Raad Neuwied vol indrukken en goede herinneringen weer thuis Na weekeinde met boot- en bustochten Feest voor jeugd van 7-10 jaar Mini-dorp in Prinsenhal 450 kabouters voor Sfeervol Nederlands Duits koorconcert Goede vooruitzichten bij v. Hattum en Blanke voort K o Kwfe Netto-winst over 1970 bijna 6 miljoen PARTNERSCHAP HECHTER DAN OOIT Nieuwe Stevin- stalen IN GROTE KERK BEVERWIJK Th. Schaaf ten Fancy-fair in De Lichtboei Personenwagen in brand groep goed in de orders DEM winnaar van C. Tol-toernooi Bestuursverkiezing bij NCVB Twee gewonden bij ongevallen personenauto’s Twee Duitsers Opnieuw diefstallen uit i personenauto Havenberichten grave gedragen 1 7 1 MAANDAG 17 MEI 1971 IJMUIDER COURANT Dividend fe|||| RO r (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Hoe verstandig het acht jaar geleden door de toenmalige wethouder E. Gerritse en de Neuwie- der wethouder C. Collet genomen initiatief is geweest om te komen tot een partnerschap met uitwisselingen over en weer is ook in het afgelopen weekeinde weer bewezen, toen, zoals wij reeds schreven, het de beurt was van de Neuwieder raad om naar Beverwijk te komen. Duidelijk zijn daarbij „doel” en „zin” van het part nerschap: „elkaar leren kennen en begrip voor elkander verkrijgen” in de praktijk gebracht. Er waren heel wat nieuwe gezichten ditmaal, doch het was niet moeilijk die snel te leren kennen en vriendschap te sluiten. fek||l k - i samen met enige (Van een onzer verslaggevers) de Ruim 450 kabouters hebben zaterdag in de Prinsenhal het mini-dorp be zocht, dat in het kader van de Ka- bouterdag in district Kennemerland was opgebouwd. van vloog (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK In de dr. Prinsenhal hebben zaterdagmorgen en een gedeelte van de middag ruim 450 kabouters van het district Kennemerland feest gevierd in verband met het zestig jarig bestaan van de padvinderij in Nederland. De feest dag voor de jongens en meisjes van 7 tot 10 jaar bestond uit een bezoek aan een mi ni-dorp in de hal. Het evenement was ge organiseerd door het Nederlandse Padvin ders Gilde en de Nederlandse Gidsen Be weging. HEEMSKERK Vrijdag 21 en zaterdag 22 mei zal er in het centrum De Lichtboei een fancy-fair worden gehouden voor de aankoop van een nieuwe judo-mat. De fancy-fair is geopend van vrijdagavond vanaf 7 uur en zaterdag vanaf 10 uur ’s morgens. Vrijdagavond zal het trompet- terskorps uit Beverwijk een rondgang ma ken door de vier wijken van Heemskerk. Omstreeks elf uur kwamen de kabouters bij de douane van het mini-dorpje aan en via het VVV-kantoor, waar men als bur ger van het stadje werd ingeschreven, mocht men de Prinsenhal betreden. De leidsters hadden een aantal kramen neer gezet waar de jongens en meisjes enkele opdrachten moesten vervullen. Er was zelfs nog een echte poppenkast, die nauw lettend in het oog werd gehouden door Mien de Eerste, wier standbeeld naast de poppenkast was geplaatst. De kabouters, die in groepjes van >15, het mini-dorp be zochten, kregen ieder een flesje fris aan geboden, zodat de van thuis meegenomen boterhammen extra feestelijk naar bin nen konden worden gewerkt. Om drie uur ’s middags ging iedereen weer naar huis, in de wetenschap, dat in de Prinsenhal menig plezierig uur was doorgebracht. De begrafenis werd zaterdagmiddag on der meer bij gewoond door de wethouders A. Hermes, P. Sigon en P. J. Schipperus, gemeentesecretaris W. C .Huisman en tal rijke hoofden van diensten. Bij de bloe men die de baar dekten was ook een krans van het gemeentebestuur van Neu wied. BEVERWIJK Het vijfde C. Tol-junio- rentoernooi voor B junioren is zondag ge wonnen door de junioren van de organise rende vereniging DEM. Aan dit toernooi namen behalve DEM ook de verenigingen ADO’20, Vitesse en Stormvogels deel. Iede re vereniging kwam met vier elftallen naar het DEM veld. Het is een sportief toernooi geworden waarbij na afloop de DEM- jeugdleider de heer C. Tol waarnaar dit toernooi genoemd is, de prijzen uitreikte. De uitslagen waren: 1. DEM, 2. ADO ’20, 3. Stormvogels, 4. Vitesse ’22. Het totale toer nooi werd door DEM B 5 gewonnen. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De afdeling Vel- sen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt dinsdag 18 mei in ge bouw De Meerpaal aan de Banjaertstraat haar laatste ledenvergadering van dit sei zoen. Deze bijeenkomst zal een gezellig ka rakter krijgen door de medewerking van xxcuuMuig, czvciaiivj'vjrixaiuiuuui, XVCIIJ-ICJ het Bureau „Voorlichting Merkartitkelen”, Santos: Fuducia, Monrovia; Neriandia, rw>nnacram* Trmn Dnlmoc RnvdoP' Aalon dat onder het motto „In de winkel van Sinkei” met een kleur- en klankdia-pre- sentatie de dames een gevarieerd program ma aanbiedt. Belangrijk is echter ook de bestuursverkiezing, doordat de dames T. Hop-Heinis, hoofd propaganda; E. P. van Muis winkel-Verbeek en H. A. Thijs-van der Veen zich niet meer voor een functie beschikbaar stellen. Uit een drietal dub beltallen zullen de dames in de komende vacatures kunnen voorzien. (Van onze redactie economie) BEVERWIJK. Van Hattum en Blan- kevoort n.v. te Beverwijk heeft over het afgelopen boekjaar een netto-winst ge boekt van 5.890.729 gulden. Deze winst is bijna gelijk aan die van 1969. De maat schappij heeft voor dit jaar goede voor uitzichten. Het jaar is begonnen met een goed gevulde orderportefeuille. Het nog niet uitgevoerde deel van de ontvangen opdrachten bedroeg per 1 januari 1971 in totaal 268 mln. Bij het begin van 1970 was er voor 230 mln in portefeuille. Met de al verkregen werken en enkele objekten waarvoor in de eerste maanden van 1971 opdracht werd verkregen, verwacht Van Hattum en Blankevoort ook voor het lopende jaar een hoge graad van bedrijvigheid. De gang van zaken op de werken wettigt de verwachting dat het resultaat over 1971 niet minder zal zijn dan in het jaar daarvoor. BEVERWIJK. In de nacht van za terdag op zondag raakte op de westelij ke rijbaan van Rijksweg 9 een personen auto van een inwoner van Alkmaar in brand. De politie van Beverwijk trachtte de brand te blussen met een schuimblus- apparaat. De inmiddels gewaarschuwde brandweer van Beverwijk had het vuur snel onder controle. Met een takelwagen van de eveneens aanwezige brandweer van Velsen is de wagen weggesleept. Vol gens de bestuurder is de brand ontstaan door wrijving als gevolg van een lekke band. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Buiten enkele aan rijdingen met lichte materiële schade hebben tijdens het afgelopen weekeinde ook twee verkeersongevallen plaats ge had, waarbij twee bromfietsers gewond geraakt zijn. In de nacht van zondag op maandag om ongeveer twintig minuten over twaalf is een uit Heemskerk afkomstige bromfietser op de Communicatieweg te gen een rechts van de weg in de berm staande bromfiets gebotst. Over de juis te toedracht van het ongeval tast de po litie nog in het duister, omdat de Heemskerker vrij ernstig gewond naar het St. Jozef ziekenhuis gebracht werd en nog niet kon worden verhoord. Op de kruising Maerten van Heems- kerckstraat-Jan van Kuikweg-Van Riemsdijklaan vloog een 17-jarige Heemskerker maandagmorgen om ze ven uur met zijn bromfiets uit de bocht en botste tegen een autobox aan de Maerten van Heemskerckstraat. Ook de ze verkeersdeelnemer werd met verwon dingen naar het St. Jozefziekenhuis ge bracht. De politie vermoedt, dat de jon geman met te hoge snelheid de bocht ge nomen heeft en daardoor de macht over het stuur verloor. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Na de diefstallen uit auto’s in de Gêleenstraat in IJmui- den vorige week zijn dit weekend twee autoradio’s gestolen uit wagens, die ge parkeerd stonden in de Gildenlaan in Velsen-Noord. De tochtraampies van beide auto’s werden geforceerd, waarna de radio’s werden gedemonteerd en zijn meegenomen. zelfde gebeurde in „Otsche Nash”, welk werk toch al geen eenvoudige opgave is. De dirigent zelf was uitermate overtui gend in zijn solo-optreden. We hebben Piet de Reuver nooit indringender horen zingen dan nu in zijn vertolking van aria’s uit „Rinaldo” van Handel en „Elias” van Mendelssohn. Zijn stem, die uitermate geschikt is voor evangelistenrollen, kwam in deze verdragende ruimte dan ook bij zonder tot :iting. Het programma werd aangevuld met orgelspel van Teun Walter, die werken speelde van Bach, Pachelbel en Purcell. Klonk het „Trumpet Tune” van deze laat ste niet zo sprankelend als men zou wen sen van dit deel uit een suite voor vir- ginaal, de variaties op „Vom Himmel hoch” van de twee eerste componisten en een klein preludium en fuga van Bach werden smaakvol voorgedragen. Aan „Wachet auf, ruft uns die Stimme” van Bach werd medewerking verleend door Teun Winkel, trompet. Geheel geslaagd was de samenwerking niet. De opgave is dan ook niet zó eenvoudig. Als geheel was bet een sfeervolle avond waarin weer vele Neederlands-Duitse vriendschapsbanden zullen zijn gesmeed. De lengte van het programma rechtvaar digde overigens een pauze nauwelijks. KEES MAAS Daarover gewaagde in zjjn slot-dank- woord Bürgermeister K. H. Schmelzer, na dat tevoren burgemeester J. G. S. Bruins ma had opgemerkt, dat niemand had kun nen denken, dat het zaadje door de he ren Gerritse en Collet gezaaid in acht jaar zou uitgroeien tot zulk een forse boom, die geen stormen heeft gekend. Hjj dankte de beide initiatiefnemers daarvoor har telijk. Deze woorden werden gesproken tjj- Zoals bekend wil Van Hattum en Blan kevoort met terugwerkende kracht van af 1 januari van dit jaar een fusie aan gaan met Boele en van Eesteren en Van Splunder. De groep zal dan de activitei ten voortzetten onder de naam Stevin- groep. Boele en Van Eesteren en Van Splunder hadden aan het begin van 1971 een goed gevulde orderportefeuille en gun stige verwachtingen ten aanzien van het bedrijfsresultaat. Doordat in de meeste Het mannenkoor Zanglust onder lei ding van Piet de Reuver had daarvoor minder kunnen overtuigen. Na een ge dragen „Schafer Sonntagslied” van Kreutzer was „Pslam 84” van W. An- driessen, overigens een nu al ver ouderd klinkend werk, een tegenvaller. Ook het priesterkoor uit Die Zauberflöte klonk wat vlakjes. Het koor zou nog best enkele bassen kunnen gebruiken, die de klank wat meer diepte zouden geven. In „Die Vesper” van Beethoven traden verschillende onzuiverheden op en het- Van Hattum en Blankevoort heeft het volgende dividend-voorstel gedaan: op de preferente aandelen van 1000 gulden een dividend 60 per aandeel. Op de priori- teitsaandelen van nominaal 100 5 di vidend per aandeel en op de gewone 20 aandelen 4 per aandeel. Zonder reke ning te houden met de fusie betekent dit voorstel dat van het winstsaldo van Van Hattum en Blankevoort over 1970 wordt uitbetaald: op 1000 preferente aandelen 60 per aandeel, op 10 prioriteitsaande- len 5 per aandeel en op 528.000 gewone aandelen een dividend van 4 per aan deel. Bij het totstandkomen van de fusie zal additioneel op 237.000 gewone aande len een dividend van 4 per aandeel wor den uitgekeerd ten laste van de alsdan aan de oudste maatschappij toekomende bedrijfsresultaten over 1970 van Boele en Van Eesteren en Van Splunder. Aan het eind van het verslagjaar had de nieuwe Stevin-groep zo’n kleine zes duizend mensen in dienst. Bij dit aantal zit een staf van vaste medewerkers van ongeveer 1250. Door het op gang komen en aflopen van werkzaamheden fluctueert deze personeelsbezetting geregeld. De verwachting is dat maar twee leden van de huidige raad van commissarissen in functie zullen blijven, dat zijn de he ren P. van Delden en mr. F. 'van Hattum. Het voorstel is om de raad van commis sarissen aan te vullen door benoeming van dr. ir. A. Drijver, oud-voorzitter van de raad van bestuur van Hoogovens, ir. F van Hatum, drs. F. Jokin, dr. J. de Meijer (oud-staatssecretaris), drs. A. J. van Raalte, mr. R. Scholten en A. A. van Wijngaarden. De bedoeling is het aantal directeuren op 7 te brengen en het aan tal commissarissen op 9. opzichten de drie bedrijven elkaar aan vullen, valt een gunstige ontwikkeling van de omzet van het nieuwe concern te verwachten. De directe voordelen van het samengaan liggen in de uitbreiding van de werk- en acquisitiemogelijkheden van elk van de drie deelnemende maatschap pijen. De grote voordelen van uitbreiding van de activiteiten en verhoogde efficien cy zullen in 1971 nog weinig in de be drijfsresultaten tot uitdrukking kunnen komen. Op wat langere termijn zullen de ze factoren een gunstige invloed op de winst uitoefenen. Voor wat van Hattum en Blankevoort betreft, op de Nederlandse markt heeft dit bedrijf een omzet van 216,9 mln be haald, wat ten opzichte van de binnen landse omzet van 161,2 mln in 1969 een groei betekent van bijna 35 percent. Ook de in het buitenland behaalde omzet was met 102,4 mln hoger dan de in 1969 ge realiseerde ƒ87,5 mln. De stijging bedroeg hier 17 percent. De totale omzet in 1970 was ƒ319,3 mln, ruim 28 percent hoger dan in 1969 behaalde omzet van 248,7 mln. De binnenlandse omzet in 1970 was 88 percent van de totale omzet. honderden anderen naar de BHK en de AGN, ontving burgemeester Bruinsma „Rijnbloemen” in de vorm van enkele flessen wijn en sprak Beverwijks eerste burger enkele leden van de Boerenkapel van de BHK toe. Het waren de heren E. Butter, W. Opgelder, J. Kuipers en J. Kleijn, die op een langjarige verdienste in de BHK kunnen terugzien. Zij kregen allen bloemstukken met rookwerk; waarna de dames Bruinsma, Schön en Augner (echt genote van de voorzitter van de Arbeits- gemeinschaft) op haar beurt in de bloe metjes werden gezet. Het was Oberbürger- meister L. Schön, die uit naam van de raad van zijn stad en de 110 muzikanten uit Neuwied een kort woord sprak. En daarmede was dan het officiële gedeelte volledig ten einde. De Boerenkapel ontruimde het podium om plaats te maken voor het Cascade-or- kest uit ’s Hertogenbosch, dat vervolgens tot drie uur ’s nachts de danslustigen meer dan in beweging heeft weten te houden op zeer geanimeerde wijze. De stemming, welke reeds voortreffelijk was werd er onder de lawine van niet-mis-te-verstane klanken bepaald niet slechter op. Degenen met het meeste uithoudings vermogen en dat waren er nogal wat hielden het tot drie uur vol. De volgende morgen zondag ont moette men elkaar in Lommerlust, waar een voortreffelijke lunch stond te wach ten. Hier werden over en weer welgemeende dankwoorden gesproken, waarbij Bür germeister Schmelzer zich in het bijzonder richtte tot de heer M. van Hezik, chef van de afdeling voorlichting van de gemeente Beverwijk. Als blijk van erkentelijkeheid voor zijn perfecte voorbereiding mocht hij een fraai platenboek in ontvangst nemen. De heer Van Hezik deelde mede, dat dit werk niet verricht had kunnen worden zonder de waardevolle medewerking van zijn assistente mevrouw A. de Wit. Zij mocht uit handen van burgemeester Bruinsma daarvoor een kleine, maar daar om niet minder welgemeente, bloemen hulde ontvangen. Met een „tot. ziens tot volgend jaar in Neuwied” werd daarna de< bus opgezocht, die kort daarop wegreed hartelijk nagewuifd door een groot aan tal gastfamilies. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Bij het station IJmui- den-Oost trof de politie zondagmorgen een personenauto aan met' twee slapen de Duitse jongens. Men vermoedde dat de auto gestolen was, want het linkervoor- raampje scheen geforceerd te zijn. Later bleek dat de auto ontvreemd was in Am sterdam en dat de beide jongens die ze ventien en achttien jaar oud zijn en wo nen in Keulen en Porz-Westhoven op 14 mei van huis waren weggelopen. De twee Duitsers zijn aan de politie van Amster dam overgegeven. Een genoeglijke boottocht had zater dagmiddag plaats vanuit Beverwijk naar de Zaanse Schans. Vooral op het achterdek in de luwte en de koeste rende stralen van de zon, was het goed toeven. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdagmiddag is op de begraafplaats Duinrust de heer Th. Schaaf begraven, die vorige week op 56- jarige leeftijd aan een ernstige ziekte overleed. De heer Schaaf was hoofd van de afdeling financiën en personeelszaken van de gemeente Beverwijk. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Kostro- males, Vyborg; Voline, Dagenham; Lady San dra, Londen; Tor Anglia, Gothenburg; Uranes- B, Gr. Yarmouth; Bow Combo, Londen; Otto, Rotterdam; Berkelstroom, Par; Rolf Behrman, Londen; Hilvarenbeek, Hamina; Zaan, Selby; Hondsbosch, Londen; Hoocrest, Londen; Patani, Roterdam; Susan, Gr. Yarmouth; Hooness, Rot terdam; Formality, Londen; Poolster, Rotter dam; Tor Hollandla, Gothenburg; Markborg, Skoghall; Electron, Huil; Karin Winkler, Flix- borough; Hootact, Londen; Gazelle, Boston; North Shore, Cont. Plat; Magda Wegener, Rot terdam; Herman Helene, Bremen. Zaterdag vertrokken nit IJmuiden: Tor Scan dia, Gothenburg; Jupiter, Diepe; Dietrich, Ol- dendorf, Oxelosund; Palamedes, St. Maarten; Vorwarts II, Helsingborg; Cap Saray, Cristobal; Heluan, Ruysbroek; Ruestringen, Londen; Blan ca, Emden; Saleema, Gagliari; Markab, Dor drecht; Wis, Sheerness; Gerda-k, Kopenhagen: Meteoor, Bilbao; Tor Anglia, Gothenburg; Nety, Whitby; Barken, Gothenburg; Felena, Rouan; Sommen, Hamina; Jeane-E, Londen; Memel, Dagenham; Baltique, Oslo; St. Marla, Middles borough; Glttt, Hamburg; Otto, Bremen; Kat- tenturm, Cont. Plat; Botnia, Odense. Aangekomen zondag: Medon, Paramaribo; Wiken, Skutskar; Gullhav, Grangemouth; Gunda, Karlstad; Stevensland, Avard; Dimitrios-G, Man chester; Dwinoles, Riga; Sagard, Gent; Enskeri, Hamburg; Sociality, Gr. Yarmouth; Kennemer land, Santos; Fuducia, Monrovia; Neriandia, Ko penhagen; Irma Delmas, Bordek; Aelsa, Hu- diksval; Labotas, Hamburg; Darmstad, Bremen; Royal Enterprise, Bollsta; Bonaire, Par; Pan dora, Boulogne; Delfborg, Vesterlk; Helga-S, Hamburg; Capella, Morsundet; Lady Sarita, Londen; Treuholz, Flixborough; Vento Dig Sci- rokko, Noordzee; Capetan Kostis, Sidney; Klaus, Trondheim; Argo, Londen: Puerto de Amberes, Bilbao; Fionia, Kopenhagen; Willem Koerts, Leith. Vertrokken zondag: Tor Hollandla, Imming- ham; Brinda, Londen; Okune, Bilbao; Uranes- B, Selby; Krebsia, Rotterdam; Rijnstroom, Sho reham; Phidias, Rotterdam; Stevnsland. Oxelo sund; Zaanstroom, Felixtowe. Aangekomen maandag: Arya Sep, Antwerpen; Brimanger, Antwerpen; Libation, Londen; Ca dence, Rochester; Crol, Porsgrinn. Vertrokken maandag; geen. dens de laatste bijeenkomst in het kader van deze uitwisseling dit jaar in „Lom- merlust”, zondagmiddag. Daaraan zijn twee drukke dagen voor afgegaan waarover wij zaterdag reeds ge deeltelijk berichtten met betrekking tot de activiteiten vrijdag. Zaterdagmorgen heeft een groot deel van de gasten een bezoek gebracht aan de Sporthal, met in aansluiting daarop een bustocht door Beverwijk. Een ander deel gebruikte de ochtend om wat souvenirs te kopen. Tegen half een trof men elkander aan de Pijpkade, waar een boot gereed lag om gasten en gastfamilies naar de Zaanse Schans te brengen. Het werd een genoeg lijke bootvaart onder de meest gunstige weersonstandigheden. Met zeer grote be langstelling werd de Zaanse Schans be zichtigd en heeft men met merkbaar en thousiasme geluisterd naar uiteenzettin gen over de werkwijze van de molens. Inmiddels waren twee autobussen gearri veerd, die het gezelschap naar Volenden? Vervoerden, waar een aantal genoegelijke pren werd doorgebracht temidden van gerookte paling en zeilschepen. Tegen zes uur arriveerde men in „Het Gulden Vlies” in Alkmaar, alwaar het di ner werd gebruikt. Omstreeks tien uur keerde men in Beverwijk terug en reed direkt door naar de Bedrijfsschool van Hoogovens, waar een muziekfestival plaats had van de Beverwijkse Harmoniekapel met het muziekgezelschap van de Arbeits- gemeinschaft Neuwied waarin een aantal muziekverenigingen uit de partnerstad zijn bijeengebracht. Hier luisterde men BEVERWIJK. Duiters zijn verzot op mannenzang. Veelal is het een genoe gen ernaar te luisteren. Het Paderbor- ner Manner Chor onder leiding van Hans Baier zocht het zaterdagavond in de Beverwijkse Grote Kerk in de folklo ristische -ichting. Russiche en Ameri kaanse muziek waren de troeven en zij werden overtuigend uitgespeeld. „Troika Glöckchen” en „Das Glöckchen” boden alle mogelijkheden voor sonore bassen en smeltende tenoren en deze werden dan ook goed uitgebuit. „Alte Heimat” bleek „The old folks at home” te zijn en „Old Black Joe” was een ingewikkelde parafrase op dit bekende lied. Het klas sieke werk was „Trösterin Musik” van Bruckner, waarin het koor van een zeer sonore klank liet genieten. k. w<. *4

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7