kostelijk amusement op i Drs. W. Ph. Pos KUNSTVEILING VOOR VIETNAM promoveert op Aug. Defresne Duizend&Eén inde Zomermeut en zit ideeën iinbij|^j^ Jazz-feest met Kenny Ball in Rotterdamse Doelen „Tchao!” uit Brussel levert we ^èbtunogpKtKStó naHluflaai? VLAAMSE GROEP DEZE WEEK IN HAARLEM dr. A. Terruwe Vier leden Raad voor de Kunst treden af Reportage over theorieën van i radio-hoorspelen Wereldomroep bekroonde drie Radio woensdag i HILVERSUM I. Goed ontvangen televisie-opera van Britten T.V. vanavond TV woensdag TV dinsdag ..‘fV Ok 13 12 DINSDAG 18 MEI 1971 Invloed op de toneelcultuur Onmachtige Commissie Orkestenbestel HAARLEM Het is langzamerhand traditie aan het worden dat er ieder voorjaar, in het kader van het Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord, een toneeluitwisseling plaats heeft tussen Noord en Zuid, waarbij gewoonlijk Haarlem de eer te beurt valt als eerste of enige Noordnederlandse stad een Vlaams gezelschap te mogen ontvangen terwijl onze „eigen” Toneelgroep Centrum dan in Brussel of Antwerpen speelt. Een goede traditie, want als de berg niet naar Mohammed komt, moet Mohammed naar de berg komen; met andere woorden: het toneel moet bij het publiek op bezoek gaan, want niet zo heel veel Nederlanders zullen naar België gaan om daar toneel te zien, en omgekeerd. 3 Haarlem Ged. Oude Gracht 86(5 minuten van de Raaks-Parkeergarage) Zandvoort Grote Krocht 30-32 „DIXIELAND JAMBOREE” Sterren-programma Amsterdam-Zangersstad naar 1973 verschoven Opdracht componist Marius Monnikendam „Europaprijzen” voor Nederlandse schilders „Owen Wingrave” ZVWWVVWVWVWWWWVW WVWVWVVVVVMVVWWWWVVVVVVVir L si; ADVERTENTIE 19.30 19.55 20.00 20.15 20.21 21.10 22.00 22.50 22.55 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 19.30 19.37 19.55 20.00 20.15 20.21 21.11 21.21 22.00 22.50 22.55 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.55 20.00 20.15 20.21 20.30 21.00 21.40 22.05 22.20 20.15 20.30 21.15 21.20 21.25 22.35 22.40 10.45 17.00 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 19.25 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 De huidige formatie van een commissie tot bestudering van het orkestenbestel, waarin voornamelijk de belangen van een aantal gevestigde instituten vertegenwoor digd zijn, dient volgens hen zodanig te worden gewijzigd, dat daarin het gehele muziekleven in al zijn sectoren gerepre senteerd wordt door deskundigen, die zich niet in eerste aanleg aan een bepaald groepsbelang gebonden achten. De uitgetreden leden zijn van mening, dat de commissie in zijn huidige constella tie niet tot resultaten zal kunnen komen, zij vragen zich af of de destijds vanwege de minister aan de raad verstrekte op dracht tot het vormen van deze commissie niet moet worden ingetrokken en de vor ming van een nieuwe commissie al dan niet rechtstreeks onder verantwoordelijk heid van het ministerie van C.R.M. zelf zal dienen plaats te vinden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG „Midnight in Moscow”, „Samantha”, „Green leaves of summer” en „Washington Square” mogen dan hints uit een ver verleden zijn, de faam van de toenmalige vertolker, jazztrompettist Ken ny Ball, is sedertdien nawelijks verbleekt. Hü heeft in zijn geboorteland Engeland nog altijd het uitzicht op een grote schare aanhangers, die hem op plaatsen, waar hij speelt, trouw komen bezoeken. „Kenny Ball and his Jazzmen”, zoals zijn orkest voluit heet, zijn donderdag a.s. Hemel vaartsdag te beluisteren in de grote zaal van „De Doelen” in Rotterdam. Kenny Ball moet daar in de havenstad het klapstuk van een zg. „Dixieland Jam boree” worden, die wordt georganiseerd door Theo van Est, leider/drummer/zan- ger van „Ted Easton’s Jazzband”, vast orkest in de bekende Scheveningse jazz club „Ned Orleans”. Theo van Est over de „Dixieland Jam boree”: „Jarenlang heb ik ervan gedroomd ooit nog eens een groot dixielandfeest te geven. Mijn wens zal hopelijk komende donderdag in vervulling gaan. Misschien kan op die avond bewezen worden dat van doodgaan van Dixieland jazz geen sprake is”. Behalve Kenny Ball treden als gasten bij „Ted Easton’s Jazzband” op klarinet- tist/saxofonist Benny Waters (speelde bij King Oliver), saxofonist Hal Singer (ex- orkestlid Duke Ellington) en trompettist Nederland II NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: High Chaparral (film). STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Trophy (Rallycross). Hendrick de Keyser, doe. Jazz-O-Rama. INFO. Hiro-Magazine. NOS: Journaal. Dit jaar geeft het vijfentwintigjarig ju bileum van het Belgisch-Nederlands Cul tureel Accoord nog wat extra kleur aan deze toneeluitwisseling, die in Haarlem dan ook een speciale nadruk krijgt doordat nu niet wordt volstaan met één Vlaamse voorstelling; het gezelschap van de Ko ninklijke Vlaamse Schouwburg in Brussel is deze keer voor een serie van zes voor stellingen in de Haarlemse Stadschouw- burg neergestreken. Daarbij is het alleen jammer dat van deze gelegenheid geen gebruik is gemaakt om ons wat meer van het repertoire van dat gezelschap te laten zien; nu bleef de serie beperkt tot het spelen van één zelfde stuk: het blijspel „Tchao!” Deze boulevardkomedie van de Frans man Marc-Gilbert Sauvajon gaat in Ne derland al even lang als in België. Het Nieuw Rotterdams Toneel speelt het stuk (evenals het Brusselse gezelschap) sinds vorig jaar december en men heeft die op voering in Haarlem en omgeving al enige keren kunnen zien. Menig toneelliefheb ber weet nu dus wel dat Sauvajon in dit blijspel op speelse wijze een loopje neemt met het generatie-conflict, met de concur rentie tussen menselijke arbeidskracht en computer en met het verschil tussen oude en nieuwe opvattingen van liefde en hu welijk. De schrijver doet dat met zoveel humor, met zulke geestige, spitse dialogen AMSTERDAM. De internationale wedstrijd uitsluitend voor mannenkoren, die onder de naam Manifestatie Amster dam-Zangersstad in mei 1972 in het Am sterdamse Concertgebouw zou worden ge houden met als inzet de „wereldbokaal, is verschoven naar de periode 28 mei tot en met 2 juni 1973. Het organiserende co mité, heeft hiertoe besloten omdat een aanzienlijk aantal koren vooral in het buitenland reeds een programmasche ma voor 1972 had vastgesteld. De reeds getoonde belangstelling in binnen- en bui tenland is groot. Aan de wedstrijd in 1973 kunnen 72 mannenkoren deelnemen. „Tchao”, blijspel van Marc-Gilbert Sauvajon. Vertaald door Koen de Ruy ter. Opvoering door de Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel. Re gie: Kris Betz. Spelenden: Anton Pe ters, Jan Moonen, Fried Zuidweg, Ger da Marchant, Fred Robion en Jeanine Bischops. Decors: Manfred Hürrig. Eerste voorstelling te Haarlem op 17 mei in de Stadsschouwburg. AMSTERDAM De componisten Jur- riaan Andriessen, Reinbert de Leeuw en Jan van Vlijmen en de musicoloog drs. H. J. van Royen hebben zich teruggetrokken uit de afdeling muziek van de Raad voor de Kunst, zo delen ze in een communiqué mee. Schriftelijk hebben zij de minister van C.R.M. bericht, dat de machteloosheid van de afdeling inzake de kwesties rond de vorming van een nieuwe Commissie Orkestenbestel thans dermate groteske vormen heeft aangenomen, dat het hun onmogelijk is nog langer verantwoorde lijkheid te dragen voor een beleid, waar tegen door hen herhaaldelijk doch ver geefs bezwaren zijn ingebracht. Nelson Williams (eveneens ex-Ellington). In Rotterdam zal ook Nederlandse dixie land vertegenwoordigd zijn door „The Har bour Jazzband”, „The Green River Jazz band”, „The South Jazzband” en „The Ca ledonians”. „Ted Easton’s Jazzband” is de laatste ja- ren sterk in de belangstelling gekomen. Daartoe heeft ongetwijfeld de nog altijd zeer grote virtuositeit van klarinettist Jan Morks bijgedragen. Morks is o.m. be kend geworden door zijn spel in „The Dutch Swing College Band” en bij het kwintet Jan Morks, waarmee hij destijds de Edison voor jazz verwierf. Het orkest van Ted Easton maakte vier langspeel platen en treedt regelmatig voor radio en televisie op. HILVERSUM Radio Nederland zal aan alle Engelstalige radiostations in de wereld een aantal hoorspelen aanbie- Iden. Zij worden geselecteerd uit de 67 inzendingen die binnenkwamen op een prijsvraag die de Wereldomroep vorig 11 jaar uitschreef in de Verenigde Staten. Deze week reikte in Washington de Ne- I derlandse ambassadeur, mr. R. B. Baron I van Lynden, de prijzen uit aan de win- ;l naars. I De eerste prijs, de Gouden windmolen I en een veertiendaags verblijf in Neder- |i land, was voor Benjamin Bradford uit Paducah, Kentucky, voor zijn spel „Post Mortem”. De Zilveren molen ging naar mevrouw Laverne Kehr uit Winchester, I Massachusetts, voor „The way out I West”. De derde prijs, de Bronzen mo- I len, werd gewonnen door Martin Hal- I pern uit Natick, Massachusetts voor I „The damned Thing”. I De productie van de hoorspelen ge- beurt in samenwerking met National Public Radio in Washington, een orga- Inisatie van niet- commerciële Ameri- II kaanse omroepen. I; In 1969 had Radio Nederland al een 11 soortgelijke prijsvraag gehouden voor I Spaanse hoorspelen, in Latijns Amerika. I Daarop kwamen 31 inzendingen binnen. I De prijzen vielen toen in Argentinië, I Uruguay en Ecuador. Nederland II NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Den Haag vandaag. Kunstsignalering. KRO: Tekenfilm. Het verre Westen. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. KRO: Andy Williams Show. Brandpunt. Dr. A. Terruwe - Menselijk Geluk, documentaire. Paul Vlaanderen (serie). NOS: Journaal. TELEAC: En Francais (18). Nederland I NOS-NOT: Schooltelevisie. AVRO: Kinderprogr. NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Den Haag vandaag. Vrij-uit. Europa Cup ChelseaReal Madrid te Athene. Pol. Partijen. Tweede helft ChelseaReal Madrid. Staatsloterij Uitz. Socutera. Charlie Chan (film). STER: Reclame. NOS: Journaal. AMSTERDAM. De Nederlandse com ponist Marius Monnikendam, die 28 mei zijn 75ste verjaardag gaat vieren heeft van de dr. Johan Wagenaarstichting opdracht gekregen tot het schrijven van een werk voor koor en orkest, dat door het Resi dentie Bachkoor volgend jaar te gelegen heid van zijn eeuwfeest in Den Haag en Parijs zal worden uitgevoerd. Op 29 mei zal Feike Asma in de Grote Kerk in Dordrecht een concert geven van orgelwerken van Marius Monnikendam. Daar zal o.m. diens nieuwe toccata voor het eerst worden uitgevoerd. (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL De Nederlandse schilder Kees van Bohemen heeft de derde prijs gekregen van de Europaprijs voor schilder kunst die te Ostende door een jury van deskundigen uit een aantal Europese lan den onder voorzitterschap van de Belgische kunstcriticus Emile Lanqui is toegekend. De eerste prijs ging naar de Engelsman Roy Adzak, de tweede naar de Fransman Nikos. Bij de zilveren medailles zijn er twee ook aan Nederlandse schilders toe gekend, namelijk aan Jacob Zekveld en aan Age Klink. DEN HAAG Van 18 mei tot en met 27 juni zal in het Gemeentemuseum in Den Haag een tentoonstelling zijn over leven en werk van de Haagse kunstpeda- goog dr. H. P. Bremmer (1871-1956). Brem- mer heeft geschilderd, kunstonderricht ge geven aan particulieren, boeken en artike len geschreven en met mevrouw Kröller- Müller heeft hij een deel van de Kröller- Müller-colectie samengesteld. 'Blue Baai De schrijfster Mies Bouhuys toont een schilderij van de Haarlemse kunstenaar Jeroen ten Berge op de kunstveiling voor het Medisch Comité Nederland- Vietnam in het Amsterdams Stedelijk Museum. Deze actie door „Kunstenaars voor Vietnam” ondervond groot succes. De veiling, die tot diep in de nacht voortduurde, bracht vele duizenden guldens op. AMSTERDAM Drs. W. Ph. Pos, oud- directeur van de Toneelschool in Amster dam en tegenwoordig wetenschappelijk hoofdmedewerker dramaturgie aan de universiteiten van Amsterdam en Leiden is vanmiddag gepromoveerd op een proef schrift getiteld „De Toneelkunste naar August Defresne, toneelschrijver, regisseur toneelleider.” De heer Pos heeft een onderzoek ingesteld naar het belang dat Defresne voor de Nederlandse toneel cultuur heeft gehad. August Defresne heeft ruim 25 jaar van 1929 tot 1956 in hechte samenwerking met Albert van Dalsum een leidende functie gehad in het toneelleven. Het bijzondere aan Defresne is dat hij niet vanuit het acteurschap tot de regie is gekomen, maar als auteur, zo schrijft de heer Pos. Voorzover het de door Defresne ge schreven stukken betreft, moet het onder zoek gezien worden in het kader van de dramaturgie: Alle stukken, opgevoerd of niet, zijn onderzocht op hun structuur, inhoud en affiniteit met verwante stro mingen en gestalten. In totaal zijn het er zeventien waarvan er veertien op het to neel zijn gebracht. Wat de regie betreft kon alleen het ma nifeste gedeelte, zoals dat in de voorstel ling blijkt aan de hand van reacties en kritieken door de promovendus worden beoordeeld. Het latente gedeelte zoals dat zich bij de direct betrokkene manifesteert, kan volgens de promovendus slechts worden beoordeeld door hen die bij de opvoering zijn betrokken. Daarom heeft de heer Pos een enquête gehouden onder ongeveer dertig acteurs en actrices, die bij bena dering een beeld van Defresne’s werk wijze heeft gegeven. De heer Pos is ech ter van oordeel dat een doeltreffend beeld van de regie slechts kan worden verkre gen door audio-visuele registratie van de eerste repetitie tot en met de generale. Hier ligt volgens de promovendus een taak voor de instituten voor dramatische kunst. LONDEN (AP) Zondagavond is voor de Britse en tegelijk de Amerikaanse televisie in première gegaan de nieuw ste opera van Benjamin Britten, „Owen Wingrave”, die speciaal voor de TV is geschapen. De Britse critici loven het werk zeer en vergelijken het met Brittens „Billy Budd” als een werk van zeer groot formaat. De opera is ontleend aan een verhaal van Henry James. Het libretto is ge schreven door Myfanwy Piper. Het or kest, het Britse Kamerorkest, werd bij de eerste opvoering in de studio’s van de BBC gedirigeerd door de componist. De titelrol werd gezongen door de bari ton Benjamin Luxon. „Owen Wingrave” is het verhaal, spe lend aan het eind van de vorige eeuw, van de laatste zoon uit een geslacht van militairen, die pacifist wordt. Hij wordt door zijn woedende familie ont erfd en sterft, op geheimzinnige wijze, in een behekste kamer. Britten gaat nu een theaterversie van „Owen Wingrave” vervaardigen. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Op het eerste gehoor. 7.25 Horen en zien. 7.30 Nws. 7.32 Hier en Nu. 8.00 Nws. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.35 Voor kleuters. 9.50 Vier eeuwen muziek. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.03 Aktua-Magazine. 11.55 Me dedelingen. 12.00 Van twaalf tot twee. 12.22 Wij van het land. 12.26 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 13.00 Raden maar. 14.00 Huisbezoek. 14.10 Russische sym fonie orkest. 15.00 In ’t zilver. 16.00 Nws. 16.03 Voor kleuters. 16.15 Voor kinderen. 16.10 Jeugdland. 17.30 En Bloc! 17.50 Overheidsvoorl. Ontwikke lingslanden. 18.30 Nws. 19.00 Openbaar Kunstbezit. Politieke Partijen: 19.10: DS’70. 19.20 SNIF: Signalementen. 19.50 Voor blinden en slechtzienden. 20.00 Muziekmagazine. 22.30 Nws. 22.38 Mensen, ontmoetingen, meningen. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 Dag woensdag. 7.33 Van de voorpagina. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Actuali teiten. 8.22 Dag woensdag. 9.00 Week blad; Ons nummer is.9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.15 Koning Klant. 10.30 De weekbladen. 11.00 Nws. 11.03 Kinderbescherming. 11.33 Op de koffie. 12.00 Licht strijkorkest. 12.25 Amsterdamse Politiekapel. 13.00 Nws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Speelruimte. 13.45 Gesproken Portret. 14.00 Operet- tewereld. 14.35 Kinderkoor. 14.50 Voor dracht en muz. 15.40 Een grote naam van toen. 16.00 Nws. 16.03 In mijn tijd. 16.30 In de toonzaal. 17.02 Ned. volks verhalen en volksgebruiken. 17.20 Me tro’s Concert Music. 17.40 Toerismo. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Actuali teiten. 18.20 K.V.P. 18.30 Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 Nws. 19.35 Amu sement. 20.20 Confrontatie. 20.50 Me tropole Orkest. 21.20 Russisch? (Klank beeld). 21.40 Muz. van deze eeuw. 22.30 Nws. 22.38 Meded. 22.43 Actualiteiten. 22.50 Jazz Magazine. 23.15 Stereo- Pop. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Van meet af aan. 10.00 Nws. 10.03 Journaal. 10.06 Ar beidsvitaminen. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 15.00, 16.00, 17.00 Nws. 12.03 Zet ’m op. 13.03 Journaal. 14.03 Gimmick. 15.03 Muziek Boetiek. 16.03 Licht pla- tenprogr. 17.02 Journaal. Nederland I NOS: De Fabeltjeskrant. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: De schat van het kasteel zonder naam (serie). TopPop. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Peyton Place (feuill.). Muziek is Troef. AVRO’s Televizier Magazine. NOS: Journaal. TELEAC: Nascholing huis artsen (4). en met een zo enorme handigheid in het manipulieren van zijn personages, dat men ook als men het stuk al van de Rotter dammers heeft gezien best nog eens naar de Brusselaars kan gaan kijken; men zal er dan stellig even veel genoegen aan beleven als de eerste keer. Uiteraard verschilt de Brusselse opvoe ring in vele opzichten van de Rotterdam se, en niet alleen omdat de „Nederlandse” vertaling van Koen de Ruyter veel minder Nederlands is dan die van Jules Royaards en soms op een verbijsterende manier de Franse grammatica en zinsbouw volgt. Het grootste verschil ligt in de manier van spelen, die men niet „beter” of „slechter” kan noemen, maar eenvoudig „anders”. De Belgische speelwijze zoekt het mis schien minder in de vormelijke perfectie maar meer in de meeslepende kracht van het spel, en bovenal in die heerlijke Vlaamse exuberantie, die van-binnen-uit komende uitbundigheid die onweerstaan baar is. In dat opzicht gaat mijn bewondering vooral uit naar Anton Peters, die een meesterlijk-komische groot-industrieel te zien gaf. Maar ook de rest van het ensem ble mocht er best zijn en het publiek in de Haarlemse Stadschouwburg heeft er zich gisteravond dan ook kostelijk mee geamuseerd. Men kan de opvoering nog tot en met aanstaande zaterdag gaan zien. SIMON KOSTER half acht met een tekenfilmpje met belevenissen van Felix de Kat en de eerste aflevering van een nieuwe se rie, getiteld Het verre Westen. Het is de bedoeling, dat hierin een beeld wordt getekend van het stuk Amerika dat als het Verre Westen te boek staat. We kennen het uit de vele ro mantische cowboyfilms, want hier speelde zich de „grote trek” af, die de pioniers van de aanvankelijk al leen maar bewoonde oostkust naar de rest van het Noordamerikaanse continent bracht. Dat de oorspronke lijke bewoners daarbij onder de voet werden gelopen, weten we allemaal. De eerste aflevering laat het grond gebied van de Navajo-indianen zien, de formidabel mooie Monument Val ley. Na het tweede journaal een stuk modern Amerika in de vorm van de Andy Williams show. Onze showman ontvangt ook nu weer een fiks aantal collega’s onder wie het Australische zanggroep je the New Seekers en thousiast volksliedjes' zingend de beeldschone zangeres Bobby Gentry en de al heel wat jaartjes meelopen de zanger Tommy Roe. Een korte aflevering van de actua liteitenrubriek Brandpunt wordt ge volgd door een documentaire van Wil- librord Frequin over de bekende Nij meegse psychiater dr. A. Terruwe. Mevrouw Terruwe heeft een merk waardig succes gehad met haar theo rieën. Ze is van oordeel, dat veel mensen ongelukkig zijn en daardoor psychisch gestoord, omdat ze niet door anderen bevestigd worden in hun persoonlijkheid. Ze doet daarom een beroep op de mensen om elkaar genegenheid te tonen en meer dan voorheen „dat schouderklopje” te ge ven dat de medemens gelukkig maakt. Zelfbevestiging acht zij uit den boze. Dat is de reden van zoveel statuszoekerij, aldus dr. Terruwe, die na haar eerste redevoering over dit onderwerp zoveel respons kreeg, dat haar toespraak zelfs op de plaat werd vastgelegd. Een plaat, die binnen de I kortste keren uitverkocht was. I Minder diepgaande problemen aan I het slot van het KRO-programma. I Het betreft de 18e aflevering van I Paul Vlaanderen. Na het laatste nieuws alleen nog maar de Franse les van Teleac: les 18. Ite gooien. Meer gasten 1bijvoorbeeld de gebaarde Ische vibrafonist Sadi, de I1 Belgische vibrafonist Sadi, de Belgi- I sche deelnemers aan het Eurovisie I Songfestival, Lily Castel en Jacques Raymond, de Hot Club ’69, die de i traditie van de vroegere Hot Club de France voort probeert te zetten. I; Na de 50 minuten Televizier en het I; journaal besluit Teleac de nascho- Ilingscursus voor huisartsen. |i Nederland 2. Het eerste deel van 11 het dinsdagavondprogramma op Ne- l;derland 2 is in handen van de NOS. I; Om te beginnen dus de Fabeltjes- krant, daarna het journaal, vervol- I gens de parlementaire rubriek Den I Haag Vandaag en tenslotte Ageeth |l Scherphuis met haar Kunstsignale- Iring. I; De KRO vervolgt de uitzending om i/wvwvvvvwvvwvvvvwvvvwvwvwvvvvvwvirwvvvvvi Nederland 1. De AVRO verzorgt het dinsdagavondprogramma, zodra de fabel is verteld en het nieuws is voorgelezen. Om te beginnen deel ze ven van de Schat van het Kasteel zonder naam. Toppop vult de rest van de tijd tot 8 uur. Na het journaal weer als vanouds Peyton Place. Alvorens Televizier Magazine de wekelijkse aflevering beleeft voor de negende maal de toch wel succesvol le rubriek van Pim Jacobs Muziek is Troef. Als kegelaars zijn er vandaag twee beroepsgrappenmakers van de radio en de televisie, namelijk Peter Schilperoort en Cees de Lange. Ze zullen ongetwijfeld hun best doen wat nieuwe moppen tussen de kegels door Meer gasten uiteraard, de gebaarde Belgi- vibrafonist Sadi, de Belgi- L x

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13