Wijkgebouw kruisverenigingen Expositie in Ruïne van op 3 juni officieel open Brederode 1 Nogmaals: Districtstitels Miriam Fried won Elisabeth vioolconcours voor damesatleten DEM i i i!a nelis uitgeest „Dichterbij” Eerste Hollandse kan woensdag nieuwe of donderdag worden verwacht LlO -3 TSS-1 iliis Groot aantal voorzieningen Geen strafbare feiten op Barleaus Burgemeester van Montfoort in beroep DEM organiseerde jeugdtoernooi Brandalarm bij „IJsvries” Breezant heeft geen hulp meer nodig r wegens moord Drie jaar en tbr IJmuider Courant MAANDAG 24 MEI 1971 IJMUIDER COURANT MAA Dat is uit het leven gegrepen v. Staatssecretaris en F -CH> -0+0-Q-- -i Si iffl rp i Oprichter „Jeugd en muziek” overleden iniainKiKiKiKMsmanK ^dxdaduiluhdidnhdiu TEKENAARS BOUWKUNDIG TEKENAAR O ERVAREN STAALKONSTRUKTEUR ERVAREN TEKENAARS voor de afdeling staalkonstrukties. A JfW .-■.Jf- ■i Lxr' i 95 L ti DE AANBIDDER Wilt u kennismaken met IJmuider Courant vul dan onderstaande bon in. Bezorg mij tot en met 31 mei 1971 gratis (Van een onzer verslaggevers) Naam Adres Geldt niet voor abonnees van IJmuider Courant DEM nam in - ■- >- BEVERWIJK. De gezamenlijke kruis verenigingen Het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis openen donderdag 3 juni het nieuwe wijkgebouw, dat is verrezen op de hoek van de Büllerlaan en de Del- laertlaan. aan de voet van de flat aldaar, onder auspiciën van de Stichting Wjjkge- bouwen Beverwijk. Het geheel is modern opgezet. MONTFOORT De burgemeester van Montfoort, heeft in overleg met zijn advo caat, besloten bij het Bossche hof in beroep te gaan tegen de uitspraak van de Roer- mondse rechtbank, die hem vorige week dinsdag veroordeelde tot 750 gulden boete wegens meineed in de kwestie-opper De Jong. PARIJS (AFP) In Parijs is zaterdag de 64-jarige René Nicoly overleden, die in 1957 de internationale organisatie „Jeugd en muziek” heeft opgericht. Nu we vijfentwintig jaar verloofd zijn mag je het einde lijk wetenja getrouwde mensen slapen samen in één bed I aa op ru vc tu as w bi bt O( n is n d d I to t t r t 1 s c l J 1 Het is goed dat iedereen bijtijds weet waar hij in dit leven aan toe is.... een maximale informatie bevordert het onderscheidingsvermogen en het eigen oordeel Kies de krant die volledig en degelijk informaties verstrekt, kies IJMUIDER COURANT. Dit antwoordt staatssecretaris Groshei de van Onderwijs en Wetenschappen me de namens de minister-president en de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie op vragen op 9 december van het Tweede-Kamerlid mr. Kronen burg (groep-Kronenburg). In 1942 had hij de „Jeunesses musicales de France” in het leven geroepen, waaruit later de internationale organisatie voort kwam. Ook in Nederland bestaat een af deling van deze organisatie. Nicoly was algemeen administrateur van de Franse Nationale Lyrische Theaters. Door moei lijkheden bij deze theaters zijn de Parijse Opera en de Opera Comique gesloten. De ingang van het nieuwe wijkge bouw op de hoek van de Büllerlaan en de Dellaertlaan. (Van onze atletiekmedewerker) BEVERWIJK. Bij de in Amsterdam gehouden atletiekkampioenschappen van district West I van de KNAU hebben de DEM-leden het tot enkele voortreffelijke prestaties gebracht. Bij de dames behaal de Marjan Ackermans-Thomas zonder strijd de titel op het nummer hoogsprin gen met een wederom magnifieke sprong van 1,69 m. Op de 100 m. horlen werd de all-round DEM-atlete tweede in 15 sec. achter Miep van Beek. Een tweede kam pioenschap viel DEM ten deel door toe doen van Lida Kuijs, die de speer bij de dames met 42,40 m. het verste wirp. Carla Luijer had veel last van de hin derlijke wind. Zij bezette met 38,50 m. de tweede plaats. BEVERWIJK. De jeugdcommissie van voetbalvereniging DEM organiseerde zon dag een P. V. Vollebregt-toemooi voor de B 1, B 2 en C 1 junioren. Er werd in drie poules gespeeld. Winnaar werd DCG met 17 punten, tweede DEM met 16 punten, derde RKAFC 14 punten, vierde de Kenne- mers 17 punten en vijfde Herringen uit Duitsland met 6 punten. kocht, nadat de eerste Hollandse nieuwe uit de Noordzee is verhandeld. BRUSSEL (AP) De Israëlische Miriam Fried heeft zaterdag het Internationale koningin Elisabeth muziekconcours voor viool in Brussel gewonnen. Het 24-jarige meisje is geboren in Satumare, Roemenië, en heeft gestudeerd in Tel Aviv en aan het Julliard Conservatorium in New York. De eerste prijs was 200.000 Belgische frank. Bvendien is mejuffrouw Fried ver zekerd van een reeks concerten in de ge hele wereld, waaronder het Holland Fes tival. De tweede prijs ging naar de 25- jarige Rus Andrei Korsakov en de derde plaats was voor de Japanner Hamao Fumi- wari (23). De uitslag van de finale luidde verder: 4. Anna Chumachenko, Argentinië; 5. Edith Volckaert, België; 6. Yehoshua Ep stein, Israël; 7. Rudolf Werthen, België; 8. Zinovy Vinnikov, Sovjet-Unie; 9. Geoffrey Michaels, Australië; 10. Vania Milanova, Bulgarije; 11. Magdalena Rezler, Polen; 12. Zachar Bron, Sovjet-Unie. Van de internationale jury maakten be roemde violisten deel uit zoals de Fransman Zino Francescatti, de Italiaan Franco Gulli de Amerikaan Yehudi Menuhin, de Rus David Oistrach, de Amerikaan Isaac Stern en de Fransman Joseph Szigeti. Het concours is genoemd naar wijlen koningin Elisabeth die het wereldfaam gaf. De langdurige strijd begon een maand geleden met 33 deelnemers uit 18 landen. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT In de maanden juni, juli en augustus zal de Ruïne van Brede rode in Santpoort gedurende de avond uren weer worden verlicht en wordt tij dens de openstelling tevens een muziek programma op geluidsbanden ten gehore gebracht. De openingstijden ztfn als volgt: dagelijks van 9.30 tot 12 en van 13 tot 17.45 uur en bovendien in juni en na half augus tus op vrijdag en zaterdag van 20 tot 22 uur en van begin juli tot half augustus van dinsdag tot en met zaterdag, eveneens van 20 tot 22 uur. De ruïne is derhalve elke maandag de gehele dag gesloten. Gedurende de maanden juni, juli en augustus wordt hier onder de naam „Ruïne 1971” ook een expositie gehouden door Ida Ditsel en Sjef Hendrikx, respec tievelijk van gouaches en grafisch werk. Deze tentoonstelling, welke op alle ge noemde uren kan worden bezocht, wordt vrijdag 28 mei, des avonds om 20.30 uur geopend door de heer M. Roessingh, wet houder van Velsen. De bluesgroup „John the Revelator” verzorgt hiervoor de mu zikale omlijsting. DEN HAAG De Nederlandse kust vaarder „Breezant” heeft vanmorgen om half zeven geseind, dat de moeilijkheden waren overwonnen en dat het schip zijn weg vervolgt naar Schotland. De „Breezandt” met een lading gezaagd hout van Finland op weg naar Schotland, seinde zondagavond om acht uur dat het een slagzij maakte van 45 graden naar stuurboord en hulp nodig had. Door het zware stormweer was de deklading van haar plaats gegleden. De kapitein had ge probeerd het schip weer recht te krijgen door een deel van de lading in zee te los sen, maar dat had niet veel resultaat. Nadat de „Breezandt” omstreeks halftien had gemeld de situatie weer onder con trole te hebben, volgde om halféén ’s nachts opnieuw een verzoek om hulp. Van morgen werd dit verzoek ingetrokken. De kustvaarder, die 499 brt. meet en eigendom is van P. A. van Es en Co in Rotterdam, heeft zeven man aan boord. De kapitein, de stuurman en de machinist zijn Nederlanders. De kok en drie matro zen zijn afkomstig uit Portugal en Spanje. 800 m. van B-meisjes Marian Thierry met ere worden genoemd. Met haar tijd van 2.33,8 sec. vestigde zij een nieuw club- record. De resultaten waren: 100 m. hor den: A. Pasman 20.4 sec., R. Pasman 21,5 sec. 100 m. B: W. Roor 13,3 sec., L. Valk 13,8 sec. 100 m. R. Pasman 13,6 sec., T. Valk 14,2 sec., 800 m. A: C. v. d. Berg 2.48,3 sec. R. v.d. Leij 2.51,1 sec. 800 m. B: M. Thierry 2.33,8 sec., R. ten Hoeve 2.48,9 sec. Verspringen: W. Roor 4,64 m., C. Lagrand 3,91 m. Hoogsprin gen: T. Stam 1,40 m., I Vessies 1,30 m. Kogelstoten: L. Valk 8,63 m., A. v.d. Kolk 7,11 m. Discuswerpen: A. Lamers 33,78 m. (Ie), K. Thomas 18,90 m. Speer werpen: A. Lamers 35,96 m. (Ie), A. Pas man 233,9 m. 4 x 100 m. ging in 54,5 sec. Na Piet Bleeker heeft Gerard Suanet zich gewaagd in een marathonloop. De DEM-lange afstandloper, die tot dusver in wedstrijden geen langere afstanden dan 25 km. in de benen had genomen, verscheen aan de start in Maassluis om deel te nemen aan de 3e internationale Westland Marathonloop. (42.195 m.) On der de sterke deelnemers waren talrijke buitenlandse marathonlopers. Zijn tijd was 3.34 min 7 sec. Van de 94 van start vertrokken lopers ging hij als 69e over de eindstreep. (Van onze kunstredactie) HAARLEM. Op ons bericht van woensdag jl over het dichtbundeltje, waarin een aantal inzenders van onze Dichterbij-rubriek is „vereeuwigd”, I komen we hier nog eens terug. Dit I naar aanleiding van telefoontjes. Aan hen, die in het bundeltje zijn I opgenomen hebben wij een brief ge stuurd met mededelingen over het bun deltje en de aanstaande donderdag- avond in de Waagtaveerne te houden litteraire instuif. Zij, die geen brief ontvingen ondanks hun medewerking aan de rubriek, staan er niet in. Het gaat echter bijna om alle vaste mede werkers. We zullen hun namen hier onder laten volgen. Van bijna allen be- 1 schikten we over het adres, behalve van een paar medewerkers uit het eer ste begin. Achter hun naam plaatsten we dit teken: Wij zouden graag zien, dat zij zich alsnog met adres willen melden, dan wel mededelen, dat ook zij op de litteraire avond aan wezig zullen zijn. Volledigheidshalve delen wij nog- maals mee, dat de organisatie van de eigenlijke litteraire avond, waarop I ieder die dat wil uit eigen werk kan voordragen, berust bij Bert Sliggers, Laurens Reaellaan 38-1, Haarlem, tel. 265283 en Hans Invernizzi, Mentawi- straat 14, Haarlem, tel. 261671, die bei den optreden namens de „Vereniging litteraire avonden Waagtaveerne. Alfabetisch volgen hieronder de na- men van hen, die in de bundel zijn op- genomen: M. van Aerschot, Wilfred Alders, Marijke Aveling, Dries van Beusichem, Tabbie Biesot, Annabella I van Borselen, Marjolein Braun, Hans I Bronkhorst, Riëtte Butot, Eugêne Do-1 nathan”), Michael Engel”), Ida Goed hart, B. van der Graaf, José van Kierden, Jan Klungers, Rudolf van Ling, Dorine Linteloo, Floris van Mens Kees Noest, Pjotr van der Reep, Marian van Schaik, Kitty Schoort, Louise Siepel, Bert Sliggers, Edward Stoete”), J. G. H. Thoolen”), Josephi ne van Tongeren, Lia van Velzen, Ma- rius Verwey en Jules Welling. VWVVVWVVWVUWVVtAAAAM/VVVWUVVVVVWWVV (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Nauwelijks was de brand weer vanmorgen bekomen van de grote brand bij de nv Fraco of er kwam weer een brandalarm. „Dikke rookwolken bo ven IJsvries aan de Kanaalstraat” zo luidde het bericht. Met twee brandweer wagens rukte men uit, doch ditmaal ge lukkig tevergeefs. De rookwolken bleken te zijn gevormd door een wolk van am moniakgas, dat uit een gesprongen lei ding was ontsnapt. Personeel slaagde er direct in een afsluiter dicht te draaien, zodat bij de komst van de brandweer al le gevaar al geweken was. Er hing al leen nog een sterke ammoniakgeur. Wo o n p I aats Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee 6.— p. m.) z kwartaalabonnee 17.50 p. kwartaal) 8 8 8 ua ki i!a Dit schooljaar hebben tot ongeveer half januari 27 leerlingen het Barlaeus verla ten. Bij de motivering van de ouders hiervoor zijn ook genoemd: de onrust in de school in het algemeen, gering ver trouwen dat het beter zal worden, docen ten die niet achter de schoolleiding zou den staan, moeilijkheden met medeleer lingen door verschil in opvatting, en te korten in het onderwijs. KV dv KV MSI ARNHEM. Een 21-jarige losarbeider uit Arnhem is door het gerechtshof in Arnhem veroordeeld tot drie jaar gevan genisstraf en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering con form de eis van de procureur-generaal. De man had op 25 september van het vo rig jaar de 33-jarige exploitant van een broodjeszaak Enno van der Sijde in Arn hem met een pistool doodgeschoten. De verdachte verklaarde zich met zijn bloedige daad waar te willen maken in de kring van zijn Spijkerkwartiervrienden. Deze BON opzenden naar IJMUIDER COURANT in ongefrankeerde enveloppe Antwoordnummer 47. IJMUIDEN. Men bezit thans twee wijkgebouwen, namelijk dit nieuwe en het oude Groene Kruisgebouw aan de Baanstraat. Het ge bouw van het Wit-Gele Kruis aan de Ro- merkerkweg is al eerder opgeheven. Deze katholieke stichting heeft haar Gezinszorg en gezinshulp verplaatst naar het gebouw in de Baanstraat. In het nieuwe gebouw zjjn talrijke appartementen, welke ten dienste staan van het kruiswerk, waaron der diverse kantoorruimten, een artsen kamer, spoel- en droog- en opslag- en magazijnruimten. Voorts is in het gebouw een speciaal zaaltje voor zwangerschapsgymnastiek, waar twee dames de scepter zwaaien. Daarnaast zijn er kamers voor de sociaal- medische dienst, als onderdeel van de Stichting Provinciale Kruisverenigingen, waaronder ressorteren het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis en het Oranje Kruis. Deze kamers zijn bestemd voor de nazorg voor ziekenhuispatiënten, terwijl de ver pleegster eveneens een kamer heeft, daar aan grenzend. Het gehele complex, dat in laagbouw is uitgevoerd ligt rond een patio, welke bereikbaar is via de wacht kamer, annex cursuszaal en gymzaal. Voor een bijzonder fraaie prestatie zorgde Mieke Ackermans op de 800 m. Prachtig hield zij aansluiting met een sterk kopgroepje en door het hoge tem po kwam zij als vierde door de finish in de nieuwe clubrecordtijd van 2.16,4 sec. waarmede zij 0,7 sec. sneller was dan tot dusver. Nadat de KW 74 „Tetman Hette” hedenmorgen reeds twintig minuten voor de door het Produktschap vast gestelde tijd van IJmuiden uit naar zee was vertrokken, begon daarop precies om zeven uur met de VL 112 de grote uittocht van de verder nog uit tweeëndertig schepen bestaande vissersvloot. Zij allen begaven zich op weg naar de Noordzee, om hier de jacht op de Hollandse nieuwe weer in te zetten. Woensdag of donderdag wordt het eerste schip met nieuwe haring terugverwacht. Overigens is de eerste haring reeds zondagmorgen door de KW 141 „Wil ly” in IJmuiden aangevoerd, welk schip zich bij de vloot bevond welke zaterdag 15 mei naar de Ierse Zee is vertrokken. De KW 141 was echter door averij aan de winch genoodzaakt voortijdig naar de thuishaven terug te keren. Volgens voorschrift van het Produktschap mag deze haring even wel pas zes uur later worden ver- Op de foto de uitvarende VL 90 „Caroline” met zijn geheel ge moderniseerde achtersteven, zodat het schip de pelagische visserij thans volledig kan beoefenen. Ook Peter Visser leverde knap werk. Bij het hoogspringen kwam hij tot 1,80 m. en dat leverde hem een zeer eervolle tweede plaats op. Cor Quist wierp de speer tenslotte nog naar een afstand van 49,97 m. De meisjesploeg van Zaandam deel aan de eerste competitie wedstrijd voor de AB-jeugd. Voor de hui dige ploeg is de plaats in de eerste klasse te hoog, nu de beste atletes zijn overge gaan naar de seniores. In een zeer sterk bezette poule eindigde de Beverwijkse ploeg op de vijfde plaats. De eindstand was: 1. ADA 16135 p. 2. Atmodes 15621 p. 3. Sagitta 14396 p. 4. GAC 13863 p. 5. DEM 12933 p. 6. Kimbria 12761. Van de persoonlijke resultaten mag de DEN HAAG Van strafbare feiten of overtredingen van de onderwijswetge- ving op bet Barlaeusgymnasium in Am sterdam is niet gebleken. De resultaten van een algemeen onderzoek en ook an dere gegevens leverden voor het Open baar Ministerie geen redenen op een on derzoek in te stellen naar het begaan zijn van strafbare feiten. «l« NELIS UITGEEST vraagt vooi haar konstructiebureau in verband met de uitwerking van grote industriële projecten voor de afdeling betonkonstrukties. Met ruime ervaring in het vervaardigen van wapenings- tekeningen. Voor het fabrieksklaar detailleren van grote staalkonstrukties. Wij bieden de juiste medewerkers een aantrekkelijk salaris en goede sekundaire arbeidsvoorwaarden Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitaties (schriftelijk, zo wel mondeling) te richten aan de afdeling Personeelszaken. Molen straat 1 Uitgeest telefoon 02513—25 41. 4 sim -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6