Ledental Groene Kruis bleef in 1970 constant Grote deelname aan avondvierdaagse Velser Sportweek (Van onze sportredactie) J Al vroeg scheef VERENIGINGSNIEUWS in UIT DE IJMOND Lovell spoedig astronaut-af W eekend -toernooi Meer vervoer voor KLM G. E. Noordhof □verleden Telstar B tegen Velser amateurs Vergadering afd. Velsen Schilderspatroons trekken één lijn met werkgevers in de bouw keuken op stal Paard stond in HWP groot succes Grote schade bij aanvaring V rijheidsstraffen geëist in proces in Leningrad Bouwfonds stopt overleg over samenwerking spaarbanken Programma TM 7 6 Softbal PR Ja, maarliefst 10 fijne, verse henne- DINSDAG 18 MEI 1971 W ater poloprogr amma I M Gezin uit huis gezet Heemskerk Velsen-IJmuiden Beverwijk V elsen-N oord Wijk aan Zee s 4i F L 1 Rob Ridder legt jeugdige enthousiasten het badmintonspel uit. DINSDAG 18 MEI ’71” Consultatie- WOENSDAG 19 MEI voor DINSDAG 18 MEI WOENSDAG 19 MEI WOENSDAG 19 MEI Bibliotheek, Verenigde Openbare De Kijkgrijp Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. De Zandkraai, Handelstraat. Vanaf 19.30 uur bar voor volwassenen. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend van 19.30 uur. (Van onze sportredactie) VELSEN De voetbalwedstrijd tussen Telstar B en het Velser amateurelftal, die vanavond in het kader van de Velser Sportweek gespeeld wordt, belooft een in teressante aangelegenheid te worden. Gis teren is namelijk bekend geworden, dat Telstar enige nieuwe spelers zal gaan uit proberen op Schoonenberg. In het veld zullen in ieder geval verschijnen de HRC- speler Bijl (Den Helder), Smit van Stads kanaal en de Noordier Burke. Over het spelen van een vierde nieuweling bestaat nog onzekerheid. Het Velser amateurelftal zal samenge steld worden uit de bekende Velsense KNVB-clubs, waartoe het pas uit de HVB gepromoveerde SVIJ nog niet behoort. De wedstrijd begint om 18.45 en wordt ge speeld op het hoofdveld van Sportpark Schoonenberg. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM Met haar vierde week- end-toernooi heeft de Haarlemse schaak vereniging HWP een 64 schakers enkele aangename dagen geboden. Zoals al min of meer was voorzien was het niet de in- vitatiegroep (gewonnen door de IJmui- denaar A. Beenhakker) die de meeste aan dacht kreeg maar de reservegroep waarin de Nederlandse jeugdkampioen Dieks een plaats had gevonden. De schakers uit Haarlem en omgeving konden nu eens met eigen ogen zien wat de huidige topjeugd in de mars heeft. Wie getuige is geweest van het treffen in de eerst ronde tussen Dieks en F. O. van Maanen van Het Oos ten moet hebben vastgesteld dat hier dui delijk een talent aan het werk was die evenwel nog in de afwerking tekort schiet. Binnen de kortst mogeljjke tjjd stond Van Maanen voor een ogenschijnlijk ho peloze zaak maar dank zij zijn vernuftig verdedigen alsmede een „terugnemen” van Dieks kwam toch een remise tot stand. De 43-jarige Lovell was de commandant van de Apollo-13 die in februari vorig jaar dóór allerlei moeilijkheden voortij dig moest terugkeren tijdens een reis naar de maan. Dat was Lovells vierde tocht door de ruimte. TIEL Vanmorgen heeft op de Waal een ernstige aanvaring plaatsgehad, die, gezien de omstandigheden, nog goed is afgelopen. Het bleef bij grote materiële schade. De duweenheid „Eerhard-Schedel”, ge laden met kolen, was afvarend en kwam frontaal in botsing met de motortanker „Wilhelmina”. Dit schip, groot 1130 ton, was geladen met benzine. Het anker van de „Wilhelmina” drong in het voorschip van de „Eerhard-Schedel” en richtte grote schade aan. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. De „Eerhard-Schedel” werd tussen de kribben aan de grond ge zet. De lading zal worden overgeslagen. WOENSDAG 19 MEI Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein, 10 uur tekenen en schilderen. De Slof, Raamveld, 13 uur bejaardensoos, 20 uur Koreaans karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 uur; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 uur; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 uur. -’v-rpA i (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Aan de Velsense politie werd maandagmiddag tegen één uur ken nis gegeven, dat bij het Pleiadenplantsoen een auto het trottoir was opgereden, waar van de bestuurder vermoedelijk alcohol had gebruikt. De politie hield een 22-jarige inwoner van IJmuiden-Oost aan. Op het hoofdbureau werd een bloedproef afgeno men en de auto nam men in beslag. De chauffeur bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM Het waterpolo wedstrijd- programma voor de week van 17 tot en met 22 mei luidt: Competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond: Dinsdag: heren tweede klasse: GZPC 1 DWR 1. Heren reserve vierde klasse: DWR 3LZC 2. Heren reserve tweede klasse: GZC 2—HPC 2. Woensdag: dames reserve eerste klasse: DWT 2—Wilskracht 1. Heren derde klas: Neptunus Zaandam 1VZV 1. Heren re serve derde klasse: DWT 2Kroosduikers 2. Donderdag: dames derde klasse: Vliegen de VissenDWT 1. Dames derde klasse: DAW 1HPC 1. Heren reserve vierde klasse: DAW 2—VZV 2. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De afdeling Velsen van „Het Groene Kruis” zal 1 juni aanstaan de in het Cultureel Centrum in IJmui- den haar voorjaarsvergadering voor le den houden. Naast een behandeling van het jaarverslag over 1970, alsmede de be spreking van het financieel overzicht over het afgelopen jaar, zal een nieuw be stuurslid worden gekozen in verband met het aftreden van de heer H. Winkel. AMSTELVEEN. Het totale vervoer van de KLM is in april, de eerste maand van het nieuwe boekjaar, ten opzichte van dezelfde maand van vorig jaar met zes percent toegenomen, van 81,3 miljoen tot 86,5 miljoen ton-kilometer. Dat blijkt uit voorlopige gegevens die de KLM maandag heeft verstrekt. De produktie steeg veertien percent van 154,7 miljoen tot 176,3 miljoen ton kilometer. De beladingsgraad gaf echter een daling te zien van 52,6 percent naar 49,1 percent. De Zwaanstraat 4 a. Geopend van 19-21 uur. (Van een onzer verslaggevers) BLOEMENDAAL Op 76-jarige leef tijd is overleden de oud-hoofdinspecteur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland (P.E.N.) de heer G. E. Noordhof. Meer dan veertig jaar is hij in dienst van de overheid geweest en bij het P.E.N. was hij chef van de afdeling trans- formatorstations en bovengrondse hoog spanningsnetten. Door zijn voorzitterschap van het jubi- leumfonds kwam hij veel in aanraking met de leden van het personeel. Waren er moeilijkheden dan stond de heer Noordhof gereed om te helpen. Ook maakte hij deel uit van de commissie van de ontwikke- lingsbibliotheek. De verdiensten van de thans overledene zijn erkend door de be noeming tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. De crematie is bepaald op vrijdag 21 mei te Westerveld na aankomst van trein 11.55 uur. MAASTRICHT. De Toneelwerk- groep Maastricht, die met een program ma over kindermishandeling het Neder landse amateurtoneel zal vertegenwoordi gen op „Interdrama” in Berlijn, is zwaar getroffen. Na een try-out in Amsterdam bleek het gehele werkkapitaal van de groep, ongeveer ƒ4.000 te zijn gestolen. Om het nodige geld voor de reis naar Berlijn weer bij elkaar te krijgen, zal de werkgroep vanavond in de Stadsschouw burg in Maastricht een extra voorstelling van het programma geven. schillende vrije lopen. De Italiaansen sloegen bijzonder veel, maar het verre veld van Terrasvogels was uitstekend op dreef. Zes keer werd op schitterende wijze uitgevangen. Toen het al nevelig en erg fris werd, bepaalde Terrasvogels de eindstand op 9-2. (Van onze correspondent) HEERLEN Een echtpaar met vier kin deren is uit zijn woning te Heerlen gezet, omdat het gezin een paard in de keuken hield. Om het paard de nodige ruimte te geven werd de waterleiding gesloopt, een muur en een deur uit de woning gebroken. De bouwvereniging Heerlen vond daarin, gesteund door een handtekeningenactie van buurtbewoners, aanleiding het gezin wegens wanbewoning onverwijld op straat te zetten. Veertien jaar lang heeft het gezin in de woning gewoond. Sinds vijf dagen huist het in een tent. Het paard, waar het gezin dol op was, is er niet meer bij. Dat is verkocht. MOSKOU (AFP). De officier van ju stitie in het proces dat in Leningrad ge voerd wordt tegen negen Joodse Russen die van staatsvijandige activiteit worden beschuldigd, heeft gisteren vrijheidsstraf fen geëist variërend van één tot tien jaar, zo meldt het Russische persbureau Tass. HOEVELAKEN Het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten heeft dezer dagen de samenwerkingsbesprekingen, die al geruime tijd werden gevoerd met de Ne derlandse spaarbankbond, afgebroken, al dus heeft het Bouwfonds vandaag mee gedeeld. De lange tijd die al met de besprekin gen was gemoeid, en de op zichzelf verklaarbare zelfstandigheid van de afzonderlijke in de bond vertegenwoordi- de banken, deden het bouwfonds beslui ten de slepende onderhandelingen te be ëindigen. Het vreesde dat de voordelen van een dergelijke saenwerking teniet zouden worden gedaan als een van beide partijen door gebrek aan besluitvaardig heid de onderhandelingen vertraagde door voortdurende ruggespraak met daar uit voortvloeiende veranderingen in de oorspronkelijke uitgangspunten. (Van onze sportredactie) VELSEN Het programma van de Velser Sportweek voor hedenavond ziet er als volgt uit: 18.30 uur: Avonddriedaagse bij de Hugo de Grootschool. 19.00-22.30 uur: Volleybal-seniorentoer- nooi (dames en heren), georgani seerd door VCIJ. 19.00 uur: Handbaldemonstraties door Full Speed op het Gijzenvedtplant- soen. 18.45 uur: Voetbalwedstrijd Telstar B Velser amateurelftal, op het hoofdveld van Schoonenberg. HOUSTON (Reuer). James Lovell, de meest ervaren ruimtevaarder ter we reld, zal spoedig het korps van de Ame rikaanse astronauten verlaten. Hij zou een administratieve functie wil len aanvaarden in het ruimtevaartcen- trum in Houston. Tegen de 37-jarige ingenieur Gilja Boetman siste de openbare aanklager, Inessa Katoekova, tien jaar gevangenis straf. De andere straffen die zij eiste wa ren: Michel Korenblit, een 48-jarige wis kundige, 8 jaar, Vladimir Mogilever, een 30-jarige ingenieur, 4 jaar, Solomon Dreizner, een 38-jarige ingenieur, 3 jaar, Lassal Kaminski, een 40-jarige ingenieur 6 jaar. Tegen de overigen, Lev Korenblit, Viktor Bogoeslavsky en de arts Victor Sjtilbans werden respectievelijk drie, drie en één jaar geëist. DEN HAAG. In het conflict rond de bouw-cao hebben de werkgeversorganisa ties in de bouwnijverheid en die in het schildersbedrijf besloten één lijn te trek ken. Dit is meegedeeld door de heer J. de Groot, voorzitter van de onderhande- lingsdelegatie van werkgevers in het bouwbedrijf. Dit houdt in, aldus de heer De Groot, dat de werkgevers in het schildersbedrijf en de bouwn.jverheid gezamenlijk tot een eensluidend resultaat tijdens de onder handelingen willen komen. Naar de me ning van de heer De Groot sturen de werknemersorganisaties die over 1972 een gegarandeerde loonsverbetering van twee maal 2% percent vragen, op een loon explosie aan. Werkgevers en vakbonden zijn het eens over een gegarandeerde loonverbetering van 2 3/4 percent over 1971. De werkge vers die bereid zijn, alle prijsstijgingen over 1971 en 1972 door aparte, aangepas te loonsverhogingen op te vangen, bie den over 1972 een gegarandeerde loon verbetering van eenmaal 2 3/4 percent, aldus de heer De Groot. De badmintondemonstraties Sporthal Zeewijk zijn een groot VELSEN. Bij de Hugo de Groot school in IJmuiden was het gisteravond om half zeven veel drukker dan de orga nisatie van de Avonddriedaagse, die in het kader van de Velser Sportweek ge wandeld wordt, had verwacht. Er wa ren bij de vereniging Kennemer Jagers eenzelfde aantal schriftelijke aanmeldin gen binnengekomen als vorig jaar en men rekende dan ook weer op 300 lo pers. In de Radarstraat daagden echter onverwacht veel liefhebbers op, die niet officieel hadden ingeschreven. Er moes ten 650 routekaarten worden uitgedeeld. Men gaat drie avonden achtereen tien kilometer door IJmuiden wandelen en de volhouders zullen woensdag feeste lijk worden ingehaald, waarbij muziek en bloemen de traditionele hoofdbe standdelen gaan vormen. Vooral viel op de deelname van grote groepen scholie ren. Veel volledige klassen verschenen onder aanvoering van leraar of lerares aan de start. De invitatiegroep bracht dus de zege aan Beenhakker, een schaker die nog wel meer in de mars heeft. De prijs voor de beste persoonlijke score kwam na loting in handen van C. W. Kuip (HWP). De eindstanden zijn: Invitatiegroep: Beenhakker 21/i, Rot 1)4, Elserman 1)4, Lips sr. )4. Reservegroep: van Maanen 2, Lips jr. l*/t, R. Dieks 1)4, Mol 1. Groep IA: Grünfeld 2, Pippel 2, ter Braake 1, Pancras 1. Groep IB: D. Dieks 2*/s, P. Hoogeterp 1)4, Herman jr. 1, Kranendonk 1. Groep IC: Huyboom 2, Bronnenberg 1'/», Baar jr. 1)4, van Someren 1. Groep 2: H. Mostert 21/i, Divendal 2, v. d. Veer 1, mej. de Graaf )4. Groep 3: J. Rothert 2)4, Kool 2, v. d. Linden U/s, Vringer 0. Groep 4: L. Kensen 2)4, Verdonck 2, Dijkstra 1, Mevr. Schaap V». Groep 5: Jas 2)4, J. Maas 2, van Mierlo 1)4, Duncan 0. Groep 6: Plooij 2*/i, Kuijpers 2)4, Mönck 1, C. Suur- mond 0. Groep 7: F. Arp 2)4, Brouwer 2)4, ten Have 1, Kal 0. Groep 8: Kerk meester 3, v. Warmendam 2, Simonse 1, Panman 0. Groep 9: v. d. Broek 3, J. Kuip 2, Zuidam 1, v. d. Heuvel 0. Groep 10: C. W. Kuip 3, A. Brandsma 2, mevr. Andreae 1, Salomons 0. Groep 11: Ruiter 3, Knott- nerus 2, Colijn 1, Dubbelaar 0. Groep 12: v. d. Berg 3, Rusman l'/s, de Nijs 1, Bras- sem )4. Beste score (na loting): C. W. Kuip (groep 10). Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben inmiddels toestemming verleend voor de in 1970 aangevraagde oprichting van een nieuw wijkcentrum in Velsen- Noord. Twee fietsenstallingen bij De Schouw zullen daartoe verbouwd worden, waarmee het Groene Kruis een welkome uitbreiding van de accommodatie in Vel- sen-Noord krijgt. Het lokaal dat op het ogenblik in De Schouw nog als consulta- tiecentrum wordt gebruikt, is te klein en voldoet al lange tijd niet meer aan de gestelde eisen op dit gebied. Verder blijkt uit het. jaarverslag dat het aantal leden van de afdeling Velsen in 1970 bijna hetzelfde is gebleven als het jaar daarvoor. Op 31 december 1970 ston den 10.092 leden bij het Groene Kruis ge registreerd tegen 10.103 leden aan het eind van 1969. Naast een opsomming van de vele werkzaamheden die het Groene Kruis in Velsen verricht, zoals het in stand houden van de consultatiebureau’s voor zuigelin gen en kleuters, het houden van spreek uren voor bejaarden, het geven van voor lichting over voeding, het organiseren van moeder- en kleutercursussen, enzo voorts, wordt in het jaarverslag het uitle nen van verpleegartikelen nog steeds een belangrijke taak van het Groene Kruis genoemd. Zo werden er vorig jaar 1204 klossen voor bedden uitgeleend en ook het bedzeiltje is bij de kruisvereniging een nog veel gevraagd artikel. Het schijnt dat de meeste gezinnen in Velsen een thermometer hebben, want in 1970 werd slechts één koortsmeter uitgeleend. In het jaarverslag wijst het bestuur van het Velsense Groene Kruis er verder op dat ook in 1970 de afdeling in goed» samenwerking met de afdelingen Bever wijk en Heemskerk heeft getracht de werkzaamheden van de Stichting Samen werkende Groene Kruisverenigingen in de IJmond uit te breiden en zo een bijdrage te leveren aan de voortgaande ontwikkeling van de gezondheidszorg en de sociale diensten. Jeugdcentrum IJmuiden, in PEN-cen- trale, Kanaalstraat, 20 u.: Openbare staf vergadering. Stadhuis, 21 u.: Openbare vergadering bestuurscommissie Openbare Bibliotheek. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-N., Spaarnberg, Wüste- laan 79, van 14.30 uur tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-N., 14.30 tot 17.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg, 14.30-17.30 en 19-21 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden: ontspanningsgymnastiek voor dames, be jaardensoos, kinderclubs. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 9.30 uur schoolzwemmen, 9.30 tot 10.45 uur dameszwemmen, 10.45 tot 11.15 uur zwem lessen dames, 11.20 tot 13 uur schoolzwem men, 13 tot 14 uur gereserveerd, 14 tot 15.15 uur gemengd zwemmen, 16.15 tot 16.45, 16.45 tot 17.15 en 17.15 tot 17.45 uur zwemlessen, 18 tot 19.30 uqr zwemver. R.K. Velsen, 19.30 tot 21.30 uur Zwemver. V.Z.V., 21.30 tot 22.30 uur gemengd zwem men. Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-O., open van 10 u. tot een half uur voor zonsondergang. IJmuider Harmonie, 20 uur orkestrepe titie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstr. DINSDAG 18 MEI to De Zandkraai, Handelstraat. 9 uur koffie bar, 13.30-18 uur bejaardensoos, 19.15 uur kinderinstuif. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 uur peuterspeelzaal. Duiningang, Rijksstraatweg. Vanaf 9.30 uur sportinstuif voor dames. De Lichtboei, Maasstraat. 19 uur instuif Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. DINSDAG 18 MEI Stadsschouwburg, 20 u.: „V.A.T. speelt „Op Hoop van Zegen”. Zeewtfkschool, 20 u.: Vergadering initia tiefgroep „Zee- en Duinwijk”. Openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19 tot 21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaarnestraat, 19 tot 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk bureau voor Alcoholisme. Manly Sport, les en training boksen in gymzaal Moerberg-Comité-school aan de Kerkstraat in IJmuiden-West, van 19.30 uur af. in de succes geworden, ook al omdat de spontane deelname van het publiek niet achter wege bleef. Trekpleisters in de goed be zette sporthal waren Rob en Mar ja de Ridder, van wie de eerste Europees jeugdkampioen 1971 is, en Marian Lues- ken, tweede op de Europese kampioen schappen van Praag. Het was zeker een knappe prestatie van de organiserende vereniging BC IJmond om deze topspe- lers te engageren, daar de badminton- competitie al geruime tijd geleden is afgelopen en zoals bekend wordt er des zomers door badmintonners getennist. Marja de Ridder en Marian Luesken speelden een goede partij, waarvan de belangrijkste opzet was te laten zien welk een uitgebreid slagenrepertoire door hen beheerst wordt. De belangstel lenden, die zaalsportschoenen hadden meegebracht, werden na de demonstra ties in de gelegenheid gesteld onder lei ding van de topspelers en leden van BC IJmond zelf een shutteltje te slaan, het geen tot tien uur ’s avonds met het grootste plezier gedaan werd. Bij veel organiserende verenigingen is een ne vendoel belangstelling te kweken voor sport en de interesse blijkt inderdaad niet gering. Dat bleek ook tijdens de handbaldemonstraties die gisteren ge start werden door de vereniging Full Speed. Op de afgezette rolschaatsbaan aan het historisch belangrijke Gijzen- veltplantsoen kunnen belangstellenden elke avond in de Velser Sportweek te recht om vertrouwd te raken met het handbalspel. Full Speed begint om ze ven uur met spelen. Volgens de actieleiders van de drie bouwbonden is er sprake van consolida tie en uitbreiding van de actie. Volgens hun schatting hebben rond 10.000 werkne mers hun vorige week al begonnen acties voortgezet en werd door 1600 werknemers op 37 objecten het werk maandag het eerst of opnieuw stilgelegd. Openbare Bibliotheek, filiaal Wijkerstr.- v*’eg. Geopend van 19-21.30 uur. WOENSDAG 19 MEI Aqua Home, Kamp Rooswijk-Konings- weg. Jeugdavond aquariumvereniging Tro pica. Openbare Bibliotheek, filiaal Wijkerstr.- weg. Geopend van 14.30-17.30 uur. w Het laatste programma-onderdeel vormde gisteravond de softballwedstrijd tussen Terrasvogels 2 en de Italiaanse kampioen Carrenault uit Turijn. De Ita liaansen, die eerder Pino’s en De Spar taan hadden verslagen, konden het toch niet bolwerken tegen de Terrasvogels, die in de reserve eerste klas van het district Haarlem uitkomen. De softball sport staat in het buitenland nog maar in de kinderschoenen en een vanrde Ita liaanse coaches vroeg zich af of men el ders ooit het Nederlandse peil zal berei ken, als niet snel begonnen wordt de jeugd dit edele spel aan te leren. De wedstrijd die door Terrasvogels met 9-2 werd gewonnen was, ondanks het duidelijke klasseverschil, boeiend voor het publiek, omdat in korte tijd de gehele wedstrijd duurde vijf kwar tier veel gescoord werd. Pas in de vierde innings kwam de eerste Italiaan se op de honken na een doorgeschoten bal. Ernesta Meschieri kon even later het eerste punt voor haar ploeg laten aantekenen. De stand was toen echter al 7-1, vooral door goed slaan van Mar ja van Roon en Ria Snoek. Beide speel sters plaatsten van de vier slagbeurten drie honkslagen, een uitstekend gemid delde van 0,750. Pas toen Corrie Heere- mans als werpster vervangen werd door Ellen Baarsen kwam er iets meer span ning in de strijd, omdat de Italiaansen meer vat hadden op het werpen van de laatste. In de zevende innings kon Pa tricia Carotti voor Carrenault het twee de punt scoren voor haar ploeg na ver- i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7