Waterloo” in IJmuider: van i Opsporing verzocht voortvluchtigen In verband met i It Veel plezier om bekend blijspel bij „ADVEN DO Bi A. I Jütd' •ü-O Itf I debuteerde met J eugdtoernooien op Rooswijk Dertiende fee IJmuider Courant 8 Bijzondere mime-xoorstelling in PEN-jeugdcentrum „Op Hoop van sprankelend schouwspel „VAT ’71” Zegen” JHT I a Twee auto’s diefstal in verkeerszuil om Brandweer rukte twee keer uit Bekers voor ZCFC en De Meer Paganini-syndroom juwelierszaak aan Marktplein Na val doorgereden bij botsing zwaar beschadigd Automobilist reed JÈMkhS KINDEROPERETTE Tl <1. Bu ■p IJMUIDER COURANT MAANDAG 17 MEI 1971 I 99 (Van een onzer verslaggevers) Dat is uit het leven gegrepen ia (l G. respectieve maatschappijen, waar zijn niets Vermoedende „bruidjes” het charmante uniform van dragen. IX it VELSEN Terecht is onze grote toneelschrijver Herman Heijermans weer „in” bij het Nederlands toneel en zijn publiek, zodat thans niet min der dan drie beroepsgezelschappen respectievelijk zijn „Schakels”, „De opgaande zon” en „Eva Bonheur” op het repertoire hebben genomen. En deze voorstellingen trekken overal volle, zo niet uitverkochte zalen, voor al wanneer Ko van Dijk als Pancras Duif in „Schakels” wordt aangekon- digd. Ss"1 IJMUIDEN Bij de toneelvereni ging „ADVENDO” uit IJmuiden heeft men kennelijk weer eens ge streefd naar een vrolijke afronding van het seizoen, zodat werd besloten tot opvoering van Mare Camoletti’s bekpnde blijspel „Boeing-Boeing”, dat stellig de aspecten van een klucht kan worden toegeschreven. Het stuk is ook in de IJmond al zo druk door ama teurs gespeeld zodat, wat de inhoud betreft er nog slechts aan behoeft te worden herinnerd, dat alle dolle si tuaties hierin het gevolg zijn van de wufte liefdesescapades van de onder nemende Bernhard, die erin is ge slaagd zich met niet minder dan drie stewardessen tegelijk te verloven. Wel is hij hierdoor genoodzaakt zijn vele herdersuurtjes steeds aan te pas- zodat na aftrek van de kosten ongeveer seD dij de dienstregelingen van de - de Wilt u kennismaken met IJmuider Courant vul dan onderstaande bon in. Naam Adres KEES MAAS. Bezorg mij tot en met 31 mei 1971 gratis Maandagmorgen vroeg bluste de brand weer enige in brand geraakte autoban den van een vrachtwagen op de Amster- damseweg in Velsen. Van twee wielpa- ren waren de remmen vastgelopen en de schijven en trommels waren zo heet ge worden dat verschillende banden begon nen te branden. F Hiervoor bestond een behoorlijke animo en talrijke gegadigden hadden zich reeds vroeg naar deze markt begeven, teneinde als eerste de verschillende koopjes te kun nen bemachtigen. Ook de show die des middags door de drumband met het majo- rettenpeloton werd gegeven, wist nog vele bezoekers op het Marktplein te verzame len. Na het sluiten van de markt kon door het bestuur een bedrag van ruim zestien honderd gulden bij elkaar worden geteld, (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De voetbalvereni ging KIC in Velsen-Noord, die zich uitste kend had voorbereid op de in deze maand te houden j eugdtoernooien heeft deze in het afgelopen weekeinde tot een goed en geslaagd einde weten te brengen. Zowel zaterdag als zondag, onder geheel ver schillende weersomstandigheden, zijn, het G. Kroon-toernooi voor zaterdag- A-junio- Woonplaats Deze BON opzenden naar IJMUIDER COURANT in ongefrankeerde enveloppe. Antwoordnummer 47, IJMUIDEN. Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee 6.— p m.) kwartaalabonnee 17.50 p. kwartaal) Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Vorige week arres teerde de Amsterdamse politie een aan tal inbrekers die betrokken waren ge weest' bij talrijke diefstallen in Amster dam, Diemen, Rijswijk, Badhoevedorp, Landsmeer, Alkmaar en IJmuiden. Drie bendeleden van wie de politie aanneemt DE KIOSKHOUDER Al sla je me dood, ik weet waarachtig niet waar u onze minister van Volkshuisvesting kunt vinden maar is het niet eenvoudiger een advertentie te plaatsen Niet alleen voor al het nieuws, maar ook voor alles wat te koop is in stad en land neem de krant I Maar neem dan IJMUIDER COURANT. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zaterdagavond rukte de brandweer om tien uur uit naar het voor malige postkantoor aan de Houtman- straat, waar het begin van een brand op de zolder was ontstaan. Een deel van de dakbetimmering brandde weg. ren en het nieuwe G. de Reus-toernooi voor C-junioren gehouden op het sport park Rooswijk in Velsen-Noord. Aan het G. Kroon-toernooi namen zes verenigin gen deel. IJmuiden moest de beker ver dedigen. IJmuiden was dan ook lange tijd favoriet om opnieuw de eerste plaats te gaan bezetten, doch ZCFC maakte aan de illusies van de IJmuidense voetbaljeugd een einde door met 1-0 te winnen. Dank zij de uitstekende weersomstandigheden en wederom een goede leiding werd ook dit weer een geslaagd evenement. Toch kreeg dit een verlengstuk, omdat bleek, dat zowel ZCFC als Jong Hercules uit Beverwijk eenzelfde doelsaldo hadden be reikt. ZCFC bleek echter over betere spe cialisten te beschikken waardoor Jong Hercules toch naar het tweede plan werd verwezen. Jeugdvoörzitter A. van der Aar kon met veel genoegen de prijzen uit reiken. De einduitslag werd: 1. ZCFC 7 punten (winnaar G. Kroon-wisselbeker dank zij beter doelsaldo); 2. Jong Hercules 7 punten; 3. IJmuiden 6 punten; 4. Hoofd dorp 3 punten; 5. KIC 3 punten; 6. Kenne- merland 2 punten. Zondag waren de weersomstandighe den geheel anders dan zaterdag. Nu zorg den regen voor afwisseling en koelte ten behoeve van de spanning, die onder de zes deelnemende verenigingen elk met drie teams, duidelijk merkbaar was. Het C- junioren-toemooi, dat de naam draagt van de oud-jeugd voorzitter van KIC, de heer G. de Reus, kon voor de eerste maal worden gespeeld, aangezien hiertoe de nieuwe leef tij dsnormen aanleiding ga ven. Alle verenigingen leken aanspraak te gaan maken op de nieuwe trofee. Ten slotte bleek de puntenverzameling voor elk van de deelnemende verenigingen in de drie gespeelde poules elkaar zeer wei nig te ontlopen en moest voor de totaal- uitslag het doelgemiddelde beslissen. De winnaar, De Meer uit Amsterdam, kon voor de eerste keer de G. de Reus-wissel- beker uit handen van de schenker in ont vangst nemen met de behaalde 21 punten, gevolgd door 2. KIC 15 punten; 3. VVB 14 punten; 4. Concordia 14 punten; 5. Ter rasvogels 14 punten en 6. Meervogels 14 punten. Al met al kan KIC op geslaagde toer nooien voor de jeugd terugzien met dank aan de velen, die leiding gaven bij de vele gespeelde wedstrijden. Van nu af zullen de sportvelden van Rooswijk gedurende enkele maanden rust krijgen voordat de nieuwe competitie weer gaat beginnen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op de Orionweg bij het Pleiadenplantsoen slipte zaterdagavond een bromfiets, bestuurd door een 17-jari- ge jongen met achterop een meisje. Bei den vielen, maar reden even later weer verder. Bij de Eenhoornstraat gleed het meisje plotseling van de brommer af en in het Zeeweg Ziekenhuis bleek dat het meisje tengevolge van haar eerste val een hersenschudding had opgelopen. veertienhonderdvijftig gulden in het fonds voor de uniformen werd -gestort. Er ont breken nu nog vijfduizend gulden, die het bestuur door nieuwe acties bij elkaar hoopt te brengen. SANTPOORT. Het slagen van kin- deroperettes hangt van verschillende dingen af: van goede zang, attractief spel, sprekende decors en ook van mooie kostuums. Als we zeggen dat de opvoe ring van de „Dertiende Fee” door de Kinderoperette Santpoort een door slaand succes was, is dat dan ook aan deze factoren te danken. Er werd en- afwisseling die voor het publiek soms maar nauwelijks was bij te houden. Het mime-spel was ook voor toeschou wers die niet gewend zijn mime te be kijken, zeer begrijpelijk gemaakt door dat de spelers hun bewegingen realistisch hadden uitgewerkt. De gehele voorstelling zelfs de ernstigste gedeelten waar dui delijke oorlogshandelingen aan te pas ko men mensen zijn nu eenmaal geen doetjes waren doorvlochten met een wat navrante humor en deze was er voor al de oorzaak van dat het geen al te zwaarwichtige toestand werd, doch dat wèl de ernst van bepaalde zaken even krachtig werd benadrukt. De mimespelers legden in hun spel al le drie bijzondere kwaliteiten aan de dag. Gesteund door een fraaie belichting en een soort trapezium naar men mij vertelde destijds nog ontworpen door Jan Heijnis waardoor zij de mogelijkheid hadden te verdwijnen alsof ze door de aarde werden verzwolgen, brachten zij een voorstelling tot stand die strenge kri tiek met gemak kon doorstaan. K. VAN LEEUWEN. ZOALS HET echter in een goede klucht betaamt wordt dit rooster onverwacht door mist en andere oorzaken verstoord, met als logisch gevolg dat Bernhards vrijgezellen flat prompt een kleine invasie van verlief de stewardessen krijgt te verwerken, die zich hier allen beschouwen als de echte en enige meesteres. Met behulp van zijn boezemvriend Robert tracht de olijke Don Juan dan nog te redden wat er onder de gegeven omstandigheden maar te redden valt, welke vertwijfelde pogingen niet an- (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT-NOORD. Twee perso nenauto’s werden zondagmiddag op de kruising StuyvesantstraatNassaulaan bij een botsing zwaar beschadigd. Vol gens het politierapport zou een 39-jarige administrateur uit Santpoort geen voor rang verleend hebben aan een personen auto die bestuurd werd door een 23-jari- ge heftruckchauffeur uit Haarlem. Zijn 21-jarige echtgenote werd met een hoofdwond naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd, doch kon na behandeling naar huis worden gebracht. VELSEN. In het PEN-jeugdcentrum waar het de laatste tijd bruist van akti- viteiten, was zaterdagavond een interes sant theatergebeuren te zien. Onder de naam „Perspekt” was er een gevarieerd gezelschap te bespeuren dat zowel mu ziek maakte, lachfilms waaronder van zelfsprekend Charlie Chaplin tot en met de dikke Ollie en de dunne Stan ver toonde, terwijl het Micro Theater, op de eerste etage, gevuld was met veel belang stellenden voor het mime-spel „Paganini- syndroom.” Het was juist het laatste dat mijn spe ciale aandacht opeiste, al was er van te voren nog alle gelegenheid wat te genie ten van diverse slap-sticks, want door eni ge moeilijkheden van technische aard konden de mime-spelers pas rond een uur of tien in de schijnwerpers komen. thousiast geacteerd en de muziek van J. A. Tj. van der Wal werd slagvaardig en over het algemeen zuiver vertolkt. De operettemuziek van Van der Wal spreekt over het algemeen goed aan en dat was ook hier het geval. Bezwaar blijft vaak, dat het iets te hoog gaat, hetgeen voor kinderen moeilijkheden geeft. „De dertiende fee” levert een keur aan medespelenden op. De vloek van de bewuste dame, die niet voor de verjaar dag van prinses Mirella is uitgenodigd, houdt in dat het prinsesje in een dier zal worden veranderd, hetgeen er tenslotte toe leidt dat de prinses in een prachtige kat wordt omgetoverd. Opperlakei Dub- beldick wil de prinses redden door het toverboek van de fee te bemachtigen maar dit zit hem niet glad. De nar slaagt er wel in en hij mag dan ook met de prinses trouwen. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT-NOORD. In de nacht van zaterdag op zondag vroeg de Haar lemse politie assistentie van de politie uit Velsen voor de aanhouding van een automobilist, die op de Rijksstraatweg in Haarlem een verkeerszuil omver had gereden en vermoedelijk was Uitgewe ken, richting Santpoort. In de Hoofd straat trof de politie een bestuurder van een personenauto aan, die zijn wagen wat probeerde te fatsoeneren. De automobilist gaf toe deze verkeers zuil omver te hebben gereden en hij werd later door de Haarlemse politie voor onderzoek opgehaald. Het Paganini-Syndroom is een voortref felijk uitgewerkte geschiedenis van een simpele violist die hunkert naar roem en de daar dikwijls mee samenhangende rijkdom en comfort. Hiervan uitgaande hébben de spelers een theaterwerkstuk tot stand weten te brengen dat verder al le mogelijke facetten, deugden en on deugden waarmee het leven zo rijk geze gend is, op fijnzinnige wijze uitbeeldt. Steeds kwam daarbij treffend naar voren de verschillen in sociaal niveau, die een bestaande kloof tussen bepaalde gevol- kingsgroepen nimmer zullen overbruggen, gen. Door drie spelers: Michel Helmer- horst, Wouter Steenbergen en Idé van Heiningen, werd dit „Paganini-Syndroom” een heel gaaf stuk theater, voorzien van sterk ondersteunende muziek waarbij de bekende fragmenten uit Paganini’s eer ste vioolconcert gelukkig niet ontbraken en een team theatertechnici, die hun handen vol hadden om de vrij lange voorstelling mime-toeschouwers beho ren meestal nu eenmaal niet tot de ge duldigste vlekkeloos te laten verlopen. Een hele batterij projectoren (want er was een heel doeltreffende, bijzonder ge raffineerde achtergrondprojectie) en een goede geluidsinstallatie diende als tech nische begeleiding en zorgden voor een ders dan in de meest dolle verwikkelingen kunnen resulteren.. Een en ander tot uit bundig vermaak van het publiek, dat deze door de auteur handig in elkaar gezette reeks amusante taferelen geregeld met het grootste plezier wil blijven bekijken. DIT IS OOK vrijdag - en zaterdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan het geval geweest, waar deze vrolijkheid thans voor rekening kwam van regisseur Lub Rakker en zes spelers van „ADVENDO”. De voor dit blijspel ver eiste Franse zwier en esprit stelt aan de bezetting bijzonder hoge eisen, vooral wat het tempo en de typeringen betreft. Geluk kig is de regie hiermee een heel eind in de goede richting gekomen, zodat „ADVEN DO” twee behoorlijke opvoeringen kan worden nagegeven. ZOALS BIJ dit ensemble meestal ge bruikelijk, waren de damesrollen weer het sterkst bezet, zodat Tiny Haagendoorn, Thea Masereeuw en Hil Vos stuk voor stuk levendige en charmante stewardessen zijn geweest, die zelfs een licht accent niet had den vergeten teneinde het verschil in na tionaliteit duidelijk te kunnen aangeven. Door Rie Broek werd hier met haar hu meurige huishoudster Berthe nog een geestig contrast tegenover geplaatst, zodat op deze manier een pittig blijspelkwartet kon worden rondgemaakt. WIM PLOEG en Jaap Nijssen waren als de beide vrienden op turbulente vrijers voeten iets minder vlot van allure en re pliek, ofschoon zij zich toch verdienstelijk naast hun tegenspeelsters hebben gehand haafd. Op deze wijze kan hun eveneens een behoorlijk aandeel worden toegeschre ven van het grote lachsucces dat „AD VENDO” met dit blijspel wist te behalen. JAN VAN DAM Dit gegeven leidde tot een overvloed aan figuren, die stuk voor stuk schitte rend wanen aangekleed. Daar ook de decors fraai waren, ontstond een geheel dat een lust voor het oog was. Genoemd moet ook worden de piano begeleiding van mej. R. Holt, die veel bijdroeg tot het welslagen van deze uit voering onder leiding van mevrouw M. Scheenaard in het Paulinum. Slechts één opmerking: als een lakei Dubbel- dick heet en er steeds toespelingen op zijn corpulentie worden gemaakt, zou men hem ook zo’n uiterlijk moeten ge ven. Dat neemt niet weg dat hij zich voortreffelijk weerde, hetgeen ook voor de andere actrices gold. Dat nar Petra na afloop bij de verloting mocht helpen was een verdiende beloning voor haar leuke spel. Voor de koopjes op de „rommelmarkt” van de drumband „Voorwaarts” kwamen zich zaterdag vele gegadigden melden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Dankzjj een door drumband „Voorwaarts” uit IJmuiden on dernomen actie voor het aanschaffen van nieuwe uniformen, deed hier het Markt plein zaterdag dikwijls even denken aan de specifieke sfeer van het Waterloopiein in Amsterdam. Het beatuur had voor dit doei namelijk een zogenoemde „rommel markt” georganiseerd, waar talrijke parti culieren en winkeliers de meest uiteen lopende voorwerpen voor hadden afge staan. Hierbij bevonden zich zelfs een twee-persoonsledikant en andere meubel stukken, terwijl ook wasteilen, gereed schappen en artdere attributen behoorlijk waren vertegenwoordigd. Voorts mochten boeken, kledingstukken en gebruiksvoor werpen evenmin ontbreken, zodat de vele marktbezoekers een grote keuze kon wor den voorgelegd. „Velsens Amateur Toneel ’71”, het nieuwe amateurgezelschap dat uit de fusie tussen „PALVU”, „De Plankeniers” en „K.Z.O.S.” is voortgekomen, heeft op deze hernieuwde belangstelling voor Heijer mans willen inhaken, door dinsdag 18 mei in de Velsense Stadsschouwburg te debu teren met zijn beroemde zeemansdrama „Op Hoop van Zagen”, dat dankzij deze bundeling van krachten een sterke bezet ting kan worden meegegeven. De voor naamste rollen hierin worden aldus ge speeld door Tiny van der Laan (Kniertje), Nol Stuvel (Geert), Will Mooy (Barend), Ans Zwanenburg (Jo) en Jan Wijker (re der Bos). Bovendien heeft men voor de regie de bekende acteur Will van Seist kunnen aantrekken, terwijl de toneelmees ter van de Stadsschouwburg, Peter van Warmerdam de decors en de belichting weer voor zijn rekening wilde nemen. Al deze voorbereidingen stellen een boeiende opvoering in het vooruitzicht, welke on getwijfeld aanspraak maakt op een volle zaaL dat zij de diefstal van horloges en sie raden bij een juwelier uit IJmuiden in de nacht van 6 op 7 mei op hun gewe ten hebben zijn nog voortvluchtig en heb ben vermoedelijk de buit nog bij zich. In verband met hun opsporing heeft de Amsterdamse politie vanmorgen hun na men bekend gemaakt. De hoofdverdach te van de inbraak, waarbij voor veertig duizend gulden buitgemaakt werd, is Ro nald Pareren, geboren in Amsterdam op 13 mei 1953. Hij heeft lang, licht blond haar, blauwe ogen en een slank postuur. De man heeft geen vaste woon- of ver blijfplaats. Pareren zou volgens de Am sterdamse politie in het bezit zijn van een grote tas, waarin zich de gestolen sieraden en horloges bevinden. Deze tas heeft hij .kort voor de arrestatie van de in de onderwereld bekende heler H. uit Amsterdam opgehaald. Ook is bekend dat de buit inmiddels weer was aangebo den aan een zekere R.V., ook een Am sterdamse heler. Pareren Schijnt in gezelschap te zijn van G. Knaap en E. P. Kuyper, die ook bij de -IJmuidense diefstal betrokken wa ren van wie eveneens de opsporing wordt verzocht. Het drietal reist in een zilverkleurige Citroën ID of Citroën DS met een zwart dak. Zij slapen vermoedelijk ook in de auto. Ieder die inlichtingen kan geven, wordt verzocht zich te wenden tot de politie van Velsen, telefoon 19019 of tot de re cherche van het politiebureau Amster- dam-Noord, telefoon 020-60673. V e- A ‘.x.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5