Nieuw centraal station voor autobussen bij Hoogovens TAFELTENNIS - TOP Handel in bloemen werd aan einde van de week levendiger R. A. Schaap uit Nieuwkoop wordt bedrijfsleider van sporthal DEMONSTRATIES VAN Maandag al in gebruik I 1 i® Ki s IJ ■Ml BW .a-s Mi IN DE VISHAL Postkantoor Spanning in tweede klas A IJMUIDEN IJmuider Courant badplaats langer open Tulpen zo goed als verdwenen Tijdens Sporthalfeestweek iii GEBOREN IN rrJ Op dinsdag 1 juni „Het bestuurlijke in de li sport trekt mij aari' Hl; 4 15000 BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK islF Bgi B I n y J 11 wé JU 5 IJMUIDER COURANT ZATER DAG 22 MEI 1971 Dat is uit het leven gegrepen S Zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer IS rt, d- 8, X' g. TAXI 3000 TEL. 23000 Tl S - SBI 'S s; IIP PostzegeJ- handel „IJMONO” import, export, detail Door uitbreiding van onze postzegelhandel, kunnen wij u nu de grootste sortering aan bieden en tegen scher pe prijzen leveren. I WS an (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE u. T (Van een medewerker) I /I 'fj CAROLINE: Ik geloof dat oms t.v. toestel langzamerhand te oud wordt, Johanl JOHAN: Ja, maar hoe komen wij, arme wezen, aan een nieuw? Bezorg mij tot en met 31 mei 1971 gratis ADVERTENTIE Naam Adres 500 s- (1- Neem de krant, die is iedere dag gloednieuw I Vol met gloednieuw nieuws uit de hele wereld, uit het land, maar ook uit eigen streek en stad. Ten minste, als U IJmuider Courant neemt I Vul onderstaande bon in en raak gratis vertrouwd met de overvloedige, betrouwbare nieuwsbron in De IJmond. en Tel. 14864 Voor IJMOND. Maandagmorgen half zes wordt by Hoogovens het nieuwe bussta tion in gebruik genomen. Daarmede wordt dan een nieuwe fase ingeluid in het per- soneelvervoer van en naar dit bedryf en over het terrein, waarby in totaal 27 auto bussen worden ingezet. Bovendien behoe ven degenen woonachtig in Haarlem, Bloe- mendaal en Santpoort dan geen gebruik meer te maken van de spoorwegen. Zij gaan per bus en voor de meesten betekent dat een half uur winst. Aan de vrijdagmarkt werden de volgen de besommingen gemaakt: KW 101 14.700, 117 28.300, 121 19.460, 125 17.280, 130 5.570, 152 6.450, 109 1.320, 137 9.480, 177 800, 213 6.800; GO 7 12.470, 24 10.200, 26 12.010; VL 7 7.550, 104 6.960, 121 13.750; TX 2 9.300, 9 15.950, 10 9.120, 17 14.730, 25 6.120, 34 11.630, 36 16.220, 37 6.550, 38 6.450, 56 9.970, 94 15.060, 99 18.180; UK 60 16.370; VD 6 8.510, 25 1.440, 46 10.500, 128 7.700; IJM 4 20.010; WR 137 1.340. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrydagmiddag kon de Stichting Sporthal Beverwyk de nieuwe ij- :r, Het nieuwe centrale busstation van Hoogovens, gelegen in een bosrijk ge bied. Maandagmorgen half zes komen hier de eerste autobussen aan. J* S x K|| in ie in u. d- :n 30 en u. sn st, j- i. - >1- n- i-; a- IS- IS- n- 19 De tulpen zijn op een paar partijen na van het markttoneel verdwenen. Overigens na zes maanden tulpen mag er wel weel een andere bloem komen. Dat zijn dan de irissen die in steeds grotere partijen aan de markt komen, voor de prof. Blauw werd tot 125 cent per bos betaald, de Imperator en Ideaal lagen rond 75 cent per bos, maar de witte en gele irissen zijn goedkoper. De Wedgewood van buiten getrokken, ligt nog niet in de gunst van de koper want men moest met een kwartje per bos tevre den zijn. De aanvoer van lelies neemt snel toe vooral de soorten Enchantment en Oranje Triumph. Al naar gelang van de kwaliteit werd er van 25 tot 100 cent per tak be- taald. Anjers trokken vrijdag weer in prijs aan en kwamen tot 34 cent per stuk. De rozen gaan voor meer „zomerse” prijzen van de hand, boven de 40 cent per stuk gaat er weinig weg. Er komen nu wat meer zomerbloemen, zoals Duizendschonen, Margrieten, Pioenen, Papavers en nog uit de kassen Alstroemeria, deze handel wer den grif verkocht, voor goede prijzen. De aanvoer van jaar rond-chrysanten wordt groter met gematigder prijzen. De aanvoer Van potplanten was deze week ook niet aan de ruime kant, terwijl die van perkgoed iets toenam. De handel was voor beide vlot te noemen. De ver wachtingen zijn voor de volgende week vrij grote aanvoeren met veel vraag, voor de luilak-markten. De prijzen waren vrijdag: allium 4-22; amarylles 4-12, anjers 10-29, tros anjers 90-160, anemoon 18-36; chrysanthen 120- 170, duizendschoon 80-130, eremures 80-135. 'fpesia 60-165, gerbera 12-36; iris 40-250; paars 250; ixia 70-140; lely per tak 30-93; per kelk 8-29; margriet 80-120; orchidee 60-80; ornitogalum 27, ranonkel 40, roos 22-48; babyroos 8-19 en tulpen 60-75. IJMOND. Met nog twee competitie- dagcn te gaan is er zowel boven- als onderaan in de tweede klasse A nog volop spanning. Het kampioenschap zal worden uitgevochten tussen De Kennemers en Zilvermeeuwen met Velsen als outsider. Voor degradatie komen nog vier ploegen in aanmerking, waaronder het Beverwykse DEM. dividu, of als groepje, dat niet de sport in georganiseerd verband, in een vereniging dus, wil beoefenen. Het organiseren van topsport in deze hal is een goede zaak, maar bedenk wel, dat er in Nederland tal- ryke, uitstekend geoutilleerde sporthallen staan”, zegt de heer Schaap. De nieuwe bedryfsieider heeft zich in vroeger jaren actief bezig gehouden met boksen, roeien, gymnastiek en voetbal. WIJK AAN ZEE De openstelling van het postkantoor in Wijk aan Zee wordt in verband met de te verwachten drukte van de badgasten van 1 juni tot en met 28 augustus uitgebreid. Het publiek kan in deze periode voor alle postzaken terecht van maandag tot en met vrijdag 08.30 tot 12.30, 14.00 tot 15.00, 17.00 tot 18.00 uur. Het kantoor is op zaterdag gesloten. De namen van deze spelers en speelsters garanderen een avond van topsport want met Bert van der Helm en Sonja Heltzel heeft de sporthal twee landskampioenen onder dak. Veronique van der Laan is mo menteel Nederlands tweede speelster en is in het bezit van de NTTB-beker voor da mes, de Limburg Coup. Bert Schoofs, ver leden jaar landskampioen, heeft vorige maand deelgenomen aan de wereldkam pioenschappen in Japan en was daar Ne derlands sterkste speler. Alle vier hebben ook ruime internatio nale ervaring en kwamen vele malen als international uit voor het Nederlandse team. Van der Helm heeft reeds meer dan 100 interlands op zijn naam staan terwijl Schoofs ruim de 50 gepasseerd is. In het afgelopen seizoen hebben de spe lers en speelsters in competitieverband en tijdens toernooien reeds vele malen tegen over elkaar gestaan met wisselend succes, zodat ook het verloop van de wedstrijden vandeze avond interessant zal zijn. BEVERWIJK. Het Beverwykse pu bliek zal in de feestweek ter gelegenheid van de opening van de nieuwe sporthal ook in de gelegenheid zyn kennis te ma ken met het Nederlandse top-tafeltennis. Hiertoe heeft de tafeltennisvereniging „Ra pidity” in samenwerking met de Stichting Sporthal en de Nederlandse Tafeltennis- bond een demonstratieavond georganiseerd op dinsdag 1 juni aansluitend aan de „Oosterse avond” met judo en karate. Aan deze tafeltennisdemonstratie, die circa 22.15 uur zal aanvangen, wordt door vier prominente topspelers medegewerkt, namelijk door de heren Bert van der Helm en Bert Schoofs en de dames Sonja Helt zel en Veronique van der Laan. „Ik zie echt wel mogeiykheden om de sport hier te propageren. Ik denk by voor beeld aan sportinstuif voor dames, terwyi de kinderen in een crèche in de hal kun nen worden ondergebracht. De hal moet een soort ontmoetingscentrum worden, I waar je ook sport kunt beoefenen als in- I De Kennemers speelt een thuiswedstrijd tegen HCR. De ploeg uit Den Helder heeft geen belangen meer bij de uitslag, maar toonde de vorige week tegen Velsen dat het bereid is zijn sportieve plicht tot de rand toe te verdedigen. De Kennemers is dus gewaarschuwd. Velsen dat alleen nog een theoretisch kansje heeft om via een na-competitie met Zilvermeeuwen en De Kennemers kampioen te worden, zal de uitwedstrijd tegen Zilvermeeuwen daar voor moeten winnen, maar dan nog heeft Velsen de kansen niet in eigen hand. DEM speelt een uitwedstrijd tegen Scha- gen en zal minstens een gelijkspel moeten halen om niet al te zeer in de verdrukking te komen. DEM's concurrent Ripperda speelt een thuiswedstrijd tegen HFC, ter wijl staartclub De Foresters op bezoek gaat bij Vitesse'22. Oorspronkelijk reed men per trein of bus naar het station Beverwijk en ging van daar naar het bedrijf. Doch de toename van het personeel en de ruimte voor bus- standplaatsen bij ingang Rooswijk en Ma gazijn Mekog maakten, dat men in moei lijkheden geraakte, met daarbij nog, dat het personeel te laat op het werk ver scheen. Een ingrijpende wijziging was no dig. Deze vond men door het inrichten van een centraal nieuw busstation in het duin gebied tussen ingang en Rooswijk en de Zeestraat, doch dan meer aan de kant van de weg naar Wijk aan Zee ter hoogte van het oostelijk viaduct. Een flink stuk grond werd daar ontbost en een groot bussta tion aangelegd. Dit is thans gereed geko men en wordt maandag ingebruik geno men. Nog niet gereed is het kantoor van de afdeling personeelvervoer annex bewa kingsdienst, met sanitaire voorzieningen erin. Hieraan wordt nog druk gebouwd. In het najaar hoopt men dat te kunnen opleveren. Degenen, die regelmatig van het busver voer over het Hoogoventerrein gebruik maakten zagen in het verdwijnen van de abri’s bij ingang Rooswijk al een teken, dat er een en ander veranderd zou worden. De abri’s werden daar weggehaald en staan nu op het nieuwe stationsterrein om-en- om, in verband met eventuele weersge steldheden. De weg erheen wordt: tevens een voor- rangsweg, waarvoor op de route allerlei verkeersvoorzieningen zijn getroffen zo vertelde ons de heer A. C. van Rijn van de afdeling personeelvervoer van Hoog- ovns. Hij zette tevens uiteen, dat vier autobussen via Haarlem en omliggende ge meenten rijden en onderweg de personeels leden opnemen op speciale in een dienstregeling vastgestelde plaatsen. Vandaar rijdt men naar het nieuwe bus station, waar ook van elders de bussen arriveren. Daar stapt men over in de 23 bussen, welke naar de onderscheidene af delingen rijden. Op deze wijze kan elk een tijdig op het werk verschijnen. Deze regeling geldt voor de ploegendiensten, doch ook voor de dag- en kantoordienst- mensen, die ook op tijd weer worden af gehaald en naar het centrale station wor den vervoerd om van daar de rit naar huis te maken. GEBOREN: Johanna M. C., d. v. F. C. M. Hamann en J. M. C. Berends; Simonne M. M. T., d. v. M. H. van Aarle en T. M. M. van der Vaart; Saskia, d. v. J. F. Schouten en H. Leijssenaar; Joannes N„ z. v. J. N. Mul en C. J, van Kan; Ramon, z. v. D. A. van de Watering en M. N. Alvers; Johannes B„ z. v. B. G. Half en J. Schipper; Daniëlle C. S„ d. v. M. J. van Haag en J. Hop; Marco, z. v. C. N. Böhm en M. A. M. van Velzen; Brian J., z. v. R. van Hessem en L. Kreuze; Michel A., z. v. A. Alfonse de Sande en N. Delgado Rivas. ONDERTROUWD: C. A. van den Heuvel en C. A. M. Zon neveld; A. C. J. Bentz van den Berg en C. A. van Wessem; W. P. de Laat en E. C. Vernout; H. Reder en A. M. van der Wijst; J. Weel en J. G. M. Appel. GETROUWD: J. J. C. M. van Dam en M. J. de Jong, L. Numan en T. C. M. Galesloot, A. Kroon en G. van den Outenaar, G. A. S. Heime- ring en H. Shoemaker, L. J. P. Telleman en A. M. J. van Opzeland, P. H. H. de Jonge en J. C. G. Goedhart, P. J. G. Jans sen en E. C. Jong. OVERLEDEN: M. Meester, 79 j«t„ geh. m. G. Terstall; C. G. Muller, 83 jr., ongeh.; T. Schaaf, 56 jr.; S. Kort, 45 jr., geh. m. A. Pijper. L Uit de lange iyst van ongeveer 400 kan didaten kwam de heer R. A. Schaap (33 jaar), wonende in Nieuwkoop (Zuid-Hol- land) als de geschiktste kandidaat naar voren. Bedryfsieider Schaap, gehuwd en vader van twee kinderen, komt 1 septem ber a.s. in dienst van de Stichting. Hy werkt momenteel als sportleraar bij de Stichting Huishoudeiyke Voorlichting op het platteland in de provincie Zuid-Hol- land. Na een eerste selectie onder de kandi daten bleven er 24 over, uit welk aantal er 13 werden gekozen voor een oriënte rend gesprek. De heer Schaap kwam ten slotte als de nieuwe bedrijfsleider tevoor schijn. De heer Schaap is geboren in IJmuiden. ëa zijn 3-jarige HBS-opleiding aan het Zaanlands Lyceum te Zaandam, volgde hij een ClOS-opleiding en behaalde het diploma, met boksen en gymnastiek als specialiteiten. Hij werkte hierna een seizoen als zweminstructeur in het natuur bad te Wijde Wormer (Zaanstreek) en kwam vervolgens terecht bij de Stoom vaartmaatschappij Nederland» waar hij als Woonplaats ----- Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee f 6.— p. m. kwartaalabonnee (f 17.50 p. kwartaal) Deze BON opzenden naar IJMUIDER COURANT in ongefrankeerde enveloppe. Antwoordnumer 47, IJMUIDEN. Geldt niet voor abonnees ven IJmuider Courant. iw Bjg :id ee u- he Hondendressuur. Door de politiehon densportvereniging „Middenherenduin” zal zondag 23 mei op haar terrein aan de Duin en Kruidbergerweg een dressuurwedstrijd worden gehouden, waarmee des morgens om negen uur een aanvang wordt gemaakt. Er zijn hiervoor negen ervaren honden in geschreven, die elkaar zullen bestrijden in de afdelingen 1, 2 en 3, terwijl drie jonge honden deelnemen aan een wedstrijd in het bewaken. Alle hondenliefhebbers kun nen zich voor deze wedstrijden als uitge nodigd beschouwen en de toegang is gratis. - Garage Scheldestraat 87 BEVERWIJK: Garage Breestraat 55. Burgemeester J. G. S. Bruinsma werpt als voorzitter van de Stichting Sporthal de bal naar de heer R. Schaap (rechts), die het doel ver dedigt. De heer W. Geurts, sport ambtenaar van de gemeente Bever wijk, kijkt hierbij toe. Xi s sport- en jeugdleider werkzaam was op twee passagiersschepen, de Oranje en de Zuiderkruis. Bijna 11 jaar geleden trad hy in dienst van de Stichting Huishoudelijke Voorlich ting op het platteland. In de gehele pro vincie Zuid-Holland geft hij als sportle raar les in de bewegingsleer. „Bovendien verzetten wij veel werk op het gebied van de stimulering van sportaccommodaties”, aldus de heer Schaap. Hij ziet de functie van bedrijfsleider van de sporthal „als een uitdaging om de sport te begeleiden en tevens te stimuleren. Ik wil iets meer gaan doen, dan in de veilige beslotenheid van de Stichting Huishou delijke Voorlichting bezig zijn”. Het bestuurlijke heeft hem altijd al ge trokken, zegt hij en de heer Schaap ziet in Beverwijk daartoe alle mogelijkheden. De heer Schaap studerde in januari af als ambtenaar in sport- en recreatiezaken. Deze cursus gaat uit van de Landelijke Contactraad voor gemeentelijke bemoeie nissen in sport en recreatie. De cursus ver schafte hem meer inzicht in de problemen, die met sport te maken hebben, zoals de exploitatie van een sporthal, het contact met sportverenigingen en dergelijke. - BEVERWIJK Het is voor de bloe menhandel een wat gebroken week gewor den, met de Hemelvaartsdag als zondag. Men verspeelde daardoor twee dagen voor de afzet der produkten. Dat was vooral in het begin van de week toen het nog warmer werd, in de prys goed te merken. Alles verliep uiterst kalm tegen matige prijzen. Vrydag was er weer meer belangstelling van koperszyde met gunsti ger prgzen over alle linies. G. BAKKER, Sneeliusstraat 53, IJmuiden - Telefoon 150 53 ■ï'- tas ALKMAAR. Op 29, 30 en 31 mei wor den, onder auspiciën van het Alkmaar dermeer comité, de nationale Pinkster- wedstrijden gehouden. De door de Z.W.V.U. de georganiseerde wedstrijden, de U 71, tellen mee voor de nationale klassificering. Vrij wel alle wedstrijdklassen nemen deel aan deze wedstrijden. De start vindt plaats vanaf het startschip Z.W.V.U. te Uitgeest. Op zaterdag is de start van klasse 1 om 14.00 uur, op zondag en maandag om 12.00 uur. Zaterdag- en zondagavond 29 en 30 mei zullen er feestavonden zijn met muziek verzorgd door de band van Arend Ver schoor, in de kantine van de Z.W.V.U. Aan vang 20.30 uur. Vóór de aanvang van de feestavond vindt de uitreiking van de dag prijzen plaats. Maandagmiddag om half vijf zal de Burgemeester van Uitgeest een hoofdprijs uitreiken in de vorm van de penning van de gemeente Uitgeest. Ook de middenstand en V.V.V. van Uitgeest en de fa. Interlanden N.V. te Zwanenburg stel len prijzen beschikbaar. Alleen in de kan tine van de Z.W.V.U., Lage Dijk te Uit geest, is het nog mogelijk voor deze zeil wedstrijden in te schrijven.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5