote verwantschap in de praktische politiek met DS’70, zij het dat DS’70 een socialistische en de V.V.D. een liberale partij is. Hij vond het echter niet op zijn weg liggen een gesprek aan te gaan met D’66. Mevrouw Van Someren-Downer, voorzit ster van de V.V.D., verklaarde dat het hoofdbestuur reeds aan het denken is over de wijze waarop het liberalisme over dacht moet worden. Mr. Van Riel, fractievoorzitter van de V.V.D. in de Eerste Kamer, betoogde dat dr. Drees jr. de taal sprak „van de intellectueel niet zo goed gevormde mid dengroepen, wat hij juist vond”. Zonder uitzondering schaarde de par tijraad zich achter de opvatting van mr. Geertsema dat alles in het werk moet worden gezet om tot een vijfpartijenkabi- net (de drie confessionele partijen plus V.V.D. en DS’70) te komen. Mr. Geertsema bleek bevreesd te zijn voor nieuwe verkiezingen die dan zouden moeten worden uitgeschreven door het huidige kabinet-De Jong. De P.v.d.A. zou volgens hem daarna wel eens toch met de confessionelen een monsterverbond kunnen aangaan en zouden gaan streven naar een districtenstelsel, dat de V.V.D. dan voorgoed buiten spel zal zetten. Dr. Hovinga wijst erop dat veel kaak fracturen oor auto-onglukken te voorko men zijn. In de eerste plaats zouden de veiligheidsgordels, die voor nieuwe auto's sinds begin dit jaar verplicht zijn aange bracht, ook door de inzittenden moeten worden gebruikt. De driepuntsgordel biedt daarbij de meste bescheming van het hoofd De heupgordel verhindert namelijk alleen dat de inzittenden onderuitschuiven. Met zo’n gordel alleen kunnen de hoofden hard voorover klappen. Overigens zuden de interieuren van de auto’s meer op het op vangen van zulke dreunen ingesteld moe ten zijn dan nu het geval Is. Te denken is daarbij de beste bescherming van ’t hoofd, dashboard, de dakstijlen en de portier- randen. De behandeling van jukbeenfracturen is wat minder uitgebreid, maar essentieel hierbjj is dat het op de juiste plaats terug zetten van het breukstuk kort na het ongeval gebeurt, als de toestand van de patiënt het toelaat reeds de dag na het ongeval. Het dubbelzien verdwijnt daarna ook in enkele dagen. met hem de hele politieke situatie door te nemen”, zei hij. De informateur liet blijken dat van het gesprek met de so cialistische fractieleider bovendien zal afhangen of de enig mogelijke meerder heid inderdaad een kabinet van de drie confessionele partijen met V.V.D. en D.S.’7Ó zal zijn. De informateur zou vandaag voorts ont vangen de fractieleiders van de KVP, dr. G. H. Veringa, de anti-revolutionaire fractieleider mr. B. W. Biesheuvel, mr. J. van Mierlo van D’66 en mr. W. J. Geertsema van de V.V.D. Morgen hoopt hij te spreken met de christelijk-histori- sche fractieleider drs. B. Udink en met dr. W. Drees van DS’70. Daarna volgen de gesprekken met overige figuren op politiek, financieel en sociaal-economisch terrein. Prof. Steenkamp verwacht dat dit overleg veel tijd zal gaan kosten. Hij wil zijn werk zoveel mogelijk in de openbaarheid doen en zal, als hij met zijn rapport klaar is, de koningin adviseren het eind rapport te publiceren. Wat er precies uit zijn informatie zal komen, hangt volgens de informateur af van de gesprekken die hij met de leidende politici zal voeren. Voor het eerst in de parlementaire ge schiedenis gaf een informateur ook inzicht in de adviezen die de fractieleiders don derdag en vrijdag aan de koningin heb ben uitgebracht. Daaruit bleek dat de V.V.D., D.S.’7O en P.S.P. het staatshoofd hebben aangeraden, gezien de onoverzich telijke politieke situatie, eerst een infor mateur te benoemen, die zal moeten na gaan of er een parlementair meerderheids kabinet te vormen is. In de meeste ad viezen wordt de naam van prof. Steen kamp al genoemd. Alleen de heer Jonge ling van de G.P.V. stelde voor prof. dr. J. Zijlstra als informateur aan te wij zen. Het ongeluk ontstond, toen een personen auto de wagen, waarin de vier jongelui zaten, inhaalde en deze daarbij sneed. Bestuurder Hoekstra van de auto met de jongelui verloor de macht over het stuur. De auto reed de berm in en schoot ver volgens weer de weg op, waarbij het voertuig frontaal in botsing kwam met een tegemoetkomende touringcar. De bestuurder van de snijdende wagen reed na het ongeluk door. De Sneekse jongens hadden zaterdagmid dag in Staveren gevoetbald en waren op weg naar huis. In de touringcar zaten hockeyers uit Amsterdam, die ’s middags in Groningen een wedstrijd hadden ge speeld. Niemand in de touringcar raakte gewond, maar enkelen liepen een shock op. ARNHEM. Een ongeluk op de rijksweg ArnhemNijmegen onder Bemmel in de nacht van zaterdag op zondag kostte drie mensen het leven. Met een snelheid van naar schatting 140 kilometer per uur reed daar een auto mét vier inzittenden tegen een vangrail. In het autowrak trof de politie drie doden en een ernstig ge wonde aan. Omgekomen zijn het echt paar C. J. van den Broek-Berendsen uit (Vervolg van pagina 1) De informateur is vandaag zijn werk begonnen met een serie gesprekken met leidende politici, wier bereidheid hij wil testen op medewerking aan de vorming van een parlementair meerderheidskabi net. Maar niet alleen met politici wil hij spreken: Hij zal ook overleg voeren met enkele ministers uit het kabinet-De Jong, alsmede met een aantal financiële experts, zoals prof. dr. J. Zijlstra, presi dent van de Nederlandsche Bank, drs. J. W. de Pous, voorzitter van de SER en prof. Van de Beid, directeur van het Centraal Planbureau. Voorts zal hij ver tegenwoordigers van de vakbeweging, de werkgevers, de landbouw en de midden stand uitnodigen in zijn werkkamer: de ministerskamer in het gebouw van de Eerste Kamer in Den Haag. De eerste die de informateur vanmor gen ontving, was drs. J. M. den Uyl, de fractieleider van de Partij van de Ar beid in de Tweede Kamer. Hoewel drs. Den Uyl zich heeft opgesloten in een pro gressief blok met D’66 en P.P.R. en daarom niet in staat is aan een kabinet met nog andere partijen deel te nemen, beschouwt prof. Steenkamp dat gesprek niet als tijdverlies. „Het is waardevol De Unieraad van de C.H.U. heeft za terdag een besloten vergadering gehouden. In een communiqué is bekend gemaakt dat de unieraad een centrale raad van overleg wil van de drie grote confessione le partijen. Deze raad zou een conferentie moeten voorbereiden over de relatie tus sen evangelie en politiek. ZEIST. In Bosch en Duin (gemeente Zeist) is zondagavond de 48-jarige bor denwasser M. H. Elsendoorn uit Zeist na zijn werk met zijn bromfiets tegen een boom gereden De man liep zodanige ver wondingen op dat hij kort na het onge luk is overleden. (Vervolg van pagina 1 AMSTERDAM. De schade, door de aanslag op het radiozendschip MEBO II veroorzaakt, wordt geschat op 250.000 welke door verzekering wordt gedekt. Het vuur heeft de bovenbouw op het achter schip en de machinekamer verwoest, maar de elektriciteitsgeneratoren, de zendinstallatie en de studio intact gela ten. Men wil proberen het schip in zee te herstellen, opdat de uitzendingen kunnen doorgaan. De zender was zondagmorgen alweer in de lucht. „Het schip zal nu worden veranderd in een varend fort om dergelijke aanslagen te verhinderen”, verklaarde de directeur van Radio Nord see, John de Mol. Hij heeft geen idee wie er achter deze aanslag kan zitten. Uit bekentenissen van twee van de drie arrestanten heeft de recherche zich een vrij nauwkeurig beeld van de actie kun nen vormen, welke grondig was voorbe reid. Bij hun terugkeer na de aanslag lieten ze dicht bij het strand de buiten boordmotor naar de zeebodem zinken. Op het strand sneden ze de rubberboot aan stukken. Daarna renden ze bij de Wasse- naarse Slag de duinen in om zich van hun duikerpakken en andere attributen te ont doen. De uitrusting is daar zondag ge vonden. Eén van de arrestanten was verschei dene keren op de MEBO II geweest, eerst al toen het vaartuig tot zenschip werd omgebouwd, later bij bevoorradingsvaar- ten, In een pakhuis aan de Scheveningse kade waar het drietal blijkbaar zijn hoofdkwartier had, zijn duikeruitrustin- gen en ook tekeningen van de MEBO II gevonden. BONN Een dag nadat zjjn signale ment via de Duitse pers en televisie was verspreid is zaterdag de 27-jarige Duitser Paul Walter Drechsel door de politie van Frankfurt gearresteerd. Drechsel wordt ervan verdacht samen met een onlangs in Karlsruhe aangehou den 31-jarige Duitser op 16 april de apo thekersbediende Josef Störmann in zijn woning in de Tweede Oosterparkstraat in Amsterdam te hebben gewurgd. AMSTERDAM. Binnen vier weken moet het per 1 juli met opheffing be dreigde dagblad De Tijd er 45.000 abon nees bij hebben, wil het dagblad na die datum blijven verschijnen. Naar schat ting moet het aantal abonnees tot onge veer 140.000 (nu zijn het er ongeveer 96.000) worden opgevoerd. Zaterdag verscheen het blad met een voorpagina waarop alleen in een grote kop de tekst stond: „Wij gaan door met De Tijd Doe mee”. Redacteuren boden op de Dam in Amsterdam het blad gra tis aan om nieuwe lezers te werven. In Rotterdam hebben zaterdag abonnees ge demonstreerd voor het voortbestaan van hun krant. De onlangs ongeriche actie groep „Vrienden van De Tijd” heeft een grote wervingsactie voor nieuwe abon nees aangekondigd. DEN BOSCH. Twee inwoners van Den Bosch zijn zondagavond om het leven ge komen, toen hun auto slipte, de vangrail naast de weg overschoot en in het water van de Brede Haven belandde. De slacht offers zijn de 24-jarige J. van Linder en de 47-jarige mevrouw M. van Esch— Biermans. slagen, dan zou een informateur uit de K.V.P. naar hun mening de meest voor de hand liggende oplossing zijn. Deze partijen willen over het rapport, dat prof Steenkamp straks zal uitbrengen, in de ondernomen om tot de voordracht van daarbij dan ook een nieuwe poging wordt ondernomen om tot de voordracht van een formateur te komen. Dat is ook de Tweede Kamer debatteren. Zij willen dat wens van V.V.D.-fractieleider mr. Geert sema. In nagenoeg alle adviezen wordt ervan uitgegaan dat alleen een meerderheids regering is te vormen met medewerking van de drie confesionele partijen, de V.V.D. en DS’70. De C.P.N. wil onder bepaalde voorwaarden een linkse rege ring steunen; de P.S.P. wil dat ook wel, maar ziet in, dat een dergelijk kabinet vrijwel niet te vormen is. Drs. Wieben- ga wil daarom dat een informateur een poging doet een „opschuiving naar rechts” te voorkomen. Mr. Geertsema acht voortzetting van de huidige coalitie van confessionelen en liberalen, die blijkens het advies van de heer Jongeling in een aantal gevallen kan rekenen op steun van de S.G.P. en G.P.V., „onwaarschijnlijk”, omdat dit een breuk tussen V.V.D. en DS’70 zou betekenen. Hij ziet eerder een confessioneel min derheidskabinet als een reëel alternatief. Is dat niet mogelijk en maakt een na tionale noodsituatie niet de vorming van een zakenkabinet noodzakelijk, dan zal het kabinet-De Jong volgens hem moe ten aanblijven om nieuwe verkiezingen uit te schrijven. In dat geval is mr. Geert sema wel bang voor een „monsterver bond” van confessionelen met progressie- ven om een districtenstelsel in te voeren. Hij gaf van deze vrees zaterdag blijk tij dens de V.V.D.-partijraadsvergadering in Hilversum. Mr. Biesheuvel (A.R.P.) wil, dat de informateur de hoofdlijnen van een re geringsprogramma op tafel legt, waarin elke deelnemende partij zichzelf kan her kennen. Mr. Geertsema verlangt dat de informateur met een kandidaat-forma- teur voor de dag komt. De heren Van Mierlo en Drees jr. dringen aan op een snelle formatie, waarbij de fractieleider van DS’70 wijst op de financieel-economi- sche problemen en de sociale onrust. De fractieleiders van S.G.P, B.P. en N.M.P. hadden zaterdag hun nog niet opschrift gesteld. oversteken van de weg vlak bij haar woning ernstig gewond was geraakt toen zij door een personenauto werd geraakt. ELST. De 15-jarige H. J. Post uit Olst is zondagmiddag om vier uur op zijn fiets op de rijksweg Deventer—Zwolle onder de gemeente Olst, verongelukt. De jongen werd door een achteropkomende personenauto aangereden NIEUWKUIJK. De 18-jarige Nicolette Borsboom uit Drunen is zondagavond in Nieuwkuijk (gemeente Vlijmen) omgeko men toen zij op haar brommer door een achteropkomende personenauto, die te ver naar haar kant was uitgeweken, werd aangereden en in de berm van de weg werd gesmakt. Het meisje was op slag dood. Een jongeman die op een bromfiets achter haar reed, werd licht gewond. Arnhem (man 30 jaar, echtgenote 26 jaar) en de 43-jarige J. van Grins ven uit Huissen. Zijn echtgenote is zeer ern stig gewond. HILVERSUM. De V.V.D. zal zich moeten gaan bezinnen over de toekomst van het liberalisme. Deze opvatting van mr. Geertsema, de politieke leider van de V.V.D., werd zaterdag in een openba re partijraadsvergadering door verschil lende afgevaardigden ondersteund. Voor al de jongeren (J.O.V.D.) en het Libe- raal-Democratisch Centrum (LDC) lie ten blijken hiervoor enthousiast te zijn. Het J.O.V.D.-bestuurslid mej. Gijsbert verklaarde zelfs dat dit snel zal moeten gebeuren. L.D.C.-voorzitter drs. Van Leeuwen zei dat van de V.V.D. de vleu gels inmiddels zijn afgestoten. Vindt dr. Hovinga fluoridering van drinkwater belangrijk? Met een direct en krachtig „ja!” geeft hij zijn standpunt weer. Fluoride is geen geneesmiddel, maar het verhoogt de weerstand van het gebit te gen tandbederf, zoals al in het begin van deze eeuw in de Verenigde Staten is ge- oleken. Hoewel de kaakchirurgie niet het tandbederf behandelt, wordt de chirurg wel dagelijks geconfronteerd met de gevol gen ervan in de vorm van ontstekingen: enkele tientallen patiënten per week.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2