debuteerde met indrukwekkende voorstelling Op Hoop van Zegen nog Telstar B verloor van altijd boeiend toneel Velser amateurelftal Initiatiefgroep nam nog geen besluit over structuur HOE DE DUIVEN VLOGEN Koopman bekent poging tot moord W „VAT ’71” IF VERENIGINGSNIEUWS Autodiefstal op Zee- en Duinwijk IN DE VISHAL Stormvogels heeft nieuws bestuur Willemsbeekweg Bromfietser op voorrangskruising gewond Programma Velser Sportweek W. IMMERS TRADITIE AUSTIN -TRIUMPH ONTROEREND 1/ pi# IJMUIDER COURANT WOENSDAG 19 MEI 1971 Belangstelling Exclusieve couture VELSEN Naar verluidt heeft Herman Heijermans altijd hardnekkig geweigerd de premières van zijn eigen toneelstukken bij te wonen, zodat hij dus waarschijnlijk op kerstavond van het jaar 1900 evenmin in de Hol- landsche Schouwburg in Amsterdam aanwezig is geweest, toen hier onder regie van de acteur Henri van Kuyk door de Nederlandsche Tooneelver- eeniging de eerste opvoering van zijn beroemd geworden vissersdrama „Op Hoop van Zegen” werd gegeven. Indien deze schuchterheid het gevolg mocht zijn geweest van de vrees dat het stuk bij de toeschouwers geen ge nade zou kunnen vinden, dan hebben de sindsdien verlopen zeventig jaar toch wel volledig het tegendeel bewezen. De naam van de auteur werd hier mee immers in één slag internationaal gevestigd, doordat „Op Hoop van Zegen” daarna voor de meeste landen werd vertaald en hier vele duizen den opvoeringen beleefde. Tot zelfs in Amerika, Israel en Japan. Experimenten - - ADVERTENTIE AUTOMOBIELBEDRIJF (Van een onzer verslaggevers) (Van onze sportredactie) JAN VAN DAM (Van een onzer verslaggeefsters) m. ADVERTENTIE Modehuis Van Dalenlaan 171 Santpoort-Z. Telefoon 023-37 85 50 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Bij een garage aan de punten, waardoor zij in de eindrang schikking gelijk eindigden. De betere set- cijfers van Set Uu gaven de doorslag voor dit tweede klas team. De eindstand was hier: 1. Set Up 5 p.; 2. SBIJ 5 p.; 3. VCIJ 2 1 p.; 4. VCK 1 p. dealer voor de gemeente Velsen IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 In IJmuiden hebben zestien vaartuigen woensdagmorgen aangevoerd: 3191 kis ten vis, 1651 kleine kisten, 110 stuks stij ve kabeljauw en 12.000 kg. tong. De verdeling van de kisten was als volgt: 110 schelvis, 975 kl. k. schelvis. 21 wijting, 61 kl. k. wijting, 325 gul en kabeljauw, 2120 koolvis, 140 haai, 515 kl. k. haring, 65 makreel, 118 kl. k. ma kreel, 210 schol, 190 varia. Prijzen per kg.: heilbot 689-254, tarbot 842-731, gr. tong 460-411, gr. m. tong 626- 576, kl. m. tong 776-734, tong 1 890-840, tong 2 774-728, zalm 1108. Per 125 kg.: grote koolvis 144-140, m. koolvis 136-132, m. koolvis zwart 67-60, gr. leng 66-59. Per 10 stuks: gr. kabeljauw 116, kabeljauw 82-60. Per hoop: vleet 92. Per 50 kg.: gr. schelvis 32-20, gr. m. schelvis 32-21, kl. tn. schelvis 38-25, schel vis 1 52-25, wijting 65-54, schar 38-18, gul 1 80-69, gul 2 58-50, gul 3 49-30, gr. schol 92-65, schol 2 88-57, schol 3 47-35, tarbot 333-118, griet 135-57, tongschar 34, makreel 31.50-11.50, haring 30.40-14, rode poon 45ï 20, horsmakreel 8-6, bot 7.50, poon 19-14, koolvis 1 zwart 27-25, koolvis 2 zwart 27- 25, koolvis I wit 58-48, leng I 38-28, lom I 25-22, ham 164, hake 118-82, haai 31-23, steenbolk 44-40. IJMUIDEN De Initiatiefgroep Zee- en Duinwijk heeft dinsdagavond tijdens een openbare vergadering in de Zeewijkschool geen besluit genomen inzake de structuur. Uitvoerig werden de mogelijkheden toegelicht van een vereniging, een stichting of een open structuur. Na het afwegen van alle voor- en nadelen en tussenvoorstellen van bijvoorbeeld een open structuur met een stichtingsvorm voor die onderdelen van het werk waarvoor dit gezien het verwerven van subsidies en dergelijke noodzakelijk zou blijken (beheer cultureel gebouw, clubwerk en dergelijke) kwam men niet tot een eensluidende mening. Het instellen van een wijkraad als mogelijkheid bleek men in zijn consequenties nog te weinig te kunnen overzien. HAARLEM/ALKMAAR De zitting van de rechtbank te Alkmaar kreeg gisteren een sensationele wending doordat een 26-jarige koopman uit Haarlem, die terecht stond wegens een inbraak bij de Alkmaarse juwelier Vale, ook nog een poging tot moord in Haarlem, een overval op een speelclubeigenaar in Amsterdam en een brand stichting in Haarlem bekende. De zaak werd onmiddellijk verdaagd om de politie in de gelegenheid te stellen de zaken te onderzoeken en tevens om een psychiatrisch rapport te kunnen laten samenstellen over de verdachte. (Van onze sportredactie) VELSEN Gisteravond heeft Storm vogels een nieuw bestuur gekozen. De ge hele top van de voetbalvereniging had zijn zetels ter beschikking gesteld. Een aantal bestuursleden wilde niet meer te rugkomen omdat hun privé-omstandighe- den dat niet toelieten en anderen (Schef fer, Heilig en Groebe) wilden wel her kozen worden maar zjj gaven hun mandaat terug om de leden alle ruimte te geven in de jaarvergadering voor een vrije discussie over een tweetal kwesties: de degradatie naar de tweede klas en een tekort ver oorzaakt door de bouwactiviteiten van de vereniging. de veldwachters terzijde werd gestaan. Ook de kostelijk door Toon Nierop en Jan van der Kolk getypeerde mannetjes uit het diakenhuis dienen met ere te worden vermeld, evenals de serviele boekhouder van Ton van Bodegraven. BIJ DE DAMES excelleerde Ans Zwa nenburg met haar felle en levenslustige Jo. terwijl Tiny van der Laan als de tra gische Kniertje een heel eind in de goe de richting kwam. Ondanks het feit dat zij voor deze rol een groot aantal jaren van P. Verschuren bereikte als eerste het hok om 13.53.37 uur; de laatste prijsduif om 14.20.40 uur. Door slecht weer werden de duiven om 10 uur gelost, doch ondanks deze late lossing een zeer snelle vlucht, met goed draaien van de heer P. Verschuren. De (voorlopige) uitslag was als volgt: P. Ver schuren 1 9 10 18 31 41, A. Prins 2, S. Hels 3 7 12 19 20 36, Kaldenbach 4 17, Dekker 5 15 16 35, Broek 6 22 33, Bruynes 8 21 30, P. de Bot 11 13 24 32 37, J. v. d. Berg 14, Muiderman 23 34, J. Swart 25 26 38. J. v. d. Bos 27 28 43 44, Jellema 29 39 40 42. Van de Postdulvenhoudersverenigtng „IJmui den” namen dit weekeinde 172 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een af stand van 305 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van A. J. Koster berikte als eerste het hok om 13.55 uur: de laat ste prijsduif om 14.21 uur. De uitslag was als volgt: A. J. Koster 1 5 13 20 26 29, A. J. Waal 2 4 8 22 23 25, P. Hoekstra 3 6 11 12 16 21 31, J. S. Poncelee 7 30, F. Piers 9 10 15 17 19 28. A. Voetman 1 8, J Raap 14, P. Parlevliet 24 27. K. Metzelaar 34. Van de postduivenhouders vereniging „De IJmond” (zaterdagvliegers) namen dit weekend 125 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Noyon over een afstand van 340 km. In verband met het slechte weer In Frankrijk werden de dui ven eerst op zondagmorgen om 11.00 uur gelost. Verduln klokte de eerste om 15.19 uur, laatste prijsduif om 15.46 uur. Prima uitslag van Ver- duin. De voorlopige uitslag luidt: Verduln 1 3 4 5 8 12 61, A. Ulehahe 2, de Vlugt 6 10 18 20, Schoone 7 11 14 25, Kllnkenburg 9 14 22. v. d. Scheer 13 17 21 24. Knapen 15 19. Visser 23. VELSEN. Naast de handbaldemon- straties van de IJmuidense vereniging Full Speed, waarover het bestuur zeer enthousiast is, en het vervolg van de Avonddriedaagse alleen morgen wordt er nog gewandeld, het totaal van dertig kilometer zit er dan op voor de 650 deel nemers bevatte de Velser Sportweek gisteravond twee belangrijke evenemen ten. Het meest tijdrovende was het se niorenvolleybaltoernooi, dat om zeven uur in de Sporthal Zeewijk begon. Veel belangstelling ging uit naar de strijd bij de dames. De zelfde ploegen als bij de afdeling Heren 1 traden hier in het strijdperk en weer was het Ovra dat met de hoogste eer ging strijken, zij het dat de Haarlemse ploeg, die kampioen is geworden van de promotieklasse en volgend jaar in de overgangsklasse zal uitkomen, geluk had in de tweede set te gen eeuwige rivaal VCIJ. Nadat Ovra de eerste set met 15-6 had gewonnen, kwam VCIJ in de tweede met 14-11 voor. De betere aanval van Ovra bracht VCIJ toch nog met 16-14 de nederlaag. Het spelpeil was van goed gehalte, hetgeen ook gold voor alle andere poules. Een vergelijking met vorig jaar viel zeer be slist uit in het voordeel van 1971. De eindstand in de afdeling dames promotie klasse was als volgt: 1. Ovra 6 p.; 2. VCIJ 4 p.; 3. Phoenix 2. P.; 4. Smash Op. Tenslotte was er nog een gemengde twee de en derde klas poule voor dames. Hier zegevierde met miniem verschil Set Up (5 p.). Tweede werd SBIJ 1 met 4 p., derde VCK met 3 p.; en laatste SBIJ 2 met 0 p. Van Heren 2 was een gemengde poule gemaakt, samengesteld uit tweede en derde klassers. Ook hier werden enkele zeer interessante wedstrijden gespeeld. De twee sterkste ploegen, Set Up en SBIJ, het eerste team van de Culturele Sportbond, deelden in een spannend duel EN WAT NEDERLAND betreft is het spelen hiervan in zekere zin een goede traditie geworden, waar lange tijd de naam van Esther de Boer-van Rijk als Kniertje onverbrekelijk aan verbonden is geweest. Maar het is bij deze actrice niet gebleven, want ook na de Tweede Wereldoorlog hebben wij bij het beroepsto neel nog vier andere Kniertjes gekend. Om precies te zijn waren dit Marie Faassen, bij het Nederlands Volkstoneel in 1949; Nell Koppen bij het Rotterdams Toneel in 1956; Beppie Nooy sr., bij het Amster dams Volkstoneel in 1961 en Mimi Boes- nach, bij de Nederlandse Comedie in 1963. Een respectabele lijst dus, vooral omdat ook het aantal opvoeringen bij het amateurtoneel nog moeilijk kan worden vastgesteld. De koopman wilde volledig schoon schip maken. Hij wilde een punt zetten achter een „rijk” crimineel verleden. Hij bekende ook zaken, die aan de justitie nog niet bekend waren of al geruime tijd op een dood spoor waren beland: on der andere zijn aandeel in de overval op een speelclugeigenaar in Amsterdam-Zuid. Door de banden van diens auto door te snijden verwachtte de bende, dat de speelclubeigenaar niet zou kunnen weg rijden en men hem zou kunnen beroven. De zaak mislukte evenwel doordat de man wel wegreed De verdachte bleek de psychisch zware belasting van het misdadigersbestaan niet geheel aan te kunnen. Na een ruzie met zijn hospita, mevr. Hoefsmid uit Haar lem, met wier dochter hij een verhou ding had richtte hij vanaf de straat een geweer met telescoopvizier op de woning en vuurde. „Later Op de dag is alles weer goed gekomen” meldde hij gisteren, maar de vrouw was geraakt. „Ik heb haar willen vermoorden. Gelukkig is het een schamp schot geworden”. „Ik ben gauw overstuur en verlies dan de controle over mezelf. Er zijn ook al verschillende zelfmoord pogingen geweest” aldus de koopman. Naast de moordpoging heeft hij afgelo pen zomer ook geprobeerd het huis van mevr. Hoefsmid in brand te steken. De lijst van inbraken, die de Haarlem mer heeft bekend is aanzienlijk. Meestal de Willemsbeekweg is dinsdag een auto ge stolen, merk Opel Caravan. De politie stelt een onderzoek in. In de voetbalwedstrijd tussen het Vel ser amateurelftal en Telstar B nam trai ner Van der Gevel enige experimen ten met zijn ploeg. Hij verklaarde zelf na afloop van het door 1.000 toeschou wers bijgewoonde duel, dat Telstar B niet zo soepel had kunnen draaien, juist door het uitproberen van vier nieuwe spelers. De inzet van de Velsense amateurs, die uit vrijwel alle IJmondse verenigingen waren gerecruteerd, was zo groot, dat Telstar B niet in zijn ritme kwam. Schoe nenberg genoot van een spannende wed strijd, waarin de amateurs bewezen niet onder te doen voor hun profcollega’s. Zij zegevierden zelfs door een doelpunt van Sieraad (Velsen), die 20 minuten na rust vakkundig Telstars reservedoelman Blauw passeerde. De meest opvallende speler van het veld was de Surinaamse international Danarck, die als linksbuiten begon en als rechtsbuiten eindigde. Van der Gevel wis selde hem een kwartier voor het einde met rechtsbuiten en tweede nieuwkomer, de Noord-Ier Burci, die voor Chrystal Pa lace speelt. De passeertechniek van Da narck maakte bijzonder veel indruk en hij stelde eerste elftalspeler Joop de Jong menigmaal in de gelegenheid te scoren. De Jong faalde voor rust enkele malen en werd in de tweede helft ver vangen door Engel. Ook Smit, een spe ler van Stadskanaal, kreeg geraffineer de passjes van Danarck, maar verder dan een schot tegen de paal kwam hij niet. De laatste nieuwe speler van Tel star B was Bijl van het Gelderse HRC. Als aanvallende half speelde hij een ver dienstelijke, maar niet grootse partij. De nieuwelingen waren na afloop bijna una niem ontevreden over eigen spel, maar Van der Gevel beloofde hun een tweede kans aan het einde van de week. KNVB-Velsen speelde een uitgekookt spelletje. Door het accent op de verdedi ging te leggen en vertragend te spelen, werd het Telstar B bijzonder moeilijk ge maakt. Met snelle uitvallen trachtte KNVB-Velsen tot scoren te komen, het geen halverwege de tweede helft lukte. Telstar B kreeg daarna nog wel enkele mogelijkheden, maar de ragfijne combi natie ontbrak. Hoewel de amateurs een goede prestatie leverden was een gelijk spel misschien toch de betere uitslag ge weest. Het krachtsverschil was niet op vallend groot. Danarck kon recht doen gelden op de individuele prestatieprijs en bij de amateurs speelde Lucassen vooral in de eerste helft een goede wed strijd. Hij schakelde de Noord-Ierse Bur ci bijna volledig uit. Op het middenveld heerste zijn clubgenoot Hoogzaad tesa- gebeurde dat in vereniging met nog een paar lieden met een aanzienlijke straf lijst. Onder andere bij de Kittekat-fa- briek in IJmuiden, Simon de Wit in IJmui den, De Kijkgrijp in Haarlem, Philips Haarlem, de sociale dienst in Haarlem, een Cash and Carry even buiten Heem stede en ook nog een veediefstal in Fries land. GELET OP DEZE rijke toneelhistorie menen wij dan ook van een daad te kun nen spreken, nu het „Velsens Amateur Toneel ’71”, waar zoals bekend de voor malige verenigingen „PALVU” „De Plan- keniers” en „K.Z.O.S.” in zijn opgegaan, dinsdagavond in de Velsense Stadsschouw burg bij zijn officieel debuut met een opvoering van „Op Hoop van Zegen” op deze traditie heeft willen inhaken. „VAT ’71” bezorgde de gelukkig vele be langstellenden hiermee immers niet alleen een avond van oer-Hollands toneel, maar men introduceerde het stuk op deze wijze ook bij talrijke jongeren, terwijl een oude re generatie bovendien nog eens aan het verleden werd herinnerd. DIT IS NU dinsdagavond door de spe lers van deze nieuwe vereniging op een dikwijls ontroerende wijze geschied. Re gisseur Will van Seist had hiervoor vele indrukwekkende en sfeervolle tafereeltjes geënsceneerd, die in het fraaie en con sciëntieuze decor van Peter van Warmer dam volledig tot hun recht zijn geko men. Maar wanneer de handeling dit vereiste werd de spelers door de regie niet verhinderd alle registers zover te openen, als de natuurlijkheid dit veroor loofde, waar eveneens talrijke boeiende scènes het gevolg van zijn geweest. ZOALS TUSSEN de opstandige Geert en de autoritaire reder Bos, twee uitste kende rollen van Nol Stuvel en Jan Wij- ker. Voortreffelijk was ook de doodsban ge Barend, zoals deze door Will Mooy werd gespeeld, vooral omdat hij zich zo verheugend voor overdrijving wist te be hoeden. Alleen was het jammer dat hij in zijn grote scène aan het slot van het tweede bedrijf door zulk zwak uitgebeel- Tenslotte besloot men voorlopig op de oude voet door te gaan, maar daarbij werd bepaald, dat de leden van de Initia tiefgroep gekozen dienen te worden en dat er toch „spelregels” op papier moeten worden gezet. De bestaande Initiatief groep zal zich daar in dc komende maan den mee bezig houden en waarschijnlijk einde september wordt er een vergadering belegd, tijdens welke deze „spelregels” kunnen worden besproken en de leden van de Initiatiefgroep zullen worden gekozen. Inmiddels zullen van de zogenoemde aktiviteitengroep drie leden zitting gaan nemen in het bestuur van „De Brulboei”. Tijdens de vergadering werden werk groepen samengesteld en aangevuld, on der meer voor het onderhouden van con tacten met andere instellingen, voor het oprichten van een oppascentrale, voor al lerlei zaken die verband houden met de inrichting van de woonomgeving, en een huurderscommissie, die echter nog moet worden aangevuld, omdat zich hiervoor tot nu toe te weinig mensen hebben op gegeven. Het idee is geopperd, ook een bejaardencontactgroep te vormen. DONDERDAG 20 MEI Jeugdcentrum „IJmuiden”, PEN-centrale, Kanaalstraat. 20 uur Beatgroep „Box Eigtheen”. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Een 64-jarige walschip- op een bromfiets zou volgens het politie rapport dinsdagmiddag op het kruispunt Orionweg-Raafstraat ter hoogte van het Pleiadenplantsoen geen voorrang verleend hebben aan een personenauto, die werd bestuurd door een 39-jarige directeur uit IJmuiden. De bromfietser, die in noorde lijke richting op de Orion weg reed, zou de verplichte stopstreep bij de Raafstraat hebben genegeerd. Er ontstond een aan rijding, waarbij de schipper een beenwond opliep. Hij is opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. VELSEN. Het programma van de Velser Sportweek voor hedenavond luidt 18.30 uurLaatste avond van de Driedaagse wandelmars. Tijdens de mars verzamelen de wandelaars zich om 19.30 voor het Stadhuis van IJmui den. 13.00 uur: Velser jeugdkampioen schappen tennis op de banen van Bre- derode, Brederoodseweg, Santpoort. 18.00 uur: Honkbalwedstrijd Terras- vogels-Militair honkbalteam op het sportpark „Zeewijk”. 19.00 uur: Autosport. Klassements proeven op het Gijzenveltplantsoen. De handbaldemonstraties vinden nor maal doorgang. Er zullen deze week nog verschillende wedstrijden gespeeld worden. Gisteravond won het dames team van Full Speed overtuigend van KIC: 9-2. Scheffer, Heilig en Groebe werden op nieuw gekozen. Bovendien werden De Waard (voorzitter), Schenk (penningmees ter), Blok (tweede secretaris) en de com missarissen Jordaan, Theunissen, v. d. Zwan, Steen en Spruijt aangewezen. VRIJDAG 21 MEI Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden. 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen; 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen; 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen; 13.20 tot 16.15 uur schoolzwemmen; 16.45 tot 18 uur gemengd zwemmen; 19 tot 19.30 uur zwemvereniging U.R.B.; 19.30 tot 21 uur gemengd zwem men; 21 tot 22.30 uur zwemver. IJ.R.B. Openluchtbad Heerenduinen. Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, open van 10 uur tot een half uur voor zonsondergang. Pas om elf uur waren de uiteindelijke winnaars van de vier poules, waarin ge streden werd, bekend. De sterkste afde ling was die waarin het Haarlemse Ovra het Castricumse Smash en VCIJ en Phoe nix, beide uit de IJmond, om de eerste plaats speelden. Zeer verrassend werd hoofdklasser Smash door Ovra, dat nog een promotiewedstrijd tegen Vonk moet spelen om naar de hoofdklasse te promo veren, naar de tweede plaats teruggewe zen. Zelfs de overgangsklassers VCIJ en Phoenix eindigden hoger dan het team uit Castricum. Twee punten van Smash werden vreemd genoeg behaald op eer ste prijswinnaar Ovra. Die overwinning kwam al vroeg tot stand en later op de avond ging het met Smash steeds slech ter. Het organiserende VCIJ had tot op het laatst nog kans op de eindzege na een gelijkspel tegen Smash. In het aller laatste duel elke wedstrijd ging over twee sets moest VCIJ echter de eer laten aan Ovra, dat met 15-13 en 15-1 een vrij duidelijke zege behaalde. Toch was het spel van de Haarlemmers be paald niet overtuigend en als VCIJ zich minder had laten intimideren door het verlies van de eerste set had er voor de IJmuidenaren zeker meer ingezeten. De eindstand in afdeling Heren 1 was: 1. Ovra 4 p.; 2. Smash 3 p.; 3. VCIJ 3 p.; 4. Phoenix 0 p. DONDERDAG 20 MEI Gehele dag op HBS-terrein aan de P. J. Troelstraweg te IJmuiden. Sportdag voor jeugd van 4-13 jaar. Georgani- seerd door de Culturele Sport Bond IJmuiden. 10.00 tot 18.00 uur - Sporthal Zeewjjk Basketbal-jeugdtoernooi. georgani- I seerd door „Exercitia” 10.00-17.00 uur op Sportpark Zeewijk Korfbal seriewedstrijden senioren en junioren en adspiranten, georgani seerd door „Neptunus”. 10.00-17.00 uur - Bijvelden Schoonen- berg. Handbal-toernooi voor senioren en jeugd, georganiseerd door „Full Speed”. 12.00 uur - Hoofdveld van Schoonen- berg. Kaatsen. 14.00 tot 17.00 uur in het Velserbad. Schoolwedstrijden zwemmen, georga niseerd door V.Z.V. 19.00 uur - op het Gijzenveltplantsoen. Handbal-demonstraties door Full Speed. VMAAAAKAAAAAAAAAAAAAAWWUMMMMMAAAAMWWMAA Besommingen. In IJmuiden werden dinsdag de volgende besommingen gemaakt: KW 51 9.260, 170 13.380, 212 6.870. 209 710. 177 570, 180 6.670; VL 9 1.460, 19 2 030, 44 1.000. 75 1.470, 113 1.680; WH 137 1 240; IJM 35 350 Spanvis sers: EB 28 en UK 200 700. UK 17 en 249 2.440. 78 en 93 620. 107 en 208 530. 135 en 145 2.000 Scheveningen. In Scheveningen zijn woensdagmorgen aangevoerd: 30 kisten wijting, 810 gul, Van de Postduivenhoudersverenlging „Oranje Nassau” te IJmuiden namen dit weekeinde 118 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 305 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van A. de Waard bereikte als eerste het hok om 13.36.09 uur; de laatste prijsduif om 14.24.05. De uitslag was als volgt; A. de Waard 13 6 7 14 17 21 22, J. v. Loon 2 11 19, J. v. Sikkelerus 4 8, J. Prins 5 18, J. Boekweg 9 -13 15 24, B. Thomassen 10 -12, H. de Weers 16 23, W. Kool 20. Van de Postduivenhoudersverenlging „Snelle Wieken" te Santpoort namen dit weekeinde 256 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 303 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van Bevlander bereikte als eerste het hok om 13.46 uur; de laatste prijsduif om 14.10 uur. Weer zo’n „leuke” regenvlucht. De duiven kwamen nat thuis. De uitslag was als volgt: Bevelander 1 25 41, J. d. Jonge 2 23 39 45, A. Tatvinal 3 7 24 46, W. Dekkers 4, M. Janssen 5 18 40 50 51, J. v. Kooten 6 14 17 21 37 43 44 48. C v. Duin 8 22, C. Kort- hauwer 9 33 38, Kuitwaard 10 36, Sneekes 11 31, O. Kops 12 13. B. v. d. Wensch 15, E. Gorter 16 26 27 30, C. Koks 19 29 47. Schenk 20 49, Ter- voort 28 34 35 42, K. Bouwer 32. A. C. Tabvlnal 52. Van de Postduivenhoudersverenlging „De Snelvlieger” te IJmuiden namen dit weekeinde 336 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin over een afstand van 305 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10.00 uur. Een duif van S. Voet en Zn bereikte als eerste het hok om 13.43.29 uur; de laatste prijsduif om 14.15.26 uur. Voor de derde maal dit seizoen een eerste plaats voor de combinatie S. Voet en Zn, die de heren Dankelman dit keer net voor bleven. Goede klasseringen voor S. Voet en Zn, N. Dan kelman, F. Daalhuizen-Plug en C. M. Koks Jr. De uitslag was als volgt: S. Voet en Zn 1 4 7 8 10 13 14 20 35 58, N. Dankelman 2 11 17 57, F de Boer 3 30 48. B. Visser 5 49, K. Klepper 6 21 51 65. F. Daalhuizen-Plug 9 23 27 33 34 43 67, Gebr Boender 12, C. M. Koks Jr 15 18 24 25 44 52 55. W. Remmers 16 32 40, Gebr. Boender 19 66. S. Zwanenburg en Zn 22 29 42, J. Wijker 26 56 61, A Koerts 28 41, Jac. Broek 31 38, W. A. Rowink 36 59 62 63, Joh. Broek 37 53, A Wamaar 39 54. H. J. Broek 45, P. Schotvanger 46 64. P. v. Kaam 47, A J. Ham 50, J Koom 60 68. Van de Postduivenhoudersverenlging „P.V. Bonte Duif” te IJmuiden namen dit weekeinde 218 duiven deel aan de wedvlucht van St. Quen tin af over een afstand van 313 km. De lossinr van de duiven geschiedde om 10 uur. Een dui DEZE OPVOERING is een grote ver rassing geworden, in de eerste plaats omdat regisseur Will van Seist de spe lers een natuurlijke houding en een snel tempo had voorgeschreven, door welke moderne speeltrant de periode van ze ven decennia volkomen werd overbrugd. VANDAAR DAT ER van de gevreesde „veroudering” van het stuk vrijwel geen sprake is geweest. Dit is alleen het ge val met de hierin geschetste en gehe kelde situaties en wantoetanden, die thans gelukkig voor het grootste deel tot het verleden behoren. En ongetwijfeld zijn het geniale schrijvers als Heijermans geweest, waar deze verbeterde maat schappij mede aan is te danken. Welis waar is zij nog lang niet ideaal, maar het kan toch geen kwaad af en toe weer eens door levende mensen van deze tijd met de sociale misverstanden van vroe ger te worden geconfronteerd. Vijf beroemde rollen uit „Op Hoop van Zegen" bij „VAT ’71"; v.l.n.r.: Barend (Will Mooy), Kniertje (Tiny van der Laan), Jo (Ans Zwanenburg) reder Bos (Jan Wijker) en Geert (Nol Stuvel). moest overbruggen, werd het publiek door haar toch dikwijls diep ontroerd, waarbij in de bekende slotscène met het pannetje een indrukwekkende climax werd bereikt. De prille Clementine en de hautaine Mathilde, ook goede rollen van Thea Peet en Nolda Wijker, vormden een goed contrast met de door Jo Belfroid, Mieke Baart en Mary Geels raak gety peerde vissersvrouwen, die met haar tra gische verhalen het enigszins slepende derde bedrijf nog zoveel mogelijk leven hebben ingeblazen. ALDUS WERD DE voorstelling in haar geheel een hoopgevende demonstratie van hetgeen bij het amateurtoneel met enthou siasme en talent nog altijd kan worden bereikt, zodat de goede voornemens van dit nieuwe gezelschap door de gewenste uitkomst dienen te worden gehonoreerd. Ook het publiek was niet minder dan geestdriftig, zodat aan het slot door de spelers en hun regisseur een langdurig applaus mocht worden beluisterd. Tiny van der Laan, die deze avond haar zil veren toneel jubileum vierde, werd hier bij door voorzitter Ton van Bodegraven nog met veel waardering toegesproken, een korte huldiging welke met het aan bieden van een bloemstuk werd beëin digd. Wy J

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5