Wijkerstraatweg straks geheel verbeterd en verbreed Gloriedag voor St. Caecilia r Stijlvolle viering van gouden priesterfeest Jaarlijkse boottocht voor zieken 1 I o» Vt 2 gewonden bij ongevallen Brandweer sleepte totaal vernielde UIT DE IJMMD f' I I tJ aerrl 4^ ■y Politie voorkwam Man verwondde cafébezoekers Personenauto I 1 wegenpatroon in Velsen-Noord tijdens het weekeinde Garagebedrijf in ;euw pand Afronding ongeregeldheden Twee diefstallen bij botsing geheel vernield auto's weg Mgr. Zwartkruis ook op receptie Hi F - x anjer UIT DE ZAKENWERELD pi* TIPHOUï BREDA 11w,. MAANDAG 24 MEI 1971 4 MAj F Parkeerhavens 2 'n gouden belofte L Kort IJmondnieuws H. Stutvoet Kring Moderne Juweliers Hoofdstraat 166 Santpoort Tel. 0 23-37 85 92 verlovingsringen Paniek in Castricum NIEU WS II V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord if® -* ‘VI ft- SB (Van een onzer verslaggevers) De geestelijke St. Caecilia keerde na afloop met drie eerste prijzen naar huis. In de concert- strijd werd de eerste prijs door het fanfa rekorps behaald met 290 punten; de drum band legde op eenzelfde trofee beslag met 136 pnt. Fanfarekorps en drumband tra den daarna aan voor de marswedstrijd met als resultaat eveneens een eerste prijs met 65 punten, de hevige regenval ten spijt. HEEMSKERK Het fanfarekorps en de drumband van St. Caecilia zijn zondag naar Heerhugowaard getogen om daar deel te nemen aan een groot opgezet concours. Hieraan is deelgenomen door 27 fanfare korpsen en 24 drumbands. Aan de mars wedstrijden namen 9 verenigingen deel. Geslaagd. De wachtmeester eerste klas J. Kuijper en de wachtmeester G. W. F. Neijgh van Lier van de heemskerkse po litie hebben vrijdag met goed gevolg het tweede en laatste gedeelte van het diploma B afgelegd. Dit B-diploma is voor de beide politiemannen belangrijk voor mogelijke bevordering tot hogere rangen. Emeritus-pastoor J. Duyves neemt de muzikale hulde van het fanfare korps St. Caecilia in ontvangst. In fa j s 1 .1 fi d k h s 1 7 De zieken worden aan boord van de „Alex van Wagenburg” geholpen om de jaarlijkse boottocht voor een groep chronisch en langdurig zieken mee te maken. I I (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Voor de derde achter eenvolgende maal hebben ongeveer 100 zieken uit Beverwijk, Heemskerk, Velsen- Noorjl en Wijk aan Zee zaterdag een boot tocht gemaakt met de „Alex van Wayen- burg”. Deze boottocht werd mogelijk ge maakt door de landelijke Zonnebloem- actie. De zieken, onder wie twaalf bedlegerige patiënten, werden ’s morgens door parti culieren met hun auto’s en ambulances naar de Pijpkade gebracht, waar de „Alex van Wayenburg” gemeerd lag. Om even over negenen werden de trossen losge- (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Een 20-jarige Hage naar is door de politie ingesloten wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. De man zal worden voorgeleid voor de Officier van Justitie in Alkmaar. Om twaalf uur werd in de parochiekerk van de H. Maagd Maria een plechtige eu charistieviering gehouden. Voorganger was de jubilaris en de concelebranten waren Gerbrand Groen en Dirk en Jan Kramer, drie priesterneven van de jubilerende priester. Het dames- en herenkoor onder leiding van Peter Groot voerde met orgel begeleiding van Ger Duyves uit Bergen de meerstemmige mis van Casali uit en en kele motetten van pastoor Duyves. Na de kerkelijke plechtigheid werd er in de pastorie een receptie gehouden. Ruim 150 personen, onder wie de bisschep van Haarlem, mgr. Th. Zwartkruis, maakten van deze gelegenheid gebruik pastoor Duy ves met zijn gouden priesterjubileum geluk te wensen. Deze felicitaties gingen in veel gevallen vergezeld van geschenken zoals grammofoonplaten, sigaren en sigaretten, alsmede gebruiksvoorwerpen. Zaterdagavond om zeven uur bracht het fanfarekorps St. Caecilia met drumkorps de jubilaris een serenade aan zijn woning aan de Kerkweg. BEVERWIJK Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft vrijdagavond door het automatisch openen van de toegangsdeu ren het nieuwe garagebedrijf van de firma Zentveld en Van Breemen aan de Jan de Windtstraat geopend. Door de geopende deuren marcheerde daarop de Beverwijkse Harmoniekapel met drumband naar bin nen om deze officiële opening de nodige luister bij te zetten. Burgemeester Bruinsma schetste in een korte toespraak het ontstaan van de on geveer twaalfjarige geschiedenis van de firma Zentveld en Van Breemen, die zich met veel inspanning, zorgen en soms ook financiële problemen naar deze eerste grote fase van uitbouw heeft toegewerkt. Hij wenste de firma veel succes met de nieuwe vestiging. Woorden van felicitatie werden ook ge sproken door de onderdirecteur van Sim- ca Nederland, de heer F. Wevers, en de heer H. Wolterman namens het personeel. Het nieuwe bedrijf heeft egn oppervlak te van 1.100 vierkante meter en is een voudig, maar bijzonder rationeel inge richt. Het ligt in de bedoeling, op de plaats van het oude bedrijf, dat nu nog als show room dienst doet, binnen twee jaar even eens een nieuw gebouw te realiseren. .->.x (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de nacht van zon dag op maandag heeft de politie een groep Nederlandse bezoekers van de Down- town-bar aan het Burgemeester Nielen- plein, die beducht waren voor een pak slaag van een behoorlijk aantal Indische Nederlanders, bescherming verleend bij het verlaten van de bar. Omstreeks een uur trok zich een grote groep jongeren van Indisch-Nederlandse afkomst op het Burgemeester Nielenplein samen volgens de politie met de bedoe ling de Nederlandse jongeren een pak slaag te geven in verband met in de bar ondervonden moeilijkheden van de zijde van de Nederlanders. Deze waren hand tastelijk geworden. Na een onderzoek besloot de politie om ongeregeldheden te voorkomen de Neder landse jongeren onder begeleiding van een groot aantal manschappen een vrije door tocht naar buiten te geven. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Op de kruising Parallelweg en de oostelijke afvoerweg van de tunnel in Velsen-Noord ontstond zondagmiddag een ongeluk, toen volgens het politierapport een 50-jarige IJmuide- naar met zijn personenauto geen voor rang verleende aan een autobus die op de parellelweg reed en van rechts kwam. De personenauto werd geheel vernield en de autobus liep zware schade aan de voorzijde op. De echtgenote van de IJmui- denaar werd met een gewonde knie op genomen in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Bij twee verkeerson gevallen zijn zondag twee inwoners van Beverwijk gewond geraakt. Zij zijn per ambulance naar het St. Jozef ziekenhuis gebracht. ’s Morgens om ongeveer kwart over negen verleende een inwoner van Castri- cum volgens de politie op de kruising OudendijkCieweg met zijn personenauto geen voorrang aan een Beverwijkse automobilist. De Beverwijken werd met onder meer snijwonden naar het zieken huis vervoerd. De atito’s werden zwaar beschadigd. Het tweede ongeval had plaats op de Rijksstraatweg ter hoogte van zadelma kerij Stubenitsky ’s avonds omstreeks kwart over zeven. Volgens het politierap port botste een uit de richting Castricum komende IJmuidenaar met zijn personen wagen op de auto van een Beverwijken, die uit de richting Beverwijk kwam en bezig was zijn wagen op de Rijksstraat weg te keren zonder daarbij voldoende op het overige verkeer te letten. Door de kracht van de botsing kwam de auto van de IJmuidenaar in een aan de rech terkant van de weg staande haag tot stil stand. De wagen van de Beverwijken kwam boven een aan de oostzijde van de Rijksstraatweg lopende bermsloot te hangen en de bestuurder er onder. De Beverwijker werd met een hoofdwond en een hersenschudding in het ziekenhuis op genomen. De beide auto’s werden totaal vernield, zodat de politie de kentekenbe wijzen innam. De brandweer sleepte de wrakken weg. In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks een uur werd de Hagenaar, die een bekende van de politie is, uit „De Oude Schimmel” aan de Dorps straat verwijderd, omdat hij gedurende vier achtervolgende weken moeilijkhe den in het café veroorzaakt had. Buiten op straat vond de Hagenaar een bier glas, sloeg het stuk tegen de muur en viel hiermee vier bezoekers van „De Oude Schimmel” aan, die niets vermoe dend en heel rustig het. etablissement verlieten. Een 21-jarige inwoner van Obdam kreeg een haal met het kapotte bierglas over zijn wang en liep een slagaderlijke bloeding op. Dankzij het doortastend en deskundig optreden van zijn verloofde, een 21-jarige verpleegster uit Alkmaar, en mede door het snelle vervoer naar het St. Jozef ziekenhuis in Heemskerk bloedde de jongeman, die veel bloed verloren had, niet dood. De man van het andere paar, die de jongeman wilde ontzetten, werd even eens door de Hagenaar aangevallen en kreeg een fikse wond aan de hand. Voor dat de vrouwen door de woesteling kon den worden verwond, grepen de uitsmij ters van „De Oude Schimmel” in en overmeesterden de Hagenaar. Onder meer bij het politiebureau worden parkeerhavens aangelegd. De fraaie kastanjeboom ter plaatse blijft gespaard. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De Wijkerstraat weg in Velsen-Noord zal binnen enkele maanden voor een belangrijk deel een vernieuwing ondergaan, aangepast name lijk aan de reeds enkele jaren geleden uitgevoerde herbestrating, waarbij de zo genoemde „kinderhoofdjes” werden ver vangen door dubbele straatklinkers, welk karwei mede tot gevolg had, dat ook de breedte van het eerder bestaande wegdek wat kon worden aangepast aan het nog altijd drukke verkeer. Deze week werd door dé gemeentelijke dienst van openbare werken reeds aan dacht besteed aan het verplaatsen van en kele grote lichtmasten, die op verschil lende plaatsen meer naar achteren op de betreffende trottoirs werden geplaatst. Dinsdagmorgen is men begonnen met de aanleg van parkeerhavens aan de oostzij de van de Wijkerstraatweg vanaf het driewegen-verkeerspunt Stratingplantsoen Meerweidenlaan-Wijkerstraatweg tot de Heirweg. Voor de bewoners aan deze zij de van de weg leverde dit geen enkel bezwaar op wegens de flinke breedte van het trottoir, waarop tot nu toe juist in verband met het nog altijd zeer drukke (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Uit een duiven hok achter een der woningen aan de Ver bindingsstraat zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag vier duiven met een ge zamenlijke waarde van hierhonderd gul den gestolen. In dezelfde nacht is ingebroken in de kantine van de sportvereniging VSV aan de Driehuizerkerkweg in Driehuis. De openslaande deuren van de kantine zijn met kracht opengeduwd. Er werden eni ge pakjes'sigaretten, zakjes chips en rol letjes drop meegenomen. en zware vrachtverkeer naar en van Van Gelder Papier en de industrie aan de Wij- kermeerweg de bewoners bri perso nenauto’s parkeerden. Gelijktijdig zal bij deze werkzaamhe den ook het trottoir voor de winkels te genover het Stratingplantsoen gedeelte lijk worden ingenomen door een langwer pige insteekhaven ten behoeve van de daar bestaande autobushalte van de NZH. Hiertoe zal ook de huidige abri ter plaat se wat achteruit geplaatst worden of mo gelijk vervangen worden door een smalle wachtruimte, aangezien de betreffende winkeliers bezwaren hebben geuit ten aan zien van dit naar achteren plaatsen van de abri, waardoor voor de gevels van de ze winkels slechts een heel smalle strook als passage zou overblijven. Tegenover deze bushalte, juist tegen over de politiepost aan de Wijkerstraat weg, komt bovendien een langwerpige in steekhaven, echter zodanig, dat de fraaie kastanjeboom ter plaatse wordt ontzien. Voor de voetgangers, die van dit trottoir gebruik maken, wordt de passage iets smaller. Evenzeer zal de dienst van openbare werken in het brede trottoir voor de r.-k. kerk van St. Joseph aan de Wijkerstraat weg een gerekte parkeerhaven aanleggen opdat de kerkbezoekers gemakkelijker kunnen parkeren en daardoor tevens de mogelijkheid krijgen hun wagens in min dere mate te parkeren op de Grote Hout- of Koningsweg achter het kerkgebouw. Dit alles betekent dat, evenals op het eerste deel van de Wijkerstraatweg enke le jaren geleden is tot stand gebracht, over de gehele lengte Wijkerstraatweg, van het Stratingplantsoen af tot aan de driesprong met Corverslaan en Grote Hout- of Koningsweg, het gehele wegdek van de zogenoemde „kinderhoofdjes” plaats gaat maken voor een dek van dub bele straatklinkers, zoals in het eerste deel van deze weg van de spoorwegover gang naar Beverwijk tot het Strating plantsoen zijn aangebracht. Een en ander zal, als straks de werkzaamheden achter de rug zijn, een enorme verbetering be tekenen; een verbetering waarop enkele jaren geleden bij herhaling tijdens begro- tingsdebatten in de raad van Velsen door raadsleden uit dit gemeentedeel sterk is aangedrongen. Het heeft lange tijd gevergd, maar nu komt het dan toch voor elkaar. Al met al zal deze komende wegverbetering met die, welke inmiddels plaats had op de Grote Hout- of Koningsweg, die van het Stratingplantsoen af tot aan de Smidt van Gelderstraat is voorzien van een as- faltdek, een prachtige wegenafronding in het oude Velsen-Noord betekenen. VAN DE IJMOND (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Op sobere, maar stijl volle wjjze is zondag het gouden priester feest van emeritus-pastoor J. Duyves ge vierd. gooid en zette de boot koers naar het Noordzeekanaal om via een rondvaart over het IJ en de Oranjesluis naar het Ijsselmeer te varen en Marken en Volen dam even aan te doen. Om ongeveer zes uur in de middag werd weer aan de Pijp kade aangelegd, van waar de zieken moe maar voldaan weer naar hun woningen werden afgevoerd. De algehele leiding van de boottocht was in handen van de heer A. van Lent. verzorging berustte bij pastoor Th. Scholtes van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad. De zieken werden medisch begeleid door de arts P. Rozing. MAANDAG 24 MEI Jeugdcentrum PEN, Kanaalstraat, 20 uur: Vergadering Stichtingsbestuur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 en 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Santpoort- Noord, 19 en 21.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplri n. 19.45 uur bridgeclub De Jump. DINSDAG 25 MEI Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein, 20 uur: Club- en sluitingsavond smalfilm- club „Velsen”. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren v. sociaal adives: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, telefoon 02550-15010, 11 tot 12 uur in het Buurt huis „De Loods”, Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 02510-24025; 15 tot 16 uur in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 023-378014. Verder volgens afspraak bij het secretariaat, Hoofdstraat 133, Santpoort, telefoon 023- 378014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel- sen-Noqrd, 19 tot 21.30 uur, Jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg, 15.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Manly Sport, lessen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité School, Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen, 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen, 13.20 tot 16.20 uur schoolzwemmen, 16.15 tot 16.45 zwem lessen, 16.40 tot 18 uur gemengd zwem men, 18 tot 18.30 uur zwemlessen, 18.30 tot 20 uur zwemvereniging CSB, 20 tot 21.30 uur gemengd zwemmen, 21.30 tot 22.30 uur zwemvereniging CSB. MAANDAG 24 MEI De Opgang, Florastraat. 20 u. lezing door P. J. Eijen voor NCVB. Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 20 u. werkgroepavond AA. De Slof, Raamveld. 20 u. Koreaans ka rate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 25 MEI Bejaardenpaviljoen, Westerhoutplein. 10 u. damesgymnastiek, 11 u. herengymnas- tiek, 13.30 u. bridgen, 14 u. handenarbeid. De Slof, Raamveld. 13.30 u. bejaarden- soos. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphius straat 46: jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 24 MEI De Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. dis- cussie-avond over Burgemeester Nielen plein. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk weg 45: volwassenen 19-21 u. DINSDAG 25 MEI Dr. Prinsenhal, Maerelaan. 9 u. school- handbaltoernooi. De Zandkraai, Handelstraat. 9 u. koffie bar, 9-12 u. kinderoppas, 13.30-18 u. be- jaradensoos. Vanaf 19.30 u. bar voor vol wassenen. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 u. peuterspeelzaal. De Lichtboei, Maasstraat. 9-11.30 u. peu terspeelzaal en -klas. De Werf, Jan Ligthartstraat 13.30 u. va- kanten-aktiviteiten. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 u. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 24 MEI Kantine PEN-centrale, Noorderlaan. 20 u. voorlichtingsbijeenkomst over voorko men van luchtverontreiniging. DINSDAG 25 MEI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg. Geopend 19-21.30 u. ,4»" x-\" k^^x^x'X*\txxx^k'^^^

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4